نماینده مجلس: تصمیمات ناگهانی رئیس‌جمهور آسیب‌زاست/ مجلس یازدهم را به توپ بسته‌اند

گروه سیاسی الف،   3990713027 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم خدمتگذار ملت است گفت: از مردم می‌خواهم درگیر جو رسانه‌ای که مجلس یازدهم را به توپ بسته نشوند و اخبار واقعی را از صحن و کمیسیون‌ها پیگیری کنند چرا که اتفاقات بسیار خوبی در کمیسیون‌ها در حال رخ دادن است و طرح‌ها و برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته که به زودی عملیاتی خواهند شد.

نماینده مجلس: تصمیمات ناگهانی رئیس‌جمهور آسیب‌زاست/ مجلس یازدهم را به توپ بسته‌اند

فارس با فاطمه محمدبیگی عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت‌وگویی داشته است که در ادامه می‌خوانید.

او در این گفت‌وگو اظهار داشت: ‌کمیته کرونا در کمیسیون بهداشت مجلس وجود دارد که به صورت ویژه مباحث آن را دنبال می‌کند.

وی افزود: ‌کمیته کرونا و کمیسیون بهداشت مجلس وقت زیادی را به صورت هفتگی درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا و همچنین توجه به مباحث اقتصادی مرتبط با آن و نظارت بر نحوه تخصیص ارز داروهای مرتبط با کرونا، تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا و مواد ضد عفونی کننده به صورت مستمر پیگیری می‌شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد:‌نحوه تخصیص ارز ترجیهی برای داروهای مرتبط با کرونا و غیر کرونا یکی دیگر از مباحث است که در کمیسیون بهداشت مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

محمدبیگی افزود: بررسی مباحث مربوط به بهداشت و درمان که برخی از آنها مرتبط با ویروس کرونا در بودجه 1400 است در این کمیسیون در حال بررسی است ضمن اینکه یکی دیگر از مشکلات عمده‌ای که در کشور وجود دارد مباحث مربوط به تامین دارو و تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه آن است و با اینکه در عرصه حقوق بین‌الملل ممنوعیت تحریم دارو و مواد اولیه آن تصریح شده است اما متاسفانه ایالات متحده با بی‌رحمی، جمهوری اسلامی را در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی تحریم کرده و مجبوریم با تحمل سختی فراوان و دور زدن تحریم‌ها مشکلات خود را برطرف کنیم لذا خودکفایی در صنعت داروسازی در شرایط فعلی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

** 98 درصد دارو در کشورمان تولید می‌شود

وی گفت: تلاش ویژه‌ای صورت گرفته تا بتوانیم اکثر داروها را در کشورمان تولید کنیم هر چند که 98 درصد داروهای مورد نیازمان در کشور تولید می‌شود و فقط دو درصد واردات داریم اما با این حال گام‌های مؤثری برای خودکفایی کامل در این حوزه برداشته‌ شده است. 

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به اقدامات اساسی که در زمینه درمان کرونا در کشورمان از سوی متخصصین و پژوهشگران صورت می‌گیرد، افزود: این موضوع در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیگیری می‌شود و بر این اساس تلاش داریم تا با حمایت ویژه از طریق پلاسماتراپی بتوانیم مبتلایان ویروس کرونا را بهبود دهیم.

محمدبیگی گفت: اولین و تنها پالایشگاه انسانی خاورمیانه اخیرا رونمایی شده است که آلبومین انسانی و ایمونوگلوبین وریدی در این مرکز تحقیقاتی تولید می‌شود. 

** ایران اولین استفاده کننده از پلاسما در خاورمیانه برای درمان کرونا

وی افزود:‌ما در خاورمیانه اولین کشوری هستیم که می‌توانیم از صنعت پلاسما استفاده کنیم؛ پلاسماتراپی اثربخشی 30 درصدی برای درمان مبتلایان ویروس کرونا دارد و می‌تواند یک سوم بیماران را بهبود دهد؛‌ شاید در وضعیت فعلی کرونا که عملا داروی مشخصی برای درمان وجود ندارد پلاسما بتواند امیدآفرین باشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت:‌هم اکنون در کلیه شهرهای کشورمان از افرادی که کرونا گرفته و بهبود یافته‌اند پلاسما گرفته می‌شود؛ ‌در سیستم پلاسماتراپی ایمونوگلوبین‌ افرادی که کرونا داشته و بهبود پیدا کرده‌اند گرفته می‌شود؛ این پلاسما فقط برای یک زمان خاص و ظرف مدت دو تا سه هفته‌ای بعد از بهبود بیماری در بدن وجود دارد که افراد با مراجعه به سازمان انتقال خون و اهدای خون خود به روند درمان مبتلایان کرونا کمک می‌کنند؛ ایمونوگلوبین‌های ضد کرونای این افراد جدا شده و پلاسمای آن به بیماران مبتلا به کرونا تزریق می‌شود. این در حالی است که بیمارانی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند اگر در سه روز اول ابتلا، پلاسما دریافت کنند می‌توانند بهبود خود را 30 درصد افزایش دهند.

** ایران راهبرد توامان سلامت و اقتصاد را در کرونا پیگیری کرده

محمدبیگی افزود:‌ در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رئیس سازمان انتقال خون و تعدادی از متخصصینی که در بخش پلاسماتراپی بیمارستان بقیه‌الله فعالیت می‌کنند حاضر شده و این مبحث به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد:‌ ما در کمیسیون بهداشت همچنین چالش‌های سیاست گذاری مقابله با کرونا را بررسی می‌کنیم؛ برای مقابله با ویروس کرونا سیاست گذاری و راهبرد بسیار مهم است این در حالی است که راهبرد برخی کشورها آن است که سلامت را نادیده بگیرند و به فکر اقتصادشان باشند که می‌توانم به آمریکا اشاره کنم؛ در کره جنوبی اقتصاد را نادیده گرفتند و بر همین اساس به مدت دو هفته تا یک ماه کل کشورشان را تعطیل کردند و عملا نوعی از حکومت نظامی در آنجا برقرار بوده و سیاست ایزولیشن را دنبال کردند. این در حالی است که راه حل سومی وجود دارد که بین دو راه حل مذکور است که ایران آنرا دنبال می‌کنیم.

** اگر به سمت قرنطینه گام برنداریم قطعا شکست می‌خوریم

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس درباره راه حل سوم افزود: ما باید بررسی کنیم که از بین دو گزینه مذکور چه خسارت‌هایی را می‌بینیم و بر همین اساس برآورد خسارت کرده و راهی که به زیست بوم کشورمان نزدیک است را دنبال کرده و خواهیم کرد. 

محمدبیگی تصریح کرد:‌برخی کشورها ممکن است با رها کردن بیماری خیلی آسیبی نبیند که برای مثال کشورهایی که هم اکنون در موج سوم در فصل گرم سال قرار دارند و در نیمکره جنوبی این چنین است؛ شاید برای آنها خیلی فرق نکند که نظام سختی را برای مقابله با کرونا در نظر بگیرند یا نه؛ اما در کشورمان که هم اکنون با فصل سرما روبرو بوده و در موج جدید شیوع کرونا مواجه هستیم اگر بیمار را رها کنیم به شدت آسیب خواهیم دید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: ما اگر کشور را در فاز فعلی رها کنیم و به سمت قرنطینه سازی گام برنداریم قطعا شکست سنگینی خواهیم خورد. هر چند که میزان خسارت قطعی را کسی متوجه نخواهد شد. اما باید بدانیم در سیاست گذاری مقابله با کرونا کشوری موفق است که بتواند در هر لحظه زیرساخت‌های خود را بررسی کرده و وضعیت اقتصاد و سلامت را به صورت مستمر رصد کنیم و میزان خسارت جانی را با تعیین سطح بررسی کنند.

** تصمیمات دفعتی رئیس جمهور و دولت در کرونا آسیب زاست

وی گفت: برای ما هیچ چیزی مهمتر از حفظ جان مردم کشورمان نیست و همین سیاست در این کمیسیون دنبال می‌شود ضمن اینکه بیشترین زیان را مربوط به سیاستی می‌دانیم که منجر به افزایش خسارت جانی شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: تصمیمات دفعتی و ناگهانی که در ماه‌های اخیر از سوی رئیس‌جمهور و هیات دولت اتخاذ شده خارج از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده و می‌تواند آسیب زا باشد و ما بارها اثرات این آسیب را دیده‌ایم که می‌توانم به بازگشایی زودتر از موعد مدارس اشاره کنم.

محمدبیگی افزود:‌ما تحلیل خوبی از بازگشایی مدارس نداریم ضمن اینکه در حوزه بازگشایی کسب وکارها در کشور هم می‌بایست با احتیاط بیشتری به ویژه بعد از خرداد ماه عمل می‌کردیم؛ اگر به اسفند و فروردین ماه هم بازگردیم می‌توانستیم تعطیلات دو هفته‌ای عید را که به عنوان نقطه طلایی کنترل کرونا بود را اجرا کنیم که سیاستی شبیه اقدامات صورت گرفته در کره جنوبی و ایزولیشن و قرنطینه‌ یک هفته‌ای علاوه بر دو هفته‌ عید نوروز در راستای مقابله با کرونا بود که این کار می‌توانست عملکرد بهتر برای مقابله با این ویروس  داشته باشد. 

***درگیر دوگانه اقتصاد و معیشت در دوران کرونا شده‌ایم

وی گفت: یکی از تصمیماتی که در روزهای آینده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ خواهد شد مربوط به قرنطینه کشور است ضمن اینکه اتخاذ جریمه برای متخلفینی که مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و نسبت به رعایت پروتکل‌ها غفلت می‌کنند هم از دیگر کارهایی است که ستاد مبارزه با کرونا در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس افزود:‌آمارهای ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا از اسفند ماه تا پایان خرداد روند کاهشی داشت. این در حالی است که بعد از آن مدت به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی این روند افزایشی شده است به ویژه آنکه در شهرهای بزرگ اسفناک‌تر است.

محمدبیگی افزود: اگر تسهیلاتی برای تولید کننده قائل نشویم و ما را درگیر دو گانه اقتصاد و معیشت و تاثیرپذیری آن جهت مقابله با کرونا کند از این مرحله عبور نخواهیم کرد. 

** میانگین تعداد شهدا در دفاع مقدس سالی 27 هزار نفر بود 

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که وزارت بهداشت در ماه‌های اخیر دارد درگیری این وزارتخانه با دوگانه معیشت و اقتصاد است و اصلا نباید وزیر بهداشت درگیر این موضوع شود. هر چند که هنر ما در شرایط فعلی و در دوگانه معیشت و اقتصاد طوری عمل کنیم که کمترین میزان آسیب جسمی و جانی به مردم وارد شود. ضمن اینکه این هنر نیازمند همکاری دولت و مردم با یکدیگر است.

محمدبیگی اظهار داشت: ما نیازمند همدلی، مواسات و اقدامات گروه‌های جهادی و مردمی، هیهات مذهبی،‌ جوانان، ریش سفیدان و نخبگان جامعه در رعایت پروتکل‌‌ها هستیم و به همین دلیل باید بار دگر حماسه بیافرینیم تا کرونا را شکست دهیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت:‌ نیازمند حضور حماسی مردم داریم چرا که ما شاهد یک جنگ بیولوژیک تمام عیار شده‌ایم؛ در جنگ تحمیلی به طور متوسط و میانگین سالی 27 هزار شهید تقدیم راه انقلاب اسلامی کرده‌ایم. این در حالی است که در طول 7 ماه گذشته بیش از 24 هزار نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا را از دست داده‌ایم و اگر ما این موضوع را به 12 ماه سال تعمیم دهیم نشان می‌دهد تعداد قربانیان کرونا از تعداد شهدای جنگ تحمیلی بیشتر خواهد شد و عملا وضعیت‌مان بدتر از جنگ خواهد شد.

** شاهد ناهماهنگی دولت در اقدامات مقابله‌ای وزارتخانه‌ها در موضوع کرونا هستیم

وی تصریح کرد: اگر سیاست گذاران و دولتمردان واقعا حس جنگی را داشته باشند می‌توانیم بگوییم که در آینده موج کرونا را کنترل کنیم ولی اگر با این روش فعلی پیش برویم کار خاصی نخواهیم کرد.

محمدبیگی گفت:‌ما در کمیسیون بهداشت مجلس خیلی درگیر سیاست‌های دفعتی دولت هستیم و تا یک سیستم را راهبری کرده و بر اجرای آن نظارت می‌کنیم با تصمیمات خلق‌الساعه رئیس‌جمهور و دولت می‌شویم و شاهد ناهماهنگی بین وزارتخانه‌ها به ویژه وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات، تعاون،کار و رفاه اجتماعی می‌شویم که این کارها باعث می‌شود ما در کنترل کرونا ناموفق شویم.

وی گفت:‌ نیازمند همدلی بسیار زیادی هستیم تا بتوانیم با این ویروس مقابله کنیم.

** افزایش روزافزون نمایندگان و اعضای دفاتر آنها به کرونا

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد:‌وقتی هر 7 دقیقه یک ایرانی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست می‌دهد و شاهد جان باختن 200 هموطن هستیم که ممکن است آن مرحوم پدر، مادر،‌خواهر یا برادر افراد زیادی باشند و 200 نفر از اعضای خانواده تحت تاثیر این موضوع قرار گیرند. و عملا تولید فقر و افسردگی، رنج و محرومیت می‌کنیم.

محمدبیگی گفت: باید این نگاه با شدت بیشتری در مسئولین ایجاد شود و بدانیم به ازای هر سهل‌انگاری یک خانواده تبدیل به خانواده فقیر و مستمری بگیر خواهد شد.

وی با اشاره به میزان شیوع کرونا در بین بهارستان نشینان تصریح کرد: متاسفانه تعداد نمایندگانی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند به صورت روزافزون افزایش پیدا کرده‌اند حتی تعداد زیادی از اعضای دفاتر نمایندگان هم مبتلا شده‌اند.

** پروتکل‌های بهداشتی در مجلس و کمیسیون‌ها رعایت نمی‌شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: تعداد بالای جلسات نمایندگان مجلس و همچنین پرکاری آنها و شرایط بغرنج کشور باعث شده که اکثر نمایندگان کم خواب بوده و به دلیل ساعات کاری طولانی آنها بدن آنها ضعیف شده و آماده ابتلا به ویروس کرونا شوند. ضمن اینکه  محل برگزاری جلسات کمیسیون‌ها هم کوچک بوده و فاصله گذاری در آنجا رعایت نمی‌شود هر چند که جای بیشتری در مجلس وجود ندارد که بخواهیم جلسات را آنجا ببریم؛ تعطیلی مجلس هم به صلاح نیست چرا که نمایندگان خادم مردم بوده و برای خدمت گذاری به مردم و رفع مشکلات کشور تا آخرین لحظه در میدان حاضر بوده و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

محمدبیگی گفت: پروتکل‌های بهداشتی در مجلس و صحن علنی و کمیسیون‌های تخصصی و نشست‌های متعدد رعایت نمی‌شود اما چاره‌ای هم برای پیگیری امور نداریم.

** کرونا بهترین فرصت برای خودکفایی در تولید دارو و تجهیزات پزشکی 

وی  گفت:‌ما در سیاست گذاری مقابله با کرونا باید حواسمان را جمع کرده و به فقرا و مستضعفان توجه بیشتری کنیم و بر همین اساس باید بسته‌های معیشتی را بین گروه‌های کم بهره توزیع کنیم. همچنین ارائه تسهیلات برای تقویت تولید هم از اهمیت بالایی برخوردار است. ضمن اینکه کمک‌های معیشتی هدفمند و دقیق با بسته‌های ویژه اقتصادی باید در نظر گرفته شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: باید در دوان شیوع کرونا بکوشیم در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی به سمت خودکفایی حداکثری گام برداریم و در زمینه افزایش امنیت غذایی و ارتقاء پایه‌های سلامت جسمانی گام‌های اساسی برداریم.

محمدبیگی خاطرنشان کرد: مردم امیدوار باشند که مجلس یازدهم خدمتگذار آنها است هر چند که ما با تبلیغات بسیار سنگین و جوسازی زیادی علیه مجلس و نمایندگان مواجه هستیم که در برخی اوقات مجلس را به توپ می‌بندند. 

** درگیر جو رسانه‌ای که مجلس یازدهم را به توپ بسته‌اند هستیم

وی تصریح کرد:‌ نمایندگان مجلس یازدهم جان بر کف حاضرند برای مقابله با مشکلات و رفع دغدغه‌های مردم و تصویب قوانین و نظارت قانونی بر اجرا و سیستم‌های کشور جانشان را برای مردم از دست بدهند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: با آنکه تعداد زیادی از نمایندگان به ویروس کرونا مبتلا شدند اما حاضر نیستیم جلسات مجلس را تعطیل کنیم. هر چند که وقت زیادی از نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه و برای پیگیری امورات مردم تلف می‌شود.

محمدبیگی در پایان گفت: ‌از مردم می‌خواهم درگیر جو رسانه‌ای که مجلس یازدهم را به توپ بسته نشوند و اخبار واقعی را از صحن و کمیسیون‌ها پیگیری کنند چرا که اتفاقات بسیار خوبی در کمیسیون‌ها در حال رخ دادن است و طرح‌ها و برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته که به زودی عملیاتی خواهند شد؛ مردم نباید جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای دشمن را باور کنند ولی امیدواریم مجلس در این شرایط سخت بتواند بودجه 1400 را به نحوی تدوین و تصویب کنند که شرایط خوبی برای مردم رقم خورده و زمینه تشکیل دولت انقلابی و نوید رفع مشکلات را بدهیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۲۶۲۳۵۱۰:۱۹:۳۴ ۱۳۹۹/۷/۱۳
فکر نمیکنید آتش توپخانه را خودتون تهیه میکنید. از طرف دیگر نمایندگان نیز بدون اینکه حرکت عملی برای برون رفت از مشکلات انجام دهند فقط دولت را به توپ بسته اند.
ناشناس۱۶۲۶۲۴۳۱۰:۲۴:۴۴ ۱۳۹۹/۷/۱۳
اولاً این مجلس قبل از تشکیل خودش همه را به توپ بسته ثانیاً قبل از هر چیز فکری به حال گسترش کرونا در مجلس بکنید و از آقای قالیباف و سایر نمایندگان بخواهید به خاطر کرونا کمی رعایت بهداشت و فاصله گذاری را بکنند
ناشناس۱۶۲۶۲۹۴۱۰:۵۷:۴۶ ۱۳۹۹/۷/۱۳
مجلس زمینه به توپ بسته شدن را خودش فراهم کرده .خود کرده راتدبیر نیست.
ناشناس۱۶۲۶۳۲۲۱۱:۱۵:۳۱ ۱۳۹۹/۷/۱۳
اغلب حرفها و کارهاتون سیاسیه. به فکر خودتون هستین نه مردم
ناشناس۱۶۲۶۳۳۶۱۱:۲۶:۴۰ ۱۳۹۹/۷/۱۳
با مجلس 12 ساله لاریجانی سکوت میکنیم با مجلس 4ماهه جدید هیاهو میکنیم ما اینیم دیگه
ناشناس۱۶۲۶۳۴۴۱۱:۲۸:۱۷ ۱۳۹۹/۷/۱۳
توی این چهار ماه شما چه دسته گلی به بسر این مردم زده آید مجلس ده درصدی که احتیاج به توپ بستن ندارد
ناشناس۱۶۲۶۳۶۱۱۱:۴۲:۱۸ ۱۳۹۹/۷/۱۳
ما خدمتگذار نمی خواهیم ما کسانی را می خواهیم که برای مردم کار کنند و کار آنان در جامعه نمود پیدا کند.
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 2. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 3. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 4. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 5. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 6. نظریه‌ای که دیگر کسی از آن حرف نمی زند...

 7. محسن رضایی: ‌مشکلات اقتصادی ‌جز با نگاه انقلابی حل نمی‌شود

 8. نامه انتقادی رئیس بانک مرکزی به رئیس جمهور/ هشدار در خصوص ایجاد پرونده‌های کلان اقتصادی

 9. قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است/ برخورد با گرانفروشان مرغ

 10. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 11. ساخت فیلمی موهن درباره سپاه قدس توسط یک ایرانی

 12. خدا حافظ حاج آقا !

 13. داستان یک فریب؛ آیا نتانیاهو واقعا به عربستان رفت؟

 14. جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رهبر انقلاب

 15. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 16. رهبر انقلاب: برای علاج تحریم ها دو مسیر داریم: رفع تحریم و غلبه بر تحریم

 17. مجموع مبتلایان کرونا به ۸۸۰ هزار نفر رسید/ ثبت ۴۸۳ فوتی جدید

 18. مینو محرز: عطاری‌ها باید جمع شوند/ با طب سنتی مشکلی نداریم

 19. هیل: پیوستن بایدن به برجام آسان نیست

 20. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

پربحث‌های هفته

 1. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 2. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 5. ضعیف‌کشی !

 6. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 7. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. پندارهای طبری!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 12. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 13. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 15. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 16. ملک زاده استعفا کرد

 17. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 18. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 19. شل کن، سفت کن در محدودیت های کرونایی!

 20. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 21. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 22. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 23. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 24. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 25. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

  2. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

  3. پندارهای طبری!

  4. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

  5. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

  6. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

  7. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

  8. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

  9. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

  10. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

  11. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

  12. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

  13. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

  14. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

  15. روحانی: دولت به‌دنبال کاهش قیمت‌ها است/ آمریکا به دنبال ایجاد قحطی در کشور بود

  16. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

  17. واکنش امام جمعه بندرعباس نسبت به تخریب خانه یک بانو در این شهر

  18. بیادی: ترامپ رأی آورد، اما دموکرات‌ها تقلب کردند/ پایان آذر ورق سیاسی برمی‌گردد

  19. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

  20. نظر صریح سردار قاآنی درباره مذاکره ایران با آمریکا /گذشت زمانی که آنان بزنند و ما دفاع کنیم

  21. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

  22. ماهشهر، یک سال پس از وقایع اعتراضی/ مردم اعتراض‌شان برای کار بود

  23. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

  24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: دولت‌های هاشمی و روحانی رکورددار تورم هستند/۷ سال با برجام نافرجام سرکار بودیم و ۶ ماه آینده به امید بایدن/ با دنیا باید تعامل داشت تا از انزوا بیرون آمد

  25. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

  آخرین عناوین