وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

گروه سلامت الف،   3990625171 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت، گفت: تقسیم‌ بندی مناطق قرمز، زرد و سفید و نارنجی غلط است. زیرا این مناطق با سرعت زیادی می ‌توانند از نظر وضعیت ویروس تغییر کنند.

وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

به گزارش مهر، سعید نمکی، در نشست با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، گفت: دیشب یکی از شب‌هایی بود که تا صبح مژه بر هم نگذاشتم، به دلیل خیز جدیدی که در کشور در حال شکل گیری است. متأسفانه این فراز و فرودها ما را دچار مشکل و فشار می‌کند. چندی پیش در خدمت آقای رئیس جمهور زمانیکه نمودارهای رو به سراشیبی هفته‌های قبل را می‌دیدیم، اعلام کردم که هر نیم میلی متر از این سراشیبی، همراه با هزاران لیتر عرق در زیر لباس‌های بسیار غیرقابل تحمل و گرم در بیمارستان‌ها و ناتوان شدن و مرگ سربازان ما در عرصه سلامت است. بسیار بسیار شرمسار همکارانم می‌شوم که به دلیل عدم ملاحظه گروه اندکی، اکثریت به زحمت می‌افتند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم محرم در سال جاری و در شرایط کرونایی، افزود: امسال یکی از کم نظیرترین محرم‌های تاریخ کشورمان را با همدلی و وفاق برگزار کردیم، اما متأسفانه گروهی که از این دایره پای را بیرون گذاشتند از یک سو و گروهی که هرچه تمنا کردیم که به سفر نروند، اما رفتند، از سوی دیگر بودند. به طوریکه در حال حاضر در اکثر استان‌هایمان مجدداً داریم یک پیک جدیدی پیدا می‌کنیم. بنده به عنوان فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کشور می دانم که ورود به یک خیز جدید، چقدر ما را به زحمت می‌اندازد و چقدر باید تلاش کنیم تا به شیبی مناسب بازگردیم.

دکتر نمکی ادامه داد: شاید سخت‌ترین روزهای زندگی ام روزهایی بود که می‌خواستم تصمیم بگیرم که مسجد، نماز جمعه و راه زیارت را بر عاشقان امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)ببندم. هم به عنوان یک فرزند کوچک این نظام و انقلاب که از کودکی پذیرفته بودم که در کنار تحصیل، در مسجدی که متولی نداشت، کار کنم. گاهی در زمستان در سوز کویر، از مدرسه می‌آمدم و بخاری نفتی قدیمی را روشن می‌کردم تا فضای مسجد برای نمازگزاران گرم شود. از طرفی به عنوان کسی که از کودکی عشق و علاقه پدر و مادرش را برای زیارت امام رضا (ع) دیده بود و حالا می‌خواستم راه را بر زیارت عاشقان اهل بیت ببندم، مساجد را ببندم و نمازجمعه روییده از انقلاب را تعطیل کنم که واقعاً سخت بود. به دو جهت سخت بود؛ یکی توجیه این اقدام در بین افکار عمومی و یکی هم مقاومت‌هایی که از سوی برخی دوستان مطرح می‌شد تا اینکه خداوند مرحمت کرد و فرشته نجاتی به نام مقام معظم رهبریاز راه رسید و با آن خردمندی شأن کمک کردند. بارها وبارها اعلام کردم که ملت ایران و آینده این سرزمین مدیون خردورزی و روشن‌راهی مقام معظم رهبری است. زمانیکه رهبری ورود کردند و فرمودند عدم رعایت پروتکل‌ها سیئه است، تکلیف را برای آینده نظام و تمام کسانی که به ایشان ارادت داشتند، مشخص کردند. یکی از این ارگان‌ها، ستاد نماز جمعه بود که به یک خلق محمدی به نام حاج آقای علی اکبری مزیّن شده بود. ایشان هر هفته از ما استعلام می‌کردند و در این مسیر ما را بسیار همراهی کردند.

تقسیم بندی کرونایی غلط است

وزیر بهداشت گفت: کووید ۱۹، پدیده عجیبی است. اوایل هم اعلام کردم که این ویروس با هیچ یک از اجدادش تشابهی ندارد و کاملاً متفاوت است که نامش را شتر گاو پلنگ گذاشتم. دنیا دارد با این ویروس شطرنج بازی می‌کند و هیچکس ابداً نمی‌داند که چند وقت دیگر با این ویروس درگیر هستیم و چگونه باید با آن بازی کنیم. به همین دلیل برنامه ریزی‌های ما در کوتاه مدت و میان مدت باید انعطاف پذیر باشد و اینکه می‌گویند مناطق زرد و نارنجی و قرمز، درست نیست، به همکاران هم اعلام کرده ام که تقسیم بندی مناطق قرمز، زرد و سفید و نارنجی غلط است. زیرا این مناطق با سرعت زیادی می‌توانند از نظر وضعیت ویروس تغییر کنند که می‌تواند منجر به بر هم ریختگی ذهنی و اجتماعی شود.

نمکی تاکید کرد: هیچکس در دنیا نمی‌تواند این ویروس بسیار پیچیده و متغیر را پیش بینی کند و هرکس چنین ادعایی کند، ناشی از جهلش است؛ اما به جرأت می‌توان گفت که هرچقدر فاصله گذاری ها و حفاظت‌های فیزیکی را در برابر ویروس بالا ببریم، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم، مصون‌تر هستیم. این موضوع را تمام دنیا متوجه شدند که هر کجا و به هر نسبتی که پروتکل‌ها را رعایت نکردیم، به شکل تصاعدی از ویروس آسیب می‌بینیم.

وی درباره وضعیت برگزاری نمازجمعه نیز گفت: دو جنبه در نماز جمعه داریم؛ از دید بنده دین و فرهنگ یکی از سپرهای مهم و تأثیرگذار در جلوگیری از امراض روحی و جسمی هستند. ما نباید از سرمایه فرهنگ، دین و اعتقاد در نظام سلامت بی بهره باشیم. سال‌ها پیش همراه مرحوم دکتر پیله رودی و مرحوم دکتر شادپور عزیز، مطالعه‌ای بر روی تأثیر سرمایه گذاری اقتصادی در نظام سلامت جهان داشتیم و متوجه شدیم که آمریکایی‌ها سه برابر ژاپنی‌ها برای کاهش مرگ و میر کودکان هزینه می‌کردند، اما مرگ و میر کودکان در آمریکا سه برابر ژاپنی‌ها بود. دریافتیم که در ژاپن از فرهنگ کمک می‌گیرند و به سنت‌های دیرینه اش پایبند هستند. برای مثال، یک زن ژاپنی در ملاعام مشروب مصرف نمی‌کند، سیگار نمی‌کشد و سنت‌های دیرینه اش را رعایت کرده و همه اینها سپری برای حفظ سلامت زنان ژاپنی و محافظت از فرزندانشان است تا آسیب کمتری ببینند.

وی افزود: همواره معتقدم که عرصه فرهنگ و دین، عرصه مغفول مانده‌ای است و ما اگر بتوانیم از این عرصه ارزشمند در راستای اعتلای نظام سلامت و به ویژه سلامت روان بهره ببریم، موفق تر عمل خواهیم کرد. امروز یکی از آشفتگی‌های جوامع، آشفتگی‌های روحی و روانی است و معتقدم عرصه دین و فرهنگ و شعر و هنر می‌توانند به کمک انسان آشفته امروز آمده و به نزدیکی او به خداوند کمک کنند. گاهی یک بیت شعر حافظ و مولوی و یک دکلمه یا قرائت قرآن و زبان موسیقایی آن، گوش را می‌نوازد. دلیل اینکه اذان و اقامه در بدو تولد در گوش نوزاد زمزمه می‌شود، این است که واژه‌های آسمانی و موسیقی زیبای آنها، روح کودک را نوازش داده و او را به سمت پذیرش ملکوتی از خلقت و آفرینش می‌برد.

نمکی با بیان اینکه نماز جمعه و خطبه‌های حکیمانه ائمه جمعه از بزرگترین سرمایه‌های ملی هستند و نمی‌توان از آنها غفلت کرد، تصریح کرد: نکته دیگر اینکه ما دشمنان قهاری داریم، دشمنانی که در عین خشونت وهابی گری، با رذیلانه ترین نوع حرکات وحشیانه بر جهان تاختند و تمام امکانات را به کار گرفتند تا از ما، مجموعه‌ای بی خرد و بی منطق به دنیا نشان دهند. امروز مبارزه با کرونا سهم وزارت بهداشت نیست، بلکه سهم نظام جمهوری اسلامی است. یعنی دنیا منتظر نشسته بود تا ببیند نظام جمهوری اسلامی در اوج تحریم‌ها با این پدیده چه خواهند کرد که در حال حاضر از این دیدگاهشان شرمسار هستند، چراکه انتظار داشتند بیمارها پشت درب بیمارستان‌ها معطل بمانند و دارو کمبود پیدا کند، درحالیکه برخلاف انتظارشان، این موضوع به خوبی مدیریت شد.

وی ادامه داد: امروز سخت‌ترین تحریم‌ها بر ملت ایران اعمال می‌شود. همه راه‌ها را بر ما بستند، برای تأمین واکسن آنفلوانزا و نقل و انتقال ارز آن دچار چالش هستیم. معاون سازمان غذا و داروی کشور دیروز اعلام کرد بانکی که پول واکسن آنفلوانزا را قرار است دریافت کند از انتقال ارز ممانعت کرده و مسیر انتقال ارز واکسن آنفلوانزا در سایه تحریم‌ها قفل شده است. البته نمی‌خواهم این موضوعات موجب نگرانی کسی شود؛ چرا که ما تلاش‌ها را ادامه می‌دهیم. بنابراین، در سخت‌ترین نوع فشارها و تحریم‌ها قرار داریم. در اوج این تحریم‌ها خداوند مرحمت کرد و همه در کنار هم قرار گرفتیم و به جای ذلت و خفت، برای نظام جمهوری اسلامی ایران، عزت خلق شد. نگهداشت این عزت و اینکه بگوییم حکومت مبتنی بر شریعت و دین اسلام، رویکردی داشت که توانستیم در دنیا چنین موفقیتی را خلق کنیم، مستلزم مراقبت است تا اجازه ندهیم این موفقیت مخدوش شود. چراکه اگر به هر دلیلی موفق نشویم، تاوان این عدم توفیق را اسلام خواهد پرداخت. لذا، وسواس و حساسیت زیادی باید در نظر بگیریم تا افزایش آمار بیماری به پای محرم، ماه رمضان، شب قدر و مساجد نوشته نشود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: از همکارانم می‌خواهم که به گونه‌ای عمل کنیم که مسجد و نماز جمعه آخرین جایی باشند که برای تعطیلی آن اقدام می‌کنیم. گرچه دوستان محبت کرده و پیش قراول شدند، اما وقتی در شهری مدرسه باز می‌کنیم، باید رنگ‌ها را کنار گذاشته و یک پروتکل سختگیرانه را تدوین و اعلام کنیم. حتی اگر فکر کردیم باید مدرسه‌ای را در طغیان اپیدمی ببندیم، یک پروتکل سختگیرانه تعریف کرده و فکر کنیم که همه کشور قرمز است.

وی ادامه داد: همانطور که می‌گوئیم کسب و کار مردم و موارد ضروری در شرایط قرمز و مبتنی بر پروتکل انجام شود، این پدیده عبادی و سیاسی هم در کشور و در کنار سایر پدیده‌ها برگزار کنیم. عزیزان حتماً مراعات می‌کنند، افراد سالخورده، بیماران خاص و مزمن که ممکن است آسیب ببینند را از گردونه خارج و پروتکل‌ها را رعایت کنیم.

نمکی خاطرنشان کرد: در لیالی قدر واقعاً از مساجد جز همراهی ندیدیم. این همراهی و همدلی مومنانه را باید پاس بداریم. از همکارانم می‌خواهم که همدلی بیشتری شود و با قرار دادن این اصل که کل کشور در شرایط قرمز قرار دارد، یک پروتکل سختگیرانه تدوین کنیم و قطعاً دوستان هم رعایت می‌کنند و این قرق را بشکنیم. خواهشم این است که با گشاده دستی کار را دنبال کنیم و اصل را بر این بگذارید که کل کشور قرمز است و ما با حداکثر فاصله و حداقل نمازگزار، ان شاءالله بتوانیم نماز جمعه را که یک مراسم عبادی و سیاسی است، برگزار کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: از طرفی داریم به سمت سرما پیش می‌رویم و ممکن است در برخی استان‌ها نتوانند مراسم را در فضای باز برگزار کنند و راهی جز برگزاری مراسم در فضای مسقف نداشته باشند که همکارانم برای این موضوع هم پروتکلی تعیین کنند. امیدواریم به خوبی به استقبال برگزاری مراسم نماز جمعه رویم. بنابراین، با نگاه رعایت پروتکل‌های سختگیرانه و اینکه فکر کنیم همه کشور قرمز است، مشخص شدن شرایط نمازگزار از نظر جسمی و سنی، رعایت فاصله‌گذاری وسایر شرایط، امیدواریم بتوانیم برگزاری نماز جمعه را داشته باشیم.

دیدگاه کاربران

امیر۱۵۹۹۹۷۵۲۱:۳۹:۴۹ ۱۳۹۹/۶/۲۵
خب پس چرا دور کاری ها رو برداشتین دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباستون رو
ناشناس۱۶۰۰۰۸۴۲۳:۳۶:۵۶ ۱۳۹۹/۶/۲۵
آقای وزیر. چرا به طور صریح در خصوص بازگشایی مدارس و گرفتاری برخی مدارس به کرونا مطلبی نمی گویید؟
ناشناس۱۶۰۰۱۲۸۰۰:۳۹:۴۰ ۱۳۹۹/۶/۲۶
هی سخت بود سخت بود وقتی جان ادمیزاد در بین است عقل سلیم میگوید این مکانها باید تعطیل شود اگر نکنید در مردن مردم سهیم هستید.
ناشناس۱۶۰۰۱۳۹۰۰:۵۱:۱۵ ۱۳۹۹/۶/۲۶
چرا این همه اذیت چرا این همه اگر و اما چرا اینهمه رودربایستی خب تعطیل بشه والسلام
سید۱۶۰۰۱۵۶۰۱:۲۲:۲۳ ۱۳۹۹/۶/۲۶
یک سری به بهشت زهرای تهران بزنید متوجه میشوید یک سری به شمال و ویلاهای استخردار اجاره ای بزنید متوجه میشوید ....
ترابیان۱۶۰۰۲۸۵۰۸:۲۳:۴۹ ۱۳۹۹/۶/۲۶
تو دولت روحانی اگر یک وزیر با تقوا و متعهد باشد جناب دکتر نمکی است
ناشناس۱۶۰۰۲۹۶۰۸:۳۵:۰۰ ۱۳۹۹/۶/۲۶
بنظر میرسد آقای وزیر بهداشت هم نمی خواهد شفاف صحبت کند و بقول خودش بصورت شطرنج بازی مسائل را بیان می دارد ، آیا غیر از اینست ؟
ناشناس۱۶۰۰۳۲۶۰۸:۵۸:۳۹ ۱۳۹۹/۶/۲۶
مردم که در هیچ موردی از عزاداری گرفته تا مسافرت و میهمانی و عقد و عزا و جشن قهرمانی فوتبال و ... اصلاً رعایت نمی کنند ستاد کرونا و دولت محترم هم فقط هشدار می دهد
ناشناس۱۶۰۰۳۴۸۰۹:۲۲:۰۸ ۱۳۹۹/۶/۲۶
خوب این تقسیم بندی را مگه شما انجام نمیدید؟ اصلاح کنید. این را بدانید که در برابر جان هموطنان مسئولید
شمس۱۶۰۱۴۶۶۰۱:۰۰:۵۱ ۱۳۹۹/۶/۲۷
هر کسی خود در مقابل جانش مسئول است اگر مسافرت،بازار گردی،... کرونا را ازبین خواهیم برد
ناشناس۱۶۰۰۳۵۱۰۹:۲۳:۱۶ ۱۳۹۹/۶/۲۶
خوبه مدارس باز شد تا بچه ها رو در مقابل کرنا ایمن کنیم
ناشناس۱۶۰۰۳۶۳۰۹:۳۴:۱۲ ۱۳۹۹/۶/۲۶
من هم دیشب نخوابیدم منتها نه بخاطر خیز دوباره کرونا بلکه بخاطر عدم توانایی ستاد کرونا در کنترل واتخاذ تصمیمات درست
کرمی۱۶۰۱۴۶۹۰۱:۰۴:۱۰ ۱۳۹۹/۶/۲۷
اگر تصمیم گیرنده فقط دکتر نمکی باشد، شرایط متفاوت می شود ولی امان از بعضی مسئولین
ناشناس۱۶۰۰۳۷۴۰۹:۳۸:۴۰ ۱۳۹۹/۶/۲۶
بخشی از حرفهای ایشان احساساتی است
ناشناس۱۶۰۰۳۸۱۰۹:۴۲:۴۷ ۱۳۹۹/۶/۲۶
چرا مدرسه ها رو در همه جا باز کردید ؟
ناشناس۱۶۰۰۴۰۶۰۹:۵۷:۵۳ ۱۳۹۹/۶/۲۶
مسئولان يا خواب مي بينند يا خوابشان نمي برد
ناشناس۱۶۰۰۴۰۹۱۰:۰۲:۳۴ ۱۳۹۹/۶/۲۶
علل اوج گیری کرونا: ۱_ مراسم عزا داری محرم ۲_ سفر ها در تعطیلات محرم ۳_ عدم امکانات حمل و نقل عمومی ۴_ گرانی ماکس و مواد ضد عفونی کننده ۵_ در اختیار قرار ندادن دارو هایی که در کشور های دیگر برای درمان کرونا استفاده میشود.
ناشناس۱۶۰۰۴۲۳۱۰:۰۹:۲۵ ۱۳۹۹/۶/۲۶
مدارس ودانشگاههاراغیرحضوری کنید، اگردلسوزولقعی هستید، فیلم هندی بازی نکنید
ناشناس۱۶۰۰۴۸۷۱۰:۴۹:۱۸ ۱۳۹۹/۶/۲۶
مدارس را جدی بگیرم . کودکان معصوم آینده جامعه ی ایران عزیز هستند.
ناشناس۱۶۰۰۵۰۸۱۱:۰۳:۱۸ ۱۳۹۹/۶/۲۶
نمکی،تو بخواب که ما پزشکان و پرستاران بیداریم.
ناشناس۱۶۰۰۵۱۶۱۱:۰۸:۵۳ ۱۳۹۹/۶/۲۶
آقای نمکی واقعا اگر در معرض خطریم چرا مدارس باز شده واقعا ناراحت مردم هستید یا نه با ما به قول خودتون شطرنج بازی می کنید
ناشناس۱۶۰۰۵۱۷۱۱:۰۹:۲۰ ۱۳۹۹/۶/۲۶
پس بخاطر همین دورکاری را میخواهید لغو کنید ؟؟؟؟ بی تدبیری و بی فکری تا کجا ؟؟؟؟؟
کارمند۱۶۰۰۶۴۵۱۲:۲۶:۱۰ ۱۳۹۹/۶/۲۶
دورکاری از شنبه لغو شد قربان دکتر زالی دیشب تو اخبار تهران میگفت کنسل کردن دورکاری اشتباه بوده
مجيد۱۶۰۰۵۴۱۱۱:۲۴:۱۶ ۱۳۹۹/۶/۲۶
واقعا ما كه گيج شديم! اگه شما فرمانده هستيد پس چرا از دستور و اجرا عاجز هستيد؟!
ناشناس۱۶۰۰۵۶۹۱۱:۴۵:۱۹ ۱۳۹۹/۶/۲۶
خب یعنی چی. مردم رو ذله کردین. حداقل اجازه سفر نمیدادین توو این مدت به کسی. به چه دلیل مدارس باید باز بشه.فقط بلدین مردم رو به کشتن بدین
لیلا۱۶۰۰۵۸۵۱۱:۵۲:۵۶ ۱۳۹۹/۶/۲۶
انسان یک جان دارد آقای وزیر چرا مدارس را باز کردید ودورکاری را برداشتید
مبینا۱۶۰۰۵۸۸۱۱:۵۵:۳۶ ۱۳۹۹/۶/۲۶
اون شبی هم که اجازه دادی کنکورو برگزار کنن یک میلیون و 300 هزار نفرو کشوندی با خانواده سر جلسه ازمون ما نخابیدیم
نام محفوظ۱۶۰۰۶۵۱۱۲:۲۸:۱۱ ۱۳۹۹/۶/۲۶
دورکاری که در هلال احمر تهران لغو شد و از طرف دیگر دوره های آموزش کمک های اولیه بصورت حضوری شروع شده و اجباری هست چون به ارتقا درجه داوطلبان نجاتگر مرتبط است . این موضوع را بررسی بفرمائید
مراد۱۶۰۰۷۱۶۱۳:۰۴:۵۱ ۱۳۹۹/۶/۲۶
همش دروغه.مدرسه ها را باز کردین نهالهای مردم راپرپر کنین.
ناشناس۱۶۰۰۷۴۵۱۳:۲۴:۲۳ ۱۳۹۹/۶/۲۶
مشکل خیز جدید نیست. از اول غربالگری درست انجام نشد. حالا به هر دلیلی بودجه نبود تحریم بودیم بماند.
ناشناس۱۶۰۰۷۹۴۱۳:۴۴:۱۹ ۱۳۹۹/۶/۲۶
وقتی در برابر باز شدن مدارس سکوت میکنید میشه این
ناشناس۱۶۰۰۸۱۲۱۳:۵۴:۰۸ ۱۳۹۹/۶/۲۶
خداعاقبت ایران وملت بزرگ ایران را حفظ کند بااین تصمیمات‌
شهرام۱۶۰۰۸۶۱۱۴:۱۹:۱۵ ۱۳۹۹/۶/۲۶
امیدوارم رییسجمهور بعدی کشور دکتر نمکی باشد ... مسوولی که از درد مسوولیتش شب نتواند بخوابد در اینجا کیمیاست
ناشناس۱۶۰۰۹۷۶۱۵:۲۱:۲۳ ۱۳۹۹/۶/۲۶
اقای دکتر نمکی زحمات شما را ارج می نهم
تقی۱۶۰۱۱۲۵۱۶:۵۴:۵۵ ۱۳۹۹/۶/۲۶
خدا قوت .
ناشناس۱۶۰۱۳۱۵۲۰:۳۶:۱۷ ۱۳۹۹/۶/۲۶
مطمئن باشید اگر از کرونا جون سالم به در ببرید از گرونیها محاله
ناشناس۱۶۰۱۳۹۴۲۲:۴۲:۳۸ ۱۳۹۹/۶/۲۶
مدارس راببندید
رامین۱۶۰۱۴۷۶۰۱:۱۷:۲۳ ۱۳۹۹/۶/۲۷
سلام از همه مکان ها گفتی . به غیر از مدارس . لطفا مدارس حضوری رو تعطیل کنید .
مریم ن۱۶۰۱۶۰۶۰۸:۵۲:۰۸ ۱۳۹۹/۶/۲۷
پس چرا مدارس را باز کردیدمیخواهید بچه هایمان را به کشتن بدهی
آریا۱۶۰۱۶۸۱۱۰:۲۳:۴۹ ۱۳۹۹/۶/۲۷
اگه به فکر مردم بودید انقدر با طب اسلامی دخالفت نمی کردید
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. یک پیشنهاد اقتصادی به وزارت خارجه 

 2. اطلاعات کاملی از مراکز حساس و راهبردی اسراییل داریم

 3. رئیسی، خط قرمز دولتش را اعلام کرد/ خط و نشان ایران برای علی‌اف / ارزیابی سالانه مدیران شهرداری

 4. مهدوی: تنش جدی بین طالبان و شیعیان نیست/ احمد مسعود بین مردم نفوذی ندارد

 5. تکاپوی اعراب و اروپایی‌ها برای همگرایی با دمشق/ آمریکا به شکست خود اعتراف می‌کند؟

 6. ابراز تعجب خطیب زاده از اظهارات علی اف/ حضور رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرزهایمان را تحمل نمی کنیم

 7. پاسخ ایران به ادعای امارات درباره جزایرسه گانه و تذکر درباره خلیج فارس

 8. تصویر آقای هاشمی رفسنجانی در حال سوارکاری

 9.  وام ودیعه مسکن؛ فقط یکی از هر ۱۵۴ خانوار مستاجر !

 10. پشت پرده دستور رییسی به بانک مرکزی چیست؟/ آيا دستور رييسي قيمت ارز را تغيير مي‌دهد؟

 11. حاجی دلیگانی: گزارش‌هایی در مورد «اهمال دولت تدبیر» در تامین واکسن به مجلس رسید

 12. واقعیت‌های موجود افغانستان در برابر طالبان

 13. پرداخت قبض برق قسطی شد

 14. گران‌ترین ماشین ظرفشویی‌های بازار چند؟ / جدول نرخ‌ها

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 5. سناریوهای احتمالی در مورد آینده برجام

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. فرمان جهاد صادر شد...

 11. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 12. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 13. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 14. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. به نام فقرا به کام اغنیا

 19. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 20. خرید گنبد آهنین اسرائیل توسط عربستان و پیامدهای آن

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25.  بیش از ۶۴میلیون سفر در هر ماه؛ اسنپ چقدر می‌ارزد؟

ابر آروان

آخرین عناوین