رقص شادی حاکمان عربی با صهیونیست‌ها/ پاسخ افکار عمومی ملت‌های عرب چه خواهد بود؟

گروه جهان الف،   3990525045 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

 علت طولانی شدن زمان رونمایی رسمی از عادی‌سازی روابط اعراب با اشغالگران ترس رژیم‌های عربی از فشار افکار عمومی و دولت‌های حامی مسئله فلسطین در منطقه بوده است.

رقص شادی حاکمان عربی با صهیونیست‌ها/ پاسخ افکار عمومی ملت‌های عرب چه خواهد بود؟

به گزارش الف٬ روز پنجشنبه ۱۳ آگوست ۲۰۲۰ ( ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ) به سرعت خبری در رسانه‌‌های عبری و عربی منتشر شد و سپس در سایر رسانه‌ها بازتاب یافت که یادآور معاهده شوم «کمپ دیوید» میان مصر و رژیم اشغالگر صهیونیستی بود. در این روز ننگین برای همه اعراب و جهان اسلام٬ دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که رسما توافقی میان محمد بن زاید٬ ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو٬ نخست وزیر اسرائیل برای عادی‌سازی کامل روابط صورت گرفته است. ترامپ همچنین از یک توافق صلح تاریخی بین رژیم اسرائیل و امارات سخن گفت.

مقامات ارشد آمریکا، امارات و رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که توافقات لازم برای عادی‌سازی کامل روابط بین رژیم صهیونیستی و امارات صورت گرفته است و ظرف چند هفته آینده هیئت‌هایی از امارات و رژیم صهیونیستی برای امضای توافقنامه‌های دوجانبه در خصوص سرمایه‌گذاری،‌ گردشگری، پروازهای مستقیم، امنیت، ارتباطات، فناوری، انرژی، سلامت، فرهنگ، محیط زیست، راه‌اندازی سفارتخانه و سایر مسائل با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

خبر شرم‌آور عادی‌سازی رسمی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی٬ هرچند برای همه مسلمانان و جهان عرب٬ تلخ بود؛ اما کمتر کسی از شنیدن آن شوکه شد. علت امر آن است که مقدمات این اتفاق از سال‌ها قبل فراهم شده و به ویژه در ماه‌های اخیر به شکل علنی و رسمی نمود یافته بود. همانطور که مدت زیادی از پرواز هواپیماهای امارات به فرودگاه تل‌‌آویو و مقاله «یوسف العتیبه» سفیر امارات در ایالات متحده در راستای سازش با صهیونیست‌ها نمی‌گذرد.

بخش از شاخص‌های عادی سازی ابوظبی با صهیونیست‌ها در دوره اخیر نیز به شکل زیر است:

-روزنامه صهیونیستی اسرائیل الیوم٬ گزارش داد که نتانیاهو در خلال دو سال گذشته حداقل ۲ بار به صروت محرمانه به امارات سفر کرده است.

-در سال ۲۰۱۵ رسانه‌ها از دیدار «محمد دحلان» مشاور امنیتی وزیر خارجه امارات که فلسطینی‌ها وی را خادم اسرائیل می‌دانند٬ با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی در پاریس خبر دادند.

-در سپتامبر ۲۰۱۶ ارتش امارات در مانورهای نظامی مشترک با  با نیروی هوایی پاکستان و اسپانیا و  رژیم صهیونیستی در ایالت نوادا آمریکا مشارکت داشت و این اتفاق در مارس ۲۰۱۷ نیز تکرار شد.

-روزنامه صهیونیستی هآرتص گزارش داد که در جولای ۲۰۱۷ نتانیاهو با عبدالله بن زاید٬ وزیر خارجه امارت در نیویورک دیدار کرده است.

- در اکتبر ۲۰۱۸ دولت امارات به ورزشکاران اسرائیلی اجازه شرکت در مسابقات قهرمانی جودو در ابوظبی و برافراشتن پرچم رژیم صهیونیستی را داد.

مری رگیو، وزیر فرهنگ و ورزش رژیم اسرائیل برای پیگیری این مسابقات به ابوظبی رفت و حین شنیدن سرود اسرائیل در حین توزیع مدال‌ها اشک شوق ریخت.

-۳۰ اکتبر ۲۰۱۸ ایوب قرا، وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی در نشست ارتباطات که در دوبی برگزار شد شرکت و سخنرانی کرد.

-جولای ۲۰۱۹ یسرائیل کاتس، وزیر خارجه سابق اسرائیل برای شرکت در نشست آب و هوا با نظارت سازمان ملل به ابوظبی رفت.

- ۲۰ آگوست ۲۰۱۹ روزنامه  صهیونیستی هاآرتص نوشت که اسرائیل و ابوظبی قراردادی به ارزش ۳ میلیارد دلار با هدف مجهز کردن به ابزارهای جاسوسی مدرن از جمله پهپادهای جاسوسی امضا کرده‌اند.

- ۶ ژوئن ۲۰۲۰ در راستای ثمره نزدیکی مناسبات میان امارات و رژیم  صهیونیستی حدود ۳۰۰۰ یهودی از کشورهای مختلف در امارات حساب رسمی برای اقلیت یهود در توییتر ایجاد کردند که مه گذشته این حساب افتتاح شد.

اما پس از اعلام خبر آغاز رسمی عادی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو یک منبع صهیونیست گفت انتظار می‌رود که بحرین نیز روند عادی سازی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی را در پیش گیرد. خبرگزاری رسمی عمان نیز به نقل از سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که عمان تصمیم امارات برای عادی سازی روابط با اسرائیل را تایید می‌کند. جایگاه مصر نیز که آغازگر عادی‌سازی روابط با اشغالگران در دنیای عرب و اسلام بود٬ در این دومینو مشخص است.

اما بعد از اعلام حمایت این کشورها از ابوظبی در این زمینه٬ گمانه زنی‌هایی درباره پیوستن زودهنگام عربستان به قطار عادی‌سازی رسمی با صهیونیست‌ها مطرح شد. البته عربستان نیز همچون امارات از سالها قبل عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر را آغاز کرده؛ اما هنوز به شکل رسمی از آن رونمایی نکرده است.

یک روز بعد از اعلام توافق امارات و اسرائیل٬ یک شاهزاده سعودی که خواست نامش فاش نشود در واکنش به این اتفاق گفت:«توافق امارات و اسرائیل را تبریک می‌گویم. امیدوارم این اتفاق به زودی در عربستان سعودی نیز رخ دهد٬ به علت جایگاه عربستان سعودی در جهان عرب و اسلام این مسئله کمی حساس است؛ اما امارات صدای ما درباره اسرائیل است».

در همین راستا روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت به نقل از ««حاییم سابان» تاجر صهیونیست گزارش داده بود که ولی‌عهد سعودی در مراسمی به  حاییم گفته که علت اصلی عدم عادی‌سازی علنی روابط ریاض-تل‌آویو، ترس از ایران و قطر است.

شب گذشته نیز «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ اعلام کرد که تحقق مسئله عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و عربستان سعودی، حتمی است. وی روز پنجشنبه نیز ساعاتی پس از انتشار بیانیه توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط دوجانبه مدعی شد که با چندین کشور دیگر در خصوص عادی‌سازی روابطشان با این رژیم گفتگوهایی صورت گرفته است.

سازوکار حامیان مسئله فلسطین برای متوقف کردن دومینوی عادی‌سازی با اشغالگران

همه این ها نشان می‌دهد که اگر اقدام قاطعی در برابر این گستاخی‌ها انجام نشود٬ با موج بزرگی از عادی‌سازی با اشغالگران در جهان اسلام و عرب مواجه خواهیم بود. اگر امارات تاکنون برای رونمایی رسمی از روابط خود با اسرائیل منتظر مانده بود و اگر عربستان تا این زمان جرات رسمی کردن مناسباتش با صهیونیست‌ها را نداشته هیچ ارتباطی به بحث ایدئولوژیک اسلامی آنها نداشته و «مسئله فلسطین» نیز از کمترین اهمیتی برای آنها برخوردار نیست. بلکه علت این امر فشار افکار عمومی مسلمانان و اعراب و دولت‌های حامی مسئله و حقوق فلسطینیان بوده است.

بنابراین برای متوقف کردن دومینوی عادی‌سازی روابط اعراب با اشغالگران اقدامی قاطع از جانب ملت‌ها و دولت‌های حامی مسئله فلسطین نیاز است و افکار عمومی اسلامی و عربی هرگز نباید اجازه عادی شدن چنین مناسبات ننگینی را بدهند. جمهوری اسلامی ایران نیز باید در این مرحله حساس مدیریت خود را نشان داده و از ادامه این روند جلوگیری کند.
 
 
 

دیدگاه کاربران

كامران۱۵۶۱۳۶۶۱۱:۰۴:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۲۵
آسايش دو گيتي تفسير اين دو حرف است: با دوستان مروت با دشمنان مدارا
ناشناس۱۵۶۲۲۶۲۲۰:۳۴:۰۸ ۱۳۹۹/۵/۲۵
مثل شما پاسخ می دن به ملت!!!
حسن۱۵۶۱۳۷۶۱۱:۰۸:۵۹ ۱۳۹۹/۵/۲۵
دمیدن در آتش اختلافات بی فایده است و سودی برای ما ندارد. به جای پرداختن به افکار عمومی جهان عرب کمی به افکار عمومی مردم ایران بپردازید..
ناشناس۱۵۶۱۳۸۳۱۱:۱۱:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۲۵
امسال سال فتح مبین جبهه اسلام علیه جبهه کفر است.
ناشناس۱۵۶۱۳۹۰۱۱:۱۴:۳۹ ۱۳۹۹/۵/۲۵
پاسخش پوله. مگر سعودی ها با هر تغییر در حکومتشان پول پخش نمیکنند؟ بعد از امارات نوبت عمان یا بحرین است بعد کویت
ناشناس۱۵۶۲۰۸۹۱۸:۰۷:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۲۵
پاسخ پول به تنهایی نیست. پول باید در جای مناسب پخش شود. پول این مملکت هم کم پخش نشد، جاش درست نبود..
ناشناس۱۵۶۱۳۹۳۱۱:۱۵:۲۸ ۱۳۹۹/۵/۲۵
بگذارید خاور میانه ومردمش رنگ صلح وارامش به خودبگیرد.
ناشناس۱۵۶۱۵۴۸۱۲:۴۲:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۲۵
اینقدر دشمن دشمن نکنید، ولله چین و روسیه از آمریکا و اسرائیل بد ترن
ناشناس۱۵۶۱۳۹۴۱۱:۱۵:۳۸ ۱۳۹۹/۵/۲۵
اگر ما پايبند به اصول باشيم، همواره با مستکبران جهان یعنی رژیم جعلی صهیونیستی و آمریکای جنایتکار درگير خواهيم بود.
ناشناس۱۵۶۲۰۵۹۱۷:۵۱:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۲۵
چرا شما برای سرزمین های ازدست رفته ایران اینقدر به اصول پایبند نیستی؟
ناشناس۱۵۶۱۳۹۶۱۱:۱۷:۳۰ ۱۳۹۹/۵/۲۵
بعد از امارات، بحرین، عمان و قطر هم در ماه های آینده با اسراییل صلح می کنند.
ناشناس۱۵۶۱۴۳۲۱۱:۳۸:۵۵ ۱۳۹۹/۵/۲۵
حاکمان عرب خلیج فارس گاو شیرده امریکا و رژیم صهیونیستی هستن و به آرمان فلسطین خیانت کرده اند.
علی۱۵۶۱۸۸۲۱۶:۰۰:۲۲ ۱۳۹۹/۵/۲۵
مسایل داخلی کشورها به خودشون ربط داره
ناشناس۱۵۶۲۰۹۵۱۸:۱۱:۴۳ ۱۳۹۹/۵/۲۵
به آرمان های فلسطین آن زمانی خیانت شد که هنوز نقشه اش بر جهان برنگشته، قدرت طلبانی از خود فلسطین بخشی از آن را تصرف کردند، درست مانند آن بود اگر جناحی در فرانسه در زمان اشغال پاریس توسط نازی ها، میامد و بخشی از پاریس تصرف شده را تصرف می کرد تا خود بر آن قانون گذارد!
ناشناس۱۵۶۱۴۷۷۱۲:۰۴:۴۵ ۱۳۹۹/۵/۲۵
ملت های عرب اگر منظور کشورهای ثروتمند است که رفاهشان ارجح به سرنوشت فلسطین است کشور های فقیر هم تکلیفشان روشن است برای مثال مصر
ناشناس۱۵۶۱۶۸۳۱۴:۰۱:۵۱ ۱۳۹۹/۵/۲۵
چرا ما باید در امورات دیگر کشورها دخالت کنیم چرا که همه کشورها مصلحت خود را بهتر از دیگران می دانند.
ناشناس۱۵۶۱۷۵۳۱۴:۵۴:۵۸ ۱۳۹۹/۵/۲۵
بدانید که اگر مردم عرب طرفدار ما بودن با تحریم امریکا علیه ما به خیابان آمده و از ما حمایت میکردن وقتی اینکاررا نکردن یعنی ما برایشان اهمیت نداریم . وقتی نیز امارات با اسرائیل رابطه برقرار می نماید و صدایی از مردم اماراتی و عربی شنیده نمی شود یعنی اینکه آنها اعتراضی به این قضیه ندارن. لذا با حلوا حلوا دهان خود رانمی توانیم شیرین نماییم.
ناشناس۱۵۶۱۹۱۸۱۶:۱۵:۲۷ ۱۳۹۹/۵/۲۵
مثلا چه‌کاری از دست ما ساخته است؟
ناشناس۱۵۶۱۹۷۱۱۶:۴۵:۳۱ ۱۳۹۹/۵/۲۵
حالا شما نگران افکار عمومی ملتهای عرب شدید؟ ..
حسن۱۵۶۲۰۶۶۱۷:۵۶:۳۴ ۱۳۹۹/۵/۲۵
فلسطینی ها ودیگر مظلومین عالم باید حکام خائن عربی را ترور کنند تا درس عبرتی برای دیگر خائنین به آرمان فلسطین باشد فلسطینی ها چیزی برای ازدست دادن ندارند که بخواهند با لفاظی خود را سرگرم کنند هرچه به این گاوهای شیرده دلخوش باشند بیشتر متضرر خواهند شد اگر یک جو همت وغیرت دارند باید از خود بگذرند تا بتوانند آزادی بدست بیاورند
سید۱۵۶۲۲۵۹۲۰:۳۰:۱۰ ۱۳۹۹/۵/۲۵
ترکیه را از قلم انداختید

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

  3. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

  4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

  5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

  6. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

  7. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

  9. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  10. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

  11. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

  12. گرانی خودرو تا کجا!؟

  13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

  14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

  15. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

  16. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

  17. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

  18. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

  19. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

  20. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  21. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

  22. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

  23. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

  24. دانشگاه یا آکواریوم ماهی‌های تزئینی؟!

  25. داروی جدید کرونا در داروخانه‌های کشور

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

   2. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

   3. آمریکا: تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران فعال شد/ تحریم‌ها متعاقب فرایند مکانیسم ماشه بازگشته‌اند

   4. حجاب دانشجوی محجبه جلسه پارلمان فرانسه را به هم ریخت+فیلم

   5. تصویری که آمریکایی‌ها میخواهند از ایران ارايه دهند !+ فیلم

   6. انتظار برای پیروزی بایدن، وقت‌کشی است

   7. ظریف: ۲۰ سپتامبر هیچ اتفاق جدیدی رخ نمی‌دهد

   8. ترامپ: برجام توافقی احمقانه بود/ ۸ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم اما به جایی نرسیدیم

   9. ظریف: آمریکایی‌ها از روش قلدری استفاده می‌کنند/ برای ایران تفاوتی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود

   10. سرلشکر سلامی: قادریم منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم/ فروپاشی نظام سیاسی آمریکا تاوان ترورحاج قاسم

   11. ان بی سی نیوز: این توافق ِ صلح نیست، پیمان سرکوب مردم در کشورهای عربی است

   آخرین عناوین