بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

گروه سیاسی الف،   3990520125 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

جهان‌صنعت نوشت : برخی از اصولگرایان معتقدند فتاح اگرچه ظرفیت خوبی در جریان اصولگراست، اما بهتر است در جایگاه خود مانده و خدمت کند. یکی از این افراد بیژن مقدم، فعال سیاسی و رسانه‌ای اصولگراست. او در گفت‌وگو با «جهان‌صنعت» این گمانه را رد کرد و گفت: «ضمن اینکه معتقدم اکنون برای طرح چنین گمانه‌زنی‌هایی زود است و افراد چند ماه مانده به انتخابات تصمیم خود را می‌گیرند و اعلام می‌کنند که کاندید خواهند شد یا خیر، امروز که با شما صحبت می‌کنم کاندیداتوری آقای فتاح را منتفی می‌دانم.»


وی در شرح دلایل خود نیز گفت: «آقای فتاح اکنون مسوولیت یک تشکیلات بزرگ اقتصادی را برعهده گرفته و اگر بتواند در همین جایگاه کار را خوب پیش ببرد و سلامت این مجموعه را ارتقا بخشد، خدمت کرده و نیازی نیست که جایگاهش را تغییر دهد. هرچه باشد خیلی وقت نیست که او مسوولیت این بنگاه اقتصادی را به عهده گرفته و باید در خدمت جریان محرومیت‌زدا و توزیع عادلانه ثروت عمل کند. روشن است که این کار باید خالصانه و صادقانه و به شکل کاملا آبرومندانه و با حفظ احترام طبقه ضعیف جامعه انجام شود و هیچ شائبه‌ای هم نباید داشته باشد.»

مقدم افزود: «اگر کسی این مسوولیت را بپذیرد و بعد بخواهد از این مسیر برای آنکه خودش را در انتخابات مطرح کند، استفاده کند حتما کار ناپسندی انجام داده است. به نظر من کسی که این مسوولیت را پذیرفته حتما نباید به ۱۴۰۰ نگاهی داشته باشد.»


مقدم خاطرنشان کرد: «به اضافه اینکه من با شناختی که از آقای فتاح دارم او را فردی کاملا صادق و خدمتگذار می‌دانم و معتقدم که او نباید وارد این انتخابات شود و وارد هم نخواهد شد.» 

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه در انتخابات‌‌های پیشین نیز نام فتاح به عنوان یکی از گزینه‌های اصولگرایان مطرح شده بود، گفت: «الان شرایط فرق کرده و مسوولیت‌های فتاح هم فرق کرده است. در این شرایط او اگر بتواند در همان جایی که هست خدمت کند، از نظر مردم و خدا فرد موفقی خواهد بود و نیازی نیست که جای دیگری برود.» 

وی همچنین توصیه کرد: «با توجه به تکرار این‌گونه گمانه‌زنی‌ها معتقدم که ضروری است آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد زیرا تا زمانی که نگویند، این گمانه‌زنی‌ها ادامه یافته و مانع کار او می‌شود.»

مقدم در پاسخ به این پرسش که اگر از منظر جریان اصولگرا به انتخابات ۱۴۰۰ نگاه کنیم، فتاح یک ظرفیت جدی به حساب خواهد آمد یا خیر گفت: «بنده نمایندگی جریان اصولگرا را ندارم اما به عنوان یک ناظر بیرونی معتقدم که وقتی فضا رقابتی باشد، در هر دو جریان سیاسی کشور نام‌هایی مطرح می‌شود؛ نام‌هایی که برخی از آنها فاقد وجاهت است و صرفا در جهت فضاسازی رسانه‌ها بیان می‌شود. برخی از این نام‌ها نیز گزینه‌های جدی هستند. من معتقدم که آقای فتاح یک ظرفیت خوب در جریان اصولگراست اما حالا که مسوولیت پذیرفته و امکاناتی در اختیار دارد و هرازگاهی نیز گرد و خاک می‌کند، نباید به این گمانه‌زنی‌ها ادامه داد.»

وی تاکید کرد: «اگر برداشت من درباره آقای فتاح درست باشد او باید خودش رسما اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد. ضمن اینکه باید مانع برخی رفتارها در جهت ضرورت‌تراشی شود. مثلا دیدیم که فردی برای او کمپین دعوت به حضور در انتخابات ساخته بود. این رفتارها وقتی که فردی خودش مایل به حضور نیست یا نگفته که مایل است خیلی عیان است که چه اهدافی دارد بنابراین آقای فتاح باید مانع از این نوع حرکت‌ها که نامش را «ضرورت‌تراشی» می‌گذارم، شود.

دیدگاه کاربران

رضا۱۵۵۵۳۷۲۱۵:۲۷:۳۶ ۱۳۹۹/۵/۲۰
با سلام اصل مطلب و تقاضای مورد نظر در این دیدگاه اینکه اگر آقای فتاح بنای حضور در انتخابات را دارند باید در این جایگاه نباشند تا شبهه سوء استفاده از این موقعیت برای تبلیغات زودرس پیش نیاید.این موضوع از این بابت مهم است که رئیس بنیاد منصوب رهبری است ما حق نداریم از این جایگاه بهره انتخاباتی ببریم.ضمن اینکه عادلانه نیست که کسی با این حجم تبلیغات بتواند بهره گیری کنند و بقیه کاندیداها چنین امکانی در اختیارشان نیست.
ناشناس۱۵۵۵۴۶۰۱۶:۱۲:۳۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
به عنوان مهره سایه می آید تا اگر احمدی نژاد رد صلاحیت شد ایشان با تبلیغات احمدی نژاد رای بیاورد فتاح برای احمدی نژاد کا فتاح بوده
امید۱۵۵۵۵۰۸۱۶:۴۸:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۲۰
بسم الله الرحمن الرحیم در این صورت هر کسی که مسئولیتی دارد نباید با فساد مبارزه کند چون کار انتخاباتی است ؟ اتفاقا کسی که در کار اجرایی با فساد دارد به شدت مبارزه می کند مدیریت کارهای اجرایی بالاتر را باید برای او فراهم کرد .
دانشجو۱۵۵۵۵۸۴۱۷:۵۲:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۲۰
سلام علیکم. اینکه شخصی واقعا برای ریاست جمهوری مناسب باشد و بخواهیم این مسئله را که او در مقایسه با دیگر کاندیدا رسانه در اختیار دارد نا عادلانه فرض کنیم آنگاه باید آقای رئیسی هم کاندیدای ریاست جمهوری نمی شد. این مسئله به انتخاب مردم وابسته است و ما باید بهترین فرد را برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم و انتخاب این شخص حق مردم است و جایگاه رئیس جمهور را نیز نمی توان با موقعیت سیاسی بنیاد مقایسه کرد. ولذا چنین مغلطه ای بدور از انصاف است و نتیجه ی چنین استدلال هایی تضعیف حق مردم است. استدلال باید به گونه ای باشد که شخصی که اصلح نیست کاندید نشود نه اینکه چون شخصی الان مسئولیت دارد و لو اینکه اصلح هم باشد در انتخابات شرکت نکند. این به نفع جامعه نیست. یا علی مدد.
دلارام۱۵۵۵۳۷۳۱۵:۲۸:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۲۰
اگه بیادازخیلی از اینهایی که هستن بهتره .شجاع .پاکدست .کارامد .انقلابی .
ناشناس۱۵۵۵۳۸۴۱۵:۳۵:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۲۰
حرف حساب است
رفیعی۱۵۵۵۳۸۷۱۵:۳۵:۵۲ ۱۳۹۹/۵/۲۰
اگر خودش هم نخواهد بعضی ها هستند که او را به این مهلکه میکشانند
ناشناس۱۵۵۵۳۸۹۱۵:۳۶:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۲۰
یا بنیاد یا 1400 یکی ولاغیر
ناشناس۱۵۵۵۳۹۲۱۵:۳۷:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۲۰
آقای فتاح اعلام کند هیچ کس حق ندارد به نفع او کار انتخاباتی کند . و کمپین راه بیندازد
مهران۱۵۵۵۳۹۴۱۵:۳۸:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۲۰
امثال فتاح نیان تا امثال روحانی رئیس جمهور بشن؟
ناشناس۱۵۵۵۴۴۹۱۶:۰۷:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۲۰
آقای فتاح حق دارد در هر انتخاباتی نامزد شود و تنها با با قید قانون می توان افراد را محدود کرد. قیود دیگر به جز قانون مصداق استبداد رای هستند.
ناشناس۱۵۵۵۶۷۶۱۸:۵۷:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
حق دارد نامزد شود ولی حق ندارد رییس بنیاد مستضعفان باشد که مردم بگویند او هر کاری که میکند برای رای آوردن در 1400 است . استعفا بدهد و اصلا از الان کار انتخاباتی کند
معلم۱۵۵۵۵۰۶۱۶:۴۷:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
فتاح مرا بیاد دوران انتخابات احمدی نژاد می اندازد. این یک مصاحبه انتخاباتی بود با چراغ سیز.
ناشناس۱۵۵۵۵۰۷۱۶:۴۷:۳۸ ۱۳۹۹/۵/۲۰
مگر تا امروز کسی چنین کاری را انجام داده که از ایشان انتظار دارید ،
ناشناس۱۵۵۵۵۱۳۱۶:۵۲:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۲۰
چرا؟ داره کار می کنه... بزار بگن قصد داره، اصلا قصد داشته باشه.. برا همه خوب است برای ایشان عیب است؟!
ناشناس۱۵۵۵۵۲۷۱۶:۵۹:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
به نظرم باید قانونی تصویب بشه که مسولان نهادهایی مانند کمیته امداد ، بهزیستی و بنیاد مستضعفان و مشابه اینها اگر قصد شرکت در انتخابات را داشتند یکسال قبل باید استعفا بدهند .
ناشناس۱۵۵۵۵۳۴۱۷:۰۵:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
آقا گیرم که ایشان میخواد تو انتخابات شرکت کنه که چی چون میخواد کاندید بشه نباید پیگیر اموال بشه شما ها هم بیاد جلو فساد را بگیرید سال دیگه کاندید بشید این چه حرفی است که چون ممکنه کاندید بشه نباید پیگیر فساد بشه
مهدی۱۵۵۵۵۳۷۱۷:۰۸:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
ایشان می گویند با شناختی که از آقای فتاح دارم ایشان فردی کاملا صادق و خدمتگزار است و نباید وارد انتخابات شود . این یعنی چه؟
حسین رحمت-دبیر آموزش وپرورش سمنان۱۵۵۵۵۷۵۱۷:۴۲:۴۶ ۱۳۹۹/۵/۲۰
با سلام اتفاقا تجربه وسلامت آقای مهندس فتاح باید در سطح ملی مورد استفاده قرار گیرد ومحدود به بنیاد جانبازان نشود.مگر ما چند نفر مثل آقای فتاح داریم که هم صاحب تعهد و تجربه است وهم سالم ودارای سواد دانشگاهی ، از همه مهمتر فردی اهل مشورت ودر عین شجاعت، با اخلاق و معتدل وموردتایید همه ارکان حاکمیت و.... ،چه فرصتی از این بهتر که شخصیتی مثل آقای فتاح خودش را در معرض رأی مردم عزیز کشورمان قرار دهدواز تجارب همه این سال ها برای آبادانی کشور استفاده کند.عدم حضور آقای فتاح در انتخابات یک فرصت سوزی عمده است که نباید اتفاق بیفتد،امیدواریم با حضور ایشان در صحنه وانتخاب خوب مردم شاهد حل بخشی از مشکلات جامعه خود باشیم.انشا،الله
ناشناس۱۵۵۵۶۷۷۱۸:۵۸:۵۶ ۱۳۹۹/۵/۲۰
ایشون ادم خوبی است اما امکانات بنیاد نباید خرج کار انتخاباتی شود
عمران۱۵۵۵۷۷۵۲۰:۴۴:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
آقا جان! همه شما اگر دوست دارید شفاف سازی کنید و به نفع مردم کار کنید، اگر هم خواستید هم زمان کاندیدا ی ریاست جمهوری هم بشوید، مگر اشکالی دارد؟
رضا۱۵۵۶۰۹۸۰۱:۰۷:۲۷ ۱۳۹۹/۵/۲۱
... بگم بگم شروع شد. ..
داریوش۱۵۵۶۱۳۳۰۲:۵۱:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۲۱
سلام. به نظر بنده کار نداریم هدف اقای فتاح چی هست .باید دید مسائلی که مطرح شده درست هست یا نه ؟ بنده خدا دعوت شده به برنامه مجری سوال کرده باید جواب بده . در حال حاضر که بیماری کرونا درحال ضعیف کردن سرفه مردم هست و هجمه های دشمنان اونور ابی هم به نهادهای مثل استان قدس رضوی و بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام زیاد شده که هر روز در بوق وکرنایشان میدمند که این نهادها به کمک مردم بیایند مسئولین باید چنین اقدامی را انجام بدهند . اگر هدف اقای فتاح تبلیغات بود لااقل تشخیص مصلحت نظام رو عنوان نمی کرد که در تایید صلاحیتش سنگ اندازی کنند . ایشون مسئول هست باید جواب بده . آخه خانم ابتکار اگه میخواد برای زنان این جامعه کاری کند حتما باید دفترش در ولنجک باشد یا پایین شهر ؟ اگر اینها طرفدار نظام هستند باید بیایند در جمع مردم نه اینکه اقا زاده بره امریکا خودش هم در کاخهای ولنجک .طریقه مردم داری این نیست .
ناشناس۱۵۵۶۲۳۲۰۸:۱۰:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۲۱
امکانات دولتی و بیت المال نباید نردبانی برای جمع کردن رای باشد
ناشناس۱۵۵۶۳۱۵۰۹:۱۸:۲۷ ۱۳۹۹/۵/۲۱
کسی درباره حرفهای فتاح حرف نزده نویسنده هم نگفته حرفهای او بد است فقط گفته کارهای خوب فتاح نباید همراه با شک و شبهه انتخاباتی باشد . برای همین بهتر است ایشان همین مسیر را ادامه دهد و بگوید من نامزد انتخابات نیستم
نامزد شناس 40 ساله۱۵۵۶۳۴۶۰۹:۴۳:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۲۱
آفرین بر پیش بینی . صد هزاران آفرین . . . اتفاقا من هم دیروز داشتم به احتمال کاندیداتوری اینطوری و جلب مخاطب اونطوری ، ایشون فکر می کردم چه تفاهمی به به . . .
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. متهم ردیف اول قطع برق کیست؟

 2. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه: با متخلفان نیاوران قزوین و هفت سنگان برخورد جدی کنید

 3. تدارک مجلس برای پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی به مردم

 4. دلیل اصلی افزایش قیمت بیت کوین چیست؟

 5. طوفان معاون وزیر بهداشت در جلسه ستاد کرونا

 6. تحلیل گر آمریکایی: ایران دشمن القاعده است نه متحد آن

 7. سوابق ننگین آمریکا در بیوتروریسم

 8. پایان بررسی یک طرح پر‌حرف‌و‌حدیث در مجلس/ شورای نگهبان چه تصمیمی می‌گیرد؟

 9. لحظه فروش تابلوی ۱۲ میلیاردی که رکورد حراج تهران را شکست

 10. واکنش هادی ساعی به حکم محرومیتش: نمی‌توانند فضا را بر من ببندند

 11. دو دلیل برای ریزش اخیر بازار سرمایه/ چرا بورس دوباره ریخت؟

 12. مقامات آمریکایی: موشک بالستیک ایرانی در ۱۰۰ مایلی ناو نیمیتز فرود آمده است

 13. هشدار ایران به آمریکا/ به دیوان بین المللی دادگستری شکایت می کنیم

 14. ریزش قیمت ارز ادامه‌دار شد؛ بازار منتظر سقوط قیمت دلار/ مردم به دلار ۱۵هزارتومانی روحانی اعتماد کردند؟

 15. ویژگی‌های پهپادهای انتحاری و موشک‌های جدید سپاه + تصاویر

 16. نامه وزیر بهداشت به وزیر کشور: مانع ورود مسافران به استان‌های شمالی شوید

 17. انتقال تنها دلفین برج میلاد به کیش

 18. رودخانه هان کره جنوبی یخ زد

پربحث‌های هفته

 1. زمستون، قشنگه از پشت شیشه !...

 2. حاشیه‌های بی‌پایان خانواده هاشمی رفسنجانی

 3. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 4. درنگی بر دستور منع واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی

 5. برگ برنده انتخابات ۱۴۰۰ چیست؟/ نتایج نظرسنجی درباره قالیباف، ظریف و لاریجانی/ ویژگی‌های رئیس‌جمهور بعدی

 6. اگرهای تمام نشدنی !

 7. آپارتاید پزشکی

 8. خواب جدید دولت برای برق ؟!

 9. تصویری از خودروی رئیس سابق محیط زیست دماوند

 10. دعوت از رئیسی برای نامزدی در انتخابات/ پاسخ جهانگیری به منتقدان ارز ۴۲۰۰/ حسن خمینی گزینه اجماعی اصلاح‌طلبان می‌شود؟/ نتایج جالب یک نظرسنجی درباره انتخابات ۱۴۰۰

 11. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

 12. ... حتی اگر مهريه زنان شده باشد

 13. «فریاد عده‌ای بلند می‌شود، اما به این جیغ‌ها توجه نکنید»

 14. توصیه رهبری به قالیباف/ پاسخ عجیب فائزه هاشمی به برادرش/ روایت علی مطهری از جلسات مشترک سیاستمداران دو جناح/ شرایط برای حضور لاریجانی در انتخابات مهیا نیست

 15. نامه محسن هاشمی به فائزه هاشمی: عذرخواهی کن

 16. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

 17. نگرانی آیت‌الله ‌جنتی درباره آلودگی هوا/ وعده روحانی درباره قیمت دلار/ کدام نمایندگان در فکر پاستور هستند؟/ انتقاد تند سردار جعفری از روحانی/ روایت جلیلی از ۱۵۰۰ تحریم آمریکا علیه ایران

 18. پاسخ کنایه‌آمیز فائزه هاشمی به برادرش: به تو حق می‌دهم چون برای خودت آینده‌ای ترسیم کرده‌ای

 19. سخنگوی صنعت برق: اگر مردم ۱۰ درصد صرفه جویی کنند مشکل خاموشی حل می‌شود

 20. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

 21. چرا ریزش بورس متوقف نمی‌شود؟!

 22. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

 23. توضیحات وزیر بهداشت درباره ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی/ چرا لاریجانی به نامزدی در انتخابات متمایل نیست؟/ کنایه ابطحی به فائزه هاشمی/ پیش‌بینی موحدی کرمانی درباره سرنوشت FATF در مجمع

 24. ولایتی: شرط رهبر انقلاب تعهد کتبی اوباما بود نه قول شفاهی/ مکانیسم ماشه در مذاکره مجدد باید حذف شود

 25. چرا باید به واکسن ایرانی اعتماد کنیم؟

آخرین عناوین