بازار داغ خرید فالوور اینستاگرام

گزارش بازرگانی،   3990512116

شاید تابه‌حال فکر می‌کردید که موضوع خرید فالوور در واقعیت آنچنان جدی نباشد و این تصور را تا کمی پیش از اینکه تیتر بازار داغ خرید فالوور اینستاگرام را بخوانید، در ذهن داشته‌اید. اگر سروکارتان به این راسته‌ی بازار نخورده است، طبیعی است که از محبوبیت این روش بازاریابی کاملا باخبر نباشید. احتمالا جسته‌گریخته در بین خبرها خوانده‌اید که تعداد فالوورهای چند سلبریتی ریزش کرده‌اند و این کاهش محسوس، ناشی از خرید فالوور توسط این افراد بوده است. در این مقاله، آخرین اطلاعات را درباره‌ی جایگاه خرید فالوور و روش‌های جدید آن از جمله خرید کامنت فارسی اینستاگرام رصد کرده‌ایم.

وضعیت خرید فالوور در جهان

کسب مخاطب با خرید فالوور همچون دیگر روش‌های بازاریابی، از کشورهای دیگر وارد ایران شده است و آمار و ارقام، خبر از تجارتی جهانی در این حوزه می‌دهد. از آنجایی که همه چیز در این بازار به صورت مجازی رقم می‌خورد، برای شاخص‌هایی مثل خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک ایرانی اینستاگرام نیز، باید دست به دامن معیارهای دنیای آنلاین و بزرگ‌ترین آن‌ها، یعنی گوگل شویم. در موتور جست‌وجوی گوگل، 942 میلیون نتیجه برای عبارت «buy followers» وجود دارد و به طور اختصاصی برای شبکه اجتماعی اینستاگرام، با جست‌وجوی «buy instagram followers» چیزی در حدود 325 میلیون نتیجه نمایش داده می‌شود. مهمتر اینکه این اعداد روزبه‌روز بیشتر می‌شود و به این نکته هم باید توجه کنیم که عبارت‌های جست‌وجوی مشابه مثل buy instagram likes نیز در همین حوزه جای می‌گیرند. اگر این آمار خرید فالوور را با جست‌وجوهای دیگر مقایسه کنیم، درک آن‌ها راحت‌تر خواهد بود.

وقتی نام انگلیسی کریستیانو رونالدو، فوتبالیست مشهور پرتغالی را که با 232 میلیون دنبال‌کننده، بیشترین فالوور را در اینستاگرام در بین افراد معروف دارد، در گوگل جست‌وجو کنید، نتایج در همان حد فالوورهایش، یعنی حدود 240 میلیون است. گوگل برای دونالد ترامپ نیز، به عنوان پرسروصداترین شخصیت سیاسیِ حال حاضر در جهان، حدود 800 میلیون صفحه‌ی وب را شناسایی می‌کند. حالا اگر این اعداد را کنار هم قرار دهیم، از کسب‌وکار پررونق خرید فالوور تصویر روشن‌تری در ذهن خواهیم داشت.

مشتریان بازار داغ خرید فالوور اینستاگرام هم فقط کسب‌وکارها و عاشقان شهرت نیستند. طبق گزارشی که در تاریخ 31 ژانویه 2019 به قلم جاناتان استمپل در خبرگزاری رویترز منتشر شده، طیف وسیعی از افراد در آمریکا از جمله بازیگران، ورزشکاران، موزیسین‌ها، بازاریاب‌ها و حتی سیاستمداران از خریداران فالوور فیک و به اصطلاح، ربات‌ها بوده‌اند.

حالا باید ببینیم که چرا هموطنان ما به روش‌هایی مثل خرید لایک ایرانی اینستاگرام متوسل می‌شوند و آیا این اقدام آن‌ها، منطقی است یا نه؟ به عبارت دیگر، می‌خواهیم خودمان را جای آن‌ها بگذاریم و ببینیم چقدر احتمال دارد که فالوور بخریم.

خرید فالوور اینستاگرام بهترین راه است؟

از نظر تکنیکی، خرید فالوور اینستاگرام در زمره‌ی تبلیغات و کسب اعتبار قرار می‌گیرد. فرقی هم نمی‌کند که یک کسب‌وکار این کار را انجام دهد یا یک فرد برای برندینگ شخصی. قبلا این هدف، از مسیر رسانه‌های دیگر مثل تلویزیون محقق می‌شد؛ ولی حالا طبق اطلاعاتی که در این‌باره منتشر شده، بیش از 40 درصد کاربران اینستاگرام، به طور مرتب تلویزیون تماشا نمی‌کنند. این موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم دو سوم از کاربران 18 تا 24ساله‌ی اینستاگرام، در روز چندین بار از این پلتفرم استفاده می‌کنند. پس طبیعی است که افراد در پی تبلیغات بیشتر در این شبکه‌ی اجتماعی باشند و داد‌وستدهایی مثل خرید کامنت فارسی اینستاگرام رونق بگیرد.

از منظر اقتصادی نیز، خرید فالوور اینستاگرام و دیگر روش‌های بازاریابی مثل اینفلوئنس مارکتینگ و خرید لایک ایرانی اینستاگرام، سوددهی بالایی دارند. طبق برآوردها، بازاریاب‌ها و فروشنده‌ها، با هر 1 دلار سرمایه‌گذاری در این پلتفرم اجتماعی، 5.2 دلار درآمد کسب می‌کنند. مسلما این بازگشت سرمایه‌ی 5 برابری، هر کسب‌وکاری را به حضور در Instagram ترغیب می‌کند.

پس ایرانیان هم متوجه بازدهی خرید فالوور اینستاگرام شده‌اند و با منطق اقتصادی وارد گود می‌شوند. در ادامه، بر شیوه‌های جذب مخاطب که کاربران فارسی‌زبان اینستاگرام به کار می‌گیرند، تمرکز می‌کنیم.

تخصصی شدن خرید فالوور

همچون هر حوزه‌ی اقتصادی دیگری که پس از گسترش حجم بازار به سمت تخصصی شدن پیش می‌رود، خرید فالوور هم فرزندان قد‌ونیم‌قدی دارد که هرکدام برای یک مدل از مارکتینگ در اینستاگرام استفاده می‌شوند. در اینجا خرید لایک ایرانی و کامنت فارسی اینستاگرام را بررسی می‌کنیم که از جدیدترین و پربازده‌ترین متدهای بازاریابی هستند.

خرید لایک ایرانی اینستاگرام

استقبال از خرید فالوور در بین کاربران ایرانی به قدری زیاد شده است که روش‌های مکمل مثل خرید لایک ایرانی اینستاگرام قوت گرفته‌اند و از دید بسیاری از فعالان این حوزه، لازمه‌ی پیش گرفتن از رقبا هستند. می‌دانیم که تبلیغات کاغذیِ تکراری و بدون نوآوری، تقریبا از چشم مردم افتاده است و گیرایی گذشته را ندارد. با این پیش‌زمینه، از شیوه‌های جدیدی مثل خرید لایک ایرانی اینستاگرام، می‌فهمیم که اگر خرید فالوور اینستاگرام هم بدون توجه به تعامل با کاربران انجام شود، مخاطبان فارسی‌زبان اقبال چندانی به آن اینستاگرامر یا کسب‌وکار نشان نمی‌دهند.  

بنابراین، اهمیت خرید لایک ایرانی در این است که واکنش مثبت کاربران به آن صفحه‌ی اینستاگرامی را تقویت می‌کند. طبق گشت‌وگذارهایی که در دنیای آنلاین داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که مقصد اصلی کاربران برای خرید لایک ایرانی اینستاگرام، وب‌سایت فالوورمکس است. به نظر می‌رسد رمز موفقیت این سایت، قیمت‌های بسیار رقابتی آن باشد.

خرید کامنت فارسی اینستاگرام

هر ازچندگاهی در استوری‌های اینفلوئنسرها می‌بینیم که اعدادی از پست‌های خود منتشر می‌کنند و به آن‌ها می‌بالند. این ارقام، تعداد مخاطبانی را مشخص می‌کند که با آن پُست خاص ارتباط برقرار کرده‌اند. در اصطلاح تخصصی این حوزه، به میزان تعامل مخاطب، نرخ اینگِیجمِنت (engagement) گفته می‌شود. خرید کامنت فارسی اینستاگرام، از ارزان‌ترین روش‌ها برای افزایش این نرخ است. اگر به حافظه‌ی خودمان هم رجوع کنیم، معمولا آن پست‌های اینستاگرامی که کامنت زیادی دریافت کرده‌اند، در چشم ما ارزش بیشتری دارند. با این توصیف، تعجبی ندارد که فعالان اینستاگرامی از هر صنف و گروهی، از دست یازیدن به سوی خرید کامنت فارسی اینستاگرام ابایی نداشته باشند.

ظاهرا رشته‌ای که با خرید فالوور آغاز شده است، سر درازی دارد و خرید کامنت فارسی اینستاگرام تنها قسمتی از آن است. اگر علاقه دارید که از همه‌ی بخش‌های این رشته‌ی نوظهور سر درآورید، سایت فالوورمکس (followermax.com) مجموعه‌ای از خدمات مربوط به خرید فالوور اینستاگرام را یک‌جا جمع کرده است و بازدید از آن، ما را با رمز و راز محبوبیت‌های مجازی بیشتر آشنا می‌کند.

پربحث‌های دیروز

 1. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 2. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 3. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 4. صحنه آهسته انفجار بیروت

 5. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 6. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 7. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 8. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 9. روایت آسوشیتدپرس از رویای «ماکرون بناپارت» در لبنان

 10. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 11. وزیر بهداشت: پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور در ستاد ملی کرونا بررسی می شود

 12. وعده انتخاباتی ترامپ: اگر پیروز شوم ظرف چهار هفته توافقی با ایران خواهم داشت

 13. جزئیاتی از تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

 14. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 15. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 16. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 17. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 18. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 19. تصاویر هوایی از اعتراضات بیروت

 20. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

 21. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 22. مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود

 23. همتی: بانک‌ها خانه‌های مسکونی خالی ندارند

 24. اعلام آمادگی دانشجویان جهادی ایران برای کمک به بازسازی بیروت

 25. آشنا: خریداران جدید املاک «طاغوتیان» چه کسانی هستند؟

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 9. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 10. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 11. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 12. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 13. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 14. صحنه آهسته انفجار بیروت

 15. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 16. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 17. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 18. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 19. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 20. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 21. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 22. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 23. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 24. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 25. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 3. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 5. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 6. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 7. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 8. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 9. قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید

 10. تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

 11. وزیر اقتصاد: سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

 12. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 13. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 14. همتی: نرخ ارز در روزهای آینده پایین‌ می‌آید

 15. جزئیاتی از تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

 16. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 17. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 18. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 19. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 20. دندان طمع دولت‌ها به درآمد نفت کنده می‌شود؟

 21. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 22. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 23. بورس به کانال سه میلیون واحد می‌رسد؟!

 24. دلار در سراشیبی قرار گرفت

 25. مسکن ارزان می‌شود؟

آخرین عناوین