روحانی: در این دو سال آمریکایی ها بیش از ۲۳ بار از من تقاضای ملاقات برای مذاکره کردند/ در فولاد و پتروشیمی از خام‌فروشی فاصله گرفته‌ایم

گروه اقتصادی الف،   3990506155 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

 رئیس جمهور بیان داشت:  در سفر نیویرک در سال ۹۶، هشت بار از من تقاضای تماس (با آمریکا) کردند و در سال گذشته در سفر نیویورک تمام سران کشورهای غربی و اروپایی از ما خواستند (با آمریکا) مذاکره و ملاقات کنیم. ما دنبال نمایش نیستیم دنبال حل مساله هستیم.

روحانی: در این دو سال آمریکایی ها بیش از ۲۳ بار از من تقاضای ملاقات برای مذاکره کردند/ در فولاد و پتروشیمی از خام‌فروشی فاصله گرفته‌ایم

به گزارش فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز (دوشنبه) در نشست با تولیدکنندگان صنایع فولاد و پتروشیمی، گفت: همه تولیدات برای ما بسیار ارزشمند است و سال هم جهش تولید است و اساسا پایه اصلی حرکت جامعه و تامین نیاز جامعه، اشتغال در جامعه، صادرات به دست آوردن بازارهای هدف و یافتن جایگاه تولیدی در منطقه و جهان تولید است. شرکت‌های پتروشیمی و فولادی هم بار سنگین تولید و هم صادرات غیرنفتی را بر دوش دارند و تامین ارز مورد نیاز در بازار نیما و ایجاد اشتغال لازم برای نسل جوان و تحصیلکرده، در این دو بخش صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه محصولات ما می‌تواند از نظر کیفیت با محصولات سطح جهان رقابت کند، خاطر نشان کرد: صنعت پتروشیمی و فولاد ما، جزو صنایع پیشرفته دنیا است طبیعی است که از لحاظ کیفیت اگر نتوانیم رقابت کنیم نمی‌توانیم بازار پایداری را در اختیار داشته باشیم. خوشبختانه زنجیره ما در فولاد یک قدم جلوتر است اما زنجیره در پتروشیمی باید یک قدم فراتر از آنچه تا امروز بوده بردارد.

رئیس قوه مجریه اضافه کرد: البته آن تقسیم بندی که در محصولات اصلی پتروشیمی انجام می‌گیرد و اسم برده می‌شود آن محصولات را امروز بدست می آوریم اما باید محصولات تا مصرف نهایی برای مصرف کننده تولید شود. امروز بخشی از محصولات پتروشیمی، بخشی دیگری از پتروشیمی را تامین می‌کند و آن بخش هم بخش دیگر را تامین می‌کند.

*روحانی: در این دو سال بیش از ۲۳ بار از من تقاضای ملاقات برای مذاکره کردند

وی با بیان اینکه دوسال و سه ماه است در شدیدترین شرایط تحریمی هستیم، خاطر نشان کرد: آنها فکر می‌کردند پس از مدتی با آمریکایی ها تماس می‌گیریم همانطور که گفتند شماره تلفن دادیم اما در این دو سال اخیر بیش از ۲۳ بار از من تقاضای ملاقات برای مذاکره کرده اند.

 رئیس جمهور بیان داشت:  در سفر نیویرک در سال ۹۶، هشت بار از من تقاضای تماس (با آمریکا) کردند و در سال گذشته در سفر نیویورک تمام سران کشورهای غربی و اروپایی از ما خواستند (با آمریکا) مذاکره و ملاقات کنیم. ما دنبال نمایش نیستیم دنبال حل مساله هستیم.

روحانی تاکید کرد: ما در این دوساله و سه ماه همه مردم و تولید کنندگان در خط مقدم و صنعتگران فولاد و پتروشیمی هم در خط جلوی این مبارزه بودند. صادرکنندگان محصولات پتروشیمی و فولاد ، ارز خود را به موقع به کشور آوردند. مردم مطلع باشند اگر دولت می‌گوید در برابر تحریم می‌ایستم منوط به کمک همه است. 

* باید به سمت تولید محصولات تا انتهای زنجیره مصرف برویم

رئیس جمهور تصریح کرد: باید به سمت تولید محصولات تا انتهای زنجیره برای مصرف کننده نهایی برویم. در برخی از جاها باید زنجیره پائین دستی را آماده کنیم.

وی ادامه داد: اگر پتروشیمی و فولاد را نداشتیم میلیارد‌ها دلار باید مصرف می‌کردیم تا این منابع را بدست تولیدکنندگان برسانیم اما امروز در بخش اعظمی از این محصولات بی نیاز هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه جلوگیری از خام‌فروشی اقدام درستی است، گفت: (جلوگیری) از خام فروشی ثروت جامعه را بالا و اشتغال بوجود می‌آورد. وقتی یک محصول را خام عرضه می‌کنیم ارزش کمتری دارد اما امروز در پتروشیمی و فولاد از خام فروشی فاصله گرفته‌ایم.

* اهمیت صنعت‌های فولاد و پتروشیمی 

روحانی با اشاره به اهمیت صنعت‌های فولاد و پتروشیمی، گفت: ما در تولید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی به دو برابر ظرفیت رسیدیم. هرچه تولید در قبل و بعد از انقلاب و در دولت‌های گذشته بوده، در این هفت سال معادل تولیدات آنها تولید و کار شده است که ارزشمند است. این کار شما(تولیدکنندگان) و شرکت‌های بزرگ و جوان‌های تحصیلکرده و کار مدیران و کارگران ما است.

رئیس جمهور افزود: همه دست به دست هم دادیم و تحول بزرگ را در فولاد و پتروشیمی ایجاد کردیم. ما یک تحول بزرگ را در پتروشیمی و فولاد ایجاد کردیم. گاهی در روزنامه‌ها می‌نویسند دولت باید اقداماتی که انجام می‌د‌هد بدهی آن را دولت بعد پرداخت کند این جواب ندارد چون وقتی ما به دولت آمدیم بدهی زیادی از دولت قبل را پرداخت کردیم و حالا هم دولت بعد، بدهی را پرداخت می‌کند.

*دو برابر شدن تولید بنزین در این دولت

وی با تاکید بر دو برابر شدن تولید بنزین در این دولت، اظهار داشت: در این دولت ۳۳ درصد محصولات کشاورزی از ۹۷ میلیون تن به ۱۳۰ میلیون تن افزایش یافته است. ما بخش عمده‌ای از گندم را قبلا می‌خریدیم اما الان برای نیاز و نان مردم خودکفا شده‌ایم. ما ۵ سال پشت سر هم در گندم خودکفا هستیم.

*مسئولین در کشور باید به فکر منافع ملی باشند

رئیس جمهور تصریح کرد: ما مسئولیت کشور را بر عهده داریم نه اینکه فقط مسئولیت دولت را برعهده داشته باشیم. رئیس جمهور یا دیگر مقامات که به ‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم از طرف مردم انتخاب می‌شوند مسئولیت‌ آنها، منافع ملی، اهداف ملی و نیازهای ملی است. دوران مسئولیت محدود است و ممکن است ۴ سال یا ۸ سال باشد ولی اساس مسئولیت حفظ کشور است.

روحانی با اشاره به اینکه مسئولین در کشور باید به فکر منافع ملی باشند، خاطر نشان کرد: ما الان در ۱۴ میلیارد دلار برای جهش دوم در پتروشیمی سرمایه گذاری کرده‌ایم و ۸ میلیارد هم برای جهش سوم  که سال ۱۴۰۳ به نتیجه می‌رسد، سرمایه گذاری کرده‌ایم. 

 

*باید آب دریاها را به فلات قاره برسانیم

وی اظهار داشت: باید آب دریاها را به فلات قاره برسانیم و الحمد الله امسال سدهای فراوانی را به افتتاح رساندیم و تا آخر سال هم به افتتاح می‌رسانیم. تا اوایل سال آینده هم ۹ سد علاوه بر آنچه قول داده بودیم می‌سازیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت به تعهدات خود متعهد است، خطاب به تولید کنندگان فولاد و پتروشیمی بیان داشت: هر جا بین بنگاه و کشور دو راهی ایجاد شد، منافع کشور را در نظر بگیرید. بازار سرمایه بهتر از بازار پولی است و رقم درشت‌تری به شما می‌دهد. مردم در سال ۹۹ امیدوارتر باشند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۳۹۲۳۶۱۸:۳۴:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۶
خوب چرا به مردم نمیگید اونا 23 بار درخواست کردن و شما چرا رد کردین . یه جوری حرف میزنید که گویی میخواهید به مردم بگویید دست من برای مذاکره بسته است . نه خیر آقای روحانی مذاکرات برجام برای هفت پشتمان کافی است . دیگر نمیخواهیم از یک سوراخ دو بار گزیده شویم
علی 671۱۵۳۹۲۵۵۱۸:۵۰:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۶
پس تصمیم گرفته اید دولتی ویران و بدهکار را به دولت بعدی تحویل بدهید .تا خود را قهرمان معرفی کنید ..در صورتیکه وقتی دولت را تحویل گرفتید همه چیز روی ریل بود و شما عمداً برای دلخوشی بیگانگان و قهرمان جلوه دادن خود بد دولت قبلی را گفتید .اگر راست می گویید در مناظره ای با احمدی نژادشرکت کنید تا مشخص شود که کی راست و کی دروغ می گوید ..... .دلیل عمل نشدن به وعده هایی که دادید در این هشت سال .سیب وگلابی و چرخ زندگی مردم ،اعتبار پاسپورت وارزش پول ملی و دلار 25 هزار تومانی و چرخش سانتریفیوژ و مسئله آب و حل گرانی و هزار مصیبت دیگر .علی برکت الله
ناشناس۱۵۳۹۴۷۲۲۲:۰۹:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۶
واقعا کشور قبل از روحانی در ریل بود ؟ کدام‌شاخص اقتصادی این را نشان میداد ؟
رضا۱۵۳۹۲۷۳۱۹:۱۰:۵۵ ۱۳۹۹/۵/۶
مخالفین داخلی و خارجی فقط موارد منفی را نشان می دهند.
ناشناس۱۵۳۹۴۶۲۲۲:۰۰:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۶
جناب رئیس جمهور صادرات محصولات پترو شیمی خام فروشی نیست در جائی که نفت و گاز خام صادر می کنیم
ناشناس۱۵۳۹۵۱۴۲۳:۰۱:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۶
آقای روحانی ۲۳ بار تقاضای ملاقات کردن چون دیده اند که دولت تدبیر و امید در برجام بابت هیچی همه چی داده .
ناشناس۱۵۳۹۶۳۴۰۲:۱۴:۵۸ ۱۳۹۹/۵/۷
خوب کاری گردی وگرنه عین ۲۳ بار را یک چیزایی شبیه برجام تو پاچه ات کرده بودند
کریم۱۵۳۹۷۳۸۰۸:۱۵:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۷
برای خودم واقعامتاسفم که دوبار به احمدی نژاد و دوبار به روحانی رای دادم.البته از قدیم گفتن جلو ضرر را هر وقت بگیرید منفعت است.

پربحث‌های دیروز

 1. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 2. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 3. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 4. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 5. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 6. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 7. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 8. پیروز جدال اخیر برجامی بین آمریکا و ایران

 9. وزیر نفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم

 10. جزییات تازه از اقدام ایران برای پیش‌خرید واکسن کرونا/ روایت رفیق ۴۰ ساله از قاسم سلیمانی/ دلایل عجیب زیباکلام برای حمایت از بایدن/ احتمال حضور نزدیکان روحانی در انتخابات وجود دارد

 11. آشنابازی و بازار سیاه دامن واکسن آنفلوآنزا را هم می‌گیرد؟

 12. تحقیر محمدرضا پهلوی در زمان جنگ جهانی دوم

 13. باید ابرقدرت شویم ؛ امپراتوری مستضعفین

 14. زندگی زیر سایه آسمان‌خراش‌های ریاض

 15. ترامپ: برجام توافقی احمقانه بود/ ۸ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم اما به جایی نرسیدیم

 16. ارزش یک میلیارد تومان در بازار مسکن چقدر است؟

 17. ماجرای مستند "کودتای خزنده" بی‌بی‌سی‌ فارسی

 18. رهبر انقلاب: دفاع مقدس بخشی از هویت ملی ما است/ پذیرش قطعنامه از سوی امام (ره) مبتنی بر عقلانیت و تدبیر بود/ امسال زیارت اربعین را در منزل بخوانیم

 19. ماجرای حاشیه‌ساز «دناپلاس»/ نمایندگان درباره تحویل خودرو به بهارستان‌نشینان چه نظراتی دارند؟

 20. ۷ راهکار برای زندگی در شرایط گرانی و کرونا

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 3. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 4. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 5. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 6. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 7. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 8. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 9. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 10. گرانی خودرو تا کجا!؟

 11. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 12. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

 13. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 14. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 15. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 16. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 17. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 18. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 19. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 20. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 21. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 22. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 23. داروی جدید کرونا در داروخانه‌های کشور

 24. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 25. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. گرانی خودرو تا کجا!؟

 2. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 3. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 4. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 5. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 6. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 7. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 8. بورس دوپینگی؟!

 9. دستور ویژه سرپرست وزارت صمت به سازمان حمایت برای کنترل قیمت ها

 10. وزیر جهاد کشاورزی: تخم مرغ ارزان می شود/ صادرات بی رویه علت گرانی بود

 11. هزینه یک صبحانه ساده چقدر می‌شود؟

 12. وزیر نفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم

 13. جدول/ افزایش مجدد قیمت سکه، طلا و دلار

 14. ماجرای ۱۰۰ نفری که سرمایه‌شان در بورس هزار میلیاردی شد

 15. تورم سوئد منفی شد!

 16. ارزش یک میلیارد تومان در بازار مسکن چقدر است؟

 17. ریزش های لیر تمامی ندارد

 18. ماجرای حاشیه‌ساز «دناپلاس»/ نمایندگان درباره تحویل خودرو به بهارستان‌نشینان چه نظراتی دارند؟

آخرین عناوین