در گفتگو با الف مطرح شد؛ دلایل یک نماینده برای رد اعتبار نامه تاج گردون/از مدرک تحصیلی غیر معتبر تا نقش در پرونده بانک سرمایه

گروه سیاسی الف،   3990326017 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده اراک با اشاره به ضرورت رد اعتبارنامه منتخب گچساران در مجلس، مدرک تحصیلی غیر معتبر، نقش در پرونده بانک سرمایه و اعمال نفوذ برای انتصاب بستگان و وابستگان را از جمله دلایلی برشمرد که باید به استناد آنها اعتبار نامه این منتخب رد شود.

دلایل یک نماینده برای رد اعتبار نامه تاج گردون/از مدرک تحصیلی غیر معتبر تا نقش در پرونده بانک سرمایه

علی اکبر کریمی نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به موضوع اعتراض نمایندگان مجلس شورای اسلامی به اعتبار نامه غلامرضا تاج گردون منتخب گچساران در مجلس گفت: دلایل زیادی وجود دارد که این اعتبار نامه باید رد شود و به تصویب مجلس نرسد.

وی با بیان اینکه برای رد این اعتبار نامه علاوه بر نگرانی که مراجع چهارگانه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی (وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و سازمان ثبت احوال) نسبت به صلاحیت این منتخب هم در دوره های قبل و هم در دوره فعلی اعلام داشتند، مستندات دیگری هم وجود دارد، افزود: اعمال نفوذ در حوزه انتخابیه برای انتصاب بستگان و وابستگان در سازمانها، وزارتخانه ها و نهادهای عمومی و دولتی که لیست بلند و بالایی از اسامی این افراد وجود دارد، یکی از این مستندات است.

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی دیگر از این مستندات اعمال نفوذ در مدیریت و انتصاب هیئت مدیره موسسات و شرکت های دولتی و بخش عمومی مثل بانک ها، بیمه هاست که در این زمینه هم لیست بلند و بالایی وجود دارد.

کریمی اظهار داشت: در پرونده بانک سرمایه به نقش تاج گردون  اشاره شده است.

وی با بیان اینکه نحوه ریاست تاج گردون در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم قابل تامل است، تصریح کرد: همچنین مدرک تحصیلی غیر معتبر ایشان یکی از دیگر این دلایل است.

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای تاج گردون در سال های قبل و احتمالا از سال 1387 ادعا می کند که دکتری دارد و از این عنوان در جاهای مختلف از جمله در سازمان برنامه و بودجه، دانشگاه آزاد و ... استفاده می کند.

کریمی افزود: تاج گردون ادعا می کند که این مدرک را از یک موسسه در بلژیک دریافت کرده در حالی که در آن سالها در ایران بوده ضمن اینکه وزارت علوم اعلام کرده که موسسه مورد ادعای ایشان اصلا معتبر نیست و به رسمت نمی شناسد.

 پس از افتتاح مجلس یازدهم، علی‌اکبر کریمی منتخب اراک،روح‌الله نجابت منتخب شیراز، علیرضا زاکانی، علی خضریان، سیدنظام‌الدین موسوی، مجتبی رضاخواه، احمد نادری، مالک شریعتی و اقبال شاکری از منتخبان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، به اعتبارنامه تاج گردون اعتراض کردند.

این اعتبار نامه در شعبه 12 بررسی کننده اعتبار نامه  با 9 رای موافق و هفت رای مخالف تصویب شد.

گزارش این شعبه هفته گذشته در صحن مجلس مطرح شد که با اعتراض مجدد نمایندگان، این اعتبار نامه برای بررسی به کمیسیون تحقیق اعتبار نامه ارجاع شد. 

کمیسیون تحقیق امروز دوشنبه با حضور نمایندگان معترض و تاج گردون این اعتبار نامه را بررسی می کند و در نهایت گزارش خود را به صحن مجلس ارائه خواهد کرد.

تکلیف این اعتبار نامه با تصمیم اکثریت نمایندگان در صحن مجلس مشخص خواهد شد.

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۸۴۳۴۰۱۵:۲۸:۵۳ ۱۳۹۹/۳/۲۶
اگه این مجلس میخواد پاک شروع کنه و پاکیزه بمونه از ابتدا باید عناصر ناسالم بدون لکنت و با صراحت از مجلس جدا بشن شفافسازی را از همینجا باید شروع کرد
محمد محمدی۱۴۸۵۲۳۱۰۸:۵۲:۱۲ ۱۳۹۹/۳/۲۷
درود بر تاج گردون نماینده ای پاک دست و شایسته ، شجاع و باسواد ، مدیر و مدبر ، ای کاش بدون سیاست بازی ایران اداره نی شد .
ناشناس۱۴۸۵۸۷۹۱۳:۳۱:۰۵ ۱۳۹۹/۳/۲۷
شما کار مجلس را با شورای نگهبان و قوه قضاییه و وزارت علوم اشتباهی گرفتید
ناشناس۱۴۸۴۳۷۶۱۶:۰۹:۳۷ ۱۳۹۹/۳/۲۶
فکر میکنم که پاسخ این آقای نماینده قبلاً توسط شورای نگهبان که خود وظیفه تایید صلاحیت کاندیداها را دارد، داده شده است . نمیدانم که این هم حاشیه برای چیست؟ نبودن یک اصلاح طلب کمتر در مجلس ویا...!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۴۸۵۲۸۰۰۹:۲۰:۱۵ ۱۳۹۹/۳/۲۷
تاج گردون شده خاری تو چشمان اصول گرایان
ناشناس۱۴۸۶۶۱۵۰۱:۴۳:۲۷ ۱۳۹۹/۳/۲۸
نخیر نبودن یک فاسد کمتر در مجلس !!
شکوهی۱۴۸۶۶۱۹۰۱:۴۹:۵۸ ۱۳۹۹/۳/۲۸
خوب شاید معترضین مستنداتی دارند که به رؤیت شورای نگهبان نرسیده،لذا باید دوباره بررسی بشه۰
ناشناس۱۴۸۴۳۸۰۱۶:۱۶:۲۶ ۱۳۹۹/۳/۲۶
شخصی با این همه مساله را مدعی العموم هم وارد شود
صمصام۱۴۸۴۴۰۷۱۶:۴۴:۲۲ ۱۳۹۹/۳/۲۶
کاری ندارم و در انتخابات اسفند 98 به هیچ کس رای ندادم ...اما خدا وکیلی دیگه اعتبار شورای نگهبان رو از بین نبرید ... اگر شورای نگهبان وظیفه بررسی و تایید صلاحیت کاندیداها را بر عهده داره پس شما چکاره اید ؟؟؟؟
ناشناس۱۴۸۵۲۰۲۰۸:۳۳:۲۲ ۱۳۹۹/۳/۲۷
پس سخن امام(ره ) چه میشوداگراعتبارنامه تائیدشودشودای نگهبان معصوم نیست
علی 671۱۴۸۴۴۰۸۱۶:۴۵:۴۹ ۱۳۹۹/۳/۲۶
پشت این نماینده به کجا گرم است که نتوانسته اند تا به حال اورا رد صلاحیت کنند .همین مطالب که این نماینده می گوید و شورای نگهبان هم اذعان کرده که مطلع است آیا دلیل ردشدن ایشان در شورای نگهبان نبوده است .باید تعجب کرد از چرخ این روزگار دوار .یکی با اظهار نظری رد صلاحیت ویکی با این همه عملکرد و رای منفی تایید و مقاومت می کند و اظهار می دارد که نفر اول مجلس است .کدام را باید باور کرد .
ناشناس۱۴۸۶۲۰۱۱۶:۲۲:۵۱ ۱۳۹۹/۳/۲۷
یکی داره دروغ میگه ،
شهدا۱۴۸۴۴۶۹۱۷:۲۷:۲۲ ۱۳۹۹/۳/۲۶
این که فاجعه هست پس چرا محاکمه نمیشود و به قوه قضائیه و وزارت اطلاعات تحویل داده نمیشود؟!!!!!!
دنا۱۴۸۴۴۸۵۱۷:۴۱:۰۰ ۱۳۹۹/۳/۲۶
نماینده محترم آقای کریمی شما نماینده هستید نه قاضی دادگاه اگر شخصی از هر لحاظ آن هم با مدرک و مستندات معتبر متهم باشد در دادگاه محاکمه میشود نه صحن علنی که با افکار و اذهان عمومی بازی کنید رای ملت چه میشود
ناشناس۱۴۸۴۷۷۸۲۲:۲۸:۰۲ ۱۳۹۹/۳/۲۶
یکی از وظایف نمایندگی بررسی صلاحیت سایر نمایندگان است. حال نظر این نمایندگان در مورد آقای تاج گردون منفی است. وقتی از آنها سؤال می شود نماینده دلایلش را بیان داشته. کجای اینکار غیر قانونی و اشکال دارد؟
ناشناس۱۴۸۵۱۲۴۰۷:۲۷:۱۶ ۱۳۹۹/۳/۲۷
نگران رای ملت نباش رای آوردنشم ازبیرون رای آوردن باپول والتماس وتهدیدبود.فسسادکرده بیت المال چی مییشه تاییدبشه که بیشتر.‌‌‌‌...کنه
احمد۱۴۸۵۵۰۲۱۰:۵۵:۵۰ ۱۳۹۹/۳/۲۷
سلام شما قاضی هستید؟؟؟؟؟؟ که دارید قضاوت میکنید
ناشناس۱۴۸۴۵۱۸۱۸:۰۵:۰۷ ۱۳۹۹/۳/۲۶
احسنت گل گفتین اقای کریمی بایدردبشه اگه نشه مجلس بایدجوابگوس مردم باشه کسی که فسادکرده جاش تومجلس نیست
سهند۱۴۸۴۵۲۱۱۸:۰۷:۲۵ ۱۳۹۹/۳/۲۶
حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است ریختن آبروی مومن گناهش بیشتر از تخریب خانه خداست امام صادق (ع)
ناشناس۱۴۸۶۳۷۳۱۸:۵۷:۲۷ ۱۳۹۹/۳/۲۷
شما اصلا مومن بودن این آقا رو بیا ثابت کن بعد قضاوت کن،مطمن باش اگه مدرک نداشتن این کار رو انجام نمیدادن
ناشناس۱۴۸۶۶۲۰۰۱:۵۲:۱۰ ۱۳۹۹/۳/۲۸
مؤمن!!!!!
محمد۱۴۸۴۵۲۹۱۸:۱۶:۴۱ ۱۳۹۹/۳/۲۶
باید دید چه قدرتی پشت تاجگردون است از دولتیها و خصوصیها
تفتان۱۴۸۴۵۴۰۱۸:۲۲:۵۶ ۱۳۹۹/۳/۲۶
تا در مورد چیزی اطلاعات دقیق و مستندی معتبر نداشتیم نمی توانید قضاوت کنیم همیشه خبرهای جنجالی که بیشتر افکار عمومی مردم را تکان می دهند روی آنها مانور میدهیم فضای عمومی باید بی طرفانه قضاوت کنند نه اینکه از یک طرف جانبداری کند
زردتشت۱۴۸۴۵۵۴۱۸:۳۰:۱۲ ۱۳۹۹/۳/۲۶
کاش پیش از آنکه انگشت اتهام را به سوی دیگران بگیریم انگ بچسبانیم کمی به خودمان نگاه کنیم که مبادا بساط ریا و کذب جا خوش کرده باشد
بنده خدا۱۴۸۴۵۹۹۱۹:۱۸:۴۹ ۱۳۹۹/۳/۲۶
بر فرض که ادعای اقای تاجگردون مبنی بر داشتن مدرک دکتری درست باشد. ایشان ادعا کردند به صورت ترددی از موسسه گلوبال بیزنس کشور بلژیک مدرک دکتری گرفتند. فرض دوم این که وزارت علوم مدرک این موسسه را هم قبول داره. خوب تاجگردون برای راستی ازمایی ادعایش فقط کافیست که پاسپورت خود را نشان دهد تا مشخص شود ایشان چند بار و هر بار به چه مدت در بلژیک تشریف داشتند. چون دانشجوی ترددی هم مشمول یک سری ضوابط از لحاظ مدت زمانی که فرد مشغول تحصیل است دارد
بنده خدا دو۱۴۸۴۶۰۴۱۹:۲۶:۴۲ ۱۳۹۹/۳/۲۶
مردم عزیز ایران دانشجوی ترددی در مقطع دکتری تعریف شده است. مثلا وزارت علوم در صورتیکه دانشگاه مورد قبول باشد یک حداقل زمانی را مشخص کرده که دانشجو باید این حداقل زمان را در کشوری که مشغول تحصیل بوده ساکن باشد. فرضا بیست ماه. خوب با بررسی پاسپورت جناب تاجگردون و کنترل تاریخ های خروج و ورود ایشان به بلژیک و برگشت به ایران در ان سالهایی که ایشان مدعی تحصیل بودند به راحتی قابل بررسی است. که ایا ایشان حداقل زمان تعیین شده در قانون را در بلژیک بودند یا خیر. البته این منوط به این است که وزارت علوم دانشگاه مربوطه را تایید کرده باشه
بنده خدا سه۱۴۸۴۶۰۹۱۹:۳۲:۳۵ ۱۳۹۹/۳/۲۶
در ضمن زمانی که شخصی مدرک فوق لیسانس و یا دکتری را در یک کشور خارجی و در دانشگاه مورد قبول وزارت علوم طی میکند و مدرک خود را برای ارزیابی به همراه ریزنمرات و یک نسخه پایان نامه و احیانا مقالات مستخرج از پایان نامه تقدیم واحد ارزشیابی وزارت علوم میکند. این واحد هم بعد از گذشت یکی دو ماه پاسخ میدهد. آیا این مورد در مورد مدرک دکتری اقای تاجگردون انجام شده یا نه. اگه انجام شده خود ایشان یا واحد ارزشیابی وزارت علوم یک نسخه تاییدیه مدرک را منتشر کند. این که دیگه سخت و غیر ممکن نیست.
ناشناس۱۴۸۴۶۳۱۲۰:۰۲:۴۹ ۱۳۹۹/۳/۲۶
حالا بعد از چهار سال ببينيم پرونده جنابعالي چطوري خواهد بود
ح۱۴۸۵۰۵۴۰۵:۳۹:۰۲ ۱۳۹۹/۳/۲۷
مسخره است چند سال نماینده است الان یادتون آمده مدرکشو
ناشناس۱۴۸۵۰۶۷۰۶:۱۶:۴۰ ۱۳۹۹/۳/۲۷
من نمی دونم پس این آقا تاکنون چطوری مشغول کار در مجلس بود
مجید۱۴۸۵۸۸۴۱۳:۳۲:۵۷ ۱۳۹۹/۳/۲۷
اتهامات مسخره حالا مطمئن شدم که واقعا تاجگردون مشکلی نداره
علی۱۴۸۵۸۹۹۱۳:۴۰:۲۵ ۱۳۹۹/۳/۲۷
رای مردم حق الناس است
حق۱۴۸۵۹۰۲۱۳:۴۲:۱۱ ۱۳۹۹/۳/۲۷
میزان رای ملت است امام خمینی (ره)
سرباز۱۴۸۵۹۷۶۱۴:۰۹:۴۱ ۱۳۹۹/۳/۲۷
حالا تاجگردون دکترا یا فوق لیسانس کاسه ی داغ تر از آش شدن واسه چیه
بهزاد توکلی۱۴۸۶۰۳۷۱۴:۴۵:۳۷ ۱۳۹۹/۳/۲۷
آقایان نماینده اگر واقعا این مطالب درست است که درست است والا تاجگردون مگر ول کن بود سعی کنید از حضور همچنین افرادی در خانه ملت جلوگیری کنند.چون واقعا صلاحیت ندارند.
.....۱۴۸۶۰۴۰۱۴:۴۷:۲۲ ۱۳۹۹/۳/۲۷
من کاری به تاجگردون ندارم یعنی خودتون اینکارارو نمیکنید دست پیش میگیریت پس نیوفتید
شهرام۱۴۸۶۱۳۰۱۵:۳۵:۳۵ ۱۳۹۹/۳/۲۷
آقای تاجگردون بامدرک فوق لیسانس ثبت نام کرده
محمود اقای۱۴۸۶۱۴۹۱۵:۵۱:۱۷ ۱۳۹۹/۳/۲۷
آقای کریمی لطفاباحرمت تاجگردون بازی نکن نزن چابهرکسی اول خودت بعداکسی

پربحث‌های هفته

 1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 4. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 5. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 6. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 7. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 8. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 9. صحنه آهسته انفجار بیروت

 10. عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

 11. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 12. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 13. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

 16. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 19. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 20. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 21. دختر ربایی و زیر گرفتن مامور پلیس در مشهد

 22. بازی با اعصاب مردم!

 23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 25. هفته ای که کنکوری ها در آن نقره داغ شدند !

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 3. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 4. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 5. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 6. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 7. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 8. بازی با اعصاب مردم!

 9. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 10. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 11. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 12. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

 13. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 14. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 15. موسوی لارگانی: رفتار مغرورانه رئیس‌جمهور با مجلس باعث شد وزیر پیشنهادی صمت رای نیاورد

 16. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

 17. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 18. انگشت اتهام به سمت فتاح گرفته شد؛ چرا صورت مالی بنیاد مستضعفان شفاف و به روز نیست؟

 19. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 20. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 21. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 22. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 23. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

 24. اقدام گوگل علیه ایران

 25. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

آخرین عناوین