روحانی: در دولت تدبیر و امید کوشیده‌ایم نسبت واقعی میان تورم و افزایش حقوق‌ها باشد

گروه اقتصادی الف،   3990319125 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس‌جمهور گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش کرده‌ایم نسبت واقعی میان تورم و افزایش حقوق‌ها و مزایا وجود داشته باشد.

روحانی: در دولت تدبیر و امید کوشیده‌ایم نسبت واقعی میان تورم و افزایش حقوق‌ها باشد

به گزارش فارس، حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، امروز (دوشنبه 19 خرداد) در دومین جلسه برنامه ریزی برای تحقق شعار جهش تولید، اظهار داشت: با تلاش همه جانبه در مسیر جهش تولید باید نقشه ها و برنامه های دشمنان ایران و ملت را که همواره بدنبال ناکارآمد نشان دادن نظام و دولت بوده اند، نقش بر آب می‌کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه تحقق شعار جهش تولید نماد تمام عیار کارآمدی نظام خواهد بود، گفت: توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور با جهش تولید، افزایش امید، اعتماد و رضایت مردم را بدنبال خواهد داشت.

روحانی با تاکید بر اینکه محقق شدن شعار جهش تولید و اشتغال فراگیر نیازمند یک همکاری همه جانبه و تلاش همگانی است، خاطرنشان کرد: باید در نظر داشته باشیم که تحقق این شعار صرفا برعهده دولت و یک دستگاه خاص نیست اگرچه میدان داری آن با دولت است.

رئیس جمهور با تاکید بر پررنگ بودن نقش و سهم مردم در تحقق شعار جهش تولید، تصریح کرد: مشارکت جدی و نقش آفرینی مردم و مساعدت و همکاری همه قوا و دستگاه ها در این موضوع ضروری و لازم است.

روحانی با اشاره به اهمیت نقش دستگاه های تبلیغاتی و رسانه ای در این زمینه گفت: دستگاه های اجرایی و تبلیغاتی می بایست با ارائه راهکارها، شیوه ها و آموزش های موثر و کارآمد، نحوه مشارکت مردم در تحقق این شعار را تبیین و تحلیل کنند تا مردم بتوانند با مشارکت فعال خود نقش آفرین باشند.

رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: دولت و تمامی وزرا و روسای دستگاه ها باید با تلاش های خود و همکاری با سایر قوا از جمله مجلس شورای اسلامی در تصویب قوانین و سازوکارهای حقوقی تقویت کننده جهش تولید و حذف قوانین دست و پاگیر و موانع پیش روی تحقق این شعار تلاش کنند.

روحانی همچنین در این جلسه با تعیین ماموریت های ویژه برای دستگاه های اجرایی برای پیشرفت کشور، تاکید کرد: هر دستگاهی باید راهبرد خود را در این زمینه مشخص و به طور مداوم  گزارش ها، اطلاعات و فعالیت های خود را با دقت و پردازش مناسب منتشر و منعکس کند.

رئیس جمهورهمچنین با تاکید بر خودداری از انعکاس گزارش ها و اطلاعات غیرموثر، اظهار داشت:  ارائه گزارش ها و اطلاعات باید به گونه ای باشد که مردم دریافت عینی و ملموس از اثر بخشی اقدامات دستگاه ها داشته باشند.

روحانی با اشاره به ضرورت طراحی پیوست رسانه ای و افکار عمومی از سوی دستگاه ها در راستای معرفی دستاوردها و اقدامات برای تحقق شعار تولید، افزود: تمامی دستگاه های تبلیغاتی کشور اعم از رسانه ملی، خبرگزاری ها و روزنامه ها باید در این زمینه مشارکت داشته باشند.

رئیس جمهور تاکید کرد: ارائه این دستاوردها صرفا بیان اقدامات دولت و یا یک دستگاه اجرایی یا اقتصادی خاص نیست، بلکه دستاورد ملت ، نظام و حاصل همکاری قوای سه گانه و نیروهای مسلح کشور است که در سخت ترین سال  با وجود اعمال تحریم های شدید و غیرقانونی و همچنین پیامدهای سخت شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد کشور و جهان، بدست آمده است.

روحانی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در دو دوره یازدهم و دوازدهم از این دوران به عنوان دوران گشایش و پیشرفت یاد کرد و گفت: در دولت یازدهم اگر چه تحریم‌ها برقرار بود، اما با اقداماتی مانند توافق اولیه در ۱۰۰ روز اول و تعدیل تحریم‌ها ماهانه ۷۰۰ میلیون دلار از اموال بلوکه شده ایران آزاد می‌شد و اقدامات بسیار مهمی انجام گرفت که در نهایت به توافق هسته‌ای و موفقیت در زمینه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها منجر شد.

رئیس جمهور افزود: در دوره سه ساله اخیر یعنی دوره مقاومت و بردباری پس از خروج آمریکا از برجام با سیاست ذاتی آمریکایی‌ها یعنی قرار دادن زانو بر گلوی مخالفان خود مواجه شدیم و آن همین اقدامی است که امروز به وضوح در آمریکا شاهد آن هستیم.

روحانی خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها با سیاست «زانو بر گلو» شدیدترین تحریم‌ها را علیه دولت و ملت ایران اعمال کردند و هدف‌شان این بود که مردم در تأمین اولیه‌ترین امکانات زندگی خود نظیر انرژی، آب، برق، گاز، مواد غذایی و دارو دچار مشکل شوند و با افزایش فشارها این روند به فروپاشی کشور منجر شده و آنها بتوانند به هدف اساسی خود که از ابتدا آن را دنبال می‌کردند، یعنی تغییر نظام سیاسی در ایران برسند.

رئیس جمهور افزود: امروز پس از گذشت بیش از 2 سال از فشار آنان دولت با هدایت های رهبری و همراهی مردم و وحدت و انسجامی که در جامعه بوجود آمده، نگذاشته زانوی آمریکایی‌ها برگلوی ملت فشار آورده و نفس آنها را تنگ کند.

روحانی خاطر نشان کرد: امروز نه تنها در تأمین کالاهای اساسی زندگی مردم از جمله غذا و دارو و خدمات ضروری مورد نیاز دچار مشکل نیستیم، بلکه حتی توانسته‌ایم علیرغم سنگین‌ترین و شدیدترین تحریم‌های اقتصادی رشد منفی اقتصادی را جبران کرده و حتی در برخی زمینه‌ها شاهد رشد و پیشرفت باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در برخی از بخش‌ها حرکت‌های خوبی انجام شده و اقداماتی به ثمر رسیده که فوق انتظار بوده است، گفت: در زمینه رفاه اجتماعی و بهره‌مندی اقشار کم برخوردار کار بزرگی انجام گرفته و مستمری‌ بگیران توانسته‌اند 9 برابر مستمری دریافت کنند.

روحانی با اشاره به اینکه در سال‌های قبل از دولت تدبیر و امید میزان اضافه حقوق کارمندان با تورم همخوانی نداشت، گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش کرده‌ایم نسبت واقعی میان تورم و افزایش حقوق‌ها و مزایا وجود داشته باشد و در حوزه‌های دیگر مثل فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، دولت الکترونیک، گردشگری و محیط زیست نیز شاهد پیشرفت‌های بسیار خوبی بوده‌ایم.

رئیس جمهور با تقدیر از تمامی دست‌اندرکارانی که در این سال‌ها با مقاومت و بردباری زمینه‌های رشد و پیشرفت را در کشور بوجود آورده‌اند، به حرکت‌های امیدآفرینی که اخیراً در بورس آغاز شده، اشاره کرد و افزود: باید این تلاش‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که با شفافیت و تعادل دقیق در این بازار بتوانیم این حرکت بزرگ را ماندگار کنیم و مردم احساس کنند که یک اقدام مؤثر در اقتصاد کشور و زندگی آنها انجام گرفته است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اگر چه این دولت به دولت صلح و ثبات معروف شده، اما اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در حوزه قدرت ملی و از جمله قدرت دفاعی و تأمین تجهیزات مورد نیاز بخش دفاعی کشور به هیچ وجه با دوره‌های قبل قابل مقایسه نبوده و در مجموع کار عظیم و بزرگی در طول سال‌های گذشته از عمر دولت تدبیر و امید انجام شده است.

در این جلسه مقرر شد در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌هایی که اعلام شد، وزارت کشور می‌بایست با ابلاغ به استانداران مسئولان مناطق و نواحی در خصوص هماهنگی با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های محلی و منطقه‌ای دستاوردهای دولت و کشور را در زمینه سلامت مردم و رشد تولید و فعالیت‌های انجام شده در طول سال‌های گذشته در دولت تدبیر و امید تبیین و اطلاع‌رسانی کنند.

روحانی همچنین ارتباط مستمر مردم با کارشناسان و متخصصان  در تحقق اهداف نظام را امری ضروری و قابل توجه دانست و افزود: در آستانه ورود به سده جدید، کشور می بایست دستاوردهای بزرگ در مسیر توسعه و پیشرفت داشته باشد و تحقق شعار تولید، دروازه ورود ایران به سال ۱۴۰۰ و قرن جدید خواهد بود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۷۵۹۲۴۱۹:۰۳:۵۰ ۱۳۹۹/۳/۱۹
شما هرچه توانستيد به باز نشستگان ظلم كرديد شما فقط به شاغلين ادارات دولتي ومديران دولتي افزايش حقوق داديد ولي باز نشستگان كشوري همچنان در فشار وظلم تبعيض وبي عدالتي مي سوزندوميسازند
سیدرضا۱۴۷۵۹۸۶۱۹:۵۸:۵۸ ۱۳۹۹/۳/۱۹
تورم 30 درصد / حقوق 15 درصدی
ناشناس۱۴۷۵۹۹۴۲۰:۰۳:۵۴ ۱۳۹۹/۳/۱۹
آقای رییس‌جمهور آنقدر که شعار درمانی می کنید وبی نتیجه است کمی هم عمل کنید
ناشناس۱۴۷۶۰۳۱۲۰:۴۲:۳۳ ۱۳۹۹/۳/۱۹
مالیات بر سود و درامد وارزش افزوده را درست وکامل اجرا کنید و از ظلم به طبقه متوسط و پایین که مالیات تورمی هست دست بکشید!
ناشناس۱۴۷۶۱۳۱۲۲:۰۹:۳۵ ۱۳۹۹/۳/۱۹
بین کدوم تورم تورم خرجی ما یا تورم بانک مرکزیت
ناشناس۱۴۷۶۱۶۶۲۲:۴۳:۵۴ ۱۳۹۹/۳/۱۹
کاشکی آلزایمر نداشتم و این چیزهایی که روحانی می گه رو به یاد می اورد
ناشناس۱۴۷۶۱۹۴۲۳:۰۹:۳۵ ۱۳۹۹/۳/۱۹
شما خیلی نکوش خسته می شی
ناشناس۱۴۷۶۲۱۱۲۳:۳۳:۳۴ ۱۳۹۹/۳/۱۹
روحانی و لاریجانی با ۹۶٪ از ملت زاویه‌ی جدی دارند به ۴٪ تا توانست خدمت کرد ٪۴ دعاگو و ۹۶٪ نفرت
ناشناس۱۴۷۶۳۸۸۰۷:۴۱:۵۳ ۱۳۹۹/۳/۲۰
ما تنها چیزی که در این دولت ندیدیم تدبیر بود و امید
ناشناس۱۴۷۶۴۲۸۰۸:۲۸:۱۳ ۱۳۹۹/۳/۲۰
بسه دیگه مسخره کردن مردم رو تمومش کنید. فاجعه ترین دولت تاریخ بشریت از آغار پیداش جهان تا به امروز.
ناشناس۱۴۷۶۴۳۰۰۸:۲۹:۰۶ ۱۳۹۹/۳/۲۰
واقعا برای تو دولت بی تدبیر و بی امید متاسفام که این وضعیت رو به وجود اوردید البته این مردم حقشونه چون تو رو انتخاب کردن فکر کردن کلا آزادی میاری
بردیا۱۴۷۶۴۴۱۰۸:۳۶:۰۸ ۱۳۹۹/۳/۲۰
آقای روحانی ترا به خدا رقم افزایش حقوقها با نرخ تورم سرسال آور در جامعه برابر و یا حتی نزدیک به آن است؟؟؟؟؟واقعا که.
همشهری۱۴۷۶۴۵۵۰۸:۴۸:۴۳ ۱۳۹۹/۳/۲۰
من که شاخ در آوردم دروغ به این بزرگی

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 3. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 6. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 7. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 9. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 10. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 11. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 12. گرانی خودرو تا کجا!؟

 13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 15. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 16. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 17. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 18. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 19. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 20. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 21. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

 22. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

 23. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 24. دانشگاه یا آکواریوم ماهی‌های تزئینی؟!

 25. داروی جدید کرونا در داروخانه‌های کشور

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 3. گرانی خودرو تا کجا!؟

 4. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 5. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 6. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 7. دستور ویژه سرپرست وزارت صمت به سازمان حمایت برای کنترل قیمت ها

 8. وزیر جهاد کشاورزی: تخم مرغ ارزان می شود/ صادرات بی رویه علت گرانی بود

 9. تخم‌مرغ ارزان از شنبه به بازار می‌آید

 10. سقوط لیر ترکیه رکورد زد

 11. قیمت لپ‌تاپ از پراید هم گران‌تر شد!

 12. وزیر نفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم

 13. جدول/ افزایش مجدد قیمت سکه، طلا و دلار

 14. جهانگیری: وزرا و دستگاه‌های اجرایی شجاعانه نسبت به حذف مقررات دست و پاگیر اقدام کنند

 15. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 16. گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟

 17. ارزش یک میلیارد تومان در بازار مسکن چقدر است؟

 18. ماجرای حاشیه‌ساز «دناپلاس»/ نمایندگان درباره تحویل خودرو به بهارستان‌نشینان چه نظراتی دارند؟

آخرین عناوین