«مرد سایه‌ها» از تاریکی بیرون آمد / دادگاه اکبر طبری معاون پیشین قوه قضاییه

گروه سیاسی الف،   3990318079 ۵۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

دادگاه رسیدگی به اتهامات «اکبر طبری» معاون پیشین امور اجرایی و فنی مهندسی حوزه ریاست رئیس سابق قوه‌قضاییه که رسانه‌ها از وی به عنوان «مرد سایه‌ها» یاد می‌کنند به همراه ۱۷ متهم دیگر امروز برگزار شد.

«مرد سایه‌ها» از تاریکی بیرون آمد / دادگاه اکبر طبری معاون پیشین قوه قضاییه

به گزارش الف جایگاه طبری و ماهیت اتهامات وارد شده به وی به گونه ای است که گزاف نیست اگر این دادگاه را یکی از مهمترین دادگاه های فساد در تاریخ جمهوری اسلامی بنامیم و در عین حال رسیدگی عادلانه به آن را نیز در زمره اقدامات شجاعانه دستگاه قضایی در دوره جدید بدانیم.

ماجرای طبری و حرف و حدیث ها درباره وی به سال ۸۶ بر می‌گردد زمانی که خبرگزاری فارس از تغییر عنقریب وی که آن زمان در جایگاه مدیرکل امور مالی قوه قضائیه قرار داشت خبر داد. خبری که البته تایید نشد و ۲۰ سال طول کشید تا موضوع اتهامات وی حساسیت نهادهای نظارتی را به خود جلب کند. اتهاماتی که اگر ورود رییس جدید قوه قضاییه به این ماجرا نبود همچنان بی باوری و تردید زیادی برای رسیدگی به آن وجود د اشت چرا که وی معتمد دو رییس قوه قضاییه بود و به خصوص برخی اظهارات رییس پیشین قوه قضاییه درست یا غلط نزد افکار عمومی به معنای دفاع از وی تلقی می شد.

آیت الله آملی لاریجانی دراین باره گفته بود : «برخی از اتهامات مطرح‌شده درباره معاون اجرائی حوزه ریاست قبلا در دادسرا بررسی شده و کذب‌بودن آن محرز شده بود. رئیس قوه قضائیه پیشین هم خود مستقلا آنها را بررسی و خلاف‌بودن آنها برای او محرز شده بود. مدعیان اگر مدعی وجود اتهاماتی دیگر هستند چرا در طور ۱۰ سال آنها را با رئیس قوه قضائیه در میان نگذاشته‌اند؟»

با این حال ابراهیم رییسی هفت روز پس از آغاز به کار خود طبری را برکنار کرد. او پیش از این اقدام خود گفته بود «دست مفسدان را از مچ که نه، بلکه از بازو قطع می‌کنیم»

اعمال نفوذ در پرونده‌ها و بعضی روابط ناصواب از دلایل بازداشت اکبر طبری، معاون اجرائی سابق حوزه ریاست قوه ‌قضائیه اعلام شد. اتهاماتی که پیشتر در برخی محافل سیاسی دهان به دهان می‌گشت و حتی پس از برکناری نیز حرف ها و حدیث ها درباره آن تمام نشد. علیرضا زاکانی در مناظره‌ای با مصطفی تاجزاده فاش کرد که «اکبر طبری» همان فردی است که او را در مصاحبه‌ای «بیچاره‌کننده دو رئیس قوه قضائیه» معرفی کرده بود و گفته بود «عزل او کافی نیست و باید محاکمه شود»

در هر حال خبر بازداشت اکبر طبری در تیرماه سال گذشته منتشر شد. بازداشتی که گفته شده با دستور مستقیم رییس جدید قوه قضاییه انجام شده است. رسانه ها سخنان رئیسی در سوم مهرماه در حاشیه هفتمین اجلاسیه خبرگان رهبری در دور پنجم را به عنوان دلیلی بر این گمانه مطرح کرده اند. او در این سخنان یادآور شده: «درخود قوه قضائیه با مواردی مواجه و متوجه شدیم رشوه‌هایی اخذ شده است که بهت‌آور است؛ از آپارتمان‌های ۶۰۰ متری تا ویلاهای چهارهزارمتری در شمال که در نوع خود کم‌نظیر است. البته متهمان بازداشت شده‌اند و اموال نامشروع آنها ضبط شده است»

پس از بازداشت طبری سخنگوی قوه قضاییه نیز درباره اتهامات وی و رسیدگی به پرونده طبری گفته بود:«رسیدگی قضائی خود را بی‌درنگ و بدون ملاحظه این و آن انجام می‌دهیم و در همه پرونده‌ها، ازجمله این پرونده نیز ... ۱۷ نفر را بازداشت کرده‌ایم. همان‌طور که اشاره کردم دو نفر هم از قضات هستند که یک نفر قاضی شاغل و یک نفر هم قاضی بازنشسته است.»

دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری قرار بود در اردیبهشت ماه برگزار شود و البته برخی گمانه زنی ها از غیر علنی بودن این دادگاه حکایت می کرد اما در هر صورت جلسه نخست این دادگاه صبح امروز برگزار و کیفر خواست صادره نیز قرایت شد.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر این پرونده، به ریاست قاضی بابایی در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزاری شد.

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی بابایی ضمن تفهیم مفاد مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ و ۳۵۲ و ۳۵۳ و ۳۵۴ قانون آیین دادرسی کیفری از مستشار دادگاه خواست مواد مذکور را قرائت کند.

پس از قرائت مواد مذکور، قاضی بابایی از نماینده دادستان خواست جهت قرائت کیفرخواست در جایگاه قرار گیرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری میزان، نماینده دادستان، در تشریح کیفرخواست «علی‌اکبر طبری‌پور»  معاون پیشین امور اجرایی و فنی مهندسی حوزه ریاست رئیس سابق قوه‌قضاییه گفت: افرادی که امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شدند متاسفانه اقدامات مجرمانه‌ای اعم از اعمال نفوذ و ارتشاء در حد وسیع مرتکب شده‌اند.

قهرمانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به منظور مبارزه با فساد در درون دستگاه قضایی، گفت: مقام معظم رهبری تاکید داشتند مبارزه با فساد در درون قوه قضاییه اولویت است، زیرا یک عنصر ناباب در دستگاه می‌تواند زحمات قضات شریف و پاک دست و کارکنان زحمتکش این دستگاه را مخدوش کند.

وی با بیان این که عدالت قابل اغماض و معامله نیست، گفت: هیچ یک از مصالح گوناگون نمی‌تواند با عدالت معامله شود.

تبدیل دفتر طبری به کانونی جهت مراجعه برخی از متهمان برای حل پرونده خود

قهرمانی تصریح کرد: در پرونده حاضر متهم ردیف اول فردی که به محاکمه کشیده شده شخصی است که در طول حدود ۲۰ سال حضور در قوه قضاییه علیرغم این که رابطه استخدامی نداشته و مامور به خدمت بوده، اقدامات مجرمانه وسیعی را رقم زده است.

نماینده دادستان اذعان کرد: اکبر طبری با انبوهی از اتهامات هم خود به بیراهه رفته و هم راه اجرای عدالت را در مورد برخی از متهمان دانه درشت اقتصادی سد کرده است و با تشکیل گروه مجرمانه در معاونت اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه موجب شد تا دفتر وی به عنوان کانونی جهت مراجعه برخی از متهمان برای حل پرونده خود، تبدیل شود.

قهرمانی در ادامه گفت: آنچه در رفتار‌های مجرمانه اکبر طبری حائز اهمیت است مراودات ناسالم و تبانی با صاحبان پول و ثروت است که با اعمال نفوذ در مراجع قضایی و دستگاه‌های اجرایی حداکثر سوء استفاده مالی و اداری را به دست آورده است.

اعمال نفوذ در پرونده‌های بستگان، رجال سیاسی و متهمان کلان اقتصادی

وی تاکید کرد: دایره اعمال نفوذ اکبر طبری در پرونده‌های بستگان، رجال سیاسی و متهمان کلان اقتصادی قابل توجه است.

قهرمانی خاطرنشان کرد: یکی از متهمان کلان اقتصادی که پرونده او با اعمال نفوذ بسته شد، مصطفی نیاز آذری فرزند کیومرث است که به طور غیرقانونی از کشور متواری شد. او از عناصر اصلی ارتشاء در شبکه اکبر طبری است که با تشکیل ۱۰ شرکت صوری در داخل و خارج از کشور با نفوذ در بستر قضایی و بانکی کشور و با فاکتورسازی و ثبت سفارش‌های صوری اقدام به خروج ارز از کشور نموده و به اموال نامشروع زیادی نیز دست پیدا کرده است.

وی در ادامه عنوان کرد: در تاریخ ۲۷ دی سال ۹۰، مصطفی نیاز آذری به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور بازداشت شد؛ اما علیرغم اقاریر صریح متهم با دخالت و اعمال نفوذ اکبر طبری حکم برائت وی در برخی از عناوین اتهامی صادر و در برخی عناوین اتهامی دیگر نیز مسکوت ماند. همچنین بسیاری از مسئولان بانکی که در این پرونده و اقدامات مجرمانه نقش داشتند با اعمال نفوذ اکبر طبری تبرئه شدند و در حال حاضر، این پرونده در دست رسیدگی قرار دارد.

اهدای ویلای لوکس به طبری در قبال فراری یک متهم اقتصادی

وی افزود: فرار مصطفی نیاز آذری در قبال رشوه‌ای است که اکبر طبری از او گرفته است که قریب به ۱۵ هزار متر زمین و ۳ طبقه ویلای لوکس به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال در بابلسر است.

قهرمانی خاطر نشان کرد: اهدای ویلایی با این ارزش در قبال کارسازی پرونده وی بوده و سعی کرده اسناد نقل و انتقال آن نیز با پوشش‌هایی انجام گیرد که هیچ اسمی از مصطفی نیاز آذری و اکبر طبری وجود نداشته باشد. بلکه با واسطه بهرام حیدری فر به همسر اکبر طبری منتقل شد که این اقدام با تبانی یکی از سردفتران تهران و با وکالت نامه جعلی صورت گرفت، به طوری که اکبر طبری به جای همسر خود اثر انگشت زد.

قهرمانی اذعان کرد: این ویلا با نظر اکبر طبری و صرف هزینه‌ها از سوی مصطفی نیاز آذری ساخته می‌شود. اکبر طبری به منظور این که در مراجعات خود به ویلای مذکور از سوی سرایدار شناسایی نشود، خود را حسین معرفی می‌نموده است.

نماینده دادستان در ادامه گفت: از دیگر مفسدان اقتصادی که از کشور گریخته، حسن نجفی است که در مورد ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اطراف لواسانات و همچنین با همراهی برخی از مدیران توانسته است زمین‌های ارزشمندی را وارد حوزه شهری کند که در نتیجه الحاق آن ساختمان‌ها و ویلا‌های چشم نواز با پول‌های نامشروع احداث می‌شود.

شگرد اکبر طبری برای دریافت ملک و وجوه رشوه 

وی افزود: دریافتی اکبر طبری از وی مجموعه‌ای از وجوه نقد و ملک است و شگرد اکبر طبری برای دریافت ملک و وجوه رشوه با شیوه‌ای ماهرانه و به صورت واسطه‌ای بوده است.

نماینده دادستان عنوان کرد: از دیگر مفسدان اقتصادی رسول دانیال زاده است که حمایت بی دریغ اکبر طبری از وی منتهی به صدور قرار منع تعقیب در برخی از پرونده‌های وی شده است. ۳ واحد لوکس مسکونی در ساختمان دوما و ۳ واحد در ساختمان فلورانس دریافتی اکبر طبری از رسول دانیال زاده بوده است.

تشریح اتهامات اکبر طبری و سایر متهمان

وی در ادامه با تشریح اسامی و عناوین اتهامی متهمان در کیفرخواست گفت: متهم ردیف اول اکبر طبری فرزند احمد متولد بابل، ایرانی و شیعه و معاونت وقت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه است که بر اساس کیفرخواست متهم است به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در ارتشا، با وصف سردستگی، اخذ رشوه از حسن نجفی به مبلغ بیش از ۸۰ میلیارد ریال وجه نقد، اخذ زمین به مساحت ۳۰۰ متر مربع در خیابان کریم خان، اخذ زمینی مشجر به مساحت هزار و ۶۵۷ متر مربع واقع در قریه نجار کلای لواسان، اخذ آپارتمان اداری به مساحت ۱۰۸ متر مربع در مجتمع سانا، تسهیل وجه نقد به مبلغ ۱۰۰ هزار یورو، پولشویی از طریق تبدیل وجه نقد به سهام شرکت سیمان به مبلغ ۴۲ میلیارد ریال، دریافت رشوه از رسول دانیال زاده به مبلغ ۱۸۳ میلیارد و ۲۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال، دریافت رشوه از مصطفی نیاز آذری به میزان ۵ قطعه زمین و یک ویلا در بابلسر، معاوضه سه دستگاه آپارتمان مسکونی متعلق به رسول دانیال زاده که هر سه واقع در کامرانیه شمالی در ساختمان دوما است.

قهرمانی تصریح کرد: دریافت رشوه از جلیل سبحانی بابت هزینه نصب کابینت در واحدی در مجتمع سانا به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال، پولشویی از طریق انتقال دو واحد آپارتمان در دوما به فرهاد مشایخ، پولشویی از طریق انتقال ویلای مصطفی نیاز آذری به خانم حکیمه شیرمحمدی، جعل و استفاده از اسناد مجعول در پرونده مصطفی نیازآذری، اعمال نفوذ با سوء استفاده از مستخدمین دولتی در پرونده رسول دانیال زاده، اعمال نفوذ با سوء استفاده از روابط خصوصی از مستخدمین دولتی در پرونده داوودی سرخوش شهری و سایرین، اعمال نفوذ در پرونده موضوع اتهامی وریا مولانایی، تاثیر دادن نفوذ در اقدامات اداری در پرونده علی دیواندری، گرفتن وعده و تعهد در پرونده سید هادی رضوی و خرید زمین از حمید محمدی از دیگر اتهامات وی است.
نماینده دادستان در تشریح عناوین اتهامی ردیف دوم پرونده گفت: حسن نجفی که با دستگیری متهم اصلی پرونده به خارج از کشور متواری شد، به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در امر ارتشاء، پرداخت رشوه به اکبر طبری و پرداخت رشوه به غلامرضا منصوری قاضی وقت اجرایی لواسان به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو، متهم است.

وی ادامه داد: فرهاد مشایخ به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری ارتشاء، تحصیل مال به مبلغ بیش از ۸۰ میلیارد وجه نقد، یک قطعه زمین واقع در نجار کلای لواسان و همچنین زمینی در کریم خان و تبدیل ۴۲ میلیارد ریال به سهام شرکت سیمان، پولشویی در دو واحد در ساختمان دوما، فراهم نمودن موجبات ارتشاء میان اکبر طبری و رسول دانیال زاده، پولشویی و فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشاء میان غلامرضا منصوری و حسن نجفی و پولشویی در خصوص دو واحد آپارتمان در دوما متهم است.

نماینده دادستان عنوان کرد: رسول دانیال زاده فرزند حسینعلی آزاد با قرار وثیقه به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء، پرداخت رشوه به اکبر طبری از طریق واگذاری چند پلاک ثبتی به وی، پرداخت ۳۰ میلیارد رشوه به حمید علیزاده بازپرس وقت شعبه ۱۵ کارکنان دولت و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۱۸۳ میلیارد و ۲۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال متهم است.

قهرمانی عنوان کرد: مصطفی نیاز آذری فرزند کیومرث متهم ردیف پنجم پرونده که پس از دستگیری اکبر طبری از کشور خارج شد، به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۵ قطعه زمین در بابلسر متهم است.

نماینده دادستان گفت: متهم ردیف ششم جلیل سبحانی، آزاد با قرار وثیقه به معاونت در فراهم نمودن موجبات رشوه میان اکبر طبری و رسول دانیال زاده و پرداخت رشوه به اکبر طبری و همچنین مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری شبکه ارتشاء با وصف سردستگی اکبر طبری که در دادسرا مفتوح است، متهم است.

نماینده دادستان گفت: متهم ردیف هفتم محمد انوشه متواری و ساکن آلمان، به فراهم نمودن موجبات تحقق بزه ارتشاء از طریق مرتبط نمودن جلیل سبحانی و اکبر طبری، تحصیل مال از طریق نامشروع و مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در امر ارتشاء متهم است.

قهرمانی ادامه داد: متهم ردیف هشتم، علیرضا صادقی، آزاد با قرار وثیقه به فراهم نمودن موجبات ارتشاء میان رسول دانیال زاده و اکبر طبری و پولشویی از طریق انتقال آپارتمان متهم است.

قهرمانی اظهار کرد: متهم ردیف نهم غلامرضا منصوری که از کشور متواری شده است به دریافت رشوه بالغ بر ۵۰۰ هزار یورو متهم است.

وی افزود: متهم ردیف دهم، حمیدرضا قربانی به تاثیر دادن نفوذ اکبر طبری در تصمیمات قضایی شعبه ۱۵ کارکنان دولت در خصوص رسول دانیال زاده و سایرین و همچنین تاثیر دادن نفوذ اکبر طبری در جریان رسیدگی به پرونده اتهامی داود سرخوشی و سایرین و دریافت رشوه به میزان ۳۰ میلیارد ریال متهم است.

قهرمانی بیان کرد: متهم ردیف یازدهم بیژن قاسم زاده آزاد با قرار وثیقه، به تاثیر نفوذ اشخاص دولتی در پرونده وریا مولانایی و تاثیر دادن نفوذ در پرونده حسین حاجی زاده و نادر شریف زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است.

نماینده دادستان ادامه داد: متهم ردیف دوازدهم امیر عباس مصدق خاقان، فرزند محمدرضا، متولد ۶۳، آزاد با قرار وثیقه شغل کارشناس رسمی دادگستری. اتهامات وی معاونت در جرم خرید زمین از آقای حمید محمدی توسط اکبر طبری از طریق تسهیل وقوع جرم با مباشرت آقای طبری و جعل در سند رسمی موضوع اظهار عقیده برخلاف واقع در نظریه کارشناسی به درخواست آقای طبری و ارائه آن به شعبه دوم دادگاه حقوقی است.

قهرمانی تصریح کرد: متهم ردیف سیزدهم مهدی زاهدیان فرزند ابوالقاسم متولد ۵۱، شغل وکیل دادگستری و آزاد با قرار قبولی وثیقه به فراهم نمودن موجبات جرم ارتشاء از طریق مذاکره و وجه بین دانیال زاده و مرتضی علیزاده به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال، تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال از طریق دانیال زاده و فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشاء به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال همچنین تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۲ میلیارد ریال متهم است.

وی تصریح کرد: متهم ردیف چهاردهم فرهاد پور عمل متولد ۴۳، به معاونت در جرم خرید زمین متعلق به حمید محمدی توسط آقای طبری از طریق تسهیل وقوع جرم با مباشرت آقای طبری متهم است.

قهرمانی ادامه داد: متهم ردیف پانزدهم علی دیواندری فرزند محمد متولد ۴۶، متهم به اعمال نفوذ با سوء استفاده از روابط خصوصی با ماموران دولتی و همچنین متهم ردیف شانزدهم جواد ترکمان فرزند حسین متولد ۳۷، کارمند وقت معاونت اجرایی قوه قضاییه، به معاونت در بزه، گرفتن وعده و تحقق با ادعای داشتن نفوذ و ارتباط با ماموران دولتی متهم هستند.

قهرمانی یادآور شد: متهم ردیف هفدهم علی صادقی، متولد ۵۵، آزاد با قرار وثیقه، متهم است به معاونت در بزه گرفتن وعده و تحقق یا اذعان داشتن نفوذ در ارتباط با برخی ماموران دولتی با وصف مباشرت آقای طبری و همچنین متهم ردیف هجدهم علی تن پوشان متولد سال ۶۱، متهم است به فراهم نمودن موجبات ارتشا بین آقای طبری و سبحانی.

نماینده دادستان افزود: متهم ردیف نوزدهم بهرام حیدری فرد متولد ۳۱، شغل وکیل دادگستری، به فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشا بین آقای طبری و نیازآذری متهم است. همچنین متهم ردیف بیستم محمد هنرور به ۵ فقره جعل اسناد رسمی از طریق ثبت سند به نام همسر اکبر طبری بدون حضور وی در دفتر خانه و اخذ اثر انگشت آقای طبری به جای نامبرده متهم است.

وی ادامه داد: متهم ردیف بیست و یکم حسین حاج رضا فرزند عبدالله، به مشارکت در پرداخت رشوه به قاسم زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است. همچنین متهم ردیف بیست و دوم نادر شریف نجار که با دستگیری متهم اصلی از کشور متواری شده به مشارکت در پرداخت رشوه به آقای بیژن قاسم زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است.

واریز مبالغ قابل توجهی به حساب طبری در ارتباط با اراضی کلاک

قهرمانی در ادامه با اشاره به احصای ادله در کیفرخواست پرونده گفت: در تحقیقات صورت گرفته فرهاد مشایخ در نزد بازپرس عنوان می‌دارد که ۷ الی ۸ میلیارد تومان از بانک صادرات از طریق حسن نجفی به حساب آقای طبری پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: فرهاد مشایخ همچنین درباره وجوه پرداختی به آقای طبری می‌گوید این وجوه شامل ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وجه نقد و ۳۰۰ متر زمین در خیابان کریم خان است.

قهرمانی گفت: یکی دیگر از اموالی که آقای طبری از نجفی دریافت کرد یک واحد آپارتمان اداری در مجتمع سانا واقع در قیطریه تهران که حسب اظهارات آقای مشایخ این واحد از جانب آقای نجفی به آقای طبری منتقل شده است. همچنین آقای نجفی درباره علت پرداخت رشوه به آ‌قای طبری می‌گوید که برای راه انداختن کار‌ها و بهره بردن در سیستم قضایی و جهت پیشبرد اهداف بوده است.

نماینده دادستان ادامه داد: حسب گزارش سازمان اطلاعات و بررسی‌های صورت گرفته مبالغ قابل توجهی از حساب آقای مشایخ به حساب آقای طبری واریز شده است که واریز کننده اصلی آن، آقای حسن نجفی و این واریزی‌ها در ارتباط با با اراضی کلاک بوده است.

وی تصریح کرد: تلاش شد به دو سوال پاسخ داده شود و آن میزان واریزی آقای مشایخ به حساب آقای طبری بوده است و اینکه آقای طبری برای آقای نجفی چه کار‌هایی انجام داده است.

روایت نماینده روابط اکبر طبری و فرهاد مشایخ

قهرمانی گفت: آقای مشایخ عنوان داشت این پرداخت‌ها به آقای طبری جهت انجام کار‌های متخلفانه اراضی کلاک برای پیشبرد اهداف بود.

وی ادامه داد: در بررسی‌های صورت گرفته برخی اسناد بین مشایخ و طبری در ساخت و ساز‌ها و تغییر کاربری کلاک به چشم می‌خورد.

قهرمانی گفت: آقای طبری در آن زمان دوستی نزدیک با مالکان داشت و در ابتدا با اعمال نفوذ، کار‌های آن‌ها را در منطقه لواسان انجام می‌داد.

وی بیان کرد: مشایخ درباره وجوه و مبالغ پرداخت شده به طبری می‌گوید ۵۰۰ هزار یورو که ۵ بسته ۱۰۰ هزار یورویی در سال ۹۵ بود را در ماشین به آقای طبری می‌دادم که این ۵ بسته در طول ۵ ماه پرداخت شده است.

قهرمانی نماینده دادستان با اشاره به روابط اکبر طبری و فرهاد مشایخ گفت: مشایخ مبالغی همچون ۸۴ میلیارد ریال، ۱۰۰ هزار یورو و یک دستگاه خودرو به طبری پرداخت کرده است. مشایخ درباره پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار یورو اظهار کرده که من به همراه نجفی در سال ۸۶ این مبلغ را به طبری دادیم. همچنین در گزارش اطلاعات سپاه نیز آمده: منصوری با وساطت متهم طبری اقداماتی را به نفع نجفی انجام داده است. در این رابطه قباد افشار به عنوان مطلع در جلسه بازپرسی اظهار داشته نجفی و شرکا اقدام به ساخت و ساز در حاشیه سد لتیان نمودند که خلاف قانون بوده است و تخلف مربوطه به مراجع ذی صلاح اعلام شد و نهایتاً در سال ۹۲ حکم به توقف عملیات صادر گردید، اما نجفی با پشت گرمی کار خود را ادامه داد.

پیگیری پرونده‌های مربوط به دانیال زاده توسط طبری

نماینده دادستان با اشاره به ارتباط طبری با دانیال زاده بیان کرد: طبری ارتباط بسیار نزدیکی با رسول دانیال زاده داشته و در این رابطه دو واحد آپارتمان در برج دوما به مساحت ۳۸۰ و ۳۸۸ متر به فرهاد مشایخ منتقل شده و یک واحد دیگر نیز به همسر متهم طبری منتقل گردیده است. طبری در مورخ ۲ اردیبهشت ۹۱ سه واحد آپارتمان در برج دوما از دانیال زاده اخذ کرده و مشایخ در این خصوص گفته که دو واحد از این آپارتمان‌ها در ظاهر به نام من است؛ اما در اصل متعلق به طبری است. همچنین یک دستگاه آپارتمان در خیابان پاسداران واقع در مجتمع فلورا توسط دانیال زاده به طبری واگذار شده است و یکی دیگر از اموالی که طبری از نجفی گرفته، واقع در بلوار کریم خان است.

قهرمانی ادامه داد: پرونده‌های مربوط به دانیال زاده توسط طبری و به نفع دانیال زاده پیگیری می‌شده است. حسب اظهارات دانیال زاده، طبری ۳ واحد آپارتمان در برج دوما اخذ نموده و دانیال زاده مدعی شده که یک ملک در خیابان کریم خان به ارزش ۱۴ میلیارد تومان را در ازای آن‌ها دریافت کرده است و با عنایت به محتوای پرونده صدور حکم مجازات متهمان مورد تقاضا است.

نماینده دادستان: هنوز بخش‌هایی از پرونده طبری مانده که تمام نشده است

نماینده دادستان در خصوص ارتباط متهم طبری با مصطفی نیازآذری خاطر نشان کرد: حسب اوراق پرونده طبری یک ویلا از نیازآذری که در بابلسر واقع شده گرفته است. سرایدار ویلا اذعان داشته که شخصی به نام حسینی حقوقش را پرداخت می‌کرده است. پس از این اظهارات عکس متهم طبری به سرایدار ویلا نشان داده شد که سرایدار بیان کرد که این شخص همان حسینی است. همچنین سازنده ویلا نیز گفته که شخصی به نام حسینی را می‌شناخته، اما هزینه ساخت ویلا به مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توسط نیازآذری پرداخت شده است.

قهرمانی گفت: پرونده سید هادی رضوی یکی از پرونده‌هایی که اکبر طبری به همراه عوامل خود پیگیر آن بوده است.

نماینده دادستان بعد از قرائت کیفرخواست، گفت: لازم میدانم چند نکته را بیان کنم پرونده حاضر بسیار پیچیده بود و در دادسرا مطرح شد و قریب به ۹ ماه مورد بررسی قرار گرفت تا جایی که بازپرس پرونده، شبانه روزی آن را بررسی کرده است.

قهرمانی افزود: در این پرونده ۶۱ نفر بازداشت شدند که بعضی از آن‌ها با قرار وثیقه آزاد هستند.

نماینده دادستان گفت: ابعاد پرونده بسیار پیچیده بود و ما از روز اول نمیدانستیم قرار است چه اتفاقی بیفتد و بیشتر توجه مان بر دانیالزاده بود که هر چه جلوتر میرفتیم به ابعاد بیشتر، دسترسی پیدا میکردیم؛ در این میان برخی از متهمان از جمله نیاز آذری متواری شدند.

وی ادامه داد: مشکلی که وجود داشت آن بود که ما باید پرونده‌های دیگری هم مطالعه می‌کردیم که البته بازپرس تلاش زیادی کرد لذا برای حصول اطمینان ۲۵۰ پرونده کلاسه مطالعه شد. همچنین ٣٠ شکایت در این پرونده وجود دارد. در دل پرونده طبری به برخی از متهمان رسیدیم.

نماینده دادستان تصریح کرد: هنوز بخش‌هایی از پرونده طبری مانده که تمام نشده است و امید است به زودی آن‌ها هم به قرار نهایی منجر شود.

قاضی بابایی در این هنگام با توجه نزدیکی به زمان اذان ظهر با اعلام این مطلب که فرصت دفاع برای متهم در این جلسه میسر نیست، خطاب به متهم طبری گفت: فرصت برای متهم محفوظ است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۷۴۲۵۵۱۲:۳۳:۵۸ ۱۳۹۹/۳/۱۸
واقعا ایران چه اندازه ثروتمند بود که با این همه تشنه خدمت مطلق هنوز ورشکسته مطلق نشده.
ناشناس۱۴۷۴۳۰۳۱۲:۵۸:۵۴ ۱۳۹۹/۳/۱۸
چرا رییس قوه وقت روی معاونینش نظارت نداشته است
ناشناس۱۴۷۴۳۶۱۱۳:۲۸:۱۴ ۱۳۹۹/۳/۱۸
این پرونده ها نشان می دهد که منسوبان ما بهتر از منتخبان ما و منتخبان ما بهتر از منسوبان ما هستند و چه اندازه دستگاههای نظارتی که صلاحیت علمی و مکتبی منتخبان و منسوبان ما را احراز می کنند دقیق هستند
ناشناس۱۴۷۴۵۸۸۱۵:۵۸:۱۸ ۱۳۹۹/۳/۱۸
میشه تحت الفظی بگی چی گفتی خیلی فلسفی و عمیق است
ناشناس۱۴۷۴۶۰۲۱۶:۰۷:۲۵ ۱۳۹۹/۳/۱۸
در سال 2001 س ر فرزند س ر یکی از هنرپیشه های ایرانی که در کانادا زندگی می کرد و در رشته حقوق فارغ التحصیل شده بود و داماد یکی از با نفوذ ترین مقامات قضایی و قضات کانادا شده و در دفتر حقوقی این پدرزن متمول و پر نفوذ مشغول به کار بود همراه با همسرش در سفری به توکیو پایتخت ژاپن در بدو ورود به جرم قاچاق مواد مخدر به ژاپن دستگیر شد. بعدا معلوم شد که او بارها با استفاده از وجاهت جایگاه و دفتر حقوقی پدر زنش در کانادا چند سال بوده است که محموله های چند صد گرمی مواد مخدر را به ژاپن منتقل می کرده و بابت هر انتقال 40 هزار دلار نقد به اضافه هزینه سفر می گرفته. در همان زمان اعلام شد که این پلیس کانادا بوده که با وجود اینکه می دانسته و به راحتی می توانسته او و همسرش را در فرودگاه تورنتو دستگیر کند ولی اجازه داده که او به ژاپن برود و از پلیس توکیو و ژاپن خواسته که او و همسر کانادایی اش را دستگیر کنند. علت هم این بوده که پلیس کانادا به این دلیل ترجیح داده که این شخص در خاک ژاپن دستگیر بشود چون مجازات قاچاق در ژاپن بسیار سنگین تر از کانادا است و از ان مهمتر پلیس کانادا تقریبا اطمینان داشته که اگر این شخص و همسر کانادایی او در کانادا دستگیر شود با توجه به شهرت و نفوذ پدر زن می توانسته به راجتی از مجازات سنگین برهد. اینجوری است که مر قانون را خیلی بهتر از جاهای دیگر اجرا می کنند.
ناشناس۱۴۷۴۶۴۸۱۶:۳۹:۲۲ ۱۳۹۹/۳/۱۸
شخصا به خاطر پرونده ای به این دفتر حقوقی در یکی از برجهای مفخر اداری مرکز شهر تورنتو مراجعه کردم و وقتی در جلسه متوجه نام ایرانی او و متانت و وقار و البته سیمای مثال زدنی و مظلوم او شدم به خود بالیدم که چه اندازه همشهری ما موفق است. ولی بعد از چند ماه که خبر دستگیری او را شنیدم تا چند ماه به ان دفتر مراجعه نمی کردم نکند ما را هم به جرم همشهری بودن و ارتباط احتمالی با این پدیده وقار و متانت دستگیر کنند!
ناشناس۱۴۷۴۸۵۲۱۹:۳۶:۵۰ ۱۳۹۹/۳/۱۸
بهترین دستگاه نظارتی رسانه آزاد است که آنرا نداریم متاسفانه
ناشناس۱۴۷۴۶۲۸۱۶:۲۵:۳۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
تازه اعلام هم کرده بررسی کردیم صحت نداشت
ناشناس۱۴۷۴۷۹۶۱۸:۴۳:۱۶ ۱۳۹۹/۳/۱۸
این طبری با این همه اتهام این چنین با ماسک از سلامت خودش حفاظت می کند. هنوز ارزوها دارد که به تجربه دریافته بعد از چند ماه حبس تعزیزی و عفو به انها خواهد رسد. انوقت ان کارگران و مردم زحمتکش از روی نداری یا بی اطلاعی حاضر نیستند از ماسک از جان خود و خانواده خود حفاظت کنند. دردناک است
ناشناس۱۴۷۴۲۵۶۱۲:۳۴:۰۰ ۱۳۹۹/۳/۱۸
احتمالا یه دویست،سیصد هزار تومن جریمه قسطی و چند ماه حبس تعزیری و تمام!!
حسنعلی سبد سبد گل۱۴۷۴۳۹۸۱۳:۵۴:۴۶ ۱۳۹۹/۳/۱۸
اگر قانون از کجا اورده ای و طرح تحقیق تفحص از بانک مرکزی را هم اجرایی کنیم هزاران هزار طبری از ان استخراج میشود از مجلس محترم می خواهیم سریعا این دو مورد را اجرایی کنند
ناشناس۱۴۷۴۵۴۸۱۵:۳۳:۵۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
ما از جناب رییسی می خواهیم همانگونه که در بدو ورود به قوه قضاییع قول اجرای قانون از کجا آورده ای را فرمودید هرچه سریعتر انرا عملیاتی بفرمایید زمان دارد از دست میرود و چپاول گران ثروت های حران را دارند مخفی میکنند و یا با چند واسطه رد ان را مخفی می کنند
ناشناس۱۴۷۴۹۶۴۲۱:۳۷:۳۲ ۱۳۹۹/۳/۱۸
فکر میکنی اگه قانونو اجرا کنن روی اصل کاریا اجرا میکنن؟
ناشناس۱۴۷۴۴۵۶۱۴:۳۴:۲۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
انسان چقدر باید بدبین.سیاه بین.تاریک بین.بد دل.باشد؟ چرا با جملات نسنجیده زحمات خالصانه زیر سوال برود. هر کلمه و هر جمله پیش خدا محاسبه خواهد شد.
ناشناس۱۴۷۴۶۳۰۱۶:۲۶:۲۳ ۱۳۹۹/۳/۱۸
اگر به خدا اعتقاد داشتند که این حال و روزمان نبود.موضوع اینست که بنام خدا کاری میکنند که هیچ بی خدایی انجام نمیدهد.
ناشناس۱۴۷۴۶۸۸۱۷:۱۱:۵۰ ۱۳۹۹/۳/۱۸
دزد هست ولی مسخره اش نکن!
ناشناس۱۴۷۴۴۶۸۱۴:۴۳:۳۵ ۱۳۹۹/۳/۱۸
دقیقا کاری که در قبال نمایندگان مقصر در احتکار خودرو ،انجام شد ، حکمهای ضعیف
ناشناس۱۴۷۴۷۲۱۱۷:۳۹:۳۹ ۱۳۹۹/۳/۱۸
آخه تو حبس سر درد هم میگیره و تنبیه میشه حسابی. ملت هم به حقشون میرسند. دیگه عمرا کسی جرات کنه تو جمهوری اسلامی فساد کنه!
ناشناس۱۴۷۴۲۶۱۱۲:۳۷:۲۲ ۱۳۹۹/۳/۱۸
اگر می خواهید بدانید که درامد مردمان کشوری به ثروتمندی ایران چرا الان بنا بر اعلام خود مرکز پژوهشهای مجلس مساوی بیست سال پیش است یا مادران بلوچستان و جنوب کرمان و.... برای اینکه بچه های خود را سیر کنند از دکتر شربت سینه می خواهند تا به نان خشک بزنند که هم چرب و نرم بشه و هم بچه ها دیگر از زور گرسنگی گریه نکنند همین یک مورد پرونده را در دستگاه قضا عدل علوی پیگیری کنید.
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۴۷۴۵۵۷۱۵:۳۸:۳۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
تنها راه اصلاح اقتصاد کشور و ایجاد عدالت ملی کردن تمامی ثروت های بیش از یک زندگی مطلوب و خوب است ثروت های کلان . افسانه ای و گنج قارونی و کهکشانی تماما حاصل فساد و بواسطه تباهی یک ملت بوده است
ناشناس۱۴۷۴۶۷۵۱۶:۵۶:۳۵ ۱۳۹۹/۳/۱۸
اقا مصطفی. هر چند مسئولیت پذیری شما قابل تحسین است ولی این راهها فقط سنگ بزرگ و غیر عملی است. یک راه حل ساده دارد. مسئولینی که نتیجه مدیریت و سیاستهای انها این بوده باید مسئولیت قبول کنند و امکانی علمی و قابل راستی ازمایی باشد که جای خود را به افراد شایسته بدهند. غیر از این راهی وجود ندارد.
ناشناس۱۴۷۴۶۴۹۱۶:۴۱:۴۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
خودم بچه دارم . سوختم .
ایرانی۱۴۷۴۲۶۲۱۲:۳۸:۱۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
نمیدونم خوشحال باشم از محاکامه اش یا ناراحت از اینکه 20 سال این آقا اونجا بود و کسی یقه اش رو نگرفت.هزار افسوس
ناشناس۱۴۷۴۳۱۱۱۳:۰۴:۰۷ ۱۳۹۹/۳/۱۸
احمدی نژاد چقدر به همه جاش فشار اورد که قوه قضاییه فساد درش وجود دارد
ناشناس۱۴۷۴۳۷۳۱۳:۳۸:۳۴ ۱۳۹۹/۳/۱۸
همه حرف او این بود که خیلی میبرند . بیش از حد می برند. پس ما چی
ناشناس۱۴۷۴۴۷۷۱۴:۴۹:۳۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
عجیت نیست که افرادی مانند طبری در این کشور جولان می دهند. ما مردم خیلی حافظه تاریخی ضعیفی درایم. از دست احمدی نژاد و جلیلی به روحانی و ظریف پناه می بریم. و بعد از 8 سال دوباره از دست روحانی و ظریف به احمدی نژاد و جلیلی پناه می بریم و هرگز هم از خود سوال نمی کنیم مگر تا ابد مجبوریم بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنیم و از چاله به چاه و از چاه به چاه عمیق برویم.
یه بنده خدا !۱۴۷۴۷۰۴۱۷:۲۴:۴۳ ۱۳۹۹/۳/۱۸
بنده هر چی فکر کردم دوران ریاست جمهوری جلیلی رو به یاد نیاوردم . تا امروز نمیدونستم که دوره جلیلی هم خیلی دله دزدی شده بود . خوب شما که نسخه پیچیدید ، راهنمایی بفرمایید غیر از بد و بدتر ، به کی رأی میدادیم ؟ جهانگیری ؟ رحیم مشایی ؟ ..... ؟
حسینی۱۴۷۴۹۸۹۲۲:۰۶:۲۳ ۱۳۹۹/۳/۱۸
خود احمدی نژاد باید برای یک دنیا خرابکاریهای عمیق و غیر قابل جبرانش به اشد مجازات محکوم بشه.
ناشناس۱۴۷۴۳۳۳۱۳:۱۴:۱۷ ۱۳۹۹/۳/۱۸
ناراحت باش چون زمانی که شفافیت نباشد اینها فقط دعوا برای جایگزینی تشنگان خدمت است. اگر جدیتی در کار باشد باید حقوق و مزایا و زندگی همه افراد شفاف باشد و مجری معروف صدا و سیما تنها به خاطر اعلام ارادت به فلان خواننده از رفتن به صدا و سیما منع نشود. رسانه ازاد باشد. کسی از اینکه نقاط ابهام را اطلاع رسانی کند نهراسد . مصببان اصلی فاجعه ابان مشخص شوند.و.........
ناشناس۱۴۷۴۸۹۲۲۰:۲۳:۵۰ ۱۳۹۹/۳/۱۸
همیشه کله گنده ها از معرکه جان سالم بدر می برند
ناشناس۱۴۷۴۲۷۷۱۲:۴۴:۲۹ ۱۳۹۹/۳/۱۸
خدایا بنازم به قدرتت. کسی 15 سال پیش می توانست تصور کند که مرحوم هاشمی که در عرصه سیاست این کشور چه ها می کرد به کجا برسد. کسی دو سال پیش می توانست تصور کند سرنوشت برادران لاریجانی در عرصه سیاست این کشور به اینجا برسد. کسی دو هفته پیس تصور می کرد حیاتی مجری همیشگی اخبار و تریبون اصلی سیما به اینجا برسد که دیگر اجازه ورود به صدا وسیما را نداشته باشد و.... شکر. اسیاب به نوبت.
ناشناس۱۴۷۴۷۸۵۱۸:۳۸:۴۵ ۱۳۹۹/۳/۱۸
الان جناب حیاتی چه هیزم تری به شما فروختند یا مال چه کسی رو خوردند که شما این طور شکر می کنی
ناشناس۱۴۷۴۲۷۹۱۲:۴۴:۵۷ ۱۳۹۹/۳/۱۸
فقط اعدام
ناشناس۱۴۷۴۲۸۱۱۲:۴۵:۰۵ ۱۳۹۹/۳/۱۸
چرا این فساد بعد از 20 سال افشا شود بی در وپیکر بودن کشوررا می رساند؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۴۷۴۵۲۰۱۵:۱۵:۱۴ ۱۳۹۹/۳/۱۸
نخیر ، تعداد دستهای آلوده که باعث میشه همدیگه رو پوشش بدن و نذارن کسی از جنایتها و خیانتهاشون پرده برداره
ناشناس۱۴۷۴۳۲۸۱۳:۱۳:۰۷ ۱۳۹۹/۳/۱۸
فساد و ظلم پنهان نمي ماند اين قانون خداوند است
ناشناس۱۴۷۴۳۶۸۱۳:۳۳:۴۲ ۱۳۹۹/۳/۱۸
بله. ولی متاسفانه تا اشکار شود فرزندان و اطرافیان انها پول و سرمایه ملت را به امریکا و کانادا و استرالیا انتقال دادند و در شهرهای انها برج و کاخ و ویلا می خرند و به راحتی می اسایند و پدران انها حداکثر به چند سال حبس در سلویهای افراد خیلی مهم مثلا محکوم می شوند
ناشناس۱۴۷۴۳۹۷۱۳:۵۴:۳۳ ۱۳۹۹/۳/۱۸
حتی سختگیرانه ترین سیستمها اطلاعاتی و پلیسی در کشورهای دنیا هم فقط می توانند ادعا کنند که ده درصد موارد قاچاق را توانستند کشف کنند. ان 90 درصد برای صدها سال پنهان می ماند!
ناشناس۱۴۷۴۸۸۲۲۰:۰۰:۵۶ ۱۳۹۹/۳/۱۸
نه عزیزم.اونجا رسانه های آزاد وجود داره و کسی بابت افشای فساد مقامات به زندان نمی افته . اونجا مثل اینجا نیست که همه چیز فقط بعد امنیتی داشته باشه
ناشناس۱۴۷۴۳۳۶۱۳:۱۴:۵۳ ۱۳۹۹/۳/۱۸
این سوال معتبر در افکار عمومی وجود دارد که چط.ر این آقا بیست سال در این سطح فساد می کرده است و کسی در قوه قضائیه خبر نداشته است می توان حدس زد که اکنون نیز کسانی چنین می کنند و سالها بعد به اتهامات آنها بعد از تباه کردن خود و اعتبار نظام، رسیدگی خواهد شد. از رئیس محترم قوه قضائیه و دیگر مقامات ارشد خواهش می کنیم که راه این فسادهای آشکار را ببندند که بسیار مهمتر از مجازات امثال این مفسد فی العرض است. چون بعید نیست که هم اکنون اکبر طبری های دیگری دارند مانند موریانه بنیانهای مشروعیت نظام را سست می کنند.
ناشناس۱۴۷۴۳۶۲۱۳:۲۸:۴۸ ۱۳۹۹/۳/۱۸
این موضوع را در نظر بگیرید که مفسدین برای نجات خودشان دست به همه کاری خواهد زد حتی سوءقصد به جان ریاست قوه قضائیه .
ناشناس۱۴۷۴۳۹۲۱۳:۵۲:۱۷ ۱۳۹۹/۳/۱۸
الان چندین ساله که احمدی نژاد از اکبر طبری به عنوان فساد درون قوه قضاییه نام میبره ولی کو گوش شنوا؟؟؟
احمد۱۴۷۴۴۲۸۱۴:۱۲:۱۰ ۱۳۹۹/۳/۱۸
احسنت به آقای رییسی که مبارزه عملی با فساد را حتی از دورن سازمان خودشون اغاز کردند . انشاء الله که ادامه داشته باشه و خیلی های دیگه هم از این موضوع یاد بگیرند .
ایرانی آباد و آزاد۱۴۷۴۴۳۵۱۴:۲۴:۰۳ ۱۳۹۹/۳/۱۸
قاضی حکم فیلترینگ تلگرام باید به اشد مجازات برسد چون خسارت فراوانی به بنیان خانواده و مسائل اخلاقی و انسانی زد. این شخص با فیلتر تلگرام و وارد شدن فیلتر شکن ها کلا ًبچه های ما را وارد دنیای کثیفی کرد و حاصل سالها تربیت و زحمت والدین را به فنا داد و جیب مافیای فیلتر شکن را پرپول نمود..........
امیر۱۴۷۴۴۵۵۱۴:۳۴:۰۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
خواهشمندم نظر بنده حتما چاپ بشه ، من سوال مهمی دارم اونم اینه که کسایی که این آقا وامثال اینها رو سر کار میارن نباید الان بازخواست بشن؟ هرکسی تو هر شرایطی باشه باید بیاد جواب پس بده که همچین آدمی تو حوزه ریاستش چیکار می کرده؟
ناشناس۱۴۷۴۴۶۱۱۴:۳۸:۴۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
آقای رئیسی به راحت ادامه بده. ممنونیم از شما. برایت اخوی فریدون.برادرجهانگیری.نماینده مجلس. مدیرعامل سایپا. دختر وزیر.داماد وزیر.معاون قوه قضائیه. در مسیر عدالت تفاوتی ندارد. خدا قوت یاور رهبر
عدالت۱۴۷۴۴۹۰۱۴:۵۷:۰۸ ۱۳۹۹/۳/۱۸
فقط اعدام, این شخص مفسد فی الارض است چون ضربه سهمگینی به نظام و اعتماد عمومی به نظام زده ولی نکته دردناک اینجاست که این مفسد نزدیک به بیست سال در سمت بالا در قوه قضائیه مشغول فساد بوده و باند مافیایی کثیفی هم برای خود دست و پا کرده بوده که یک نفر از آنها همان شخصی است که ظاهری با گوش شکسته دارد !!!!!!! ولی قاضی صادر کننده فیلتر تلگرام است. اینها همه با رانت و حمایتهای پشت پرده اینگونه فساد میکنند و جسارت انجام هرکاری دارند, حکم منصفانه فقط اعدام است برای اینها.
عدالت۱۴۷۴۴۹۸۱۵:۰۱:۳۹ ۱۳۹۹/۳/۱۸
درود بر رییسی سید محرومان
ناشناس۱۴۷۴۵۲۳۱۵:۱۶:۲۸ ۱۳۹۹/۳/۱۸
مسئولی که با یک اشاره تلگرام با ۴۰ میلیون کاربر در ایران رو فیلتر کرد و به ریش همه خندید
ناشناس۱۴۷۴۵۳۸۱۵:۲۵:۲۹ ۱۳۹۹/۳/۱۸
اعدام. عادلانه ترین حکم برای مسوولین خیانت کار است
حسن۱۴۷۴۵۵۰۱۵:۳۴:۲۱ ۱۳۹۹/۳/۱۸
باید قوه قضاییه هیچ مماشاتی باهیچ کس نداشته باشد وخاطیان ومفسدان را به اشد مجازات برساند ومتواریان را درهرجای عالم دستگیر وبه دست عدالت بسپارد تادرس عبرتی باشد وباید ازتمام نمایندگان ادواری مجلس ودولتیان فعل وقبل هم تفحص شود وبا خائنان ومفسدان برخورد شود باید حبس ها حبس واقعی باشد نه هتل 4ستاره نباید هیچ وثیقه ای پذیرفته شود خواهشا دست دزدان بیت المال را قطع کنید
الف ر۱۴۷۴۶۱۷۱۶:۱۷:۰۳ ۱۳۹۹/۳/۱۸
بنده فقط از آقای رئیسی میخاهم ترا به جدت اینکار ها را ادامه بدهید امروز تازه مردم احساس میکنند شخصی توانا و بااراده در راس قوه است
ناشناس۱۴۷۴۶۹۳۱۷:۱۵:۲۲ ۱۳۹۹/۳/۱۸
میشه کسی ۱۰ سال معاون آدم باشه و متوجه نشی؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۴۷۴۶۹۵۱۷:۱۷:۳۲ ۱۳۹۹/۳/۱۸
الان طبری جدیدی در قوه قضاییه نیست یعنی ؟!
ناشناس۱۴۷۴۷۲۵۱۷:۴۱:۴۰ ۱۳۹۹/۳/۱۸
از آقای رئیسی می خواهیم که واقعا به پرونده خاوری هم سری بزنند وآنهای که خاوری رو فراری دان وقاضیهایی که باعث تبرئه همدستهای خاوری شدن ورود پیدا کنن
ناشناس۱۴۷۴۷۶۰۱۸:۱۶:۰۲ ۱۳۹۹/۳/۱۸
یک نفر با این همه فساد! آن هم در قلب قوه قضاییه! یک جای کار چه عرض کنم چند جای کار می لنگه!
حمید۱۴۷۴۷۹۲۱۸:۴۰:۵۰ ۱۳۹۹/۳/۱۸
گرچه جای تشکر داره ولی در عین حال مایه سرشکستگی و سر افکندگیست خواندن این اخبار و ارقام .با طبریهای موجود در دستگاهها و با پوشش و ماسک در ارگانها و نهادها چ باید کرد این اخرین طبریست؟چرا نهادهای مرتبط با این مسایل حساسیتشون را از دست دادن و همه چیز شده فقط تار موی خانمها همین و بس
ناشناس۱۴۷۴۷۹۳۱۸:۴۱:۵۶ ۱۳۹۹/۳/۱۸
حالا اون بدبختایی که اینا قضاوت پرونده هاشونو کردن و از یه طرف پول گرفتن و طرف دیگه رو به خاک سیاه نشوندن و حتی زندانی کردن چی میشن ؟دوباره به پرونده شون رسیدگی میشه؟ اینا با یه تلفن و دستورمیتونستن رای قاضی رو عوض کنن . اون همه ظلم چی میشه؟
ناشناس۱۴۷۴۸۰۵۱۸:۵۰:۵۸ ۱۳۹۹/۳/۱۸
اعدامش كنيد

پربحث‌های دیروز

 1. ترس از سوال !

 2. خاندوزی: طرح مالیات بر خانه‌های خالی افزایش قیمت مسکن را متوقف می‌کند/ تعداد خانه‌ها از جمعیت کشور بیشتر است!

 3. ضریب هوشی «مریم میرزاخانی» چقدر بود؟

 4. چرا برای بی بی سی فارسی، تاجگردون متفاوت از طبری است!؟

 5. ارائه طرحی برای کاهش محسوس قیمت ماشین/ دارندگان چند خودرو ملزم به پرداخت مالیات می‌شوند

 6. روحانی: دولت مصمم است برای رفع مشکلات با همراهی دو قوه دیگر تلاش کند

 7. سقف ذخیره کارت سوخت تعیین شد + جزئیات

 8. آمار کرونا در ایران: شمار جان‌باختگان از ۱۳ هزار نفر گذشت/ شناسایی ۲۳۴۹ مبتلای جدید

 9. آقامحمدی: سند راهبردی ایران و چین شکست بی نظیری را برای آمریکا رقم خواهد زد

 10. دلار در بازار ۲۳ هزار تومان شد

 11. همکاری ۲۵ساله؛ بازی برد و باخت

 12. آتش سوزی در ناو «بونهام ریچارد»/ مجروح شدن ۲۱ ملوان آمریکایی + تصاویر

 13. بیانیه مکارم شیرازی در خصوص گرانی

 14. دفن قربانیان کرونا در بندر امام خمینی (ره)

 15. تصویری از هیات ایرانی مذاکره کننده درباره قطعنامه ۵۹۸

 16. چین: توسعه روابط دوستانه با ایران برایمان اهمیت دارد

پربحث‌های هفته

 1. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 2. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 3. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 4. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 5. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 6. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

 7. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 8. ترس از سوال !

 9. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 10. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 11. خاندوزی: طرح مالیات بر خانه‌های خالی افزایش قیمت مسکن را متوقف می‌کند/ تعداد خانه‌ها از جمعیت کشور بیشتر است!

 12. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 13. ضریب هوشی «مریم میرزاخانی» چقدر بود؟

 14. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 15. چرا برای بی بی سی فارسی، تاجگردون متفاوت از طبری است!؟

 16. صادرکنندگانی که زور دولت هم به آنها نمی رسد !

 17. ارائه طرحی برای کاهش محسوس قیمت ماشین/ دارندگان چند خودرو ملزم به پرداخت مالیات می‌شوند

 18. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 19. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 20. جوابیه سید میعاد صالحی بر بیانیه دیوان محاسبات

 21. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 22. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 23. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 24. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 25. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

  2. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

  3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

  4. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

  5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

  6. ترس از سوال !

  7. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

  8. چرا برای بی بی سی فارسی، تاجگردون متفاوت از طبری است!؟

  9. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

  10. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

  11. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

  12. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

  13. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

  14. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

  15. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

  16. شکایت دیده‌بان شفافیت و عدالت از تاجگردون به شعبه ۷ ارجاع شد

  17. رهبر انقلاب: نباید به وزرا توهین و یا تهمتی زده شود/ دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند/ موضوع مسکن از مسائل اصلی کشور است

  18. وقتی اقوام ایرانی از نمایندگانشان جلوترند...

  19. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

  20. پاسخ ظریف به ادعای فروش کیش/ حمایت کارگزاران از بهزاد نبوی مقابل عبدالله نوری/ادعای روزنامه اصلاح‌طلب درباره قاليباف/یار کمکی روحانی کجاست؟

  21. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

  22. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

  23. توئیت سعید جلیلی درباره برخی مدیران دائمی کشور

  24. ضرغامی: آملی لاریجانی نمی‎تواند بگوید فساد طبری به من ربطی ندارد/ احمدی‌نژاد از نظر محبوبیت جزء دو سه نفر اول کشور است/ دوران خلع لباس یک روحانی به خاطر اندیشه‌اش گذشته

  25. جهانگیری؛ پاس گل در انتخابات، سکوت در مشکلات

  آخرین عناوین