«زیرخاکی» همچنان پربیننده ترین سریال رمضانی/ «دعوت» در صدر برنامه های افطار

گروه اجتماعی الف،   3990228197

نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما از مخاطبان رسانه ملی در ۱۹ روز گذشته از ماه مبارک منتشر شد.

به گزارش فارس، نظرسنجی مرکز تحقیقات در 19 روز سپری شده از ماه مبارک رمضان نشان می‌دهد 86 درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و تا اینجا «زیرخاکی» شبکه «یک» توانسته خود را به باشگاه مجموعه‌های تلویزیونی دارای بیش از 50 درصد بیننده برساند. بر اساس این نظرسنجی، شبکه «یک» در بخش سریال‌ها، ویژه‌برنامه‌های افطار و ویژه‌برنامه‌های سحر، جایگاه اول و شبکه «سه» در بخش‌های ترتیل‌خوانی، سخنرانی مذهبی، مناجات‌خوانی و ویژه‌برنامه‌های شب قدر، رتبه اول را در جذب مخاطب از آن خود کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، در این نظرسنجی که در سراسر کشور انجام شده، تا اولین شب قدر، سریال زیرخاکی با 51.3 درصد، پربیننده‌ترین سریال سیما بوده و رضایت 78.4 درصد از بینندگان را در حد «زیاد» جلب کرده است. «بچه مهندس3» شبکه «دو» با جذب 41.7 درصد مخاطب و کسب رضایت در حد «زیاد» 84.8 درصدی و «سرباز» شبکه سه با 29.4 درصد مخاطب و کسب رضایت در حد «زیاد» 37.6 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. «پدر پسری» شبکه پنج هم با جذب 10.2 درصد بیننده، توانسته رضایت 57.1 درصد مخاطبان را در حد «زیاد» جلب کند.

مقایسه آمار 8 روز ابتدایی ماه مبارک با آمار جدید حکایت از افزایش بینندگان مجموعه‌های تلویزیونی رمضانی شبکه‌های مختلف سیما دارد، به طوری که تعداد بینندگان «زیرخاکی» شبکه یک 7.4 درصد، «بچه مهندس3» شبکه دو 8.4 درصد، «سرباز» شبکه سه 5.4 درصد و «پدر پسری» شبکه پنج حدود یک درصد افزایش داشته است.

مقایسه میزان بیننده برنامه‌های ویژه افطار، سحر، ترتیل‌خوانی، سخنرانی مذهبی و مناجات‌خوانی با نظرسنجی قبلی هم نشان می‌دهد بینندگان برنامه‌های ماه مبارک رمضان، به جز ویژه برنامه‌های سحر، افزایش داشته است. بر این اساس، مخاطبان برنامه‌های افطار 3.7 درصد، ترتیل خوانی 1.7 درصد، سخنرانی مذهبی 3.7 درصد و مناجات خوانی 2.6 درصد رشد داشته، در مقابل از تعداد مخاطبان برنامه‌های سحر 1.6 درصد کم شده است. در اولین شب قدر هم نزدیک به 50 درصد مردم پای تلویزیون احیا داشتند.

آمار بازدیدها و رتبه‌بندی سریال‌ها در جدول زیر آمده است:

بر اساس این نظرسنجی، 31.3 درصد پاسخگویان بیننده ویژه برنامه‌های افطار شبکه‌های سیما بوده‌اند. از میان این برنامه‌ها «دعوت» شبکه یک با 18درصد، پربیننده‌تر از دیگر برنامه‌ها بوده و رضایت در حد «زیاد» 86.1 درصد بینندگان را کسب کرده است. بعد از دعوت، «مثل ماه» شبکه «سه» با 10.2 درصد مخاطب و کسب رضایت در حد «زیاد» 77.8 درصد مخاطبان، در رتبه بعدی قرار دارد.

جدول و آمار این برنامه‌ها به شرح زیر است:

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می‌دهد 20.9 درصد مردم بیننده ویژه‌برنامه‌های سحر از شبکه‌های سیما بوده‌اند و در این میان، برنامه «ماه خدا» از شبکه یک با 12.3 درصد، پربیننده‌تر از دیگر برنامه‌ها بوده و رضایت در حد «زیاد» 86.5 درصد بینندگان را کسب کرده است. بعد از «ماه خدا» نیز «ماه من» شبکه «سه» با 8.1 درصد مخاطب قرار دارد.

در جدول زیر آمار بینندگان این برنامه‌ها را به تفکیک مشاهده می‌کنید:

30.2 درصد پاسخگویان هم بیننده ترتیل خوانی قرآن کریم از شبکه‌های سیما بوده‌اند. از میان بینندگان این برنامه‌ها 11.4 درصد این برنامه‌ها را بیشتر از شبکه «سه»، 6.2 درصد از شبکه «قرآن و معارف» و 5.5 درصد از شبکه «استانی» تماشا می‌کنند. در همین حال، 4.2 درصد هم اعلام کرده‌اند برای پیگیری این برنامه به نام شبکه دقت نمی‌کنند.

جدول و آمار این برنامه‌ها به شرح زیر است:

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات، 31.2 درصد پاسخگویان مشتری سخنرانی‌های مذهبی هستند که از شبکه‌های سیما پخش می‌شود. از این میان، 12.7 درصد، این برنامه‌ها را بیشتر از شبکه «سه» تماشا می‌کنند. در همین حال، 6.7 درصد هم اعلام کرده‌اند برای پیگیری این برنامه به نام شبکه دقت نمی‌کنند.

در جدول زیر آمار بینندگان این برنامه‌ها را به تفکیک مشاهده می‌کنید:

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می‌دهد 33 درصد پاسخگویان برنامه‌های مناجات‌خوانی شبکه‌های سیما را دیده‌اند. از این میان، 7.8 درصد، این برنامه‌ها را بیشتر از شبکه «سه» و 7.1 درصد از شبکه «یک» به تماشای این برنامه‌ها نشسته‌اند.

جدول و آمار این برنامه‌ها به شرح زیر است:

بر اساس این نظرسنجی، نزدیک به 50 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از شبکه‌های مختلف سیما بیننده برنامه‌های شب قدر بودند. 19.2 درصد این برنامه‌ها را بیشتر از شبکه «سه» دیدند و 13.1 درصد هم از شبکه «یک» پیگیر این برنامه‌ها بودند.

جدول آمار این برنامه‌ها به شرح زیر است:

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات، 22.7 درصد پاسخگویان در ماه مبارک رمضان شنونده برنامه‌های رادیو بوده‌اند که نسبت به نظرسنجی قبلی 1.1 درصد افزایش مخاطب را نشان می‌دهد. از میان شنوندگان برنامه‌های رادیو، 34.4 درصد برنامه‌ها را بیشتر از رادیو «استانی» گوش می‌کنند. آمار تفکیکی شنوندگان برنامه‌های رمضانی رادیو هم به شرح زیر است:

ا

پربحث‌های هفته

 1. خواجه در بند نقش ایوان است!..

 2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 3. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

 4. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 5. فرود دیدنی F۳۵ روی یک ناو در دریا

 6. گرانی خودرو تا کجا!؟

 7. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 8. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

 9. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 11. همه پسران سید حسن نصرالله در یک قاب

 12. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

 13. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

 14. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 15. آیت‌الله رئیسی: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال اخلال در جامعه است

 16. چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟

 17. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

 18. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 19. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 20. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 21. قالیباف: مهم‌ترین دغدغه سران قوا توجه به حل مشکلات مردم است

 22. تشییع پیکر آیت‌الله صانعی در قم

 23. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 24. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

 25. مطالبه از مجلس انقلابی...

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

  2. افکار عمومی منتظر چه حکمی برای اکبر طبری بود؟

  3. فرزندان نامشروع هم شناسنامه دریافت می‌کنند + تکذیبه

  4. خزان بی رحم کرونا و پروتکل های اختیاری؛ موج سوم در راه است

  5. حناچی به دفتر رهبر انقلاب نامه نوشت

  6. عذرخواهی وزیر آموزش در پی حذف تصویر دختران از جلد کتاب

  7. همه امکان خطا دارند/ از شفافیت نترسیم

  8. امکان نمره دادن کاربران به شبکه شاد فراهم می‌شود/ توسعه دایمی پلتفرم شاد/ فقط ۱۰۰ هزار وسیله هوشمند آموزشی در برابر نیاز میلیونی فراهم شد

  9. زخم کهنه نظام سلامت درمان می‌شود؟

  10. حریرچی: کل کشور در وضعیت قرمز کرونایی است

  11. رئیسی: نباید محلی امن برای مفسدان وجود داشته باشد/ امنیت ما از همه زمان‌ها بیشتر است/ نیروی انتظامی باید پدری مهربان برای مردم باشد

  12. تحوّل‌خواهی در رویکرد نهادهای کمک‌رسان

  13. تلاش ایران برای خرید واکسن کرونا از هند

  14. توضیحات سازمان بازرسی درباره اظهارات هاشمی در خصوص پرونده خط ۷ مترو

  آخرین عناوین