اصل رای استوکس به باشگاه تراکتور رسید

گروه ورزشی الف،   3990222028

معاون حقوقی باشگاه تراکتور توضیحاتی درباره گراند رای پرونده آنتونی استوکس ارائه و بار دیگر به اشتباهات وکیل سوئیسی این پرونده تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، فیفا حدود دو ماه پیش باشگاه تراکتور تبریز را به دلیل شکایت آنتونی استوکس به پرداخت 400 هزار دلار محکوم کرد. پس از این رای، باشگاه تراکتور درخواست گراند رای (اصل رای) را از فیفا کرد و اکنون خبر می‌رسد گراند رای استوکس به باشگاه تبریزی رسیده است و مدیران این باشگاه قصد دارند این پرونده را به دادگاه CAS ببرند.

مصطفی کاراندیش معاون حقوقی باشگاه تراکتور درباره گراند رای استوکس به تسنیم گفت: گراند تصمیم فیفا در پرونده استوکس با وکالت لودیک دلشات به باشگاه ابلاغ شد. با بررسی این تصمیم، به این نتیجه می‌رسیم که دلشات ما را فاقد دانش حقوقی، چه مقررات فیفا و چه اصول کلی حقوقی، فرض کرده است، حال آنکه قبلا در مباحثه علمی متوجه شده بود که دانش ما اگر بیشتر نباشد، به هیچ وجه کمتر نیست.

وی افزود: با ورود به این پرونده از ابتدا ایراداتی را مطرح کردیم که تمام آن‌ها در متن گراند رای استوکس مشهود است. متاسفانه وکیل سوئیسی به هیچ کدام پاسخ نداده است. بررسی ایرادهای مطرح شده می‌تواند برای این وکیل سوئیسی در ادامه کار وکالت در فیفا و دیوان داوری ورزش راهنما و گره‌گشا باشد.

معاون حقوقی باشگاه تراکتور تصریح کرد: بند‌های 36 تا 38 لایحه دلشات فاقد مدارک اثباتی غیبت است. آنتونی استوکس 77 روز غیبت غیرموجه داشته و بر اساس رویه فیفا و مقررات قانون تعهدات سوئیس، باشگاه تراکتور می‌توانست دستمزد این زمان را از قرارداد بازیکن کسر کند، اما متاسفانه استدلال ضعیف این وکیل نتوانسته است این غیبت را احراز کند. همچنین او مستندات غیبت بازیکن را پیوست لایحه خود نکرده و این امر موجب شده تا ادعای غیبت از سوی فیفا رد شود. مدارک خروج از کشور این بازیکن توسط پلیس اداره گذرنامه تهیه شده بود و در اختیار دلشات قرار داشت. این مطلب در بند 12 استدلال قضات فیفا مورد اشاره قرار گرفته است. در همان ابتدای امر نیز به اطلاع باشگاه رسانده بودیم که چنین ایرادی در لایحه دلشات وجود دارد.

کاراندیش گفت: قضات فیفا در بند‌های 23 تا 26 استدلال خود به این نکته اشاره کردند که مبلغ غرامت بر اساس مابه تفاوت قرارداد جدید استوکس با آدنااسپور ترکیه و البته مبلغ اندکی اضافه بر آن باید محاسبه شود. این نحوه تعیین غرامت در تک تک تصمیمات فیفا مشهود بوده و از بدیهیات رسیدگی در فیفا است. در واقع محاسبه غرامت بر اساس اصل جبران خسارت و وظیفه تقلیل خسارت محاسبه می‌شود و زمانی که بازیکن با باشگاهی قرارداد منعقد می‌کند، مبلغ قرارداد جدید از دستمزد وی کاسته می‌شود. از همان زمان طرح شکایت هم مشخص بود که استوکس نمی‌تواند مبلغ ادعایی را مطالبه کند. اینکه دلشات به استناد به این استدلال قضات خود را در مقام برنده قرار داده در بهترین فرض، نشان بر تسلط نداشتن او بر رویه و مقررات است.

وی در پایان یادآور شد: باید بار دیگر خاطر نشان کنم که وکیل سوئیسی ما را به چالشی دعوت کرده و ما نیز این چالش را پذیرفتیم، اما ظاهرا این دعوت صرفا نمایش رسانه‌ای بیش نبود.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 8. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 11. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 12. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 13. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 14. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 15. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 16. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 17. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 18. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 19. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 20. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 21. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 22. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 23. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 24. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 25. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

    آخرین عناوین