از سیر تا پیاز محرومیت هنگفت تیم تراکتور

گروه ورزشی الف،   3990209134

باشگاه تراکتور به پرداخت مبلغ ۸۲۰ هزار یورو به کوین کنستانت محکوم شده است.

از سیر تا پیاز محرومیت هنگفت تیم تراکتور

به گزارش ورزش سه، باشگاه تراکتور در تابستان گذشته با کوین کنستانت، بازیکن سابق میلان به توافق رسید و برای حضوری قدرتمندانه در مسابقات لیگ برتراین بازیکن مشهور را جذب کرد. اما دوران حضور او در لیگ ایران کوتاه مدت بود و کوین کنستانت حتی یک بار هم برای تراکتور به میدان رفت.

حالا تراکتور به پرداخت مبلغ 820 هزار یورو محکوم شده و در صورت عدم تمکین ممکن است تا سه فصل نقل و انتقالات دچار محرومت شود. حالا جزئیات محرومیت سنگین این باشگاه منتشر شده است.

متن دفاعیات طرفین به شرح زیر است؛

-کوین کنستانت و باشگاه تراکتور در تاریخ 4 ژانویه 2019 قراردادشان را منعقد کردند.

-قرارداد به مدت سه و نیم فصل از 5 ژانویه 2018 شروع و تا 30 ژوئن 2022 معتبر خواهد بود.

-قرارداد برای سه فصل بعدی، پس از گذشت نیم فصل اول اختیاری است و می تواند توسط باشگاه در پایان هر فصل بر اساس رضایت کمیته فنی از عملکرد بازیکن فعال شود. بنابراین باشگاه حق یک جانبه را برای متوقف کردن روند همکاری و فسخ قرارداد برای فصل های 20-2019، 21-2020 و 22-2021 بدون پرداخت غرامت به بازیکن دارد.

-تراکتور می تواند تصمیم بگیرد از حق خود در مورد فسخ قرارداد فوق الذکر استفاده کند. باشگاه موظف است حداکثر 14 روز پس از آخرین مسابقه فصل به بازیکن در مورد ادامه همکاری اطلاع دهد، در غیر این صورت قرارداد برای فصل بعد معتبر خواهد بود.

-پرداختی ها به شکل زیر است:

(1) 80 هزار یورو "پس از امضای قرارداد.

(2) 30 هزار یورو به عنوان حقوق ماهیانه از 15 فوریه 2019 تا 15 مه 2019 (چهار مورد)

(3) 160 هزار یورو در حوالی تاریخ اول ژوئن 2019

(4) 24 هزار یورو به عنوان حقوق ماهیانه از 30 آگوست 2019 تا 30 مه 2019 (ده مورد)

(5) 160 هزار یورو در حوالی تاریخ 15 ژوئن 2020

(6) 34 هزار یورو به عنوان حقوق ماهیانه از 30 آگوست 2020 ال 30 می 2021 (ده مورد)

(7) 160 هزار یورو در حوالی تاریخ 15 ژوئن 2021

(8) 34 هزار یورو به عنوان حقوق ماهیانه از 30 آگوست 2021 تا 30 می 2022 (10 مورد)

- در 4 ژانویه 2019، طرفین سندی را با عنوان "پیوست قرارداد" امضا کردند که ، به شرح زیر است:

-کوین کنستانت در تاریخ 4 ژانویه سال 2019 که توسط باشگاه مورد معاینه پزشکی در ایران قرار گرفت و با توجه به یافته های این آزمایش که بخشی جدایی ناپذیر از این پیوست است، مشخص شد که این بازیکن دارای "مشکل پنهان ضربان نامنظم قلبی" بوده است. بازیکن نتایج معاینه پزشکی مورخ 4 ژانویه 2019 پذیرفته و قبول می کند که این مشکل قلبی ممکن است در آینده او را از فوتبال بازی کردن منع کند.

-در بین تاریخ های 16 ژانویه 2019 و 21 ژانویه 2019، کوین کنستانت تحت معاینه های پزشکی مختلفی در ایران قرار گرفت ، از این رو متخصصان پزشکی مختلف به این نتیجه رسیدند که "ورزش حرفه ای برای این بازیکن خطرناک است و سلامت قلب او تأیید نشده است".

-در تاریخ 4 فوریه 2019، پزشکی تصدیق کرد که مشکل کوین کنستانت "پیشرفت جزئی" داشته، اما مدعی شد که به دلیل "خطر بالای مرگ ناگهانی به دلیل شرکت در فعالیت های ورزشی"، او نمی تواند یک سال فوتبال بازی کند.

-در تاریخ 16 فوریه 2019، باشگاه نامه ای به بازیکن ارسال کرده و به او اطلاع داد که براساس معاینات پزشکی انجام شده، کوین کنستانت 3 ماه دیگر قادر به بازی فوتبال نخواهد بود و مطابق قرارداد و بند 3 از این روز حق دریافت حقوق و دستمزدش را ندارد. علاوه بر این این باشگاه خاطرنشان کرد که نام این بازیکن را برای ادامه فصل از لیست تیم حذف می کند و کوین کنستانت در تاریخ 13 مه 2019 دوباره تحت معاینه پزشکی بیشتر قرار خواهد گرفت.

-در تاریخ 14 مارس 2019، این بازیکن تحت معاینه پزشکی در فرانسه قرار گرفته و تایید شد که او هیچ مشکلی از نظر قلبی نداشته و قادر است بدون محدودیت فوتبال بازی کند.

-در تاریخ 25 می 2019، این بازیکن تحت معاینه پزشکی دیگری در ایران قرار گرفت. طبق گزارش تاریخ 28 می 2019، مشخص شد کوین کنستانت هنوز در معرض خطر "حین حضور در زمین فوتبال" قرار داشته و نتیجه این بوده که بازیکن به دلیل مشکل قلبی نمی تواند در لیگ حرفه ای ایران بازی کند. این نامه همچنین به گزارش صادر شده در فرانسه اشاره کرد و مدعی شد این آزمایش "در شرایط استراحت" انجام شده است و معیار بررسی شرایط نیست.

-در تاریخ 28 می 2019، باشگاه با نظر به آخرین تست معاینه پزشکی و مطابق با ماده دو قرارداد، نامه ای برای فسخ قرارداد به بازیکن ارسال کرد.

در تاریخ 30 ژوئن 2019، بازیکن شکواییه اش را علیه باشگاه مطرح کرد و درخواست پرداخت مبلغ زیر را داشت:

(1) 30 هزار یورو به عنوان مبلغ باقیمانده از هزینه ثبت قرارداد

(2) 120 هزار یورو به عنوان پاداش مربوط به حقوق فوریه تا می 2019؛

(3) یک میلیون و 400 هزار یورو به عنوان غرامت برای نقض قرارداد

-علاوه بر این کوین کنستانت خاطرنشان کرد که نمی توان قرارداد را به دلایل پزشکی فسخ کرد و این وظیفه باشگاه است که قبل از امضای قرارداد، معاینات پزشکی را انجام دهد. او همچنین مدعی شد به دلیل مطرح شدن این ادعاهای دروغین در انظار عمومی، او مدت هاست نتوانسته به عضویت تیمی دربیاید.

-اما باشگاه تراکتور مدعی شد تست پزشکی قبل از عقد قرارداد انجام شده و بنابراین قرارداد وابسته به تست پزشکی نبوده است،  بنابراین آنها اطمینان دارد که قرارداد و پیوست معتبر هستند. علاوه بر این باشگاه اعلام کرد که خود بازیکن هنگام امضای قرارداد نتایج تست های مذکور را تایید می کند. درمورد فسخ قرارداد نیز باشگاه مدعی شد حق دارد طبق قرارداد این کار را انجام دهد.

رای کمیته حل اختلاف اینگونه بوده است:

-ادعای کوین کنستانت، شاکی پرونده تا حدی پذیرفته شده است. باشگاه تراکتور تبریز باید مبلغ 120 هزار یورو را به عنوان پاداش معوق، به علاوه بهره پرداخت کند.

-همچنین تراکتوز باید مبلغ 700 هزار یورو را به عنوان جبران خسارت قرارداد، به علاوه بهره 5٪ به کوین کنستانت پرداخت کند. هر گونه ادعای دیگری که توسط بازیکن مطرح شده رد می شود.

-در صورتی که مبالغ فوق الذکر در مدت 45 روز از زمان ابلاغ توسط باشگاه از طریق بانک مربوطه به بازیکن پرداخت نشود، تراکتور از خرید بازیکن جدید، چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی، تا زمان پرداخت مبلغ تعیین شده و برای حداکثر مدت زمان سه دوره نقل و انتقالاتی محروم خواهد شد.

محرومیت ذکر شده بلافاصله پس از پرداخت مبالغ لغو می شود. در صورتی که مبلغ فوق الذکر به علاوه بهره تا پایان محرومیت سه دوره ای پرداخت نشده باشد، موضوع بنا به درخواست جهت بررسی و تصمیم رسمی به کمیته انضباطی فیفا ارسال می شود.

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 3. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 6. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 7. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 8. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 9. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 10. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 11. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 12. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 13. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 14. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 15. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 16. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 17. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 18. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 19. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 20. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 23. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 24. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 25. غیزانیه از نمای نزدیک

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

    آخرین عناوین