رئیسی: وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود/ جوجه کُشی اقدامی غیرقانونی و غیرشرعی است

گروه اجتماعی الف،   3990201066 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس قوه قضاییه در خصوص گزارش دیوان محاسبات گفت: وضعیت همه دلار‌های پرداختی باید شفاف شود، اعلام فساد برای مردم اطمینان بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه بافساد و بازگشت بیت المال را داد.

رئیسی: وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود/ جوجه کُشی اقدامی غیرقانونی و غیرشرعی است

به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: امروز نام سپاه با خدمتگزاری به مردم قرین است و اقدامات عزت‎ مندانه و افتخارآفرین سبزپوشان سپاه در همه عرصه‎ های جهاد و خدمت، آمریکا را ناامید کرده است.

رئیس قوه قضاییه دلیل دشمنی آمریکا و غرب با سپاه را اثرگذار بودن این نهاد مقدس و در مقابل، رضایت مقام معظم رهبری و مردم را سرمایه‎ای عظیم برای آن توصیف کرد و از پاسداران انقلاب اسلامی خواست قدردان این نعمت بوده و با همت مضاعف در جهت تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی و خدمت به مردم گام بردارند.

رئیسی تحریم‌ های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران و حمایت تسلیحاتی انگلیس از سعودی ‎‌ها برای حمله به مردم بی دفاع یمن را مصداق بارز جنایت علیه بشریت دانست و گفت: خنده ‎دار است کسانی که غذا و دارو را تحریم و کالا‌های پزشکی مردم کشور‌های دیگر را سرقت می ‎کنند، می ‎گویند آماده کمک به مردم ایران هستیم.

رئیس قوه قضاییه با بیان این‎که مردم ایران کالای مسروقه مصرف نمی ‎کنند، افزود: مردم ما در یک رزمایش ملّی با همدلی و همبستگی کالای پزشکی مورد نیاز خود را در اوج روز‌های مواجهه با پدیده کرونا تولید کردند و امروز نه تنها به مرز خودکفایی در این زمینه رسیده‎ ایم که به زودی شرایط صادرات این کالا‌ها نیز فراهم می‌ شود.

رئیسی در ادامه به مسائل پساکرونا اشاره کرد و اظهار داشت: مردم در روز‌های مواجهه با کرونا با گذشت و ایثار و بخشش اجاره ‎ها و تعویق اخذ وجوه چک ‎هایشان به کمک همدیگر آمدند، ولی در پساکرونا نیز مسائلی وجود خواهد داشت که از ائمه جمعه و جماعات، معتمدین و حقوقدانان و وکلا می‎ خواهیم کمک کنند این مسائل با ریش سفیدی حل و فصل شود و تا حد ممکن دعاوی به تشکیل پرونده در دستگاه قضایی منتهی نشود؛ گرچه در صورت تشکیل پرونده، همکاران ما حتماً به آن‌ ها رسیدگی خواهند کرد.

رئیسی بر همین اساس متذکر شد که شورای پیشگیری قوه قضاییه را مأمور کرده است با برگزاری جلسات فشرده، مسائل پساکرونا در همه حوزه ‎های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و به ویژه موضوعات حقوقی و قضایی را بررسی کند تا دستگاه قضایی در مواجهه با آن‌ ها منفعلانه عمل نکند.

رئیس قوه قضاییه درباره گزارش دیوان محاسبات از تفریغ بودجه سال ۹۷ و گزارش دادستانی در این زمینه نیز توضیح داد: برخی از پرونده ‎های تشکیل شده برای کسانی که ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی گرفتند و کالا وارد نکردند، منجر به صدور رأی شده‎ و در مرحله اجرای حکم هستند، برخی پرونده‎ها در دادسرا همچنان مفتوح است، ولی اگر موارد جدیدی هم باشد، دادگستری آماده رسیدگی به آنهاست.

وی با اشاره به اینکه وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود، تصریح کرد: اعلام فساد برای مردم اطمینان بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه با فساد و بازگشت بیت المال را داد.

رئیسی بر همین اساس بر لزوم نظارت و شفافیت در همه حوزه‎ها به ویژه حوزه‎ های اقتصاد، سلامت و غذا و دارو تأکید کرد و گفت: نظارت‎گریزی امر پسندیده‎ای نیست و از دستگاه ‎های اجرایی انتظار می ‎رود از نظارت و شفافیت در عملکردشان استقبال کنند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مردم از دستگاه های نظارتی انتظار برخورد با فساد دارند و پسندیده نیست که ما بگوییم در فلان حوزه دزدی و فساد وجود دارد بلکه باید بگوییم فساد و تخلف در فلان حوزه را کشف و با دزد و مفسد و خلافکار برخورد کرده‎ ایم.

رئیسی با تأکید بر این‎که دولت باید ساختار‌های فسادزا در دستگاه‎ های اداری را اصلاح کند و دستگاه قضایی هم قاطعانه با فساد و مفسدان مبارزه کند، گفت: این‎که بگوییم موریانه فساد به جان بخش ‎هایی از نظام اداری کشور افتاده، سودی برای مردم ندارد بلکه باید موریانه ‎ها را شناسایی و با آن‌ ها برخورد کنیم.

در این جلسه حجت‎ الاسلام والمسلمین درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور با ارائه گزارشی در خصوص کشتار جوجه ‎های یک روزه، اعلام کرد: این موضوع با دستور ریاست محترم قوه قضاییه بلافاصله مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به این ‎که ایران بزرگ‎ترین صنعت طیور را در منطقه دارد، لازم بود در ایام کرونا با توجه به کاهش تقاضا، سیاست کاهش تولید زودتر به تولیدکنندگان ابلاغ شود، اما مصوبه کاهش ۱۵ میلیونی تولید جوجه یک روزه در روز هجدهم فروردین ماه و درست زمانی به مرغداران ابلاغ شد که جوجه‎ های یک روزه تولید شده بودند.

وی در خصوص تخصیص ارز برای واردات ۲.۵ میلیون تن غذای مرغ نیز گفت: عدم تخصیص این مبلغ با وجود مصوّبه‌ های قانونی سبب افزایش قیمت نهاده‎های طیور شد که همین امر ضرر و زیان تولیدکنندگان را در پی داشت و یکی از عوامل از بین رفتن میلیون ‎ها جوجه شد.

رئیس قوه قضاییه در واکنش به گزارش رئیس سازمان بازرسی کل کشور، با انتقاد از زنده ‎کُشی جوجه‎ های یک روزه گفت: کشتار جوجه‎ ها که دل مردم را به درد آورد، اقدامی غیر قانونی، غیر شرعی و غیر اخلاقی بود و بدتر از آن توجیهاتی بود که از سوی مسئولان صورت گرفت که این کار را مسبوق به سابقه و ضروری دانستند.

وی با تاکید بر اینکه در سال جهش تولید باید نظارت و شفافیت تشدید شود، ادامه داد: اقتصاد سلامت بالاخص در حوزه غذا و دارو نیازمند مدیریت و نظارت بهینه است و برای کالاهای کشاورزی باید به موقع تدبیر کرد و هم بر بازار تولید، هم توزیع و هم مصرف باید نظارت شود.

رئیسی با تأکید بر لزوم تصمیم گیری مدبرانه در نظام تولید و توزیع و کنترل بازار، گریزی هم به نظارت بر حوزه اقتصاد مجازی زد و گفت: حوزه ‎های اقتصادی در همه جوامع به ‎دلیل انتفاعی که برای سودجویان دارد، غالباً مدیریت‎ گریز و نظارت ‎گریزند در حالی که نظارت بر هر کاری نتایج مثبتی برای جامعه خواهد داشت.

رئیس قوه قضاییه در پایان سخنانش از اقدام یک قاضی که خود را به‎دلیل صدور رأی نادرست در یک پرونده مجازات کرد، تقدیر کرد.

در این جلسه آقای حشمتی رئیس دادگستری استان تهران یکی از اقدامات این دادگستری برای جلوگیری از دست ‎اندازی زمین خواران به اراضی ملّی را پگیری ویژه سنددار کرن اراضی ملّی عنوان کرد و افزود: تسریع در حل پرونده ‎های پرشاکی یکی از اولویت‎ های اصلی سال ۹۹ دادگستری استان تهران خواهد بود.

دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندان ‎ها نیز در این جلسه اعلام کرد: هزینه کمک معیشتی به ۱۰۰ هزار خانواده نیازمند زندانیان که به امر مقام معظم رهبری و هماهنگی بنیاد مستضعفان و قوه قضاییه در دستور کار قرار گرفته بود، تا قبل از ماه مبارک رمضان به آن‌ ها اهدا خواهد شد.

دیدگاه کاربران

خاوری نژاد۱۴۲۱۱۴۶۱۶:۲۶:۳۷ ۱۳۹۹/۲/۱
هنگامی که امروز در سرتیتر اخبار خبر اهدا ۱۰ ملیون دلاری کمک سازمان غذای جهانی را مطالعه کردم عرق شرم بر پیشانیم جاری شد. شرم بر کسانی باد که بنا بر گزارش دیوان چهار /هشت میلیارد و بنا به اعتراف رییس بانک مرکزی سه میلیارد دلار رابه نور چشمی هایشان از بیت المال هدیه کردند آن هم دلار با نرخ سه سال پیش یعنی زیر حداکثر ۱۰ تومن و حالا با وقاحت حاشا میکنند. حالا هم برای دریافت ده ملیون دلار خوش خوشانشان میشود وبا خنده های به زعم خودشان ..،نمک بر زحم های ناسورمان میپاشند! داریم به کجا میرویم، براستی ما را چه شده است! مگر اینجا صاحب ندارد که هر کس هر کار که دلش خواست میکند. پرونده ها را مرور کنید، اختلاس برادر روحانی، اختلاس برادر جهانگیری، اختلاس داماد شریعتمداری، اخلاس دختر وزیر اسبق که میگویند برای خودش کارتل و تراست است بر و بیایی از سفره شهدا براه انداخته، اختلاس پسر.. و جالب اینجاست همه ادعای.. .. .. زهد تقوای شان گوش فلک را کر میکند. به هوش باشید حضرات قوه قضایی که این موضوع هم ماست مالی نشده و مشمول زمان نشود
ناشناس۱۴۲۱۱۵۵۱۶:۳۱:۵۴ ۱۳۹۹/۲/۱
خسته شدیم از این همه دزدی اختلاس غارتگری ؟؟؟؟ حقوق برای چه میگیرید ای نهاد های نظارتی ؟ شرم بر شما . مردم با فقر دست پنجه نرم میکنند
ناشناس۱۴۲۱۱۸۲۱۶:۴۵:۵۰ ۱۳۹۹/۲/۱
همه حرف زدن بلدن..نگاه كن حاجي تكليف..كن،هر مو قع شرايط زندگي مردم و تغيير دادي بهتر كردي حرف قبول
حسنعلی کور پیش بین۱۴۲۱۲۵۳۱۷:۴۵:۰۵ ۱۳۹۹/۲/۱
جناب رییسی یکبار برای همیشه مسله دلارهای گمشده و دکل های نفتی گمشده در دولت قبل و تاراج رفتن ذخایر طلا و بر باد رفتن دلارها در این دولت که به عطیناها داده شده حل و فصل کنید و گزارش آنرا به مردم بدهید مردم تحت تاثیر این حرفها از انقلاب و دین در حال دلسرد شدن هستند این واقعیت را بپذیرید
abbas۱۴۲۱۲۷۱۱۷:۵۸:۲۱ ۱۳۹۹/۲/۱
جناب آقای رئیسی وقتی که تقریبا تمام دادگاه ها در پشت در های بسته برگزار می شود نتیجه اش این خواهد شد. بله آقای رئیسی دستگاه قضا ..
دکتر . م. ع. ک۱۴۲۱۳۱۱۱۸:۴۷:۰۹ ۱۳۹۹/۲/۱
جناب آقای رییسی. ریاست محترم قوه قضاییه جناب آقای توکلی دیده بان شفافیت . اگر یک کم تامل کنید می توانید علت جوجه کشی را متوجه شوید . اگر تمام جوجه ها به مرغ تبدیل شوند و مازاد مرغ ذخیره سازی شود به این معنی است که در آینده نیازی به واردات مرغ نداریم پس طبیعی است که مافیای واردات مرغ اجازه ندهند به واردات آنها لطمه وارد شود . فکر نکنید تولید کنندگان جوجه با معدوم کردن این جوجه ها زیان می بینند . خیر . مطمئن باشید این تولید کنندگان جوجه چند برابر این زیان را از مافیای واردات مرغ دریافت کرده اند . لطفا .. مستقیما بروید سراغ کله گنده ها و مافیای واردات مرغ به کشور و یقینا شهروند ساده ای مثل من نوعی نیستند . خودتان اینها را بهتر می شناسید . والسلام
ناشناس۱۴۲۱۳۴۶۱۹:۲۲:۵۲ ۱۳۹۹/۲/۱
فرموده اند: اقدامی غیر قانونی، غیر شرعی و غیر اخلاقی بود، مستند غير قانوني بودن آن را بيان فرماييد، چرا غير شرعي است؟ و چرا غير اخلاقي؟ جوجه اي كه واكسن نخورده، ناقل بيماري هست، ميخواهند به چه كسي بدهند؟ مرغدار كه نه غذا دارد و نه توان نگاهداري آن. لابد بدهند به كودكان روستايي و بيماري را بين مرغان بومي پخش و نسل آنها را از بين ببرند، هرچند انتشار انفلوانزا بيشتر محتمل است. برادرجان ، حرف هاي شما همش منطق دارد، ولي استثناً در اين يك مورد از درك منطق جنابعالي عاجزم.
ناشناس۱۴۲۱۳۹۴۱۹:۴۹:۰۲ ۱۳۹۹/۲/۱
بهتر است تمامی بنگاه‌های اقتصادی که مستقل از دولت فعالیت می کنند از آنها هم حسابرسی شود ..
ناشناس۱۴۲۱۴۹۱۲۱:۱۶:۰۳ ۱۳۹۹/۲/۱
قوه قضاییه. تا دهندگان رانت و ارز دولتی شناسایی و محاکمه نکند روال همینه. مفسد فی الارض رانت دهنده هست

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

  3. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

  4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  5. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  6. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  7. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

  8. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  9. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

  10. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  11. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

  12. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

  13. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  14. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  15. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  16. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  17. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  18. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  19. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  20. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  22. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

  23. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  24. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

  25. غیزانیه از نمای نزدیک

  پربحث‌های اخیر

   آخرین عناوین