اطلاعیه شماره یک کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

گروه اجتماعی الف،   3990107088 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا همزمان با آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا، اطلاعیه ای را صادر کرد.

اطلاعیه شماره یک کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

به گزارش الف، کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا همزمان با آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا، اطلاعیه ای را صادر کرد.

باسمه تعالی


اطلاعیه شماره یک کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

در آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا


مردم شریف و عزیز ایران اسلامی؛

در ادامه اقدامات مستمر یک ماه اخیر توسط همه دستگاهها که با حداکثر ظرفیت بصورت 24 ساعته و مستمربرای مقابله و ممانعت از گسترش شیوع کرونا درکشور صورت گرفت ، طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح كشور(مصوب ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا) از بامداد جمعه هشتم فرودین ماه آغاز و تا 15 فروردین ماه اجرا می‌شود و در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اجرای طرح تمدید خواهد شد.

براین اساس  در دوره اجرای طرح؛

صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو  صورت می‌پذیرد. 

خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌گردد. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود. 

مدارس و دانشگاه ها تا پایان زمان طرح تعطیل است.

پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و... که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود.

اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه( گروهی که باید کاملا فعال باشند جدول شماره یک، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد جدول شماره دو) به شرح پیوست، فعالیت می نمایند. 

ادارت دولتی برابر بخشنامه صادره معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی خواهند نمود.

برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع می باشد.

تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم، سوخت مشمول ممنوعیتها  نمی‌گردد.

محدودیت حداکثری در جابجائی مسافر با هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل های بهداشتی، اعمال می شود.

طرح کنترل های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.

ممنوعیت های تعیین شده شامل کارکنان دستگاه های دولتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد نمی گردد و تیم های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان اقدام می نمایند.


به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک(1) ماه با اخذ کلیه هزینه های جانبی توقیف می شود. همچنین جریمه نقدی به مبلغ پانصد هزار تومان و پلمپ واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیزات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد.

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور در اطلاعیه های بعدی جزییات و نکات مورد تاکید را مستمرا به اطلاع کلیه مردم عزیز ایران می رساند و همچنین  این کمیته آماده دریافت نظرات پیشنهادات می باشد.


برای اطلاع عموم،  کمیته مستقر در وزارت کشور در سطح ملی و ستادهای استانی و شهرستانی مدیریت بیماری کرونا مستقر در استانداری ها و فرمانداری ها، مسئول پیگیری فرایند اجرای طرح بوده و به صورت روزانه ضمن رصد شرایط، نسبت به اتخاذ تدابیر لازم اقدام خواهد نمود.

کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

مستقر در وزارت کشور

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۸۹۳۵۲۱۶:۰۸:۰۴ ۱۳۹۹/۱/۷
جدول شماره یک، جدول شماره دو! کو؟ کجا است؟
ناشناس۱۳۸۹۸۰۱۲۲:۱۲:۱۴ ۱۳۹۹/۱/۷
کار اینها فقط اطلاعیه دادن هست زیاد مهم ..چی می گویند
ناشناس۱۳۸۹۳۵۵۱۶:۱۱:۴۹ ۱۳۹۹/۱/۷
کسانی که با خودرو به مسافرت میروند را از روی پلاک شناسایی و یارانه شان را قطع کنید همچنین به خودروهایشان جریمه های سنگین بدهند چرا اکثریت مردم رعایت کنند و در خانه بمانند اما یک اقلیت بی خیال و بی رحم مثل تروریست ها بمب ویروس را در بین استانها جا بجا کنند؟
ناشناس۱۳۸۹۳۶۱۱۶:۱۶:۰۶ ۱۳۹۹/۱/۷
شما اگه تو ادارات یه نفر هم سر کار باشه باز مردم پا میشن میرن باز تجمع میشه اینها ممکنه شدت شیوع رو کم کنه ولی متوقف نمیکنه
ناشناس۱۳۸۹۳۶۳۱۶:۱۷:۲۴ ۱۳۹۹/۱/۷
اقدام خوبی ایست ولی دیر هنگام اگر از اول فروردین اجراء میشد زودتر از شر این ویروس راحت میشدیم ولی چه کنیم از خود خواهی بعضی از هموطنان و تعلل دولت در اجرای مقرراتی که بنفع کل جامعه است.
ناشناس۱۳۸۹۳۶۷۱۶:۲۳:۴۶ ۱۳۹۹/۱/۷
پس جدولش کو؟
ناشناس۱۳۸۹۳۶۸۱۶:۲۳:۵۰ ۱۳۹۹/۱/۷
لطفا وضعیت زندانیان مالی را پیگیری بفرمایید. افرادی که برای بدهی در زندان هستند و باقی زندانیان. آیا درست است در این شرایط در تراکم زندان با احتمال خطر کرونا نگهداری شوند؟ و جانشان برای پول در خطر باشد در صورتی که متخلفان دیگر شامل بخشودگی و مرخصی .. کسی که وثیقه ندارد محکوم به بیماریست؟ زندانیان مالی عموما در سن پر خطر هستند و بیماری های زمینه ای بسیار دارند. لطفا پیگیری بفرمایید. زندانیان دیگر هم همینطور. و اقدامات قوه قضاییه را لطفا بیشتر پوشش دهید. دادگاه ها هم فعالیت کمی دارند و این عزیزان منتظر در محیطی پر تراکم مانده اند ، خدای نکرده دیر شود همه مسئولیم.
امیر۱۳۸۹۳۷۲۱۶:۲۶:۳۲ ۱۳۹۹/۱/۷
سلام جدول مشاغل به پیوست نیومده وزارت کشور هم هنوز اعلام نکرده و بسیاری از مشاغل همچنان بلاتکلیفند به نظرم دقت در اطلاع رسانی از مسئولیت های اصلی ستاده که متاسفانه فراموش شده
ناشناس۱۳۸۹۳۷۹۱۶:۳۳:۴۶ ۱۳۹۹/۱/۷
امان از لجاجت کاش این کار ۷ اسفند انجام شده بود نه ۷ فروردین
ناشناس۱۳۸۹۳۸۰۱۶:۳۴:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۷
البته جای تشکر دارد از کلیه مسئولان محترم که علی رغم اینکه دومین کشور دریافت کننده و شیوع کرونا در جهان بودیم به عنوان آخرین کشور قرنطینه کننده اقدام نمودند و این نشان از هنر تجربه و دانش فراوان دارد که کتابها باید در موردش نوشته شود تا آیندگان بی نصیب از این همه مدیریت نشوند
ناشناس۱۳۸۹۴۴۵۱۷:۱۹:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۷
قطعا ده روز دیگر مجبور میشوید طرحی خیلی شدیدتر از این اجرا کنید و دوباره اطلاعیه شماره یک بدهید یک ماه از بحران گذشته تازه اطلاعیه شماره ۱ میدهند یعنی هر کاری تا الان کرده اند اشتباه بوده و از نو شروع کرده اند تا تابستان از این طرحها و اطلاعیه ها زیاد خواهیم داشت
ناشناس۱۳۸۹۴۸۴۱۷:۵۶:۵۶ ۱۳۹۹/۱/۷
مگه برقراری قرنطینه قرون وسطایی نبود. چرا دولت تدبیر! علیرغم اجماع اجتهاد صاحب نظران و اندیشمندان از این امر سر باز میزد. حالا که این همه شیوع پیدا کرده خدا کنه مصداق نوش دارو بعد از مرگ سهراب نباشه. اگه از عواقب و تنش ها می ترسید این احتیاط رو هنگام گرانی بنزین باید مد نظر می گرفت نه حالا که قرنطینه مورد درخواست و استقبال همگانی ه. جواب این همه خانواده های داغدار رو کی باید بده.اهمال وسماجت و تکروی و نادیده گرفتن نظر صاحب نظران هم حدی داره
ناشناس۱۳۸۹۵۱۷۱۸:۱۵:۳۲ ۱۳۹۹/۱/۷
چقدر دیر؟ چقدر ضعیف؟ چقدر کوتاه؟!
ناشناس۱۳۸۹۵۳۴۱۸:۲۶:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۷
یادتون نرفته 15 روز قبل بزرگراه افتتاح میکردید و باعث تشویق مردم به سفر و تردد میشدید
ناشناس۱۳۸۹۵۴۸۱۸:۳۲:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۷
چیز جدیدی نداشت جاده ها را باز کردید که همه بروند حالا طرح میگذارید که چی
مهدی۱۳۸۹۵۷۱۱۸:۵۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱/۷
خدا خیرتون بدهد. کاش این کار را از قبل عید شروع میکردید. ولی باز هم جای تقدیر دارد.
محمدی۱۳۸۹۵۹۲۱۹:۰۷:۱۶ ۱۳۹۹/۱/۷
اولا- شجاعت تصمیم گیری مناسب ندارید، دوما- کاش این کارها را از ۲۵ اسفند انجام میدادید، الان نتایج خوبی میگرفتید.
ناشناس۱۳۸۹۵۹۵۱۹:۰۹:۵۵ ۱۳۹۹/۱/۷
احسنت. برای حفظ جان مردم باید زودتر اقدام می کردید و از خواهش و تمنا دست بر میداشتید.بعضی ها سهوا یا عمدا رعایت نمی کنند و باید جلویشان گرفته شود. مردم هم از تصمیم این ستاد در برخورد سخت حمایت میکنند.

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 8. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 22. غیزانیه از نمای نزدیک

 23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 24. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

 25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

آخرین عناوین