رئیسی: ‌اختیاراتی که شورای امنیت ملی با تنفیذ رهبر انقلاب برای مدیریت بیماری کرونا به مسئولان داده اتمام حجت است/ سلامت یک فرد هم برای ما موضوعیت دارد

گروه اجتماعی الف،   3981221086 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس قوه قضاییه به صورت سرزده در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران حضور یافت.

رئیسی: ‌اختیاراتی که شورای امنیت ملی با تنفیذ رهبر انقلاب برای مدیریت بیماری کرونا به مسئولان داده اتمام حجت است/ سلامت یک فرد هم برای ما موضوعیت دارد
 

به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه،رییس قوه قضاییه به صورت سرزده در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران حضور یافت.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در این جلسه گفت: ‌اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی با تنفیذ رهبر معظم انقلاب برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده  اتمام حجت است. اختیارات لازم داده شده، همه دستگاه‌ها به کمک دستگاه بهداشت و درمان کشور بشتابند. در صورت نیاز جلسه ستاد مقابله با کرونا در عالی ترین سطح، باید هر روز برگزار شود نه هفته‌ای یکبار.

رییسی با بیان اینکه دوست داشتم در بیمارستان‌های محل بستری بیماران مبتلا به کرونا حاضر می‌شدم و ضمن عیادت از بیماران به پزشکان و پرستاران فداکار کشور از نزدیک خداقوت می‌گفتم، افزود: با برخی از مدیران این بیمارستان‌ها در استان‌های تهران، قم و گیلان تلفنی گفتگو کردم و ضمن خداقوت به این عزیزان از آنها خواستم سلام من را کادر درمانی خود ابلاغ کنند.

رییس دستگاه در رابطه با اقدامات دستگاه قضایی گفت: به دادستان‌های سراسر کشور دستور داده‌ام با احتکارکنندگان به شدت و سرعت برخورد کنند. برخی فکر می‌کنند کار دستگاه‌های نظارتی مچ‌گیری است در حالیکه مجموعه‌های نظارتی باید همراه با دستگاه‌های اجرایی و در کنار آنها کمبودها و نیازمندی‌های موجود را از مسئولین مطالبه کنند.

لازم به ذکر است رئیس قوه قضاییه صبح امروز به صورت تلفنی با دکتر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری دکتر سیامک ریماز رئیس بیمارستان رازی گیلان دکتر پرهام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم و دکتر میرزابیگی رئیس سازمان نظام پرستاری برای پیگیری وضعیت درمان بیماران کرونا گفت گو کرد و ضمن تقدیر از خدمات و زحمات ارائه شده به جامعه پزشکی خداقوت گفت.

آقای رئیسی در این گفتگوی تلفنی در جریان آخرین وضعیت بیماران تحت درمان، کاستی‌ها و نیازمندی‌های این مجموعه ها قرار گرفت.

سید ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن تبریک ماه رجب اظهار کرد: با انجام اقدامات پیشگیرانه و درمانی و تضرع به حضرت حق و توسل به ائمه اطهار(ع) رفع این مشکل را از محضر خداوند طلب می‌کنیم.

قدردانی رئیس دستگاه قضایی از مدافعان سلامت 

وی ادامه داد: وظیفه می‌دانم که از افسران و سربازان و کادر درمانی کشور که خط مقدم برخورد با این ویروس هستند، صمیمانه تشکر کنم. از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، پزشکان و پرستاران که حقیقتا درمیدان جهاد و مبارزه هستند، تشکر می‌کنم.

رئیس قوه قضاییه گفت: امروز سلامت جامعه امری بسیار مهم و دارای اولویت است و همه امور فرع بر سلامت است. اگر سلامت باشد بسیاری از توسعه یافتگی‌ها در کشور پدیدار می‌شود و اگر سلامت جامعه تهدید شد، گرفتار مشکلاتی خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه کشور دارای ظرفیت بسیار بالایی است، گفت: اگر همه این ظرفیت پای کار بیاید، کشور ما قدرتمندتر از آن است که این پدیده برای ما مشکل ایجاد کند. ظرفیت علمی نیروی جوان، کارآمد و آماده اقدام در کشور بسیار است و برای استفاده از این ظرفیت باید مدیریت صورت گیرد.

لزوم افزایش سطح مداخلات بهداشتی 

رئیس قوه قضاییه با تاکید براینکه سطح مداخلات بهداشتی حتما باید افزایش یابد، گفت: امروز دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان از جهت فنی و تخصصی صاحب صلاحیت برای نظر دادن در این زمینه هستند. دیگران باید بدانند نگاه این افراد تخصصی و فنی است. اگر می‌گویند اجتماعات نباید انجام شود و مداخلات در امور سازمانی و اداری و حتی زندگی مردم برای تضمین سلامت باید صورت گیرد، بایستی در این رابطه نسبت به این باید‌ها و نباید‌ها و پروتکل‌ها احترام گذاشت و آن را عملیاتی کرد.

وی افزود: در شورای عالی امنیت ملی دکتر نمکی و همکارانشان گزارشی دادند و خواسته‌هایی را مطرح کردند که در جلسه تصویب و مصوبات نزد مقام معظم رهبری ارسال شد. مصوبات با تنفیذ ایشان شکل قانونی پیدا کرد و لذا همه بخش‌ها در کشور باید ظرفیتشان را پای کار بهداشت و درمان بیاورند تا بشود این پدیده را کنترل کرد و حتما هم این کار شدنی است.

رئیس قوه قضاییه گفت: امروز کارهای خودجوش بسیاری از سوی مردم انجام می‌شود که باید هدایت شود.

‌اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی با تنفیذ رهبر انقلاب برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده اتمام حجت است/ اختیارات لازم داده شده، همه دستگاه‌ها به کمک دستگاه بهداشت و درمان کشور بشتابند

رئیسی تصریح کرد: بخش ها‌ی نظارتی جایگاه مهمی دارند و امروز باید نقش تعاملی ایفا و راهنمایی کنند تا دستگاه‌ها موفق شوند و مشکلاتشان را دنبال نمایند. چه اشکال دارد امروز سازمان بازرسی کمبود‌های موجود در وزارت بهداشت را پیگیری کند؟ اگر فرمانداری و استانداری می‌گوید نیاز به اعتبار و لوازم پزشکی دارد، بخش‌های نظارتی و سازمان بازرسی کل کشور و همه دستگاه‌ها در این زمینه کمک کنند.

رئیس قوه قضاییه: سلامت یک فرد هم برای ما موضوعیت دارد

وی تاکید کرد: سلامت یک فرد هم برای ما موضوعیت دارد. هرچه آسیب و تلفات در این قضیه کمتر شود، برای ما مهم است. لذا مداخلات وزارت بهداشت و درمان و ستاد‌های مبارزه با کرونا حتما به نفع مردم و نظام اداری کشور است.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: این پدیده یک تجربه برای کشور است. ما تجربه جنگ تحمیلی را داشتیم و با همکاری و هماهنگی و حضور همگان در آن عرصه موفقیت کسب شد و در رابطه با این موضوع نیز حتما این موفقیت بدست خواهد آمد.

رئیسی گفت: با توجه به پیشنهادات و خواسته‌های وزارت بهداشت و درمان که در جلسه شورای امنیت ملی مطرح شد و تنفیذی که مقام معظم رهبری نسبت به مصوبات داشتند، این موضوع برای همه ما اتمام حجت است که در این میدان اختیار کم نداریم و باید کار متفاوتی انجام دهیم. باید با همین ظرفیت‌ها کار دنبال شود و همه دستگاه‌های اجرایی و مسئول در این میدان به دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها کمک کنند.

وی ضمن تشکر از نیرو‌های مردمی، سپاه، ارتش، بسیج و تمامی کسانی که پای کار هستند، گفت: باید این همکاری متمرکزتر و مدیریت شده دنبال شود.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: نسبت به نکته‌ای که در این جلسه نیاز آن مورد تاکید قرار گرفت، باید بگویم این موضوع در جلسه شورای عالی امنیت ملی مطرح شد و مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست که ستاد مبارزه با کرونا در سطح عالی‌ترین جایگاه در کشور شکل بگیرد که دستوراتش برای همه اجزا نظام اجرایی لازم الاجرا باشد و همه مسئولین در رابطه با اجرای این دستورات به خط شوند.

‌اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی با تنفیذ رهبر انقلاب برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده اتمام حجت است/ اختیارات لازم داده شده، همه دستگاه‌ها به کمک دستگاه بهداشت و درمان کشور بشتابند

رئیسی بیان کرد: دغدغه وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی ما باید بهداشت و درمان باشد. نباید موضوع لجستیک، پشتیبانی، تهیه کالا و لوازم پزشکی دغدغه آن‌ها باشد و بخش‌های دیگر باید کار پشتیبانی را انجام دهند.

رئیس قوه قضاییه افزود: بنده در ارتباطی که با بیمارستان مسیح دانشوری در تهران و بیمارستان‌های قم و گیلان داشتم، گزارشات روسای آن‌ها حاکی از این بود که بر اوضاع مسلط هستند و کار را دنبال می‌کنند .

رمز موفقیت برای شکست ویروس کرونا 

رئیسی تصریح کرد: رمز موفقیت در همکاری جدی مردم و پای کار بودن همه مدیران و پای کار آوردن همه ظرفیت کشور است. بنده تمایل داشتم به بیمارستان‌ها سر بزنم؛ اما پزشکان بنده را از این کار منع کردند؛ بنابراین در این جمع حاضر شدم و در حوزه قضایی با همه ظرفیت‌مان آمادگی کمک داریم تا این پدیده شوم و مهمان ناخوانده از این کشور و از میان امت اسلامی و از جهان رخت ببندد.

وی اضافه کرد: با صبر، تحمل و تدبیر می‌شود کار را دنبال کرد تا آسیب‌های این ویروس به حداقل ممکن برسد و انشاءالله هر چه زودتر از بین برود.

رئیس قوه قضاییه ضمن تشکر مضاعف از تمامی کسانی که در این عرصه خدمت می‌کنند، گفت: با اراده‌ای پولادین و عزمی راسخ کار را دنبال کنید و یقین بدانید به زودی بر این پدیده و ویروس نحس مسلط خواهید شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: آهنگ همکاری قوه قضاییه باید به عنوان یک الگوی مدیریتی در سایر دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد

دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در این جلسه گفت: قوه قضاییه در این شرایط با سرعتِ عمل و شتاب منطقی پاسخگوی ما بوده است و  آهنگ همکاری قوه قضاییه باید به عنوان یک الگوی مدیریتی در سایر دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

‌اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی با تنفیذ رهبر انقلاب برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده اتمام حجت است/ اختیارات لازم داده شده، همه دستگاه‌ها به کمک دستگاه بهداشت و درمان کشور بشتابند

وی با اشاره به سطح همکاری عالی قوه قضائیه با ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: با یک تماس تلفنی در کسری از ساعت حکم قضایی در رابطه با موضوعات گرفته شده است.

‌اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی با تنفیذ رهبر انقلاب برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده اتمام حجت است

رئیس قوه قضاییه همچنین در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ستاد‌های مبارزه با کرونا در سراسر کشور به ویژه ستاد مبارزه با کرونا در استان تهران صمیمانه به دلیل اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی تشکر می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه سطح مداخلات ستاد‌های مبارزه با کرونا باید پذیرفته شود که بتوانند در سطح ادارات، سازمان‌ها و زندگی مردم اقدامات بهداشتی صورت دهند، افزود: پیشگیری‌ها می‌تواند آمار تلفات را در کشور کاهش دهد و این موضوع حتما به نفع مردم است که به تصمیمات ستاد‌های مبارزه با کرونا عمل کنند.

لزوم یاری رساندن دستگاه های مختلف به ستادهای مبارزه با کرونا 

رییسی ادامه داد: ستاد‌های مبارزه با کرونا باید از ظرفیت‌های موجود در کشور که ظرفیت کمی نیست، نهایت استفاده را در جهت انجام این ماموریت خطیر که برای حفظ سلامت مردم است، ببرند و همه دستگاه‌ها باید در کشور خود را موظف بدانند که ستاد‌های مبارزه با کرونا را در انجام این وظیفه خطیر یاری کنند.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: ستاد مبارزه با کرونا در سطح عالی‌ترین مسئولین کشور است؛ یعنی اینکه این ستاد، عالی است و باید علی‌القاعده با ریاست رئیس‌جمهور تشکیل جلسه دهد و اجرا شدن مصوبات پیگیری شود.

رییسی افزود: وزیر بهداشت نکاتی را مطرح کرد و مصوباتی در ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا و شورای عالی امنیت ملی تصویب شد که به تنفیذ مقام معظم رهبری نیز رسید و جنبه قانونی پیدا کرد.

‌اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی با تنفیذ رهبر انقلاب برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده اتمام حجت است/ اختیارات لازم داده شده، همه دستگاه‌ها به کمک دستگاه بهداشت و درمان کشور بشتابندمصوبات ستاد مبارزه با کرونا برای همه دستگاه‌ها لازم‌الاجراست

وی خاطرنشان کرد: در واقع مصوبات ستاد مبارزه با کرونا برای همه دستگاه‌ها لازم‌الاجراست و پیگیری این قضیه به نفع همه در کشور است؛ چرا که زمان شیوع بیماری در کشور را کاهش می‌دهد و محدود می‌کند و سلامت را در کشور تضمین می‌نماید.

رئیسی گفت: خواسته بنده این است که این جلسات نه فقط هفته ای یکبار، بلکه اگر لازم شد روزی یکبار تشکیل شود تا این امر دچار توقف نشود و هر مشکل لجستیک و پشتیبانی که عزیزان ما در وزارت بهداشت و درمان دارند، باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وزارت بهداشت و جامعه پزشکی کشور نباید مشکل تدارکات، کمبود اعتبارات و لوازم پزشکی داشته باشند

رییس قوه قضاییه ادامه داد: وزارت بهداشت و جامعه پزشکی کشور سربازان در وسط میدان و در خط مقدم هستند و نباید مشکل تدارکات، کمبود اعتبارات و لوازم پزشکی داشته باشند. لازمه این کار این است که وزارت بهداشت و درمان فقط به موضوع بهداشت و درمان فکر کند و دغدغه اش مسائل بهداشتی و درمانی باشد و تدارک و پشتیبانی به عهده بخش هایی باشد که در کشور مسئولیت دارند. در این صورت طبیعتا در این میدان توفیق بیشتری حاصل می شود.

‌اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی با تنفیذ رهبر انقلاب برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده اتمام حجت است/ اختیارات لازم داده شده، همه دستگاه‌ها به کمک دستگاه بهداشت و درمان کشور بشتابند
وی خاطرنشان کرد: نظر فنی در مورد تعطیلی یا عدم تعطیلی بخش‌های کشور بر عهده وزارت بهداشت و درمان است؛ ولی اجرا، پیگیری و اقداماتش بر عهده بخش‌های دیگر است.

رییسی با بیان اینکه تقسیم کار در سطح عالی در کشور باید صورت گیرد، گفت: در بخش‌های میدانی هم اگر با همین همکاری و هماهنگی که امروز بین ارتش، سپاه، وزارت بهداشت و درمان، دولت و همه آحاد ملت وجود دارد، حرکت کنیم، فکر می‌کنم زمان چندانی طول نمی‌کشد که بر این پدیده و ویروس نحس مسلط خواهیم شد و شرایط متفاوت خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری دستگاه قضا در حوزه نظارت و اینکه سازمان بازرسی کل کشور باید برای پیگیری مشکلات و کمبودها در کنار وزارت بهداشت قرار گیرد، اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور با وزارت بهداشت و درمان همکاری و در آن بخش‌هایی که کمبود وجود دارد، همانند وزارت بهداشت و درمان پیگیری کند، تا کمبودها رفع شود.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: به دادستان‌های سراسر کشور دستور داده‌ام با احتکارکنندگان بشدت و بسرعت برخورد کنند. برخی فکر می‌کنند کار دستگاه‌های نظارتی مچ‌گیری است؛ در حالیکه مجموعه‌های نظارتی باید همراه با دستگاه‌های اجرایی و در کنار آنها کمبودها و نیازمندی‌های موجود را از مسئولین مطالبه کنند.

نقش دادستان ها و مسئولان اجرایی در جهت اجرایی کردن مصوبات ستادهای مبارزه با کرونا 

رئیسی در ادامه گفت: در جهت اجرایی کردن مصوبات ستادهای مبارزه با کرونا حتما دادستان ها و مسئولان اجرایی می توانند نقش بسیاری داشته باشند. دکتر زالی و همکارانشان تصمیماتی گرفته اند که این تصمیمات ضمانت اجرا می خواهد و باید اجرایی شود. بخش جدی اجرایی کردن مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده، این است که بخش های قضایی هم اجرایی شدن این موارد را دنبال کنند.

نقش رسانه ها، رسانه ملی و فضای مجازی در جهت تبیین مصوبات و تصمیم ها

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: بنده معتقدم رسانه ملی و سایر رسانه ها در این زمینه می توانند مهمترین نقش را داشته باشند. فضای مجازی هم در جهت تبیین مصوبات و تصمیم ها نقش دارد. متاسفانه در برخی حوزه ها با نوعی شایعه پراکنی مواجه هستیم؛ برخی توی دل مردم را خالی می‌کنند و در این موارد ایجاد اضطراب می بینیم؛ این در حالی است که فضای مجازی و رسانه ها باید در خدمت تبیین افکار عمومی باشند و مردم را نسبت به خطرات این ویروس، اجرا کردن دستورات و نظرات ستادهای مبارزه با کرونا آگاه کنند.

‌اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی با تنفیذ رهبر انقلاب برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده اتمام حجت است/ اختیارات لازم داده شده، همه دستگاه‌ها به کمک دستگاه بهداشت و درمان کشور بشتابند

رئیسی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر رسانه ها این کار را انجام دهند، هم حوزه بهداشت قوی تر خواهد شد و هم از بسیاری از اضطراب ها جلوگیری می شود. یکی از کارهای مهمی که باید در این حوزه انجام گیرد، نقش بسیار مهم روشن کردن افکار عمومی و مردم نسبت به مسئولیت هایی است که در این رابطه دارند.رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: هرجا که با مردم با صداقت سخن گفتیم و همکاری آن ها را طلبیدیم، مردم خوب پای کار آمدند و کمک کردند. تجربه ما نشان می دهد باید به مردم اعتماد کرد و با آن ها با صداقت و صفا سخن گفت. یقین می دانم مردم در این رابطه با ما همیار و همکار خواهند بود.

وی اذعان کرد: امیدواریم حرکتی که امروز در کشور با همکاری بخش های مختلف شروع شده، با جدیت ادامه پیدا کند و شاهد باشیم کشور توانسته در زمانی نه چندان طولانی این ویروس منحوس را کنترل و سلامت را در کشور تضمین کند.

رئیسی ضمن قدردانی از مدافعان سلامت، بیان کرد: حرکت و تلاش افسران، سربازان، پزشکان و پرستاران و اعضای هیات علمی دانشگاه ها، کادر درمانی، پزشکی و خدماتی بیمارستان ها حقیقتا کار مجاهدانه ای است که در خور تقدیر و تشکر است. رهبری معظم انقلاب از همه عزیزان تشکر کردند و بنده نیز به سهم خود به عنوان یک طلبه و مسئول صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: خدمت آقای دکتر زالی عرض کردم که دوست داشتم به تک تک بیمارستان ها می رفتم و به خدمت پزشکان و پرستاران می رسیدم و شخصا از همه آن ها تقدیر می کردم؛ اما چون عزیزان حضور ما را مجاز نمی دانند و می گویند خلاف پروتکل هاست، لذا از همینجا با حضور در ستاد مبارزه با کرونای استان تهران صمیمانه باید تشکر و تقدیر از همه آن ها داشته باشم و یقین می دانم شما عندالله ماجور خواهید بود و انشاءالله نقش شما در سلامت اجتماعی نقش به یادماندنی و مثال زدنی خواهد بود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۶۸۹۲۱۱۵:۵۲:۴۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
لطفا هر چه سریعتر احکام محتکرین ماسک و لوازم بهداشتی را در ملا عام اجرا ..نمایید
ناشناس۱۳۶۸۹۷۹۱۶:۲۹:۳۲ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
آقای رئیس من از کارکنان دادسرای قم هستم میشه بگید تو جاهایی که زیرمجموعه ریاست شماست چه کاری کردن؟ ساعات کاری برگشت به حالت اولیه! جلب ها هم که..واقعا جایی مثل دادسرا نباید تعطیل میشد؟میشه .. یک سری به مجموعه دادسرای تهران بزنن بپرسن چند تا از کارکنان حال ندارن؟ چقدر از همکارها الوده شدن؟الف جان میشه پیامم رو مسدود نکنی آخه این حرفها رو ما کجا بزنیم؟
ناشناس۱۳۶۹۰۲۹۱۷:۰۴:۰۶ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
باید به شدت با محتکران و فروشندگان اقلام تقلبی برخورد شود.چرخه توزیع ایراد دارد.هنوز ماسک در اختیار داروخانه ها جهت توزیع در بین مردم قرار نگرفته است.ضمن تشکر از داروخانه شبانه روزی ستارخان که برعکس سایر داروخانه های ..که فقط می گویند نداریم بابت ژل و محلول ضدعفونی کننده لطفا حداقل الکل طبی در بین مردم توزیع شود تا خودشون بتوانند محلول درست کنند.
ناشناس۱۳۶۹۰۳۳۱۷:۰۵:۴۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
با خواهش و تمنا هیچ کاری به نتیجه نمی رسد. افراد خودخواه و متخلف پایبند هیچ اصول و مقراراتی نیستند. باید با مدیریت شدید افراد متخلف را وادار به اطاعت از قانون نمود. باید برای کنترول و روال عادی همه زیر بنا های کشور مانند برق و آب و غذا و.. همه کارکنان و سرویس کاران آن ها را به محل کار فرا خواند و فرا خوان جداگانه ای هم برای هر متخصصی در هر زمینه داد تا تلفن خود را به مرکزی خاص اعلام کنند تا در صورت لزوم به کمک کشور بیایند. سپس یک ماه قرنطینه اعلام شود . یعنی غیر از پرسنل بهداشتی و مواد غذائی کسی بیرون از خانه نباشد. مردم فقط یک نفر برای خرید مایحتاج از خانه بیرون بیایند.همه مغازه های دیگر هم تعطیل شود . کارخانجات هم بصورت سه نوبت با احضار همه پرسنل در محل کارخانه کار کنند. همه کارکنان اداری کارخانجات هم باید در کارخانه باشند. تردد جاده ای باید ممنوع شود و فقط خودروهای حمل مواد آزاد باشند. هر روز نیز شهر ها با مواد ضد عفونی گندزدائی شوند.
ناشناس۱۳۶۹۰۶۹۱۷:۳۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
عجب! چرا شورای عالی امنیت ملی زودتر تشکیل جلسه نداد و تصمیم بگیره؟ اصلا روحانی که رییسشه کجاس؟
ناشناس۱۳۶۹۰۹۱۱۷:۴۷:۳۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
الان این خط و نشان بود؟
ناشناس۱۳۶۹۱۳۵۱۸:۱۵:۲۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
آقای رئیسی متشکریم ستاد با اختیارات عالی فوق فقط یک مدیر کاربلد ومتخصص وشجاع نیاز دارد
ناشناس۱۳۶۹۱۳۹۱۸:۱۸:۲۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
سلام پیشنهاد میگردد ریاست ستاد کرونا به محمد باقر قالیباف واگذار گردد.چون هم مدیری جهادی و هم سرداری مقتدر است.
ناشناس۱۳۶۹۱۷۱۱۸:۳۶:۳۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
مديريت كلان مبارزه با كرونا را به آقاي رييسي واگذار نمايند آقاي روحاني كه ظاهرا وقت ندارد چون ..وتا كنون هم صحنه را خالي كرده نظام نبايد مماشات كند مسئله بحران كشوري است بايد تا دير نشده خيلي زود يكي از سران قوا به كار گرفته شود
ناشناس۱۳۶۹۳۳۲۲۰:۱۹:۳۶ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
دقیقا کاری که حسن روحانی کرد این بود که هیچ کاری نکرد

پربحث‌های دیروز

 1. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 2. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 3. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 4. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 5. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 6. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 7. جهانپور: مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند/ وضعیت تهران قرمز است/ تعطیلی کامل کشور امکان پذیر نیست

 8. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 9. شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم

 10. صحبت‌های تامل برانگیز نوام چامسکی درباره آینده جهان

 11. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 12. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 13. ۳ دستورالعمل اقتصادی برای دولت‌ها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا

 14. یک فرمانده حزب‌الله در لبنان ترور شد + عکس

 15. پیش بینی قیمت نفت در سال ۹۹

 16. ولایتی: «فاووپیراویر» با رعایت موازین قانونی در اختیار بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفت

 17. آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول موافقت می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 9. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 10. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 11. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 12. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 13. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 14. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 15. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 16. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 17. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 18. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 19. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 20. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 21. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 22. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 23. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 24. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 25. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

پربحث‌های هفته

 1. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 2. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 3. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 4. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 5. جهانپور: مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند/ وضعیت تهران قرمز است/ تعطیلی کامل کشور امکان پذیر نیست

 6. نمکی: طرح فاصله‌گذاری هوشمند به‌زودی اجرا می‌شود

 7. مدرسه مجازی و کارکردهای تربیتی

 8. حجت‌الاسلام فرحزاد: با "صلوات" گرفتاری و بلا دور می‌شود

 9. فرمانده مقابله با کرونا در تهران: ریشه‌کنی زودتر، مداخلات جدی‌تر می‌خواهد

 10. دل‌های پُر تاکسی‌رانان در روزهای کرونایی شیراز

 11. دلیل آشوب‌های اخیر در زندان‌های کشور

 12. شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم

 13. نگاه مادی به جان انسان

 14. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 15. توضیح سازمان ثبت احوال در مورد دسترسی غیرمجاز به اطلاعات ایرانیان

 16. متوسط عمر ازدواج‌هایی که در ایران به طلاق ختم شدند

 17. عبرتهای کرونا

 18. وزارت علوم تکلیف دانشگاه‌ها را روشن کرد

 19. زالی: در شرایط اپیدمی برخورد قهری ضروری است/ همه مناطق تهران آلوده است

 20. کرونا جان ۱۵۸ نفر دیگر را در ایران گرفت/ آخرین آمار تعداد مبتلایان و بهبودیافتگان

 21. ولایتی: «فاووپیراویر» با رعایت موازین قانونی در اختیار بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفت

 22. عضو شورای شهر تهران: انجام تست کرونا الزامی نیست/ پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک

 23. وزیر کشور: زمان آغاز عادی فعالیت‌ها مشخص نیست

 24. ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۲۰ فروردین/فوت ۳۲۰ نفردر کشور به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی

 25. آخرین آمار کرونا در کشور/ شناسایی ۳۱۱۱ مورد جدید و فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

آخرین عناوین