رئیس صداوسیما: دشمن قصد دارد که ما چرخ کشور را تعطیل کنیم/ ۱۴۰ فیلم سینمایی و ۱۰ مسابقه تدارک دیده‌ایم

گروه فرهنگی الف،   3981221021 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما گفت: دشمن قصد این را دارد که ما چرخ کشور را تعطیل کنیم. ما برنامه ریزی کرده ایم و با حفظ بهداشت، سلامت همکاران همه کار می کنند.

رئیس صداوسیما: دشمن قصد دارد که ما چرخ کشور را تعطیل کنیم/ ۱۴۰ فیلم سینمایی و ۱۰ مسابقه تدارک دیده‌ایم

فارس نوشت: اوایل اسفندماه بود که اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد و از همان ابتدا هم یکی از جدی ترین گزینه ها برای قطع زنجیره ابتلا به بیماری در خانه ماندن و دوری از اجتماعات اعلام شد.

**چرا ضبط عصر جدید و دورهمی متوقف نشد؟

در همان روزها یکی از نخستین سوالاتی که پیش آمد، این بود که حالا در این روزها تلویزیون برای ضبط برخی برنامه های محبوب خود نظیر عصر جدید، دورهمی، کودک شو و ... که با حضور مخاطبان در استودیو صورت می گیرد، چه تمهیداتی اندیشیده؟ آیا برنامه ها تعطیل خواهند شد؟ آیا حضور تماشاگران محدود خواهد شد؟ و یا اصلا برنامه ها بدون حضور تماشاچی ضبط می شوند؟

ضمن اینکه سریالهای بسیاری هم در حال تولید بودند که تکلیف تولید آنها مشخص نبود، در نهایت مرتضی میرباقری معاون سیما طی سخنانی از ایجاد شرایط جدید در تولید برنامه های تلویزیونی خبر داد.

او اعلام کرد که تلویزیون تا به حال هیچگاه چنین شرایط فشرده ای را تجربه نکرده است و سازمان صداوسیما در کنار تلاش برای به نتیجه رسیدن این تولیدات که با هدف رضایتمندی مردم صورت می‌گیرد همواره سلامت عوامل خود و حاضران در برنامه‌های مختلف را مورد توجه قرار داده و می دهد و هر دو را در جای خود مهم می داند.

**در کنار گروه های سریال ساز پزشک حضور دارد

سیدمرتضی میرباقری فراهم کردن آرامش عوامل برنامه‌های مختلف از جمله سریال های نمایشی را اولویتی اساسی برای معاونت سیما برشمرد و افزود: بر همین اساس برای حفظ سلامتی این عزیزان در کنار هر برنامه تولیدی و سریال یک پزشک ویژه با امکانات تشخیصی و درمانی در نظرگرفته شده است و سلامت همکاران عزیزمان و حاضران دائم رصد می‌شود.

**برنامه های تماشاگر محور با هماهنگی ضبط می شوند

معاون سیمای رسانه ملی با اشاره به برخی انتقادات نسبت به ادامه ضبط برنامه‌های شاخصی که تماشاگر در آنها حضور دارد گفت: این برنامه‌ها پس از هماهنگی با مراجع ذی ربط و بارعایت حداکثری نکات بهداشتی، مراقبت های پزشکی و برخی محدودیت ها ضبط و پخش می‌شود.

سید مرتضی میرباقری تصریح کرد : تلاش ما این است تا با رعایت نکات بهداشتی و پزشکی و برخی محدودیت ها خللی در جذابیت این نوع برنامه‌ها که مورد انتظار مردم است ایجاد نشود و تلویزیون همراه تر از همیشه با مخاطبان باشد.

**معاینه پزشکی تماشاگران قبل از ورود به استودیو

وی حضور پزشک ویژه در محل برنامه‌ها، انجام آزمایش و معاینات پیش از ورود حضار و عوامل و ضدعفونی و گندزدایی مکرر سالن‌های ضبط برنامه‌ها را از جمله تدابیر صورت گرفته برای ادامه این برنامه‌ها اعلام کرد و افزود: همچنین برای حفظ سلامتی حاضران، تعداد آنها را هم کاهش داده ایم تا ضمن رعایت فاصله مناسب هم نکات بهداشتی و پزشکی مورد توجه قرارگیرد و هم جذابیت برنامه‌ها حفظ شود.

سید مرتضی میرباقری درپایان ابراز امیدواری کرد با همدلی و همکاری همه مردم و مسئولان این ایام سخت و تاریخی با موفقیت و سلامتی پشت سرگذاشته شود و مردم با آرامش و نشاط به سمت قله‌های پیشرفت حرکت کنند.

در حالی که هنوز اخبار کرونا و سیر صعودی این بیماری در صدر قرار دارد، ظاهرا تمهیدات تلویزیون خیلی به چشم نیامد و علی رغم اینکه مدیران رسانه ملی تلاش کردند جدول پخش را تا جایی که امکان دارد تغییر داده و فضای شادی را برای مخاطبان خود رقم بزنند، اما صداوسیما همچنان در سیبل انتقادات قرار دارد و برخی ادعا کردند میزان مخاطبان وی او دی ها در تعطیلات از میزان مخاطبان تلویزیون بیشتر بوده است و یا اینکه چرا هنوز برنامه های تماشاگر محور با حضور تماشاچی ها ضبط می شوند؟

همه این انتقادات کار را به جایی رساند که رسانه ملی سنت شکنی کند و خلاف هرسال که طی نشستی با حضور خبرنگاران برنامه های نوروزی اعلام می شد، این بار میرسیدی خبرنگار حوزه سلامت صداوسیما در جدیدترین برنامه خود به بهانه کرونا به دفتر علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما رفت و درباره عملکرد این سازمان در روزهای شیوع کرونا در کشور و به ویژه برنامه سازی با او سخن گفت.سخنانی که منجر شد تا علی عسکری هم آرایش تلویزیون در تلویزیون را اعلام کند و هم توضیحات خود را دربرابر این انتقادات اعلام کند.

**وسط جنگ و میدان هستیم

در این گزارش، علی عسکری طی سخنانی درباره بیماری کرونا با بیان اینکه من معتقدم اگر کسی نگاه متخصص و هوشمندانه داشته باشد، بهتر از ترس و واهمه است، گفت: چون مشخص است که این ویروس از طریق دهان و بینی چگونه منتقل می شود و باید مراقب این موضوع باشیم. من امروز جلسه کامل شورای معاونین را داشته ام. ما وسط جنگ و میدان هستیم. افکار عمومی، روحیه، آرامش و اطلاع رسانی و آموزش جامعه به طور عمومی بر عهده ماست.

**تدارک 140 فیلم سینمایی، 3 سریال و 10 مسابقه

وی در ادامه گریزی هم به برنامه های نوروزی زد و اظهارداشت: تصمیم گرفتیم کنداکتور (جدول پخش) صداوسیما را تغییر بدهیم و از یکشنبه یا دوشنبه رفتیم روی کنداکتور نوروزی. 140 فیلم سینمایی ایرانی و خارجی تدارک دیده شده است. 3 سریال پایتخت، کامیون و دوپینگ که هرسه مقداری طنز دارند که برای نشاط اجتماعی ما خوب است، پخش خواهد شد و تقریبا 10 مسابقه داریم.

رئیس سازمان صداوسیما تاکید کرد: برنامه های پر جاذبه نظیر دورهمی و تعداد قابل توجهی مستند هم داریم. ما در حال مطالعه هستیم که سبک زندگی در این مدت تغییر کند. کارشناسان، متخصصین و خود آقای وزیر در شورای امنیت ملی توضیح دادند که اگر همه چیز خوب پیش برود، 20 فروردین به قله (شیوع کرونا) می رسیم و تا 2 ماه بعد هم همچنان درگیر هستیم.

**ماجرای آوردن مدرسه به تلویزیون

وی درباره آوردن مدرسه به خانه ها نیز توضیح داد: خانه امن ترین و بهترین نقطه برای سلامتی است و به همین دلیل این به ذهن بنده رسید که با وزیر آموزش و پرورش صحبت کردیم و بلافاصله برنامه های شبکه هفت را برای دانش آموزان تغییر دادیم. دیدیم کافی نیست، از شبکه چهار هم که شبکه نخبگانی است کمک گرفتیم.

علی عسکری ادامه داد: خوشبختانه از تحرکات فضای مجازی که داریم هم بهره بردیم و از آی پی تی وی ها و اپ هایمان و به ویژه تلوبیون هم بهره برداری کردیم و ماموریت اصلی پیدا کرد که همه برنامه ها را بارگذاری کند تا اگر کسی نتوانست برنامه ای را ببیند به آن را رجوع کند. اتفاقا امروز وزیر محترم آموزش و پرورش تماس گرفتند با بنده و گفتند ما الان می توانیم بگوییم که آموزش و پرورش وجود دارد و فعال است. مدرسه ها باز است و معلم ها می آیند و فقط دانش اموزان سر کلاس نمی آیند.

**نمی توانیم تحرک و تولید کشور را رها کنیم

وی درباره برخی اعتراضات به ضبط برنامه های تماشاگر محور نظیر عصر جدید و دورهمی نیز گفت: اولا من عرض کنم که ما نمی توانیم تحرک و تولید کشور را رها کنیم و کشور را تعطیل کنیم. دشمن قصد این را دارد که ما چرخ کشور را تعطیل کنیم. ما برنامه ریزی کرده ایم و با حفظ بهداشت، سلامت همکاران همه کار می کنند.

**پزشکان هر روز سر صحنه هستند

وی افزود: اگر ما تعطیل می کردیم که نمی توانستیم 66 شبکه تلویزیونی و بیش از 90 شبکه رادیویی را اداره کنیم. همه اینها دارند کامل کار می کنند. ضمن اینکه 20 سریال هم در حال تولید هستند و بر کار کاملا تسلط داریم. ما سریالی در حال تصویربرداری داریم که 700  نفر عوامل دارد و پزشک مستقر کرده ایم که هر روز یکی یکی افراد را چک می کند که بروند یا نروند و اگر کسی مشکلی داشته باشد، اجازه کار نمی دهند و نمی توانند وارد صحنه بشنوند. دورهمی هم همینطور.

رئیس سازمان صداوسیما در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند شیوع بیماری دیر به اطلاع مخاطبان رسانده شده، عنوان داشت: حقیقتا آقای دکتر نمکی از زمانی که بیماری در چین آغاز شد، در هر جلسه هیات دولت یک گزارش دادند که ما باید خیلی مراقب باشیم و 30 بهمن گزارش دادند که امروز 2 نفر در قم تست شده اند و مشکوک هستند.

**آمادگی شبکه سلامت با تولید 70 موشن گرافیک

وی تاکید کرد: روزی هم که این اتفاق افتاد، تعداد زیادی موشن گرافیک آماده بود و حدود 70 برنامه شبکه سلامت آماده کرده بود که وقتی گفته شد، روی آنتن رفتند. بحث اصلی ما شفافیت بود و هر روز بعد از جلسه آخرین اخبار را عین واقعیت ارائه می دهند.

علی عسکری در پایان گفت: البته احتمالی که داده  می شود، این است که یک جنگ بیولوژیک و میکروبی باشد. این احتمال وجود دارد و آمریکا یک شیطان بزرگ و در حال افول است که محتمل است این بساط را راه انداخته باشد که جریان افولش خیلی پیدا نباشد و مشغله های فراوان هم برای دیگران ایجاد کند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۶۸۰۴۲۰۹:۰۳:۲۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
کره جنوبی که تعطیل کرد شما می‌خواهید پراید سازی رو تعطیل کنید. چه مصیبتی!!!
علی۱۳۶۸۰۷۱۰۹:۱۹:۱۲ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
شما از حقیقت بسیار دور هستید .
اسدی۱۳۶۸۱۰۳۰۹:۳۳:۴۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
پس باز هم کار دشمن هست.
ناشناس۱۳۶۸۱۱۰۰۹:۳۸:۳۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
اگر این کلمه دشمن نبود اینها چکار می کردند؟
ناشناس۱۳۶۸۱۱۷۰۹:۴۱:۰۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
چه ربطی به دشمن دارد. دشمن مردم ایران مدیران نالایقی هستند که تصمیم های غلط می گیرند
ناشناس۱۳۶۸۱۶۱۱۰:۱۴:۰۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
چرخ کشور خیلی وقته داره جیروجیر میکنه
ناشناس۱۳۶۸۲۱۳۱۰:۴۷:۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
فعلا که مخالفین قرنطینه دشمن مردم هستند
ناشناس۱۳۶۸۲۸۶۱۱:۱۸:۵۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
آقای رسانه مگه الان چرخ کشور میچرخه ؟ شما با این طرز مدیریت نفس اقتصاد رو که قطع کردید ، نفس های مردم رو هم به شماره انداخته اید.
ناشناس۱۳۶۸۲۹۸۱۱:۳۰:۰۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
یعنی یه روز صبح بشه و از دهن این مسولین کشور کلمه دشمن به زبون نیاد اون روز کار براشون حلال نیست.
بهنام۱۳۶۸۳۵۵۱۲:۰۱:۴۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
مجلس تعطیل دولت تعطیل تشخیص مصلحت نظام تعطیل مدارس تعطیل بازاریا تعطیل رفت و آمد تعطیل و... فقط بدبخت این کارمندا باید بیان سرکار ؟ چرا؟
ناشناس۱۳۶۸۴۱۵۱۲:۲۸:۲۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
ظاهراً ایشان اطالاعات کافی در مورد ویروس کرونا ندارند اگر میشد تشخیص داد که چه کسی این ویروس را دارد که غمی نبود ۴ تا مدیر اینجوری داشته باشیم وضعیت میشه همینی که الان سرمون اومده......
ناشناس۱۳۶۸۵۱۶۱۳:۰۳:۱۶ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
دشمن اصلی ما بی تدبیری و سوء مدیریت است ،
ناشناس۱۳۶۸۷۰۷۱۴:۱۳:۰۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
خوب ما باید تدبیر کنیم تا دشمن موفق نشود ، حالا تدبیرتان چیه؟ بی تدبیری هم لابد تقصیر دشمنه ؟
رحمان۱۳۶۸۸۱۹۱۵:۰۳:۱۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
ببخشید این دشمن کیه که توی همه کمبودهای مدیریتی خودشو نشون میده
ناشناس۱۳۶۸۹۰۰۱۵:۴۲:۴۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
اين دشمن كيه؟
ناشناس۱۳۶۹۰۱۲۱۶:۵۳:۵۶ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
وای اگر این کلمه دشمن نبود شماها را کی مدیر می کرد؟
ناشناس۱۳۶۹۱۸۶۱۸:۴۶:۴۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
صبح تا شب همه چی به دشمن وصل میشه چون توان حل مشکلات رو ندارند
ناشناس۱۳۶۹۲۱۵۱۹:۰۰:۰۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
دنیا کار و زندگی نداره فقط برا مانقشه میکشه !!
جهان بین۱۳۷۰۵۸۸۲۳:۴۱:۳۴ ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
اقای علی عسگر لطفا صدا وسیما رها کن چون بعد از ضرغامی تلویزون خیلی ضعیف شده .

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

  3. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

  4. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  5. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

  6. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  7. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

  8. گرانی خودرو تا کجا!؟

  9. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

  10. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

  11. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

  12. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

  13. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

  14. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

  15. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

  16. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

  17. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

  18. داروی جدید کرونا در داروخانه‌های کشور

  19. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

  20. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

  21. مطالبه از مجلس انقلابی...

  22. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  23. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

  24. تمرینات نظامی شاهزاده خانم بلژیکی

  25. واکنش رسانه‌های صهیونیستی و عربی به توافق سازش تل‌آویو با امارات و بحرین

  ابر آروان

  آخرین عناوین