ضدعفونی معابر تهران از امروز توسط یگان ویژه

گروه اجتماعی الف،   3981211112

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به راه اندازی و فعالیت قرارگاه عملیاتی پدافند زیستی ناجا در راستای کنترل و مهار ویروس کرونا اعلام کرد: با هماهنگی مراجع ذیربط، عملیات یگان های ویژه ناجا جهت سم‌زدایی و ضدعفونی کردن مراکز عمومی و تجمع مردم، خیابان ها و معابر و ... از امروز در تهران و شش استان هدف آغاز و در صورت لزوم و نیاز در سایر استان ها نیز این عملیات ها اجرایی خواهد شد.

ضدعفونی معابر تهران از امروز توسط یگان ویژه

به گزارش ایسنا، سردار ایوب سلیمانی در حاشیه آغاز به کار قرارگاه پدافندزیستی ناجا، اظهار داشت: وظیفه خود می دانم از همه کسانی که در روزهای نیاز با مردم هستند، قدردانی کنم؛ به ویژه مجموعه عزیزان مان در رسانه ملی که طی روزهای اخیر در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی سنگ تمام گذاشتند.

وی افزود: از طرفی قدردانی و سپاس ویژه خود و نیروی انتظامی را تقدیم جامعه عزیز و گرانقدر پزشکی، پیراپزشکی و پرستاران عزیز می کنم که در این ایام در کنار مردم و در خدمت به آنها هستند؛ ما قدردان جانفشانی، ایثارگری و تلاش جامعه پزشکان و پرستاران هستیم.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: از همکاران پرتلاش و ایثارگر خود در نیروی عظیم انتظامی نیز به پاس خدمت به مردم قدردانی می کنم؛ سبزپوشان نیروی انتظامی در این ایام نیز چون گذشته در کنار مردم و در خدمت آنها هستند.

سردار سلیمانی در ادامه در تشریح اقدامات و تمهیدات نیروی انتظامی همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، با اشاره به راه اندازی قرارگاه عملیاتی پدافند زیستی ناجا ادامه داد: ما بلافاصله پس از اعلام ورود ویروس کرونا در کشور، راه اندازی و فعالیت این قرارگاه عملیاتی را در دستور کار قرار دادیم؛ قرارگاه عملیاتی پدافند زیستی ناجا را تشکیل و همه قرارگاه های فرعی موثر در این زمینه نیز فعال شد.

وی اضافه کرد: ضمن راه اندازی و فعالیت این قرارگاه عملیاتی، به همه نیروها در پایتخت و استان ها، اعلام آماده باش دادیم و بر ارائه خدمت به مردم و همکاری با دستگاه های حاکمیتی به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کردیم.

این مقام ارشد انتظامی به تشریح اقدامات نیروی انتظامی در این شرایط برای مقابله با احتکار مواد مورد نیاز مردم پرداخت و افزود: در حوزه مقابله با قاچاق و احتکار، قرارگاه امنیت اقتصادی را فعال کردیم و به همه اعضاء پلیس امنیت اقتصادی در سراسر کشور آماده باش ابلاغ شد و رصدهای محسوس و نامحسوس و کنترل چرخه تامین، تولید و توزیع مواد مورد نیاز مردم در این شرایط در دستور کار جدی ناجا قرار گرفت.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: تا امروز توانسته ایم اقدامات موثر و قابل توجه ای در حوزه نیازمندی های مردم در مبارزه با کرونا انجام دهیم و بسیاری از مواد مورد نیاز مردم در مبارزه با این ویروس، از محتکران کشف و در اختیار مسئولان ذی ربط برای توزیع قرار گرفت.

سردار سلیمانی با اشاره به کشفیات پلیس در حوزه نیازهای مردم برای مبارزه با کرونا، خاطر نشان کرد: در این ایام بیش از 20 میلیون دستکش، بیش از 8.5 میلیون ماسک ، بیش از 1.5 میلیون لیتر الکل، 14 تن ژل ضد عفونی کننده، 260 هزار قوطی و بطری مواد ضدعفونی کننده و ... از محتکران کشف شد.

وی با اشاره به همکاری خوب مردم با نیروی انتظامی، بیان کرد: از مردم درخواست داریم اطلاعات و گزارش های  خود را در خصوص احتکار و یا هر موردی که امنیت و آرامش بازار در بخش های مختلف را دچار اختلال می کند، در اختیار پلیس بگذارند و با 110 تماس بگیرند.

سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بر اوضاع تسلط و اشراف داریم، تصریح کرد: به مردم اطمینان می دهیم که نگران نباشند و ان شاء الله با هوشیاری نیروهای انتظامی من بعد شاهد احتکار مواد مورد نیاز مردم نباشیم.

وی تاکید کرد: از طرفی به همه کسانی که در این شرایط، قصد سودجویی و کلاهبرداری دارند، هشدار می دهیم؛ همه فعالیت ها در رصد پلیس است و اگر کسی بخواهد بر خلاف مصالح ملی و نیاز مردم قدم بردارد، بدانند که پلیس با جدیت وارد عمل شده و با سودجویان برخورد می کند.

معرفی 180 سایت شایعه‌پراکن به مراجع قضایی

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اقدامات پلیس در حوزه فضای مجازی و رصد تحرکات شیطنت آمیز، عنوان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی و معاندان از روزهای اول شیوع این ویروس به جای کمک به مردم، همه ظرفیت ها را در جهت تضعیف روحیه مردم و سازمان های خدمتگزار به کار گرفتند و حجم فضای مجازی را با اخبار کذب، شایعه سازی، دروغ پردازی، خبرپردازی نادرست و ... پر کردند.

وی با بیان اینکه عمده اخبار کذب، شایعه سازی با خبرپردازی های نادرست در فضای مجازی، منشاء خارجی دارد، بیان کرد: با ظرفیت های آشکار و پنهان خود با محوریت پلیس فتا، اقدامات موثر مان را دنبال و عملیاتی کردیم و در این رابطه بیش از 280 وب سایت یا تارنما مسدود و کنترل شد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اقدامات مجرمانه 180 وب سایت (تارنما) ادامه داد: این مراکز انتشار اخبار کذب و شایعه به مراجع قضائی معرفی شدند و ان شاء الله اقدامات مان در حوزه رصد و کنترل فضای مجازی تداوم خواهد داشت.

سردار سلیمانی با بیان اینکه قاطعانه می گویم با اقدامات مان حتی در فضای مجازی توازن به نفع مردم و جامعه تغییر جهت داشت، ادامه داد: نقشه دشمنان را نقش بر آب کردیم و اجازه نمی دهیم روحیه مردم و یا سازمان های خدمتگزار را تضعیف کنند.

ضدعفونی مراکز خدمات انتظامی و کلانتری‌ها

وی با اشاره به تمهیدات نیروی انتظامی برای کنترل و مهار ویروس کرونا در مراکز انتظامی، کلانتری ها، پاسگاه ها، شماره گذاری و تعویض پلاک ادامه داد: در هر شرایطی بر وظیفه خدمتگزاری خود واقفیم و در راستای کنترل و مهار این ویروس کلیه مراکز مرتبط با نیروی انتظامی به ویژه مراکز خدمات دهی چون تعویض پلاک و ... سم زدایی و ضدعفونی می شود و علاوه بر اینها اقداماتی چون کنترل ورود و خروج افراد، حذف برخی فرآیندها مثل ثبت اثر انگشت در مراکز تعویض پلاک و ... را دنبال و اجرایی می کنیم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نکات و اصول بهداشتی را در مراکز انتظامی و خدماتی پلیس رعایت می کنیم به تشریح وضعیت پادگان های آموزشی سربازی و درجه داری پرداخت و تاکید کرد: امروز با اطمینان می گویم؛ مراکز آموزشی ما اعم از سربازخانه ها و پادگان ها از امن ترین مناطق است و ضمن رعایت بهداشت، کنترل دقیق ترددها و ... ، اقدامات پیشگیرانه را دنبال می کنیم و در صورت مواجهه با کوچکترین پدیده ای که ایجاد نگرانی کند، حتما رفع خطر خواهیم کرد البته با هدایت ستاد کل نیروهای مسلح در مراکز آموزشی، پادگان ها و سربازخانه های سایر نیروهای مسلح نیز وضع به همین منوال است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره عملیات سرکوب کرونا توسط فرماندهی یگان های ویژه ناجا، مطرح کرد: یگان های ویژه ناجا همیشه حافظ امنیت و آرامش جامعه بوده و نقش خود را در این حوزه به خوبی ایفا کرده و امروز نیز همه ظرفیت های این یگان اعم از خودروهای آب پاش، سمپاش و سایر تجهیزات جهت ضدعفونی و سم زدایی در اختیار سازمان های متولی قرار گرفته است.

وی با اشاره به آغاز عملیات یگان های ویژه، ادامه داد: با هماهنگی مراجع ذی ربط، عملیات یگان های ویژه ناجا جهت سم زدایی و ضدعفونی کردن مراکز عمومی و تجمع مردم، خیابان ها و معابر و ... از امروز در تهران و 6 استان هدف آغاز و در صورت لزوم و نیاز در سایر استان ها نیز این عملیات ها اجرایی خواهد شد.

پربحث‌های دیروز

 1. قالیباف کرونا گرفت

 2. چند نکته درباره آمار پایین فوتی‌ها در کربلا و نجف

 3. آمار وحشتناک کرونا در ایران: ۴۱۵ فوتی در ۲۴ ساعت

 4. ترامپ چگونه رژیم‌های عربی را وادار به سازش با صهیونیست‌ها کرد؟

 5. دلیل نایاب شدن روغن چیست؟/ افزایش قیمت روغن مقطعی است

 6. گزارش نیویورک تایمز از مشارکت چشمگیر رای دهندگان آمریکایی در ایالت‌های "عرصه نبرد"

 7. روحانی: برای ما روشن است که مردم در سختی هستند

 8. دولت ملزم به پرداخت یارانه کالای اساسی شد/ تامین کالا برای ۶۰ میلیون ایرانی

 9. پلیس: خودروهایی که بیشتر از دو سرنشین داشته باشند و ماسک نزنند را جریمه می‌کنیم/ مبلغ جریمه عدم استفاده از ماسک

 10. عضو فقهای شورای نگهبان: همه باید اجناس فرانسوی را تحریم کنند

 11. قیمت جدید ۶ محصول سایپا اعلام شد + جدول

 12. جهانگیری: برای کاهش قیمت‌ها دعا کنید!

 13. جزئیات ماجرای تیراندازی در اسفراین/ فوت به علت «پارگی عروق و شدت خونریزی» بر اثر تیراندازی به پا

 14. خبر خوش آقای وزیر برای بورسی ها

 15. مسئولان کجا بودند؟

 16. تصویری دیده‌نشده از «قالیباف» و «فرمانده نیروی قدس»

 17. دومین عضو انصارالله هم ترور شد

 18. رهبر انقلاب: جوانان فرانسه از رئیس‌جمهور خود بپرسند چرا تردید در هولوکاست، جُرم اما اهانت به پیامبر خدا آزاد است؟

 19. تعرض دندانپزشک قلابی به ۱۳ زن

 20. هزاران تن برنج در حال فاسد شدن/ اعتبار از دست رفته و سکوت مسئولان

 21. شرایط موجود در شان مردم نیست

 22. بورس ایران؛ جهشی‌ترین بورس دنیا به‌قیمت ضرر ۱۰ میلیون نفر/ بازار سهام از لبه تاریکی برمی‌گردد؟

 23. پرونده آخوندی روی میز دستگاه قضا؟

 24. خطرناک‌تر از بایدن و ترامپ

پربحث‌های هفته

 1. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 2. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 3. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 4. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 5. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 6. قالیباف کرونا گرفت

 7. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 8. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 9. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 10. چند نکته درباره آمار پایین فوتی‌ها در کربلا و نجف

 11. پزشک ۵۰۰ تومانی میبد درگذشت

 12. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 13. اقدام تحسین برانگیز نجاح محمدعلی در پاسخ به توهین کارشناسان من و تو

 14. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 15. آمار وحشتناک کرونا در ایران: ۴۱۵ فوتی در ۲۴ ساعت

 16. ابلاغ مجوز افزایش قیمت‌ خودروها برای سه ماهه سوم سال + جزئیات و قیمت‌ها

 17. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

 18. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 19. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 20. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 21. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 22. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

 23. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 24. فیلم/ به تاراج بردن خیارهای یک مزرعه حاشیه تهران!

 25. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته درباره آمار پایین فوتی‌ها در کربلا و نجف

 2. آمار وحشتناک کرونا در ایران: ۴۱۵ فوتی در ۲۴ ساعت

 3. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 4. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 5. تشکیل پرونده‌ برای مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی

 6. یک ازدواج ساده چقدر آب می‌خورد؟ + جدول قیمت‌ها

 7. واکنش شهرداری مشهد به ماجرای تندیس چوبی شجریان

 8. توضیحات رامبد جوان درباره «خندوانه» جدید و سفر به خارج از کشور

 9. مسئولانی که یک شبه دکتر یا مهندس می‌شوند!

 10. رئیسی: عدالت باید وارد زندگی مردم شود/ یک حادثه نباید بهانه تضعیف پلیس شود/ هتک حرمت افراد مذموم است

 11. مردم می خواهند رعایت کنند اما...

 12. آقای رئیس جمهور! علت عدم استفاده از طب سنتی برای درمان بیماران کرونایی چیست؟!

 13. پلیس: خودروهایی که بیشتر از دو سرنشین داشته باشند و ماسک نزنند را جریمه می‌کنیم/ مبلغ جریمه عدم استفاده از ماسک

 14. اعلام نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره سید کمال حیدری

 15. احمد توکلی: به‌جای تحمیل هزینه سنگین، با کنکوری‌ها مدارا کنید

 16. جزئیات ماجرای تیراندازی در اسفراین/ فوت به علت «پارگی عروق و شدت خونریزی» بر اثر تیراندازی به پا

 17. هرمز انصاری بر اثر کرونا درگذشت

 18. آذری جهرمی به مدیرکل ارتباطات گیلان: تا رفع مشکل اینترنت منطقه بلوکات حق بازگشت به رشت را ندارید

 19. امسال فکری به حال کاهش آلودگی هوا می‌شود؟!

 20. واکنش «ساترا» به محکومیت مدیر «آپارات»

 21. آیت الله مکارم شیرازی: بهره مندی از هوش مصنوعی در حوزه اجتماعی ضروری است

 22. دادستان تهران: دشمن روی اوباش برنامه‌ریزی کرده است

 23. عقب‌نشینی از محدودیت‌ها در دقیقه ۹۰

آخرین عناوین