ادعای تازه مدعی طب سنتی

گروه سلامت الف،   3981208101 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

شیخ عباس تبریزیان از مدعیان طب اسلامی که چندی پیش در پی حکم قضایی دفتر وی در قم پلمب شده و از این شهر خارج شد، بتازگی در ادعایی جنجالی مدعی شد، ورود بیماری کرونا به شهر قم، انتقام خداوند از مردم این شهر به دلیل اذیت کردن وی بوده و او برای بازگشت به این شهر و ریشه کن کردن کرونا آمادگی دارد.

عباس تبریزیان که به تازگی در حرکتی جنجالی کتاب پزشکی هاریسون را به آتش کشید و باعث موجی از محکومیت از سوی علما، مراجع و صاحبنظران دینی و فرهنگی شد، سال ها فعالیت هایی داشت که مسوولان ذیربط آن را بدون مجوز دانستند او در محله نیروگاه قم، مطب، دفتر و دستک مفصلی راه اندازی کرده و به طبابت مشغول بود، افراد زیادی از سراسر کشور به وی مراجعه می کردند و گاهی روزانه بالغ بر ۲۰۰ نفر را ویزیت می کرد.
در سال ۱۳۹۶، مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی، خواستار رصد و نظارت بر فعالیت های غیرمجاز آقای تبریزیان و شاگردان وی و معرفی متخلفان به مراجع قضایی شد.
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ وزارت بهداشت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دنبال پیگیری‌های این وزارتخانه برای برخورد با آنچه «سوداگران طب ایرانی و سنتی و دخالت‌های غیرمجاز و خطرآفرین در درمان» خوانده، حکم قطعی محکومیت برای عباس تبریزیان و محمدحسین ناظری صادر شده است. در همین راستا مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت از مردم خواست که با هوشیاری در انتخاب شیوه‌های درمان صحیح، سلامت خود را تضمین کنند. مطلب وی امسال در قم پلمپ شده و وی به مشهد مقدس رفت.
اما او بعد از تعطیلی دفاتر وارد جنجال های تازه ای شد.

وی چهارشنبه شب در کانال تلگرامی خود نوشت: قم، آیت الله تبریزیان را علیرغم اخلاص و درمان مجانی و یک سال داروی مجانی به مردم شریف ایران و حوزه تقدیم شد، اذیت کرد، حرف های عجیب و غریب زدند و این انتقام خداوند است که قم را متلاشی کرد، آنها گفتند طب اسلامی نیست و نداریم.
، خداوند گفت، قم نیست و نداریم، حوزه علمیه هم نیست و نداریم، برغم این حرف ها، برای برگشتن به قم و ریشه کن کردن بیماری و برگزاری کلاس های علوم تجربی در کنار فقه و اصول وجود دارد. 
از سوی دیگر بعد از مصوبه شورای تامین استان های قم و خراسان رضوی و برخی تمهیدات در مورد اماکن مقدسه، شاهد تحرکات بیشتر شیخ عباس تبریزیان بودیم، چندی پیش در مورد خبر تعطیلی نماز جماعت و سخنرانی های حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)، جزوه ای  منتسب به این گروه تحت عنوان "حضور در مجامع" در قم و برخی شهرهای دیگر توزیع شد، که در آن آمده است، ما به مردم توصیه می کنیم حتما صله رحم کنند، فامیل و نزدیکان جمع شوند و در مجالس اهل بیت (ع) شرکت کنند و زیارت عاشورا بخوانند، به حرم حضرت معصومه (س) پناه ببرند و دعا بخوانند و با رعایت توصیه ای طب اسلامی و استفاده از داوری امام کاظم ع، زیرا پیامبر اکرم در روایت نضربن قرواش می فرمایند، لا عدوی " چیزی به نام سرایت وجود ندارد، من عدی الاول، زیرا نفر اول چطوری بیمار شد و از کجا سرایت کرده، پس هیج مشکلی پیش نمی آید، فقط روحانیون در دروس حوزه شرکت نکنند که انجا خطر زیاد است و احتمال ابتلا و بیماری در این طور جاهها ۹۰ درصد است، زیرا حوزه ای که نتواند یک سرما خوردگی را درمان کند همان بهتر که تعطیل باشد.
در کانال شیخ عباس تبریزیان آمده است: واقعا جای تاسف دارد که حرم های امن الهی که به عنوان دارالشفای مومنین و گره گشای مشکلات در روزهای عادی معرفی می شدند، و بیماران زیادی جهت شفا به این حرم ها توسل می جستند توسط عوامل وزارت بهداشت با وقاحت تمام، یکی از اماکنی معرفی می گردد که به علت تجمع سبب انتشار بیماری می شود، ما در قبال این هتک حرمت نمی توانیم ساکت بنشینیم، در واکنش به این اقدام به زودی برنامه زیارت همگانی در یک روز مشخص را در حرم رضوی اعلام خواهیم کرد. اهل بیت ع را تنها نخواهیم گذاشت.

ادعاهای اخیر تبریزیان بویژه اقدام به آتش زدن کتاب مرجع معتبر پزشکی بار دیگر موضوع کم و کیف صحت و سقم ادعاهای مربوط به طب اسلامی را به میان آورد و تاکید بسیاری از علما و مراجع بویژه آیت الله جوادی آملی را باعث شد مبنی بر این که مدعیات طب اسلامی عمدتا بر مبنای احادیث جعلی یا غیر صحیح بنا شده و اعتبار دینی ندارد. / 

همچنین برخی فعالان علوم پزشکی نیز از مدت ها قبل خواستار حضور میدانی نامبرده برای اثبات ادعای درمان بیماری ها از جمله در مورد کرونا شده بودند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۵۱۵۱۲۲۱:۲۳:۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۸
فقط تأسف
ناشناس۱۳۵۱۵۲۹۲۱:۴۷:۳۵ ۱۳۹۸/۱۲/۸
با این همه حرفها خیلی ها از او نسخه شفا بخش گرفتند.
ناشناس۱۳۵۱۵۴۴۲۲:۰۷:۱۳ ۱۳۹۸/۱۲/۸
هیچ عرضه ای بدون تقاضا نیست. این ..و ..و .. مشتری داره که امثال ایشان دکان باز کرده اند
ناشناس۱۳۵۱۵۸۴۲۳:۱۱:۳۶ ۱۳۹۸/۱۲/۸
بهش اجازه بدن بیاد قم ببینیم چه میخواد بکنه ..
ناشناس۱۳۵۱۵۹۴۲۳:۲۷:۲۷ ۱۳۹۸/۱۲/۸
چرا هر چی رو منتشر میکنید. همه این حرفهایی که از قول آقای تبریزیان گفتید در کانال رسمی ایشان نیست بلکه در کانال های جعلی است. من عضو کانال رسمیشون هستم همون توصیه هایی کردن که بقیه طب سنتی ها کردن
ناشناس۱۳۵۱۵۹۹۲۳:۳۵:۲۳ ۱۳۹۸/۱۲/۸
ایشون مدعی طب اسلامی هستند نه طب سنتی، تحریف آیا کار درستیه، ..
دوستدار طب اسلامی۱۳۵۱۶۰۱۲۳:۳۶:۰۳ ۱۳۹۸/۱۲/۸
درود خدا بر آیت الله تبریزیان
ناشناس۱۳۵۱۶۶۷۰۱:۲۸:۵۷ ۱۳۹۸/۱۲/۹
اهل بیت علیه السلام را تنها نگذاشتن در عمل کردن درست به دستورات آنهاست نه صرفا حضور در حرم آنها. پیامبران الهی هم نزد طبیب میرفتند. نظامات جهان را خداوند بر اساس علت و معلول و اسباب و علل خلق کرده. قرار نیست همیشه معجزه و کرامات رخ دهد.
امید۱۳۵۱۶۷۴۰۱:۴۶:۰۷ ۱۳۹۸/۱۲/۹
بسم الله الرحمن الرحیم این مسئله براحتی قابل حل است اگر راست میگوید ایشان را ببرید بیمارستان مسیح دانشوری تا کسانی را که به ویروس کرونا مبتلا شده اند درمان کند .
ناشناس۱۳۵۱۷۱۴۰۵:۵۷:۰۶ ۱۳۹۸/۱۲/۹
سلام این مطلبی که به ایشون نسبت دادید از یه کانال جعلی به نام ایشونه
ناشناس۱۳۵۱۷۲۲۰۶:۴۴:۰۳ ۱۳۹۸/۱۲/۹
این آقا مدعی طب اسلامی و استخراج از روایته نه مدعی طب سنتی
ناشناس۱۳۵۱۷۵۹۰۸:۱۳:۲۹ ۱۳۹۸/۱۲/۹
نویسنده محترم:ادعای متخصص طب اسلامی را در عنوان بگذار تا متهم به ریاکاری دینی نشوی!
ناشناس۱۳۵۱۷۹۵۰۸:۵۶:۰۵ ۱۳۹۸/۱۲/۹
با طب سنتی چه مشکلی دارید که اینطوری صحبت میکنید؟ تقوای الهی را رعایت کنید. یکبار بخونید واقعا وجدانتون هشدار نمیده از حق فاصله گرفتید و دارید تخریب انجام میدید؟ کسی خطایی کرده باشه این شیوه برخورد هست؟
رضا۱۳۵۱۸۳۸۰۹:۴۲:۳۵ ۱۳۹۸/۱۲/۹
چرا كسي با اين آقا برخورد نميكنه .
ناشناس۱۳۵۱۸۳۹۰۹:۴۴:۴۱ ۱۳۹۸/۱۲/۹
حل این مشکل بسیار داده است مخصوصا که شما اهل گفتگو هستید نه خشونت. به او میدان بدهید، اگر نتوانست ادعاهایش را اثبات کند آبرویش را ببرید. توجه کنید که دفتر ایشان بدون هیچ شاکی خصوصی پلمپ شد!
ناشناس۱۳۵۱۸۴۷۰۹:۴۷:۴۶ ۱۳۹۸/۱۲/۹
ایشان مدعی طب اسلامی هستند
ناشناس۱۳۵۱۹۱۱۱۰:۳۴:۳۰ ۱۳۹۸/۱۲/۹
البته ایشون مدعی طب اسلامی هستند نه سنتی!
ناشناس۱۳۵۱۹۲۳۱۰:۴۶:۵۷ ۱۳۹۸/۱۲/۹
طرف یکجوری میکوبید که .. شما خودتون خطا ندارید؟ اگر هم کارشون خطا بوده باشه. مگه بقیه ندارن؟ اینطوری سنگین باید برخورد بشه؟ بنظر میرسه مردم هم که جواب گرفتن ازش. آقا طرف وقتی سالم شده با درمانش و جای دیگه سالم نشده بوده چرا نباید بره پیش این بنده خدا؟
ناشناس۱۳۵۱۹۸۷۱۱:۳۴:۵۰ ۱۳۹۸/۱۲/۹
هم طب اسلامي وجود دارد
ناشناس۱۳۵۲۳۹۶۱۷:۰۶:۴۹ ۱۳۹۸/۱۲/۹
طب سنتی پایه و اساس علمی ندارد و دکانی شده برای فریب مردم بی اطلاع و ساده اندیش

پربحث‌های هفته

 1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 2. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 3. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 4. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 5. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 6. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 7. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 8. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 9. اگر خوب نشم، می‌کشمت!

 10. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 11. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

 12. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 13. جزئیات جدید بسته حمایت ازمستاجران/چرا سقف اجاره ۲۵ درصد تعیین شد؟

 14. پایان داستان غم انگیز زم

 15. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 16. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 17. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 18. سیروس گرجستانی درگذشت

 19. تخریب ویلای لوکس داماد شمخانی

 20. عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی

 21. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 22. کرونا هنوز تنوره می‌زند/ فکری هم به حال جامعه پزشکی کنید

 23. روحانی: زمان دعوای سه قوه نیست/ ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ سال ۹۹ سخت‌ترین سال از لحاظ فشار اقتصادی است

 24. واکنش مداخله‌جویانه فرانسه به حکم اعدام "روح‌الله زم"

 25. رهبر انقلاب: تنها راه مقابله با ویروس فساد، قطع دست مفسد است/ امنیت گزارشگران فساد را حفظ کنید

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

    آخرین عناوین