بیش از ۵۶ درصد مردم ایران دچار کم‌تحرکی هستند

گروه سلامت الف،   3981118099

یکی از کانون‌های جمعیتی ما، جمعیت دانش‌آموزی با ۱۴.۵ میلیون نفر است که خانواده‌های این جمعیت نیز بالغ بر ۲۴ میلیون نفر هستند که آمار جمعیتی قابل توجهی را تشکیل داده‌اند. 

مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر بیش از ۵۶ درصد از مردم ایران، دچار کم‌تحرکی هستند.

به گزارش ایسنا، افشین ملایی ظهر امروز در مراسم اعزام کاروان تجهیز ۴۰ خانه ورزش روستایی استان که در محل مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار شد، با بیان اینکه سبک زندگی ما ایرانی‌ها به دلیل کم‌تحرکی دچار مشکل شده است، افزود: همین امر باعث شده است تا بیش از ۵۶ درصد از مردم ایران دچار کم‌تحرکی شوند.

وی با یادآوری اینکه تداوم این کم‌تحرکی‌ها باعث شده است که وضعیت روستاها و جوامع شهری به لحاظ این دغدغه به هم نزدیک شود، تصریح کرد: این در حالی است که سابق بر این، افراد در مناطق روستایی چابک‌تر بودند و فعالیت بدنی بیشتری داشتند ولی به دلیل تغییر در سبک زندگی، این تحرک در مناطق روستایی نیز کمتر شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان در یک اقدام هوشمندانه تلاش می‌کند که خانه‌هایی را در قالب خانه‌های ورزش روستایی در کشور ایجاد کند، ادامه داد: یکی از کانون‌های جمعیتی ما، جمعیت دانش‌آموزی با ۱۴.۵ میلیون نفر است که خانواده‌های این جمعیت نیز بالغ بر ۲۴ میلیون نفر هستند که آمار جمعیتی قابل توجهی را تشکیل داده‌اند.

ملایی یادآور شد: وزارت ورزش و جوانان با هدف کاهش کم‌تحرکی مردم سعی دارد با هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف، همین اقدامی را که در استان زنجان امروز شاهد تحقق آن هستیم را در سایر استان‌ها نیز به اجرا بگذارد؛ چراکه این هم‌افزایی باعث شده است دیوارهای نامرئی ادارات برداشته شده و دانش‌آموز را به عنوان یک مخاطب ملی ببینند و همه امکانات را در اختیار مردم قرار دهند.

مدیرکل دفتر روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم با بیان اینکه امروز شاهد تحقق یک کار جهادی برای خدمت به مردم هستیم، اظهار کرد: این اقدام جهادی باعث شده است تا امکانات ورزشی در اختیار جامعه روستایی قرار گیرد و ما نیز این آمادگی را داریم که از این نوع اقدامات حمایت بیشتری به عمل آوریم.

رضا حجتی با بیان اینکه روستاهایی که از حداقل امکانات محروم هستند، باید از این تجهیزات برخوردار شوند، افزود: مهم‌تر از همه این مسائل، آن است که ما ایرانی‌ها تصمیم بگیریم ورزش کنیم، به همین خاطر درخواست ما از مردم این است که حداقل هر هفته، سه وقت ۴۵ دقیقه‌ای را به امر ورزش اختصاص دهند تا دچار بیماری‌های مختلف نشده و مجبور نباشند هزینه‌های هنگفت درمان را بپردازیم و این امر در سایه ورزش مستمر محقق خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز با بیان اینکه رویکرد امروز این اداره‌کل باعث انجام کارهای مشترک در استان شده است، بیان کرد: این اداره‌کل تا به امروز کارهای مشترک زیادی را با اداره‌کل ورزش و جوانان استان انجام داده و هم‌افزایی به وجود آمده در سایه این اقدامات مشترک باعث شده است تا امروز شاهد تحقق چنین کارهایی به واسطه برخورداری از روحیه هم‌گرایی در استان باشیم.

ابراهیم رفیعی با اشاره به اینکه در شورای آموزش و پرورش که یک نهاد قانونی تصمیم‌گیر در استان است، پیشنهادی به اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان داده شد، ادامه داد: با توجه به اینکه بخش اعظمی از جامعه هدف ما در روستاها قرار دارد، تصمیم گرفتیم آورده دو اداره‌کل را در کنار هم جمع کرده و در قالب تجهیز خانه‌های ورزش روستایی، به جوامع هدف خدمات ارائه دهیم.

وی اظهار کرد: روند فعالیت در این خانه‌های ورزش روستایی که در داخل مدارس قرار دارد به این صورت خواهد بود که در ساعات رسمی و اداری، دانش‌آموزان از این امکانات استفاده خواهند کرد و بعد از ظهرها نیز اولیای همین دانش‌آموزان با استفاده از این امکانات به امر ورزش می‌پردازند و معتقدیم این یک کار ارزشمندی است که می‌تواند در کل روستاهای کشور به اجرا گذاشته شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در ادامه این مراسم، از تجهیز ۴۰ خانه ورزش روستایی در داخل مدارس خبر داد و گفت: خوشبختانه امروز شاهد یک حرکت جدی و جهادی در راستای اهتمام به امر ورزش به‌ویژه ورزش همگانی در مناطق روستایی استان هستیم و امیدواریم این روند در سال‌های آتی نیز تداوم داشته و جوامع روستایی از این امکانات بهره‌مند شوند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

  2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

  3. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

  4. عشق تلویزیون به سلبریتی‌ها کی پایان می‌پذیرد؟

  5. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

  6. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

  7. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

  8. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

  9. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

  10. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

  11. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

  12. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

  13. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

  14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

  15. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

  16. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

  17. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

  18. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

  19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

  20. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

  21. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

  22. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

  23. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

  24. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

  25. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

  آخرین عناوین