حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

گروه سیاسی الف،   3981101122 ۴۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

حسابرسی از نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها 

به گزارش فارس، محمدجواد ایروانی معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری امروز در همایش هم‌اندیشی سالانه نهادهای ذیل دفتر رهبری گفت: «در مذاکره با وزیر امور اقتصادی و دارایی هماهنگ کردیم که شرکت‌های زیرمجموعه نهادهای وابسته به دفتر رهبری شرایط پذیرش در بورس پیدا کنند و این روند سرعت گیرد. »

بیشتر بخوانید:

محمدجواد ایروانی: تمامی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها حسابرسی می شوند

ایروانی گفت: تمامی نهادهای تحت پوشش دفتر و زیرمجموعه های آنها حسابرسی می شوند. البته در حال حاضر خوشبختانه تعداد بندهای حسابرسی به شدت کاهش پیدا کرده است.
وی تصریح کرد:  آنهایی که دم از نا امیدی در کشور می زنند ضد منافع ملی سخن می گویند. امروز باید برنظارت ها بیشتر تأکید شود. معاونت نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به عنوان یک رکن نظارتی عمل می کند. نمونه اقدامات مهم و اثربخش، عملیاتی کردن الگوی تکامل تدریجی راهبری مطلوب و اجرایی سازی مدلهای مدیریتی متناسب با اقتضائات ملی است.

***

ردپای اکبر طبری در پرونده‌ مدیر عامل سابق بانک ملت

به گزارش مهر، رسول امیرقهرمانی نماینده دادستان تهران در ادامه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و هشت متهم دیگر این پرونده گفت: ما برای رسیدگی به این پرونده مشکلات زیادی داشته‌ایم مواجه بودیم بطوری که اکبر طبری معاون اجرایی سابق قوه قضائیه که اکنون بازداشت است برای رهایی دیواندری اقدامات ناشایستی انجام داد.

نماینده دادستان از جلسات مخفیانه طبری و دیواندری خبر داد و گفت: طبری بازپرس را تحت فشار قرار داد اما وقتی بازپرس ما مقابل او ایستاد.

بیشتر بخوانید:

رد مال ۱۰۲ میلیون دلاری در پرونده دیواندری

***

نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق

محمد قوچانی، سردبیر روزنامه سازندگی درباره ممنوعیت پخش زنده برخی برنامه‌های شبکه افق در اینستاگرام خود نوشت: «چند سالی است که گروهی از اصولگرایان جوان ظهور کرده اند که در اندیشه از پدران محافظه کارشان رادیکال ترند و در روش از آنان مدرن تر و خلاق تر . شبکه افق ارگان رسانه ای این جوانان است که بدیل گارد قدیم صدا و سیما است .

در حالی که گارد قدیم سالهاست پای اصلاح طلبان را از سیما بریده اند این جوانان با شور و عشق و داعیه ی پاسخگویی به اصلاح طلبان، ما را از باب " اکل میته" به سیما دعوت کرده اند . کاری که در خور سپاس است . من شخصا تجربه خوبی از چند بار حضور در سیما و افق دارم چون همیشه خواسته ام از ایران با ایران حرف بزنم اما اینها استثناست نه قاعده که ما اصلاح طلبان چه در صدا و سیما چه در تلویزیونهای دیگر در حکم پیش غذا یا دسر هستیم !

اما آنچه در حوادث اخیر این نوآوری را با چالش روبرو کرده است ، عبور از مرز محافظه کاری ساختاری در صدا و سیماست . همان محافظه کاریی که مانع از صراحت در رسانه ملی می شود و این دوستان میخواهند از موضع اصولگرایانه از آن عبور کنند و در حوادث پس از سقوط هواپیما گاه بی احتیاطی و بی پروایی ناپسندی کردند .

اما اینجا حتی موضع مهم نیست ، حفظ ساختار مهم است و در نگاه سنتی و اداری هم میتوان گارد قدیم صدا و سیما را درک کرد چرا که صدا و سیما ارگان نظام جمهوری اسلامی ایران است و نمی تواند و نباید مانند یک تلویزیون خصوصی (ولو اصولگرا) اداره شود . رییس سازمان عضو هیئت دولت و شورای امنیت ملی است و نمی تواند مانند یک روزنامه نگار منتقد و حتی اپوزیسیون با دولت و حاکمیت برخورد کند .

به صراحت عرض میکنم با وجود نقد به دوستان اصولگرایم در جفا به دولت (که حضورا در پخش زنده به خودشان گفته ام) با ممنوعیت پخش زنده این برنامه ها مخالفم و از بستن این باب خوشحال نیستم ؛ اما این ساختار سنتی چاره ای جز این ندارد چون رسانه ای حاکمیتی است و این ممنوعیت نه از فشار دولت که بنا به اقتضای حاکمیتی بودن صدا و سیما در ایران است که اگر دولت اقتدار چنین تغییری را داشت کارش به نزاع با یک شبکه نمی کشید .

چاره اصلی تاسیس شبکه های خصوصی (بر اساس قانون اساسی) با حفظ حق پخش و کنترل آنتن و نظارت سازمان صدا و سیماست و اگر نه، میتوان به دولت یا حامیانش یک شبکه یا حداقل یک برنامه تلویزیونی ثابت داد . تا آن زمان هم دولت و اصلاح طلبان باید بیشتر مدارا کنند و هم جوانان اصولگرا بی طرفی و حتی میانه روی بیشتر پیشه کنند . ما حریف هم نیستیم، رقیبیم. حریف دشمنان ایران اند. نام بلند جهان آرا مسوولیت ما در شکستن این حصر رسانه ای در داخل و خارج ایران را بیشتر می کند.»

***

تعداد ردصلاحیت‌شدگان کاهش می‌یابد؟

ایسنا نوشت:یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در روزهای آینده تعداد آمار کاندیداهای رد صلاحیت شده در انتخابات مجلس یازدهم کاهش خواهد یافت.

فرهاد تجری اظهار کرد: تا زمانی که شورای نگهبان به صورت قطعی در مورد رد و تایید صلاحیت کاندیداها نظر ندهد نمی‌توان تحلیلی از رد صلاحیت‌ها داشت. با شأن، عدالت و انصافی که در میان اعضای شورای نگهبان هست، به نظر می‌رسد این شورا نسبت به احقاق حق برخی از افراد در روزهای آینده اقدام خواهد کرد.

وی افزود: قاعدتا کسانی که تخلفات مستندی دارند جایگاهی در مجلس آینده نخواهند داشت اما در مورد برخی از افرادی که مباحث غیر مستندی علیه آنها مطرح شده انتظار این است که شورای نگهبان این اشکالات را برطرف کند و قطعا در روزهای آینده تعداد رد صلاحیت‌ها کاهش خواهد یافت.

***

چگونه ممکن است ۹۰ نماینده به دلیل مسائل مالی ردصلاحیت شوند؟

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از ردصلاحیت ۹۰ نماینده کنونی مجلس عمدتا به‌دلیل مسائل مالی خبر داد اما علی لاریجانی از نمایندگان کنونی مجلس دفاع کرد. جماران درباره این اتفاق نوشت: «اظهارات رییس مجلس و سخنگوی شورای نگهبان در تضاد باهم قرار دارند و جمع نقیضین نیز محال است به بررسی چند فرض می پردازیم.

اول با فرض صحت تخلفات اقتصادی این نمایندگان، باید بدانیم تخلفات در این سطح و حجم ، یک شبه ایجاد نمی شوند؛ بخش های نظارتی مانند هیات نظارت بر نمایندگان، وزارت اطلاعات و سایر نهادهایی از این دست و دستگاه قضایی که وظیفه و امکانات داشته اند، چرا تاکنون متوجه این حجم از تخلف آن هم در میان یک سوم نمایندگان نشده اند؟ در نتیجه ارگان ها و نهادهای مسئول اکنون باید مورد سئوال قرار بگیرند و پاسخگو باشند. 

دوم اگر شورای نگهبان راسا متوجه موضوع شده باید پرسید چه تشکیلات و امکاناتی دارد که سایر نهادها با همه امکانات متوجه نشده اند؟ که با در نظر گرفتن این فرض نیز، دستگاههای نظارتی باید  موضع خود را مشخص را مشخض کرده و به اطلاع عموم برسانند.

سوم. اگر شورای نگهبان بنا بر اطلاعاتی که از ارگان ها و نهاد های نظارتی مسئول دریافت کرده، اقدام به رد صلاحیت این افراد کرده است، چرا تا کنون پرونده این افراد مورد بررسی قرار نگرفته است و کار را تا زمان پایان مهلت قانونی وکالت نمایندگان به تاخیر انداخته اند؟

چهارم. اگر اظهارات  رییس قوه مقننه درست باشد  آنگاه شورای نگهبان وسخنگوی آن باید مورد پرسش قرار بگیرند و روند بررسی صلاحیت ها در خصوص تمامی افراد چه آنهایی که تایید و چه آنهایی که تاکنون رد شده اند، شفاف شود و مردم در جریان آن قرار بگیرند.»

***

تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

به گزارش ایسنا، احمد حمزه، نماینده کهنوج در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: شهید قاسم سلیمانی خطرناک‌تر از حاج قاسم است. این را خواهی چشید. اگر حمله پیشدستانه را در قوانین بین‌المللی مجاز بدانید، آیا سفارتخانه‌های شما در منطقه امن خواهند بود؟ مگر نه اینکه سفارتخانه‌های شما محل توطئه برای قتل مردم بی‌گناه ما است، آیا مجاز به انهدام آن‌ها هستیم؟ آیا پایگاه‌ها و مراکز نظامی شما در منطقه برای خیرخواهی مستقر هستند یا برای ضربه به ملت‌ها؟

نماینده کهنوج افزود: آیا مجاز می‌دانید که در حمله‌ای پیشگیرانه همه پایگاه‌های شما را منهدم کنیم؟ آیا شما که هواپیمای غیرنظامی ما را مورد حمله قرار می‌دهید نمی‌دانید که روزانه ده‌ها فروند از هواپیماهای مسافربری شما از کنار مرزهای ما عبور می‌کنند که بعضا فرماندهان تروریستی شما را جابه‌جا می‌کنند؟

وی در پایان نطق خود گفت: من به نیابت از مردم کرمان اعلام می‌کنم که همه کرمانی‌ها سرباز حاج قاسم هستند و اگر همه ما شهید شویم هیچ ابایی نداریم. به نیابت از مردم کرمان برای هر کس که ترامپ را به قتل برساند سه میلیون دلار جایزه نقدی می‌دهیم.

در این زمینه باید گفت متاسفانه بیان چنین سخنانی از تریبون رسمی کشور جای تاسف دارد. نمایندگان مجلس باید به عواقب رسانه‌ای و دیپلماتیک سخنان خود آگاه باشند و اینگونه از تریبون رسمی پارلمان رئیس‌جمهور قانونی یک کشور را به قتل متهم نکنند؛ هرچند آن کشور، کشوری متخاصم و زورگو باشد.

***

محسن هاشمی در دفاع از پدرش به فتاح نامه نوشت

چند روز پیش پرویز فتاح در برنامه‌ای تلویزیونی درباره کاخ مرمر و استقرار مرحوم هاشمی در آن توضیحاتی ارائه کرد.

ببینید: ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

محسن هاشمی به انتشار این سخنان واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، محسن هاشمی صبح امروز پیش از آغاز جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در واکنش به سخنان پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در مورد آیت‌الله هاشمی و دفتر وی در کاخ مرمر گفت: نامه‌ای به صورت خصوصی برای فتاح نوشتم و گله کردم. چرا که متاسفانه به صورت ناخواسته سخنانی مطرح شد که از صحبت‌های وی سوء استفاده شد.

وی با بیان اینکه از سخنان فتاح سوء استفاده شد چرا که فتاح دوست‌دار آیت‌الله بوده و هست، گفت: امروز نیز تلفنی با وی صحبت می‌کنم و می‌خواهم صحبت کند تا سوء استفاده‌ها رفع شود؛ در غیر این صورت از آنجایی که باید از جایگاه آیت‌الله دفاع کنم قطعا صحبت خواهم کرد.

بیشتر بخوانید:

نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۰۲۵۲۷۲۰:۴۷:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱
همه میدانند که زنده پخش نشدن برنامه های ثریا و جهان آراء و عصرانه تصمیم دولت بوده است و لاغیر.
ناشناس۱۳۰۲۵۳۲۲۰:۵۰:۴۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱
با تعیین جایزه برای قتل ترامپ تروریست و جنایتکار و آدمکش کاملا"موافقم.
ناشناس۱۳۰۲۸۹۱۰۸:۲۲:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲
با همون چیزایی که گفتی ( و من نمیگم ) کاملا مخالفم علی برکت الله .
ناشناس۱۳۰۲۹۸۹۰۹:۱۶:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲
پول جایزه رو هم از جیب خودت میدی؟
ناشناس۱۳۰۳۳۲۵۱۳:۰۱:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲
3 میلیون ایرانی . هر ایرانی حداقل یک دلار بدهند پول جایزه تامین میشه
ناشناس۱۳۰۲۵۳۵۲۰:۵۳:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱
جلوگیری از پخش برنامه های شبکه افق و برنامه ثریا نشان از عدم انتقاد پذیری مسئولان دولت است.
ناشناس۱۳۰۲۵۳۷۲۰:۵۴:۲۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱
درود بر آقای مهندس فتاح که در مورد کاخ مرمر افشاگری فرمودند.
ناشناس۱۳۰۲۸۹۵۰۸:۲۳:۱۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲
آقای فتاح باید 20 سال پیش اطلاع رسانی میکرد نه الان
ناشناس۱۳۰۳۲۶۰۱۲:۱۴:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲
آقای فتاح مدتی است که رئیس بنیاد مستضعفان شدند و قبلادر این مورد مسئولیتی نداشتند.
عاشق شفافیت۱۳۰۲۹۰۱۰۸:۳۱:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲
جناب مهندس ؛ راجع به کاخ نشینان حال حاضر قصد افشاگری ندارند ؟
ناشناس۱۳۰۲۹۶۶۰۹:۰۰:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲
الان دیگه زمان برای افشاگری کاخ مرمر خیلی دیره
ناشناس۱۳۰۳۲۷۳۱۲:۲۱:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲
ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است.
ناشناس۱۳۰۲۵۳۹۲۰:۵۶:۴۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱
مردم انقلاب کردند که اشرافی گری و کاخ نشینی نداشته باشیم تصاحب کاخ مرمر از سوی رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام مغایر با آرمان های انقلاب بود.
ناشناس۱۳۰۲۵۴۰۲۰:۵۸:۲۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱
رد صلاحیت نمایندگانی که شائبه فساد در مورد آنها وجود داشت اقدام درستی بود و مردم از شورای نگهبان قاطعانه حمایت می کنند.
ناشناس۱۳۰۲۵۴۱۲۱:۰۱:۳۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱
روحانی به زبان گفت که به خدا پناه میبرم از بستن دهان منتقدان !!! اما حالا در عمل با آزادی بیان و رسانه ها تقابل می نماید.
امیر حسین سلطان/تهران۱۳۰۲۵۴۸۲۱:۰۶:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱
"به نیابت از مردم کرمان برای هر کس که ترامپ را به قتل برساند سه میلیون دلار جایزه نقدی می‌دهیم." - واقعا داریم به کجا می رویم؟! چند درصد مردم کرمان(خواه شهر کرمان و خواه کل استان کرمان) با این گفته موافق اند؟! بر اساس کدام رفراندوم و یا تحقیق میدانی سخن از نیابت مردم کرمان بر زبان می رانید؟! من یکی که همسرم هم کرمانی است خانم یکی از اخوی هایم نیز کرمانی است و یکی از خواهرزاده هایم نیز همسرش کرمانی است از خواندن این گفته این نماینده محترم هم متاسف شدم و هم خوشحال! تاسف از بابت اینکه چرا اینقدر بعضی ها ندانم کاری ها و بی تدبیری ها را تا به این حد و اندازه گسترش می دهند و خوشحال از اینکه لااقل این کرمانی هایی که بعضا بیش از 40 سال هم سابقه آشنایی داریم خوشبختان در زمره این حیطه ها و حوزه های فکری و سیاسی و عقیدتی مطلقا قرار نداشته و ندارند و نخواهند هم داشت و لذا از این بابت خدا را بسیار شاکرم. و من الله التوفیق
ناشناس۱۳۰۲۵۵۲۲۱:۰۹:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱
امام خمینی(ره): آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد باید فاتحه دولت و ملت را بخوانیم.
ناشناس۱۳۰۲۵۵۹۲۱:۱۴:۰۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱
امام خمینی(ره): هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذا است مفسد است.
ناشناس۱۳۰۲۵۶۶۲۱:۱۸:۱۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱
بعضى از نمايندگان مجلس نه تنها كار و اقدام مفيد ى براى مردم و حوزه انتخابية خودشان نميكنند بلكه با حرف هاى سخيف و رفتار پوپوليستى مثل بعضى مقامات دولت دهم بيخود هزينه هاى تبليغاتي بر ضد كشور إيجاد ميكنند اگر اينها همچنانكه در خيلى از أموري كه بايد درجهت بهبو د اوضاع كشور و مردم هيچ كار و عملى نميكنند حرف هاى تنش زا نزنند كسى نميگويد شما لال هستيد
ناشناس۱۳۰۲۵۷۰۲۱:۲۰:۲۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱
امام خمینی : روزی که مسئولان اشرافی شوند و خوی اشرافی پیدا کنند به درد مردم نمی رسند و در مقابل سفارت خانه های اجنبی سر خم می کنند.
ناشناس۱۳۰۲۵۷۸۲۱:۲۶:۴۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱
حزب کارگزاران یکی از متهمان اصلی توسعه نامتوازن در کشور است بذر اشرافیگری و تجمل گرایی در دولت حجت الاسلام هاشمی کاشته شد.
ناشناس۱۳۰۲۶۰۰۲۱:۴۲:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱
ما عقیده داریم ارزش کفش سلیمانی از سر ترامپ هم زیادتر است. ترامپ عروسکی بی هویت در اختیار لابیهای قدرتمند صهیونیست است از این عروسکهای بی ارزش بازهم دارند
ناشناس۱۳۰۲۶۱۴۲۱:۵۱:۴۲ ۱۳۹۸/۱۱/۱
قوچانی از بستن دهان منتقدین خوشحال نیست اما میگوید این کار لازم بوده!!!!!! اینجماعت در همه‌ی کارهاشون لبریز از نبوغ تبعیضند
ناشناس۱۳۰۲۶۳۲۲۲:۱۰:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۱
برنامه های شبکه افق برای تنویر افکار عمومی فوق العاده است اما حیف که اخیرا"با محدودیت هایی از طرف دولت مواجه شد.
ناشناس۱۳۰۲۷۳۰۰۰:۳۰:۵۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲
به بهانه تعيين جايزه براي قتل ترامپ از تريبون مجلس !!! ----------- شيخ اجل سعدي شيرازي : " گر تو قرآن بدين نمط خواني ببري رونق مسلماني " !! عليه الرحمه !!!
علی۱۳۰۲۷۶۴۰۱:۵۱:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲
هشت دهم درصد خیلی خیلی زیاده
ناشناس۱۳۰۲۷۹۲۰۴:۴۳:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲
ساختار سنتی (صدا و سیما)چاره ای جز این ندارد چون رسانه ای حاکمیتی است و این ممنوعیت نه از فشار دولت که بنا به اقتضای حاکمیتی بودن صدا و سیما در ایران است که اگر دولت اقتدار چنین تغییری را داشت کارش به نزاع با یک شبکه نمی کشید .
خرم۱۳۰۲۸۰۶۰۶:۴۳:۵۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲
لطفا تا آخر مطالعه شود اولا اسما زیر نظر رهبری اند ولی رسما بیت المال هستند و تکلیفشان محرومیت زدایی است از بنیادجانبازان و ستاد اجرایی تا کمیته امداد. پس شخصی نیستند ثانیا برخلاف ادعا ها همه شان به اندازه نصف شستای تامین اجتماعی نمیشوند. ثالثا چرا به شرکتهای دولتی که حداقل نصف بودجه کشور را میگیرند و ۹۰درصد هم ضرر ده اند اشاره نمیکنید؟
ناشناس۱۳۰۲۸۱۰۰۶:۵۷:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲
اقايان فقط مي توانند پشت سر مرحوم هاشمي از نحوه زندگي وكاخ نشيني ايشان سخن بگويند ولي جرات اعلام نظر در باره اقاياني كه الان در مسند هستند وهمان رويه كأخ نشيني وزندگي اشرافي را دارا هستند ندارند.
ناشناس۱۳۰۲۸۹۹۰۸:۲۷:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲
اقای فتاح همین الان هم بعضیا دارن توی کاخ زندگی میکنن . من میدونم تو هم خوب میدونی . افشاگری کن
ناشناس۱۳۰۲۸۱۷۰۷:۰۵:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲
ستاد اجرایی امام بنیاد شهید بنیاد مستضعفان بنیاد علوی بنیاد کوثر آستان قدس رضوی فقط ۸ دهم.... عجیبه؟؟!!
ناشناس۱۳۰۲۹۹۳۰۹:۱۹:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲
شک داری برو خودت حساب کن.
ناشناس۱۳۰۲۸۴۸۰۷:۴۳:۳۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲
افرادی مثل احمد حمزه فقط با حرف زدن برای ملت هزینه می تراشند و باعث ضربه به نظام در سطح بین المللی می شوند ....در این شرایط که استیضاح ترامپ مطرح است حرف ها فقط به ترامپ در جهت توجیه اقداماتش کمک می کند.
ناشناس۱۳۰۲۸۵۴۰۷:۵۵:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲
سه ميليون دلار براي سر نامبارك ترامپ !! ... هوررررررررااااااااا !!!!!!!!
ناشناس۱۳۰۲۸۶۱۰۸:۰۱:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲
با اين جايزه سه ميليون دلاري ترامپ هم رفتني شد !!... الفاتحه !!
سیدرضا۱۳۰۲۸۷۴۰۸:۱۱:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲
با سلام واحترام واقعا جای بسی تاسف است که سخنان یک نماینده چقدر خسارت برای کشور بدنبال خواهد داشت. این سخنان احساسی برای مردم زیانبار است.مانند سخننان اقای علم الهدی که سفیر انگلیس راتهدید به تکه تکه کردن کرد ویا حمایت از حمله به سفارت عربستان درمشهد. این سخنان موجب هزینه بسیار برای مردم میشود .آیا مدعی العموم نباید دخالت کند وجلوی این سخنان را بگیرد. با تشکر از نویسنده بویژه جمله آخر ایشان: در این زمینه باید گفت متاسفانه بیان چنین سخنانی از تریبون رسمی کشور جای تاسف دارد. نمایندگان مجلس باید به عواقب رسانه‌ای و دیپلماتیک سخنان خود آگاه باشند و اینگونه از تریبون رسمی پارلمان رئیس‌جمهور قانونی یک کشور را به قتل متهم نکنند؛ هرچند آن کشور، کشوری متخاصم و زورگو باشد.
ناشناس۱۳۰۲۹۳۲۰۸:۴۵:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲
جالب است، خانواده هاشمی کاخ مرمر پدر را نمی دادند! آقازاده ها
ناشناس۱۳۰۳۰۰۱۰۹:۲۶:۰۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲
محسن هاشمی به جای دفاع از پدرش ؛ از خاطراتش و رفاهش درون کاخ مرمر صحبت کند
ناشناس۱۳۰۳۰۵۰۱۰:۱۰:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲
شما حق نداری از جانب مردم کرمان حرف بزنی و جایزه تعیین کنی. بسیاری از مردم کرمان نظرات شما را قبول ندارند.
ناشناس۱۳۰۳۲۶۸۱۲:۱۹:۳۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲
مردم کرمان همه عاشق سردار سلیمانی بودند و با پیشنهاد جایزه برای قتل ترامپ موافق هستند.
مازندرانی۱۳۰۳۰۹۳۱۰:۳۱:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲
آقای نماینده کهنوج کل اگر طبیب بودی سر خود....اول یک نگاهی به محرومیت منطقه خودت بکن .
مهدی۱۳۰۳۳۵۷۱۳:۱۷:۴۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲
راجع به قسمت آخر و واکنش اقای محسن هاشمی به اظهارات فتاح باید عرض کنم که یک حقیقتی را که مسلم است بیان کرده نه دروغی گفته نه تهمتی زده ولی این واکنش محسن هاشمی انسان را یاد قضیه هلوکاست می اندازد که حرف زدن در مورد آن جرم است.

پربحث‌های دیروز

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 3. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 4. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 5. حكايت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند

 6. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 7. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 8. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 9. وزارت دفاع روسیه: به هرگونه حمله موشکی، پاسخ اتمی خواهیم داد

 10. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 11. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 12. تل آویو و انفجار بیروت؛ دلیل خشم اسرائیلی‌ها از اظهارات ترامپ چیست؟

 13. ماه‌چهره خلیلی درگذشت

 14. نخستین تظاهرات ضددولتی پس از انفجار بیروت/ معترضان و نیروهای امنیتی زخمی شدند

 15. نصرالله: انفجار بیروت ربطی به حزب‌الله ندارد؛ عوامل حادثه جدای از وابستگی سیاسی و مذهبی، محاکمه شوند

 16. افزایش آمار کشته‌های انفجار بیروت به ۱۴۵ تن/ ماکرون: کمک‌ها به دست‌های فاسد نخواهد رسید

 17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تهیه مسکن وظیفه نماینده است و تا این کار نشود درکی از زجر مردم ندارد/ وقتی از مردم مالیات می گیرید آنها تعیین می‌کنند صرف چه می‌شود/ کرونا را نباید سیاسی کرد

 18. پیامکی عجیب از واشنگتن به ایران و روسیه؛ اطلاعات بدهید، پول بگیرید!

 19. حادثه رانندگی برای مجری ورزشی تلویزیون/ عکس

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 6. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 9. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 10. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 11. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 12. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 13. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 14. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 15. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 16. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 17. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 18. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 19. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 22. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 23. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 24. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 25. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

  2. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

  3. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

  4. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

  5. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

  6. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

  7. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

  8. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

  9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

  10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

  11. قالیباف: تعویق زمان کنکور ضروری است/ دوره پیگیری مشکلات اقتصادی آغاز شده/ سلامت دانش آموزان، خط قرمز است

  12. متن شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از وزیر نفت به رؤسای سه قوه

  13. واکنش روحانی به شایعه تلاش برای زمین زدن دولت/انتقاد تند زیباکلام از اصلاح‌طلبان/ میزان صداقت بی‌بی‌سی/ کدام مناطق تهران بیشترین آمار ابتلا و فوتی کرونا را دارند؟

  14. رمزگشایی از مزرعه موشکی سپاه + تصاویر

  15. رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب چه کسانی می‌رود؟!

  16. روحانی: تا روزی که صندوق رای و انتخابات هست، جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند

  17. افکار عمومی در انتظار مصوبه مجلس در طرح شفافیت آرای نمایندگان

  18. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

  19. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

  20. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

  21. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

  22. وزیر اطلاعات: دشمنان باور نمی‌کنند شارمهد در داخل ایران دستگیر شده باشد

  23. سرکرده یک گروه تروریستی مستقر در آمریکا در دستان وزارت اطلاعات+فیلم

  24. برایان هوک از سمتش استعفا می‌کند

  25. نامه وزیر بهداشت درباره کرونا به رهبر انقلاب/ تحلیل جهانگیری از بازار بورس/ فرار داماد وزیر سابق با پاسپورت دیگری/ سلیمی نمین: اصلاح‌طلبان باید عناصر تندرویی مثل تاجزاده را مهار کنند

  آخرین عناوین