عبدالمهدی: خواستم حشدالشعبی را درباره حمله مطلع کنم اما نشد!

گروه جهان الف،   3981010020 ۳۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

عادل عبدالمهدی اعلام کرد، مارک اسپر با او تماس گرفته و او را در جریان نزدیک بودن زمان اجرای حمله‌ای نظامی به مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق قرار داده بود.

عبدالمهدی: خواستم حشدالشعبی را درباره حمله مطلع کنم اما نشد!

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، عادل عبدالمهدی،‌ نخست‌وزیر مستعفی عراق اظهار کرد: تلاش کردم با حشد شعبی تماس بگیرم اما حمله به سرعت اجرا شد یک ساعت بعد از تماس مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا نبود که حمله انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: اسپر بعد از انجام حمله برای صحبت درباره این موضوع تماس گرفت و من خشم شدید خود را به او ابراز داشته و بر مخالفت دولت عراق بر اتفاقی که افتاد، تاکید کرده و گفتم که تدابیر لازم را لحاظ خواهیم کرد.

عبدالمهدی در جلسه کابینه اظهار کرد: بعد از حادثه پایگاه "کی وان" راس ساعت هفت (به وقت محلی) تماس با وزیر دفاع آمریکا برقرار شد.

وی اضافه کرد: اسپر گفت آمریکا حملاتی را به پایگاه‌های گردان‌های حزب‌الله عراق خواهد داشت و این حلمه ظرف ساعات آینده روی خواهد داد، من به او گفتم چنین اقدامی خطرناک و خشونت‌آمیز است و باید درباره این مسائل مذاکره کنیم، تحقیقات همچنان روی حمله به پایگاه نیروهای آمریکایی ادامه دارند و طرفی که اقدام به حمله به پایگاه کی وان (K۱) داشته هنوز مشخص نشده است.

عبدالمهدی تاکید کرد: اسپر گفت تصمیم گرفته شده و من این موضوع را اطلاع دادم. ما تلاش کردیم فرماندهان امنیتی و حشد شعبی را مطلع سازیم که حمله‌ای رخ خواهد داد.

نخست وزیر مستعفی تاکید کرد: حمله به مواضع تیپ‌های ۴۵ و ۴۶ حشد شعبی تجاوز بود و تلاش کردیم مانع آن شویم اما متاسفانه این حمله اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: حمله آمریکا به مواضع حشد شعبی در شهر القائم تجاوز خطرناک و اقدامی گناهکارانه است و تبعاتی خطرناک خواهد داشت.

عبدالمهدی گفت: دولت سیاست بی‌طرفی را بین گروه‌های مسلح و نیروهای آمریکایی دنبال می‌کند.

وی همچنین ادامه داد: جنگنده‌های آمریکایی که این حملات را انجام دادند از داخل عراق نیامده بودند، حمله بر هیچ ادله‌ای استناد نداشت بلکه نتیجه تنش بین ایران و آمریکا بود.

آمریکا شامگاه یکشنبه اعلام کرد که پنج مقر گردان‌های حزب‌الله عراق را در عراق و سوریه هدف قرار داده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۶۳۲۰۸۰۸:۳۲:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
یکساعت فرصت کم بود ؟ نکنه شما هم محمودآباد خودتان تشریف داشتید و بعدا فهمیدید جنگه ؟!
صمد محمدی۱۲۶۴۲۲۹۱۷:۴۲:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
چطور بگه بی لیاقتم تو یکساعت چه غلطی میکردی؟؟!! البته توی یک سال نخست وزیری که نتونستی غلطی کنی الان هم حرف ترامپ رو می‌زنی چون ربطی به ایران نداره کم‌ ایرانی‌ها جون و غیرت برای عراق و سوریه البته حرمین شریف و عمه سادات دادند واقعا نشون دادی بی غیرتی حتی برای ملت خودت
ناشناس۱۲۶۳۲۴۴۰۸:۴۷:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
عذر بدتر از گناه. خبر داشته و نتوانسته اقدامی کند؟!
احمد۱۲۶۳۲۷۹۰۹:۰۲:۵۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
چه کشور مستقلی است عراق !!!!!!
ناشناس۱۲۶۳۳۰۲۰۹:۲۴:۴۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
عراقی ها باید از خود بپرسند: چرا نظامیان آمریکایی ها باید در عراق حضور داشته باشند؟ واقعا کشور عراق آنقدر نا امن است که امنیت آن در گرو حضور نظامیان آمریکایی است؟ حضور نظامیان آمریکا در کشور عراق : 1- برای در دست گرفتن چاه های نفت، تاسیسات نفتی و صادرات نفت توسط آمریکا است. 2- به بهانه آموزش به نظامیان عراقی به غارت دلارهای نفتی عراق می پردازند. 3- در امور داخلی عراق دخالت مستقیم دارند و روی تمام اختیارات مقام های عراقی نفوذ آشکار دارند و تصمیم های آنها فقط در جهت منافع آمریکا است. 4- در حال بازسازی نیروهای بعث و داعش بر علیه مبارزان شیعه عراقی و نیروهای سپاه ایران هستند و به بهانه حمله های انتحاری داعش، به شدت دنبال ترساندن مردم و نا امن کردن عراق و انجام عملیاتی های تروریستی و خرابکارانه در خاک ایران هستند. 5- از پایگاه های مستقر در عراق فعالیت های اقتصادی و نظامی ایران را به صورت دقیق رصد می کنند. 6- با آموزش های نظامی و تروریستی به نیروهای وابسته داخل ایران و ارسال اسلحه برای انجام ترور و نا امنی در ایران؛ به شدت به دنبال نا امن کردن ایران، ایجاد هرج و مرج و بی ثباتی در شهرهای ایران هستند. آمریکا یک کشور استعمارگر, ظالم و یک شیطان بزرگ است؛ حضور نظامیان آمریکا در منطقه خاورمیانه ذره ای اثر مثبت برای منافع ملی و منطقه ای؛ جزء ایجاد نا امنی، فساد، غارت و باج گیری از ملت های مظلوم منطقه خاورمیانه ندارد مردم عراق باید در اسرع وقت با ایجاد تظاهرات های گسترده و با اعمال فشار و در نهایت با خون خود در پی خروج نظامیان آمریکا از کشور عراق باشند مهرداد رادمهر -
ناشناس۱۲۶۳۳۵۳۱۰:۰۸:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
به سران کشور میزبان خبر می دهند که می خواهند به نیروهای نظامی آن کشور حمله کنند حقارت تا کجا
ناشناس۱۲۶۳۳۹۲۱۰:۳۳:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کسی که عقلش نمیرسه که یک ساعت نباید معطل کنه (بالفرض که واقعیت داشته باشه وگرنه اگر میخواستن اطلاع بدن چرا اینطوری؟) و بعد هم بمباران بسیج عراق رو نتیجه تنش امریکا با ایران بیان میکنه همون بهتر که دیگه نخست وزیر نیست
ناشناس۱۲۶۳۳۹۹۱۰:۳۷:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
" وی همچنین ادامه داد: جنگنده‌های آمریکایی که این حملات را انجام دادند از داخل عراق نیامده بودند، حمله بر هیچ ادله‌ای استناد نداشت بلکه نتیجه تنش بین ایران و آمریکا بود. " نمیدانم به این نفهم مزخرف چی باید گفت آمریکا حمله میکنه میاندازه گردن ایران !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اینا دیگه کییییییییییییییییییییییییییییییییند
ناشناس۱۲۶۳۵۱۳۱۱:۴۵:۱۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
نشد ؟ مگه میخواست آپولو هوا کنه که نشد ؟ یه تلفن بود دیگه !
سعید۱۲۶۳۵۲۸۱۱:۵۵:۲۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
همین؟ امیدوارم مردم ما از این اتفاقات عبرت بگیرن و قدر امنیت رو بدونن
ناشناس۱۲۶۳۵۷۷۱۲:۱۶:۵۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
لعنت بر امریکا که در عراق پایگاه دارد وعراقی هارا نابود میکند
ناشناس۱۲۶۴۲۴۸۱۸:۰۷:۱۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
دلت برای صدام تنگ شده
ناشناس۱۲۶۳۶۳۰۱۲:۴۳:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
مگه زمان تیر کمان شاهه که نتونسته خبر بده!؟
ناشناس۱۲۶۳۶۵۸۱۲:۵۷:۰۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
عبدالمهدی گفت: دولت سیاست بیطرفی را بین گروه‌های مسلح و نیروهای آمریکایی دنبال می‌کند!! شرم آور است. در مکتب حسینی بیطرفی معنا ندارد!
ناشناس۱۲۶۳۶۷۲۱۳:۰۵:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
مردم بزرگ عراق، آمریکا خون بهترین جوانان سر زمین تان را با حمله ای ناجوانمردانه و بی دلیل به زمین ریخته است؛ جوانانی که برای دفاع از خاک و ناموس شما در مقابل داعش جنایتکار دست به اسلحه شدند. شما باید به تمام وجود در صدد بیرون انداختن آمریکا جنایتکار از خاک تان باشید آمریکا همان کشوری که شما را به دام یک جنگ خانمان سوز علیه یک کشور همسایه و مسلمان به نام ایران انداخت و باعث نابودی زیر ساخت ها و ثروت های دو کشور و مرگ صد هزار نفر از بهترین جوانان دو کشور شد. مردم مسلمان عراق با تمام وجود در مقابل این آمریکای استعمارگر، چپاول گر، دزد و جنایتکار بایستید و عراق را به جهنم برای سربازان و مزدوران آمریکا تبدیل کنید. بپاخیزید جوانان عراق؛ شما در طول تاریخ ملتی بزرگ بوده اید و سزاوار نیست مستعمره اقتصادی و نظامی آمریکا باشید. تمام پایگاه های آمریکا در خاک تان را نابود کنید. ترامپ! یک حیوان شهوت پرست، دنیا پرست و خون آشام و ترسو است؛ می توانید در عرض یک ماه بساط نیروهای آمریکایی را از عراق جمع کنید مهرداد رادمهر
ناشناس۱۲۶۳۶۸۱۱۳:۰۸:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
معلومه که آمریکا خیلی عصبانی است که تا این حد عجولانه و بدون تدبیر عمل کرده. ازین پس سربازان امریکایی جرات پرسه زدن در عراق را نخواهند داشت
ناشناس۱۲۶۳۶۹۶۱۳:۱۵:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کشور اشغال شده بهتر از این نمیشه، همین وضعیت در کشورهای حاشیه خلیج و اروپا و هر کشوری که به آمریکا اجازه تاسیس پایگاه داده مشاهده میشه.
ناشناس۱۲۶۳۷۶۱۱۳:۴۱:۱۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
البته حمله به حشدالشعبی میتواند باعث اتحاد دوباره عراقی هم بشود و.. .. کل مردم عراق بر اینکه امریکا دشمن آنها است متفق النظر هستند .
ناشناس۱۲۶۳۷۸۰۱۳:۴۹:۱۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
عبدالمهدی گفت: دولت سیاست بی‌طرفی را بین گروه‌های مسلح و نیروهای آمریکایی دنبال می‌کند.!!!!!!!!!!!!!! وی همچنین ادامه داد: جنگنده‌های آمریکایی که این حملات را انجام دادند از داخل عراق نیامده بودند، حمله بر هیچ ادله‌ای استناد نداشت بلکه نتیجه تنش بین ایران و آمریکا بود.!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۲۶۳۸۱۱۱۴:۰۱:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تو گفتی ما هم باور کردیم مگه قرار بود خبرش با پیک شتری بدی ؟ که وقت نشد
حسین۱۲۶۳۸۵۸۱۴:۱۸:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
((عبدالمهدی گفت: دولت سیاست بی‌طرفی را بین گروه‌های مسلح و نیروهای آمریکایی دنبال می‌کند.)) چقدر اینها بدبختن!!!!!! حالا اونایی که ور میزنن مذاکره کنین ببینن واگه ممکنه بفهمن نتیجه کوتاه اومدن با آمریکایی چیه
ناشناس۱۲۶۳۹۰۵۱۴:۴۱:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
سیاست بیطرفی ؟ عراق کشور نیست اتوبانی هست که سایرین می آیند و‌ می روند
ناشناس۱۲۶۳۹۴۹۱۵:۰۰:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تا وقتی که دولت قدرت مند مردمی در عراق سرکار نیامده و تمام نیروها را تحت کنترل خود در نیاورده عراق در آشوب خواهد بود.
ناشناس۱۲۶۳۹۵۹۱۵:۰۳:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
اگر قرار باشد هر کس برای خود تنگ و تفنگ چی داشته باشد امنیت برقرار نخواهد شد.
ناشناس۱۲۶۴۱۵۶۱۷:۰۴:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
همین تفنگ چی ها هم نبودن عراق کشور داعش شده بود
مهندالصالح۱۲۶۴۲۵۰۱۸:۰۹:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
دلاوران رزمنده عراق هرکی نیستند، اگرحزب الله وحشدالشعبی نبود، الان به جای عادل عبدالمهدی ابوبکربغدادی نشسته بود
ناشناس۱۲۶۳۹۶۷۱۵:۰۹:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
من به یقین میگویم کمترین حرکت ایران با سخترین پاسخ آمریکا مواجه خواهد شد آن روز می بیند که چقدر ..سخت است.
ناشناس۱۲۶۴۰۲۴۱۵:۵۴:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
الاعمال و بنیاتهم خوبه نیتش رو داشته
هادی۱۲۶۴۰۴۰۱۶:۰۵:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
به والله جگرم داره از این همه مظلومیت شیعه میسوزه یه اشغالگر به دولت قانونی زنگ بزنه وبگه ظرف ساعات آتی مردم کشورت را میکشم خون گریستن سزاست.
ناشناس۱۲۶۴۲۶۵۱۸:۱۹:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
چند ماه پیش پهپادش توی تنگه هرمز خورده حالا اومده توی مرز سوریه و عراق انتقام گرفته!!! این یعنی ابرقدرت جهانی!!!
مرگ_برآمریکا۱۲۶۴۲۶۷۱۸:۲۱:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
ارواح عمه #هیلاری
ناشناس۱۲۶۴۳۲۱۱۹:۱۱:۳۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
عبدالمهدی گفت: دولت سیاست بی‌طرفی را بین گروه‌های مسلح و نیروهای آمریکایی دنبال می‌کند. وی همچنین ادامه داد: جنگنده‌های آمریکایی که این حملات را انجام دادند از داخل عراق نیامده بودند، حمله بر هیچ ادله‌ای استناد نداشت بلکه نتیجه تنش بین ایران و آمریکا بود.
ناشناس۱۲۶۴۳۲۴۱۹:۱۲:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
آخرش هم تقصیرها را انداخته گردن ایران. باید میگذاشتید داعش جگرهای اینها رو کباب میکرد تا قدر عافیت رو میفهمیدند
ناشناس۱۲۶۴۳۵۶۱۹:۳۵:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
مرگ بر آمریکای خبیث
جوان۱۲۶۴۳۶۵۱۹:۴۵:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
خدا لعنتت کند با این عذر بدتر از گناهت

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 14. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 15. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 16. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 17. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 18. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 19. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 20. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 21. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 22. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 23. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 24. درخواست رئیس مجلس از وزیران بهداشت و آموزش و پرورش درباره کرونا

 25. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

  2. موضع‌گیری کانادا درباره رمزگشائی از جعبه‌سیاه هواپیمای اوکراینی

  3. زندگی زنان در کره‌شمالی اینطور می‌گذرد

  4. آیا «کرونا» جنگ بیولوژیک آمریکا ضد چین است؟

  5. گزارش نشریه فوربز از ادعاهای توخالی ترامپ در اقتصاد

  6. افشاگری از اقدام تازه آمریکایی‌ها در عین‌الاسد

  7. پاسخ مورفی به ترامپ درباره دیدار با ظریف: سیاست تو در قبال ایران شکستی فاجعه‌بار است

  8. لاوروف: ترور ژنرال سلیمانی نقض بی‌شرمانه قوانین بین‌الملل بود

  9. سردار حاجی‌زاده به المسیره:باید برای اخراج آمریکا از منطقه متحد شویم

  10. روایت فارین پالیسی از خودکامگی ترامپ

  11. سردار سلامی؛ صدها موشک برای آمریکا آماده شده بود؛ پاسخ نقطه‌ای بود اما اثرش راهبردی

  12. زنان عربستانی مخفیانه سیگار و قلیان می‌کشند

  13. گزارش میدل ایست آی از رابطه طولانی و  مخفی حکام عرب و رهبران اسرائیل

  14. ترکیه: اگر دولت سوریه عقب‌نشینی نکند، به زور متوسل می‌شویم

  15. ظریف با وزیر خارجه و نخست وزیر کانادا دیدار و گفتگو کرد

  16. ترامپ خودداری ایران از مذاکره با آمریکا را به گردن «کری» و «مورفی» انداخت

  17. روایتی از ترس تشکیلات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از ایران

  18. سندرز: نخستین رئیس‌جمهور یهودی آمریکا می‌شوم

  19. انصارالله چگونه جنگنده «تورنادو» را سرنگون کرد؟

  20. لاریجانی با رئیس جمهور سوریه در دمشق دیدار کرد

  آخرین عناوین