وزیر کشور: نباید با برخی اظهارنظرها مردم را ناامید کنیم

گروه سیاسی الف،   3981001122

وزیر کشور بر لزوم اطلاع رسانی دقیق به مردم در خصوص پرداخت بسته معیشتی دولت تاکید کرد.

وزیر کشور: نباید با برخی اظهارنظرها مردم را ناامید کنیم

به گزارش تسنیم، چهل و سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور عصر روز شنبه 30 آذرماه به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های عضو ستاد برگزار شد.

در این جلسه ستاد، وضعیت توزیع گاز مایع در برخی از استان‌های کشور خصوصاً استان سیستان و بلوچستان مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه پس از ارائه توضیحات از سوی نمایندگان وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص آخرین تصمیم‌گیری‌ها درباره نحوه توزیع کپسول گاز مایع در استان سیستان و بلوچستان، وزیر کشور تاکید کرد: اولویت اول در استان سیستان و بلوچستان باید  تسریع در روند گازرسانی به این منطقه باشد تا مشکلات ناشی از ضرورت توزیع گاز مایع در این استان، به صورت ریشه‌ای برطرف شود.

وزیر کشور افزود: هیچ دلیلی نباید مانع از گازرسانی به مردم شود؛ چرا که اولا مشکلات زیادی را برای مردم در پی دارد و دشمنان از این مشکلات سوءاستفاده می‌کنند.

رحمانی فضلی ادامه داد: با توجه به استفاده برخی از شهروندان استان سیستان و بلوچستان از گاز LPG به جای گاز CNG به عنوان سوخت خودرو و به دلیل خطرات بسیار زیاد این کار، بایستی موضوع رفع نواقص جایگاه های سوخت CNG مورد نیاز این استان نیز در اولویت کاری وزارت نفت قرار گیرد.

وی تاکید کرد: در این مدت نیز بایستی گاز مایع به اندازه نیاز و مصرف خانواده‌ها در استان‌های متقاضی از جمله سیستان و بلوچستان تامین شود و مردم در این زمینه دچار مشکل نشوند.

وزیر کشور همچنین در ادامه این جلسه با اشاره به پرداخت بسته معیشتی دولت به خانواده‌ها، گفت: همانطور که رئیس جمهوری اعلام کرده بودند به قریب دو سوم از جمعیت کشور این بسته حمایتی پرداخت شده است و هنوز هم ادامه دارد که باید اطلاع رسانی دقیق و جامعی از روند کار برای افکار عمومی صورت گیرد.

رحمانی فضلی اضافه کرد: همچنین باید شرایط لازم برای درخواست افرادی که مشمول این طرح نشده‌اند و احساس می‌کنند به این بسته حمایتی نیاز دارند، فراهم باشد تا شهروندان هر زمان که بخواهند درخواست خود را اعلام کنند و در صورت مشمول بودن این بسته را دریافت کنند.

وی در ادامه به شرایط کنونی کشور اشاره کرد و گفت: در شرایطی که دشمنان به دنبال ایجاد فضای بی‌ثباتی در جامعه هستند، نباید به گونه‌ای عمل کرد که زمینه‌های بی‌ثباتی، ایجاد و افکار عمومی دچار تشویش شود، چراکه هدف اصلی دشمنان در اصل ضربه زدن به اقتصاد است و طرح برخی مسائل ظاهراً سیاسی و یا پیگیری ایجاد آشوب در جامعه صرفاً در مسیر بی‌ثباتی و برهم زدن فضای اقتصادی کشور است.

وزیر کشور تاکید کرد: نباید به گونه‌ای عمل کنیم که بازتاب رسانه‌ای تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ها موجب ایجاد تنش در فضای اقتصادی کشور شود. در این مسیر بایستی سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصاد و دارایی، نسبت به پاسخگویی به موقع به سوالات اقدام و از بروز ابهامات در جامعه جلوگیری کنند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: از زمان آغاز به کار این ستاد تاکید کرده‌ایم که مباحث مطرح در رسانه‌ها و صدا و سیما باید کارشناسانه و بی‌طرفانه باشد و اقناع‌سازی افکار عمومی از مسیر تولید اطلاعات و آگاهی بخشی به مردم صورت گیرد تا هم مردم بتوانند تصمیمات درستی اتخاذ کنند و هم از ایجاد بی‌ثباتی و میدان‌داری رسانه‌های بیگانه‌ها در جهت تشویش اذهان عمومی کشور جلوگیری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه همواره و در شرایط کنونی کشور بطور خاص، نباید به گونه‌ای عمل شود که در جهت اهداف و دام‌های چیده شده از سوی بدخواهان ملت باشد، گفت: اصلی‌ترین هدف بدخواهان، بی‌ثباتی کشور است چراکه بی‌ثباتی موجب ناامیدی و بی‌انگیزگی شده و به سرعت می‌تواند به ایجاد تنش در جامعه بیانجامد.

وزیر کشور با اظهار تأسف از اینکه در بخشی از رسانه‌های نوین در قالب فضای مجازی، حد و مرزی در خصوص بیان اخبار نادرست و توأم با دروغ وجود ندارد، عنوان کرد: در این فضا هر موضوع و یا سخنی حتی با استفاده از القاب و عناوین رسمی به عنوان منبع خبر، منتشر می‌شود که ضمن اعتبار بخشیدن به این شایعات، تشویش بیشتری در افکارعمومی جامعه ایجاد می‌کند.

رحمانی فضلی در همین راستا به برخی موضوعات مطرح شده درخصوص هیئت‌های اجرایی انتخابات اشاره کرد و گفت: برخلاف برخی اظهارنظرها و مباحث خلاف واقع، هیئت‌های اجرایی براساس مرّ قانون عمل کرده‌اند و کل رد صلاحیت شدگان حدود 8.33 درصد هستند که مستندات و مدارک این رد صلاحیت‌ها نیز موجود است.

وی با اشاره به تلاش‌ها برای حل برخی مشکلات مقطعی واقع شده، گفت: اینکه بگوییم هیچ کاری نمی‌شود کوته‌بینی است و صرفاً موجب ناامیدی مردم می‌شود؛ بلکه باید ذخایر ارزشمند کشور که مردم هستند، را فعال کرد و ضمن اطلاع رسانی درست به آنها و اعتمادسازی، حس تعاون و نوع دوستی مردم را تقویت و از آنها برای کمک به حل مشکل هموطنان دعوت کرد.

وزیر کشور اضافه کرد: نباید با برخی اظهارنظرها و سخنان مردم را ناامید کنیم؛ چراکه در شرایط کنونی جامعه، ناامیدی سم مهلکی است.

رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور، عنوان کرد: در آستانه انتخابات برخی افراد به دنبال برجسته کردن اخبار منفی هستند تا از این طریق خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند، لذا بایستی در این مسیر کارگروه‌های تخصصی ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، مباحث پیرامون انتخابات و آثار اطلاع رسانی در این حوزه بر اقتصاد کشور را مورد توجه قرار داده و بررسی کنند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه همه باید تلاش کنیم تا ثبات و امید در جامعه ایجاد شود، خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی برخاسته از مردم و برای این مردم است و حفظ این نظام وظیفه شرعی و عقلی همه ما است. اگر امنیت در کشور خدشه‌دار شود، هیچ چیزی برای مردم نخواهد ماند. پایه امنیت کشور، مردم هستند؛ پس برای حفظ امنیت کشور نباید بگذاریم مردم بی‌انگیزه و مأیوس شوند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 14. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 15. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 16. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 17. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 18. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 19. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 20. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 21. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 22. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 23. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 24. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 25. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 7. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 8. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 9. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 10. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 11. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 12. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 13. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 14. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

 15. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 16. انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور/موسوی در پاسخ به الف: پس از پایان انتخابات و آغاز شمارش، میزان مشارکت به تدریج اعلام میشود/در حال بروز رسانی+ تصاویر و حاشیه ها

 17. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 18. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 19. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 20. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 21. چرا لیست کامل؟

 22. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 23. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 24. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

 25. کوتاهی وزارت کشور در اعلام نام انصرافی‌ها

آخرین عناوین