زنگنه: امیدواریم بتوانیم به جوانان روحیه دهیم

گروه اقتصادی الف،   3980917102 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر نفت با بیان اینکه درب‌های پژوهشگاه نفت به روی استارت‌آپ‌ها باز است، گفت: ما در وزارت نفت قاطعانه از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان از لحاظ مالی و خریدهای تضمینی حمایت می کنیم.

به گزارش مهر، بیژن زنگنه در «اولین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز» که صبح امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: هر کاری نیاز به اهتمام و علاقه مدیریت‌ها دارد. اگر این موضوع محقق شود، ۷۰-۶۰ درصد کارها انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم شرکت ملی گاز با مدیریتی که دارد، بتواند اهدافی را که به منظور استفاده از توانایی داخلی محققان است را به نتیجه برساند، افزود: امسال وقت زیادی در مسئله حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان صرف کردیم به طوری که در صدد هستیم شهرکی در منطقه ری را برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های این حوزه راه‌اندازی کنیم.

وزیر نفت با بیان اینکه این شهرک، زمین وسیع ۲۵ هکتاری بلااستفاده بود، گفت: در حال حاضر این شهرک در حال تکمیل و ساخت از لحاظ معماری است.

زنگنه تأکید کرد: همچنین در صدد هستیم صندوقی را تحت عنوان «صندوق پژوهش و فناوری» برای حمایت از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه نفت در این شهرک راه‌اندازی کنیم.

به گفته وی، این صندوق از مسیر صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کند.

وزیر نفت ادامه داد: پیش‌بینی شده که سرمایه این صندوق ۱۰۰ میلیارد تومان باشد؛ در حال حاضر سهامداران صندوق مشخص شده‌اند.

زنگنه با تأکید بر اینکه باید مجموعه‌های فناورانه رشد کنند، گفت: رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در کشور کار مهمی است.

وی گفت: همچنین در صدد هستیم که در این پارک فناوری، هفته‌ای چندین ساعت، یک منتور را برای کمک به استارت‌آپ‌ها قرار دهیم.

وزیر نفت بیان کرد: به دلیل آنکه ما طرف تقاضا را می‌فهمیم و بازار آن را می‌دانیم، می‌توانیم به راحتی مشاوره‌ای برای رفع نیازها از طریق مجموعه شرکت‌ها ارائه کنیم.

زنگنه تأکید کرد: قبل از آنکه این پارک فناوری در شهرری راه‌اندازی شود، استارت‌آپ‌ها می‌توانند فعالیت خود را در پژوهشگاه نفت انجام دهند؛ درب‌های پژوهشگاه نفت به روی استارت‌آپ‌ها باز بوده و هست زیرا تحقیقات باید از یک جایی شروع شود.

وی با اشاره به این رویداد که در راستای ارائه نیازهای فناورانه در حوزه اقلام پرمصرف گاز است، گفت: اقلام پرمصرف، ساده‌ترین شکل نیازهای ما هستند؛ در حال حاضر این اقلام به هر طریقی تهیه می‌شوند اما شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند این اقلام را بومی‌سازی کنند.

وزیر نفت ادامه داد: سالانه ۵۲۰ میلیارد دلار در صنعت نفت برای تأمین قطعات یدکی هزینه می‌شود اما این گردش مالی، ربطی به مسائل فنی ندارد.

زنگنه با تأکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها می‌توانند در زمینه‌های متعدد حوزه نفت فعالیت کنند، گفت: ما اکنون با پدیده قاچاق فرآورده‌های نفتی روبرو هستیم که تاکنون راه‌حلی در این زمینه ارائه نشده است.

وزیر نفت در خصوص قاچاق گازوئیل گفت: در سال شاهد خواهیم بود که میزان واردات و صادرات گازوئیل کم می‌شود اما همچنان مصرف آن بالاست؛ این کجا می‌رود. مشخص است که یک اتفاقی در زمینه قاچاق رخ می‌دهد که این بحث ساخت تجهیزات نیست اما مسئله مهمی است که باید مرتفع شود.

وی افزود: در حال حاضر کارت سوخت یک تکنولوژی مربوط به ۲۰ سال پیش بوده که اکنون وَر افتاده است زیرا سیستم‌های فناورانه جدیدی می‌توانند جایگزین آن شوند. به عنوان مثال، کارت‌های بانکی توانایی انجام بسیاری از کارها را دارند و می‌تواند جایگزین مناسبی برای کارت‌های سوخت باشد.

وزیر نفت تأکید کرد: باید سیستمی برای توزیع سوخت راه‌اندازی کنیم؛ ما در تهران نمی‌توانیم جایگاه‌های سوخت ایجاد کنیم زیرا دولت زمین ندارد یا در برخی مناطق، قیمت زمین گران است. از این رو نیاز به راهکاری برای رفع این مشکل داریم.

زنگنه با اشاره به مسئله «ای ـ ‌هلتس» گفت: ما مسائل زیادی داریم که باید مرتفع شود؛ یکی از این مسائل ای‌هلتس است. در حال حاضر کسی در کشور پرونده پزشکی ندارد و این باعث ضررهای مالی و جسمی به افراد می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند به صنعت نفت کمک کنند؛ برگزاری چنین رویدادی، آغاز کار است و ما در وزارت نفت قاطعانه از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان از لحاظ مالی و خریدهای تضمینی، ارائه تسهیلات و ... حمایت می‌کنیم.

وزیر نفت تأکید کرد: ما تلاش می‌کنیم حداکثر بهره‌گیری را از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه‌ نفتی داشته باشیم.

زنگنه ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان برای فروش محصولات خود می‌توانند تسهیلاتی دریافت کنند تا بتوانند برای اولین‌بار محصولات خود را به بازار نفتی وارد کنند؛ ما قیمت خرید تضمینی را تعیین می‌کنیم و در صدد هستیم محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را خریداری کنیم.

وی عنوان کرد: این باعث می‌شود که بسیاری از مشکلات در این حوزه مرتفع شوند؛ ما تا جایی پیش می‌رویم که اگر شرکتی نیاز کشور را برطرف کند، خرید خارجی آن بخش را ممنوع کنیم.

وزیر نفت افزود: چنین اقدامی باعث می‌شود از یکسو، اشتغالزایی در این حوزه افزایش یابد و رونق تولید در کشور اتفاق بیفتد. از سوی دیگر، امید را در شرکت‌های دانش‌بنیان به جریان می‌اندازد

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم با انجام این اقدامات، به جوانان روحیه دهیم و آینده ایران را با دست‌های آنان رقم بزنیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

محمد۱۲۳۰۱۵۳۱۴:۰۳:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۷
آقاي مهندس زنگنه حقوق حضرتعالي وپرسنل مجموعه وزارت نفت اعم از شركت نفت وگاز وپتروشيمي هاوشركتها ديگر زير مجموعه حضرتعا لي چندين برابر همه سازمانها وادارت دولتي حقوق وكارانه وماموريت واضافه كار و..دريافت مي كنند اين درحالي است يك دبير با كارشناسي ارشد ويا يك كارمند مثل من بعد از 30 سال وبعد از بازنشستگي به اندازه يك كارمند وزارت نفت كه 5 سال هم سابقه ندارد حقوق دريافت مي كند وبعضي ها دم از عدالت مي زنند البته منظور از كساني كه در گرما وسرما در منطقه سرد سير وگرمسير كار مي كنند كه البته تعدادشان به 5 درصد وزارت نفت هم نمي رسد هم نمي شود وپولي كه میگيرند حلال ونوش جانشان منظورم كساني هستند در داخل شهر كار مي كنند والبته شنبه تا چهارشنبه هم تا ساعت 4 كار میكنند ونهار وميوه ودسر آنها هم سر جايشان است وموقع بازنشستگي هم چندين برابر كارمندان ديگر پاداش مي گيرند وماهمه دم از عدالت علي (ع) ميزنيم اما فردا قيامت كه پاسخگو خواهد بود
م۱۲۳۰۲۷۷۱۵:۲۷:۱۵ ۱۳۹۸/۹/۱۷
(( وزیر نفت تأکید کرد: باید سیستمی برای توزیع سوخت راه‌اندازی کنیم؛ ما در تهران نمی‌توانیم جایگاه‌های سوخت ایجاد کنیم زیرا دولت زمین ندارد یا در برخی مناطق، قیمت زمین گران است. از این رو نیاز به راهکاری برای رفع این مشکل داریم.)) جایگاه های سوخت بنزین موجود در تهران کافی است . برای جایگاه های گاز میتوان قسمتهایی از پارکها پمپ های گاز به تعداد کم گذاشت با ایمنی بالا و حتما نباید تعداد بالا باشد در کارگاه ها و کارخانه های بزرگ مقیاس پمپ گاز تعبیه کرد مثلا دوتا باشد نازل داشته باشد
ناشناس۱۲۳۰۳۰۴۱۵:۳۸:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
شما جیب ما رو نزن شما توان و تحمل مردم را محک نزن روحیه دادن شما و آقای روحانی به گران کردن دلار و بنزین و کالا و خدمات و .. و غارت و تعدیل نیرو و خصولتی سازی و ... ختم میشه ما رو به خیر شما امید نیست شر..
بی نام۱۲۳۰۳۶۲۱۶:۱۱:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
زنگنه به جوانان انگیزه دهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما قاتل تمام انگیزه هایی

پربحث‌های دیروز

 1. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 2. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 3. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 4. فرمانده بسیج دارخوین شادگان ترور شد

 5. توماس فریدمن درنیویورک تایمز: ترامپ مثل آب خوردن دروغ  می‌گوید !

 6. عامل تخریب تصویر سردار سلیمانی دستگیر و آزاد شد

 7. همتی: عملیات بازار باز برای پیش‌بینی‌پذیر کردن بازار پول است/ کسی نمی‌تواند در بازار ارز تأثیر جدی بگذارد

 8. پیشنهاد پرداخت یارانه ۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم

 9. ترامپ: مجروح شدن نیروهایمان در عین‌الاسد خیلی جدی نبود/ درباره تعداد مجروحین از پنتاگون سوال کنید

 10. آیت‌الله جنتی: رئیس‌جمهور اظهاراتی نداشته باشد که مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد/ شورای نگهبان از تائید یا رد صلاحیت هیچ فردی متنفع یا متضرر نمی‌شود

 11. اخطار دیده‌بان شفافیت و عدالت به عدم حمایت وزارت نفت از تولید داخلی لوله‌های ترش

 12. مکرون خواستار توافق با ایران بر سر برنامه موشکی بالستیک شد

 13. اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در تکاپوی رسیدن به فهرست انتخاباتی

 14. «ترانه علیدوستی» به دادسرا احضار شد

 15. کاهش نفوذ غربی ها در خاورمیانه به روایت روزنامه مصری

پربحث‌های هفته

 1. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 2. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 3. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 4. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 5. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 6. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 7. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 8. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 9. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 10. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 11. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 12. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 13. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 14. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 15. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 16. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 17. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 18. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 19. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 20. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 21. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 22. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 23. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 24. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 25. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

آخرین عناوین