زنگنه: امیدواریم بتوانیم به جوانان روحیه دهیم

گروه اقتصادی الف،   3980917102 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر نفت با بیان اینکه درب‌های پژوهشگاه نفت به روی استارت‌آپ‌ها باز است، گفت: ما در وزارت نفت قاطعانه از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان از لحاظ مالی و خریدهای تضمینی حمایت می کنیم.

به گزارش مهر، بیژن زنگنه در «اولین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز» که صبح امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: هر کاری نیاز به اهتمام و علاقه مدیریت‌ها دارد. اگر این موضوع محقق شود، ۷۰-۶۰ درصد کارها انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم شرکت ملی گاز با مدیریتی که دارد، بتواند اهدافی را که به منظور استفاده از توانایی داخلی محققان است را به نتیجه برساند، افزود: امسال وقت زیادی در مسئله حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان صرف کردیم به طوری که در صدد هستیم شهرکی در منطقه ری را برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های این حوزه راه‌اندازی کنیم.

وزیر نفت با بیان اینکه این شهرک، زمین وسیع ۲۵ هکتاری بلااستفاده بود، گفت: در حال حاضر این شهرک در حال تکمیل و ساخت از لحاظ معماری است.

زنگنه تأکید کرد: همچنین در صدد هستیم صندوقی را تحت عنوان «صندوق پژوهش و فناوری» برای حمایت از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه نفت در این شهرک راه‌اندازی کنیم.

به گفته وی، این صندوق از مسیر صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کند.

وزیر نفت ادامه داد: پیش‌بینی شده که سرمایه این صندوق ۱۰۰ میلیارد تومان باشد؛ در حال حاضر سهامداران صندوق مشخص شده‌اند.

زنگنه با تأکید بر اینکه باید مجموعه‌های فناورانه رشد کنند، گفت: رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در کشور کار مهمی است.

وی گفت: همچنین در صدد هستیم که در این پارک فناوری، هفته‌ای چندین ساعت، یک منتور را برای کمک به استارت‌آپ‌ها قرار دهیم.

وزیر نفت بیان کرد: به دلیل آنکه ما طرف تقاضا را می‌فهمیم و بازار آن را می‌دانیم، می‌توانیم به راحتی مشاوره‌ای برای رفع نیازها از طریق مجموعه شرکت‌ها ارائه کنیم.

زنگنه تأکید کرد: قبل از آنکه این پارک فناوری در شهرری راه‌اندازی شود، استارت‌آپ‌ها می‌توانند فعالیت خود را در پژوهشگاه نفت انجام دهند؛ درب‌های پژوهشگاه نفت به روی استارت‌آپ‌ها باز بوده و هست زیرا تحقیقات باید از یک جایی شروع شود.

وی با اشاره به این رویداد که در راستای ارائه نیازهای فناورانه در حوزه اقلام پرمصرف گاز است، گفت: اقلام پرمصرف، ساده‌ترین شکل نیازهای ما هستند؛ در حال حاضر این اقلام به هر طریقی تهیه می‌شوند اما شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند این اقلام را بومی‌سازی کنند.

وزیر نفت ادامه داد: سالانه ۵۲۰ میلیارد دلار در صنعت نفت برای تأمین قطعات یدکی هزینه می‌شود اما این گردش مالی، ربطی به مسائل فنی ندارد.

زنگنه با تأکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها می‌توانند در زمینه‌های متعدد حوزه نفت فعالیت کنند، گفت: ما اکنون با پدیده قاچاق فرآورده‌های نفتی روبرو هستیم که تاکنون راه‌حلی در این زمینه ارائه نشده است.

وزیر نفت در خصوص قاچاق گازوئیل گفت: در سال شاهد خواهیم بود که میزان واردات و صادرات گازوئیل کم می‌شود اما همچنان مصرف آن بالاست؛ این کجا می‌رود. مشخص است که یک اتفاقی در زمینه قاچاق رخ می‌دهد که این بحث ساخت تجهیزات نیست اما مسئله مهمی است که باید مرتفع شود.

وی افزود: در حال حاضر کارت سوخت یک تکنولوژی مربوط به ۲۰ سال پیش بوده که اکنون وَر افتاده است زیرا سیستم‌های فناورانه جدیدی می‌توانند جایگزین آن شوند. به عنوان مثال، کارت‌های بانکی توانایی انجام بسیاری از کارها را دارند و می‌تواند جایگزین مناسبی برای کارت‌های سوخت باشد.

وزیر نفت تأکید کرد: باید سیستمی برای توزیع سوخت راه‌اندازی کنیم؛ ما در تهران نمی‌توانیم جایگاه‌های سوخت ایجاد کنیم زیرا دولت زمین ندارد یا در برخی مناطق، قیمت زمین گران است. از این رو نیاز به راهکاری برای رفع این مشکل داریم.

زنگنه با اشاره به مسئله «ای ـ ‌هلتس» گفت: ما مسائل زیادی داریم که باید مرتفع شود؛ یکی از این مسائل ای‌هلتس است. در حال حاضر کسی در کشور پرونده پزشکی ندارد و این باعث ضررهای مالی و جسمی به افراد می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند به صنعت نفت کمک کنند؛ برگزاری چنین رویدادی، آغاز کار است و ما در وزارت نفت قاطعانه از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان از لحاظ مالی و خریدهای تضمینی، ارائه تسهیلات و ... حمایت می‌کنیم.

وزیر نفت تأکید کرد: ما تلاش می‌کنیم حداکثر بهره‌گیری را از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه‌ نفتی داشته باشیم.

زنگنه ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان برای فروش محصولات خود می‌توانند تسهیلاتی دریافت کنند تا بتوانند برای اولین‌بار محصولات خود را به بازار نفتی وارد کنند؛ ما قیمت خرید تضمینی را تعیین می‌کنیم و در صدد هستیم محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را خریداری کنیم.

وی عنوان کرد: این باعث می‌شود که بسیاری از مشکلات در این حوزه مرتفع شوند؛ ما تا جایی پیش می‌رویم که اگر شرکتی نیاز کشور را برطرف کند، خرید خارجی آن بخش را ممنوع کنیم.

وزیر نفت افزود: چنین اقدامی باعث می‌شود از یکسو، اشتغالزایی در این حوزه افزایش یابد و رونق تولید در کشور اتفاق بیفتد. از سوی دیگر، امید را در شرکت‌های دانش‌بنیان به جریان می‌اندازد

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم با انجام این اقدامات، به جوانان روحیه دهیم و آینده ایران را با دست‌های آنان رقم بزنیم.

دیدگاه کاربران

محمد۱۲۳۰۱۵۳۱۴:۰۳:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۷
آقاي مهندس زنگنه حقوق حضرتعالي وپرسنل مجموعه وزارت نفت اعم از شركت نفت وگاز وپتروشيمي هاوشركتها ديگر زير مجموعه حضرتعا لي چندين برابر همه سازمانها وادارت دولتي حقوق وكارانه وماموريت واضافه كار و..دريافت مي كنند اين درحالي است يك دبير با كارشناسي ارشد ويا يك كارمند مثل من بعد از 30 سال وبعد از بازنشستگي به اندازه يك كارمند وزارت نفت كه 5 سال هم سابقه ندارد حقوق دريافت مي كند وبعضي ها دم از عدالت مي زنند البته منظور از كساني كه در گرما وسرما در منطقه سرد سير وگرمسير كار مي كنند كه البته تعدادشان به 5 درصد وزارت نفت هم نمي رسد هم نمي شود وپولي كه میگيرند حلال ونوش جانشان منظورم كساني هستند در داخل شهر كار مي كنند والبته شنبه تا چهارشنبه هم تا ساعت 4 كار میكنند ونهار وميوه ودسر آنها هم سر جايشان است وموقع بازنشستگي هم چندين برابر كارمندان ديگر پاداش مي گيرند وماهمه دم از عدالت علي (ع) ميزنيم اما فردا قيامت كه پاسخگو خواهد بود
م۱۲۳۰۲۷۷۱۵:۲۷:۱۵ ۱۳۹۸/۹/۱۷
(( وزیر نفت تأکید کرد: باید سیستمی برای توزیع سوخت راه‌اندازی کنیم؛ ما در تهران نمی‌توانیم جایگاه‌های سوخت ایجاد کنیم زیرا دولت زمین ندارد یا در برخی مناطق، قیمت زمین گران است. از این رو نیاز به راهکاری برای رفع این مشکل داریم.)) جایگاه های سوخت بنزین موجود در تهران کافی است . برای جایگاه های گاز میتوان قسمتهایی از پارکها پمپ های گاز به تعداد کم گذاشت با ایمنی بالا و حتما نباید تعداد بالا باشد در کارگاه ها و کارخانه های بزرگ مقیاس پمپ گاز تعبیه کرد مثلا دوتا باشد نازل داشته باشد
ناشناس۱۲۳۰۳۰۴۱۵:۳۸:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
شما جیب ما رو نزن شما توان و تحمل مردم را محک نزن روحیه دادن شما و آقای روحانی به گران کردن دلار و بنزین و کالا و خدمات و .. و غارت و تعدیل نیرو و خصولتی سازی و ... ختم میشه ما رو به خیر شما امید نیست شر..
بی نام۱۲۳۰۳۶۲۱۶:۱۱:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۱۷
زنگنه به جوانان انگیزه دهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما قاتل تمام انگیزه هایی

پربحث‌های دیروز

 1. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 2. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 3. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 4. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 5. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

 6. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 7. روحانی: اعتراف می‌کنم که در ساخت مسکن عقب ماندگی داشتیم

 8. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 9. جهانپور: خیلی از مبتلایان به کرونا در ایران شناسایی نشده‌اند/ تنها ۱۰ درصد تهرانی‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

 10. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

 11. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 12. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 13. سقوط خوفناک یک هواپیما در حاشیه بزرگراه

 14. آمار به‌روز جهانی درباره کرونا/ ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد فوتی جدید

 15. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 16. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

 17. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. به چه قیمت؟

 7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 15. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 19. سیروس گرجستانی درگذشت

 20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 25. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

  2.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

  3. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

  4. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

  5. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

  6. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

  7. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

  8. جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند/ دردی از جامعه را حل کنیم/ به مشکلات معیشتی آگاه هستیم

  9. قیمت سکه همچنان رو به صعود

  10. طرح هر ایرانی یک مسکن در مجلس کلید خورد

  11. سطح فساد در کشورهای جهان و آمار جانباختگان در زلزله !

  12. جزئیاتی از تخلفاف خصوصی‌سازی در واگذاری کشت و صنعت مغان

  13. خودروی K۱۳۲ ایران خودرو را بهتر بشناسید

  14. نوبخت: دولت برای جبران کسری بودجه، دو روش در پیش گرفته‌ است

  15. ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۵ میلیون تومان شد/ سود ۶۷۳ هزار تومانی در یک روز

  16. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

  17. خاندوزی: بار مالیات بر خانه‌های خالی به مستاجران منتقل نمی‌شود/ برای کنترل قیمت مسکن، افزایش عرضه نباید فراموش شود

  18. خودروی "کوئیک آر پلاس"، زیر ۱۰۰ میلیون تومان قیمت خورد

  19. بازار اجاره مسکن در بدترین شرایط طی نیم قرن اخیر

  20. بالاترین تورم متعلق به کدام کشورها است؟

  21. فروش مرغ بالاتر از ۱۷ هزار تومان گرانفروشی است

  22. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

  23. روحانی: تحویل مسکن به افراد ثبت نام کننده در طرح مسکن یکم اولویت دولت است

  24. جدول/ قیمت طلا، سکه و دلار امروز

  25. حالا نوبت گرانی گوشی همراه است!

  آخرین عناوین