اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

 3980910169 ۲۹ نظر، ۲۷ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

با اجرایی شدن سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، اعتراضاتی در شهرهای مختلف رخ داد. اعتراضاتی که بدلیل اجرای تصمیمی(فارغ از میزان کار کارشناسی و منطقی بودن آن) بدون تدارک پیش زمینه های لازم توسط دولت شکل گرفت و در ادامه به آشوب منجر شد و خسارات جانی و مالی به همراه آورد.

یکی از مسائلی که با گذشت بیش از دو هفته از آغاز این شورش ها در هاله ای از ابهام قرار دارد و رسانه های معاند دائماً تلاش دارند بر روی آن مانور دهند آمار تلفات و کشته هاست. در واقع رسانه‌های خارجی در پی این هستند با سوءاستفاده از فضای ابهام موجود با ارائه آمارهای غیرواقعی، بستر و کف جامعه را ناآرام نگه دارند.

آنها همچنین تلاش دارند سیستم سیاسی را به گونه ای به تصویر بکشند که گویی به شکلی عریان از خشونت برای برخورد با مردم عادی و آرام کردن فضای جامعه استفاده کرده است. این در حالی است که در اعتراضات اخیر، بسیاری از ضدانقلاب از جمله سلطنت طلب ها، منافقین، گروهک های معاند و تجزیه طلب به میدان آمدند تا از فرصت بدست آمده جهت بالا بردن تخریب ها و آمار جانباختگان استفاده کنند تا به خیال خود به نظام جمهوری اسلامی ضربه ای وارد کنند. بنابراین واضح است که رسانه های خارجی اصلاً تمایلی ندارند از درگیری های مسلحانه که در برخی شهرها رخ داده سخنی به میان آورند.

آنها تمایل دارند صرفاً روایتی تحریف شده از واقعیت ارائه دهند تا به زعم خود از جمهوری اسلامی مشروعیت زدایی کنند و بر اتفاقات و حوادث اخیر موج سواری کنند. این مقدمه به این دلیل مطرح شد تا حساب معترضان که مردم عادی بودند از آشوب گران سازمان یافته و گروهک های نفاق و تجزیه طلب جدا شود.

در این بین نکته ای که مشخص نیست و ضرورت داد تا درباره آن به طور صریح مسئولان و مقامات سخن بگویند میزان تلفات و آسیب هایی است که مردم عادی در این دو هفته متحمل شده اند. بخصوص این که به اذعان مسئولان و مقامات، بسیاری از اعتراضات در حاشیه شهرها رخ داده و بیشتر افرادی که حضور داشته اند به لحاظ پایگاه اقتصادی جزء اقشار و طبقات ضعیف جامعه بوده اند. به همین دلیل است که اتفاقاً سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ روز یکشنبه اعلام کرد: همان طور که صف آشوب‌گران از مردم جدا شد، صف کسانی که جانشان را بی‌گناه از دست دادند نیز از صف کسانی که به نوعی می‌خواستند اموال عمومی را تخریب کنند، جدا می‌شود.

سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز روز 4 آذرماه بعد از برگزاری جلسه با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بیان داشت« در این اعتراضات هم اغلب دستگیرشدگان بیکار یا دارای مشاغل کم‌درآمد بوده و از سواد کمی برخوردار بودند». یا محمد رزم، رئیس کل دادگستری لرستان دیروز گفته بود« در بازدید از زندان پای صحبت و درد دل اغتشاشگران نشستیم که اکثر آنها اظهار ندامت کرده و از اقشار ضعیف جامعه و بدون هیچ‌گونه گرایش و اهداف سیاسی بودند».

همین موضوع باید سبب شود تا حساسیت مسئولان افزایش یابد؛ چرا که یکی از اهداف و آرمان های اصلی انقلاب اسلامی در سال 57 توجه به اقشار و طبقات ضعیف بوده و آنها صاحبان و ولی نعمتان انقلاب بوده، هستند و خواهند بود.

فراموش نشود مشکلات اقتصادی چند سال اخیر بیشترین فشار روی این قشر و طبقه ایجاد کرده و متاسفانه باید گفت کمترین توجه نیز به آنها شده است. بخصوص در دوره ای که دولت مستقر توجهی به رعایت عدالت در مالیات ستانی، حذف یارانه ثروتمندان و... ندارد.

موضوع زمانی مهم تر می شود که در روزهای اخیر برخی جریانات و گروه های سیاسی که تجربه حکمرانی آنها ثابت کرده کمترین قرابت را با گفتمان مردم حاشیه نشین و مستضعف جامعه دارند و تصمیمات آنها بیشترین ضربه را به زندگی و معیشت مردم عادی وارد کرده داعیه دار دفاع از آنها شده اند.

بنابراین ضرورت دارد درباره تعداد کل کشته ها بخصوص جانباختگان معترضان عادی اطلاع رسانی دقیقی صورت گیرد تا ضمن خلع سلاح رسانه های معاند برای فضاسازی منفی و انحراف افکار عمومی، از خانواده های آنها دلجویی به عمل آید. ناگفته پیداست در این بین اگر فرد یا افرادی نیز مرتکب قصور یا عملی غیرقانونی شده اند بایدبا آنها برخورد شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

على اصقر۱۲۲۰۹۹۴۰۰:۰۸:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۱۲
آمار جليقه زردهاي فرانسه و آشوب طلبان انگليس را سريع تر اطلاع رساني مى كنند آن هم از طريق خبرنگان مهاجر صدا و سيما
ناشناس۱۲۲۱۳۸۲۱۰:۲۰:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
کشته شدگان شامل موارد زیر هستند: 1- تعداد کمی از اراذل تروریست در درگیری به درک واصل شدند. عده از آن ها هم بازداشت شده اند که در صورت ارتکاب قتل باید اعدام شوند 2- عده از مردم عادی(کارگر پمپ بنزین، کارمند شهرداری) که توسط اراذل کشته شدند 3- عده ای از نیروهای انتظامی که توسط اراذل شهید شدند ---------------------------------------------------------------------------------------------- امریکا از این که برنامه اش به این سرعت منقضی شد عصبانی است و سعی در کشته سازی، بزرگ نمایی و یا دریافت آمار دقیق برای برنامه بعدی دارد
ناشناس۱۲۲۱۷۵۰۱۳:۵۸:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۱۲
خداوند شر افکار داعشی این گونه افراد را از سر مردم این سرزمین دور کند ! آیا واقعا اعتقاد دارید همه کشته شدگان اراذل هستند؟!
ناشناس۱۲۲۰۹۹۶۰۰:۰۸:۴۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
شفاف باشید و آمار را با شفافیت اعلام کنید. تا کی میخاید اجازه بدید منبع آمار رسانه های بیگانه لندنی باشند؟!
ناشناس۱۲۲۰۹۹۹۰۰:۱۴:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
در هر صورت باید کشته شدگان شهید اعلام شوند، چون بخاطر معیشت و ناامیدی از آینده کشور به خیابان آمده بودند
ناشناس۱۲۲۱۲۹۷۰۹:۲۹:۰۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
اعلام شود یا نشود ، شهیدن
ناشناس۱۲۲۱۹۶۰۱۵:۳۴:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۱۲
اون خبیثی که اومده زندگی مردم بیگناه را به آتش کشیده مستحق اشد مجازاته ... اسم شهید را به ابتذال نکشید!
املی۱۲۲۱۰۰۲۰۰:۲۴:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۱۲
وقتی مسئولان ما ازانتشار جانباختگان امتناع میکنند قطعا وبدون شک امار جانباختگان ارائه شده ازسوی رسانه های بیگانه مورد تایید مردم قرارمیگیرد ویکی ازعوامل بروز شایعه وشکل گیری افکار عمومی همین که مسئولان پاسخگو نیستند واین موجب میشود شایعه وامارکشته شدگان ازسوی رسانه های بیگانه مورد تایید قرارگیرد
ناشناس۱۲۲۱۰۰۷۰۰:۳۹:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۱۲
مجلس در این سال آخر یک خودی نشان بده! همه اقشار به خصوص ثروتمندان باید بر اساس درآمد مالیات بدهند. از جمله پزشکان، بازیگران، خواننده ها، اصناف، وکلا و ...
علی۱۲۲۱۴۷۸۱۱:۲۷:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۱۲
فکر کردی از اونا مالیات بگیرن اون نمیان از تو جیب من پسش بگیرن ؟
ناشناس۱۲۲۱۰۱۶۰۰:۴۶:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۱۲
بعید میدونم آمار دقیقی اعلام بشه خیلی خوشبین نیستم به اینکه این اتفاق میوفته
ناشناس۱۲۲۱۳۳۵۰۹:۴۷:۰۴ ۱۳۹۸/۹/۱۲
برادر با همین کار هاشون اعتماد اجتماعی یعنی ضروری ترین عنصر لازم برای یک کشور، را نابود کردن به قول جهانگیری چه کردید با این کشور؟
ناشناس۱۲۲۱۶۳۷۱۲:۵۴:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۱۲
خود جهانگیری و دوستانش چه کردند با این کشور؟؟؟
امیر حسین سلطان/تهران۱۲۲۱۰۱۷۰۰:۵۵:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۱۲
ایکاش قطعی اینترنت نه تنها برای خارج بلکه حتی برای دسترسی به سایت های داخلی(نظیر همین سایت الف) همچنان تداوم داشت! مضافا ایکاش ماهواره ها هم به نحوی از انحا مختل می شدند! مگر انسان چقدر باید قلبش از سنگ هم سخت تر باشد تا با دیدن تصاویر و اسامی گروهی از جانباختگان حوادث تلخ اخیر در اینگونه وسایل ارتباط جمعی خمی به ابرو نیاورد و یا بتواند همه آنچه را که می بیند دروغ و یا جعلی و مثلا از جنس فتوشاپ! بپندارد تا بدینوسیله شاید قدری از آلام و عذاب وجدان آسوده گردد و اینها درست در حالی است که از اسامی و تصاویر این جانباختگان در گوشه و کنار کشورمان در رسانه ملی(صدا و سیما) یا مطلقا اثر و نشانی نیست و یا اگر هم هست بسیار بندرت در مورد جانباختگان عادی(معترض و حتی غیرمعترض) تا به حال اطلاع رسانی شده است. صرفا بحث تعداد کل جانباختگان نباید مهم تلقی شود بلکه جان باختن ولو یک نفر بیگناه هم میبایست خیلی بیش از اینها اهمیت داده می شد تا چه برسد به اینکه این تعداد متاسفانه و احتمالا به دهها نفر نیز افزایش یافته باشد. والله اعلم.
ناشناس۱۲۲۱۰۲۷۰۱:۱۱:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
صدها انسان گرسنه و ناامید مردند بخاطر اشتباهات دیگران
ناشناس۱۲۲۱۱۰۷۰۶:۳۷:۰۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
عمده دلیل نویسنده برای شفاف کردن و انتشار امار اینه که رسانه های معاند جو سازی می کنند. خوبه این رسانه های معاند هستند که حداقل مجبور بشید بعد کلی وقت یه اماری بدید. اگه نبودن لابد لازم نبود دیگه.
ناشناس۱۲۲۱۱۱۲۰۶:۴۶:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
این فرماندار که مصاحبه کرده و دستور شلیک داده برین از مردم مصاحبه بگیرید که به نظرتون باید در برابر اغتشاشگر چکار کرد بعد گلوله مشقی بدین به اینها بعد بپرسین بلخره باید با تروریست و قاتل چکار کرد ؟
ناشناس۱۲۲۱۱۱۶۰۷:۰۲:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۱۲
صریح قرآن هست که اگر یک نفر بیگناه کشته شود مثل این است که تمام انسان ها را کشته است
ناشناس۱۲۲۱۱۴۹۰۷:۴۸:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
آقای نویسنده که مفهوم مستضعف رو نفهمیدی چرا میای مقاله می نوییسی
ناشناس۱۲۲۱۵۹۷۱۲:۳۲:۵۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
دمت گرم! می ترسم چهار روز دیگه بفهمیم که معنی چیزای دیگه رو هم بد فهمیدیم: عدالت، خدمتگذار، آزادی، میزان رای مردم است و...
حامد۱۲۲۱۶۲۵۱۲:۴۸:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۱۲
راست میگه دیگه . مفهوم مستضعف بعد 40 سال تغییر پیدا کرده ، نمیدونی یه خورده مطالعه کن.
ناشناس۱۲۲۱۱۷۳۰۸:۰۳:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۱۲
طرح افزایش قیمت بنزین بسیار بد اجرا شد و حق اعتراض مردم ایران قانونی است. عده ای منافق، مزدور، خائن، وطن فروش و دست نشانده آمریکاو عربستان از فرصت اعتراضی مردم سوء استفاده کرده و با هدایت رسانه های ایران اینترنشنال، صدای آمریکا، بی بی سی فارسی و شبکه های ماهوره ای خائن مانند من و تو خواهان آشوب گسترده در تمام ایران بودند؛ به لطف خدا و با تشخیص درست مردم این توطئه خنثی و با تحمیل خسارت های بسیار گسترده به اموال عمومی و مردم ؛ تمام عوامل اصلی آشوب گران دستگیر شدند. یاد آوری نکات مهم این طرح این است که : 1- فقط مردم داخل ایران حق تعیین سرنوشت خود را دارند و تمام ایرانیان وطن فروش و خائن خارج نشین باید دخالت در امور ایران را به فراموشی بسپارند. 2- ما هیچ گاه نباید بازیچه اندیشه های پلید و ضد بشری کشورهای آمریکا، اسرائیل و عربستان و دیگر کشورهای اروپایی باشیم. این کشورها از ویرانی ایران؛ در فشار زیستن مردم ایران و دست به دامن شدن آنها بسیار لذت می برند. ما هیچ گاه نباید از هیچ کشوری در دنیا ذره ای انتظار کمک و خیر خواهی را داشته باشیم تمام کشورهای دنیا به دنبال منافع خود و گاه استعمار و استثمار کشورهای فقیر به ویزه ایران هستند. 3- دست اندر کاران ایرانی رسانه های انگلیسی BBC - Farsi آمریکاییVoA و عربستانی iran international باید دست از مزدوری و خیانت به مردم و کشور ایران بردارید؛ و بیش از بازیچه آمریکایی ها، عربستانی ها و انگلیسی ها نشوند. شما در برابر خون جوانان خامی که گوش به فرمان شما در این توطئه سخت بودند؛ مسئول هستید. 4- ما باید به دنباله روی از فرهنگ غنی ایران زمین در راه آفرینش شکوه دوباره ایران و سربلندی مردم ایران با تمام وجود در حال جان بازی باشیم. مهرداد رادمهر
ناشناس۱۲۲۱۲۴۷۰۸:۵۷:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
در حال حاضر, رسانه های داخلی در پایین ترین درجه اعتماد پذیری حداقل نسبت به حوادث ابان ماه قرار دارند.
حسن۱۲۲۱۲۵۹۰۹:۰۳:۳۸ ۱۳۹۸/۹/۱۲
معترض مسالمت جو باید امنیت جانی داشته باشه حتی کسی که جایی را تخریب میکنه باید بازداشت و مجازات بشه
ناشناس۱۲۲۱۳۱۲۰۹:۴۰:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۱۲
اگر در امور سیاسی و اداره کشور قانون وشفافیت بود اصلا کار و معیشت و زندگی مردم در این تنگناها نبود که امروز بجای درمان علت سرگرم شناسایی معلول ها باشیم
ناشناس۱۲۲۱۴۶۳۱۱:۱۴:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
کی بود کی بود من نبودم! بازی جدیدی نیست!
ناشناس۱۲۲۱۵۹۳۱۲:۳۰:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۱۲
حالا الان بگو ... آمار کشته شدگان آمریکا به علت دست تو دماغ کردن! سریع صدا و سیما یک گزارش کامل و با جزییات میده بیرون!!!
ناشناس۱۲۲۱۷۱۷۱۳:۴۴:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۱۲
کسی که به پلیس حمله کنه پلیسم بهش شلیک می کنه همه جای دنیا همینطوره
ناشناس۱۲۲۱۸۲۹۱۴:۲۲:۵۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
در هیچ کشور درست و حسابی اینترنتش یک هفته قطع نمیشه و بعد دو هفته آمار کشته شدگان مخفی نمیمونه ...

پربحث‌های دیروز

 1. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 2. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 3. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 4. وزیر اقتصاد نرخ واقعی دلار را اعلام کرد

 5. جهانگیری: برخورد با فساد و مفسدین به‌ تنهایی کافی نیست/ توکلی: مبارزه با فساد باید بدون تبعیض انجام شود

 6. رفتارهایی که در کشورهای دیگر بی ادبی محسوب می‌شود

 7. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 8. دژپسند: افشاکنندگان فساد از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرند

 9. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

 10. گلوبال ریسرچ: ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت

 11. شرط عجیب برانکو برای ایران

 12. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

 13. اتباع ایران بخصوص نخبگان و دانشمندان از سفر به آمریکا اجتناب کنند

 14. خسارت ۳۶ میلیاردی ویلموتس به کشور!

 15. فرصت طلبی با وکالت مردم...

 16. رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

 17. پرونده "پسر آخوندی" به دادگاه ارسال شد/ پای ۵۰۰ میلیارد تومان در وسط است!

 18. لاریجانی: عده‌ای با منفی‌بافی ‌دل مردم را خالی می‌کنند/ مسئولان به مکان‌هایی بروند که مشکلات مردم بیشتر است

 19. خودداری وزیر اقتصاد از اظهارنظر درباره معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها

 20. افزایش بودجه ارتش و سپاه/ کاهش بودجه ستاد کل نیروهای مسلح

 21. دلار در صرافی‌ها به ۱۳۹۰۰ تومان رسید

 22. شرط استراماچونی پذیرفته شد/ استقلال در انتظار بازگشت سرمربی

 23. انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

 24. سردار جعفری: تنها راه خروج مردم از بن‌بست تغییر انتخاب‌هایشان است/ مشکل اصلی ما ساختار نیست

 25. تصویب افزایش سقف وام مسکن تا ۲ هفته دیگر

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 3. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 5. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 6. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 9. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 10. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 15. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 16. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 21. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 22. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 23. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 24. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 25. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 3. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 4. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 5. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 6. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 7. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 8. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 9. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 10. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 11. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

 12. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 13. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 14. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 15. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 16. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 17. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 18. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 19. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 20. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 21. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 22. روحانی: پاسخ تلفن اوباما را دادم و در کمتر از ۱۰۰ روز به توافق رسیدیم/ مذاکره ظریف و جان کری کار عظیمی بود

 23. هجوم داوطلبان نمایندگی مجلس؛ فرصت یا تهدید؟

 24. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 25. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

آخرین عناوین