قاضی‌زاده هاشمی: سوءتدبیر دولت به ایجاد آشوب کمک کرد

گروه سیاسی الف،   3980908030

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ناکارآمدی دولت، عدم نظارت مجلس و طراحی‌های دشمنان خارجی دو لبه قیچی در آشوب‌های اخیر بودند.

به گزارش مهر، سید امیرحسین قاضی زاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در مورد راهبردهای خطرناک دشمن در آشوب های اخیر، گفت: طراحی که دشمن برای آشوب های اخیر انجام داد، طراحی مکمل سایر آشوب ها در کشورهای عراق و لبنان بود. مداخلات با فعالیت هایی که در آشوب ها در عراق، لبنان و ایران توسط دشمنان ساماندهی شد نقشه مشترکی بود.


وی افزود: دشمن برای آشوب در ایران، عراق و لبنان سلسله برنامه ریزی داشت و در پی اجرای پروژه کلان خود جهت ایجاد آشوب های مدنی در محور مقاومت و ناکارآمد سازی حکومت مرکزی در این کشورها بود. آمریکا تلاش دارد تا کشورهای حوزه مقاومت را به سمت تجزیه طلبی سوق داده و تعارضات قومی و اجتماعی را پررنگ کنند.

دشمن به دنبال تجزیه ایران است

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه برنامه ریزی اصلی دشمنان، تجزیه ایران است گفت: دشمنان تلاش دارند تا یکپارچگی و استقلال کشور ایران را از بین ببرند. برنامه دشمن فقط براندازی جمهوری اسلامی نیست بلکه دشمنان به دنبال تجزیه ایران هستند.

قاضی زاده هاشمی در خصوص عملکرد سیاسیون به خصوص دولتی ها در مواجه با این توطئه خطرناک، تاکید کرد: متاسفانه در میان سیاسیون، رجال ملی که «استراتژیست» باشند و به نظام اسلامی به صورت یکپارچه نگاه کنند و منافع ملی را در نظر بگیرند، کمتر وجود دارد.

وی با بیان اینکه دعواها در میان رجال سیاسی کشور در حد رقابت بین دو جناح برای گرفتن مسئولیت های کشور است، اظهار داشت: بنابراین در سطح احزاب و گروه های سیاسی، مجلس و دولت کسانی که به منافع ملی به صورت عمومی فکر کنند و بر اساس مصالح نظام اسلامی و انقلاب اسلامی عمل کرده و حرف بزنند کمتر وجود دارند.

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: متاسفانه امروز شاهد هستیم در میانه جنگی که میان جمهوری اسلامی ایران و آمریکا وجود دارد افراد و جریانات مختلف به دنبال پیدا کردن مقصران داخلی هستند.

قاضی زاده هاشمی افزود: این بدان معنا نیست که در کشور مقصری وجود ندارد بلکه مقصران در داخل وجود دارند، بی تدبیری، ساختارهای معیوب، نفوذ، عدم کارآمدی و دلدادگی به بیگانه همگی مقدمات حضور و نفوذ دشمنان خارجی است که چشم به کیان و یکپارچگی این کشور دارند.

دولت درباره «بنزین» مردم را اقناع نکرد

وی در مورد عملکرد دولت در فتنه اخیر، تاکید کرد: دولت در مورد اصل تصمیم گیری، انتخاب سناریو، نحوه اجرا و اقناع افکار عمومی عملکرد مناسبی نداشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: دولت در زمینه شناخت محیط، شناخت جریان عملیاتی دشمن در شهرهای بزرگ و کوچک و سهم آسیب های اجتماعی دچار اختلال بود و طراحی مناسب برای برخورد با عوارض حاشیه ای اجرای این تصمیم و اقدام به موقع مثل مسدود سازی اینترنت و حضور میدانی نیروی انتظامی نداشت و در بسیاری از نقاط کشور دستگاه های اجرایی از آشوب ها جا ماندند و این به آن معناست که دولت برای پیامدهای اجرای این طرح هیچ فکری نکرده بود.

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: شورای تامین و نیروهای میدانی توجیه نشده بودند.

وی گفت: در مشهد که فرمانداری در حوزه میدانی در کف میدان بود با کمترین تلفات و مشکلات موضوع جمع شد. نوع عملکرد دستگاه های اجرایی و انتظامی، اداره کل اطلاعات سپاه، فرمانداری و نیروی انتظامی در شهرستان ها در اوج گرفتن فتنه و یا سرد شدن آن مهم بود.


نماینده مردم مشهد در مجلس تاکید کرد: این نشان می دهد دولت نه تنها با افکار عمومی صحبت نکرده بود و افکار عمومی را اقناع نکرده بود بلکه دستگاه های متولی را توجیه نکرده بود و این دستگاه ها آمادگی در مورد آشوب ها نداشتند.

دشمن با اجرای طرح لانه زنبور دنبال ناهمسان سازی منطقه بود

قاضی زاده هاشمی در خصوص ابعاد توطئه دشمن و ارتباط شکست های چند ماهه دشمنان در منطقه با حوادث اخیر در ایران نیز،  گفت: دشمنان انقلاب در منطقه در حوزه کشورهای مقاومت با اجرای طرح لانه زنبور مشغول برنامه ریزی برای ناهمسان سازی کشورهای این منطقه بودند. در این راستا قانون اساسی معیوب به این کشورها تحمیل کرده و ساختار سیاستی قومیتی را در لبنان و عراق برنامه ریزی کردند که این امر موجب ناکارآمدی در این کشورها شد و طبیعتا سطح فساد و ناکارامدی اداری در این کشورها افزایش یافت.

وی ادامه داد: این امر موجب افزایش نارضایتی های مدنی در این دو کشور شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در ادامه دشمنان برای ایجاد آشوب ها و نارضایتی های مدنی در این دو کشور نیروهایی را تربیت کردند و همزمان برای جمهوری اسلامی ایران هم چنین برنامه ریزی هایی صورت گرفت.

قاضی زاده هاشمی گفت: از یک سو با ایجاد فشار اقتصادی همه جانبه باعث ایجاد اختلال در روند صحیح اداره کشور شدند و از سوی دیگر با سازماندهی آشوبگران، اغتشاشگران و ضدانقلاب و ایجاد هسته های اغتشاشات در کشور زمینه آشوب را فراهم کردند.

سوء تدبیر دولت به اغتشاشات کمک کرد

وی با بیان اینکه سوءتدبیر دولت و عدم توجه دقیق مجلس به عملکرد دولت به این ماجرا کمک کرد، تصریح کرد: مجلس به وظیفه خود در هدایت و برخورد با دولت عملکرد نکرد و در مقابل وزرای ناکارآمد نایستاد و به آنها رای اعتماد داد و به راحتی از کنار سوتدبیر وزرا گذشت.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولت هم پر از افراد پیر و خسته و بیمار بود که به لحاظ جسمی توانایی اداره کشور را نداشتند. آقای روحانی نیز هیچ تصمیمی برای ترمیم کابینه نگرفت و این دو امر دو لبه قیچی بود که زمینه ساز ناآرامی های مدنی و تبدیل ناآرامی های مدنی به اغتشاش میدانی شد.

پربحث‌های هفته

 1. خواجه در بند نقش ایوان است!..

 2. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

 3. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 4. فرود دیدنی F۳۵ روی یک ناو در دریا

 5. گرانی خودرو تا کجا!؟

 6. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 7. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

 8. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 9. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 10. همه پسران سید حسن نصرالله در یک قاب

 11. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

 12. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

 13. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 14. آیت‌الله رئیسی: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال اخلال در جامعه است

 15. چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟

 16. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

 17. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 18. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 19. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 20. قالیباف: مهم‌ترین دغدغه سران قوا توجه به حل مشکلات مردم است

 21. تشییع پیکر آیت‌الله صانعی در قم

 22. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

 23. مطالبه از مجلس انقلابی...

 24. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

 25. قیمت دلار و سکه پایین آمد + جدول قیمت‌ها

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

 2. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 3. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 4. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 5. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 6. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 7. مطالبه از مجلس انقلابی...

 8. افکار عمومی منتظر چه حکمی برای اکبر طبری بود؟

 9. روحانی: نحوه خرید و فروش خودرو به نفع مصرف‌کننده باید اصلاح شود

 10. قالیباف: از هفته جاری شاهد تحول در بورس هستیم/ باید سرمایه و پول مردم به درستی صیانت شود

 11. وعده قالیباف درباره بورس/عبور یاران هاشمی از رئیس دولت اصلاحات/توضیح کدخدایی درباره یک توصیه انتخاباتی جنجالی/نماینده مجلس: سر در ورودی پاستور بنویسید دولت تعطیل است

 12. ایزدی: واکنش صحیح به فعال‌شدن مکانیسم ماشه، خروج از NPT است/ خروج از برجام برای ما سودی ندارد

 13. جزئیات تازه از پرونده نوید افکاری/ماموریت جدید جهانگیری/روایت زیباکلام از دلیل حمایت کارگزاران از لاریجانی/روحانی: چرا مردم در فشار قرار می‌گیرند؟ 

 14. نظر کاربران بحرینی در خصوص سازش با رژیم صهیونیستی

 15. سخنگوی شورای نگهبان: در پست‌های کلان، مسئولین بهتر است بعد از مدتی جای خود را به جوانان بدهند/ عمده مسائلی که باعث شد مردم استقبال زیادی از انتخابات نکنند اقتصادی بود، نه عملکرد شورا

 16. قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

 17. همه امکان خطا دارند/ از شفافیت نترسیم

 18. صالحی: هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی‌سازی می‌کنند

 19. زنان می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شوند؟

 20. رصد دشمن!

 21. تاکید رئیسی بر تفکیک جرم سیاسی از جرم امنیتی/ کنایه باهنر به روحانی درباره اختیارات رئیس‌جمهور/ احتمال حضور جلیلی در انتخابات ۱۴۰۰ جدی‌ شده است؟

 22. چرا مجلس به نقش نظارتی خود در مورد شوراهای اسلامی شهر و روستا عمل نمی‌کند!؟

آخرین عناوین