گزارش نشنال اینترست از موشک‌های منحصر به فرد ایرانی که در هیچ کشور دیگری دیده نشده

گروه جهان الف،   3980903127 ۳۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک نشریه اینترنتی آمریکایی با اشاره به مجهز شدن ایران به سامانه موشکی "لبیک" نوشت این مساله نگرانی عمده عربستان و اسرائیل را برانگیخته است. 

گزارش نشنال اینترست از موشک‌های منحصر به فرد ایرانی که در هیچ کشور دیگری دیده نشده

به گزارش الف نشنال اینترست در مقاله ای افزود ایران درنظر دارد این موشک ها را در اختیار متحدان خود در منطقه قرار دهد: 

 « ایران به تازگی از تجهیزاتی رونمایی کرده است که ظاهرا موشک های غیرهدایت شونده سطح به سطح را به تسلیحات هدایت شونده تبدیل می کند. 

به نوشته هفته نامه جینز دیفنس، سامانه لبیک شبیه واحدهای هدایت کننده ای است که در خانواده موشکی فاتح-110 با سوخت جامد به کار رفته است، گرچه سطوح کنترل کننده مثلثی شکل آن تغییر کرده است. جینز دیفنس این تحلیل را براساس تصاویری که اخیرا  از تلویزیون ایران  پخش شده، تهیه کرده است. 

براساس این تحلیل، تجهیزات مورد نظر در خانواده موشکی فاتح-110 در مکانی بین موتور موشک و کلاهک آن نصب می شود تا موشک را هدایت کند. آنها ظاهرا با موشک های سنگین توپخانه ای 610 میلی متری موسوم به زلزال هم خوانی دارند. 

این پیشرفت موشکی کارشناسان نظامی اسرائیل را نگران کرده است، زیرا می گویند حزب الله که گروه نیابتی ایران در لبنان است، حدود 150 هزار موشک دارد که به سمت اسرائیل نشانه رفته اند. در حال حاضر اینها سلاح های "خاموش" هستند.

"اوزی روبین" کارشناس امور نظامی اسرائیلی به نشریه تایمز اسرائیل گفت: "در خودِ مساله تبدیل هیچ تحول جدیدی وجود ندارد، زیرا آنها سال ها است که مشغول این کار هستند، و تاهمین الان هم تجهیزات مبدل موشک های خانواده فاتح-110 را نشان داده اند." 

وی می افزاید: "آنچه جدید است، ایرودینامیک وینگ لت آنهاست که بسیار منحصر به فرد بوده و تاکنون در ایران و هیچ کشور دیگری دیده نشده است. این طراحی به جای نسخه برداری از دیگر تجهیزات، بومی و بیانگر اعتماد به نفس ایرانی ها است. هدف از ایرودینامیک منحصر به فرد جدید، احتمالا افزایش قابلیت مانور موشک های مبدل است." 

از جنگ دوم جهانی تاکنون که کاتیوشاهای افسانه ای شوروی نظامیان نازی را درهم کوبید، موشک های مبدل به جنگ افزارهایی مرسوم تبدیل شده اند. گرچه موشک های توپخانه ای قادر به ایجاد تخریب گسترده و هول آور هستند، و می توان دسته ای از آنها را از یک پرتابگر شلیک کرد، این موشک ها کم دقت بوده و با حجم بالای آتش، اهداف خود را نابود می کنند. خمپاره اندازها هستند که آتشی بادقت دارند. 

اما اگر ایران بتواند موشک غیرهدایت شونده را به سلاحی هدایت شده تبدیل کند، این مساله قابلیت موشک ها را به میزانی چشمگیر تغییر می دهد. ایران سیستمی متنوع از موشک ها را دراختیار دارد که عمدتا طراحی های قدیمی شوروی هستند، نظیر فلق-1 که شبیه سیستم پرتاب گسترده موشکی 240 میلی متری BM-24 شوروی. ایران همچنین انواع متنوع از موشک های بالستیک هدایت شونده نظیر فاتح-110 در اختیار دارد که برد آن بیش از 100  مایل بوده و از سیستم هدایتگر GPS بهره می برد.

جای تعجب ندارد که اسرائیلی ها نگرانند. نیروهای دفاعی (جنگی) اسرائیلی که تاکنون نگران موشک پرانی گسترده حزب الله بوده اند، اکنون باید احتمال هجمه ای از سلاح های هدایت شونده به اهداف استراتژیک خود نظیر نفت کش ها، پالایشگاه های شیمیایی و پایگاه های نظامی شان را نیز درنظر بگیرند. اگر این موشک ها قابلیت مانور داشته باشند، در این صورت سیستم های ردیابی موشکی نظیر گنبد آهنین هم قادر به رهگیری آنها نیستند. 

اما عربستان هم احتمالا از این مساله نگران است. ماه گذشته تاسیسات عربستان هدف حملات موشکی و پهبادی گسترده قرار گرفت، و مسئولیت آن را نیروهای حوثی در یمن برعهده گرفتند، که با نیروهای تحت امر عربستان می جنگند. اما آمریکا و عربستان معتقدند این سلاح ها از ایران شلیک شده بود، یا اینکه منشاء پرتاب آنها با کمک ایران، از عراق یا یمن بوده است. گرچه عربستان میلیاردها دلار صرف خرید موشک های دفاع هوایی پاتریوت ساخت آمریکا کرده است، تجهیزات دفاعی عربستان نتوانستند موشک ها و پهبادها را در آن حملات رهگیری کرده و یا مانع آنها شوند. پس این تجهیزات دفاعی چگونه می توانند مقابل حجمی گسترده از موشک های هدایت شونده قرار گیرند؟ »  

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۰۳۴۱۸۰۶:۴۳:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۴
لطفا یخورده از توان موشکی رو بذارید برای تولید کارت ملی .1ساله چشم به راه کارت ملی جدیدم
ناشناس۱۲۰۳۸۷۷۱۰:۵۸:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۴
کارت ملی هم به دستت میرسه مواظب باش با این دغدغه هات ملّیتت از دست نره
ناشناس۱۲۰۴۳۵۷۱۳:۱۰:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۴
قوام ملیت از عدالت صلح و آبادی سرچشمه میگیره..
امیر۱۲۰۴۴۸۲۱۳:۳۹:۰۳ ۱۳۹۸/۹/۴
ملیت؟!؟ چرا باید از دست بره؟!؟ ..
ناشناس۱۲۰۴۰۱۸۱۱:۴۱:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۴
لطفا یخورده از توان تبلیغ برای امثال حسن روحانی رو بذارید برای امثال سعید جلیلی، 7 ساله مملکت روی هواست
ناشناس۱۲۰۴۱۵۴۱۲:۱۹:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۴
کارت ملی،خودرو ملی،موتور ملی،اینترنت ملی.........با شعار نمیشه مملکت اداره کرد.
ناشناس۱۲۰۴۱۵۶۱۲:۱۹:۲۹ ۱۳۹۸/۹/۴
کارت ملی رو هم بدن دست ارتش و سپاه تا ظرف یه ماه کار همه رو راه بندازن
ناشناس۱۲۰۳۴۲۸۰۷:۰۳:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۴
حال كردم
ناشناس۱۲۰۳۵۸۰۰۸:۴۹:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۴
گرانی، فقر و فساد دشمنان واقعی ایران هستند.
شهاب۱۲۰۳۷۸۴۱۰:۲۳:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۴
صد البته درست فرمودید،باید اصلاح فساد و توان مدیریتی و اقتصادی هم همپای توان دفاعی رشد و توسعه یابد.
ناشناس۱۲۰۳۵۸۲۰۸:۴۹:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۴
کاش ادمها به جای موشک و لت و پار کردن هم کمی هم انسانیت را تقویت میکردند.
Ali۱۲۰۳۶۸۳۰۹:۳۶:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۴
البته که همه مخالف جنگ هستیم. اما متن شما را قبول ندارم چون، یا سن و سال شما خیلی کمه که ندیدی چطور عراق با حمایت عرب ها و کشورهایی غربی و شرقی مردم ما را در شهرها و جبهه ها لت و پار میکرد، در حالی که ما سیم خاردار هم نداشتیم، یا خیلی شعارهای یک عده خاصی که فکر میکنند روشنفکرند را جدی گرفتی، یا کلا خوابیدی عمویی. من در دوران جنگ کودک بودم. هنوز هم وقتی از میدان هفت تیر عبور میکنم تصویر اون الله شکسته بالای مسجد تو ذهنم است. یادم نمیره که یک موشک خورده بود توی بن‌بست اول کوچه بهارستان کنار مسجد. یا یکی دیگه در مدرسه عباسپور خ خواجه عبدالله. بله این واقعیت بود.
ناشناس۱۲۰۴۲۹۷۱۲:۵۳:۰۴ ۱۳۹۸/۹/۴
سن بنده -متاسفانه!- احتمالا از شما بیشتره ولی آرزویی که کردم شامل همه آدمها منجمله صدام هم میشد!
ناشناس۱۲۰۴۴۶۳۱۳:۳۵:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۴
جنگ عراق نتیجه اشغال سفارت امریکا و شعار بر ضد این اون بود ..
ناشناس۱۲۰۴۰۲۷۱۱:۴۵:۰۵ ۱۳۹۸/۹/۴
سلام لطفا این مطلب را به وحشی ترین حکومت طول تاریخ بشر حکومت کثطف و پلید امریکا گوشزد شود
ناشناس۱۲۰۴۵۴۴۱۳:۵۲:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۴
اینو به دوستان غربی و شرقی که دشمنان قسم خورده ما هستند هم میگی؟
ناشناس۱۲۰۴۵۴۹۱۳:۵۴:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۴
زنگ بزن کاخ سفید همینا رو به آمریکا بگو
بچه محل۱۲۰۳۶۱۱۰۹:۰۵:۳۸ ۱۳۹۸/۹/۴
دوستان توجه داشته باشند که یکی از اهداف دشمنان از انتشار این مطالب ، بدست آوردن اطلاعات هر چه بیشتر در مورد بحث مطروح است ، مبادا برای مباهات و در پیرو تعریف و تمجید دشمن ! اطلاعاتی خاص در مورد سامانه معرفی شده درز بدید ، و ان الله خیر الماکرین
ناشناس۱۲۰۳۶۲۶۰۹:۱۳:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۴
ایکاش در جهت کاهش فقر به پیروزی میرسیدیم
ناشناس۱۲۰۴۵۵۱۱۳:۵۵:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۴
اگه اونها رو هم بدن دست بچه های ارتش و سپاه چرا که نه اونا هم درست میشه
محمد۱۲۰۳۶۷۵۰۹:۳۳:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۴
از نظر قدرت نظامی تقویت شدیم که شکی نیست اما از نظر اقتصادی در فاجعه قرار داریم مسئولان فقط به فکر خود و اطراف خودشون هستند وگاها تصمیمات نابجا بمانندبنزین اخیر مشکلات مردم را دوچندان میکنند بیکاری بیداد میکنه کشورها با ما مراوده مالی ندارند و مسئولین ما انگار نه انگار که ملت زیر بار فشار دارند زندگی میکنند ،خسته شدیم خدا
ناشناس۱۲۰۳۷۰۲۰۹:۴۶:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۴
تولید انبوه موشک فقط باعث بالا رفتن بیشتر خطر جنگ با قدرتهای جهانی خواهد شد.
ناشناس۱۲۰۴۴۴۹۱۳:۳۲:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۴
ازدواج هم تنها عامل طلاق است!!!
ناشناس۱۲۰۴۵۱۸۱۳:۴۷:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۴
بلند کردن دیوارهای خانه و زدن قفل های متعدد هم فقط باعث افزایش خطر دزدی می شود!!!!
ناشناس۱۲۰۴۵۳۷۱۳:۵۰:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۴
یعنی سال 59 وقتی صدام حمله کرد و کلدنیاپشتش بودند ما تولید انبوه موشک داشتیم ؟ یا بالعکس توان تولید یک سیم خاردار رو هم نداشتیم ؟!
سلام۱۲۰۳۷۸۹۱۰:۲۳:۵۷ ۱۳۹۸/۹/۴
به نظر من آقا ما که در توان نظامی دیگه مشکلی نداریم.و آمریکا هم نمیتونه جرات کنه حمله کنه.پس چرا مدیریت اجرایی کشور که بعد از سالها هنوز برنامه دقیق براش تعیین نکردیم .چرا مستقیم دست سپاه یا ارتش یا خوده رهبری اداره نشه و قال قضیه کنده بشه.مردم هم نجات پیدا کنن.تو این همه سال کلی در مورد پیشرفت نظامی شنیدیم .ولی دریغ از یک آرامش اجرایی ، در هر دوره همه چی خوب پیش رفت به جز رییس جمهوری و سیستم اجرایی کشور.حداقل جلوی دزدی گرفته بشه .جلوی غارت گرفته بشه.جلوی پولشویی گرفته بشه.جلوی رشوه و پارتی بازی و کارهایی که کشورهایی که به خدا اعتقاد ندارن اونجا انجام نمیشه ولی ماهای که دم از خدا و قرآن میزنیم بدترین جنایت رو در حق هم وطن هم اجرا میکنیم. با تشکر.
ناشناس۱۲۰۳۸۲۴۱۰:۳۷:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۴
ساخت موشک های متنوع و بالا رفتن قدرت دفاعی خیلی عالیه وباعث غرورمان فقط یک چیز نگرانم میکنه تازگی وقتی حرف از پیشرفتهای دفاعی یا امنیتی میشه یادمون میره اسم خداوند عزوجل را ببریم یا لطفش را بگوییم و شکرگزارش باشیم لاحول و لا قوه الا بلله العلی العظیم
هادی۱۲۰۳۸۷۰۱۰:۵۵:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۴
این روزها همه ما با سختیها دست و پنجه نرم میکنیم و حتما باید برای آن فکری کرد. اما یادمان نرود امنیت و امثال این تلاشهای غرورآفرین که برای ما امنیت میآورند از نان شب واجب تراست.
ناشناس۱۲۰۳۹۱۴۱۱:۱۰:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۴
خوب که چی اگه نصف انرژی که صرف دشمنی با تمام دنیا کردیم صرف داخل کشور میکردیم الان وضعیت این نبود. نه تنها من بلکه خیلی از مردم تو خرج و هزینه روزانه موندیم. حالا یه موشک بسازن که دور کره زمین رو دور بزنه به چه درد من که نمیتونم شکم زن و بچه م رو سیر کنم میخوره. فکر نون باشید ..
ناشناس۱۲۰۳۹۵۰۱۱:۲۲:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۴
..ملت در درجه اول رشد اقتصادی لازم‌ دارد و این رشد با مبادله اقتصادی با کشورهای جهان تحقق می یابد. کاری که چین کرد..
بردیا۱۲۰۴۰۰۰۱۱:۳۷:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۴
میشه یکی به من توضیح بده آمریکا چرا با ما دشمنه؟قدیما میگفتن نفت که الان نفت نمیخاد الان میگن با مسلمونا دشمنه که اینهمه کشور مسلمون فرق ما با عربستان امارات قطر کویت مصر ترکیه.. چیه؟اگه فرقمون اینه که میخوایم از مظلومین جهان دفاع کنیم خب اول خودمون باید قوی باشیم که بتونیم دفاع کنیم
ناشناس۱۲۰۴۱۹۳۱۲:۲۸:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۴
یه بمب گرافیتی تو هوا میزنه امریکا کل مخابرات تو همه فرکانسی قطع میشه ، تا وقتی موشک و هواپیما و کروز از ماهواره یا بالن های جوی کنترل نشه ، کاملا نقطه ضعف داره .
ناشناس۱۲۰۴۲۵۵۱۲:۴۴:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۴
چه فایده وقتی موشک ها نتوانستند آنقدر ضریب امنیت را بالا ببرند که مثل کره شمالی اینترنتمان قطع نشود.
ناشناس۱۲۰۴۲۷۴۱۲:۴۸:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۴
برتری هوایی حرف اول پیروزی در جنگه. وقتی هواپیماهای دشمن آسمان رو قبضه کردن با لانچ اول 80 درصد لانچرها از بین میرن.
ناشناس۱۲۰۴۴۴۵۱۳:۳۲:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۴
جالبی کار اینجاست که منتقدان به جای اینکه یقه سیاست گذاران اقتصادی را به خاطر فشلی اقتصاد کشور بگیرند، یقه نیروهای نظامی که کارشان را به بهترین وجه دارند ادامه میدهند و ترس و لرز را به جان دشمنان ملت انداخته‌اند و حتی فکر حمله نظامی را از سرشان پرانده‌اند، میگیرند حتی یقه مهندسان هسته‌ای و فضایی را هم میگیرند که چرا دارید آنقدر خوب کار میکنید و وقتی ما اقتصادمان خراب است شما نباید خوب کار کنید و این صنایع را پیش ببرید! 6 سال کشور را معطل برجام کردند و به جای اصلاح ساختار بودجه ریزی و ایجاد شفافیت مالی که جلوی فساد و رانت و قاچاق را بگیرد و ما را از این وابستگی به نفت و فساد داخلی رهایی دهند، منتظر تاییدیه آمریکا و اروپا شدند حالا که با وجود برجام جیبشان با برگشت تحریم‌ها خالی شده، به دنبال اجرایی کردن غلط مصوبات معطل مانده مثل افزایش نرخ حامل های سوخت افتادند کاری که باید به مرور میکردند و به خاطر برجام و مطامع سیاسیشان نکردند را یک شبه و در بدترین موقعیت انجام دادند و بزرگترین لطمه که از دست دادن اعتماد مردم است را به کشور وارد کردند. رنجش هم فقط بر جان مردم می‌ماند!

پربحث‌های دیروز

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

 3. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

 4. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

 5. آمریکا رهبری جهانی را فراموش کند / انتخاب مجدد ترامپ به نفع مردم آمریکا نیست

 6. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

 7. نوبخت: دولت برای جبران کسری بودجه، دو روش در پیش گرفته‌ است

 8. رئیسی: منابع کشور نباید در اختیار افراد بی‌صلاحیت قرار بگیرد/ عدم مدیریت قیمت‌ها موجب رنجش مردم شده است

 9. ذوالنوری: امکان اعلام علت رخداد نطنز به دلایل امنیتی وجود ندارد/ سوله آسیب‌دیده مرکز مونتاژ ماشین‌های غنی‌سازی بود

 10. یادداشت حسین شریعتمداری/ چرا از خودتان مایه نمی‌گذارید؟!

 11. ختم رسیدگی به پرونده گروه عظام اعلام شد/ متهم ایروانی: بدهی به بانک جرم نیست، افتخار است!

 12. بازار اجاره مسکن در بدترین شرایط طی نیم قرن اخیر

 13. بالاترین تورم متعلق به کدام کشورها است؟

 14. خاندوزی: بار مالیات بر خانه‌های خالی به مستاجران منتقل نمی‌شود/ برای کنترل قیمت مسکن، افزایش عرضه نباید فراموش شود

 15. «محمد سعیدی» بازداشت شد

 16. جدول/ قیمت طلا، سکه و دلار امروز

 17. حالا نوبت گرانی گوشی همراه است!

 18. آقای ظریف! تاریخ شهادت داده است

 19. گزارش خبرنگار آمریکایی از وضعیت اسفناک زندگی در آمریکا

 20. استقبال بازار خودرو از دلار ۲۲ هزار تومانی

 21. گزارشی از اولین روز اجباری شدن ماسک در مکان‌های عمومی تهران

 22. ابراز نگرانی آیت الله نوری همدانی از وضع معیشتی طلاب

 23. قالیباف: چرخه تولید و صادرات غیرنفتی باید رونق پیدا کند

 24. قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

 25. کرونا به پرسنل آرامستان‌ها هم رحم نمی‌کند/ خیرات کووید-۱۹ در بهشت زهرا

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 6. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 7. به چه قیمت؟

 8. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 9. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 10. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 11. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 12. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 13. پایان داستان غم انگیز زم

 14. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 15. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 16.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 17. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 18. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 19. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 20. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 21. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 22. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 23. سیروس گرجستانی درگذشت

 24. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 25. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

  2. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

  3. رئیس کل بانک مرکزی: روند تامین ارز متحول خواهد شد

  4. پوتین، پیروز همه‌پرسی/ پوتین تا ۱۶ سال آینده رئیس جمهور باقی می‌ماند!

  5. واکنش مداخله‌جویانه فرانسه به حکم اعدام "روح‌الله زم"

  6. روزنامه انگلیسی: ترامپ ضربه سختی در موضوع تحریم تسلیحاتی ایران خورد

  7. توهین به آیت‌الله سیستانی، حلقه جدید زنجیره فتنه‌‌انگیزی ریاض در عراق

  8. اروپا به دنبال زندگی بدون آمریکا / تأملی درباره قرارداد همکاری ایران و چین

  9. ظریف: آمریکا باید خسارات وارده بر مردم ایران را جبران کند

  10. آمریکا رهبری جهانی را فراموش کند / انتخاب مجدد ترامپ به نفع مردم آمریکا نیست

  11. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

  12. جزئیات سقوط موصل/ آمریکا گفت سلاح نمی‌دهیم؛ ایران انبار خود را باز کرد

  13. اظهارات ضد ایرانی فرزند شاه سعودی

  14. قالیباف: تلاش برخی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خطای راهبردی است

  15. اقدامات خصمانه آمریکا علیه «حشد شعبی» عراق /اهداف واشنگتن چیست؟

  16. عراقچی با کنایه به عکس هوک و گروسی: بهتر است هم فاصله اجتماعی را رعایت کنید و هم فاصله سیاسی

  آخرین عناوین