حماس: هر حمله تل‌آویو را کوبنده‌تر پاسخ می‎‌دهیم

گروه جهان الف،   3980823006

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس با بیان اینکه گروه های مقاومت هر حمله تل آویو را کوبنده تر پاسخ می دهند، گفت: صهیونیستها به صورت دسته جمعی از هراس موشک های مقاومت، می گریزند.

به گزارش مهر، رامین حسین آبادیان: به دنبال دور جدید تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گروه های مقاومت مواضع این رژیم در نقاط مختلف اراضی اشغالی را آماج حملات خود قرار داده‌اند. رسانه های عبری زبان تاکنون به زخمی شدن ۲۹ صهیونیست در جریان حملات مقاومت اذعان کرده اند. 

در این گیر و دار اتاق مشترک گروههای مقاومت فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: مقاومت برای دومین روز به واکنش به تجاوز و جنایت اسرائیل ادامه می دهد. مقاومت، مواضع اسرائیلی و شهرک های صهیونیست نشین را در انتقام خون شهیدان و خون ملت فلسطین هدف قرار می دهد. در این بیانیه آمده است: مقاومت  به روند خود در پاسخ به حملات صهیونیستها ادامه خواهد داد و در خونخواهی شهداء، درسی به دشمن صهیونیست خواهد داد که هرگز آنرا فراموش نخواهد کرد.

اتاق مشترک گروههای مقاومت فلسطین بیان کرد: اسرائیلی ها در پناهگاهها نتایج حماقت مقامات سیاسی و نظامی خود را ببینند. در این بیانیه آمده است: رویارویی نظامی با توافق و هماهنگی در عالی ترین سطح انجام می شود. مقاومت تاکتیک ها و طرحهای منظمی در راستای توافق و تکامل میان جناح های نظامی دارد. به دشمن اجازه یورش به ملت مان یا اینکه قواعد درگیری مورد نظرش را به مقاومت ما تحمیل کند، نخواهیم داد. هرگز به اشغالگران برای بازگشت به سیاست ترورهای بزدلانه تحت هیچ شرایطی اجازه نمی دهیم.

درخصوص دور جدید جنایت های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در نوار غزه خبرنگار مهرگفتگویی را با «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس ترتیب داده است که مشروح آن از نظر می گذرد؛ 

*رژیم صهیونیستی حملات ددمنشانه ای را علیه غزه کلید زده است. به دنبال این حملات تاکنون بیش از ۲۰ فلسطینی شهید و بیش از ۷۰ نفر نیز زخمی شده اند. هدف اصلی و اساسی صهیونیستها از دور جدید تجاوزگری علیه مقاومت را چه می دانید؟ 

درحال حاضر رژیم صهیونیستی با بحران های شدید داخلی از لحاظ سیاسی رو به رو هست. طبیعی است در چنین شرایطی یکی از اهداف اصلی و اساسی صهیونیست ها انتقال این بحران به نوار غزه است تا بدین ترتیب، رهبران و فرماندهان مقاومت، تاوان آن را پرداخت کنند. شهادت «بهاء ابوالعطا» فرمانده شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی نیز با همین هدف صورت گرفت. 

اما در هر صورت، مقاومت فلسطین اجازه تحقق این هدف را به صهیونیست ها نخواهد داد. مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد صهیونیست ها با ریختن خونِ مردم بی گناه، اهداف و مقاصد سیاسی داخلی خود را محقق سازند و بحران های سیاسی خود را سامان دهند. 

*صهیونیستها و رسانه های آن ها اینگونه القاء می کنند که گروه های مقاومت در پاسخگویی به جنایت های آن ها دارای وحدت کلمه نیستند. پاسخ شما به این شبهه افکنی و فرافکنی های دروغین صهیونیستها چیست و سطح هماهنگی گروه های مختلف مقاومت را چطور ارزیابی می کنید؟ 

ما در گروه های مقاومت، همگی در جبهه و خندق واحد هستیم. اتاق عملیات مشترک مقاومت متشکل از شاخه های نظامی تمامی گروه های مقاومت است. درحال حاضر ۱۳ شاخه نظامی وابسته به گروه های مقاومت اسلامی در این اتاق عملیات مشترک نقش آفرینی می کنند. تمامی تصمیم گیری ها و عملیات ها در این اتاق برنامه ریزی و اجراء می شوند. 

بنابراین، ناگفته پیداست که وحدت کلمه ویژه ای میان گروه های مقاومت اسلامی وجود دارد. گروه های مقاومت در اتاق عملیات مشترک به طور دائم  با یکدیگر در تماس هستند و تمامی امور را با هم هماهنگ می کنند. 

واقعیت این است که جنایت علیه «بها ابوالعطاء» و «اکرم العجوری» جنایت علیه تمام مقاومت فلسطین محسوب می شود. ما به این جنایت پاسخ می دهیم. این اتاق عملیات مشترک است که تشخیص می دهد در چه زمانی و چه مکانی چه پاسخی به دشمن بدهد. 

*گروه های مقاومت اسلامی در فلسطین اعلام کرده اند که پاسخ مناسبی به رژیم صهیونیستی خواهند داد. شما به عنوان سخنگوی گروه مقاومت اسلامی حماس پاسخ مقاومت به رژیم صهیونیستی را چطور می بینید؟ 

رژیم صهیونیستی یک رژیم مجرم، قاتل و سفاک است که جنایت کثیفی را علیه «ابوالعطا» و «العجوری» مرتکب شد. مقاومت فلسطین از همان ساعات اولیه ارتکاب این جنایت، حملات موشکی به مواضع صهیونیستها را در دستور کار خود قرار داد. اکنون نیز همچنان این حملات گسترده ادامه دارند و متوقف نشده اند.

طبق آخرین اخبار و گزارش ها، در حال حاضر ده ها هزار نفر از شهرک نشینان شهرک های صهیونیست نشین در حالتی از ترس و وحشت به سر می برند و جملگی پا به فرار از مناطق محل سکونت خود گذاشته اند. همانطور که پیشتر گفتم، ما در کمین صهیونیستها هستیم و اجازه تحقق اهداف آن ها را نمی دهیم. 

*«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که این رژیم به سیاست ترور رهبران مقاومت چه در حماس و چه در جهاد اسلامی ادامه می دهد. به نظر شما آیا این سیاست خبیثانه می تواند تأثیری بر روش مقاومت و شیوه عمل آن در آینده داشته باشد؟ 

رژیم صهیونیستی همواره در طول روند مبارزه با گروه های مقاومت متحمل شکست شده است. یکی از سیاست های این رژیم در قبال مقاومت سیاست ترور بوده که با شکست مواجه شده است. صهیونیستها تاکنون موفق به تغییر قواعد جنگ نشده اند و نتوانستند مقاومت را به زانو درآورند و البته در آینده هم نخواهند توانست. 

مقاومت فلسطین هر حمله تل آویو را کوبنده تر پاسخ می دهد. ما قواعد جنگ را به صهیونیستها تحمیل کرده و می کنیم. اسرائیل حتی با ترور بهاء ابوالعطا هم نتوانست قواعد جنگ را تغییر دهد. 

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 2. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 9. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 10. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 11. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 12. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 13. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 14. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 15. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 16. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 21. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 22. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 23. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 24. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 25. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

  2. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

  3. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

  4. اتباع ایران بخصوص نخبگان و دانشمندان از سفر به آمریکا اجتناب کنند

  5. گزارش نیویورک تایمز از نقاشی های یک زندانی شکنجه‌ شده در گوانتانامو

  6. نیویورک تایمز: ترامپ، تمسخر در خارج و استیضاح در داخل

  7. جایگزین موگرینی کارش را با دخالت در امور ایران آغاز کرد

  8. گلوبال ریسرچ: ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت

  9. هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی

  10. چرا روسیه از سایت فردو کنار کشید؟

  11. روایت واشنگتن پست از زندگی تندروترین فرقه های یهودی در سرزمین‌های اشغالی 

  12. برایان هوک: یک میلیون بار گفته‌ایم که دنبال تغییر نظام ایران نیستیم

  13. گزارش اختصاصی الف/ کنار رفتن پرده‌ها در روزهای پر تلاطم و ناآرام؛ «درگیری شیعی - شیعی» و انحلال «حشدالشعبی» سناریوی اصلی آمریکایی‌ها برای عراق + عکس

  14. چرا شبکه ایتالیایی از پخش مصاحبه بشار اسد طفره می رود؟!

  15. اسرائیل: علیه ایران به گزینه نظامی متوسل می شویم

  16. آشوب‌های عراق و استعفای عادل عبدالمهدی؛ داعش بازمی گردد؟

  17. عکس/برایان هوک در کنار تبعه آمریکایی که با دانشمند ایرانی معاوضه شد

  18. عراقچی: تمام اعضای برجام آمریکا را ریشه تنش‌ها می‌دانند

  19. فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

  20. عفو بین الملل: عربستان اول حقوق بشر را رعایت کند بعد در گروه ۲۰ نگران بقیه جاها باشد!

  21. سلیمانی: آمریکایی‌ها به دیگر زندانی‌ها گفته بودند که من تروریست و بمب‌گذار هستم

  22. لودریان: بقای برجام در خطر است/بورل: امیدواریم بتوانیم ایرانی‌ها را قانع کنیم

  23. اردوغان: ترامپ شخص بزرگی است و برنامه مخفیانه‌ای ندارد

  24. برایان هوک: امیدواریم تبادل زندانی با ایران، گام نخست باشد

  25. رویترز: آمریکا ۱۷۵ دانشجوی علوم هوایی سعودی را ممنوع الپرواز کرد

  آخرین عناوین