رئیسی: مصمم‌تر از همیشه با فساد مبارزه خواهیم کرد و مردم را در جریان قرار می‌دهیم

گروه اجتماعی الف،   3980820106 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس قوه قضائیه گفت: ما مصمم‌تر از همیشه و به صورت قاطع مبارزه با فساد را ادامه می دهیم و مردم را در جریان اقدامات قرار خواهیم داد.

رئیسی: مصمم‌تر از همیشه با فساد مبارزه خواهیم کرد و مردم را در جریان قرار می‌دهیم

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام رئیسی در جلسه شورای عالی مسؤولان قضایی گفت: هر کسی که در نظام جمهوری اسلامی خدمت‌گزاری می‌کند بداند توقع مردم از تمام دستگاه‌ها، ادارات و سازمان‌ها داشتن یک نظام اداری سالم است که بدون هر گونه شائبه و فسادی بتواند به مردم خدمت کند.

وی افزود: امروز مسأله فساد برای همه رنج‌آور شده است و دستگاه قضا مصمم است این کار را دنبال کند و هیچ گونه حاشیه‌سازی ما را گرفتار نخواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: قبلاً هم گفته‌ام و باز هم می‌گویم حاشیه‌سازی‌ها نباید دست‌اندرکاران امر مبارزه با فساد را گرفتار کند.

رئیسی ادامه داد: هیچ گونه حاشیه‌سازی و هیچ گونه مسأله‌ای که ما را در مبارزه با فساد باز بدارد و این حرکت را از ما دور کند نباید مسأله شود. 

وی گفت: لذا ما مصمم‌تر از همیشه و به صورت قاطع در امر مبارزه با فساد خواهیم بود و آن را دنبال می‌کنیم و مردم را در جریان اقدامات قرار خواهیم داد.

رئیس قوه قضائیه افزود: در جریان قرار دادن مردم، احساس مشارکت آنان و حس مسؤولیت‌شان را ایجاد می‌کند و ما برنامه‌مان این بوده هر زمانی که کارمان به سرانجام رسید مردم را در جریان امور بگذاریم.

رئیسی خطاب به مردم و همکاران قضایی گفت: ضمن اینکه به قضات خسته نباشید باید گفت این را هم بگویم که هیچ‌گونه حاشیه‌سازی شما را گرفتار نکند و ما هم گرفتار هیچ حاشیه‌سازی نخواهیم شد در این راه مصمم هستیم و مصمم‌تر از همیشه کار را دنبال خواهیم کرد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دشمنان و استعمارگران همواره در طول تاریخ از تفرقه میان امت اسلامی سوءاستفاده کرده اند، ادامه داد: از جمله تلاش های دشمنان در سالهای اخیر، ایجاد تفرقه در امت اسلامی و سوءاستفاده از آن بوده است؛ لذا امروز بیش و پیش از گذشته، امت اسلامی ضرورت وحدت را متوجه است.

رئیسی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تقریب و نزدیکی بین دولتها و ملتهای مسلمان، این امر را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و افزود: امروز هر کس دانسته یا نادانسته، خواسته یا ناخواسته، وحدت را مخدوش کند، در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه پرچمداری وحدت توسط جمهوری اسلامی باعث عصبانیت دشمنان شده است، اظهار کرد: امروز بسیاری از ملتها و مردم مسلمان متوجه ضرورت وحدت و شناخت دشمن شده اند. امیدواریم این انسجام و وحدت، روز به روز افزایش یابد و ایجاد فرقه های دست ساخته دشمن در جامعه اسلامی به حاشیه برود تا امت اسلامی با وحدت و یکپارچگی در جهت اهداف بلند و آرمانهای خود گام بردارد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، مبارزه با فساد را نکته ای اساسی برای نظام اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد در ذات نظام وجود دارد و هیچکس نمی تواند دغدغه مردم، نظام و کشور را داشته باشد اما دغدغه مبارزه با فساد نداشته باشد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مبارزه با فساد یک اصل و ضرورت است، تصریح کرد: امروز به برکت خون شهیدان و هدایتهای مقام معظم رهبری، پرچم مبارزه با فساد برافراشته شده و یک موضوع کاملا همگانی است که مربوط به همه بخشها و آحاد مردم است. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن قدردانی از برگزارکنندگان همایش دادستانهای سراسر کشور، اثر این همایش را در اجرای مباحث آن دانست.

رئیسی همچنین دستور داد که تغییرات مورد نیاز در قانون مجازات اسلامی یا آیین دادرسی کیفری، هر چه سریع تر و با یک کار انقلابی، به مجلس شورای اسلامی اعلام شود.

براساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه از اجرای طرح «هر مسجد، یک حقوقدان» با محوریت بسیج حقوقدانان و اعلام آمادگی یکهزار مسجد در کرج برای اجرای این طرح خبر داد.

همچنین محمدجواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر نیز گزارشی از حضور جمهوری اسلامی در مجمع عمومی شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه داد و گفت: فضا در این نشست در مجموع مثبت بود و گزارش منقح و کاملی از وضعیت حقوق بشر در کشور ارائه شد.

براساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی در خصوص اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری در دستور کار امروز مسئولان قضائی قرار داشت که مواردی از آن به تصویب رسید.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۶۳۲۹۹۱۴:۰۳:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲۰
ابراهیم بت شکن / بت فسادُ بشکن
ناشناس۱۱۶۳۳۰۱۱۴:۰۴:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲۰
ان شاءالله به پرونده مهدی جهانگیری هم در اسرع وقت رسیدگی بفرمائید.
ناشناس۱۱۶۳۷۴۹۱۸:۰۱:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۲۰
وتشکیل مجدد و علنی دادگاه فریدون
ناشناس۱۱۶۳۳۵۱۱۴:۳۱:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۲۰
دادگاه فریدون رو کامل پخش کنید
ناشناس۱۱۶۳۵۹۰۱۶:۲۶:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۰
دادگاه فریدون تمام شد. ساعت خواب!!!
ناشناس۱۱۶۳۷۹۲۱۸:۳۸:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۲۰
نه تمام نشده .ما همه خواهان برگزاری دادگاه علنی حسین فریدون هستیم و البته تشدید مجازات تا حد واقعی نه فقط پنج سال زندان
ناشناس۱۱۶۳۸۴۱۱۹:۱۹:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۲۰
فیلمش هست عمو جون
ناشناس۱۱۶۳۳۵۶۱۴:۳۴:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۲۰
جناب رییسی لطفا قانون از کجا آورده ای را برای همه جامعه هدف چه در بخش دولتی وچه بخش خصوصی و چه افراد به اصطلاح عادی اجرایی فرمایید ثروت های حرام را باید از حلقوم زیاده خوران باز پس گرفت
ناشناس۱۱۶۳۴۰۱۱۵:۰۹:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۲۰
برو داداش نترس، ما محکم پشتتیم
سیروس مهدوی۱۱۶۳۴۱۰۱۵:۱۲:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۲۰
جناب آقای رئیسی وعده حمایت از افشا کنندگان فساد را فراموش نکنید........
هوشیار۱۱۶۳۴۱۹۱۵:۲۰:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۲۰
وقتی صداها درمیاد یعنی کار داره به جاهای خوبی میرسه . با قدرت جلو برو آقای رئیسی
ناشناس۱۱۶۳۵۳۴۱۶:۰۶:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۲۰
.. متاسفانه هر سال بدتر از پارسال موارد فساد رو میشود فساد اقتصادی و فجایع اجتماعی و فرهنگی هر سال دارد بیشتر می شود به نظر قوانین ایراد دارد وقتی در مملکت برای مثال تابلو توقف ممنوع می گذارند ولی هیچکس توجه نمیکنند و آسیبی هم نمی بینند نهایتش هم یک جریمه مختصر یعنی آموزش بی اعتنایی به قانون
ابو۱۱۶۳۶۲۳۱۶:۳۸:۰۱ ۱۳۹۸/۸/۲۰
حركت قوه قضاييه كاملا" درست است دليلش هم عصبانيت حرامخوران و رانت خوران است كه خود را دارند به در و ديوار ميكوبند و البته اميد را در دل مردم زنده كرده است .
اکبر۱۱۶۳۶۵۶۱۷:۰۰:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۲۰
امیدوارم درون سازمانی هم جلو فساد گرفته شود چون امکان رشوه گرفتن بیشتر درون سازمانی است که پروندهای فساد را مبرا میکنند وبعضی مدارک مهم را حذف و ..
محمدی۱۱۶۳۷۳۸۱۷:۵۸:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۲۰
احسن درود فراوان بر آقای رییسی
ناشناس۱۱۶۳۷۴۶۱۸:۰۰:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۲۰
وی ( رییس قوه قضاییه)افزود: امروز مسأله فساد برای همه رنج‌آور شده است. بخدا دیروز هم رنج آور بود. پریروز هم رنج آور بود. هفته قبل وماه قبل وسال قبل وقبلترش اصلا از روز نخست وقوع فساد رنج آور که هیچ اشکمان را در آورده بود مالمان را وعمرمان را بر باد داده بود وآبروی .. با خودش برده بود ولی کسی گوش به اعتراضمان نمی داد وکاری نمی کرد.مگر الان اون مسولینی که مسولیتشان مبارزه با فساد بوده ورفتند کنار ویا یه مسولیت دیگه رو بهشون دادند نباید پاسخگو باشند چرا با فساد مبارزه نکردند که این اوضاعمان شده؟
ناشناس۱۱۶۳۷۵۶۱۸:۰۴:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۲۰
مقابله با فساد را از درون قوه قضاییه شروع کنید.
ناشناس۱۱۶۳۷۷۶۱۸:۱۹:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۲۰
اختلاس بابک خان ودوستانشان فراموش نشود
الف ر۱۱۶۳۷۸۶۱۸:۲۷:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲۰
با توکل بخدا این وظیفه خطیر را انجام بده
ناشناس۱۱۶۳۸۶۱۱۹:۳۲:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۲۰
چقدر خوبه مسوولين بيشتر عمل كنند تا شعار دادن اگر مبارزه با فسادگسترده وقاطعانه بود الان رانت خوارها وويژه خوارها بايد سوراخ موش اجاره ميكردند ..

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 3. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 6. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 7. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 9. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 15. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 16. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 17. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 18. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 19. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 20. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 21. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 22. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 23. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 24. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

 25. چرا «سریال دل» به دل کسی ننشست؟

ابر آروان

آخرین عناوین