قرائت نامه کارگران هفت‌تپه در صحن مجلس/ محجوب: چرا مانع حضور کارگران در خانه ملت شدید؟

گروه سیاسی الف،   3980716104 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه نطق خود نامه جمعی از کارگران هفت تپه را قرائت کرد.

قرائت نامه کارگران هفت‌تپه در صحن مجلس/ محجوب: چرا مانع حضور کارگران در خانه ملت شدید؟

به گزارش ایلنا، علیرضا محجوب امروز در صحن علنی مجلس در نطق میان دستور خود ضمن اهدای سلام به کارگران و ۱۶ هزار شهید کارگری و همچنین با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و روز کودک گفت: من قصد داشتم نطقی را که نوشته بودم اینجا بخوانم اما به جای نطقم نامه کارگران نیشکر هفت تپه را ارائه می‌کنم.

از کسانی که جلوی حضور کارگران را گرفتند، گله‌مندیم

رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: این برادران نتوانستند در مجلس حضور یابند و این مطالبه را از مجلس داشته باشند در نتیجه بنده اینجا می‌خواهم از آنها عذرخواهی کنم و گله‌مندی خود را از کسانی که جلوی حضور این عزیزان را گرفتند، ابراز کنم.

هر کارگری با هر ایده و تفکری حق دارد بیاید در مجلس نظرات خود را مطرح کند

این نماینده مردم تهران گفت: آزادی بیان در مجلس باید اساس کار ما باشد. نباید به آزادی بیان خدشه وارد شود هر کارگری با هر ایده و تفکری حق دارد بیاید در مجلس نظرات خود را مطرح کند و من خواهان رسیدگی هیئت رئیسه و قوه قضائیه نسبت به این موضوع هستم ما حتی اگر حرف این کارگران را قبول نداریم باید بگذاریم حرف‌شان را بزنند.

علیرضا محجوب گفت: برای اینکه بدانید آنها چه می‌خواستند بگویند بخش‌هایی از آن نامه را قرائت می‌کنم:

بسمه تعالی

«وقتی ما خدمتگزار ملت شویم ملت هم پشتیبان ما خواهد شد در این صورت است که طمع خارجی سلب خواهد شد.»

امام خمینی(ره)

ریاست محترم فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با سلام و آرزوی توفیق، احتراما با توجه به شرایط بسیار حساس و مهم این روزهای کشور عزیزمان و برای پاسداری هر چه بهتر و قویتر از نظام جمهوری اسلامی ایران توجه مراجع قانونی را به این گزارش جلب نموده تا انشاالله با حراست از اموال عمومی و رسیدگی به مشکلات طبقه کارگر و مستضعف که به تعبیر رهبر کبیر انقلاب پایه‌های اصلی انقلاب اسلامی بوده‌اند در جهت تعالی نظام مقدس اسلامی و مبارزه با فتنه‌ها و مفاسد اقتصادی گام مهمی برداشته و حق مردم ستانده شود.

در ذیل بخش اندکی از مشکلات و مطالبات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به ترتیب جهت استحضار و پیگیری حضور محترم‌تان ارسال می‌شود.

یک: واگذاری فسادآلود شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مخالف با اصل 44 قانون اساسی کشور که مصداق بارز تاراج اموال عمومی است به دو شخص حقیقی که درصد مالکیت هر کدام متفاوت بوده و در این چهار سال هر کدام از طرفین کارفرما نحوی از مدیریت و عزل و نصب‌ها را در پیش گرفته بودند که عامل بی‌نظمی و ناهماهنگی شدید در صدر شرکت گردیده است و در حال حاضر هر دوی آنها مدیر عامل و رئیس هیات مدیره تحت پیگرد قانونی هستند.

دو:‌ ناکارآمدی و عدم تخصص کارفرما در امور صنعت کشاورزی که اساس کار و تولید در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه می‌باشد و پرونده عملکرد چهار سال بخش خصوصی بیانگر این واقعیت است. مضافا اینکه عدم حضور مستمر کارفرما در شرکت نشانگر بی‌اعتنایی و عدم اعتماد آ‌نها به کار و تولید است.

سه: ورود ناامنی در منطقه با ورود بخش خصوصی به شرکت بارها و بارها مشکلات امنیتی فراوانی در منطقه حساس خوزستان ایجاد نموده که از جمله آن می‌توان به تفرقه در بین اقوام مخلف و هتک حرمت و اهانت به نوامیس اقوام بومی منطقه و کارگران اشاره کرد.

چهار: ایجاد جو امنیتی با بکارگیری بادیگارد توسط کارفرما در مناطق مسکونی کارگران شرکت و گماشتن افراد سابقه‌دار در پست‌های مختلف

پنج: عدم توجه به مطالبات صنفی کارگران من جمله عدم واریز به موقع حق بیمه کارگری با توجه به اینکه هزینه‌ها از حقوق کارگران کسر و برداشت می‌شود.

شش: بکارگیری فردی بدنام و دارای سوء شهرت فراوان در بخش خصوصی شرکت با مفاسد اخلاقی آشکار.

هفت: بدهی شرکت به دولت در زمان دولتی با حدود ۴۲۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در چهار سال بخش خصوصی به بیش از دو برابر بدهی به ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف افزایش یافته است.

هشت: استخدام و بکارگیری غیرقانونی بازنشستگان به طوری که بیشتر مدیران و سرپرستان بخش‌های شرکت هفت تپه را بازنشستگان تشکیل می‌دهند و بی‌توجهی کارفرما به تذکرات قانونی مسئولین و نمایندگان کارگری شورای اسلامی در این خصوص.

نه: ایجاد تنش در شرکت با اقدامات نسنجیده غیرقانونی از جمله اخراج و تعدیل کارگران بر خلاف قانون کار.

ده: پرونده‌سازی و شکایت مکرر و جلوگیری کارفرما از فعالیت نمایندگان کارگران شورای اسلامی کار که پیگیر مطالبات صنفی و قانونی خود می‌باشند که مصداق بارز ماده ۱۷۸ قانون کار می‌باشد.

یازده: عدم پرداخت معوقات و مطالبات مجری و غیرمجری کارگری طبق ماده ۳۴ قانون کار که حق قضا، ایاب و ذهاب، حق مسکن، حق بدی آب و هوا و حق شیفت و بسیاری موارد دیگر طبق دستورا داره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش در خصوص تکلیف کارفرما به پرداخت این مزایا

دوازده: عدم تهیه لوازم ایمنی کار برای کارگران در تمام بخش‌ها بر خلاف قانون کار که کارفرما می بایست دو مرتبه در سال لباس کار متناسب را به کارگران تحویل دهد این امر بارها باعث حوادث جانی برای کارگران شده است. مواد ۸۵، ۹۱ و ۹۲ قانون کار و همچنین عدم تامین به موقع نهادها و قطعات در بخش کشاورزی و صنعتی که موجب تاخیر در شروع عملیات‌ها شده است.

سیزده: عدم پرداخت جیره دهه مبارک فجر و ماه رمضان به محض ورود بخش خصوصی برخلاف ادعای کارفرما مبنی بر اعتقاد به جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی

چهارده : دریافت ارزهای کلان با نرخ دولتی به بهانه تاسیس کارخانه‌های تولیدی از جمله پالایش نفت، کارخانه رب، کارخانه زغال و کارخانه ام دی اف و بسیاری از طرح‌های دیگر که عملا انجام نیافته است.

محجوب گفت: به این دلیل که فرصت کم است بخش‌های آخر را می خوانم.

وی ادامه داد: به استناد مواد فوق‌الذکر به فرصت چهار ساله‌ای که در اختیار کافرمای بخش خصوصی بوده کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خواهان خواهان بازرسی از شرکت هفت تپه از کارفرمای بخش خصوصی و رفع هر گونه اتهام و محکومیت قضایی از همکاران که به بهانه برپایی تجمع و اعتصابات مطابق اصل ۲۷ قانون اساسی و وفق ۱۴۲ و ۱۵۷ قانون کار در دفاع از کارگران مظلوم شرکت بوده مورد پیگرد و محکومیت قرار گرفته‌اند هستیم و از آنجایی که اختلافات قومی و صنفی از مصادیق مواد ۱۴۲ و ۱۵۷ قانون کار جمهوری اسلامی ایران می‌باشد باید توسط مراجع حل اختلاف قانون کار رسیدگی شوند نه مراجع قضایی. درخواست داریم همکاران محکوم آزاد و ضمن پرداخت کلیه معوقات و مطالبات قانونی برابر مواد ۱۷، ۱۸ و ۱۶۵ قانون کار به مانند سایر کارگران به کار بازگردند.

محجوب گفت:‌ من جمله‌ای را اضافه کنم توجه داشته باشید شرکت هفت تپه ۲۵ هزار هکتار زمین است که  از ۳۱ کشور دنیا بزرگتر است. اینجایی که واگذار شده ۵۰ کیلومتر در ۵۰ کیلومتر مساحت دارد بنابراین من خواهش می‌کنم به این امر به جدیت دقت کنید.

زنده باد کارگر

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۳۹۳۴۱۳:۲۵:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۱۶
نزدیک انتخابات است و تبلیغات محجوب هم گل کرده . این بنده خدا نزدیک به چهار سال غیر فعال بوده و چون انتخابات مجلس نزدیک است یواش یواش داره فعال میشود.
ناشناس۱۱۲۴۰۵۹۱۴:۴۸:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۱۶
محجوب ۴۰ ساله دل نمیکنه از صندلی بازم‌میخواد برای خودش و ..... بله اما برای کارگرها هرگز
ناشناس۱۱۲۳۹۴۳۱۳:۳۴:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۱۶
البته اگر نمایندگان محترم در حال چرت زدن نباشه نطق خوبی بوده
ناشناس۱۱۲۳۹۷۲۱۳:۵۵:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
تند نرو هفت تپه توسط دوستان شما و با رضایت شما واگذار شده - حالا شدی طلبکار
ناشناس۱۱۲۳۹۸۶۱۳:۵۸:۵۶ ۱۳۹۸/۷/۱۶
شما تا حالا کجا بودی؟ چرا یدفعه سروکلت پیدا شد؟
ناشناس۱۱۲۴۰۱۷۱۴:۲۰:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۱۶
مجلس راس امور بود!
ناشناس۱۱۲۴۰۸۷۱۵:۰۵:۰۴ ۱۳۹۸/۷/۱۶
نزدیک انتخابات است و این محجوب یادش آمده که از کارگران دفاع کند!
ناشناس۱۱۲۴۱۹۳۱۶:۲۳:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۱۶
بی انصاف نباشیم ایشون همیشه به فکر کارگران بودن و هستن و به تمام طرح هایه مجلس و لایحه های دولت که به کارگران عزیز ربط داره، کمک میکنه

پربحث‌های هفته

 1. شادی پس از گل متفاوت مهدی ترابی/ تنها راه نجات کشور=اطاعت از رهبری

 2. وزیر صنعت: رئیس بانک مرکزی باید ثابت کند خودروسازان فشل هستند

 3. حسین فریدون زندان نرفته به مرخصی رفت!

 4. واعظی: رئیس‌جمهور تا ۱۱ شب سرکار است و به کارهای کشور می‌رسد

 5. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

 6. انتقال آب خزر به سمنان از انفجار چرنوبیل خطرناک‌تر است

 7. انتقاد صریح دکتر حسن سبحانی از بی توجهی به اقتصاد اسلامی، قانون اساسی و نحوه اجرای بانکداری بدون ربا 

 8. باز هم اختیارات رئیس جمهور/پیشنهاد فراخوان برای تفسیر اصل ۱۱۳

 9. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

 10. روحانی: امسال چهارده برابر دولت های قبل زائر برای شرکت در مراسم اربعین حضور پیدا کرد

 11. سبحانی: اثری از اقتصاد اسلامی در برنامه ریزی ها نمانده/ بانکداری بدون ربا را درست نفهمیده ایم/ فکر می کردند بانک مثل قلک است!/ قانون اساسی، فانوس دریایی ماست

 12. انتشار گزارشی عجیب درباره کنسرت گلزار در آمریکا

 13. داماد رئیس‌جمهور: روحانی مردم را بسیار دوست دارد/ ایشان گفت زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند نمی‌تواند راحت بخوابد/ ماجرای واسطه ازدواج با دختر رئیس‌جمهور

 14. از بیکار شدن برادرم شش ماه گذشت

 15. رفيقمان حال کار نداشت

 16. آخرین دفاعیات شبنم نعمت‌زاده: پدرم پدر خوبی نبود ولی برای مملکت مدیر خوبی بود/ لشگری‌پور حرف‌های راستی می‌زند و آدم را یاد بی‌بی‌سی می‌اندازد

 17. پاسخ مجلس به گزارش مهر / پرواز اختصاصی بود اما ۳۰۰ میلیون صرفه جویی شد

 18. مهدی ترابی را ببینید و شرم کنید...

 19. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

 20. خبری که «جهانگیری» آن را برای تکذیب اعلام کرد !

 21. عکسی از آقای وزیر و خانواده‌اش در راهپیمایی اربعین

 22. پرونده حسین فریدون و سوالات بی پاسخ

 23. منشی زن برای مدیران یک نهاد دولتی رسما ممنوع شد

 24. مهدی ترابی: من عاشق مبارزه با صهیونیست هستم

 25. احمد توکلی :آنچه اخیرا از قول من علیه آقای رییسی نقل شده دروغ محض است / خدای را شاکرم برای رشد جوانان انقلابی و وطن‌خواه و شکر برای زبان فاخر در نقادی

پربحث‌های هفته

 1. حسین فریدون زندان نرفته به مرخصی رفت!

 2. واعظی: رئیس‌جمهور تا ۱۱ شب سرکار است و به کارهای کشور می‌رسد

 3. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

 4. باز هم اختیارات رئیس جمهور/پیشنهاد فراخوان برای تفسیر اصل ۱۱۳

 5. روحانی: امسال چهارده برابر دولت های قبل زائر برای شرکت در مراسم اربعین حضور پیدا کرد

 6. داماد رئیس‌جمهور: روحانی مردم را بسیار دوست دارد/ ایشان گفت زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند نمی‌تواند راحت بخوابد/ ماجرای واسطه ازدواج با دختر رئیس‌جمهور

 7. رفيقمان حال کار نداشت

 8. پاسخ مجلس به گزارش مهر / پرواز اختصاصی بود اما ۳۰۰ میلیون صرفه جویی شد

 9. مهدی ترابی را ببینید و شرم کنید...

 10. خبری که «جهانگیری» آن را برای تکذیب اعلام کرد !

 11. پرونده حسین فریدون و سوالات بی پاسخ

 12. منشی زن برای مدیران یک نهاد دولتی رسما ممنوع شد

 13. احمد توکلی :آنچه اخیرا از قول من علیه آقای رییسی نقل شده دروغ محض است / خدای را شاکرم برای رشد جوانان انقلابی و وطن‌خواه و شکر برای زبان فاخر در نقادی

 14. آخرین خبر از حضور قالیباف در انتخابات مجلس/ عارف در سودای ریاست‌جمهوری/ حسین فریدون در زندان است

 15. پرواز پرهزینه لاریجانی به بلگراد + عکس

 16. جهانگیری: ارز ۴۲۰۰ تومانی مورد تایید همه ارکان نظام بود/ از قوه قضائیه در برخورد با مفسدان حمایت می‌کنیم

 17. روایت فیگارو از چگونگی بازداشت زم

 18. اصلاح‌طلبان علیه عارف/ جدال کریمی‌قدوسی و حسام‌الدین آشنا درباره آمدنیوز/ چرا لاریجانی با پرواز اختصاصی از بلگراد به تهران بازگشت؟

 19. واعظی: دولت به تفریح و ارزاق مردم توجه دارد

 20. روحانی: راهی جز مقاومت در برابر توطئه و فشارهای دشمنان نداریم

 21. روایت یک نفوذ/ اولین همکار داخلی آمدنیوز کیست

 22. مهدی جهانگیری در کربلا

 23. معاون سازمان انرژی اتمی ایران درگذشت/سوابق مرحوم احمدیان

 24. چرا آمد نیوز آمد و رفت؟

 25. سازمان زندان ها: "فریدون" در زندان است

آخرین عناوین