چرا پرداختی جرایم رانندگی «دیر» به‌روز می‌شود؟

گروه اجتماعی الف،   3980629085

رئیس پلیس راهور ناجا علت به روز نشدن سریع جرایم رانندگی در سامانه اجرائیات را تشریح کرد.

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به پرسشی مبنی بر به روز نبودن جرایم رانندگی، تاخیر در اعمال جریمه‌های پرداخت شده و سردرگمی مردم اظهار داشت: در بحث دریافت جرایم درگذشته فقط یک بانک عامل وجود داشت و آن هم بانک ملی بود؛ اما بعد از آن به منظور تسریع و تسهیل و کمک به مردم به 32 بانک مجوز بدون ضمانت دادند و از آن به بعد همه بانک‌ها دریافت کننده جریمه‌ها شدند.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در ادامه کار، بانک‌ها با ussdها به طور مستقیم و غیرمستقیم قرارداد بسته و واسطه‌تراشی‌هایی در این بخش‌ها ایجاد شد؛ یکسری از بانک‌ها نیز به سراغ اپ‌ها رفتند و به واسطه ‌اپ‌ها جرایم را دریافت می‌کردند. 

سردار هادیانفر به جلسه‌ای که چندی پیش در خصوص بررسی میزان واریزی‌ها برگزار شد اشاره و بیان داشت: میزان واریزی‌ها را بررسی کرده و مشاهده کردیم که متاسفانه خیلی از بانک‌ها انگار به قانون پایبند نیستند و پول‌ها را پیش خودشان نگه می‌دارند تا از سودش استفاده کنند. 

وی گفت: بعضی از بانک‌ها یا ussdها به مدت 6،‌ 12 و 36 ساعت یا حتی 162 ساعت هم پول‌ها را نگه داشته و از سود پول بهره می‌گرفتند که به دنبال این کار نارضایتی برای مردم و برای همه کسانی که به منظور دریافت خدمات پول را واریز کرده‌اند بوجود می‌آید؛ چرا که فرد پول را پرداخت کرده و فکر می‌کند که جریمه‌اش حذف شده اما وقتی به مرکز اجرائیات پلیس مراجعه می‌کند، می‌بیند جریمه‌اش صفر نشده، نیم ساعت، یک ساعت -یا حتی یک روز- منتظر می‌ماند اما بعد می‌بیند که جریمه‌اش حذف نشده است. 

سردار هادیانفر ادامه داد: فرد در این صورت به مرکز اجرائیات مراجعه کرده و قبض را به مامور اجرائیات نشان می‌دهد و اعلام می‌کند که پول جریمه را پرداخت کرده اما همکاران ما به وی می‌گویند که این قبض برای ما معیار نیست؛ درست است شما مبلغ را واریز کرده اید اما چون وارد سیستم خزانه نشده و در ادامه بر روی سیستم اجرائیات پلیس نیامده، پس اعمال نشده و نمی‌تواند از خدمات استفاده کند. 

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بر این اساس ما به مدیرعامل بانک‌هایی که در این حوزه تاخیر داشته و به نوعی متخلف بودند نامه نوشته و زمان تعیین کردیم که آنها مجاز به دریافت جرایم از مردم نیستند و بانک‌های دیگر را جایگزین کردیم تا بتوانند این خدمات را به مردم ارائه دهند. 

وی گفت: فعلا ussdها را همه قطع کرده و ستاره‌ چندها راحذف کردیم؛ گفتیم  اپ استارها را نیز قطع کنند و این موضوع را به مردم اطلاع‌رسانی کرده و می‌کنیم تا مردم جرایم‌شان را به این شماره‌ها واریز نکنند. 

سردار هادیانفر در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که چرا پرداخت اقساطی جرایم راهور در سایت 120  راهور دیده نمی‌شود، اعلام کرد: افراد از بیرون نمی‌توانند این روند را ببینند اما اصلاحات سریع اعمال می‌شود چرا که سایت راهور 120 به طور مستقیم به حساب خزانه متصل است و حساب واسط نیست.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: جرایم پرداختی در سیستم راهور 120 در لحظه اعمال و اجرا می‌شود اما باید از جهت رویت یک فاصله امنیتی و فرصت 24 ساعته قائل شویم که در جهت امنیت سایت است؛ اما مردم مطمئن باشند که همان لحظه مبلغ‌شان در سیستم وارد شده و می‌توانند خدمات را دریافت کنند؛ فقط در لحظه نمی‌توانند این عملکرد را ببینند. 

پربحث‌های هفته

 1. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 4. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 5. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 6. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 7. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 8. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 9. اگر خوب نشم، می‌کشمت!

 10. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 11. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

 12. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 13. جزئیات جدید بسته حمایت ازمستاجران/چرا سقف اجاره ۲۵ درصد تعیین شد؟

 14. پایان داستان غم انگیز زم

 15. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 16. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 17. سیروس گرجستانی درگذشت

 18. تخریب ویلای لوکس داماد شمخانی

 19. عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی

 20. کرونا هنوز تنوره می‌زند/ فکری هم به حال جامعه پزشکی کنید

 21. روحانی: زمان دعوای سه قوه نیست/ ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ سال ۹۹ سخت‌ترین سال از لحاظ فشار اقتصادی است

 22. واکنش مداخله‌جویانه فرانسه به حکم اعدام "روح‌الله زم"

 23. رهبر انقلاب: تنها راه مقابله با ویروس فساد، قطع دست مفسد است/ امنیت گزارشگران فساد را حفظ کنید

 24. حکم اعدام زم صادر شد

 25. احیای چپ رادیکال به روایت قوچانی/سناریوی جدید درباره مرگ قاضی منصوری/محسن رضایی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟

ابر آروان

آخرین عناوین