چرا پرداختی جرایم رانندگی «دیر» به‌روز می‌شود؟

گروه اجتماعی الف،   3980629085

رئیس پلیس راهور ناجا علت به روز نشدن سریع جرایم رانندگی در سامانه اجرائیات را تشریح کرد.

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به پرسشی مبنی بر به روز نبودن جرایم رانندگی، تاخیر در اعمال جریمه‌های پرداخت شده و سردرگمی مردم اظهار داشت: در بحث دریافت جرایم درگذشته فقط یک بانک عامل وجود داشت و آن هم بانک ملی بود؛ اما بعد از آن به منظور تسریع و تسهیل و کمک به مردم به 32 بانک مجوز بدون ضمانت دادند و از آن به بعد همه بانک‌ها دریافت کننده جریمه‌ها شدند.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در ادامه کار، بانک‌ها با ussdها به طور مستقیم و غیرمستقیم قرارداد بسته و واسطه‌تراشی‌هایی در این بخش‌ها ایجاد شد؛ یکسری از بانک‌ها نیز به سراغ اپ‌ها رفتند و به واسطه ‌اپ‌ها جرایم را دریافت می‌کردند. 

سردار هادیانفر به جلسه‌ای که چندی پیش در خصوص بررسی میزان واریزی‌ها برگزار شد اشاره و بیان داشت: میزان واریزی‌ها را بررسی کرده و مشاهده کردیم که متاسفانه خیلی از بانک‌ها انگار به قانون پایبند نیستند و پول‌ها را پیش خودشان نگه می‌دارند تا از سودش استفاده کنند. 

وی گفت: بعضی از بانک‌ها یا ussdها به مدت 6،‌ 12 و 36 ساعت یا حتی 162 ساعت هم پول‌ها را نگه داشته و از سود پول بهره می‌گرفتند که به دنبال این کار نارضایتی برای مردم و برای همه کسانی که به منظور دریافت خدمات پول را واریز کرده‌اند بوجود می‌آید؛ چرا که فرد پول را پرداخت کرده و فکر می‌کند که جریمه‌اش حذف شده اما وقتی به مرکز اجرائیات پلیس مراجعه می‌کند، می‌بیند جریمه‌اش صفر نشده، نیم ساعت، یک ساعت -یا حتی یک روز- منتظر می‌ماند اما بعد می‌بیند که جریمه‌اش حذف نشده است. 

سردار هادیانفر ادامه داد: فرد در این صورت به مرکز اجرائیات مراجعه کرده و قبض را به مامور اجرائیات نشان می‌دهد و اعلام می‌کند که پول جریمه را پرداخت کرده اما همکاران ما به وی می‌گویند که این قبض برای ما معیار نیست؛ درست است شما مبلغ را واریز کرده اید اما چون وارد سیستم خزانه نشده و در ادامه بر روی سیستم اجرائیات پلیس نیامده، پس اعمال نشده و نمی‌تواند از خدمات استفاده کند. 

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بر این اساس ما به مدیرعامل بانک‌هایی که در این حوزه تاخیر داشته و به نوعی متخلف بودند نامه نوشته و زمان تعیین کردیم که آنها مجاز به دریافت جرایم از مردم نیستند و بانک‌های دیگر را جایگزین کردیم تا بتوانند این خدمات را به مردم ارائه دهند. 

وی گفت: فعلا ussdها را همه قطع کرده و ستاره‌ چندها راحذف کردیم؛ گفتیم  اپ استارها را نیز قطع کنند و این موضوع را به مردم اطلاع‌رسانی کرده و می‌کنیم تا مردم جرایم‌شان را به این شماره‌ها واریز نکنند. 

سردار هادیانفر در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که چرا پرداخت اقساطی جرایم راهور در سایت 120  راهور دیده نمی‌شود، اعلام کرد: افراد از بیرون نمی‌توانند این روند را ببینند اما اصلاحات سریع اعمال می‌شود چرا که سایت راهور 120 به طور مستقیم به حساب خزانه متصل است و حساب واسط نیست.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: جرایم پرداختی در سیستم راهور 120 در لحظه اعمال و اجرا می‌شود اما باید از جهت رویت یک فاصله امنیتی و فرصت 24 ساعته قائل شویم که در جهت امنیت سایت است؛ اما مردم مطمئن باشند که همان لحظه مبلغ‌شان در سیستم وارد شده و می‌توانند خدمات را دریافت کنند؛ فقط در لحظه نمی‌توانند این عملکرد را ببینند. 

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  2. قانون، قاتل رومینا!؟

  3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

  4. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

  5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

  6. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

  7. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

  8. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

  10. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  11. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  12. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

  13. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  14. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

  15. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

  16. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

  17. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  18. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  19. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  20. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

  21. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  22. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  23. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

  24. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

  25. اعترافات پدر «رومینا» دختر ۱۴ ساله تالشی

  آخرین عناوین