آقای پرحاشیه، راهی فرانکفورت شد/ منصوری راه ملایی را در پیش گرفت

گروه ورزشی الف،   3980615072 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

طبق آخرین خبرها محمد منصوری سرمربی مستعفی تیم ملی جودوی کشورمان راهی آلمان شده و به سعید ملایی پیوسته است.

آقای پرحاشیه، راهی فرانکفورت شد/ منصوری راه ملایی را در پیش گرفت
 

مسابقات جهانی جودو در حالی طی چند روز گذشته به میزبانی ژاپن و در شهر توکیو برگزار شد که سعید ملایی نماینده وزن 81 کیلوگرم کشورمان در چارچوب این رقابت‌ها و در مرحله نیمه‌نهایی مقابل نماینده بلژیک از لحاظ فنی بازنده تاتامی معرفی شد و در ادامه این رقابت‌ها با شکست مقابل نماینده گرجستان از گردونه مسابقات جهانی توکیو کنار رفت.

طبق صحبت‌های کارشناسان سعید ملایی مقابل نماینده بلژیک از لحاظ فنی شکست خورد و این موضوع سرآغاز حاشیه جدیدی برای ورزش ایران بود.

ماریو ویزر رئیس فدراسیون جهانی جودو که اتفاقاً دوستی بسیار دیرینه و صمیمی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دارد، از این شکست ملایی بهره سیاسی برد و از این موضوع به نفع خود استفاده کرد.

ماجرا از این قرار بود که آنها این شکست سعید ملایی مقابل نماینده بلژیک را عمدی مطرح کردند تا با سناریوی از پیش تعیین شده، فدارسیون جودوی ایران را تعلیق کنند و ورزش ایران را در آستانه المپیک 2020 توکیو وارد چالش بزرگی کنند.

متأسفانه پس از باخت سعید ملایی در این رقابت‌ها او در دام دسیسه فدراسیون جهانی افتاد و حواشی بسیار  زیادی را برای جودوی ایران به وجود آورد. رئیس جهانی جودو در مصاحبه‌ای که انجام داده بود، مدعی شد سعید ملایی از فدراسیون جهانی درخواست پناهندگی و کمک کرده  اما سعید ملایی که سهل انگارانه در دامن این توطئه سیاسی افتاده، در مصاحبه‌های خود مدعی شد اگر بعد از مسابقات جهانی توکیو بدون اجازه کادر فنی به آلمان رفته، برای این بوده که می‌خواهد یک مدت کوتاهی را کنار همسر خود استراحت کند و هیچ تصمیمی برای پناهندگی ندارد.

ملایی که در صحبت‌های دوپهلوی در مورد آینده مدعی شده تصمیمی برای پناهندگی ندارد اما می‌خواهد زیر پرچم فدراسیون جهانی جودو در المپیک توکیو مبارزه کند. صحبت‌های ضد و نقیض سعید ملایی باعث شده رئیس فدراسیون جهانی که کاملا مطیع نخست‌وزیر رژیم غاصب صهیونیستی است، به دنبال این باشد تا از این موضوع علاوه بر بهره‌برداری سیاسی، جودوی ایران را هم وارد یک جنجال بزرگ کند.

 

پیش از اینکه آرش میراسماعیلی ریاست فدراسیون جودو  را برعهده بگیرد، نمایندگان جودو کشورمان طبق قانون جمهوری اسلامی ایران در چند رویداد مختلف مقابل نماینده اسرائیل مبارزه نکردند، اما حالا طی این چند ماه گذشته مشخص نیست چه اتفاقی افتاده که رئیس فدراسیون جهانی مصرانه به دنبال تعلیق جودوی ایران است. این فعل و انفعالات مشکوک از جمله سوالاتی است که ذهن همه ورزش‌دوستان را درگیر خود کرده و همه به دنبال این هستند تا از دست‌های پشت پرده باخبر شوند.

سعید ملایی در طول این سال‌ها برای جودوی ایران مدال‌های زیادی کسب کرده و برای اینکه او سعید ملایی شود از بیت‌المال برای او سرمایه‌گذاری فراوانی انجام شده اما حالا با صحبت‌هایی که طی چند روز اخیر انجام داده نشان داده دیگر تمایلی ندارد برای کشورمان مبارزه کند. با این وجود مسئولان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون جودو در تلاش هستند تا پس خوابیدن جنجال‌های اخیر و پس از اینکه سعید به آرامش رسید، با او گفت‌وگو کنند تا سناریوی اسرائیلی و توطئه بزرگ خنثی شود.

با این وجود برخی اتفاقات پیش بینی نشده، ظاهرا فضا را دوباره مبهم کرده. طی چند روز گذشته خبرهایی در فضای مجازی منتشر شده بود مبنی بر اینکه محمد منصوری سرمربی سابق تیم ملی جودوی ایران تصمیم دارد راهی کشور آلمان شود، اما این موضوع به صورت قطعی تأیید و تکذیب نمی‌شد. محمد منصوری که طی یکسال و نیم گذشته در دوران ریاست فدراسیون قبلی به دلیل اینکه سرمربی تیم ملی بوده و برای او ویزای طولانی‌مدت اروپا گرفته شده بود، از همین فرصت استفاده کرده و متاسفانه طی دو روز گذشته تهران را به مقصد فرانکفورت ترک کرده و شنیده‌ها حاکی از این است که او نیز به سعید ملایی پیوسته است.

حال اینکه مأموریت اصلی محمد منصوری در این مسیر چیست را هنوز کسی اطلاع ندارد. به هر حال محمد منصوری سابقه تاریکی در این رابطه دارد چرا که همه جامعه ورزش باخبر هستند که اوایل دهه 90 محمد منصوری به صورت پنهانی و بدون اطلاع مسئولان فدراسیون دو نفر از  جوانان جودوی ایران را از کشور خارج کرد و راهی کشور لبنان شد.

در آن مقطع مصاحبه‌هایی از سوی این نفرات در رسانه‌های رسمی منتشر شد مبنی بر اینکه آنها به دنبال گرفتن تابعیت کشور لبنان هستند و می‌خواهند به تیم ملی این کشور بپیوندند. ماجرای منصوری و دو ملی‌پوش جوان کشورمان به حدی بالا گرفت و در رسانه‌ها به این موضوع پرداخته شد تا اینکه مسئولان مربوطه در حوزه برون‌مرزی دست به کار شدند و اتفاقاً به خاطر روابط دوستانه و بسیار خوبی که بین کشور جمهوری اسلامی ایران و لبنان حاکم است، منصوری را به همراه دو ملی‌پوش پس از مدتی ناچار کردند تا به کشور ما بازگردد.

متأسفانه حالا این طور به نظر می‌رسد که سناریوی از پیش نوشته شده سعید ملایی با مهاجرت محمد منصوری به کشور آلمان حالا تکمیل شده چرا که سعید ملایی سال گذشته در رابطه با مهاجرت خود تهدیدهای غیرمستقیمی را انجام داده بود. مصاحبه عجیب سعید ملایی با رسانه ملی در آرشیو صداوسیما موجود است که او مسئولان ورزش را تهدید کرده بود که اگر خواسته‌های او برآورده نشود و به وضعیت او رسیدگی نشود، با توجه به پیشنهاداتی که از کشورهای مختلف دارد، شاید ناچار به مهاجرت شود که پس از گذشت چندین ماه سعید ملایی با شکستی که در مسابقات جهانی توکیو داشت با حمایت و دخالت‌های رئیس فدراسیون جودو به صورت پنهانی شبانه هتل محل اقامت خود را ترک کرده و پس از آن با حمایت‌های رئیس فدراسیون جهانی جودو و تهیه بلیت سفر او به آلمان، ملایی راهی سرزمین ژرمن‌ها شد و حاشیه‌ها برای جودوی ایران آغاز شد.

 

حالا و بعد از گذشت یک هفته هم شاهدیم که محمد منصوری که با سعید ملایی که رابطه بسیار نزدیک و خوبی دارد، حالا در آلمان در کنار هم هستند و به نظر می رسد که این سناریو از پیش تعیین شده بوده است.

به هر حال مدارک و اسنادی موجود است که محمد منصوری از روزی که سعید ملایی در توکیو حضور داشته، به صورت مداوم و لحظه به لحظه با او در ارتباط بوده و حتی از زمان خوابیدن، خوردن غذا و ... اطلاع داشته و از همین رو به نظر می رسد منصوری با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده راهی آلمان شده.

امیدواریم که هر چه زودتر محمد منصوری و سعید ملایی برای باطل کردن سناریوی رژیم اشغالگر قدس، تن به بازی کثیف و سیاسی آنها ندهند و به خاطر پرچم سه رنگ کشورمان توطئه فدراسیون جهانی جودو و رژیم اشغالگر قدس را با بازگشت به ایران شکست دهند.

دیدگاه کاربران

شهروند۱۰۸۲۱۲۸۱۵:۲۷:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۵
چرا خودمون رو گول میزنیم . یا زنگی زنگ و یا رومی روم . ما با اسرائیل مشکل داریم مثل مرد وایستیم و بگیم مبارزه نمی کنیم و از عواقبش هم ابایی نداریم و ارزشها ما بالاتر از این مقام ها هست . این .. بازیها چیه . دسیسه فدراسیون جهانی چیه ..
ناشناس۱۰۸۲۱۹۸۱۶:۳۷:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۵
امیدواریم که هر چه زودتر محمد منصوری و سعید ملایی برای باطل کردن سناریوی رژیم اشغالگر قدس، تن به بازی کثیف و سیاسی آنها ندهند و به خاطر پرچم سه رنگ کشورمان توطئه فدراسیون جهانی جودو و رژیم اشغالگر قدس را با بازگشت به ایران شکست دهند.!!!!!!!!!! کدام توطئه؟ .. بارها گفته شده ورزش رو داخل سیاست بازیها نکنید. کو گوش شنوا؟
ناشناس۱۰۸۲۲۰۰۱۶:۳۹:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۵
...در شهر توکیو برگزار شد که سعید ملایی نماینده وزن 81 کیلوگرم کشورمان در چارچوب این رقابت‌ها و در مرحله نیمه‌نهایی مقابل نماینده بلژیک از لحاظ فنی بازنده تاتامی معرفی شد... خوبه که فیلم مسابقه اش هست. بخت اول قهرمانی با قیافه ناراحت و درحال گریه کردن بخاطر باخت اجباری ، ظرف 10 ثانیه با ایپون مغلوب میشه!!!! به این میگن باخت فنی؟!!!
ناشناس۱۰۸۲۲۱۱۱۶:۵۷:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۱۵
بجای اتهام زدن به زمین و زمان اصل مشکل را حل کنید .
ناشناس۱۰۸۲۲۴۰۱۷:۲۴:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۱۵
حرامتون باشد که با پول ملت رشد کردین و پشت پا می زنید به کشور خدا به کمرتان بزند
هیربد۱۰۸۲۲۷۶۱۷:۵۲:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۱۵
واقعاً دارید برای این عزیزان حاشیه سازی میکنید. خیلی ساده تصمیم به مهاجرت گرفته‌اند. کاری که بین خیلی ازایرانیان مرسومه.
ناشناس۱۰۸۲۲۸۸۱۸:۱۰:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۵
به هر حال وقتی کسی زندگی خود را برای کاری میگذاره میخواد به موفقیت برسه. این سیاست..باختن برای عدم مقابله با ورزشکاران اسرائیلی اثرات منفی بسیاری در جامعه داره و عملا در خدمت اسرائیل هست. اگر قرار باشه یه جوان تمام عمرش تلاش کنه.،کلی هم از بیت المال به قول خودتون خرجش بشه بعد بره اینجوری ببازه خوب چه کاری هست اصلا ورزشکار نفرستید
ناشناس۱۰۸۲۳۳۷۱۹:۲۴:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۱۵
از بیت المال برای سعید خرج شده پس باید غلام حلقه به گوش ما باشد؟!!! این چه استدلالی است! بله هزینه شده است و خود سعید هزار برابر این هزینه زحمت کشیده است، مسئولین که فریاد باید ببازی سر میدهند خودشان یک روز هم نمیتوانند جای سعید زحمت بکشند و تازه هزینه ای هم که میگویند با هزار منت و کشمکش و بدو و بیا و بگیر و ببند انجام میدهند آنوقت چه انتظاری از جوانها دارند؟ ..؟ به نظر من اگر سعید این کار را انجام داده چاره ای برایش نگذاشتند و مقصر مسئولین هستند نه ورزشکارهای عزیز کشورمان.
ناشناس۱۰۸۲۴۷۱۲۲:۲۱:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۱۵
همش عدم مدیریت باعث این بدبختی شده آیا از قبل نباید در این خصوص فکر میکردن؟؟؟! مگر ورزشکاران عمر و زندگیشان را از سر راه آورده اند!؟ شما که نمیخواهید جلوی اسراییل بروید باید فکری هم به حال ورزشکارتان بکنید تا در زندگی دچار مشکل نشود و از بعد مالی تامین و حمایت بشود نه دوتا عکس بگیرین و خداحافظ ، ..
ناشناس۱۰۸۲۵۵۴۲۳:۴۸:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۱۵
چطور توقع داری از بازیکن و مربی که سالها زحمت کشیدن و بالاترین مقام دارد خیلی راحت و باکمال خفت و ذلت ببازه و اعتراض نکنه و تازه بابت حرکت سیاسی..
علی۱۰۸۲۵۶۷۰۰:۰۰:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۶
چرا نام نویسنده این مطلب پای نوشته اش نیست..
ناشناس۱۰۸۲۶۰۳۰۱:۰۹:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۱۶
جالبه این آقای منصوری که یه بار دوتا جودوکار رو برده لبنان دوباره سرمربی تیم ملی شده!!!! واقعا یه دست غیبی پشت این کشور هست که با این همه آدمهای عجیب و غریب باز هم سر پاست!
ناشناس۱۰۸۲۶۱۵۰۱:۳۲:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۱۶
ورزش ربطی به سیاست نداره. فریادهایی بباز بباز روی علی رضا کریمی رو یادمون نمیره.. ..
ناشناس۱۰۸۲۶۳۵۰۳:۱۳:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۶
بابا از این تفکرات توطئه دست بر دارید. این جوونای بخت برگشته زحمت کشیدن تا اینجا رسیدن، یکم شما هم فکر کنید ببنید این ها با چه دلخوشی هر چی میگید باید گوش کنند و اجرا کنند؟

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 6. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 9. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 10. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 11. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 12. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 13. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 14. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 15. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 16. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 17. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 18. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 19. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 20. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 21. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 22. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 23. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

 24. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

 25. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

ابر آروان

آخرین عناوین