خطیب نمازجمعه تهران: انقلاب اسلامی به بن‌بست نمی‌رسد

گروه سیاسی الف،   3980608132

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: اول انقلاب عده‌ای می‌گفتند انقلاب به بن‌بست رسیده و امام راحل می‌گفت شما به بن‌بست رسیدید، انقلاب اسلامی به بن‌بست‌ رسیدنی نیست.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی در خطبه‌ اول نمازجمعه این هفته تهران گفت: خداباوری را در صحن زندگی خود بیاورید. علم و باور با هم متفاوت است. قرآن می‌گوید خداباور باشید. مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم هفت توصیه دارند که اخلاق و معنویت توصیه دوم است. رهبری این موضوع را تشریح می‌کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به چهار جلوه خداباوری که در قرآن بر آن تاکید شده، گفت: اولین جلوه این است که اگر باخدا باشید بن‌بست ندارید هم فرد هم جامعه، اول انقلاب عده‌ای می‌گفتند انقلاب به بن‌بست رسیده و امام راحل می‌گفت شما به بن‌بست رسیدید، انقلاب اسلامی به بن‌بست‌ رسیدنی نیست. دومیم جلوه این است که اگر شما یار خدا باشید خدا هم یار شماست. اگر دفاع متدینین نبود دشمنان، اثری از دین باقی نمی‌گذاشتند. آن‌هایی که از دین خدا دفاع می‌کنند یار خدا هستند. حجت الهی را تنها نگذارید.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: این باور که اگر ما با خدا باشیم توطئه‌ها خنثی می‌شود جلوه سوم است. اگر مقاوم باشید و تقوا هم پیشه کنید هیچ توطئه‌ای اثر نمی‌کند، ملت ما در این چهل سال منطوق آیه را دید. توطئه جنگ قومیت‌ها و جنگ تحمیلی‌ها و کودتاها و فتنه‌ها و حمله طبس را خدا خنثی کرد. اگر در عرصه سیاسی و فرهنگی و ادرای و خانوادگی بی تقوایی کردید اسیب می‌بینید.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: عزت در سایه ارتباط با خدا و رابطه صمیمانه با خداست و این چهارمین جلوه است. دنبال آن هستید که آسیب نبینید پس رابطه خود را با خدا صمیمی کنید. در چهل سال انقلاب شما مردم دیدید. اگر در خانه غیر خدا زدید عزت را در جایی غیر خانه خدا دیدید مطمئن باشید آسیب می‌بینید و نه تنها کمک‌تان نمی‌کنند بلکه بیچاره‌تان می‌کنند.

حجت‌الاسلام خاتمی در خطبه دوم نمازجمعه این هفته تهران با گرامی‌داشت یاد و خاطره آیت‌الله قدوسی اولین دادستان انقلاب اسلامی و سردار وحید دستجردی گفت: همچنین یاد رئیس‌علی دلواری بوشهری را گرامی‌ می‌داریم که در مبارزه با نیروهای استعمارگر انگلیس در سال ۱۲۹۴ به شهادت رسید. همچنین به استقبال جشن عاطفه‌ها می‌رویم که به کمک نیازمندان در این عرصه برویم.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امسال ۱۳۸۰ سال از داغ جان‌گداز اباعبدالله می‌گذارد. داغ حسین(ع)‌خاموش شدنی نیست و کشورمان با تمام شکوه به سوی عزاداری حسینی می‌روند. ما آزادی و عزت و نهضت‌مان مدیون امام حسین(ع)‌ است. در این ۱۳۸۰ سال از یزید تا دیگر جلادان خواستند این چراغ را خاموش کنند اما نتوانستند. بانیان عزای امام حسین(ع)، شرکت‌کنندگان، خطبا و مداحان و این هنرمندان آیینی به این عزاداری نگاه سرمایه‌ای داشته باشند سرمایه‌ای که دین ما را نگاه داشته است. عزادای اباعبدالله باید با اخلاص باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: دهه اول محرم دهه امر به معروف و نهی از منکر است. این غیرت دینی تجسم یافته در امر به نهی از منکر است. امر به معروف و نهی از منکر نظارت عمومی است. اگر مردم در صحنه باشند جلوی فساد گرفته می‌شود. فسادی که شما علیه شعار می‌دهید با انجام این فریضه ممکن است. معروف‌ها و منکرها را محدود به فرد نبینیم. منکر سیاسی هم منکر است. ناامید کردن مردم از انقلاب از منکرهای بزرگ است. گرانی‌های افسارگریخته ازجمله منکرات است.

حجت‌الاسلام خاتمی گفت: از مهمترین معروف‌ها قانون‌مدرای است حتی در عرصه امر به معرووف و نهی از منکر کسی حق شکستن قانون و عبور از قانون را ندارد. امر به معروف مترادف با خشونت نیست، مترادف با مهر است. امر به معروف و نهی از منکر مترادف تدبیر است. یعنی با تدبیر امر به معروف و نهی از منکر کن به نحوی که تاثیر گذار باشد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: امروز روز شهادت شهیدان باهنر و رجایی است و امروز را روز مبارزه با تروریسم نامیدند. ایران قربانی تروریسم است؛ ۱۷ هزار شهید ما شهید ترور هستند. شهیدانی که به دست منافقان سیاه دل به تعداد ۱۲۰۰۰ هزار نفر به شهادت رسیدند و ۵۰۰۰ نفر هم توسطدیگر گروه‌ها شهید شدند. آمریکا به اعتراف خودش تروریست پرور است. همه شنیدیند که ترامپ به کلینتون گفت داعش را شما درست کردید و طالبان هم آن‌‌ها درست کردند. تمام گروه‌های تروریستی به نوعی به آمریکا وصل هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دولت آمریکا در صدر تروریست‌های دولتی دنیا قرار دارد. در دنیا نام غیرتمندان با شرف را تروریسم می‌گذارد. حزب‌الله لبنان و انصار حزب‌الله یمن و حشد الشعبی و مبارزان فلسطینی را تروریسم می‌داند و این تروریسم فکری است. این‌‌ها مدافع ارزش‌ها هستند، جوانان بدانند این‌ها دروغ است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با تبریک هفته دولت و با اشاره به اقدامات دولت در این هفته گفت: جامعه نمونه قرآنی سه ویژگی دارد، امنیت، آرامش و رفاه مناسب. برای رسیدن به این جامعه رهنمودهای امام(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری به دولتمردان سرمایه‌های خوبی است. مخصوصا رهنمودهایی که امسال به دولت گفتند. قانون اساسی ما ظرفیت بسیار خوبی برای اداره جامعه دارد. دولتمردانی که آمدند با همین قانون اساسی کشور را اداره کردند و می‌شود اداره کرد. اینکه حضرت آقا گفت معطل حاشیه نروید باید مورد توجه باشد و برخی مسئولان برای خودشان حاشیه درست نکنند. با همین قانون اساسی می‌شود مملکت را به خوبی ادراه کرد.

وی تصریح کرد: مبارزه با فساد چه در عرصه ساختاری و چه در عرصه اجرایی یک ضرورت است و سرنوشت انقلاب به آن گره خورده است. شهید بهشتی سال ۵۸ فرمود از مهمترین عوامل سقوط رژیم شاه فساد نظام اداری بود. حالا که قوه قضائیه عزم خود را جزم کرده و قوی وارد میدان می‌شود خسته نباشید بگوییم و کمک و تاییدشان کنیم. قصه، قصه یک قوه نیست. سلامت نظام اداری کشور در نهایت به سود هر سه قوه و نظام اسلامی است.

حجت‌الاسلام خاتمی افزود: در هفته گذشته سوژه‌ای که تب و تاب داشت مساله مذاکره با آمریکا بود که مقام معظم رهبری قاطعانه گفتند هیچ مذاکره‌ای با آمریکا صورت نخواهد گرفت چه در متن چه درحاشیه سازمان ملل و خوشبختانه همه مسئولان یک صدا این مطلب را گفتند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: مذاکره با عهدشکنان نابخردی است همان که رئیس‌جمهور گفت دیوانگی است. در شرایط مساوی مذاکره معنا دارد نه در شرایط نامساوری نام این سلطه است. سلطه را چهل سال است که مردم نپذیرفتند. مذاکره تحت فشار مذاکره نیست و تسلیم است و ملت عاشورایی ملت هیهات منا الذله است.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران گفت: مسئولان طوری حرف بزنند که دشمن سوژه نگیرد. شما که نمی‌خواهید مذاکره کنید چرا طوری حرف می‌زیند که او سوژه بگیرند. آمریکایی‌ها به ویژه ترامپ نیاز به مذاکره دارد. انتخابات است و او می‌خواهد قهرمانانه بگوید ایران را پای مذاکره نشاندم. حضرت آقا فرمود مذاکره تلفنی چند ثانیه ای که بین آقای روحانی و اوباما شد آنها جشن گرفتند، ما نیازی به مذاکره نداریم و  آنها هستند که نیاز به مذاکره دارند. در شرایط کنونی و با این روشی که آمریکا و ترامپ دارند باید این آرزو را باید به گور ببرند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مردم و مسئولان فهمیده‌اند که آمریکا و اروپا سرو ته یک کرباس هستند و دل به این ها نبندند.به خدا اعتماد کنند و بر مردمشان تکیه داشته باشند.

وی با اشاره به کشور عراق و لبنان و حمله رژیم صهیونیستی به آن‌ها گفت: این حمله پهپادی نشان داد خوی رژیم صهیونیستی خوی تجاوزگری است. اسرائیل باید از بین برود و این راه درستی است که امام(ره) فرمود. مدت ۲۰ روز است که مسلمانان کشمیر تحت فشار دولت هند قرار دارند و از دولت هند انتظار داریم سیاست منصفانه‌ای نسبت به مسلمانان کشمیر در پیش بگیرند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 2. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 3. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 4. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

 5. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 6. طرح «استیضاح» و «محاکمه» همزمان زنگنه در مجلس و دادگاه

 7. گزارش نیویورک تایمز از نقاشی های یک زندانی شکنجه‌ شده در گوانتانامو

 8. جایگزین موگرینی کارش را با دخالت در امور ایران آغاز کرد

 9. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 10. هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی

 11. انبارلویی: فکری برای ارزش پول ملی بکنید

 12. وزیر ارتباطات در دوره دانشجویی/عکس

 13. بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸

 14. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

 15. تبانی برخی بانک‌های خصوصی برای ارائه تسهیلات ۷ هزار میلیاردی به شرکت‌های صوری

 16. اسرائیل: علیه ایران به گزینه نظامی متوسل می شویم

 17. بودجه سال ۹۹ صداوسیما ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت

 18. بزرگداشت سالروز درگذشت مولانا در ترکیه

 19. محدودیت جدید صرافی‌ها برای فروش دلار

 20. کمترین و بیشترین بودجه ۹۹ به کدام استان‌ها تعلق گرفت + جدول

 21. ولایت فقیه در عراق

 22. آخرین قیمت طلا، دلار و سکه + جدول

 23. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

 24. نحوه افزایش حقوق بگیران مشخص شد

 25. استقبال لاریجانی از روحانی در یک روز بارانی

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 5. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 6. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 7. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 8. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 15. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 16. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 17. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 18. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 19. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 20. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 21. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 22. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 23. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 24. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 25. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

  2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

  3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

  4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

  5. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

  6. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

  7. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

  8. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

  9. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

  10. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

  11. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

  12. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

  13. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

  14. آقای جهانگیری! تجربه دوران هاشمی را فراموش نکنید...

  15. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

  16. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

  17. اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

  18. مطهری: استیضاح روحانی به صلاح نیست/ شفافیت آرا فعلا مضر است/ بیانیه اخیر موسوی را نپسندیدم

  19. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

  20. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

  21. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

  22. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

  23. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

  24. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

  25. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

  آخرین عناوین