روایت وزیر بهداشت از مقایسه داروی ایرانی و پراید توسط داروخانه‌ها/ نسخه الکترونیک دارو امسال به سرانجام می رسد

گروه اجتماعی الف،   3980517189 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
روایت وزیر بهداشت از مقایسه داروی ایرانی و پراید توسط داروخانه‌ها/ نسخه الکترونیک دارو امسال به سرانجام می رسد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از پیرمردی شنیدم که داروخانه ای به او گفته است فرق داروی ایرانی با خارجی مثل تفاوت بنز با پراید است درحالی که این طور نیست و عزت را ابتدا باید خودمان برای مردم تعریف کنیم. متاسفانه گاهی داروخانه دست افرادی می افتد که تولیدکننده همکار خود را بی اعتبار می کنند.

به گزارش ایرنا، سعید نمکی روز پنجشنبه در همایش معاونان غذا و داروی سراسر کشور افزود: پرونده الکترونیک سلامت را در دستور کار قرار داده ام و به شدت روی نسخه نویسی الکترونیک کار می کنیم.

وی اضافه کرد: خیلی ها در این مسیر، چوب لای چرخ می گذارند اما قرار بر ترمز نداریم.

وزیر بهداشت خواستار فعال شدن قرارگاه های دارو و تجهیزات پزشکی در تمام استان ها شد و گفت: در استان تهران بیشتر از یک قرارگاه نیاز نداریم. در هر استان باید یک دانشگاه متولی قرارگاه دارو و تجهیزات پزشکی باشد.

نمکی افزود: شفافیت باید جزو اصول اولیه باشد و کمبودها باید رصد شود. در برخی استان ها ممکن است نسخه های دارو روی دست مردم مانده باشد.

وی اضافه کرد: به برخی داروهای مشابه تولید داخل اجازه واردات ندادیم اما برخی پزشکان به تولید داخل اعتماد ندارند که باید توجیه شوند و برخی پزشکان دوست دارند تا قیامت داروهای خارجی تجویز کنند که باید معرفی شوند.

نمکی تاکید کرد: باید این پنبه را از گوش در بیاورند که اگر بحث کنند ما تسلیم می شویم به داروهای مشابه تولید داخل اجازه واردات نمی دهیم.

وی اضافه کرد: از پیرمردی شنیدم که داروخانه ای به او گفته است فرق داروی ایرانی با خارجی مثل تفاوت بنز با پراید است درحالی که این طور نیست و عزت را ابتدا باید خودمان برای مردم تعریف کنیم. متاسفانه گاهی داروخانه دست افرادی می افتد که تولیدکننده همکار خود را بی اعتبار می کنند.

وزیر بهداشت از معاونان غذا و داروی کشور خواست با گرانفروشی در داروخانه ها مبارزه کنند و گفت: نباید طوری باشد که یک دارو با چند قیمت در داروخانه های مختلف عرضه شود.

نمکی افزود: داشتن داروخانه و مطب برای مسئولان حوزه غذا و دارو جرم نیست اما داشتن سه تا چهار داروخانه دیگر ظلم است و آمار آن را داریم که باید جمع شوند.

وزیر بهداشت گفت: در سازمان برنامه و بودجه مکلف کردم خرج دارو از بقیه هزینه ها جدا شود اما جواب شفافی از سازمان غذا و دارو در این باره دریافت نکردم.

نمکی تاکید کرد: برای سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی،  ردیف مستقلی برای داروها خواهم گذاشت. 

وزیر بهداشت گفت: گزارشاتی داریم که برخی تدارکاتچی و ماموران خرید در حوزه تجهیزات پزشکی، برخی چیزها را از قلم می اندازند و متاسفانه گاهی کدهای این تجهیزات، جابجا می شوند و فرآورده هایی می آید که اصل نیست و حتی چند پرونده به خاطر این جابجایی ها داریم.

نمکی افزود: بخشنامه کرده ایم که آنچه از تجهیزات پزشکی داخل کشور تولید می شود، وارد نکنیم که در طولانی مدت به نفع ما است و باید مراقب باشیم در تله تصمیم گیرانی که منفعت شان در خرید از برند است، نیفتیم.

وی خطاب به معاونان غذا و داروی سراسر کشور افزود: اگر به جایی رسیدید که تولید داخل کفایت نمی کرد یا اینکه کیفیت تولیدات داخل زیر سئوال است، آنگاه تصمیم گیری درباره واردات می تواند در قرارگاه دارو و تجهیزات پزشکی استان رخ دهد.

وزیر بهداشت از معاونان غذا و داروی سراسر کشور خواست موجودی دارو را در سطح بیمارستان‌ها کنترل کنند و گفت: گاهی یکی از بیمار،ستان های دانشگاه علوم پزشکی، دارو ندارد درحالیکه همان دارو در انبار بیمارستان‌ دیگر دانشگاه، تلنبار شده است.

نمکی درباره مطالبات شرکت های پخش دارو از دانشگاه های علوم پزشکی نیز اظهار داشت: بدهی به این شرکت ها، زنجیره تنیده ای است . برای پرداخت بدهی ها از بیمه تامین اجتماعی، سه هزار میلیارد تومان گرفتیم و هفت تا هشت هزار میلیارد دیگر می خواهیم. سهم دارو نباید جای دیگر هزینه شود.


فعالیت های حوزه غذا و دارو به زودی شفاف می شود

سعید نمکی در حاشیه مراسم روز خبرنگار هم گفت: تا زمانی که من وزیر هستم هیچ کس نخواهد توانست جایی اعمال نفوذ کند و فعالیت های حوزه غذا و دارو تا یکی دو ماه آینده مثل یک اتاق شیشه ای شفاف می شود. در سازمان برنامه و بودجه که بودم موضوع فساد در نظام بهداشت و سلامت را پیگیری می کردم و در موارد مختلف این پیگیری ها موثر بود و جلوی مفاسد گرفته شد.

وی به اشکالات ساختاری موجود برای مبارزه با فساد اشاره کرد و افزود: ساختار ما طوری بود که ردیابی همه چیز میسر نبود. من امیدوارم تا یکی دو ماه آینده، ساختار اصلاح شود و دیگر هیچ حرکت غیرشفافی در همه حوزه ها از جمله غذا و دارو اتفاق نیفتد. با اصلاح ساختار، هر حرکتی در یک اتاق شیشه ای برای همه رسانه ها و مردم قابل مشاهده خواهد بود. 

وزیر بهداشت گفت: اگر قسمت هایی که چه در رسانه ها و چه در درون نظام پیگیر شفافیت هستند، منسجم حرکت کنند، می توان فساد را از بین برد. 

وی در خصوص اتهامات مطرح علیه سامانه پشتیبانی غذا و دارو موسوم به «تیتک» افزود: تیتک سامانه ای برای ثبت اطلاعات بود اما نارسایی هایی داشت. چهار ماه است روی آن کار می کنیم تا شفاف تر شود و در حال نصب امکانات پایش مدیریتی روی آن هستیم. دیروز پنج پرونده فساد در حوزه بهداشت و درمان را تحویل مقامات قضایی دادیم. باید سامانه تیتک در اختیار بخش های حاکمیتی قرار گیرد.

نمکی در مورد ثبت یک داروی تقلبی در سامانه تیتک نیز گفت: کارمند متخلف تحویل مراجع امنیتی و قضایی داده شد. همه پرونده ها بدون تشویش اذهان عمومی در حال پیگیری هستند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: تا زمانی که من وزیر هستم کسی حق اعمال نفوذ ندارد. به همه همکاران توصیه کردم در بررسی پرونده ها عدالت را رعایت کنند. 

نمکی ادامه داد: سرمایه گزاری در صنعت دارو را تشویق می کنیم. از واردکنندگان دارو می خواهیم به جمع تولیدکنندگان بپیوندند.

وزیر بهداشت ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: از همین جا به همه مجموعه های ذیربط اعلام می کنم شکایت از خبرنگاران را پس بگیرند.

وی در خصوص برنامه وزارت بهداشت برای کنترل فشار خون نیز اظهار داشت: در طرح کنترل فشار خون، بیش از ۱۲ میلیون نفر که فشار خون بالا دارند، شناسایی شدند و از طریق پرونده الکترونیک، آنها را به تغییر سبک زندگی و مصرف کمتر نمک ترغیب خواهیم کرد. 

وزیر بهداشت گفت: نان، بقیه مواد غذایی و اغذیه ها نیز از نظر استفاده از نمک در غذا کنترل و پرونده الکترونیک سلامت به زودی به شماره همراه مردم متصل خواهد شد تا اطلاع رسانی پیامکی هم انجام شود.

نمکی در خصوص سهمیه ای بودن بخش زیادی از دانشجویان پزشکی و تحصیل برخی از این دانشجویان با وجود سه ترم مشروطی اظهار داشت: مجری اسناد بالادستی و مصوبات مجلس هستیم. ما هم در حال رایزنی هستیم تا این شرایط تغییر کند و کیفیت آموزش پزشکی ارتقا پیدا کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

دکتر داروساز۱۰۴۱۰۲۹۲۱:۰۳:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۷
آقای نمکی مثل آقای رئیسی قوه قضائیه می خواهند اصلاحاتی در حوزه وزارتخانه خود ایجاد کنند من بعنوان یک داروساز خواهش می کنم مافیای موجود در پشت داروخانه ها را هم آشکار کنند چطور می شود امتیاز داروخانه در شهرهای بزرگ چند میلیارد تومان خرید وفروش شود و از طرفی وقتی موسس داروخانه فوت می کند امتیاز داروخانه به وراث آن می رسد.لطفا" رانت و انحصار داروخانه داری را در کشور متلاشی کنید و هر داروسازی به سهولت بتواند برای خود داروخانه تاسیس کند و مجبور به خرید امتیاز داروخانه از دلالان نباشد.
ناشناس۱۰۴۱۰۵۷۲۱:۳۸:۲۳ ۱۳۹۸/۵/۱۷
...!!! نکته بعد اینکه داروی تولید داخل نداریم. ماده اولیه همه داروها از خارج میاد ( درست مثل سنجاق قفلی و چوب بستنی ) فقط اینجا بسته بندی میشه به قرص و شربت و وو! اتفاقا اون داروفروش ( نه داروساز) درست گفته که داروی ایرانی بدتر از پرایده!
ناشناس۱۰۴۱۱۰۴۲۲:۱۳:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۱۷
از خودتون شروع کنید داروی ایرانی خوردنو
ناشناس۱۰۴۱۱۱۵۲۲:۳۱:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۱۷
دارو ایرانی هیچ خاصیت ندارد مواد اولیش هم مال چین و هند است
ناشناس۱۰۴۱۱۴۰۲۲:۵۲:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۱۷
داروخانه از بقالی بدتر شده است: - در داروخانه همه چیز به فروش می رسد. از آدامس و شکلات گرفته تا بادکنک و اسباب بازی. - -بسیاری از داروخانه ها در بعضی ساعات مسئول فنی ندارند. - یک برند دارو در داروخانه ها با قیمت متفاوت به فروش می رسد. - بسیاری از داروخانه ها داروهای قاچاق به خصوص ساخت ترکیه را می فروشند. - اغلب داروخانه ها بدون نسخه دارو می فروشند. - بسیاری از داروخانه ها از 2 تا 10 هزار تومان حق فنی بابت هر نسخه دریافت می کنند. - تعداد داروخانه ها چندین برابر تعداد بقالی ها و بانک ها است.
ناشناس۱۰۴۱۱۸۲۲۳:۲۴:۵۰ ۱۳۹۸/۵/۱۷
چیزی به نام دارو ایرانی نداریم . همش چینی است خوب هم نیستن

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 7. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 8. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 9. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 10. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 11. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 12. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 13. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 14. تردید دولت در سفر به نیویورک

 15. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 16. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 17. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 18. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 19. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 20. واکنش وزیر ارشاد به درخواست کارگردان رستاخیز

 21. جودوی ایران تعلیق شد؟

 22. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 23. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 24. پدر قربانی برق‌گرفتگی در آزادی: از خون پسرم نمی گذرم/ مقصر را معرفی کنید

 25. تیزر «ماجرای نیمروز: رد خون» منتشر شد  

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 6. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 7. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 8. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 15. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 16. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 17. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 18. عکس جنجالی بازیکنان استقلال با پیراهن دختر آبی  

 19. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 20. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 21. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 22. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 23. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 24. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 25. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 15. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 16. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 17. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 18. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 19. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 20. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 21. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 22. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 23. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 24. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 25. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

پربحث‌های اخیر

 1. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 2. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 3. ناجا: زوار بدون گذرنامه به مرز نروند

 4. وزیر آموزش و پرورش: نمی‌توانیم کنکور را برداریم

 5. واکنش سخنگوی وزارت کشور به حذف نام شهدا از معابر و خیابان‌ها

 6. خانه نیما یوشیج از وضعیت اسفبار خارج شد

 7. هوای تهران از یکشنبه خنک می‌شود

 8. وزیر علوم: آمریکا شرطی برای آزادی دکتر سلیمانی ندارد

 9. بیوگرافی فرزاد فرخ ، خواننده نسل جدید با ترانه های احساسی

 10. محسنی اژه‌ای: دشمنان نظام به شکست خود اذعان کرده‌اند

 11. آیت‌الله مکارم شیرازی: وکلا باید ساماندهی شوند

 12. در مهر ماه بهترین فرصت سفر به کیش را از دست ندهید

 13. پرداخت کرایه تاکسی‌های شهری و آنلاین با «کارپِی»

 14. زمان راه‌اندازی دانشکده فوریت‌های پزشکی

 15. رئیس پلیس تهران: امنیت‌ کشور بالاتر از کشورهای اروپایی است

 16. جزئیات برگشت زوار اربعین از مرز مهران

 17. "دستورالعمل تشکیل پرونده شخصیت متهم" ابلاغ شد

 18. علت تردد خودروهای آتش‌نشانی از خطوط ویژه

 19. تاکسی اربعین گران نمی‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 2. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 3. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 4. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 5. سرویس‌های ارزش افزوده تعطیل می‌شوند؟  

 6. وزیر علوم: ایران رتبه ۱۵ رشد علمی جهان را دارد

 7. ماجرای سود میلیاردی از لباس‌ فرم مدارس

 8. ماجرای ممنوعیت عکسبرداری در پارک‌ها چیست؟

 9. رئیس جدید سازمان بازرسی منصوب شد

 10. هشدار سخنگوی قوه‌قضائیه به هیئت‌نظارت مجلس

 11. اعمال سهمیه‌های کنکور ارشد98 با دستور مجلس/ بازنگری در سهمیه‌ها منوط به نظر مجلس است

 12. قطار تهران- استانبول راه‌اندازی می‌شود

 13. کشف مشروبات الکلی از قوطی های دلستر

 14. پلیس راهور: خسارت تصادفات کشور ۷ درصد تولید ناخالص ملی است

 15. کشف یک تن و ۷۲۰ کیلوگرم مواد مخدر در درگیری مسلحانه پلیس

 16. آرامش در محیط کار، مهم‌تر از هر چیزی برای کسب و کار

 17. میزان افزایش قیمت بلیت اتوبوس برای زائران اربعین

 18. وزیر علوم: پارک‌های علم و فناوری در کنار دانشگاه‌ها موفق هستند

 19. تداوم ۴۰ روز هوای سالم در تهران

 20. تکذیب توقف زائران ایرانی در گذرگاه منذریه

 21. عاملان حذف واژه شهید شناسایی شده‌‌اند

 22. آخرین خبر از پرونده احمد عراقچی

 23. بازداشت چند متهم دیگر در پرونده شهرداری صدرا

 24. احتمال تغییر در طرح ترافیک تهران

 25. سخنگوی قضا: رفتار برادران صدرالساداتی یک اقدام خاصی بود!

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 3. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 4. زنان را به استادیوم راه بدهید

 5. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 6. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 7. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 8. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 9. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 10. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 11. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 12. اتهام اصلی شبنم نعمت‌زاده

 13. سخنگوی قوه قضائیه: سحر خدایاری در بازجویی‌ها به اشتباه خود اعتراف کرده بود

 14. جمعی از مسئولان قضایی در مراسم ترحیم سحر خدایاری حضور یافتند

 15. وزیر کشور: ۱۰ درصد جامعه به حجاب بی‌توجه هستند/ باید از دو قطبی شدن موضوع حجاب پرهیز شود

 16. واکنش بنیاد شهید به حذف شهید از خیابان‌های تهران

 17. ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداشت به زیان مردم تمام شد/ پزشکی تهاجمی و جراح محور در مدل ایرانی نظام سلامت

 18. حاشیه‌های مراسم ترحیم دختر آبی/ همه بودند الا سلبریتی‌ها  

 19. ۴۰ دانشگاه ایرانی در میان برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفتند

 20. حکم «زن خواننده در ابیانه» صادر شد

 21. سرنوشت تلخ این روزهای دانش‌آموزی که با "لگد معلم" از راه‌ رفتن محروم شد!

 22. اینستاگرام صفحه دختر سردار سلیمانی را بست

 23. آیت‌الله مکارم شیرازی: ازدواج در سن کمتر از ۱۳ سال باطل است

 24. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 25. جان‌ باختن یک زائر ایرانی در حادثه کربلا/ زخمی شدن ۷ زائر ایرانی

آخرین عناوین