از سرداران سپاه تا ظریف؛ شخصیت‌های ایرانی که تاکنون در لیست تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند

گروه سیاسی الف،   3980513119 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

دشمنی آمریکایی‌ها با جمهوری اسلامی، از ابتدای شکل گیری انقلاب آغاز شده و در هر دوره، شدت بیشتری به خود گرفته است.

از سرداران سپاه تا ظریف؛ شخصیت‌های ایرانی که تاکنون در لیست تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ آمریکایی‌ها در این دوره ۴۰ ساله، از هر ابزاری برای فشار بر ملت و رسیدن به مقاصد خود استفاده کردند، ابتدا با تجاوز مسلحانه از سوی دست نشانده هایشان در منطقه، جنگ را به ملت ایران تحمیل کردند، اما وقتی دیدند در میدان نبرد زورشان به رزمندگان نمی‌رسد، روی به تحریم‌ها و فشار‌های اقتصادی آوردند؛ در این مسیر، گاهی با تهدید و ترساندن دولت‌های اروپایی، آن‌ها را با خود همراه می‌کردند.

تحریم‌های اقتصادی علیه کشورها، سازمان ها، صنایع و گاهی افراد مختلف یکی از پرکاربردترین ابزاری است که کشور آمریکا با کمک هم پیمانانش به دشمنان خود فشار وارد می‌کنند و کشور‌های زیادی را به تسلیم خود در می‌آورد.
 
تحریم مقامات ایرانی، فشار اقتصادی یا بازی رسانه ای؟آمریکایی‌ها با این خیال که می‌توانند با این روش به مقابله با ایران بپردازند، دست به تحریم‌های بزرگی علیه کشورمان زدند.
 
ممنوعیت واردات نفت، مسدود شدن دارایی‌های ایران، ممنوعیت صادرات به ایران و ممنوعیت واردات از ایران، تحریم معامله با بخش‌های کشتی‌رانی و کشتی‌سازی ایران و عاملان بنادر، تحریم مربوط به معامله با شرکت ملی نفت ایران، تحریم شرکت ملی نفت‌کش ایران، تحریم‌های مرتبط با ارائه خدمات پیام‌رسانی مخصوص مالی به بانک مرکزی ایران و دیگری موسسات مالی ایران، تحریم‌های مربوط به ارائه خدمات پذیره‌نویسی، بیمه یا بیمه اتکایی و تحریم‌های مربوط به بخش انرژی ایران بخشی از تحریم‌های ظالمانه علیه ایران است.
 
تحریم مقامات ایرانی، فشار اقتصادی یا بازی رسانه ای؟به علاوه تحریم‌های مرتبط با غذا و دارو، نهاد‌های نظامی؛ و نهاد‌های علمی تنها بخشی از تحریم‌هایی است که آمریکا و کشور‌های همپیمان آن در سال‌های اخیر با بهانه‌هایی همچون جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای، همراهی و همکاری با تروریسم، نقض جدی حقوق بشر، عدم پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام یا سایر معاهدات و همکاری با سپاه پاسداران علیه ملت ایران اعمال کرده اند.

آمریکایی‌ها به دنبال اعمال این تحریم ها، ارگان‌هایی همچون سپاه پاسداران، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، بانک ملی، بانک ملت و تعداد زیادی از مراکز اقتصادی، تجاری، عمرانی، بهداشتی و درمانی و... را در فهرست تحریم‌های خود قرار دادند، ولی برخلاف آنچه انتظار داشتند با رشد و پیشرفت این صنایع با شکستی بزرگ مواجه شدند.

آمریکا که با تحریم صنایع و سازمان‌های ایرانی نتوانسته بود به اهداف شوم خود در کشورمان دست پیدا کند، در گامی دیگر دست به تحریم‌های جدیدی زدند؛ تحریم‌هایی که فعالیت‌های اقتصادی افراد و شخصیت‌ها را با محدودیت‌هایی مواجه می‌کرد و اختلالاتی در فعالیت آن‌ها در مجامع تجاری بین المللی ایجاد می‌کرد، اما این بار هم به کاهدان زده بودند؛ آن‌ها نه تنها نتوانستند خللی در حوزه صنعت، تجارت، اقتصاد و سایر بخش‌های کشورمان ایجاد کنند، بلکه باعث بروز پیشرفت‌های چشمگیری در این عرصه‌ها در کشور شدند؛ شکست پروژه تحریم شخصیت ها، یکی دیگر از فضاحت‌هایی بود که دولت آمریکا را هر روز رسواتر می‌کرد.
 
کدام شخصیت‌های ایرانی تاکنون در لیست تحریم‌های آمریکایی قرار گرفتند؟شکست پروژه تحریم‌ها که راه به جایی نبرده بود، این بار آمریکایی‌ها را به اقدامی جدید وادار کرد، اقدامی که به ظاهر از جنس تحریم ها، ولی در حقیقت به یک نمایش رسانه‌ای شباهت داشت؛ نمایشی که به جای دنبال کردن اهداف اقتصادی، سعی در جلب توجه اذهان عمومی داشت.

قرار دادن نام اشخاصی همچون سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده سابق سپاه پاسداران، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان سابق کل کشور، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت دهم، سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و سردار نقدی رئیس وقت سازمان بسیج مستضعفین جزء اولین اقداماتی بود که آمریکا و کشور‌های متحد با آن، با اعلام آن‌ها جنگی رسانه‌ای را در پوشش فشار اقتصادی علیه ملت ایران آغاز کرد.

احساس شکست در مذاکرات برجام، ضربه بزرگ دیگری بود که آمریکایی‌ها در این مدت از ایرانی‌ها دریافت کردند، به همین دلیل آن‌ها پس از خروج از این توافق در جهت تشدید جنگ رسانه‌ای علیه ملت ایران، در سوم تیر ۹۸ نام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و دفتر ایشان را در فهرست تحریم‌های خود قرار دادند تا شاید توانسته باشند هجمه‌ای را علیه ملت ایران آغاز کرده باشند؛ اما باز هم با دری بسته رو به رو شدند.

سردار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده یگان هوا فضای سپاه پاسداران، سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه و سردار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران و چندتن دیگر از فرماندهان سپاه پاسداران، شخصیت‌های دیگری بودند که نامشان در لیست تحریم‌های سوم تیر ۹۸ قرار گرفته بود.
 
تحریم مقامات ایرانی، فشار اقتصادی یا بازی رسانه ای؟کار‌های احمقانه آمریکایی‌ها که بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ شدت بیشتری به خود گرفته است، هر روز بیشتر از گذشته، یانکی‌ها را مضحکه خاص و عام می‌کند؛ آن‌ها که مدام از مذاکره و برقراری روابط دوستانه با ایران دم می‌زنند، در یکی از جدیدترین حرکات احمقانه خود، با زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی، محدودیت‌هایی برای تردد وزیر خارجه کشورمان که برای شرکت در جلسات مجمع سازمان ملل به این کشور سفر کرده بود را اعمال کردند و ظریف هم در لیست بلند تحریم‌های آمریکا قرار گرفت. جالب اینجاست که ظریف وظیفه مذاکره مستقیم با مقامات آمریکایی را بر عهده داشت و از طرفی آن‌ها دم از مذاکره می‌زنند و در اقدامی مضحک، طرف مذاکره کننده را تحریم می‌کنند.
 
تحریم مقامات ایرانی، فشار اقتصادی یا بازی رسانه ای؟تحریم شخصیت‌های برجسته و چهره‌های سیاسی کشوری مانند ایران، آمیخته به رفتار‌های احمقانه آمریکایی‌ها بیش از آنکه گامی در راستای دشمنی با ایران باشد، به نمایشی خنده دار شباهت دارد که قصد آن صرفا جلب توجه و بازی رسانه‌ای است و نتیجه آن آشنایی بیشتر مردم جهان با چهره دیگر آمریکاست؛ حال باید از رئیس جمهور تاجر مسلک آمریکا پرسید که چگونه می‌شود دم از مذاکره زد، اما طرف مذاکره کننده را تحریم کرد؛ ظاهرا برخلاف اوباما که به گفته خود گزینه‌های زیادی روی میز داشت، دونالد ترامپ هیچ گزینه‌ای به جز دور زدن قوانین بین‌المللی روی میز ندارد و همچنان مسیر اشتباه خود را ادامه می‌دهد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۴۶۴۵۱۵:۲۴:۳۸ ۱۳۹۸/۵/۱۳
ظریف حقش نبود تحریم شود.....

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

  2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

  3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

  4. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

  5. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

  6. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

  7. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

  8. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

  9. صحنه آهسته انفجار بیروت

  10. عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

  11. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

  12. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

  13. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

  14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

  15. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

  16. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

  17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

  18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

  19. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

  20. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

  21. دختر ربایی و زیر گرفتن مامور پلیس در مشهد

  22. بازی با اعصاب مردم!

  23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

  24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

  25. هفته ای که کنکوری ها در آن نقره داغ شدند !

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

   2. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

   3. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

   4. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

   5. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

   6. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

   7. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

   8. بازی با اعصاب مردم!

   9. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

   10. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

   11. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

   12. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

   13. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

   14. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

   15. موسوی لارگانی: رفتار مغرورانه رئیس‌جمهور با مجلس باعث شد وزیر پیشنهادی صمت رای نیاورد

   16. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

   17. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

   18. انگشت اتهام به سمت فتاح گرفته شد؛ چرا صورت مالی بنیاد مستضعفان شفاف و به روز نیست؟

   19. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

   20. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

   21. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

   22. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

   23. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

   24. اقدام گوگل علیه ایران

   25. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

   آخرین عناوین