بیانیه شش تشکل فرهنگیان درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش/ آقای رییس جمهور فرهنگیان نگرانند!

گروه اجتماعی الف،   3980401079 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
بیانیه شش تشکل فرهنگیان درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش/ آقای رییس جمهور فرهنگیان نگرانند!

شش تشکل فرهنگیان طی نامه ای به ریس جمهور نگرانی خود درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش را مطرح کردند.

به گزارش الف پس از استعفای  سیدمحمدبطحایی از سِمَت خود ، دکترروحانی رییس‌جمهور، آقای سید‌جواد حسینی را به‌عنوان سرپرست وزارت آموزش‌و‌پرورش منصوب کرد. این انتصاب از آغاز با مخالفتها و نقدهای جدی مواجه شد حتی تجمعاتی در مشهد علیه « سیدجواد حسینی »  برگزار شد . در ادامه اعتراضات شش تشکل مربوط به فرهنگیان در نامه‌ای به آقای روحانی از نصب فردی کاملا سیاسی و تندرو به سرپرستی این وازرتخانه انتقاد واعلام کرده ‌اند: نگذارید منزلت و مصلحت معلم، بیش از این قربانی مصالح سیاسی این گروه­ها شود.متن کامل این نامه به شرح زیر است: 


جناب آقای دکتر روحانی


آموزش و پرورش به عنوان نهادی حساس و دیربازده، بیش از هر وزارتخانه ای نیاز به ثبات مدیریت دارد آنهم مدیریتی فرهنگ مدار و معلمانه، اما متاسفانه در دوران ریاست جمهوری جنابعالی شاهد تزلزل و بی ثباتی در مدیریت این دستگاه سرنوشت ساز بوده ایم.
چندان که ظرف مدت شش سال، زمام امور تعلیم و تربیت نسل آینده را به سه وزیر و یک سرپرست سپرده اید! و طبعا دامنه این تغییرات شتابزده به مدرسه کشیده شده و خانواده ها را از بی سر و سامانی اوضاع آموزش و پرورش نگران ساخته است و مکررا شاهد بروز ناملایمات و حوادث زیانباری هستند که سرنوشت عزیزان شان را تهدید می کند.

آخرین تنشی که اخیرا بر پیکر مدیریت وزارت آموزش و پرورش وارده آمده است انتصاب فردی با پیشینه عملکردی کاملا حزبی و سیاسی به سرپرستی این وزارتخانه می باشد؛ فردی که وابستگی های گروهی و سابقه گرایش هایش به سردمداران جریان فتنه و موضعگیری ها و رفتارهای تند سیاسی اش همواره با اعتراضات فراوان و ایجاد تشنج در جامعه مواجه بوده است چندان که حتی در سمت معاونت سیاسی استانداری نیز مسئولان بالاتر دولت شما ایشان را تحمل نکرده اند. همچنین لااقل می توان گفت که موضعگیری های نسنجیده اش اتهام حمایت از برنامه 2030 را متوجه او ساخته است.

بیشتر بخوانید 

با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 

جناب آقای دکتر روحانی


شما می دانید که مقام معظم رهبری همواره نسبت به حزبی و سیاسی شدن آموزش و پرورش هشدار داده اند و مدیران این وزارتخانه را از رفتار گروهی و جناحی برحذر داشته اند و از آن با تعبیر « سَمّ » یاد کرده اند. لذا جای شگفتی است که سکّان کشتی هدایت 13 میلیون دانش آموز و راهبری یک میلیون معلم فرهیخته به یک تندروی سیاسی سپرده شود. فردی که در همان روزهای نخست سرپرستی، نشستی با «خانه احزاب» گروه های اصلاح طلب فرهنگی برگزار می نماید و سخنگوی دولت جنابعالی در این جلسه خواستار حمایت احزاب فوق‌­الذکر جهت معرفی ایشان به عنوان وزیر می گردد!

جناب آقای رئیس جمهور


تقاضا داریم به جامعه والامقام فرهنگیان از دریچه چند گروه سیاسی اصلاح طلب نگاه نکنید و نگذارید منزلت و مصلحت معلم، بیش از این قربانی مصالح سیاسی این گروه­ها شود. جامعه فرهنگیان که سال هاست تحقق عدالت و وعده های انتخاباتی و مطالبات بر حق خویش را به انتظار نشسته اند، نگران آن هستند که در قبال واگذاری بخشی از مطالبات شان در قالب نظام رتبه بندی، شاهد آن باشند که آموزش و پرورش به یک حزب تمام عیار در ایام انتخابات آتی تبدیل گردد و اهداف متعالی تربیت کودکان و نوجوانان کشور، تحت تاثیر منافع سیاسی و حزبی گروهی قدرت طلب زیرپا گذاشته شود.

ریاست محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی


دوران مسئولیت شما به سرعت سپری می شود، نگذارید فاجعه بهره برداری ابزاری از معلم ، دانش آموز و مدرسه، در راستای منافع قدرت طلبانه یک جریان سیاسی در دولت شما انجام و به نام شما تمام شود. امید داریم فشارهای این جریان سیاسی، منجر به تکرار ماجرای شهردار سابق نگردد و جنابعالی را به تائید انتصابی ناخواسته وادار ننماید. یقین داشته باشید که در جمعیت میلیونی معلمان،‌ شخصیت های فرهیخته و آزاده و بی حاشیه ای برای جانشینی شهیدان رجایی و باهنر وجود دارند.

« اِنَّ اللهَ یَأمُرُکُم اَن تُؤَدُّوا الاَمانتِ اِلى‌ اَهلِها »

 

کانون تربیت اسلامی

جمعیت اسلامی فرهنگیان

انجمن اسلامی فرهنگیان خراسان

انجمن اسلامی فرهنگیان آذربایجان شرقی

جمعیت اسلامی فرهنگیان حامی دولت اسلامی

جمعیت اسلامی فرهنگیان عدالتخواه استان اصفهان

 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۴۴۱۳۱۱:۴۴:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱
انگار روحانی اهمیت می دهد می گویند .
غضنفر۹۶۵۰۰۵۱۶:۱۸:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۱
معلمان و فرهنگیان میتوانند همه روزه با قیافشون ( اخم یا لبخند ) جلوی پاستور و هنگامی که روحانی درون خودرو قرار گرفته ؛ نظرات خودشون رو راجع به سرپرست جدید به روحانی منتقل کنند .
ناشناس۹۶۴۵۰۳۱۲:۲۴:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱
انتصاب ایشان فاجعه است.
ناشناس۹۶۵۰۸۹۱۷:۰۷:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱
سلام دوست و همکار عزیز. من28سال سابقه دارم در هر دولتی هر وزیری آمد ماهمگی منتقد و مخالف بودیم . بعضا سالها بعد از رفتن یک وزیر بعضیهامون از این و بعضیهامون از اون طرفداری کردیم . شخص شما ودیگر دوستان و همکاران پیش خود فکر کرده و ببینیم از کدام وزیر در مدت مسئولیت حمایت کرده و طرفدارش بودیم ؟در ضمن تا وزیر به مجلس معرفی نشده پیشنهاد شما همکاران کیه ؟ همینجا رای بدید
ناشناس۹۶۴۵۱۶۱۲:۳۰:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱
اینا تا حالا کجا بودن؟
حسین -بوشهر۹۶۴۵۳۶۱۲:۴۶:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۱
احسنت.باید بقیه استانها هم حمایت کنند تا این فرد رای نیاورد که وزارت را تبدیل به حزب مورد دلخواهش برای انتخابات آتی کند.
ناشناس۹۶۴۵۵۵۱۲:۵۳:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱
آقای حسینی فقط شخصی حرافی است و بس
معلم۹۶۴۵۷۹۱۳:۰۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱
با انتخاب حسینی اموزش و پرورش را در منجلاب گرفتار می کنید
ناشناس۹۶۴۶۳۲۱۳:۴۰:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۱
در منجلاب هست زیاد نگران نباش.دیگه بدترازاینم میشه.
ناشناس۹۶۴۶۵۰۱۳:۴۵:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱
نه اینکه الان نیست میشه بفرمایید کدام وزارتخانه خانه درست است فقط کافی است یک مثال بزنید
ناشناس۹۶۴۶۶۱۱۳:۴۸:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۱
چرا این تشکل ها تا حالا در مورد ظلم هایی که به معلم ها میشه در نظام پرداخت، بیمه و......... اعتراضی نداشتن؟؟؟؟ ترسشون از چی هست؟؟؟؟؟؟
سید۹۶۴۶۸۳۱۳:۵۷:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱
اتفاقا آدم کار کشته و خوبیه...تا احساس میکنن کسی میتونه کار کنه و چند تا زالو صفت رو ممکنه از وزارت خونه بیرون بندازه شروع میکنن آسمان ریسمان بافتن.
ناشناس۹۶۴۷۳۷۱۴:۱۸:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
من شناختی اراقای حسینی ندارم ولی مخالفت این گرههاوگردانندگان سایت الف نشان می دهد که حسینی ادم لایقی است
ناشناس۹۶۴۸۹۹۱۵:۴۲:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱
احسنت
ناشناس۹۶۵۱۳۵۱۷:۴۲:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱
به ریاست جمهوری همینجوری رای دادی که وضعیت کشور اینه
ناشناس۹۶۴۷۳۸۱۴:۱۸:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
خوب نگران باشید به ریسس جمهور چه ارتباطی دارد ان های که ........
ناشناس۹۶۴۹۸۹۱۶:۱۰:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱
یعنی اگر اصولگرا بود سیاسی نبود و اشکال نداشت و در شان وزارت اموزش و پرورش بود . متاسفانه این گونه گزارشات قطعا تاثیر عکس بر خواننده ی خبر خواهد گذاشت.
حامد۹۶۵۰۲۸۱۶:۲۸:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۱
جنس مخالفتها همگی سیاسی است بنده ایشان را کاملا میشناسم یک معلم به تمام معنی خلاق و خوش فکر و دارای برنامه است مشکلش اینه که بله قربان گوی سیاسیون نیست
ناشناس۹۶۵۰۶۶۱۶:۴۶:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱
روحانی در شرایطی نیست که این افراد رو به عنوان وزیر معرفی کنه
ناشناس۹۶۵۰۹۴۱۷:۱۰:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۱
رئیس جمهور وزیر مطیع می خواهدنه وزیری که دغدغه فرهنگ و آموزش وپرورش فرهنگیان و رشد علمی کشور و شناسایی نیازهای آینده آموزش وپرورش و جامعه را داشته باشد.
ناشناس۹۶۵۲۲۷۱۹:۱۰:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۱
این تشکل را هیچ فرهنگی کنون اسم آنها را نشنیده
دبیر۹۶۵۲۸۰۱۹:۵۰:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱
سلام یک تناقض بزرگ در این نوشته است و آن این است که خواسته اند که آموزش و پرورش آلوده سیاست نشود که سخن به جا و درستی است اما روح حاکم بر خود این نوشته کاملا سیاسی است. در واقع منظور این تشکل ها از سیاسی نشدن آموزش و پرورش این است که دست رقیب سیاسی نیفتد ولی اگه دست خودمان باشد ایرادی بر سیاسی بودنش نیست. این تشکل ها اگر راست میگویند یه بیانیه بدهند و از حق و حقوق معلمان و دانش آموزان دفاع کنند. امروز یکم تیر ماه است یعنی سال تحصیلی تمام شده اما هنوز حق التدریس آبان ماه به بعد داده نشده است. برادران تشکلی به جای بازی اصلاح طلب و اصولگرا پیگیر حق و حقوق دانش آموز و معلم باشید.
معلم ادبیات۹۶۵۲۹۳۱۹:۵۹:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۱
آقای وزیر جدید باید به اصل ۱۵ در مدارس توجه کند و اجرا نماید. توزیع کتاب به زبان ترکی آذربایجانی در اولویت باید باشد. معلمهای عزیزمان همت کنید تا به حقوقمان طبق قانون صاحب شویم
حامد۹۶۵۳۶۳۲۱:۱۹:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۱
همین الان هم وضعیت داغون است و وزرای قبلی هم سیاسی و جناحی بودند .
ناشناس۹۶۵۴۵۹۲۳:۰۳:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱
به نظرم چه حسینی و چه هر شخصی وزیر بشود تا وقتی اولویت دولت ها آموزش و پرورش نباشد فایده ای ندارد . و متاسفانه آموزش و پرورش از دید همه دولت ها تا بحال یک نهاد مصرفی هست و حاضر به سرمایه گذاری در این حوزه نیستند دولت ها برای تبلیغ خودشان و برای رای آوری در دور دوم ریاست جمهوری خویش در حوزه های زود بازده مثل بهداشت و ... سرمایه گذاری می کنند و هیچ موقع در آموزش و پرورش که دیر بازده هست و نتایج آن حداقل شش سال بعد نمایان می شود هزینه نمی کنند چون برای تبلیغاتشان سودی ندارد
رشید۹۶۵۵۵۷۰۰:۲۰:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲
با سلام آقای حسینی گزینه بسیار مناسبی برای وزارت آموزش پرورش هستند و به نظر من کسانی که مخالفت میکنند بیشتر به خاطر پست ها می باشد وحتما گردش نخبگان و مدیران جوان در بدنه آموزش پرورش لازم است وگروه ها وانجمن ها نگران نباشند چون معلم کار ووظیفه خودش را سر کلاس انجام می دهد حالا هر کسی وزیر آموزش پرورش باشد برای معلم فرقی ندارد
قاسم۹۶۵۷۵۹۰۷:۵۵:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۲
این گروههای گمنام زمان احمدی نژ اد کجا تشریف داشتند که انتخاب وزیر آموزش و پرورش فقط به منزله تکمیل کابینه محسوب می شدند، درود به آقای روحانی که علی رغم نظرات تند رو های افراطی همچنان مقاومت میکند.
ناشناس۹۶۵۹۱۰۰۹:۱۱:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲
اتفاقا تا به حال هرچی فریب خوردیم وضرر کردیم از آدمهای بدون شناسنامه است وشما هم نگران آموزش وپرورش وبچه های مردم ومعلمین نیستید فکر گروه بازیهای خودتون هستید

پربحث‌های امروز

 1. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 2. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 3. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 4. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 5. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 6. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 7. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 8. خودروهای سلطنتی محمدرضا پهلوی  

 9. حضور «فریدون احمدی» و «محمد عزیزی» در جلسه علنی مجلس

 10. وزیر اطلاعات: نقطه اوج تحریم‌ها پشت سر گذاشته شد/ ترامپ دچار تشویش فکری است

 11. نخستین جُرم در فضا اتفاق افتاد

 12. حرکت عجیت نخست وزیر بریتانیا هنگام دیدار با رئیس جمهور فرانسه  

 13. اولین تصویر از مزدک میرزایی در لندن  

 14. آغاز فروش اینترنتی ۵ محصول سایپا از ۴ شهریور

 15. واژگونی کامیون در کارگاه ساختمانی  

 16. انواع عدسی زایس در بازار و ویژگی های آنها

 17. بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت

 18. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 19. کارت بسیج برای نمایندگان مجلس صادر شد

 20. آغاز به کار چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان  

 21. آ‌ذری جهرمی: برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه‌ریزی نکرده‌ام/ برای رفع فیلتر توییتر تلاش‌ می‌کنیم

 22. خشم وزارت خارجه آمریکا از تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها

 23. دادگاه حکم به قصاص پزشک تبریزی داد

 24. نوبندگانی: سه نماینده در پرونده سایپا نقش داشتند/ فقط دو نفر دستگیر شدند

 25. اصلاح رویه ها در حوزه پرونده الکترو‌نیک و نظام ارجاع با جدیت پیگیری می شود

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 3. پیشنهاد تشکیل سازمان طب ایرانی- اسلامی

 4. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 5. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 6. خواندن ترانه‌های قبل از انقلاب توسط مهران مدیری آزاد شده؟

 7. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 8. برنده عصرجدید مردم ایران بودند

 9. تصویری از جیسون رضائیان در لس‌آنجلس  

 10. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 11. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 12. تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای حذف عارف/واکنش به بازداشت دو نماینده مجلس/ موسویان: قبل از مذاکره باید بمب اتمی می‌ساختیم

 13. وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم امام علی (ع)  

 14. جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است

 15. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 16. انتقاد کیهان به حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم

 17. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 18. فاتحه خوانی روحانی بر سر مزار هاشمی رفسنجانی  

 19. روحانی: انتقاد از دولت با جایزه و تشویق همراه بوده است/ امام خمینی(ره) راه خدمت به مردم را به ما نشان داد

 20. ظریف: پیشنهاد مکرون مسیر درست است/ اروپا اجرای تعهدات خود را آغاز کند کاهش تعهدات برجامی را متوقف می‌کنیم

 21. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 22. تصاویر جدید از کشتی تایتانیک  

 23. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 24. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 25. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

پربحث‌های هفته

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 9. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 10. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 13. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 14. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 15. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 16. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 17. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 18. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 21. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 22. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 23. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 24. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 25. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

پربحث‌های اخیر

 1. اصلاح رویه ها در حوزه پرونده الکترو‌نیک و نظام ارجاع با جدیت پیگیری می شود

 2. اعطا سخنگوی شورای شهر تهران ماند

 3. امینی نایب رئیس شورای شهر تهران ماند

 4. تحویل ۹ میلیون کارت هوشمند ملی تا پایان سال

 5. هاشمی رئیس شورای شهر تهران ماند

 6. سردار اشتری: امنیت اخلاقی باید از اولویت‌های ناجا باشد/ با بدحجابی برخورد جدی صورت بگیرد

 7. با انواع تیپ های پژو 206 بیشتر آشنا شوید

 8. ۱۶ خانوار در باستی‌هیلز ساکن هستند/ اول تا آخر باستی‌هیلز تخلف بوده است

 9. استقبال چشمگیر از هفتمین دوره جشنواره حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک اقتصادنوین

 10. وزیر بهداشت: حریم و حرمت جامعه پزشکی را نباید بشکنیم/ فرار مالیاتی فقط مختص جامعه پزشکی نیست

 11. روایتی از تحصیل زیرسقف‌های لرزان و گرمای سوزان در بلوچستان/ مدارس کپری بلوچستان کی حذف می‌شود؟+ فیلم

 12. نماینده کلیمیان: عملکرد رئیسی در مبارزه با فساد موجب دلگرمی مردم شده است

 13. وقتی شهید باقری قسم جلاله میخورد  

 14. جوان فرانسوی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

 15. جزئیات بررسی ۵ لایحه تجدیدنظر در قوانین زنان و خانواده

 16. ترافیک پرحجم و نیمه سنگین در محور فیروزکوه

 17. ناجا: اجازه عرض اندام به اراذل و اوباش نمی دهیم

پربحث‌های دیروز

 1. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 2. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 3. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 4. چند در صد از پزشکان به این توصیه دکتر فرهود عمل می‌کنند؟  

 5. جریمه هیات مدیره شرکت زیرساخت به خاطر اختلال اینترنت  

 6. پلیس: پیگیر پول کثیف در هنر هستیم/ بعضی قسمت‌های فیلم «متری شیش و نیم» غیرواقعی بود

 7. تعداد زندانیان مهریه به کمتر از هزار نفر رسید

 8. لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان به کجا رسید؟

 9. ماجرای واردات لوازم آرایشی با پول دارو

 10. وقتی شهید باقری قسم جلاله میخورد  

 11. جوان فرانسوی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

 12. جزئیات بررسی ۵ لایحه تجدیدنظر در قوانین زنان و خانواده

 13. ترافیک پرحجم و نیمه سنگین در محور فیروزکوه

 14. ناجا: اجازه عرض اندام به اراذل و اوباش نمی دهیم

 15. آخرین آمار از بازگشت حجاج ایرانی

 16. آخرین وضعیت آب و هوا اعلام شد

 17. ورود دادستانی به واگذاری اراضی در شهرداری شهرکرد

 18. حال خوب دریاچه ارومیه با بارندگی‌های امسال + تصویر

 19. اعلام تعداد دانش‌آموزان پناهنده در ایران

 20. خاطره رهبر انقلاب از شب‌های ماه رمضان در زندان

پربحث‌های هفته

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 3. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 4. وزیر بهداشت: صف کشیدن برای خرید ارابه مرگ‌آوار غیراستاندارد قابل پذیریش نیست

 5. ایران چه تعداد سید و سادات دارد؟/ تفاوت میر، سید، سیده و سادات چیست؟

 6. روزنامه جمهوری اسلامی: نتایج کنکور امسال فاجعه است

 7. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 8. شرط جذب محمدجواد ظریف در دانشگاه تهران

 9. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 10. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 11. واکنش توئیتری شهردار تهران به ماجرای حیوان آزاری

 12. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 13. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 14. انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها»/ بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

 15. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 16. مجوز تاسیس داروخانه به دیپلمه‌ها و بالاتر به شرطِ...

 17. چند در صد از پزشکان به این توصیه دکتر فرهود عمل می‌کنند؟  

 18. تقلب در سیلوی دولتی؛ فضولات با گندم مخلوط می‌کردند و می‌فروختند

 19. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 20. تاکید دیده‌بان شفافیت و عدالت بر رسیدگی به پرونده تخلف دادگستری قزوین در هفت سنگان

 21. جریمه هیات مدیره شرکت زیرساخت به خاطر اختلال اینترنت  

 22. توضیحات شهرداری در مورد عدم ثبت نام زنان در اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکی

 23. پلیس: پیگیر پول کثیف در هنر هستیم/ بعضی قسمت‌های فیلم «متری شیش و نیم» غیرواقعی بود

 24. چند هزار پزشک در ایران طبابت می کنند؟

 25. رحیم‌پور ازغدی: برخی انقلابی ها ضرباتی به اسلام زدند

آخرین عناوین