بیانیه شش تشکل فرهنگیان درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش/ آقای رییس جمهور فرهنگیان نگرانند!

گروه اجتماعی الف،   3980401079 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
بیانیه شش تشکل فرهنگیان درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش/ آقای رییس جمهور فرهنگیان نگرانند!

شش تشکل فرهنگیان طی نامه ای به ریس جمهور نگرانی خود درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش را مطرح کردند.

به گزارش الف پس از استعفای  سیدمحمدبطحایی از سِمَت خود ، دکترروحانی رییس‌جمهور، آقای سید‌جواد حسینی را به‌عنوان سرپرست وزارت آموزش‌و‌پرورش منصوب کرد. این انتصاب از آغاز با مخالفتها و نقدهای جدی مواجه شد حتی تجمعاتی در مشهد علیه « سیدجواد حسینی »  برگزار شد . در ادامه اعتراضات شش تشکل مربوط به فرهنگیان در نامه‌ای به آقای روحانی از نصب فردی کاملا سیاسی و تندرو به سرپرستی این وازرتخانه انتقاد واعلام کرده ‌اند: نگذارید منزلت و مصلحت معلم، بیش از این قربانی مصالح سیاسی این گروه­ها شود.متن کامل این نامه به شرح زیر است: 


جناب آقای دکتر روحانی


آموزش و پرورش به عنوان نهادی حساس و دیربازده، بیش از هر وزارتخانه ای نیاز به ثبات مدیریت دارد آنهم مدیریتی فرهنگ مدار و معلمانه، اما متاسفانه در دوران ریاست جمهوری جنابعالی شاهد تزلزل و بی ثباتی در مدیریت این دستگاه سرنوشت ساز بوده ایم.
چندان که ظرف مدت شش سال، زمام امور تعلیم و تربیت نسل آینده را به سه وزیر و یک سرپرست سپرده اید! و طبعا دامنه این تغییرات شتابزده به مدرسه کشیده شده و خانواده ها را از بی سر و سامانی اوضاع آموزش و پرورش نگران ساخته است و مکررا شاهد بروز ناملایمات و حوادث زیانباری هستند که سرنوشت عزیزان شان را تهدید می کند.

آخرین تنشی که اخیرا بر پیکر مدیریت وزارت آموزش و پرورش وارده آمده است انتصاب فردی با پیشینه عملکردی کاملا حزبی و سیاسی به سرپرستی این وزارتخانه می باشد؛ فردی که وابستگی های گروهی و سابقه گرایش هایش به سردمداران جریان فتنه و موضعگیری ها و رفتارهای تند سیاسی اش همواره با اعتراضات فراوان و ایجاد تشنج در جامعه مواجه بوده است چندان که حتی در سمت معاونت سیاسی استانداری نیز مسئولان بالاتر دولت شما ایشان را تحمل نکرده اند. همچنین لااقل می توان گفت که موضعگیری های نسنجیده اش اتهام حمایت از برنامه 2030 را متوجه او ساخته است.

بیشتر بخوانید 

با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 

جناب آقای دکتر روحانی


شما می دانید که مقام معظم رهبری همواره نسبت به حزبی و سیاسی شدن آموزش و پرورش هشدار داده اند و مدیران این وزارتخانه را از رفتار گروهی و جناحی برحذر داشته اند و از آن با تعبیر « سَمّ » یاد کرده اند. لذا جای شگفتی است که سکّان کشتی هدایت 13 میلیون دانش آموز و راهبری یک میلیون معلم فرهیخته به یک تندروی سیاسی سپرده شود. فردی که در همان روزهای نخست سرپرستی، نشستی با «خانه احزاب» گروه های اصلاح طلب فرهنگی برگزار می نماید و سخنگوی دولت جنابعالی در این جلسه خواستار حمایت احزاب فوق‌­الذکر جهت معرفی ایشان به عنوان وزیر می گردد!

جناب آقای رئیس جمهور


تقاضا داریم به جامعه والامقام فرهنگیان از دریچه چند گروه سیاسی اصلاح طلب نگاه نکنید و نگذارید منزلت و مصلحت معلم، بیش از این قربانی مصالح سیاسی این گروه­ها شود. جامعه فرهنگیان که سال هاست تحقق عدالت و وعده های انتخاباتی و مطالبات بر حق خویش را به انتظار نشسته اند، نگران آن هستند که در قبال واگذاری بخشی از مطالبات شان در قالب نظام رتبه بندی، شاهد آن باشند که آموزش و پرورش به یک حزب تمام عیار در ایام انتخابات آتی تبدیل گردد و اهداف متعالی تربیت کودکان و نوجوانان کشور، تحت تاثیر منافع سیاسی و حزبی گروهی قدرت طلب زیرپا گذاشته شود.

ریاست محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی


دوران مسئولیت شما به سرعت سپری می شود، نگذارید فاجعه بهره برداری ابزاری از معلم ، دانش آموز و مدرسه، در راستای منافع قدرت طلبانه یک جریان سیاسی در دولت شما انجام و به نام شما تمام شود. امید داریم فشارهای این جریان سیاسی، منجر به تکرار ماجرای شهردار سابق نگردد و جنابعالی را به تائید انتصابی ناخواسته وادار ننماید. یقین داشته باشید که در جمعیت میلیونی معلمان،‌ شخصیت های فرهیخته و آزاده و بی حاشیه ای برای جانشینی شهیدان رجایی و باهنر وجود دارند.

« اِنَّ اللهَ یَأمُرُکُم اَن تُؤَدُّوا الاَمانتِ اِلى‌ اَهلِها »

 

کانون تربیت اسلامی

جمعیت اسلامی فرهنگیان

انجمن اسلامی فرهنگیان خراسان

انجمن اسلامی فرهنگیان آذربایجان شرقی

جمعیت اسلامی فرهنگیان حامی دولت اسلامی

جمعیت اسلامی فرهنگیان عدالتخواه استان اصفهان

 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۴۴۱۳۱۱:۴۴:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱
انگار روحانی اهمیت می دهد می گویند .
غضنفر۹۶۵۰۰۵۱۶:۱۸:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۱
معلمان و فرهنگیان میتوانند همه روزه با قیافشون ( اخم یا لبخند ) جلوی پاستور و هنگامی که روحانی درون خودرو قرار گرفته ؛ نظرات خودشون رو راجع به سرپرست جدید به روحانی منتقل کنند .
ناشناس۹۶۴۵۰۳۱۲:۲۴:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱
انتصاب ایشان فاجعه است.
ناشناس۹۶۵۰۸۹۱۷:۰۷:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱
سلام دوست و همکار عزیز. من28سال سابقه دارم در هر دولتی هر وزیری آمد ماهمگی منتقد و مخالف بودیم . بعضا سالها بعد از رفتن یک وزیر بعضیهامون از این و بعضیهامون از اون طرفداری کردیم . شخص شما ودیگر دوستان و همکاران پیش خود فکر کرده و ببینیم از کدام وزیر در مدت مسئولیت حمایت کرده و طرفدارش بودیم ؟در ضمن تا وزیر به مجلس معرفی نشده پیشنهاد شما همکاران کیه ؟ همینجا رای بدید
ناشناس۹۶۴۵۱۶۱۲:۳۰:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱
اینا تا حالا کجا بودن؟
حسین -بوشهر۹۶۴۵۳۶۱۲:۴۶:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۱
احسنت.باید بقیه استانها هم حمایت کنند تا این فرد رای نیاورد که وزارت را تبدیل به حزب مورد دلخواهش برای انتخابات آتی کند.
ناشناس۹۶۴۵۵۵۱۲:۵۳:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱
آقای حسینی فقط شخصی حرافی است و بس
معلم۹۶۴۵۷۹۱۳:۰۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱
با انتخاب حسینی اموزش و پرورش را در منجلاب گرفتار می کنید
ناشناس۹۶۴۶۳۲۱۳:۴۰:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۱
در منجلاب هست زیاد نگران نباش.دیگه بدترازاینم میشه.
ناشناس۹۶۴۶۵۰۱۳:۴۵:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱
نه اینکه الان نیست میشه بفرمایید کدام وزارتخانه خانه درست است فقط کافی است یک مثال بزنید
ناشناس۹۶۴۶۶۱۱۳:۴۸:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۱
چرا این تشکل ها تا حالا در مورد ظلم هایی که به معلم ها میشه در نظام پرداخت، بیمه و......... اعتراضی نداشتن؟؟؟؟ ترسشون از چی هست؟؟؟؟؟؟
سید۹۶۴۶۸۳۱۳:۵۷:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱
اتفاقا آدم کار کشته و خوبیه...تا احساس میکنن کسی میتونه کار کنه و چند تا زالو صفت رو ممکنه از وزارت خونه بیرون بندازه شروع میکنن آسمان ریسمان بافتن.
ناشناس۹۶۴۷۳۷۱۴:۱۸:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
من شناختی اراقای حسینی ندارم ولی مخالفت این گرههاوگردانندگان سایت الف نشان می دهد که حسینی ادم لایقی است
ناشناس۹۶۴۸۹۹۱۵:۴۲:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱
احسنت
ناشناس۹۶۵۱۳۵۱۷:۴۲:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱
به ریاست جمهوری همینجوری رای دادی که وضعیت کشور اینه
ناشناس۹۶۴۷۳۸۱۴:۱۸:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
خوب نگران باشید به ریسس جمهور چه ارتباطی دارد ان های که ........
ناشناس۹۶۴۹۸۹۱۶:۱۰:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱
یعنی اگر اصولگرا بود سیاسی نبود و اشکال نداشت و در شان وزارت اموزش و پرورش بود . متاسفانه این گونه گزارشات قطعا تاثیر عکس بر خواننده ی خبر خواهد گذاشت.
حامد۹۶۵۰۲۸۱۶:۲۸:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۱
جنس مخالفتها همگی سیاسی است بنده ایشان را کاملا میشناسم یک معلم به تمام معنی خلاق و خوش فکر و دارای برنامه است مشکلش اینه که بله قربان گوی سیاسیون نیست
ناشناس۹۶۵۰۶۶۱۶:۴۶:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱
روحانی در شرایطی نیست که این افراد رو به عنوان وزیر معرفی کنه
ناشناس۹۶۵۰۹۴۱۷:۱۰:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۱
رئیس جمهور وزیر مطیع می خواهدنه وزیری که دغدغه فرهنگ و آموزش وپرورش فرهنگیان و رشد علمی کشور و شناسایی نیازهای آینده آموزش وپرورش و جامعه را داشته باشد.
ناشناس۹۶۵۲۲۷۱۹:۱۰:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۱
این تشکل را هیچ فرهنگی کنون اسم آنها را نشنیده
دبیر۹۶۵۲۸۰۱۹:۵۰:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱
سلام یک تناقض بزرگ در این نوشته است و آن این است که خواسته اند که آموزش و پرورش آلوده سیاست نشود که سخن به جا و درستی است اما روح حاکم بر خود این نوشته کاملا سیاسی است. در واقع منظور این تشکل ها از سیاسی نشدن آموزش و پرورش این است که دست رقیب سیاسی نیفتد ولی اگه دست خودمان باشد ایرادی بر سیاسی بودنش نیست. این تشکل ها اگر راست میگویند یه بیانیه بدهند و از حق و حقوق معلمان و دانش آموزان دفاع کنند. امروز یکم تیر ماه است یعنی سال تحصیلی تمام شده اما هنوز حق التدریس آبان ماه به بعد داده نشده است. برادران تشکلی به جای بازی اصلاح طلب و اصولگرا پیگیر حق و حقوق دانش آموز و معلم باشید.
معلم ادبیات۹۶۵۲۹۳۱۹:۵۹:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۱
آقای وزیر جدید باید به اصل ۱۵ در مدارس توجه کند و اجرا نماید. توزیع کتاب به زبان ترکی آذربایجانی در اولویت باید باشد. معلمهای عزیزمان همت کنید تا به حقوقمان طبق قانون صاحب شویم
حامد۹۶۵۳۶۳۲۱:۱۹:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۱
همین الان هم وضعیت داغون است و وزرای قبلی هم سیاسی و جناحی بودند .
ناشناس۹۶۵۴۵۹۲۳:۰۳:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱
به نظرم چه حسینی و چه هر شخصی وزیر بشود تا وقتی اولویت دولت ها آموزش و پرورش نباشد فایده ای ندارد . و متاسفانه آموزش و پرورش از دید همه دولت ها تا بحال یک نهاد مصرفی هست و حاضر به سرمایه گذاری در این حوزه نیستند دولت ها برای تبلیغ خودشان و برای رای آوری در دور دوم ریاست جمهوری خویش در حوزه های زود بازده مثل بهداشت و ... سرمایه گذاری می کنند و هیچ موقع در آموزش و پرورش که دیر بازده هست و نتایج آن حداقل شش سال بعد نمایان می شود هزینه نمی کنند چون برای تبلیغاتشان سودی ندارد
رشید۹۶۵۵۵۷۰۰:۲۰:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲
با سلام آقای حسینی گزینه بسیار مناسبی برای وزارت آموزش پرورش هستند و به نظر من کسانی که مخالفت میکنند بیشتر به خاطر پست ها می باشد وحتما گردش نخبگان و مدیران جوان در بدنه آموزش پرورش لازم است وگروه ها وانجمن ها نگران نباشند چون معلم کار ووظیفه خودش را سر کلاس انجام می دهد حالا هر کسی وزیر آموزش پرورش باشد برای معلم فرقی ندارد
قاسم۹۶۵۷۵۹۰۷:۵۵:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۲
این گروههای گمنام زمان احمدی نژ اد کجا تشریف داشتند که انتخاب وزیر آموزش و پرورش فقط به منزله تکمیل کابینه محسوب می شدند، درود به آقای روحانی که علی رغم نظرات تند رو های افراطی همچنان مقاومت میکند.
ناشناس۹۶۵۹۱۰۰۹:۱۱:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲
اتفاقا تا به حال هرچی فریب خوردیم وضرر کردیم از آدمهای بدون شناسنامه است وشما هم نگران آموزش وپرورش وبچه های مردم ومعلمین نیستید فکر گروه بازیهای خودتون هستید

پربحث‌های امروز

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 4. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 5. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 6. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 7. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 8. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 9. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 10. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 11. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 12. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 13. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 14. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 15. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 16. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 17. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 18. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 19. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 20. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 21. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 22. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 23. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 24. آیا مستند ویژه «گاندو» درباره جیسون رضائیان روی آنتن می‌رود؟

 25. سناریوی هالیوودی آمریکا برای جنگ با ایران

پربحث‌های دیروز

 1. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 2. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 3. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 4. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 5. پول ساخت ویلاهای لواسان از کجا در می‌آید؟  

 6. تهیه‌کننده «گاندو» جواب واعظی را داد؛ مردم پسندیده‌اند اما شما با حملات زنجیره‌ای رسانه‌هایتان...

 7. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 8. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 9. منافع ملی را به زلف پیرمرد 74 ساله اسپانیایی گره نزنید

 10. وزیر بهداشت: خواب از چشمانم رفته است/ برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند

 11. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 12. خرازی: مذاکره مجدد با‌ آمریکا خیانت است/ عصاره جهانگیری در دولت روحانی گرفته شد

 13. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 14. واکنش مثبت علی مطهری به درخواست مایک پمپئو/ نظر احمد توکلی درباره بازداشت طبری/ چرا ائمه جمعه بازنشسته نمی‌شوند؟

 15. مکرون؛ بن‌بست برجامی و بسته پیشنهادی که در سکوت، برگشت خورد

 16. پخش مستند «تبادل ۴ جاسوس آمریکایی» از شبکه پنج

 17. آخرین وضعیت بازار ارز؛ مردم فروشنده دلارهای خانگی شدند

 18. ترامپ: دنبال تغییر نظام ایران نیستیم

 19. تاکید رهبر انقلاب بر ادامه کاهش تعهدات برجامی ایران

 20. همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ بانک مرکزی قیمت ارز را تعیین نمی‌کند

 21. وزیر فرانسوی به علت خوردن نهار گران قیمت مجبور به استعفا شد  

 22. چراغ اول را روشن کنید آقای روحانی!

 23. تکذیب برداشت بد از مصاحبه ظریف درباره مذاکره موشکی با آمریکا

 24. دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه دار متواری در غرب تهران  

 25. بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 7. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 8. زمان پاسخگویی نئولیبرال های وطنی فرارسیده است

 9. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 10. چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند

 11. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 12. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 13. دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

 14. برجام فعلا مُرده، آمریکا دست و پای خود را بسته است

 15. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 16. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 17. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 18. فرمانده انتظامی تهران در سال ۷۸، سکوت ۲۰ساله‌اش درباره حوادث کوی دانشگاه را شکست

 19. بی مهری دولت به رسانه ملی

 20. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 21. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 22. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 23. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 24. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 25. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

پربحث‌های اخیر

 1. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 2. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 3. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 4. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 5. وکیل خانواده میترا استاد: ادعاهای نجفی ناجوانمردانه بود

 6. رئیس قوه قضاییه: کودکان خیابانی جلوه‌ای از بی‌نظمی و ناسلامتی اجتماعی هستند

 7. ۲۹ میلیون نفر در تابستان درگیر تنش آبی می‌شوند  

 8. تهران چند جای پارک خودرو دارد؟

 9. قاضی شهریاری: نجفی اعتراف کرده است

 10. توضیحات حج و زیارت درباره افزایش سهمیه حجاج

 11. جابه‌جایی رشته‌ها به جای ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد

 12. واکنش بهزیستی به ادعای پذیرش خارج از ظرفیت کودکان

 13. جزئیات برگزاری آزمون عملی رشته‌های علوم ورزشی اعلام شد

 14. پیش‌بینی رگبار باران و رعدوبرق در ۴ استان

 15. تابلو سازی تبلیغاتی در ایران

 16. حناچی: انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

 17. برگزاری اولین جشنواره بستنی و نوشیدنی‌های خنک در فرهنگ‌سرای اشراق

 18. موجود عجیب دریاچه ارومیه شناخته شد

 19. هوای تهران سالم است

پربحث‌های دیروز

 1. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 2. وزیر بهداشت: خواب از چشمانم رفته است/ برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند

 3. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 4. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 5. بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

 6. دلایل بازداشت اکبر طبری اعلام شد

 7. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به نامه توکلی: احتمال قرار مجدد برای نماینده ابهر وجود دارد

 8. سخنگوی قوه قضائیه: رای دادگاه هادی رضوی صادر شده است/ جاسوسی عیسی شریفی دروغ است

 9. آزادی محسن افشانی تکذیب شد

 10. پیام تسلیت جهانگیری در پی جان باختن ۲۰ نفر در حوادث جاده‌ای

 11. ژن خوب پیتزاخوری هم کشف شد!  

 12. ۲ یوزپلنگ ایرانی در طبس مشاهده شد

 13. جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور رئیس جمهور برگزار شد

 14. گرد و غبار اهواز را فرا گرفت

 15. رئیسی: محل مصرف مالیات‌های مردم مشخص شود

 16. دمای خوزستان از ۵۰ می‌گذرد

 17. پلیس: یکطرفه شدن خیابان ویلا آزمایشی است

 18. برگزاری دومین جلسه رسیدگی به اتهامات برخی از کارکنان وزارت صمت

 19. وزش باد شدید در تهران

 20. ویلا؛ یکطرفه به سمت شمال

 21. پاسخ شهردار تهران به رئیس سازمان بازرسی درباره انتخابات شورایاری

 22. فرمانده جدید پلیس راه منصوب شد

 23. عوارض تشعشعات خورشیدی چیست؟+ چند توصیه

 24. "کاغذ دیر برسد" برخی کتب‌ درسی مهر به دست دانش‌آموزان نمی‌رسد

پربحث‌های هفته

 1. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 4. روایتی تکان‌دهنده از یک پرونده فساد اقتصادی با نیم میلیارد دلار ارز دولتی

 5. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 6. زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

 7. دادگاه محاکمه «محمدعلی نجفی»/ قرائت دست‌نوشته نجفی بعد از قتل میترا استاد: کارش را یکسره کردم/ توضیحات دختر نجفی از صحنه قتل/ ابهامات درباره مهدورالدم بودن میترا استاد

 8. ورود به شهر ممنوعه باستی‌هیلز لواسان

 9. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 10. «سرمایه اجتماعی» با توییت بازی مسوولان بدست نمی آید!

 11. علل ازدواج دختران جوان با مردهای سالمند

 12. ۴۰ سال بی‌برنامگی برای جمعیت کشور

 13. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 14. حقیقتی وحشتناک از یک مدرسه که معلم روستا رسانه‌ای کرد! + عکس   

 15. رئیس پلیس راهور: پراید و آردی نباید در جاده‌ها تردد کنند/ خودروسازان ارابه مرگ می‌سازند

 16. وزیر بهداشت: خواب از چشمانم رفته است/ برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند

 17. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 18. قاضی جوانی که «مفسدان و دانه‌درشت‌ها» را محاکمه می‌کند

 19. رئیس بسیج زنان: مردان نیز ملزم به رعایت حجاب هستند

 20. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 21. شهردار تهران: خطرات کوچکی که در تهران به فاجعه ملی ختم می شود

 22. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 23. ماجرای فروش کالباس خوک در مشهد

 24. بهشت میان جهنم در ایران کجاست؟+ تصاویر

 25. بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

آخرین عناوین