این طناب پوسیده است!

گروه سیاسی الف،   3980401013 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

این طناب پوسیده است!

حسین شریعتمداری در یادداشتی در روزنامه «کیهان» نوشت: ترامپ تا‌کنون آل‌سعود و امارات را بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار سرکیسه کرده و به‌قول خودش این گاوهای شیرده را دوشیده است. بهانه این باجگیری کلان- به گفته ترامپ- تامین امنیت آنها بوده است تا آنجا که بارها به صراحت و با تحقیر آشکار آل‌سعود و حاکمان امارات گفته بود؛ اگر آمریکا حمایت خود را از عربستان و امارات متوقف کند این کشورهای حاشیه خلیج‌فارس حتی یک هفته هم دوام نیاورده و فرو می‌پاشند.

حمایت از این کشورها در مقابل کدام تهدید؟! ترامپ از ایران، یمن، حزب‌الله و سایر نیروهای مقاومت به عنوان تهدیدی علیه آل‌سعود، امارات، بحرین و... یاد می‌کند و حاکمان فکسنی مورد ‌اشاره نیز با این امید که آمریکا در روزهای حادثه به میدان آمده و از آنها دفاع کند به این باج‌های کلان تن داده‌اند. اما، در عمل چه اتفاقی افتاده است؟ ائتلاف سعودی چهار سال است که با حملات گیج‌کننده انصارالله یمن روبروست و این درحالی است که چهار سال قبل سخنگوی ارتش آل‌سعود بر صفحه تلویزیون این کشور ظاهر شد و با غرور و تکبری احمقانه گفت: «کار یمن را ظرف ۳ روز و یا حداکثر یک هفته تما‌م خواهیم کرد»! ولی بیش از چهار سال است که درگرداب خودساخته جنگ با انصارالله دست و پا می‌زنند و برای خروج محترمانه! از این گرداب به این سوی و آن سوی واسطه می‌فرستند و میانجی می‌تراشند.

این روزها موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن انصارالله و پهپادهای دورپرواز آنها دمار از روزگار آل‌سعود و متحدانش در آورده است. فقط در همین یک ماه اخیر، فرودگاه‌های بین‌المللی نجران و ابها، مراکز اقتصادی و نفتی و پادگان‌های نظامی عربستان و امارات مورد حمله قرار گرفته‌اند، نیروگاه برق عربستان تخریب گردیده ... پاسخ آمریکا به این حملات چه بوده است؟!... هیچ! ترامپ در پاسخ به درخواست ائتلاف سعودی برای برخورد با عاملان انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان گفته بود «دریای عمان مهم نیست و انفجار کشتی‌ها هم اهمیت چندانی ندارد»! و هنگامی که با گلایه ائتلاف سعودی روبرو می‌شود که چرا در مقابل این حملات دست به اقدامی نزده و پاسخی نداده است- بخوانید پس آن باج کلان را برای چه گرفته است؟!- می‌گوید؛ عربستان نباید فراموش کند که عوامل انفجار برج‌های دوقلو و اقدام تروریستی ۱۱سپتامبر، تابعیت سعودی داشته‌اند!

چرا ترامپ علی‌رغم آنهمه رجز‌خوانی و باج‌های کلانی که از عربستان و امارات برای همین روزها گرفته است، از حمایت کشورهای باج‌دهنده طفره می‌رود و دست روی دست گذاشته است؟! پاسخ یک کلمه بیش نیست، «وحشت دارد».

خدای جل و علا، شیطان را اینگونه وصف می‌فرماید: « کَمَثَلِ الشَّیْطَانِ إِذْ قَالَ لِلْإِنْسَانِ اکْفُرْ فَلَمَّا کَفَرَ قَالَ إِنِّی بَرِیءٌ مِنْکَ إِنِّی أَخَافُ اللَّه رَبَّ الْعَالَمِینَ-  مانند شیطان که به انسان گفت: کافر شو [ و ] پس از آنکه کافر شد به او گفت؛ من از تو برائت می‌جویم، چرا که از [عقاب] پروردگار عالمیان سخت وحشت دارم». این حال و روز حکومت‌های وابسته و خود‌فروخته‌ای مثل حاکمان عربستان و امارات و... است.

در اولین ساعات روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد ماه، پهپاد جاسوسی فوق‌پیشرفته آمریکا- MQ4- که بر فراز آب‌های سرزمینی کشورمان ظاهر شده بود با پدافند هوایی قدرتمند سپاه روبرو شده و منهدم گشت. انهدام این پهپاد، آمریکا و‌ متحدان اروپایی و منطقه‌ای آن را با شوک گیج‌کننده‌ای روبرو کرد. پهپاد غول‌پیکر و ۲۰۰ میلیون دلاری «گلوبال هوک» در ارتفاع بسیار بالا پرواز می‌کند و آمریکایی‌ها ادعا می‌کردند که «رادار‌گریز» است و شناسایی و رهگیری آن ناممکن خواهد بود! انهدام MQ4 نشانه پیشرفت اعجاب‌آور صنایع موشکی سپاه و توان فوق تصور آن در حفاظت از مرزهای میهن اسلامی است و...

اما در این میان نکته در‌خور توجه دیگری است که نمی‌توان و نباید از آن غفلت کرد. این پهپاد در ساعت ۱۴ دقیقه بامداد روز پنج‌شنبه از پایگاه «الظفره» امارات پرواز کرده و با هدف جاسوسی به فراز آب‌های سرزمینی ایران وارد شده بود. بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۴۰۷۶۰۸:۲۹:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱
اگر استدلال شریعتمداری صحیح باشد، بنابر این باید با قطر و عمان هم درگیر شویم. چون آمریکا در این دو کشور هم پایگاه دارد. خصوصا قطر. باید سیاست گسترش خصومت ورزی کنار گذاشته شود. این راهش نیست.
صف۹۶۴۱۰۰۰۸:۴۰:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱
اگر بار اولی که این بچه بی ادب کوچولو به طرف ما سنگ انداخت و رفت پشت اربابش قایم شد گوشش را در حضور اربابش می پیجاندیم امروز این همه بی ادبی نمیکرد.هرچند هنوز دیر نشده و باید گوش این بی تربیت را محکمتر پیچاند.
ناشناس۹۶۴۱۱۰۰۸:۴۶:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱
شما اگر ریا نمیکنید همین حالا به یمن رفته لنگ بپوشید و نان خشک بخورید و با آمریکا و ازنابش بجنگید و وظیفه خود را به جا آورید فقط شعار دادن که هنر نیست .
حسین۹۶۴۱۱۶۰۸:۵۱:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱
منظورتون از پهپاد MQ4، همون پهپادِ RQ4 هست دیگه جناب استراتژیست، درسته؟
ناشناس۹۶۴۲۶۷۱۰:۱۵:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
خنگ RQ4 نبود که! تو سعودی هستی چون نمیدونی RQ180 بود قبلا که زدنش چند سال پیش مخالفتت با شریعتمداری تو رو خرفت کرده مثل اربابت ترامپ!
ایرانی ام۹۶۴۳۲۲۱۰:۵۵:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱
سلام نمیدونم چرا بعضی هموطنان دنبال عیب و ایراد می گردن. فکر کنین... ما تونستیم یکی از گرونترین هواپیماهای جهان رو بزنیم که این شاهکاره. بعضیا نظر میدن که زدنش کار سختی نیست... آخه یه کم فکر کن این که حساب دو دو تا هست. مگه عقل سلیمی میاد یک هواپیمای گرون قیمت اونهم برای جاسوسی بفرسته و زدنش کار راحتی باشه.....
فکر کن حرف بزن۹۶۴۳۴۶۱۱:۱۲:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱
جمله زیر تو بقیه سایتها هم هست اول فکر کن بررسی کن بعد حرف بزن. اولین ویدئو از هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی RQ-۴ (یا MQ-۴C) توسط سامانه سوم خرداد. این پهپاد در ساعت ۴:۰۵ صبح امروز پس ورود به حریم هوایی ایران رهگیری و منهدم شد.
ناشناس۹۶۴۴۰۰۱۱:۳۸:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱
نخیر منظورشان دقیقاً همان MQ-4C Triton است. ضمناً شما که از ایشون استراتژیست تر هستید، بهترست خودتان را به پنتاگون معرفی کنید تا استعدادتان در اینجا هدر نرود.
ناشناس۹۶۴۱۲۰۰۸:۵۳:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱
آقای شریعتمداری ، در حال حاضر مهمترین دغدغه باید ( یافتن و تنبیه واقعی تمامی دشمنان داخلی ) باشد که اصلی ترین عامل ایجاد مشکلات و معضلات موجود در کشور می باشند، و چنانچه این کار بطور صحیح و کامل انجام شود تمام دشمنان خارجی هم حساب کار خودشان را خواهند کرد
ناشناس۹۶۴۱۲۲۰۸:۵۵:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱
بالاخره این شد حرف حساب شده و منطقی
ناشناس۹۶۴۱۳۹۰۹:۰۳:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱
یک جستجوی بسیار بسیار ساده براحتی مشخص میکند که این هواپیمایی که ایران سرنگون کرد در زمره ی پهپادهای رادارگریز نیست. حالا یا نمی دانید که عجیب نیست یا با تکرار مداوم رادارگریز بودن این پهپاد سعی در گمراه کردن مخاطبانتان‌ دارید. این موشک ها را روسیه و کره ی شمالی و پاکستان هم دارد اینها برای دفاع از کشور لازم است اما نشانه ی پیشرفت نیست.
هستی۹۶۴۲۱۳۰۹:۴۹:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱
دقیقا درست است نقش امارات در این حادثه غیرقابل انکار است اگر به واسطه این اتفاق درگیری نظامی بین ایران و آمریکا شروع میشد، آنوقت امارات مسئولیتهای آن را میپذرفت؟ به امارات باید یک هشدار جدی و قاطع داده شود وگرنه راه را برای تکرار اینگونه رفتارها از سوی آنها باز گذاشته ایم

پربحث‌های دیروز

 1. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 2. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 3. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 4. نیروگاه هسته‌ای امارات

 5. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 6. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 7. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 8. استقبال جریان‌های سیاسی مختلف از امضای تعهدنامه مجلس شفاف / اسامی نامزدها تکمیل می شود

 9. رهبر انقلاب: مجلسی می‌خواهیم که با وضع قوانین لازم، کشور را از توطئه‌ها مصونیّت ببخشد/ آمریکا در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون است و غرق خواهد شد

 10. اظهارات جنجالی ابطحی، رئیس دفتر خاتمی

 11. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 12. جوان دیگری در سوریه پر کشید + عکس

 13. عارف: عاجزانه از مردم می‌خواهم به کاندیداهای اصلاح‌طلب رأی بدهند

 14. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 15. جمع‌آوری بیش از ۳۰ هزار معتاد متجاهر در شوش و هرندی

 16. انصارالله چگونه جنگنده «تورنادو» را سرنگون کرد؟

 17. آخرین قیمت خودروهای داخلی

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 3. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 4. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 5. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 6. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 7. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 8. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 9. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 10. چرا تتلو را به ایران تحویل ندادند؟

 11. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 12. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 13. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 14. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 15. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 16. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

 17. سنگ جدید آرامگاه سردار سلیمانی که فردا رونمایی می‌شود

 18. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

 19. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 20. نیروهای پیشمرگه کرد

 21. آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

 22. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 23. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 24. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 25. نیروگاه هسته‌ای امارات

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 7. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 8. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 9. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 10. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 11. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 12. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 13. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 14. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 15. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 16. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 17. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

 18. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

 19. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 20. لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات + اسامی 

 21. روایت‌های ما از آن  بزرگ مرد

 22. سرگردانی جریان دولتی/ اپوزیسیون یا جریان درون حاکمیت ؟

 23. حداد عادل: به دنبال نجات اقتصاد ایران هستیم/ کسانی که در لیست نیستند انصراف بدهند

 24. لیست های انتخاباتی؛ تغییر در دقیقه ۹۰

 25. استقبال جریان‌های سیاسی مختلف از امضای تعهدنامه مجلس شفاف / اسامی نامزدها تکمیل می شود

آخرین عناوین