این طناب پوسیده است!

گروه سیاسی الف،   3980401013 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

این طناب پوسیده است!

حسین شریعتمداری در یادداشتی در روزنامه «کیهان» نوشت: ترامپ تا‌کنون آل‌سعود و امارات را بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار سرکیسه کرده و به‌قول خودش این گاوهای شیرده را دوشیده است. بهانه این باجگیری کلان- به گفته ترامپ- تامین امنیت آنها بوده است تا آنجا که بارها به صراحت و با تحقیر آشکار آل‌سعود و حاکمان امارات گفته بود؛ اگر آمریکا حمایت خود را از عربستان و امارات متوقف کند این کشورهای حاشیه خلیج‌فارس حتی یک هفته هم دوام نیاورده و فرو می‌پاشند.

حمایت از این کشورها در مقابل کدام تهدید؟! ترامپ از ایران، یمن، حزب‌الله و سایر نیروهای مقاومت به عنوان تهدیدی علیه آل‌سعود، امارات، بحرین و... یاد می‌کند و حاکمان فکسنی مورد ‌اشاره نیز با این امید که آمریکا در روزهای حادثه به میدان آمده و از آنها دفاع کند به این باج‌های کلان تن داده‌اند. اما، در عمل چه اتفاقی افتاده است؟ ائتلاف سعودی چهار سال است که با حملات گیج‌کننده انصارالله یمن روبروست و این درحالی است که چهار سال قبل سخنگوی ارتش آل‌سعود بر صفحه تلویزیون این کشور ظاهر شد و با غرور و تکبری احمقانه گفت: «کار یمن را ظرف ۳ روز و یا حداکثر یک هفته تما‌م خواهیم کرد»! ولی بیش از چهار سال است که درگرداب خودساخته جنگ با انصارالله دست و پا می‌زنند و برای خروج محترمانه! از این گرداب به این سوی و آن سوی واسطه می‌فرستند و میانجی می‌تراشند.

این روزها موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن انصارالله و پهپادهای دورپرواز آنها دمار از روزگار آل‌سعود و متحدانش در آورده است. فقط در همین یک ماه اخیر، فرودگاه‌های بین‌المللی نجران و ابها، مراکز اقتصادی و نفتی و پادگان‌های نظامی عربستان و امارات مورد حمله قرار گرفته‌اند، نیروگاه برق عربستان تخریب گردیده ... پاسخ آمریکا به این حملات چه بوده است؟!... هیچ! ترامپ در پاسخ به درخواست ائتلاف سعودی برای برخورد با عاملان انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان گفته بود «دریای عمان مهم نیست و انفجار کشتی‌ها هم اهمیت چندانی ندارد»! و هنگامی که با گلایه ائتلاف سعودی روبرو می‌شود که چرا در مقابل این حملات دست به اقدامی نزده و پاسخی نداده است- بخوانید پس آن باج کلان را برای چه گرفته است؟!- می‌گوید؛ عربستان نباید فراموش کند که عوامل انفجار برج‌های دوقلو و اقدام تروریستی ۱۱سپتامبر، تابعیت سعودی داشته‌اند!

چرا ترامپ علی‌رغم آنهمه رجز‌خوانی و باج‌های کلانی که از عربستان و امارات برای همین روزها گرفته است، از حمایت کشورهای باج‌دهنده طفره می‌رود و دست روی دست گذاشته است؟! پاسخ یک کلمه بیش نیست، «وحشت دارد».

خدای جل و علا، شیطان را اینگونه وصف می‌فرماید: « کَمَثَلِ الشَّیْطَانِ إِذْ قَالَ لِلْإِنْسَانِ اکْفُرْ فَلَمَّا کَفَرَ قَالَ إِنِّی بَرِیءٌ مِنْکَ إِنِّی أَخَافُ اللَّه رَبَّ الْعَالَمِینَ-  مانند شیطان که به انسان گفت: کافر شو [ و ] پس از آنکه کافر شد به او گفت؛ من از تو برائت می‌جویم، چرا که از [عقاب] پروردگار عالمیان سخت وحشت دارم». این حال و روز حکومت‌های وابسته و خود‌فروخته‌ای مثل حاکمان عربستان و امارات و... است.

در اولین ساعات روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد ماه، پهپاد جاسوسی فوق‌پیشرفته آمریکا- MQ4- که بر فراز آب‌های سرزمینی کشورمان ظاهر شده بود با پدافند هوایی قدرتمند سپاه روبرو شده و منهدم گشت. انهدام این پهپاد، آمریکا و‌ متحدان اروپایی و منطقه‌ای آن را با شوک گیج‌کننده‌ای روبرو کرد. پهپاد غول‌پیکر و ۲۰۰ میلیون دلاری «گلوبال هوک» در ارتفاع بسیار بالا پرواز می‌کند و آمریکایی‌ها ادعا می‌کردند که «رادار‌گریز» است و شناسایی و رهگیری آن ناممکن خواهد بود! انهدام MQ4 نشانه پیشرفت اعجاب‌آور صنایع موشکی سپاه و توان فوق تصور آن در حفاظت از مرزهای میهن اسلامی است و...

اما در این میان نکته در‌خور توجه دیگری است که نمی‌توان و نباید از آن غفلت کرد. این پهپاد در ساعت ۱۴ دقیقه بامداد روز پنج‌شنبه از پایگاه «الظفره» امارات پرواز کرده و با هدف جاسوسی به فراز آب‌های سرزمینی ایران وارد شده بود. بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۴۰۷۶۰۸:۲۹:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱
اگر استدلال شریعتمداری صحیح باشد، بنابر این باید با قطر و عمان هم درگیر شویم. چون آمریکا در این دو کشور هم پایگاه دارد. خصوصا قطر. باید سیاست گسترش خصومت ورزی کنار گذاشته شود. این راهش نیست.
صف۹۶۴۱۰۰۰۸:۴۰:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱
اگر بار اولی که این بچه بی ادب کوچولو به طرف ما سنگ انداخت و رفت پشت اربابش قایم شد گوشش را در حضور اربابش می پیجاندیم امروز این همه بی ادبی نمیکرد.هرچند هنوز دیر نشده و باید گوش این بی تربیت را محکمتر پیچاند.
ناشناس۹۶۴۱۱۰۰۸:۴۶:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱
شما اگر ریا نمیکنید همین حالا به یمن رفته لنگ بپوشید و نان خشک بخورید و با آمریکا و ازنابش بجنگید و وظیفه خود را به جا آورید فقط شعار دادن که هنر نیست .
حسین۹۶۴۱۱۶۰۸:۵۱:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱
منظورتون از پهپاد MQ4، همون پهپادِ RQ4 هست دیگه جناب استراتژیست، درسته؟
ناشناس۹۶۴۲۶۷۱۰:۱۵:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
خنگ RQ4 نبود که! تو سعودی هستی چون نمیدونی RQ180 بود قبلا که زدنش چند سال پیش مخالفتت با شریعتمداری تو رو خرفت کرده مثل اربابت ترامپ!
ایرانی ام۹۶۴۳۲۲۱۰:۵۵:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱
سلام نمیدونم چرا بعضی هموطنان دنبال عیب و ایراد می گردن. فکر کنین... ما تونستیم یکی از گرونترین هواپیماهای جهان رو بزنیم که این شاهکاره. بعضیا نظر میدن که زدنش کار سختی نیست... آخه یه کم فکر کن این که حساب دو دو تا هست. مگه عقل سلیمی میاد یک هواپیمای گرون قیمت اونهم برای جاسوسی بفرسته و زدنش کار راحتی باشه.....
فکر کن حرف بزن۹۶۴۳۴۶۱۱:۱۲:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱
جمله زیر تو بقیه سایتها هم هست اول فکر کن بررسی کن بعد حرف بزن. اولین ویدئو از هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی RQ-۴ (یا MQ-۴C) توسط سامانه سوم خرداد. این پهپاد در ساعت ۴:۰۵ صبح امروز پس ورود به حریم هوایی ایران رهگیری و منهدم شد.
ناشناس۹۶۴۴۰۰۱۱:۳۸:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱
نخیر منظورشان دقیقاً همان MQ-4C Triton است. ضمناً شما که از ایشون استراتژیست تر هستید، بهترست خودتان را به پنتاگون معرفی کنید تا استعدادتان در اینجا هدر نرود.
ناشناس۹۶۴۱۲۰۰۸:۵۳:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱
آقای شریعتمداری ، در حال حاضر مهمترین دغدغه باید ( یافتن و تنبیه واقعی تمامی دشمنان داخلی ) باشد که اصلی ترین عامل ایجاد مشکلات و معضلات موجود در کشور می باشند، و چنانچه این کار بطور صحیح و کامل انجام شود تمام دشمنان خارجی هم حساب کار خودشان را خواهند کرد
ناشناس۹۶۴۱۲۲۰۸:۵۵:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱
بالاخره این شد حرف حساب شده و منطقی
ناشناس۹۶۴۱۳۹۰۹:۰۳:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱
یک جستجوی بسیار بسیار ساده براحتی مشخص میکند که این هواپیمایی که ایران سرنگون کرد در زمره ی پهپادهای رادارگریز نیست. حالا یا نمی دانید که عجیب نیست یا با تکرار مداوم رادارگریز بودن این پهپاد سعی در گمراه کردن مخاطبانتان‌ دارید. این موشک ها را روسیه و کره ی شمالی و پاکستان هم دارد اینها برای دفاع از کشور لازم است اما نشانه ی پیشرفت نیست.
هستی۹۶۴۲۱۳۰۹:۴۹:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱
دقیقا درست است نقش امارات در این حادثه غیرقابل انکار است اگر به واسطه این اتفاق درگیری نظامی بین ایران و آمریکا شروع میشد، آنوقت امارات مسئولیتهای آن را میپذرفت؟ به امارات باید یک هشدار جدی و قاطع داده شود وگرنه راه را برای تکرار اینگونه رفتارها از سوی آنها باز گذاشته ایم

پربحث‌های دیروز

 1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 2. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 3. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 4. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

 5. اکثر آمریکایی‌ها از نحوه پوشش رسانه ای شیوع ویروس کرونا در کشورشان ناراضی هستند

 6. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

 7. موافقت رهبر انقلاب با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی

 8. فقط یک معجزه می‌توانست «پایتخت» را جمع کند!

 9. توضیحات کارگردان سریال پایتخت درباره سوتی‌ها، جایگزین خشایار الوند و کنایه‌های سیاسی

 10. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

 11. افزایش دو برابری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری

 12. زالی؛ هشدار می دهم وضع تهران به لحاظ کنترل کرونا مطلوب نیست

 13. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

 14. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

 15. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

 16. واکنش سفیر چین به توئیت تازه جهانپور

 17. رییس کل بانک مرکزی: طرح اعطای وام یک میلیونی به ۲۳میلیون خانوار اجرا می‌شود

 18. تشکیل جلسات مجلس و کمیسیون ها بر خلاف دستورات پزشکی است

 19. تصاویری از بی‌خانمان‌ها در خیابان‌های لس آنجلس

 20. گفت‌‌‌‌‌‌‌وگو با هنرمندی که لبخند «حاج قاسم» را نقاشی کرد

 21. موسوی: همواره قدردان چین در این شرایط دشوار بوده‌ایم

 22. رییسی: اقتضای تدبیر این است که در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب و کار‌، حفظ جان مردم در اولویت قرار گیرد

 23. عضو شورای شهر تهران: انجام تست کرونا الزامی نیست/ پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک

 24. سردار رمضان شریف: نامه سردار غیب پرور موضع سپاه نیست/ قدردانی از تلاش‌های رسانه ملی

 25. به خیر آمریکایی‌ها امیدی نداریم٬ شر ننرسانند/ اینستکس مقدمه‌ای است که اروپایی‌‌‌ها به تعهداتشان عمل کنند

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 9. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 10. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 11. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 12. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 13. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 15. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 16. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 17. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 18. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 19. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 20. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 21. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 22. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 23. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 24. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 25. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

پربحث‌های دیروز

 1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 2. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 3. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

 4. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

 5. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

 6. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

 7. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

 8. تشکیل جلسات مجلس و کمیسیون ها بر خلاف دستورات پزشکی است

 9. سردار رمضان شریف: نامه سردار غیب پرور موضع سپاه نیست/ قدردانی از تلاش‌های رسانه ملی

 10. به خیر آمریکایی‌ها امیدی نداریم٬ شر ننرسانند/ اینستکس مقدمه‌ای است که اروپایی‌‌‌ها به تعهداتشان عمل کنند

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 6. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 7. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 8. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 9. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 10. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 11. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 12. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 13. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 14. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

 15. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 16. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

 17. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 18. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 19. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

 20. تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

 21. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 22. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

 23. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 24. "اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید..."

 25. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

آخرین عناوین