این طناب پوسیده است!

گروه سیاسی الف،   3980401013 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

این طناب پوسیده است!

حسین شریعتمداری در یادداشتی در روزنامه «کیهان» نوشت: ترامپ تا‌کنون آل‌سعود و امارات را بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار سرکیسه کرده و به‌قول خودش این گاوهای شیرده را دوشیده است. بهانه این باجگیری کلان- به گفته ترامپ- تامین امنیت آنها بوده است تا آنجا که بارها به صراحت و با تحقیر آشکار آل‌سعود و حاکمان امارات گفته بود؛ اگر آمریکا حمایت خود را از عربستان و امارات متوقف کند این کشورهای حاشیه خلیج‌فارس حتی یک هفته هم دوام نیاورده و فرو می‌پاشند.

حمایت از این کشورها در مقابل کدام تهدید؟! ترامپ از ایران، یمن، حزب‌الله و سایر نیروهای مقاومت به عنوان تهدیدی علیه آل‌سعود، امارات، بحرین و... یاد می‌کند و حاکمان فکسنی مورد ‌اشاره نیز با این امید که آمریکا در روزهای حادثه به میدان آمده و از آنها دفاع کند به این باج‌های کلان تن داده‌اند. اما، در عمل چه اتفاقی افتاده است؟ ائتلاف سعودی چهار سال است که با حملات گیج‌کننده انصارالله یمن روبروست و این درحالی است که چهار سال قبل سخنگوی ارتش آل‌سعود بر صفحه تلویزیون این کشور ظاهر شد و با غرور و تکبری احمقانه گفت: «کار یمن را ظرف ۳ روز و یا حداکثر یک هفته تما‌م خواهیم کرد»! ولی بیش از چهار سال است که درگرداب خودساخته جنگ با انصارالله دست و پا می‌زنند و برای خروج محترمانه! از این گرداب به این سوی و آن سوی واسطه می‌فرستند و میانجی می‌تراشند.

این روزها موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن انصارالله و پهپادهای دورپرواز آنها دمار از روزگار آل‌سعود و متحدانش در آورده است. فقط در همین یک ماه اخیر، فرودگاه‌های بین‌المللی نجران و ابها، مراکز اقتصادی و نفتی و پادگان‌های نظامی عربستان و امارات مورد حمله قرار گرفته‌اند، نیروگاه برق عربستان تخریب گردیده ... پاسخ آمریکا به این حملات چه بوده است؟!... هیچ! ترامپ در پاسخ به درخواست ائتلاف سعودی برای برخورد با عاملان انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان گفته بود «دریای عمان مهم نیست و انفجار کشتی‌ها هم اهمیت چندانی ندارد»! و هنگامی که با گلایه ائتلاف سعودی روبرو می‌شود که چرا در مقابل این حملات دست به اقدامی نزده و پاسخی نداده است- بخوانید پس آن باج کلان را برای چه گرفته است؟!- می‌گوید؛ عربستان نباید فراموش کند که عوامل انفجار برج‌های دوقلو و اقدام تروریستی ۱۱سپتامبر، تابعیت سعودی داشته‌اند!

چرا ترامپ علی‌رغم آنهمه رجز‌خوانی و باج‌های کلانی که از عربستان و امارات برای همین روزها گرفته است، از حمایت کشورهای باج‌دهنده طفره می‌رود و دست روی دست گذاشته است؟! پاسخ یک کلمه بیش نیست، «وحشت دارد».

خدای جل و علا، شیطان را اینگونه وصف می‌فرماید: « کَمَثَلِ الشَّیْطَانِ إِذْ قَالَ لِلْإِنْسَانِ اکْفُرْ فَلَمَّا کَفَرَ قَالَ إِنِّی بَرِیءٌ مِنْکَ إِنِّی أَخَافُ اللَّه رَبَّ الْعَالَمِینَ-  مانند شیطان که به انسان گفت: کافر شو [ و ] پس از آنکه کافر شد به او گفت؛ من از تو برائت می‌جویم، چرا که از [عقاب] پروردگار عالمیان سخت وحشت دارم». این حال و روز حکومت‌های وابسته و خود‌فروخته‌ای مثل حاکمان عربستان و امارات و... است.

در اولین ساعات روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد ماه، پهپاد جاسوسی فوق‌پیشرفته آمریکا- MQ4- که بر فراز آب‌های سرزمینی کشورمان ظاهر شده بود با پدافند هوایی قدرتمند سپاه روبرو شده و منهدم گشت. انهدام این پهپاد، آمریکا و‌ متحدان اروپایی و منطقه‌ای آن را با شوک گیج‌کننده‌ای روبرو کرد. پهپاد غول‌پیکر و ۲۰۰ میلیون دلاری «گلوبال هوک» در ارتفاع بسیار بالا پرواز می‌کند و آمریکایی‌ها ادعا می‌کردند که «رادار‌گریز» است و شناسایی و رهگیری آن ناممکن خواهد بود! انهدام MQ4 نشانه پیشرفت اعجاب‌آور صنایع موشکی سپاه و توان فوق تصور آن در حفاظت از مرزهای میهن اسلامی است و...

اما در این میان نکته در‌خور توجه دیگری است که نمی‌توان و نباید از آن غفلت کرد. این پهپاد در ساعت ۱۴ دقیقه بامداد روز پنج‌شنبه از پایگاه «الظفره» امارات پرواز کرده و با هدف جاسوسی به فراز آب‌های سرزمینی ایران وارد شده بود. بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۴۰۷۶۰۸:۲۹:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱
اگر استدلال شریعتمداری صحیح باشد، بنابر این باید با قطر و عمان هم درگیر شویم. چون آمریکا در این دو کشور هم پایگاه دارد. خصوصا قطر. باید سیاست گسترش خصومت ورزی کنار گذاشته شود. این راهش نیست.
صف۹۶۴۱۰۰۰۸:۴۰:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱
اگر بار اولی که این بچه بی ادب کوچولو به طرف ما سنگ انداخت و رفت پشت اربابش قایم شد گوشش را در حضور اربابش می پیجاندیم امروز این همه بی ادبی نمیکرد.هرچند هنوز دیر نشده و باید گوش این بی تربیت را محکمتر پیچاند.
ناشناس۹۶۴۱۱۰۰۸:۴۶:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱
شما اگر ریا نمیکنید همین حالا به یمن رفته لنگ بپوشید و نان خشک بخورید و با آمریکا و ازنابش بجنگید و وظیفه خود را به جا آورید فقط شعار دادن که هنر نیست .
حسین۹۶۴۱۱۶۰۸:۵۱:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱
منظورتون از پهپاد MQ4، همون پهپادِ RQ4 هست دیگه جناب استراتژیست، درسته؟
ناشناس۹۶۴۲۶۷۱۰:۱۵:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
خنگ RQ4 نبود که! تو سعودی هستی چون نمیدونی RQ180 بود قبلا که زدنش چند سال پیش مخالفتت با شریعتمداری تو رو خرفت کرده مثل اربابت ترامپ!
ایرانی ام۹۶۴۳۲۲۱۰:۵۵:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱
سلام نمیدونم چرا بعضی هموطنان دنبال عیب و ایراد می گردن. فکر کنین... ما تونستیم یکی از گرونترین هواپیماهای جهان رو بزنیم که این شاهکاره. بعضیا نظر میدن که زدنش کار سختی نیست... آخه یه کم فکر کن این که حساب دو دو تا هست. مگه عقل سلیمی میاد یک هواپیمای گرون قیمت اونهم برای جاسوسی بفرسته و زدنش کار راحتی باشه.....
فکر کن حرف بزن۹۶۴۳۴۶۱۱:۱۲:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱
جمله زیر تو بقیه سایتها هم هست اول فکر کن بررسی کن بعد حرف بزن. اولین ویدئو از هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی RQ-۴ (یا MQ-۴C) توسط سامانه سوم خرداد. این پهپاد در ساعت ۴:۰۵ صبح امروز پس ورود به حریم هوایی ایران رهگیری و منهدم شد.
ناشناس۹۶۴۴۰۰۱۱:۳۸:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱
نخیر منظورشان دقیقاً همان MQ-4C Triton است. ضمناً شما که از ایشون استراتژیست تر هستید، بهترست خودتان را به پنتاگون معرفی کنید تا استعدادتان در اینجا هدر نرود.
ناشناس۹۶۴۱۲۰۰۸:۵۳:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱
آقای شریعتمداری ، در حال حاضر مهمترین دغدغه باید ( یافتن و تنبیه واقعی تمامی دشمنان داخلی ) باشد که اصلی ترین عامل ایجاد مشکلات و معضلات موجود در کشور می باشند، و چنانچه این کار بطور صحیح و کامل انجام شود تمام دشمنان خارجی هم حساب کار خودشان را خواهند کرد
ناشناس۹۶۴۱۲۲۰۸:۵۵:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱
بالاخره این شد حرف حساب شده و منطقی
ناشناس۹۶۴۱۳۹۰۹:۰۳:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱
یک جستجوی بسیار بسیار ساده براحتی مشخص میکند که این هواپیمایی که ایران سرنگون کرد در زمره ی پهپادهای رادارگریز نیست. حالا یا نمی دانید که عجیب نیست یا با تکرار مداوم رادارگریز بودن این پهپاد سعی در گمراه کردن مخاطبانتان‌ دارید. این موشک ها را روسیه و کره ی شمالی و پاکستان هم دارد اینها برای دفاع از کشور لازم است اما نشانه ی پیشرفت نیست.
هستی۹۶۴۲۱۳۰۹:۴۹:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱
دقیقا درست است نقش امارات در این حادثه غیرقابل انکار است اگر به واسطه این اتفاق درگیری نظامی بین ایران و آمریکا شروع میشد، آنوقت امارات مسئولیتهای آن را میپذرفت؟ به امارات باید یک هشدار جدی و قاطع داده شود وگرنه راه را برای تکرار اینگونه رفتارها از سوی آنها باز گذاشته ایم

پربحث‌های دیروز

 1. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 2. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 3. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

 4. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

 5. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

 6. روایت سیروس مقدم از سکانس جنجالی«پایتخت۶»/ادای دین نبود شوخی بود!

 7. انتقاد تند نایب رئیس مجلس از تاخیر وزیر بهداشت

 8. پیام رهبر جنبش استقلال ایالت کالیفرنیا آمریکا به مردم ایران

 9. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

 10. بیمارستان های آمریکا مملو از اجساد قربانیان کرونا

 11. کادر درمانی خسته و احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا

 12. نوبخت: دولت در حساس‌ترین مرحله‌ی مدیریت منابع خود است

 13. دکتر زالی: هنوز به نقطه اوج کرونا در تهران نرسیده‌ایم/ پایتخت برای مقابله با کرونا باید الگوی متفاوت‌تری را دنبال کند

 14. چرا پلیس فتا از کوزه شکسته آب می‌خورد؟

 15. ترامپ: انتظار داشتیم تلفات کرونا به ۱۵۰ هزار نفر برسد اما کمتر خواهد شد/ کرونا را شکست خواهیم داد

 16. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

 17. رکورد ۴۱.۲ درصدی نرخ تورم در سال ۹۸ + جدول

 18. فرانسه خواستار «بازگشت ایران» به تعهدات برجامی شد

 19. وام یک میلیونی را به بچه‌ خودتان بدهید قهر نمی‌کند؟!

 20. رفع شبهاتی درباره مشاهده امام زمان (عج)

 21. سوگ‌های خاموش با بغض‌های در گلو مانده

 22. تست کرونای ۱۱ نماینده مثبت شد

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 9. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 10. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 11. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 12. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 13. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 15. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 16. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 17. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 18. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 20. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 21. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 22. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 23. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 24. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

 25. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

آخرین عناوین