شرایط عجیب بانک‌ها برای پرداخت وام ۳۰ میلیونی ازدواج/ بانک مرکزی: یک ضامن معتبر کافی است

گروه اقتصادی الف،   3980220026 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
شرایط عجیب بانک‌ها برای پرداخت وام ۳۰ میلیونی ازدواج/ بانک مرکزی: یک ضامن معتبر کافی است

درحالی طبق قانون بانک ها باید وام ۳۰ میلیونی ازدواج را با یک ضامن به زوجین پرداخت کنند که گزارش های میدانی نشان میدهد برخی از بانک ها ۲ یا ۳ کارمند رسمی دولت را بعنوان ضامن قبول می کنند.

تسنیم نوشت: باتوجه به وضعیت اقتصادی و شرایط سخت جوانان برای ازدواج، مجلس در بررسی بودجه امسال تصویب کرد که وام ازدواج از 15 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش یابد.

در بند (الف) تبصره (16) لایحه بودجه 98 آمده است: به‌منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه سیستم بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوجهایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از 1396/1/1 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، با اولویت نخست پرداخت کند.

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال 1398 سیصد میلیون (300.000.000) ریال با دوره بازپرداخت پنج‌ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است. بانک مرکزی می‌تواند یارانه پرداختی به اشخاص را به‌عنوان تضمین در این زمینه بپذیرد.

هرچند وام 30 میلیونی هم در شرایط فعلی اقتصاد کشور و گرانی لحظه‌ای کالاها نمیتواند گره‌گشای ازدواج جوانان باشد ولی بازهم برای زوجین اهمیت دارد.

در هفته های اخیر بسیاری از جوانان که به منظور دریافت وام ازدواج راهی شعب بانکی شده اند با بخشنامه های عجیب و غریبی رو به رو شده اند که کار را برای دریافت وام 30 میلیونی ازدواج سخت کرده است.

نکته مهم و شاید اولین سنگ پیش پای جوانان برای دریافت وام ازدواج تعداد ضامنینی است که بانک ها به انتخاب خودشان تعیین کرده اند.

برخی از بانک ها 2 ضامن کارمند رسمی دولت و برخی دیگر 3 ضامن از هر یک از زوجین می خواهند این درحالی است که طبق مصوبه مجلس وام 30 میلیونی باید با دوره بازپرداخت پنج‌ساله و اخذ یک ضامن معتبر و سفته پرداخت شود. البته مجلس این را هم مصوب کرده که اگر زوجین ضامن کارمند نداشته باشند، یارانه پرداختی را بعنوان ضمانت در بانک قرار دهند.

با این حال اما بانک ها کار خودشان را می کنند و ضوابط باب میل خود را برای پرداخت وام ازدواج تعیین کرده اند. یکی از بانک ها گواهی اشتغال به کار زوجین را شرط پرداخت وام ازدواج اعلام کرده است!

سوال اینجاست اگر زوجی شاغل نباشد نمی تواند از این بانک وام ازدواج بگیرد؟ یا اگر شغل آزاد داشته باشد از کدام سازمان باید گواهی اشتغال به کار دریافت کند؟

میرمحمد صادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی درباره سخت گیری های بانک ها برای پرداخت وام ازدواج گفت: بانک مرکزی متن مصوب قانون را به تمامی بانک ها ابلاغ کرده است. حتی تاکید کرده ایم که یا یک ضامن معتبر را قبول کنید یا یارانه زوجین را.

وی افزود:‌شاید بانک ها به دلیل افزایش رقم وام ازدواج، شرایط ضمانت این وام را سفت و سخت کرده اند تا از بازپرداخت اقساط مطمئن شوند ولی بانک مرکزی به آنها تاکید کرده یک ضامن را قبول کنید.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی درباره اقدام برخی از بانک ها برای دریافت گواهی اشتغال به کار از زوجین در زمان پرداخت وام ازدواج هم گفت: اگر بانکی گواهی اشتغال به کار دریافت کند دیگر نیازی نیست که از متقاضیان بخواهد ضامن کارمند رسمی را معرفی کنند. 

در ادامه تصویر مدارک درخواستی یکی از بانک ها برای پرداخت وام 30 میلیونی ازدواج را مشاهده می کنید؛عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۹۷۶۴۳۰۹:۰۸:۱۳ ۱۳۹۸/۲/۲۰
.. اولا با دلار 17 تومانی امروز 30 میلیون دیگه الان واقعا مثل 300 تومان شده بعد هم خدا هیشکی رو به شما محتاج نکنه. نگه دارید وام‌ها رو برای آقازاده هاتون که ایشالا سیرمونی نداشته باشن.
ناشناس۸۹۸۳۷۴۱۸:۵۴:۲۳ ۱۳۹۸/۲/۲۰
علی مطهری با صادقی به این عملکرد بانک ها انتقادی ندارن؟
ناشناس۸۹۷۶۴۴۰۹:۱۰:۴۰ ۱۳۹۸/۲/۲۰
چرا برای ازدواج باید وام داد؟ دو نفر باید با هم زندگی خودشون رو با مقدمات ساده شروع کنن و با کار و تلاش اسباب زندگی رو فراهم کنن. زندگی مشترک رو باید ساخت کسی که هیچ کاری نداره و هنوز به استقلال اقتصادی نرسیده اگر برای ازدواج اقدام کنه آیا نتیجه ای جز سلب آرامش رو برای خودش و همسرش به همراه میاره؟ من با این موافقم که دولت برای تشویق جوانها به ازدواج از اونها حمایت کنه مثلا بجای وام بهشون هدیه بده یا زمینه اشتغال رو برای اونها فراهم کنه ولی مثلا کسی که ازدواج میکنه مهریه آنچنانی و توهمی هم تعیین میشه بعد هم باید برای تشکیل زندگی وام هم بگیره به نظر خیلی عجیب میاد وظیفه دولت قطعا حمایت از جوان ها هست که به سمت ازدواج برند تشکیل خانواده بدن ولی این کار با وام درست نمیشه
ناشناس۸۹۸۰۹۳۱۵:۰۶:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۲۰
حتما پدر پولدار داری که از این شعارها می دهی.
محمد۸۹۸۵۲۲۲۱:۵۸:۲۵ ۱۳۹۸/۲/۲۰
احسنت که واقعیت را بیان نمودید متشکرم .
جبار۸۹۷۶۸۱۰۹:۵۴:۳۶ ۱۳۹۸/۲/۲۰
.. شما به هراداره یاسازمان یانهاد هم برید یک سری مدارک اخذ میکنند بانکها به گفته رییس قوه قضاییه سهل انگاره میکنند درگرفتن ضامن ووثیقه کافی برای بازپرداخت وامهامبلغ شصت میلیون برای یک ضامن کمر شکنه برای همین دوضامن استفاده میشه من برای کاری به یکی از ادارت رفتم میگفت باید ازقبر پدر بزرگت عکس بگیری بیاری
ناشناس۸۹۷۶۹۲۱۰:۰۱:۵۵ ۱۳۹۸/۲/۲۰
ضمانت های بانکی کارمندان رسمی را به خاک سیاه نشانده است
ناشناس۸۹۷۷۳۲۱۰:۴۴:۲۵ ۱۳۹۸/۲/۲۰
قانونها اشكالي ندارند اگر بخواهند خيلي قانوني كار ميكنند ويك ريال هم اختلاس نميشه ولي اين قانونها براي مردم عادي هستند نه براي خوديها براي وامهاي هزار ميلياردي چرا اين قوانين اجرا نشد ونميشود؟
ناشناس۸۹۷۷۹۹۱۱:۲۱:۵۱ ۱۳۹۸/۲/۲۰
بانک مرکزی و بخصوص رییس کل آن از نظر بقیه بانکها فقط یک ....هستند و بخشنامه های بانک مرکزی ..هم حساب نمیکنند.
ناشناس۸۹۷۸۰۵۱۱:۲۶:۵۹ ۱۳۹۸/۲/۲۰
در مرودشت بانک .. 6 تا ضامن بازنشسته یا کارمند را برای زوجین الزام کرده..ختم کلام
ناشناس۸۹۷۸۳۲۱۱:۴۸:۳۰ ۱۳۹۸/۲/۲۰
سنگ بزرگ علامت نزدن است. يه باره بگن وام نميديم. اگه برای وامهای ميلياردی، يک دهم اين سختگيری را ميکردند، حالا مسئله ای به نام معوقات ميلياردی وجود نداشت.
ناشناس۸۹۷۸۸۰۱۲:۲۵:۱۶ ۱۳۹۸/۲/۲۰
خوب حالا اگه جوان بیکار ازدواج کنه و نتونه وام رو بازپرداخت کنه،صدای همه بلند میشه که چرا معوقات بانکها زیاده مشکل ما قانونهای دستوری پی در پی و عوامانه و غیرکارشناسی است که بعدا کلی مشکل درست میکنه مجلس خودش با این کارا سیستم بانکی رو بدبخت کرده؟چقدر از بدهکارای ملیاردی بانکها با استناد به قوانین سطحی مجلس و با فشار اونها مثلا برای کارخونه زدن و اشتغال وام دستوری گرفتن و آخر سر پولش از صرافیها سر درآورده مشکل اصلی ما مجلسه و دولت مشکل فرعیه مجلسِ...
جوون۸۹۸۲۵۱۱۷:۰۷:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۲۰
خب جوان بیکار چرا باید ازدواج کنه؟ حالا که ازدواج کرد چرا باید وام بگیره؟ شاید موسساتی باشند به این دسته از عزیزان کمک بلاعوض کنند ولی بانک جزو این موسسات نیست. اگر قراره جوون بیکار پول وام رو پس نده و در واقع از جیب ملت ازدواج کنه پس چرا جوون با کار باید تا مدت ها قسط پرداخت کنه؟ آیا باید بیکاری رو ترویج کرد و شاغلان تنبیه کرد؟ البته اگه کسی بیکار هست و میخواد به بهانه ازدواج یک پول مفتی بگیره و اقساطش رو هم نده اون مساله دیگری هست.
علی۸۹۷۸۸۱۱۲:۲۶:۲۴ ۱۳۹۸/۲/۲۰
البته این شروط برای وام های زیر ۱۰۰ میلیون تومان باید اجرایی شود، چون بازگشت پول تضمین میگردد، و بانک های محترم برای وام های ۳۰۰۰ میلیاردی نیاز به ضامن ندارند، چرا که قرار نیست پولی برگردد و لقمه هر چه چرب تر باشد مشتری مداری هم بهتر انجام می شود. افزایش وام، ترغیب جوانان به ازدواج، مسکن اجتماعی، دادن وعده وعید به زوج های جوان، و این داستان سریالی وام ازدواج همچنان ادامه دارد. و جناب الف اگر صلاح دیدید، منتشر بفرمائید، چرا که روزی هم فرزندان شما برای وام ازدواج باید به بانک ها مراجعه نمایند، البته اگر پولی باقی مانده باشد.
ناشناس۸۹۷۹۹۰۱۴:۰۰:۵۷ ۱۳۹۸/۲/۲۰
سوال اینجاست اگر زوجی شاغل نباشد نمی تواند از این بانک وام ازدواج بگیرد؟ یا اگر شغل آزاد داشته باشد از کدام سازمان باید گواهی اشتغال به کار دریافت کند؟
ناشناس۸۹۸۰۰۵۱۴:۰۷:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۲۰
شرایط وام یک جوری میکنند که مردم بیخیال بشن
ناشناس۸۹۸۰۷۷۱۴:۵۶:۳۷ ۱۳۹۸/۲/۲۰
الان کارمند رسمی از کجا پیدا میشه ؟؟؟؟
یزدان۸۹۸۱۰۱۱۵:۱۰:۴۳ ۱۳۹۸/۲/۲۰
کدام وام وام برای اآقازادهاست وامهای میلیاردی خارج از نوبت با کارمزد صفر درصد اگرم آقازاده لطف کند بعداز چندسال وام رو برگرداند ما برای وامی که بخواهیم تشکیل زندگی خانواده بدهیم هزار مانع تراشی میکنند نه ضامن دارم نه فیش حقوقی نصف ضامنم ندارم چه برسه یکیش علی برکت الله
ناشناس۸۹۸۲۱۹۱۶:۳۶:۴۲ ۱۳۹۸/۲/۲۰
دولت هرکسی که ازدواجی شد راهم کار وهم وام بدهدمشکل حله درست میشه !
ناشناس۸۹۸۳۳۳۱۸:۲۳:۵۵ ۱۳۹۸/۲/۲۰
برا 60 میلیون تومن 6 نفر ضامن معتبر لازمه برا 3000 میلیارد تومن چند نفر ضامن خیلی معتبر لازمه؟
ناشناس۸۹۸۵۲۰۲۱:۵۷:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۲۰
بنده بعنوان کارمند بانک که مستقیم با پرداخت وام سرو کار دارم معتقدم وام چاره کار نیست برای ازدواج فقط رفع مسئولیت از سر مسئولین کشور است چون جوانان بیکار رابدهکار هم می کنند ، و مورد دیگر الان هنوز در هر شعبه ای تعداد زیادی از پرونده های وامهای 3میلیونی ازدواج است که معوق شده چون با یک ضامن بوده و وام گیرنده اصلا تمایلی به پرداخت ندارد و ضامن ها هم یا فوت نموده یا از کار بیکار شده چون قرارداردی بوده کارمندان بانک در ساعات غیر اداری باید سر کار باشند دائم تا پیگیری کنند برای وصول اقساط بدونه اینکه اضافه کار واقعی پرداخت شود .

پربحث‌های امروز

 1. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 2. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 3. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 4. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 5. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 6. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 7. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 8. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 9. حرکت عجیب نخست وزیر بریتانیا هنگام دیدار با رئیس جمهور فرانسه  

 10. خودروهای سلطنتی محمدرضا پهلوی  

 11. حضور «فریدون احمدی» و «محمد عزیزی» در جلسه علنی مجلس

 12. وزیر اطلاعات: نقطه اوج تحریم‌ها پشت سر گذاشته شد/ ترامپ دچار تشویش فکری است

 13. واکنش متفاوت پزشکیان به بازداشت دو نماینده مجلس

 14. کشف محموله بزرگ قاچاق  

 15. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 16. ریسک‌های عملیات بازار باز برای بانک مرکزی

 17. حضور دو نماینده بازداشت شده، در صحن مجلس  

 18. صف اول دریافت وام برای هیأت‌مدیره بانک‌ها است/ وام‌های ۲۵ ساله با سود یک درصد! + جدول

 19. مکرون مامور ارسال پیام «گروه 7» به ایران

 20. آتش سوزی گسترده در جنگل‌های آمازون  

 21. هر ایرانی چند کارت بانکی دارد؟

 22. ۳ تا ۱۰ سال حبس در انتظار "نجفی"

 23. رونمایی FIVB از رشته جدید والیبال در آب  

 24. نخستین جُرم در فضا اتفاق افتاد

 25. اولین تصویر از مزدک میرزایی در لندن  

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 3. پیشنهاد تشکیل سازمان طب ایرانی- اسلامی

 4. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 5. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 6. خواندن ترانه‌های قبل از انقلاب توسط مهران مدیری آزاد شده؟

 7. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 8. برنده عصرجدید مردم ایران بودند

 9. تصویری از جیسون رضائیان در لس‌آنجلس  

 10. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 11. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 12. تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای حذف عارف/واکنش به بازداشت دو نماینده مجلس/ موسویان: قبل از مذاکره باید بمب اتمی می‌ساختیم

 13. وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم امام علی (ع)  

 14. جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است

 15. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 16. انتقاد کیهان به حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم

 17. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 18. فاتحه خوانی روحانی بر سر مزار هاشمی رفسنجانی  

 19. روحانی: انتقاد از دولت با جایزه و تشویق همراه بوده است/ امام خمینی(ره) راه خدمت به مردم را به ما نشان داد

 20. ظریف: پیشنهاد مکرون مسیر درست است/ اروپا اجرای تعهدات خود را آغاز کند کاهش تعهدات برجامی را متوقف می‌کنیم

 21. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 22. تصاویر جدید از کشتی تایتانیک  

 23. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 24. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 25. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

پربحث‌های هفته

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 9. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 10. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 13. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 14. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 15. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 16. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 17. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 18. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 21. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 22. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 23. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 24. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 25. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

پربحث‌های امروز

 1. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 2. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 3. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 4. ریسک‌های عملیات بازار باز برای بانک مرکزی

 5. صف اول دریافت وام برای هیأت‌مدیره بانک‌ها است/ وام‌های ۲۵ ساله با سود یک درصد! + جدول

 6. هر ایرانی چند کارت بانکی دارد؟

 7. آغاز فروش اینترنتی ۵ محصول سایپا از ۴ شهریور

 8. انواع عدسی زایس در بازار و ویژگی های آنها

 9. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 10. سکه ۴ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان شد

 11. ماجرای کارت سوخت به کل کشور رسید

 12. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 13. دلار ارزان شد

 14. قیمت رسمی انواع ارز در بازار امروز

 15. رشد ۱۳ هزار واحدی شاخص بورس در دومین ماه تابستان

 16. توضیحات وزیر نفت درباره نحوه سهمیه‌بندی بنزین

 17. طرح ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی مجلس برای کمک به مردم/ شانه‌های ملت زیر فشار اقتصادی خرد شده

 18. تأمین کالا در قسطی کلاب، مرواریدی دردستان شما

 19. جدول/ قیمت خودروهای داخلی در بازار  

 20. حذف صفر از پول ملی کار درستی است؟

 21. کاهش تقاضا قیمت دلار را پایین آورد

 22. چرا تورم مرکز آمار با واقعیت زندگی مردم متفاوت است؟

 23. همتی: امید به بهبود شرایط نسبت به ۶ ماه پیش افزایش یافته است

 24. تا پایان امسال 3 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می شود

 25. آمار سیم‌کارت‌های مسدوده شده به دلیل مزاحمت‌ پیامکی اعلام شد

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 3. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 4. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 5. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 6. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 7. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

 8. دبیر انجمن قطعه‌سازان: توان تولید خودرو شاسی بلند را هم داریم اما...

 9. همتی: بر نرخ ارز کنترل داریم/ آمریکا را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشتیم

 10. مقامات ۷ کشور دنیا چقدر حقوق می‌گیرند؟

 11. تنوع قیمت اقلام خوراکی از درب کارخانه تا فروشگاه‌ها + دوربین مخفی

 12. تورم ۴۲ درصد شد

 13. نوبخت: بودجه ۹۹ با بودجه سال‌های قبل متفاوت است

 14. حناچی: مخالف برخورد چکشی با دست‌فروشان هستم

 15. کاهش قیمت روزانه مرغ تازه در بازار

 16. استیضاح "رحمانی" در مجلس کلید خورد

 17. آخرین قیمت انواع سکه/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان شد + جدول

 18. احداث ۱۰ سد بزرگ در کشور

 19. ثبت‌نام طرح ملی مسکن آغاز شد

 20. حذف صفر از پول ملی چقدر زمان می‌بر‌د؟

 21. نفتکش آدریان دریا به سمت ترکیه تغییر مسیر داد

 22. حضور مشروط هلند در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس

 23. اعلام جرم دادستانی ایلام علیه رئیس سازمان خصوصی سازی کشور

 24. آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

 25. دلالان دلار را چند می‌خرند؟

پربحث‌های هفته

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 3. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 4. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 5. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 6. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 7. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 8. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 9. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 10. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 11. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 12. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 13. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 14. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 15. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 16. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 17. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 18. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 19. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 20. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 21. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 22. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 23. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 24. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 25. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

آخرین عناوین