آخرین خبر از «افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت» از زبان نوبخت

گروه اقتصادی الف،   3980218119 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت است به خزانه واریز می‌کنیم.

آخرین خبر از «افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت» از زبان نوبخت

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که افزایش حقوق کارکنان دولت در ماه جاری به طور کامل پرداخت می‌شود یا خیر، اظهار کرد: افزایش حقوق‌ها در آن بخش که ثابت بود و چهارصد هزار تومان در نظر گرفته شده بود اجرا شد و دستگاه هایی که تعلل داشتند با بخشنامه ویژه ای که ابلاغ شد پرداخت را انجام دادند.

وی ادامه داد: اما در مورد افزایش حقوق برای بازنشستگان و کارمندان دولت که بیش از چهارصد هزار تومان برای هریک از آنان است،  به دستگاه ها اعلام شد تا احکام کارگزینی خود را داشته باشند و این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت است را به خزانه واریز می‌کنیم منتها مشروط بر این است که دستگاه‌ها بتوانند احکامی را که باید دقیقا درباره میزان این افزایش باشد را اعلام کنند و به ما برسانند.

نوبخت تاکید کرد: اقدامی دیگر برای بازنشستگان این است که همسان سازی را برای آنان در سال جاری انجام دهیم و امیدواریم با انجام این اقدام که دولت برای  آن حدود پنج هزار میلیارد تومان کنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.

وی در پاسخ به این پرسش که سازمان برنامه و بودجه برای سخت تر شدن شرایط اقتصادی کشور برنامه ای در نظر دارد یا خیر، گفت: بله، با توجه به شرایط مختلفی که می تواند وجود داشته باشد حداقل سه حالت متفاوت از وضعیتی که در قانون بودجه پیش بینی شد را ارزیابی کردیم و در هر سه حالت تغییراتی که در صادرات نفت مان نسبت به رقم بودجه ایجاد می‌شود را بررسی کردیم و برای هرکدام بودجه هایی که لازم است را در نظر گرفتیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: با اطمینان عرض می‌کنم ما در هر شرایطی آماده اجرای تعهدات‌مان از جمله آنچه مربوط به تعهدات دولت نسبت به کشاورزان و خرید تضمینی گندم می‌شود، همچنین تعهدات نسبت به  خانواده های تحت پوشش بهزیستی و بازنشستگان و نیز هریک از مواردی هستیم که در قانون بودجه  نسبت به مردم و کارکنان خود تعهدی در نظر گرفته ایم و اگر هر تغییری در وضعیت صادرات نفت پیش آید، اطمینان می‌دهم که نسبت به این تعهدات هیچ خدشه ای وارد نخواهد شد.

نوبخت تاکید کرد: ما هم پروژه های عمرانی که در نظر گرفته ایم و در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد را انجام می‌دهیم و هم با صرفه جویی به سمتی حرکت خواهیم کرد که تعهدات خود را نسبت به مردم و کارکنان دولت حفظ کنیم.

وی تاکید کرد: همه ما می دانیم که الان در وضعیتی قرار داریم که یک حرف نادرست و قلدرمابانه از سوی رژیم آمریکا مطرح می شود و این در حالی است که ما یک ملت بزرگ هستیم و قطعا ضمن اینکه بر صلح دوستی تاکید می‌کنیم زیر بار این زور نمی رویم. ما وظیفه داریم که در دولت شرایط را برای سخت تر نشدن وضعیت مردم آماده کنیم.

نوبخت در پایان تاکید کرد: از همکارانم در بخش نظارتی مطالبه می‌کنم که در ارتباط با حالتی که دولت ارز کالاهای اساسی را با قیمت 4200 تومانی  برای واردات عرضه می کند دیگر نباید انتظار داشته باشیم که مبانی محاسباتی قیمت ارز نیمایی یا ارز بازار آزاد باشد. پس دوستان در حوزه نظارتی باید با قدرت بیشتری عمل کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۹۴۸۲۱۱۳:۳۵:۲۴ ۱۳۹۸/۲/۱۸
این همسانسازی که چند سال دارد هی اعلام میشه چرا شفاف نیست؟
ناشناس۸۹۵۰۵۵۱۵:۰۵:۲۵ ۱۳۹۸/۲/۱۸
این.. دوباره پیداش شد خدا به داد ملت برسد
نخود هر آش !!۸۹۵۱۷۸۱۶:۱۲:۳۴ ۱۳۹۸/۲/۱۸
شاعر هم در رابطه با قول هاي اين چنيني فرموده : همي وعده كني امروز و فردا نميدونُم كه فرداي تو كي بي !!
ناشناس۸۹۴۸۳۰۱۳:۳۷:۵۲ ۱۳۹۸/۲/۱۸
200 هزار حقوق اضافه میشه اما با تورم اهدایی همین آقای نوبخت 1 میلیون تومان به هزینه های مردم در ماه اضافه میشه!
کارمندان اصلاح طلب ایران۸۹۴۸۶۴۱۳:۵۰:۴۷ ۱۳۹۸/۲/۱۸
ما از استعفای آقای نوبخت استقبال می کنیم. زیرا عملکرد ایشان مورد رضایت اکثریت کارکنان دولت نمی باشد.
ناشناس۸۹۴۸۸۰۱۳:۵۸:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۱۸
جناب نوبخت درآمد خود شما خداوکیلی( قسم خدا دادم) چقدر است؟ قطعا حقوق دولتی نمیگیرید یا درآمد دیگری دارید وگرنه همین کت و شلوار برند شما حقوق یکسال خیلی ها هست اینهمه فشار به مردم نیارید آقا خدا رو بالاسر ببینید
ناشناس۸۹۴۸۸۱۱۳:۵۸:۱۹ ۱۳۹۸/۲/۱۸
اولا چرزود تصمیم نمی گیرید؟دوما ما کارمندانی که اردیبهشت باز نشسته شدیم ،حقوقی نداریم تا تصمیم تان اعلام بشه حالا تا کی خدا داند !شکم سیر فکر گرسنه نیست، سوما شما حد اکثر 18 در صد افزایش حقوق دادید ،در حالی که تورم امسال بالای 100 در صد است!چطور زندگی کنیم ،.. تو کز محنت دیگران بی غمی ...
ناشناس۸۹۴۹۲۰۱۴:۱۰:۲۱ ۱۳۹۸/۲/۱۸
چقدر وعده دروغ ميدى اى كاش زودتر دوران شما تموم بشه كه مردمو به ستوه آوردين
اشکان۸۹۵۰۳۷۱۴:۵۶:۴۶ ۱۳۹۸/۲/۱۸
علوم پزشکی شیراز که تا امروز یک ریال هم پرداخت نکرد . دیگه رسما قراره نوبخت وارد کتاب درسی به عنوان ...
ناشناس۸۹۵۱۶۶۱۶:۰۷:۵۶ ۱۳۹۸/۲/۱۸
آقای نوبخت وعده دادی که پاداش بازنشستگان علوم پزشکی تا 96 را می دهی ولی خلف وعده کردی. روی قول شما حساب کردم ولی کاش کمی صداقت داشتی .
از شهرستان۸۹۵۲۰۶۱۶:۲۹:۱۶ ۱۳۹۸/۲/۱۸
آقا ما که دستمان به آقای نوبخت نمی رسد شما اگر دستتان و حرفتان می رسد بهشون بفرمایید که قیمت گوشت و پیاز و لباس و میوه و شکر و برنج و خرما و خیلی از اجناس دیگر (شاید بتوان گفت همه چیز به جز بنزین) نسبت به سال پیش یک و نیم تا دو برابر و گاهی سه برابر شده و سفره ها هر روز کوچک تر می شود. من یکی نمی فهمم افزایش 15 یا حتی 20 درصدی دریافتی حقوق بگیران قرار است چطوری افزایش 50 تا 150 درصدی اجناس را جبران کند؟ حالا اگر سختی زندگی برای همه باشد باز طوری نیست؛ ولی این وسط اونها که شغل آزاد دارند درآمدشان به نسبت ثابتی رشد داشته ولی برای حقوق بگیران دولت اوضاع دارد خیلی سخت می شود.
خداجو۸۹۵۲۲۴۱۶:۳۷:۱۴ ۱۳۹۸/۲/۱۸
خدایا کشور ما را از دروغ و خشکسالی نجات بده.
رزمنده۸۹۵۲۵۲۱۶:۵۰:۵۰ ۱۳۹۸/۲/۱۸
نكته قابل توجه جناب نوبخت و مجلس كرمانشاه را منطقه جنگي اعلام كردند اما جالبه كه مزاياي آن شامل كارمنداني كه از ابتداي جنگ تا پايان آن و در طول ٣٠ سال خدمت در آن منطقه بودند و الان همه آنان بازنشسته شده اند نميشه اما شامل كارمندي كه دوساله پيش استخدام شده از مزاياي آن برخوردار ميشه اين از عجايب است كه نه ايشان و نه مجلس متوجه نشدند
ناشناس۸۹۵۲۸۷۱۷:۰۴:۵۲ ۱۳۹۸/۲/۱۸
ما کارمندان دانشگاه ها به خیر تو هیچ امیدی نداریم؟؟؟ شر مرسان؟
ناشناس۸۹۵۳۴۶۱۷:۵۱:۱۵ ۱۳۹۸/۲/۱۸
دانشگاه تهران نیز یک ریال از این افزایش حقوق را برای کارکنان پرداخت نکرده است؟ چرا دروغ برادر؟

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 6. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 7. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 8. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 9. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 10. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 11. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 12. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 13. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 14. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 15. زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

 16. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 17. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 18. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 19. مجری «به خانه برمی‌گردیم» با تلویزیون قطع همکاری کرد

 20. از منشور سازمان ملل تا تار سیبیل نداشته جان کری!

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 24. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 25. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

آخرین عناوین