دولت درگیر زدوبند سیاسی است/مطالبات مردم توسط اصلاح‌طلبان محقق نشد

گروه سیاسی الف،   3980105036 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
دولت درگیر زدوبند سیاسی است/مطالبات مردم توسط اصلاح‌طلبان محقق نشد

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: تیم اقتصادی دولت متاسفانه درگیر زد و بندهای سیاسی است و با عزل و نصب‌ها و تغییراتی هم که صورت داد نتوانست سمت و سوی مناسبی به وجود آورد.

علی صوفی دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات از جمله کنشگران اصلاح طلب محسوب می‌شود که به عملکرد دولت در سال ۹۷ انتقاد دارد و می‌گوید: تیم اقتصادی دولت به دنبال زد و بندهای سیاسی است و آنگونه که باید در جهت تحقق شعار سال نقش تاثیرگذاری ایفا نکرد؛ بنابراین، دولت در سال گذشته تنبل ظاهر شد.

او انتقادهای مطرح شده را فقط مختص به دولتِ روحانی ندانست و با ارائه فهرست‌های انتقادی از عملکرد اصلاح طلبان در مجلس خواستار پاسخگویی رئیس دولت اصلاحات در قبال عملکرد دولت و فراکسیون امید شد.

این فعال سیاسی که در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان نیز حضور دارد با توجه به عملکرد ضعیف فراکسیون امید دورنمای روشنی برای جریان متبوعش در انتخابات ۹۸ ترسیم نمی‌کند و می‌گوید: تاکید برای ارائه فهرست جداگانه اصلاح طلبان در انتخابات برای آن است که به مردم بگوییم این فهرست حداکثری اصلاح طلبان است؛ انتخابات ۹۴ پیروزی چشم گیری داشتیم اما پتانسیل حداقلی، اثر خود را در عملکرد اصلاح طلبان به جا گذاشت.

گفتگو با علی صوفی در روزهای واپسین سال گذشته انجام شد، عملکرد دولت و مجلس برای حل مشکلات اقتصادی در سال گذشته، نحوه فعالیت اصلاح طلبان در انتخابات ۹۸ مهمترین محورهای گفتگوی خبرگزاری مهر با وی است.

متن گفت‌گوی خبرگزاری مهر با علی صوفی به شرح زیر است:

سال ۹۷ به عنوان «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده بود، به نظر شما که سابقه حضور در دولت را دارید، دولت و تیم اقتصادی به چه اندازه در تحقق شعار سال گذشته، تلاش کرد؟

به هیچ وجه تلاش‌ها چشمگیر نبود، تیم اقتصادی دولت متاسفانه درگیر زد و بندهای سیاسی است و با عزل و نصب‌ها و تغییراتی هم که صورت داد نتوانست سمت و سوی مناسبی به وجود آورد.

با چشم اندازی که در قبال عملکرد دولت در سال گذشته ترسیم کردید، پس معتقد هستید دولتِ روحانی علاوه بر کم کاری در تحقق شعار سال، در حل مشکلات اقتصادی منفعل ظاهر شد؟

متاسفانه رضایت بخش نبود و جهت گیری دولت در سال گذشته، در راستای ایجاد تحول، برطرف کردن موانع موجود و شتاب گیری برای پیشرفت یا توسعه اقتصادی کشور نبود و حالت انفعالی در پیش گرفت و به عبارت دیگر، دولت به روزمرگی گذراند.

*یعنی دولت در سال ۹۷ تنبل بود؟

طبعاً همین طور است، اینکه می‌گوئیم حالت انفعالی دارد منظور آن است که در دولت رخوت دیده می‌شود، خودشان هم به این موضوع اذعان دارند از این رو نمی‌گویند دولتِ بانشاط، سرحال و زنده هستیم بلکه اعتقاد دارند این دولت فشل است.

شما معتقد هستید دولتِ روحانی در سال گذشته تنبل بود، چرا معتقد هستید دولت ضعیف ظاهر شد؟ مصداقی توضیح می‌دهید؟

سوالی که مطرح می‌شود این است، چرا دولت و بخصوص رئیس جمهور وضع فعلی را تحمل و ادامه می‌دهد؟ باید تکلیف را یکسره کند. اگر واقعاً با مشکلاتی مواجه است که از حیطه اختیارات آن خارج است این مشکلات را با مقام معظم رهبری در میان بگذارد و از ایشان استمداد بطلبد، گزارشی به رهبر انقلاب تقدیم کنند و بگویند در این حوزه‌ها موفق نبودیم و یا از اختیارات ما خارج است؛ حداقل تکلیف خود را روشن کنند.

بالاخره دولت صاحب اختیار و نفوذ است، نمی‌توان به سادگی از اختیارات قوه مجریه عبور کرد، در مدیریت بازار ارز با توجه به اختیاراتی که به دولت واگذار و شورای هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا تشکیل شد به چه اندازه توانست وضعیت را سروسامان دهد؟

به اعتقاد بنده، رویکردهای اقتصادی دولتِ روحانی شباهت زیادی به رویکردهای اقتصادی دولتِ هاشمی دارد، در آن دوره نیز شاهد بودیم که رویکردهای غلط اقتصادی دولت که مبتنی بر اجرای فرمول‌های دیکته شده از سوی بانک جهانی بود، موجب شد تا قیمت ارز به شکل افسارگسیخته‌ای افزایش پیدا کند.

متاسفانه تیم اقتصادی دولت با تکرار سیاست‌های غلط اقتصادی دولت سازندگی، زمینه افزایش فزاینده قیمت ارز در کشور را فراهم کرد. تفکر اقتصادی که بر دولتِ روحانی حاکم است، می‌گوید قیمت ارز باید واقعی شود به این معنا که نرخ ارز رسمی کشور باید کمترین فاصله را با نرخ آزاد بازار داشته باشد و به جای نظارت بر قیمت ارز، بر این باورند که نسبت عرضه و تقاضا است که اختلافات میان ارز رسمی و آزاد را تعیین کند و همین نگاه منجر به افزایش بی‌دلیل بسیاری از کالاها شد.

آقای صوفی انتخابات مجلس، دوم اسفند سال ۹۸ برگزار خواهد شد، آیا در این دوره از انتخابات باز شاهد ائتلاف اصلاح طلبان با احزاب منتسب به دولت خواهیم بود؟

توجه داشته باشید در جریان انتخابات ممکن است اتفاقات غیرقابل پیش بینی رخ دهد اما چشم انداز فعلی حکایت از چنین ائتلافی ندارد.

یعنی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس می‌خواهند فهرست جداگانه ارائه دهند؟

در ادوار گذشته تمام چهره‌های اصلاح طلب رد صلاحیت شدند اما در عین حال اصلاح طلبان با لیست حداقلی ناشناخته در صحنه باقی ماندند و در انتخابات شرکت کردند، گرچه پیروزی چشم گیر در تهران (انتخابات مجلس) به دست آوردند اما وجه و پتانسیل حداقلی، اثر خود را در عملکرد به جا گذاشت بنابراین اصلاح طلبان دیگر نباید این هزینه را پرداخت کنند.

خُب اگر چهره‌های اصلاح طلب از فیلتر انتخابات عبور نکردند، تکلیف جریان اصلاحات در انتخابات چه خواهد شد؟

نظر اصلاحات از ناحیه رئیس دولت اصلاحات و شورای سیاستگذاری اعلام می‌شود اما بنده معتقدم اصلاح طلبان یا باید با کاندیداهای حداکثری که مورد تایید قرار گرفتند لیست حداکثری ارائه دهند یا با شرایطی که در سال ۹۴ داشتیم لیست ارائه ندهند، مگر آنکه شرایط تغییر کند و همان طور که تاکید کردم امکان ارائه لیست حداکثری وجود داشته باشد.

در صورت حضور اصلاح طلبان در انتخابات و ارائه فهرست واحد، آیا فراکسیون امید کارنامه قابل قبولی ارائه کرده است تا برگ برنده‌ای برای انتخابات باشد؟

رئیس دولت اصلاحات در دیداری که با فراکسیون امید داشت به صراحت اذعان داشت: «اگر مجلس و دولت نتوانند تحولی ایجاد کنند از دست من (خاتمی) هم کاری ساخته نیست از این رو مردم با حرف من نیز نخواهند آمد» بنابراین مواضع خاتمی حاکی از آن است اگر وضع موجود ادامه پیدا کند، نمی‌شود امیدی داشت.

پس اصلاح طلبان نتوانستند مطالبات و دغدغه‌های مردم را پاسخ دهند؟

اگر پاسخ داده بودند رئیس دولت اصلاحات چنین سخن نمی‌گفت.

آیا قبول دارید در سال انتخابات، اصلاح طلبان باید پاسخگوی عملکرد دولت و مجلس باشند؟

قطعاً باید پاسخگو باشند؛ هم رئیس دولت اصلاحات و هم سایر اصلاح طلبان باید پاسخگوی عملکرد دولت و اصلاح طلبان مجلس باشند.

شما خواهان فهرست مستقل از ناحیه اصلاح طلبان در انتخابات ۹۸ هستید، در صورتی که شاهدیم اصلاح طلبان در مجلس فعلی صاحب کرسی و فراکسیون هستند، از آنجا که گفتید مطالبات مردم از سوی آنها پاسخ داده نشد مصداقی درباره انتقاداتی که به همفکرانتان در مجلس دارید صحبت می‌کنید؟

اصلاح طلبان مجلس بزرگترین خطا را در رای اعتماد به دولت روحانی در سال ۹۶ انجام دادند؛ فرصت‌ها کشته شد چون خیلی محافظه کارانه وارد کار شدند و به جای نقد و بررسی فهرست پیشنهادی کابینه و با توجه به انتقاداتی که اصلاح طلبان به لیست وزرای پیشنهادی، مطرح کرده بودند، فراکسیون امید باید همراه مردم و عقبه رای روحانی می‌شدند و رئیس جمهور را وادار به تجدید نظر در لیست پیشنهادی می‌کردند اما این کار انجام نشد و جالب آنکه هنوز چند ماه از کار دولت نگذشته بود که زمزمه‌های استیضاح برخی وزرا بلند شد و شروع به استیضاح کردند و این اشتباه دوم آنها بود؛ به همین جهت عملکرد خوبی را از خود به جا نگذاشتند.

با این اوصاف اگر اصلاح طلبان لیست جداگانه بدهند به پیروزی در انتخابات خوش بین هستید؟ اگر امیدی ندارید چرا بر حضور مستقل در انتخابات تاکید می‌کنید؟

اگر لیست حداکثری هم ارائه بدهیم باز ممکن است با نارضایتی‌هایی که مردم دارند و دلسردی و یاس و ناامیدی که پیدا کرده‌اند کمتر حاضر شوند رای بدهند اما در عین حال اصلاح طلبان می‌توانند بگویند این لیست حداکثری ما در انتخابات است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۳۲۲۷۹۱۴:۲۱:۳۰ ۱۳۹۸/۱/۵
مطالبات مردم نه توسط اصلاح طلبان و نه توسط اصول گرایان محقق نشد
ناشناس۸۳۲۳۰۸۱۴:۴۰:۳۱ ۱۳۹۸/۱/۵
این نوع سخن گفتن هم شیوه اصلاح طلبان برای فرار از پاسخگویی است .
مسعود۸۳۲۳۵۷۱۵:۰۹:۳۳ ۱۳۹۸/۱/۵
شما که تکرار کردی حالا دیگرانو قاطی افتضاح دولت نکن
ناشناس۸۳۲۵۱۳۱۷:۰۵:۲۶ ۱۳۹۸/۱/۵
این دولت بد و افتضاح قبول دلار 4200 تومانی شده 13000 تومان دولت قبلی عالی و درجه یک دلار 800 تومانی شد 4200 تومان حالا دیگه عثولگرا و اسلاحتلب چه فرقی میکنه
ناشناس۸۳۲۸۰۵۲۱:۰۸:۵۰ ۱۳۹۸/۱/۵
بیش از هشتاد درصد مردم ایران خواهان رییس جمهور شدن احمدی نژاد هستند
ناشناس۸۳۳۲۱۳۰۹:۳۰:۰۱ ۱۳۹۸/۱/۶
از درصدت مشخصه ؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۸۳۳۶۷۸۱۶:۴۹:۵۹ ۱۳۹۸/۱/۶
نه دقیقش 81.923 درصد خواهان هستند!
ناشناس۸۳۳۲۵۰۱۰:۱۹:۱۷ ۱۳۹۸/۱/۶
دمت گرم احمدی نژاد دلار رو ۱۲۰۰ گرفت ۳۶۰۰ داد این دولت ۳۶۰۰ گرفت تا ۱۸۰۰۰ برد
بهروز۸۳۲۲۸۳۱۴:۲۵:۳۲ ۱۳۹۸/۱/۵
مردم همین حرفا رو بگن متهم میشن به احمدی نژادی و مخالف دولت این که دیگه اصلاح طلبه و از خودتونه پس لطفا از همون قشم برو ولنجک مملکت جشن و پایکوبی بشه
ناشناس۸۳۲۵۸۸۱۸:۰۹:۱۹ ۱۳۹۸/۱/۵
احمدی نژاد باید بیاد تا انقلابی و مردمی عمل کنه
رضا۸۳۳۱۹۳۰۹:۱۵:۴۶ ۱۳۹۸/۱/۶
تا وقتی عقل و خرد مردم ما این باشد که به جای طلب اصلاحات ساختاری و مردی مانند ماهاتیر محمد دنبال امثال احمدی نژاد باشند وضع کشور بهبود نمی یابد.در این شرایط نخبه گان از اصلاح امور کشور مایوس می شوند و به دنبال نجات زندگی خود و خانواده شان به آن سوی مرزها خواهند رفت.

پربحث‌های اخیر

 1. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 2. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 3. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 4. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 5. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 6. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 7. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 8. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 9. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 10. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

 11. چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه  

 12. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 13. کشف ۱۳۰ تن برنج تقلبی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

 14. هیچ تصمیمی در صنعت خودروسازی بدون دخالت دولت گرفته نمی‌شود

 15. "دوشنده مشکله هرآن علی علی سسله"  

 16. ماجرای حضور قوچان نژاد در پرسپولیس چیست؟

 17. گفتار ۵ اندیشمند غیرمسلمان در مورد امام علی (ع) ‏

 18. افزایش واردات نفت چین از ایران

 19. کودکان بدغذا را چگونه غذاخور کنیم؟

 20. نگاه امیرالمومنین(ع) به «ژن‌های خوب»/ حکومت علوی با مفسدان و اختلاسگران و اشرافی‌گران چگونه برخورد می‌کرد؟

 21. اهدای خون در شب ۲۱ رمضان  

 22. حمایت از ۶۰۰ هزار واحد تولیدی کوچک برای رسیدن به رونق تولید/ دولت برای تولیدکنندگان کوچک برنامه تشویقی در نظر بگیرد

 23. نبض اقتصاد جهان میان امواج تنگه هرمز/ پروژه عربستان و امارات برای دور زدن شاهراه انتقال نفت در ایران به کجا رسید؟

 24. زنگ خطری که با ۵ هشدار «سید حسن نصرالله» به صدا درآمد/ بوی خطر به مشام می‌رسد!

 25. برانکو: اگر وزیر پرسپولیسی است باید به آن افتخار کند/ مربیان کروات موفق‌تر بودند یا پرتغالی‌ها؟!

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 10. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 11. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 12. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 13. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 14. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 15. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 16. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 17. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 18. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 19. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 20. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 21. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 22. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 23. مصاحبه ظریف با شبکه سی ان ان  

 24. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 25. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 6. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 7. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 8. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 9. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 10. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 11. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 12. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 13. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 14. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 15. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 16. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 17. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 18. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 19. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 20. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 21. ساختمان های کره شمالی‎  

 22. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 23. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 24. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 25. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

پربحث‌های اخیر

 1. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 2. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 3. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 4. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 5. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 6. بقایی و مشایی از اوین به مرخصی آمدند

 7. رئیسی: واسطه شب قدر امام زمان(عج) است/ چرا این همه پرونده در دادگستری است؟

 8. اموال کشف شده از جعبه سیاه پرونده نفتی؛ از ویلای اسپانیا تا پارکینگ خودروها

 9. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 10. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 11. هاشمی: هیچ کس نمی تواند رای شورا در تشخیص باغات را زیر سوال ببرد

 12. نماینده مجلس: پتروشیمی‌ها تبدیل به کیف پول برای آقازاده‌ها شده‌اند

 13. ظریف با عمار حکیم دیدار کرد

 14. موسوی: هیچ گفت‌وگویی بین ایران و آمریکا وجود ندارد

 15. کنایه کرباسچی به عارف: به همت شما مطهری حذف شد

 16. مخالفت دولت با طرح افزایش نمایندگان مجلس

 17. تذکرات نمایندگان به مسئولان کشور

 18. خنده لاریجانی بعد از شمارش آرا  

 19. طرح مرکز پژوهش‌ها برای رفاه کارت

 20. موسوی‌لارگانی: نجومی‌بگیران روز به روز بیشتر حقوق می‌گیرند

 21. سردار فدوی: آمریکایی‌ها در ضعیف‌ترین دوران حضور خود در منطقه هستند

 22. ارسال دعوتنامه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای همه اعضا

 23. سید حسن خمینی: امام پرچمی است که با نگاه به او راه گم نمی‌شود

 24. اعلام وصول سوال از وزیر ورزش و جوانان

 25. لاریجانی: معنا ندارد وزرا در جلسات کمیسیون‌ها شرکت نکنند

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 6. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 7. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 8. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 9. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 10. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 11. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 12. دستور لاریجانی برای پیگیری موضوع مدارس لاکچری

 13. تشکر رئیس مجلس از علی مطهری

 14. اموال کشف شده از جعبه سیاه پرونده نفتی؛ از ویلای اسپانیا تا پارکینگ خودروها

 15. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 16. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 17. هاشمی: هیچ کس نمی تواند رای شورا در تشخیص باغات را زیر سوال ببرد

 18. نماینده مجلس: پتروشیمی‌ها تبدیل به کیف پول برای آقازاده‌ها شده‌اند

 19. ظریف با عمار حکیم دیدار کرد

 20. موسوی: هیچ گفت‌وگویی بین ایران و آمریکا وجود ندارد

 21. کنایه کرباسچی به عارف: به همت شما مطهری حذف شد

 22. مخالفت دولت با طرح افزایش نمایندگان مجلس

 23. تذکرات نمایندگان به مسئولان کشور

 24. خنده لاریجانی بعد از شمارش آرا  

 25. طرح مرکز پژوهش‌ها برای رفاه کارت

پربحث‌های هفته

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 3. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 4. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 5. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 6. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 7. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 8. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 9. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 10. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 11. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 12. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 13. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 14. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 15. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 16. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 17. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 18. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 19. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 20. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 21. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 22. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 23. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 24. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 25. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

آخرین عناوین