کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟

گروه فرهنگی الف،   3971221089

با اکران هشتاد فیلم طی سال سینمایی ۹۷ رقمی معادل ۲۴۲,۴۱۰,۲۶۴,۰۰۰ تومان به ثبت رسید که از این مبلغ تنها ۳۰ میلیارد به یک فیلم "هزارپا" اختصاص دارد. اما با این وجود جالب است بدانید که ۱۰ فیلم در اکران امسال حتی ۱۰۰ میلیون تومان هم نفروخته اند.

کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟

میزان نوشت: اکران سینما در سال ۱۳۹۷ با اتفاقات جالب و جذاب و در همین حال تاسف برای برخی تهیه کنندگان و پخش کنندگان روبرو بود. سال جاری در سینما با وجود اینکه سال رکوردشکنی گیشه تاریخ سینما محسوب می‌شود، اما سالی است که بسیاری از آثار هزینه‌های خود را نیز در نیاورند.

با اکران هشتاد فیلم طی سال سینمایی ۹۷ رقمی معادل ۲۴۲,۴۱۰,۲۶۴,۰۰۰ تومان به ثبت رسید که از این مبلغ تنها ۳۰ میلیارد به یک فیلم "هزارپا" اختصاص دارد. اما با این وجود جالب است بدانید که ۱۰ فیلم در اکران امسال حتی ۱۰۰ میلیون تومان هم نفروخته اند.

به ۱۰ فیلم کم فروش سینما در سال ۱۳۹۷ به ترتیب بدترین گیشه نگاهی انداختیم که به سرح زیر است:

کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟ /قعرنشینی ۸ فیلم با فروش کمتر از ۱۰۰ میلیون////////////سه شنبه

گام های شیدایی

گام های شیدایی به کارگردانی حمید بهمنی قعرنشین بی چون و چرای گیشه سینما در سال جاری است. این فیلم در کل به فروشی معادل ۳,۵۵۳,۰۰۰ تومان رسیده و تنها ۴۱۸ مخاطب را به سینماها کشانده است.

این فیلم با بودجه رسمی یک میلیارد تومان ساخته شد و داستان زنی آمریکایی به نام جولی است که به خدمت ارتش ایالات متحده درآمده و تلاش دارد مدارکی را که در حین انجام وظیفه در این کشور به دست آورده به دوست خبرنگار خود برساند. در جریان این اتفاقات یکی از پرده‌های سناریو آزادسازی عراق به تصویر کشیده می‌شود.

محمدرضا شریفی‌نیا، جمشید هاشم پور، لوریت حنینو، فخرالدین صدیق شریف و کورش تهامی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش پرداخته اند.

کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟ /قعرنشینی ۸ فیلم با فروش کمتر از ۱۰۰ میلیون////////////سه شنبه

دایان

فیلم دایان دومین فیلم کم فروش سینما تا اینجای کار است. البته این فیلم از ابتدا هم امیدی به فروش زیاد نداشت ولی با وجود اینکه از اکرانش هنوز باقی مانده بعید از است بتواند تفاوت چندانی را در رقم فروش خود لحاظ کند.

این فیلم با فروش کلی ۴,۰۸۵,۰۰۰ تومان و با جذب مخاطب ۷۵۶ نفری رتبه دوم کم فروش ترین فیلم در سال سینمای ایران را در اختیار دارد. این اثر به کارگردانی بهروز نورانی پور داستانی درباره فردای «جنگ» و افرادی که در یک روستا زندگی می کنند و برای فردای بهتر تلاش می‌کنند را روایت می کند.

مرداد تلفیقی از شکست در گیشه و محتوا/گره‌هایی که به راحتی باز می‌شود

مرداد

فیلم سینمایی "مرداد" ساخته تازه "بهمن کامیار" رتبه سوم کم فروشترین فیلم سال را در اختیار دارد. این فیلم با فروشی معادل ۱۱۱,۶۷۸,۰۰۰ تومان تنها ۱۱,۱۳۳ نفر مخاطب را جذب کرده است.

شاید در ابتدا دو فیلم از یک کارگردان اتفاقی مثبت برای وی باشد اما زمانی که این دو فیلم نمی فروشند و علاوه بر فروش پایین نقدهای خوبی را نیز از آن خود نمی کنند این بدان معناست که کارگردان باید زمان بیشتری را برای کیفیت آثار خود صرف کند.

فیلم سینمایی "مرداد" بعد از یک هفته از اکران و با وجود حضور بازیگران برجسته ای همچون "محمدرضا فروتن"، مهتاب کرامتی، بهنوش بختیاری و رعنا آزادی ور تنها 5 میلیون تومان فروش داشته است.

زوج جوان پرستاری بعد از سالها زندگی مشترک می‌خواهند صاحب فرزند شوند اما بعلت سابقه  سقط جنین از نظر پزشکی فعلاً امکان آن فراهم نیست و درمانهای خاصی را می طلبد، زوج جوان به سختی در حال فراهم کردن هزینه درمان ناباروری هستند تا اینکه اتفاقاتی باعث تردید زن برای ادامه ی مسیر درمان می‌شود.

شکست سنگین فیلم قرارمون پارک شهر در گیشه///////////////////////چهارشنبه

قرارمون پارک شهر

فیلم سینمایی "قرارمون پارک شهر" جدیدترین ساخته فلورا سام با فروشی معادل ۲۱,۴۷۰,۰۰۰ تومان و جذب ۲,۵۳۲ نفر مخاطب رتبه چهارم بدترین فیلم در اکران سال را در اختیار دارد.

این فیلم با وجود حضور بازیگران پرتعداد نتوانست در بازار چرخه اکران دوام بیاورد و علاوه بر پخش و تبلیغات ضعیف نظر مثبت مخاطبان را نیز به خود به همراه نداشت.

"قرارمون پارک شهر" با نام پیشین"نیمکت" مضمونی اجتماعی دارد و داستان زندگی نویسنده ای را روایت می کند که در حین نوشتن آخرین رمان خود پرده از حقایق زندگی اش برداشته می شود.

شقایق فراهانی، ماه چهره خلیلی، امین زندگانی، سام نوری، سیاوش طهمورث، امید روحانی، افسر اسدی، شیوا خسرومهر، مریم کاویانی، نرگس محمدی و محمدرضا شریفی نیا بازیگران پرتعدادی هستند که حضورشان در کنار یکدیگر نتوانسته باعث فروش خوب این فیلم در گیشه شود.

کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟ /قعرنشینی ۸ فیلم با فروش کمتر از ۱۰۰ میلیون////////////سه شنبه

بهشت گمشده

فیلم سینمایی "بهشت گمشده" به کارگردانی "حمید سلیمانیان" هر چند در ژانر کودک و نوجوان و برای این سنین ساخته اما تمامی این موضوع را نمیتوان دلیل شکست این اثر در گیشه دانست زیرا این فیلم حضور چهره های بسیاری را در خود می بیند.

این فیلم سینمایی با فروش ۳۵,۵۲۳,۰۰۰ تومانی و جذب تعداد ۳,۷۰۳ مخاطب به سینما رتبه پنجم کم فروشترین فیلم در سال جاری را به خود اختصاص داده است.

فرامرز قریبیان، افسانه پاکرو، متین ستوده، هادی قمیشی، نیره فراهانی، رویا شریف، افشین هاشمی، کاوه خداشناس، محمدمهدی احدی، شکیبا فرمانی، یاشار سلیمانی، ریحانه شهرامی فر، محمدحسین خرسندی فر از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟ /قعرنشینی ۸ فیلم با فروش کمتر از ۱۰۰ میلیون////////////سه شنبه

اسکی باز

اسکی باز دیگر فیلم ژانر کودک و نوجوان از دیگر آثار کم فروش سینمای در سال جاری است که با فروشی معادل ۳۶,۶۴۸,۰۰۰ تومان و جذب ۷,۱۵۸ مخاطب به سینما رتبه پنجم را در اختیار دارد.

در خلاصه داستان اسکی باز آمده است: بز کوهی که به روستاه پناه آورده، قرار است قربانی یک رسم محلی شود، جولی پسربچه‌ای است که تا عصر، قبل از مسابقه اسکی، فرصت دارد او را نجات دهد.

افتتاحیه ناامید کننده فیلم جدید مجید صالحی/شکست بازیگر کمدی در ایفای نقشی جدی/////////چهارشنبه

همچنین فیلم‌های چراغ های ناتمام با ۴۴,۰۹۲,۰۰۰ تومان، یک کیلو و بیست و یک گرم با ۶۱,۰۷۱,۰۰۰ تومان، ناخواسته با ۷۵,۴۸۰,۰۰۰ تومان و بی نامی با ۸۳,۲۸۲,۰۰۰ تومان فروش رتبه های ششم تا دهم بدترین فیلم ها از لحاظ فروش را در سال جاری در اختیار دارند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 7. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 8. کرونا و برخوردهای جناحی

 9. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 10. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 11. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 12. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 13. کرونا و اشک کباب! ...

 14. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 15. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

 16. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 17. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 18. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

 19. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

 20. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 21. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

 22. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

 23. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

 24. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

 25. تهدید ترامپ علیه ایران تکرار شد

آخرین عناوین