امر به معروف از نگاه آیت‌الله جنتی/ توصیه اصلاح‌طلبانه به حسن خمینی/ ذوالنوری: با چه کسی حرف زده ام که به دنبال دولت نظامی هستم؟

گروه سیاسی الف،   3971201169 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
امر به معروف از نگاه آیت‌الله جنتی/ توصیه اصلاح‌طلبانه به حسن خمینی/ ذوالنوری: با چه کسی حرف زده ام که به دنبال دولت نظامی هستم؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

واکنش‌ها به استیضاح رئیس‌جمهور

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مطرح شدن طرح استیضاح رئیس‌جمهور در مجلس خاطرنشان کرد: فراکسیون امید، مستقلین و ولایی مخالفت خود را صریحاً با این طرح اعلام کردند. کسانی که دنبال این مسئله هستند کسانی‌اند که از دولت قبل با تمام وجود حمایت کردند و با دولت فعلی هم با همه وجود مخالف هستند. آنها با همه چیز مخالفت می‌کنند و برای این که کارهایی که در گذشته کردند نشان داده نشود هر کاری می کنند، برای آنها فرقی ندارد کشور در جنگ اقتصادی است، کار آنها با منافع کشور همراهی ندارد؛ البته ما به کلیت مجلس احترام گذاشته‌ایم و نمی‌خواهیم موضعی بگیریم که در مقابل مجلس قرار بگیریم.

واعظی: روحانی در کار مصمم است؛ چرا باید استعفا بدهد/ تلاش می‌کنیم تا قیمت دلار پایین بیاید

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور هم درباره استیضاح رئیس‌جمهور  با بیان اینکه تعداد امضاء کنندگان طرح استیضاح رئیس جمهوری بسیار کم است خاطرنشان کرد: هیچ تصمیم فراکسیونی در این باره وجود ندارد و تنها چند نماینده به اراده و تشیخص خود تصمیم طرح موضوع استیضاح رئیس جمهوری را اتخاذ کرده‌اند. همچنین مشاهده می‌کنیم که تعدادی از فراکسیون‌های مجلس در این باره اعلام موضع کردند و برخی از نمایندگان نیز که حتی منتقد دولت هستند در موضع‌گیری‌های خود اعلام کردند که طرح سوال از رئیس جمهور و استیضاح او در مجلس به مصلحت کشور نیست. با این حال من خیلی امیدوارم که دوستانی که طرح استیضاح را مطرح کردند به شرایط امروز کشور توجه نمایند و به نحوی عمل کنند که دشمن ناامید و داخلی‌ها امیدوار شوند.

معاون پارلمانی روحانی: استیضاح رئیس جمهوری به مصلحت کشور نیست

در مقابل، ذوالنوری نماینده طراح استیضاح رئیس‌جمهور در پاسخ به پرسش خبرآنلاین مبنی بر اینکه طراحان استیضاح رئیس‌جمهور به‌دنبال دولت نظامی هستند گفت: «غلط می کند کسی به دنبال دولت نظامی باشد و غلط زیادی می کنند کسانی که چنین حرفی را می زنند. چرند می گویند. عروس بلد نیست برقصد می گوید زمین کج است. من با چه کسی حرف زده ام که به دنبال دولت نظامی هستم؟ بنده طراح این استیضاح بودم. یک آدم عوضی در فضای مجازی گفته است از ذوالنور بپرسید پشت پرده های این طرح استیضاح و اتاق فکر آن چه کسانی هستند. چرا ذوالنور را انتخاب کرده‌اند. این فرد مشخص است که هم احمق است، هم بی اطلاع و هم بی تقوا.

بنده خودم تصمیم گرفتم چنین طرحی را به پیش ببرم؛ نه با یک نفر در درون مجلس و نه با یک نفر در بیرون مجلس مشورت نکرده‌ام. تشخیصم این بوده است که این کار را باید انجام دهم و انجام دادم. شما ببینید اگر قرار باشد کودتا باشد در کودتا سازماندهی وجود دارد. اگر ما به دنبال کودتا هستیم پس چرا بین ما اصولگراها در درون مجلس بر سر این موضوع تفرقه وجود دارد؟ کودتا با شورش و آشوب فرق دارد. شورش و آشوب سازماندهی ندارد اما کودتا سازمان خوشه‌ای دارد یعنی نباید در آن تفرق و اضطراب دیده شود. آقای دهقان نائب رئیس کمیسیون ولایی است، اگر قرار است ما کودتا کنیم چرا این عضو فراکسیون می‌رود و علیه ما صحبت می کند؟! چرا بعضی‌ها انقدر بی‌تقوا و بی‌دین و دور از مردم هستند که مشکلات را نمی‌بینند و چنین مباحثی را مطرح می‌کنند.»

سایت اصولگرای جهان‌نیوز دراین‌باره نوشت: «نه از بعد داخلی و نه بین المللی، استعفا یا استیضاح روحانی به صلاح نیست و تنها فردی که باید تا آخرین روز دولت دوازدهم ناچارا بر سر کار بماند شخص حسن روحانی است که در این صورت ارزش رای مردم به آقای روحانی به عنوان نماد دولت دوازدهم باقی است. اما هیچ دلیل و توجیهی بر ادامه برخی همکاران آقای رئیس جمهور که اغلب آنها در اصطلاح به سوهان روح مردم تبدیل شده اند، وجود ندارد. پس شاید بهترین پیشنهاد این باشد که آقای روحانی به کار خود ادامه دهد و برخی از موثرین اقتصادی دولت، که اینک ناکارآمدی شان بیش از گذشته مشخص شده و مهمتر از همه اینکه حتی ذهنیت و محاسبات آنها نیز با شرایط فعلی کشور حتی در تضاد قرار می گیرد، خود استعفا دهند یا در یک روز و یک ساعت همه با هم برکنار شوند تا ذهنیت و مطالبه مردم در فرصت باقیمانده دولت دوازدهم تا حدی از بی کفایتی مسئولان قوه مجریه زدوده شود.»

***

امر به معروف از نگاه آیت‌الله جنتی

نشست اعضای اصلی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور با حضور سران کشوری و لشگری در مرکز این ستاد برگزار شد. در این جلسه آیت‌الله جنتی در این نشست گفت:هرکسی در هر کجا دید عملکرد مناسب نیست وظیفه دارد تذکر دهد. فریضه امر به معروف و نهی از منکر فقط منحصر به حجاب نیست؛ تنها وظیفه امر به معروف در برابر نخواندن نماز و نخوردن شراب نیست. از جمله معروف ها داشتن نظم است، حفظ اموال عمومی و بیت المال است. که در قالب فرهنگی مثلا باید از طریق صداوسیما و غیره مردم را توجیه و در این جهت فعال کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امر به معروف خیرخواهی است. این کار نیاز به فرهنگ‌سازی دارد. کارمندان در ادارات باید این را یاد بگیرند که چنانچه در اداره‌ ای رئیس دارد بیت المال را حیف و میل می کند وظیفه کارمندان است که به وی تذکر بدهند. اگر قاضی رشوه گرفت کارمندان موظف به امر به معروف و نهی از منکر هستند. فقط در این صورت است که فرد خلافکار متوجه میشود که در همه جا از جانب همه افراد تحت نظارت است.

***

عملکرد دولت در اجرای سیاست‌های کلی در بسیاری از موارد ضعیف است

مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره کارنامه دولت در اجرای سیاست‌های کلی گفت: برای مجمع تشخیص مصلحت نظام روشن شد که کارنامه عملکرد دولت در مقام مجری سیاست های ابلاغی در بسیاری از موارد از لحاظ انطباق و اجرا ضعیف مُهر خورده و رتبه بندی شده البته در برخی مواد نیز نمره ی متوسط اخذ کرده است.

مصباحی مقدم: مجمع تشخیص مصلحت نظام منتظر اصلاح عملکرد دولت است

مصباحی‌مقدم با اذعان به اینکه ما هرگز نمی گوییم سیاست های ابلاغی توسط دولت بطور کامل اجرا شده است، بیان داشت: طبعا آنچه که مهم است این است که دولت اظهار نظرهای مجمع تشخیص مصلحت نظام را در مورد ارزیابی هایی که صورت گرفته دنبال نماید چرا که بالاخره میدان و فرمان اجرایی شدن سیاست ها در دست دولت است، اما ما منتظر اصلاح رفتار دولت در خصوص اجرایی کردن سیاست ها هستیم.

***

یک توصیه اصلاح‌طلبانه به حسن خمینی

علی اصغر شفیعیان، سردبیر انصاف نیوز نوشت: «اگر حرف علی مطهری را بپذیریم که شخصا با آن همراهم، در آن صورت تبلیغات بر سر آن دو نامه را نقد کرده‌ایم. خب بشود؛ آسمان به زمین می‌آید؟ اگر از همه چیز آن دوران به صورت دربست دفاع شود و نقد هیچ کسی برتابینده نشود، اولین و مهم‌ترین تاثیر آن این است که دیگران نیز نقدناپذیر خواهند شد. کاش اگر داعیه‌ی اصلاح طلبی وجود دارد، از خود و جریان نزدیک به خود شروع کنیم.

پیشنهادم به سایت جماران و متولی جماران، یعنی سیدحسن آقای خمینی این است که اتفاقا داعیه‌دار نقد و بررسی بشود؛ از این جایگاه، حرمت‌ها هم حفظ خواهد شد.

چه چیزی نقد و بررسی شود؟ از مدیریت و دوران رهبری امام خمینی، تا چگونگی میراث‌داری آن بزرگ‌مرد. این یعنی رفتارهای به نام امام خمینی در همه‌ی حوزه‌ها، تا نقد و بررسی آن بنای اشرافی به نام مرقد که همچون خاری در چشم هر حامی واقعی اوست، و همچنین نقد و بررسی رفتار و کردار کسانی که بیت امام خوانده می‌شوند، از فرزندان و نوه‎ها و نتیجه‌ها که چه حواشی نداشته‌اند!

یک بار خدمت سیدحسن آقا در جمعی عرض کردم که عبارت اشبه به امام که مرحوم هاشمی انتخاب کرد دقیق نیست؛ اشبه (شبیه‌ترین کس) به امام خمینی کسی است که در شجاعت و تدبیر به او شبیه باشد، وگرنه شباهت ظاهری و متولی بودن به خاطر انتساب فامیلی، به تنهایی فاقد ارزش است.»

***

انتقاد عارف از دولت و دفاع از سکوت فراکسون امید

محمدرضا عارف، نماینده تهران و رئیس فراکسیون امید مجلس گفت‌وگویی با روزنامه سازندگی داشته است. بخش‌هایی از یان گفت‌وگو را می‌خوانیم:

انتقاد از وضعیت دولت: دولتی که وزیر آن برخلاف لایحه دولت در مجلس لابی می‌کند این دولت نمی‌تواند موفق باشد. باید از دولت یک صدا بیرون بیاید و اگر من رئیس‌جمهور بودم این موضوع را در دستور کار خود قرار می‌دادم. انسجام و وحدت فرماندهی و دفاع از تصمیمات یک امر ضروری و حیاتی است. دولتمردان باید نسبت به تصمیمات دولت تعصب داشته باشند. نمی‌شود لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها در دولت به تصویب برسد اما وزیر علیه آن در مجلس تلاش کند.

دفاع از سکوت در مجلس: من فقط یک عضو فراکسیون امید هستم و نه همه فراکسیون. به‌علاوه شعار ما در فراکسیون، امید و آرامش است. گاهی استفاده از تریبون‌ها منجر به کاهش امید در جامعه می‌شود. راهبرد ما این نیست که موضعی بگیریم که آرامشی که در مجلس دهم وجود دارد، از بین برود. برای ما به نتیجه رسیدن کار خیلی مهم است. روی روش و شیوه خاص پافشاری نمی‌کنیم... همین شما که به من می‌گویید چرا سکوت می‌کنی فکر نمی‌کنید اگر من در مجلس و استفاده از تریبون فعال‌تر بودم برچسب تبلیغات و انتخابات و انحصارطلبی و.. در جریان اصلاح‌طلبی به من می‌خورد؟ فکر نمی‌کنید در این صورت می‌گفتند آقا اجازه بده در جریان اصلاح‌طلب جز فراکسیون امید بقیه هم هستند! فراکسیون امید برنامه‌ای داشته و در چارچوب آن با توجه به شرایط کشور و ترکیب نمایندگان مجلس اقدام کرده و عموما موفق هم بوده است.

انتقاد از رسانه‌های اصلاح‌طلب: من خودم فکر می‌کنم انتقادپذیر هستم و به خصوص اگر انتقاد خیلی تند باشد، سعی می‌کنم بلافاصله جواب ندهم و در یک زمان مناسب به فرد جواب می‌دهم. شما بگویید چند بار به روزنامه شما که به کرات مطالبی علیه من منتشر کرد انتقاد کردم یا جواب داده‌ام؟! چه تیترهایی علیه من زدید! حق من بود که برخورد کنم چون گاهی تیترها واقعا با واقعیت فاصله زیادی داشت اما یک بار هم کوچک‌ترین اعتراضی نکردم.

البته انتظار ما از رسانه‌های اصلاح‌طلب همراهی همراه با نقد منصفانه از فراکسیون امید و شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است. در زمانی‌که دور جدید شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان قصد داشت فعالیت خود را آغاز کند، برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب از جمله روزنامه شما چه تحلیل‌های آنچنانی که خوراک برای جریان رقیب درست می‌کرد، مطرح نمی‌کردید؛ حتی از واژه بحران برای فعالیت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استفاده شد. آیا این تحلیل‌ها به‌خاطر آنکه شاید یک یا چند فرد در دور جدید شورای عالی تغییر کردند به جریان اصلاحات کمک می‌کند؟ و آیا این تحلیل‌ها به‌خاطر بالا بردن کارآمدی شورای عالی بود؟

درباره سوپاپ اطمینان بودن اصلاح‌طلبان: ما سوپاپ اطمینان نظام نیستیم. ما خودمان را جریان اصیل و ریشه‌دار و اصلی نظام و انقلاب می‌دانیم. نقش مادر برای خودمان قائل هستیم. مادر گاهی برای اینکه فرزندش آسیبی نبیند، کوتاه می‌آید. من واقعا باور دارم که گفتمان اصلاحات گفتمان اصلی انقلاب است و ریشه در ارزش‌های انقلاب دارد و ما به جایگاهی که مردم در انقلاب داشتند و برای آن انقلاب کردند، باور داریم.

عناوین مرتبط

۲۴ تیر ۱۳۹۸نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان
۲۳ تیر ۱۳۹۸واکنش فردوسی پور به یک شایعه/ علت معرفی سه حقوقدان جدید برای شورای نگهبان/ اکبر طبری چند روز پیش بازداشت شده است
۲۲ تیر ۱۳۹۸کاهش اختیارات واعظی در دولت/ روایت منتجب‌نیا از دیدار با رهبری/ فعال اصلاح‌طلب: عارف هزینه مدیریت ضعیفش را پرداخت می‌کند
۱۹ تیر ۱۳۹۸ادامه جنجال‌های گاندو/ پرداخت رشوه به رئیس دفتر یکی از روسای ادوار مجلس/ آیت‌الله جنتی: شورای نگهبان به صف‌بندی‌های سیاسی وارد نمی‌شود
۱۸ تیر ۱۳۹۸ادعایی درباره گزینه‌های قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری/ جنجال آپارتمان گرفتن نمایندگان از وزرا/ چهره‌ای که در گاندو از ظریف نشان داده می شود
۱۷ تیر ۱۳۹۸چرا ناطق‌نوری از سیاست بازنشسته شد؟/ مسئولیت عملکرد لیست امید با خاتمی است/ لاریجانی به اصولگرایان نزدیک می‌شود؟
۱۶ تیر ۱۳۹۸پرویز فتاح از کمیته امداد رفتنی شد؟/ واعظی خواستار همکاری قوا برای رفع مشکلات شد!/ انتقاد باهنر از حجاریان

دیدگاه کاربران

فاتحی۷۸۶۲۲۱۲۱:۱۰:۴۰ ۱۳۹۷/۱۲/۱
آقای عارف شما نه مادر انقلابید نه سوپاپ انقلاب شما مخرب انقلابید اون از بالا رفتن بدون اجازه امام از سفارت آمریکا این از تکرار و حمایت خاتمی از روحانی بس کن لطفا
ناشناس۷۸۶۳۶۳۲۳:۳۴:۵۴ ۱۳۹۷/۱۲/۱
تندروهایی مثل تاج زاده ،دوگانه دولت و دولت سایه را مطرح می کنند تا از پاسخگویی درباره افتضاح این ۶ سال فرار کنند‌...
ناشناس۷۸۶۴۹۲۰۵:۴۵:۳۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲
اتفاقا طرح استیضاح به خاطر همین شرایط حساس هست. در ضمن فعلا عملکرد آقایان سبب ناراحتی دوستان و شادی دشمنان شده است.

پربحث‌های امروز

 1. فلاحت‌پیشه: ایران طرح «بازگشت در مقابل بازگشت» را مطرح کند

 2. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 3. ایران در سید یک انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قرار گرفت

 4. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 5. شهادت فجیع کودک فلسطینی به دست شهرک‌نشین صهیونیست + عکس

 6. سازمان صهیونیستی به دنبال توقیف دارایی‌های ایران در «اینستکس»

 7. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 8. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 9. اردوغان از استقرار سامانه اس- 400 در سال آینده خبر داد

 10. منافع ملی را به زلف پیرمرد 74 ساله اسپانیایی گره نزنید

 11. فقط یک پنحم از کاربران توئیتری، ترامپ را دنبال می‌کنند

 12. اظهارات اسلام‌ستیزانه «بوریس جانسون»

 13. تشکیل وزارت بازرگانی تأثیری بر رفع مشکلات معیشتی مردم ندارد

 14. لاوروف با دیپلمات‌های اروپایی درباره برجام رایزنی کرد

 15. اقدام عجیب بانک‌ها در درج کد رهگیری چک‌های برگشتی به صورت دستی

 16. عوارض تشعشعات خورشیدی چیست؟+ چند توصیه

 17. "کاغذ دیر برسد" برخی کتب‌ درسی مهر به دست دانش‌آموزان نمی‌رسد

 18. تقابل گیتی‌پسند و مس سونگون با تیم‌های ۶ امتیازی

 19. ایران نهمین مصرف‌کننده انرژی در دنیاست

 20. جانسون: از اقدام نظامی آمریکا علیه ایران حمایت نمی‌کنم

 21. ظریف: بازار ایران به روی شرکت‌های آمریکایی باز است

 22. اسپر رسماً برای ریاست پنتاگون معرفی شد

 23. آیا رویکرد نظامی آمریکا در منطقه تغییر کرده است؟

 24. راننده پراید مردم را در چشمه اعلای دماوند زیر گرفت+ تصاویر

 25. برخی مدیران مجلس بالاتر از حداکثر قانونی حقوق می‌گیرند

پربحث‌های دیروز

 1. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 2. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 3. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 4. زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

 5. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 6. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 7. رویه عجیب برخی محاکم قضایی در برخورد با بدهکاران ظاهرا ورشکسته

 8. ظریف: بالاخره نفتمان را خواهیم فروخت اما شرافتمان را هرگز!

 9. رویترز خبر داد: صدور ویزا برای ظریف با دستور پمپئو

 10. حمله با چاقو به زن جوان در مقابل چشمان شوهرش/ متهمان در اینستاگرام اقدام به قدرت‌نمایی می‌کردند!

 11. زنگنه: شبانه روز به دنبال دور زدن و مقابله با تحریم‌ها هستیم

 12. هر دم از این باغ بری می‌رسد/ فخرفروشی یک مسئول با چک ۶.۵ میلیاردی  

 13. چرا سالگرد برجام را جشن نمی‌گیریم!؟  

 14. نماینده اصفهان: نمی‌خواستند بنده را ترور کنند/ محافظم اسلحه کشیده و ناخواسته به خود شلیک کرده است!

 15. موگرینی: می‌خواهیم تمهیداتی را اجرا کنیم که ایران با پایبندی کامل به برجام بازگردد

 16. انتقاد تند احسان علیخانی از دولت   

 17. صدای نوجوان خواننده، تماشاگران را به وجد آورد  

 18. واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریف  

 19. سرنوشت برجام چه شد؟چرا مردم و مسئولین سرخورده شده‌اند؟

 20. عربستان به دنبال تکرار سناریوی قتل خاشقچی

 21. جزئیاتی از طرح فرانسه برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا

 22. همسر ظریف در قفس شیر  

 23. توضیحات الیاس قالیباف درباره عکس پدرش و هادی رضوی  

 24. توزیع بزرگ‌ترین کیک جهان اسلام در کنار دریاچه شهدای خلیج‌ فارس  

 25. روز ملی فرانسه با تظاهرات ضد دولتی و آتش همراه شد  

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 3. صدای مستاجران به آسمان رسید، اما در زمین کسی نمی‌شنود

 4. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. بازیگر «قلاده‌های طلا» و «گاندو»: مدعیان "زنده باد مخالف سیاسی" به من فحش ناموس دادند/ دنبال حذفم هستند و تهدیدم می‌کنند

 7. پول انتقال یک جاسوس که به نام برجام تمام شد!  

 8. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 9. سرانجام تبانی انگلیس و آمریکا در تنگه جبل الطارق/ ایران تلافی می کند؟

 10. زمان پاسخگویی نئولیبرال های وطنی فرارسیده است

 11. مستند «جیسون رضاییان» پخش می شود/ پاسخی به همه اتهامات

 12. چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند

 13. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 14. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 15. سند رسمی دارید؟ داشته باشید؛ هنوز مالکیت شما قطعی نیست !

 16. دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

 17. برجام فعلا مُرده، آمریکا دست و پای خود را بسته است

 18. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 19. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 20. فرمانده انتظامی تهران در سال ۷۸، سکوت ۲۰ساله‌اش درباره حوادث کوی دانشگاه را شکست

 21. بی مهری دولت به رسانه ملی

 22. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 23. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 24. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 25. مراقب نفوذی ها باشیم

پربحث‌های اخیر

 1. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 2. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 3. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود

 4. آیت‌الله جنتی: اصلاح قانون انتخابات در اولویت کاری مجلس باشد

 5. بهترین پاسخ به تحریمها

 6. کدخدایی:‌ قانون، شورای نگهبان را از اعلام عمومی دلایل رد صلاحیت‌ها منع کرده است

 7. پدر توپخانه ايران دار فانی را وداع گفت

 8. استانداری تهران شهردار رباط کریم را عزل کرد/ شهردار: اقدام استانداری غیرقانونی است

 9. از برجام چه بدست آورده‌ایم و چه از دست داده‌ایم؟  

 10. مهدی چمران: جمنا و شورای ائتلاف مکمل هم هستند

 11. نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان

 12. تحریم مالی صداوسیما به خاطر گاندوا

 13. فریدون وردی نژاد معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور شد

 14. شعار انتخابات مجلس ۹۸ تعیین شد

 15. ارجاع طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶سال به کمیسیون قضایی

 16. ماجرای جلسه ۲ ساعته سردار سلیمانی با پوتین/ حاج قاسم به رئیس جمهور روسیه چه گفت؟

 17. لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان زنان ایرانی اصلاح شد

 18. روحانی خطاب به مردم: بیایید کنار هم باشیم  

 19. موسوی: تا زمانی که طرف مقابل متعهد باشند ما نیز به همان میزان متعهد می‌مانیم

 20. عضو جدید فقهای شورای نگهبان کیست؟

 21. ابتکار: به چادر روی سرم افتخار می‌کنم/ در بحث حجاب باید ایجابی کار کنیم

 22. جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 2. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 3. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 4. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 5. نماینده اصفهان: نمی‌خواستند بنده را ترور کنند/ محافظم اسلحه کشیده و ناخواسته به خود شلیک کرده است!

 6. سرنوشت برجام چه شد؟چرا مردم و مسئولین سرخورده شده‌اند؟

 7. توضیحات الیاس قالیباف درباره عکس پدرش و هادی رضوی  

 8. دغدغه آیت‌الله جنتی حفظ نظام است

 9. انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان از سوی رهبر انقلاب

 10. آیت‌الله جنتی: اصلاح قانون انتخابات در اولویت کاری مجلس باشد

 11. بهترین پاسخ به تحریمها

 12. کدخدایی:‌ قانون، شورای نگهبان را از اعلام عمومی دلایل رد صلاحیت‌ها منع کرده است

 13. پدر توپخانه ايران دار فانی را وداع گفت

 14. استانداری تهران شهردار رباط کریم را عزل کرد/ شهردار: اقدام استانداری غیرقانونی است

 15. از برجام چه بدست آورده‌ایم و چه از دست داده‌ایم؟  

 16. مهدی چمران: جمنا و شورای ائتلاف مکمل هم هستند

 17. نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان

 18. تحریم مالی صداوسیما به خاطر گاندوا

 19. فریدون وردی نژاد معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور شد

 20. شعار انتخابات مجلس ۹۸ تعیین شد

 21. ارجاع طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶سال به کمیسیون قضایی

 22. ماجرای جلسه ۲ ساعته سردار سلیمانی با پوتین/ حاج قاسم به رئیس جمهور روسیه چه گفت؟

 23. لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان زنان ایرانی اصلاح شد

 24. روحانی خطاب به مردم: بیایید کنار هم باشیم  

 25. موسوی: تا زمانی که طرف مقابل متعهد باشند ما نیز به همان میزان متعهد می‌مانیم

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 3. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 4. سرانجام تبانی انگلیس و آمریکا در تنگه جبل الطارق/ ایران تلافی می کند؟

 5. چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند

 6. دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

 7. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 8. فرمانده انتظامی تهران در سال ۷۸، سکوت ۲۰ساله‌اش درباره حوادث کوی دانشگاه را شکست

 9. بی مهری دولت به رسانه ملی

 10. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 11. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 12. مراقب نفوذی ها باشیم

 13. ادامه جنجال‌های گاندو/ پرداخت رشوه به رئیس دفتر یکی از روسای ادوار مجلس/ آیت‌الله جنتی: شورای نگهبان به صف‌بندی‌های سیاسی وارد نمی‌شود

 14. ادعایی درباره گزینه‌های قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری/ جنجال آپارتمان گرفتن نمایندگان از وزرا/ چهره‌ای که در گاندو از ظریف نشان داده می شود

 15. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 16. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 17. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 18. انگیزه سفیدنمایی درباره جاسوسان سوخته چیست؟

 19. تئوریسین گاف/ مگر گاندو چه گفت که آشنا را به‌هم ریخت؟

 20. واعظی‌ خبر داد: احتمال شکایت دولت از سریال گاندو / اروپایی‌ها به دنبال خروج از برجام نیستند

 21. ۴ سال پس از امضای برجام؛ نگاهی به ۱۰ خطای راهبردی در مذاکرات هسته‌ای

 22. پسر شاه مخلوع، تیر آخر بن سلمان برای ایجاد تنش در ایران

 23. آیا مصر و پاکستانِ هم‌پیمان امریکا امروز از ایران توسعه یافته‌ترند؟

 24. علم‌ا‌لهد‌ی: چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ / اتومبیل ‌حریم خصوصی نیست

 25. جلادهای هشتگ ساز+ عکس

آخرین عناوین