در گفتگو با الف مطرح شد سید محمد صدر: انتشار جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به شفافیت و اعتمادسازی کمک می‌کند

گروه سیاسی الف،   3971130114 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
سید محمد صدر: انتشار جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به شفافیت و اعتمادسازی کمک می‌کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:رسانه‌‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص می‌شود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است، چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است.

به گزارش الف، طبق گفته‌های مقام معظم رهبری در  روز دوشنبه (۹۷/۷/۲۳) در ابتدای جلسه ی درس خارج فقه، فرازی از نامه‌ی حضرت امیرالمومنین (علیه‌السلام) خطاب به مسئولان و فرماندهان نظامی را خواندند و این نامه را به‌مثابه‌ی دستورالعملی برای همه‌ی مدیران نظام اسلامی دانستند. در فرازی از این نامه، موضوع شفافیت مسئولان مطرح شده است: «اَلا وَ اِنَّ لَکُم عِندِی اَن لَا اَحتَجِبَنَّ دُونَکُم سِرّاً اِلّا فی حَرب»(۱)، «بدانید حقّ شما بر من است که چیزی را از شما جز اسرار جنگ پنهان ندارم». این موضوع مورد استقبال گسترده‌ی رسانه‌ها قرار گرفت؛ هرچند پیش از این نیز بارها ابعاد مختلف «شفافیت» در بیانات رهبر انقلاب اسلامی مورد توجه و تاکید قرار گرفته بود.

اگر در اموری که به زندگی مردم مربوط می‌شود شفافیت از سوی دولتمردان صورت پذیرد، جلوی بسیاری از بدگمانی‌ها و اختلاف‌ها را خواهد گرفت. شفافیت، اعتماد مردم به حکومت را افزایش می‌دهد. در این رویکرد مردم جدای از حکومت نیستند؛ همه‌چیز با آن‌ها در میان گذاشته خواهد شد؛ «هم به مردم اطّلاع‌رسانی کنید، خبر دهید و پیشرفت‌ها را بگویید؛ هم اگر واقعاً موانعی وجود دارد، آن‌ها را هم شفّاف با مردم در میان بگذارید.» مردم باید بدانند مشکلات کشور چیست که در این صورت بتوانند در حل مشکلات به دولت کمک کنند؛ «با مردم حرف بزنید، مسائل را به مردم بگویید، بگویید که دشمن می‌خواهد از رخنه‌ی اقتصادی استفاده کند، بگویید البته ما مشکلات اقتصادی‌ای داریم، دشمن می‌خواهد از این استفاده کند، ما نخواهیم گذاشت و به کمک شما احتیاج داریم.»

این در حالی است که طبق قانون اساسی تمام محتویات مجلس شورای اسلامی نیز پخش و رسانه‌ای میشود، همچنین پیش‌تر کدخدایی و محسن اسماعیلی نیز  در مورد علنی شدن مذاکرات شورای نگهبان نکاتی را مطرح کرده بودند. اسماعیلی در گفتگویی درباره این حق دسترسی به اطلاعات پیشنهاد کرد که این روند در مورد «همه نهاد های حاکمیتی» مورد توجه قرار بگیرد. مخاطبش هم شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای عالی انقلاب فرهنگی است.« مردم حق دارند بدانند چرا و با چه استدلال‌هایی فلان تصمیم گرفته می‌شود و چرا تصمیم دیگری گرفته نمی‌شود. مگر مقامات دولتی و عمومی را نماینده و امانت‌دار مردم نمی‌دانیم؟! خوب، نماینده و امین باید گزارش کار خود را به صاحبان اصلی حق ارائه کنند. به همین خاطر است که گفتم این حرف اختصاصی به شورای نگهبان هم ندارد و باید به همه نهادها و شوراهایی که مصوبات و اقدامات آن‌ها بر حقوق و تکالیف مردم اثر می‌گذارد، تعمیم داده شود؛ چه فرق می‌کند مجلس باشد یا شورای نگهبان؟ هیئت دولت باشد یا شورای عالی انقلاب فرهنگی؟ مجمع تشخیص مصلحت باشد یا جای دیگر؟»

از همین سو، بسیاری از سیاسیون و کارشناسان معتقد هستند باید محتوای جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز رسانه‌ای شود چراکه این تصمیمات به منظور مصلحت کشور و مردم است و مردم باید بدانند که مخالفان و موافقین چه استدلال هایی داشته تا از این طریق  هم شفاف سازی صورت گیرد و همچنین ارایه  گزارش کامل از برگزاری این نشست ها منجر به این خواهد شد که همه بدانند فرد مخالف و موافق چه کسی بوده است و چرا چنین نظری داده است.

از سوی دیگر آرای شفاف و رسانه ای شدن برخی از جلسات در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در ثبت تاریخ بسیار مهم است چراکه در مجمع بسیاری از تصمیمات گرفته میشود مردم از آن بی خبر هستند و رسانه ای هم نمیشود لذا عمومی شدن تصمیمات مجمع، میتواند یک گام رو به جلو در خصوص اعتمادسازی به جایی باشد که نقش مهمی در فرآیند سیاسی کشور دارد و گاهی اوقات به جناحی بودن متهمش میکنند.

سید محمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار الف، در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چرا محتوای مذاکرات داخل مجمع تشخیص مصلحت نظام رسانه ای نمیشود و اگر این اقدام عملیاتی شود قطعا موجب سفاف سازی و اعتماد مردم خواهد شد، گفت: من شخصا مخالفتی در این خصوص ندارم ولی این تصمیم به عهده مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و باید صحبتهایی هم که گفته میشود به نتیجه نهایی برسد و هم اینکه توسط خود سخنگو هم گفته شود  اما بالاخره این تصمیمی است که باید گرفته شود و به نظرم اقای دکتر توکلی هم باید به این قضیه کمک کرده و این موضوع را در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کنند تا به نتیجه برسد.

وی در پاسخ به این سوال که این موضوع تا به الان منع قانونی نداشته است، گفت: بله این موضع تا الان منع قانونی نداشته و چنین رویه‌ای هم مرسوم نبوده است و تاکنون اعضایی که علاقه مند بود خود مصاحبه کرده و نظرات و محتویات جلسه را را مطرح میکنند اما اینکه محتوای جلسات بیرون بیاید باید در این خصوص تصمیم گیری شود و البته باید این موضوع نیز به نظرم در دستور کار مجمع هم قرار بگیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مجمع تشخیص باید در ابتدا در این مورد رای گیری کرده و تصمیم نهایی خود را اعلام کند.

سید محمد صدر خاطرنشان کرد: اگر این اقدام صورت بگیرد قطعا به نفع مجمع هم خواهد بود و هم شفاف سازی صورت خواهد گرفت که چه اقداماتی در مجمع صورت میگیرد و هم اینکه مردم متوجه خواهد شدند تا چه اندازه کار کارشناسی صورت گرفته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه رسانه ای شدن جلسات مجمع برای آینده هم خواهد بود، گفت: رسانه‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص میشود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که در بیانیه آخر اتحادیه اروپا که پیش شرط‌هایی داشت که این موضوع چه تاثیری در نظرات موافق و مخالف اعضای مجمع داشته است، تاکید کرد:  همین طور که میدانید بنده تصویب اف ای تی اف و پالرمو را به نفع کشور و مصلحت نظام میدانم که این خود بحث جدایی دارد، اما معتقد هستم که بیانیه اتحادیه اروپا، بیانیه بدی بوده است و اصلا لازم نبود بحث fatf را در اینستکس بیاورند ظاهرا اروپایی ها میخواستند به آمریکا خودی نشان بدهند که اقدام خوبی نبود و نباید این موضوع در تصویب لوایح پارلمو در نظر گرفته شود. شروط اتحادیه اروپا تاثیری در نظرات اعضای مجمع ندارد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

آرمان۷۸۴۸۵۸۰۷:۵۴:۳۵ ۱۳۹۷/۱۲/۱
کجای مشکلات این جامعه حل شد ثبت نام خودرو هر روز با یه قیمتی انجام میشود کسی هست بیاید جواب دهد یا کسی از مسوولان سوال پرسیده که مردم بدانن چرا این همه هرج و مرج قیمتی در کشور وجود دارد.دولت نمیتواند با این تحریمها کشور را اداره کند کمبود بودجه در کشور وجود دارد فقط دست گذاشته در جیب مردم دار و ندار مردم و غارت میکند. با افتخار اعلام میکنید حسین فریدون پشت میز محاکمه است برید جلوی افراد را بگیریرد تا حسین فریدون ها و زنجانیها سلطان سکه ها و ...... به وجد نیایند
کمالی۷۸۵۰۲۲۱۰:۱۰:۳۰ ۱۳۹۷/۱۲/۱
آقای صدر لطفا به دوستان دولت اعتدال اصلاحت بفرما لیست دلاربگیرها نجومی بگیرها ... را شفاف سازی کند
ناشناس۷۸۴۸۷۶۰۸:۰۵:۴۶ ۱۳۹۷/۱۲/۱
شما از سخنان رهبر فقط این موردش را برداشت کردید؟ شفاف سازی حقوق مدیران و دارایی نمایندگان و اطلاع رسانی های عمومی جهت جلوگیری از رانت اطلاعاعاتی گروهی خاص و پیگیری حقوق شهروندی و.... پرونده های اختلاس و شهرداری ها و خودرو سازها و جاسوسان و دلالان دلار و .... جزئ شفافیت نیست؟ شما اگر هدف سیاسی از گفته هایتان ندارید اول بروید این موارد را دنبال کنید که سالهاست مطرح شده بعد جلسات مجمع رو که شما تازه مطرح می کنید
ناشناس۷۸۴۹۰۶۰۸:۳۲:۱۹ ۱۳۹۷/۱۲/۱
تعداد جلسات مجمع در ماه بسیار کم است ساعات تشکیل جلسه هم خیلی کم است تا چند نفر صحبت می کنند جلسه تمام میشود و میرود تا دو هفته دیگر
ناشناس۷۸۵۰۱۲۰۹:۵۹:۰۵ ۱۳۹۷/۱۲/۱
نتیجه جلسه چیه؟
ناشناس۷۸۴۹۶۱۰۹:۱۲:۰۷ ۱۳۹۷/۱۲/۱
نباید اقای صدر این اف ای تی اف تصویب شود. به ضرر کشور است
ناشناس۷۸۵۷۷۲۱۵:۵۸:۲۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱
همین که اروپا اینستکس رو به FATF و مباحث موشکی و منطقه ای گره زده یعنی قصد باجگیری دارند و یک کاسه ای زیر نیم کاسه شون هست .
ناشناس۷۸۴۹۶۴۰۹:۱۵:۵۳ ۱۳۹۷/۱۲/۱
ماهم راضی هستیم منتشر شود تا بدانیم چه در داخل مجمع می گذرد
ناشناس۷۸۴۹۷۵۰۹:۲۴:۳۴ ۱۳۹۷/۱۲/۱
بی زحمت اول مجلس شورای اسلامی رای ها علنی بشه تا بعد
ناشناس۷۸۵۰۳۵۱۰:۱۸:۳۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱
آخه اگر منتشر بشود که برخی از اقایان غرب زده رسوا میشوند
ناشناس۷۸۵۷۷۴۱۵:۵۹:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۱
تصویب لوایح استعماری به صلاح کشور نیست .

پربحث‌های امروز

 1. استخراج بیت‌کوین، قاچاق انرژی الکتریکی است/ نرخ استخراج هر بیت‌کوین در جهان ۷ هزار دلار است

 2. حکیم به آمریکا: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معنوی میلیون‌ها انسان در سرتاسر جهان است

 3. ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران

 4. آیا خودرو ارزان می‌شود؟/ علت نوسانات قیمت خودرو

 5. استفاده از کارت سوخت چه زمانی عملیاتی می‌شود؟

 6. قوی‌ترین و پیشرفته‌ترین پهپاد‌های نظامی دنیا  

 7. رئیسی: وقتی ایستادگی کنیم دشمن عقب نشینی می‌کند

 8. مراسم تشييع پيكر مطهر ١٥٠ شهيد دوران دفاع مقدس

 9. بازخوانی حادثه ششم تیر ۱۳۶۰؛ از ترور تا تحریم

 10. پرسپولیسی‌ها به قطبی راضی شدند؟

 11. نماینده دموکرات: بولتون و پمپئو می‌خواهند آمریکا را به جنگ با ایران بکشانند

 12. قاچاق قرص متادون با مجوز مرکز ترک اعتیاد!

 13. سکته قلبی چگونه رخ می‌دهد؟

 14. افزایش بودجه مرکز اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 15. ۳ روش طبیعی برای سلامت و تقویت مو

 16. تصویری دردناک از دختران وزنه‌بردار

 17. آقای رئیسی لطفا ما را امیدوار نگه دارید!

 18. عوارض چاقی برای کودکان

 19. رونمایی ارتش یمن از جدیدترین موشک ها و پهپادها

 20. حاجی‌بابایی: دریافت کنندگان حقوق های نجومی، ۱۸ درصد به حقوقشان اضافه شده/ قانون اصلاح شود

 21. ترامپ: در سفر آسیایی با کیم دیدار نمی کنم

 22. فیلم‌های تلویزیون در ایام شهادت

 23. نگاهی به نمایشگاه‌های هنری آخر هفته

 24. کارشناسان مطرح آمریکا: ترامپ شکست را به خود تحمیل می‌کند

 25. موضع نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا درباره برجام

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیات حادثه در زندان فشافویه/ قتل علیرضا شیرمحمدعلی در ۹۰ ثانیه

 2. سفارت بریتانیا در تهران: اوضاع اقتصادی در ایران در حال وخیم شدن است

 3. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 4. درباره برخورد پلیس با دختری در پارک تهرانپارس/ کاهش تنش، وظیفه پلیس آموزش دیده

 5. در حاشیه انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب

 6. درباره #امیر_جعفری

 7. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 8. سکانس جنجالی در رسانه ملی درباره مصونیت اطرافیان مسئولین  

 9. ترامپ: برای مذاکره با ایران خیلی مشتاقیم/ بسیاری از دوستانم ایرانی هستند/ آن‌ها مردمان خارق‌العاده‌ای هستند

 10. اعتراف وزیر خزانه داری آمریکا به استفاده از FATF برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها

 11. ترامپ: امیدوارم جنگی با ایران اتفاق نیفتد

 12. ربیعی: صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند/ روحانی درباره اتفاق تهرانپارس با وزیر کشور صحبت کرده است

 13. یک ورزشکار دیگر به ایران بازنگشت

 14. عوارض «مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌ زیست خوزستان  

 15. نشست شورای امنیت؛ فرانسه: پایان برجام عقب‌گردی خطرناک خواهد بود/ انگلیس: به ایران توصیه می‌کنیم از محدودیت‌های برجام فراتر نرود

 16. نوبخت: مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کردیم

 17. بالاترین مدال افتخار ارتش آمریکا بر گردن سرباز سابق جنگ عراق  

 18. جزئیات ۵ برنامه دولت برای بازار مسکن/ امتیاز ویژه دولت به کارمندان در طرح «تام‌کاد»

 19. واکنش کاربران توییتر به تحریم ظریف؛ چیز عجیبی نیست/ دیدی نمی‌شود؟/ آقای ترامپ در تهران فقط نظامیان با تو سخن می‌گویند/ ادعای مذاکره آمریکا، نمایشی است  

 20. عملیات جمع آوری پل گیشا  

 21. چهره دستوری مقام فرانسوی مقابل نماینده عربستان  

 22. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 23. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 24. ماکرون: با آمریکا به دنبال عقد توافقی دقیق‌تر با ایران هستیم

 25. همتی: صادرات نفت در حال افزایش است/ تحریم‌ها تاثیری بر بازار ارز نداشت

پربحث‌های هفته

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 3. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 4. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 5. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 6. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 8. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 9. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 10. هزينه‌هاي يك دروغ!

 11. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 12. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 13. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 14. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 15. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 16. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 17. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 18. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 19. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 20. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 21. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 22. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 23. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 24. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

 25. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش کاربران توییتر به تحریم ظریف؛ چیز عجیبی نیست/ دیدی نمی‌شود؟/ آقای ترامپ در تهران فقط نظامیان با تو سخن می‌گویند/ ادعای مذاکره آمریکا، نمایشی است  

 2. تایید دستگیری زن نفوذی در وزارت نفت/ خاطره یک خبرنگار از دیدار با رئیسی/ واکنش دولت به ماجرای پارک پلیس تهرانپارس

 3. نامه ای از یک پژوهشگر ایرانی به رئیس جمهور آمریکا

 4. رئیسی: وقتی ایستادگی کنیم دشمن عقب نشینی می‌کند

 5. مراسم تشييع پيكر مطهر ١٥٠ شهيد دوران دفاع مقدس

 6. بازخوانی حادثه ششم تیر ۱۳۶۰؛ از ترور تا تحریم

 7. آقای رئیسی لطفا ما را امیدوار نگه دارید!

 8. رهبر انقلابي و برخي مديران غيرانقلابي

 9. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 10. جناب آقای سفیر! اینجا ایران است

 11. پشت پرده ارتباط زن جاسوس با ۱۶ مدیر ارشد وزارت نفت چیست؟

 12. لاریجانی: آمریکا در صورت تکرار تجاوز به مرزها با برخورد قاطع تری روبرو می‌شود/ آمریکا به دنبال فرافکنی است

 13. تماشاگر نباشید

 14. با حکم وزیر کشور؛ سرپرست استانداری گیلان منصوب شد

 15. امپراتوری ابلهان!

 16. رئیسی: تلاش می‌کنیم دستگاه قضا پناهگاه مردم شود

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 2. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 3. ربیعی: صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند/ روحانی درباره اتفاق تهرانپارس با وزیر کشور صحبت کرده است

 4. واکنش کاربران توییتر به تحریم ظریف؛ چیز عجیبی نیست/ دیدی نمی‌شود؟/ آقای ترامپ در تهران فقط نظامیان با تو سخن می‌گویند/ ادعای مذاکره آمریکا، نمایشی است  

 5. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 6. فرمانده هوافضای سپاه: آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

 7. خاطره مجری صدا و سیما از دیدار با ابراهیم رئیسی؛ سراغ این «رئیس» با بادبزن بروید

 8. رهبر انقلاب: مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه در اولویت است، در این کار سخت‌گیری کنید/ گناه مسئول مبارزه با فساد، نابخشودنی است/ پیشنهاد مذاکره آمریکا، یک فریب است

 9. یک نماینده مجلس درگذشت

 10. تایید دستگیری زن نفوذی در وزارت نفت/ خاطره یک خبرنگار از دیدار با رئیسی/ واکنش دولت به ماجرای پارک پلیس تهرانپارس

 11. دست وزارت دفاع و سپاه را می‌بوسم

 12. سخنگوی سازمان انرژی اتمی: فردا؛ پایان مهلت سازمان انرژی اتمی به اروپا

 13. واکنش «ذوالنور» به تحریم «ظریف»

 14. نامه ای از یک پژوهشگر ایرانی به رئیس جمهور آمریکا

 15. آیت‌الله جنتی: تحریم‌های آمریکا علیه مسئولان نظام، تبلیغاتی است

 16. نازِ جهانگیری؛ نیاز اصلاح‌طلبان

 17. نماینده مجلس: وزارت اطلاعات دست‌های آلوده‌‌ در تخصیص ارز ۴۲۰۰ را شناسایی کند

 18. با حکم وزیر کشور؛ سرپرست استانداری گیلان منصوب شد

 19. امپراتوری ابلهان!

 20. رئیسی: تلاش می‌کنیم دستگاه قضا پناهگاه مردم شود

 21. عارف: درباره حادثه تهرانپارس شفاف‌سازی کنید  

 22. کاسبی انتخاباتی در نیویورک

 23. لیلاز: سال گذشته پهپاد را می‌زدیم دلار ۴۰ هزار تومان می‌شد

 24. ورود دادسرای نظامی به حادثه درگیری در پارک تهرانپارس

 25. دهقان: اگر اصل ۱۴۲ قانون اجرا می‌شد مسئولانی با سرمایه هزار میلیاردی نداشتیم

پربحث‌های هفته

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 4. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 5. هزينه‌هاي يك دروغ!

 6. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 7. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 8. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 9. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 10. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 11. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 12. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 13. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

 14. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 15. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 16. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 17. مواضع انتخاباتی آیت‌الله مصباح در دیدار با اعضای حزب پایداری

 18. حاجی‌زاده: هواپیمای جاسوسی دیگری را که ۳۵ سرنشین داشت، ‌منهدم نکردیم

 19. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 20. چرا FATF منتظر می‌ماند؟

 21. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 22. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 23. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 24. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

 25. پاسخ جلیلی به زنگنه: چرا باید وزیر نفت از پاسخ به آمریکا برآشفته شود؟!

آخرین عناوین