در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

امین میرزائی، گروه تعاملی الف،   3970823065 ۲۹ نظر، ۴۴ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

حسن عبّاسی اهل تکرار است. تریبون که دستش بیاید هرچه را در تریبون قبلی گفته صد و پنجاه بار تکرار می کند. از این نظر بین رئیس دولت اصلاحات و حسنِ عبّاسی مشابهتی وجود دارد. این مشابهت امّا در وقت تعامل با دولِ غربی جایش را به درّه عمیقِ تنافر می دهد. رئیس دولت اصلاحات گفت و گوی تمدّنها را در پیش می گذارد و تا به آنجا پیش می رود که آبراهام لینکلن را شهید بخواند و پیوریتنها - ورژن مسیحیِ وهابیت- را به نیکی بستاید. امّا حسن عبّاسی تا طرفِ مقابل مسلمان نشود و اشهدش را نگوید پُشتش را به طرف می کند.

این است که تکرارِ رئیس دولت اصلاحات به رشد قیمت دلار ختم می شود و تکرار حسن عبّاسی فشار خون مردم را بالا می برد ! حالا بماند که منظور از اسلام- به قول رئیس پلورالیستِ دولت اصلاحات- کدام اسلام است ؟! اسلامِ حاج حسنِ عبّاسی یا خالد بشیرِ پاکستانی؟! خالد بشیر ، همان ملّای دهی ست که اخیراً نکاح شرکت کنندگان در نماز میّتِ شیعیان را باطل دانسته و پنجاه نفری را به توبه و عقد مجدّد فراخوانده. دو سه روز بعد هم از این فتوی پا پس کشیده و تا زمان نگه داشتن عدّه و عقد مجدّد ،"همسرانِ شرکت کننده در تشییع جنازه شیعیان" را به هم نامحرم دانسته !! سخنش را هم البته به فتوایِ علمایِ بزرگ مُستظهَر کرده.

بنده به عنوانِ یک فیلسوفِ دین پژوه اهل تکرارم. منتهی تکرارم از نوع تکرار آقایان نیست. از قبیلِ تکرار قرآن است که در طول بیست و سه سال بعثت پیامبر مطالبی را پی در پی تکرار می کند، تا حجّت بر حاضران و غایبان و پیر و جوان و اجنبی و مسلمان تمام شود. از این جهت بخشی از دو مقاله ای را که چند سالِ پیش در باب مذاکره با غرب و دعوت به اسلام نوشتم تکرار می کنم و بحث را می بندم.

در یکی از آن دو نوشته نوشتم، دالان آشنایی ایرانیان با غربیان غالباً از ناودان هالیوود می گذرد و آشنایی غربیها با ایران در دامان شعار و موشک و مشت تلاطم می گیرد . این است که ایرانیان غربیان را با رقاصه هایی که در شوهای ماهواره ای می بینند یکسان می گیرند و غربیان ما را شترسوارانی بی فرهنگ می دانند!

البته غرب فقط غروب مورد نظر سُهروردی نیست و مرحوم دکتر فردید در این مورد خاص اشتباه کرده اند. غرب ملغمه ای ست که از "آمیش" بیگانه با تکنولوژی را در خود جا داده، تا استیو جابزی که "اپل" را گذاشته و "ویندوز" را به گور بُرده !! غرب فقط غرب مدونا و مایکل جکسون و لیدی گاگا نیست.غرب، غربِ صدرایِ کُربَن، خیّام ِ فیتزجرالد ، مولانای ِ نیکلسون و -اخیراَ- عطّار ِ مایکل بَری هم هست.

غرب هم ریزه خوار رُم و یونان باستان است و از این نظر مُشرک؛ و هم میراث برِ قُدس که میعادگاه ادیان است. باید با "غرب دینی" گفت و گو کرد و با غرب "هِلِنی" ستیز. اگرچه ،فلسفه هلنی "افلوطین" هم به کار آمد و تشیّع عَلَوی را به سلاحِ مقابله با دربار "عبّاسی" مجهز کرد. آنهایی که ابن تیمیه - پدر جد وهابیّت- را می شناسند سخن مرا تصدیق خواهند کرد.

بگذار آقایان عبّاسی و نصیری و ازغدی در مقابله با فلسفه گریبان چاک کنند و هر بد و بیراهی بلدند بر سرما جماعت فیلسوف ببارند. ابراهیم فیّاض -هر چقدر هم مخالف فلسفه باشد- توان مقابله با آن را ندارد. به ویژه آنکه تقلید در عقائد ممنوع است. برای فهم آیاتی چون "هُوَ الاوّلُ و الاخِرُ وَ الظاهِرُ و الباطِن" یا "فَاینَما تُولّوا فَثَمَّ وَجهُ الله" نمی توان به "مراجع" مراجعه کرد. علوم را که بخواهی اسلامی کنی، وامدار فلسفه ای هستی که حاصل گفتگوی ما با غرب است. گفت و گویی که از عهده فهم مفهوم "فیض" برآید و بتواند تبدیل مادّه به مجرّد و بالعکس را توجیه کند و کاسموس پلکانی "آرتور ویلینک" را به حرکت جوهری صدرا پیوند بزند و تکلیف بند ناف حضرت آدم را روشن کند.

در ادبیاتِ دین پژوهی معاصر اسلام دینی غربی و متفاوت با ادیان شرقی -همچون بودیسم - است. اگر توحیدِ فلسفی نهفته در ورای پُلی تئیسم، مصحّح ارتباط ما با "هندوان" است، از گفت و گوی دوستانه بین دینداران غربی (مسلمانان و مسیحیان و یهودیان)، چرا باید پرهیز کرد؟! عجیب است که ما کُره شمالی و چین کمونیست را به غرب الهی ترجیح می دهیم و یکی از مصارف هشتگانه زکات- مولفهُ قلوبهم- را از یاد می بریم. اگر با کره شمالی می توان بر سر یک میز نشست، دو طرف میزی که در آن سوی آن-حتّی- آتئیستی غربی نشسته باشد چه ضرری دارد؟! چه رسد به وقتی که طرف "O My God !" هم بگوید!

غرض از نوشتن این چند سطر، یادآوری دو رفتار متفاوت از سوی دو گروه متنافر صدر اسلام بود. گروه نخست آنان که به تازه واردان به مکّه -از جمله جناب ابوذر غِفاری -پنبه می دادند تا در گوش بگذارند و سخن مخالف را نشنوند و دوّم ائمه اطهار علیهم السلام ، که نمونه بارزشان امام مجتبی علیه الصلوه و السلام بودند که فرد فحاش تازه وارد به مدینه را به خانه بردند و- پس از پذیرایی - به او حق دادند که از شام آمده است و بی ادبی اش نسبت به ائمه ، بیگمان تحت تاثیر شنیده های تحریک آمیز اهل شام بوده است.

ابوذر و آن فرد شامی هردو مسلمان و شیعه شدند. اوّلی پنبه از گوش درآورد و دوّمی به رفتار جوانمردانه کریم اهل بیت روکرد. جعفر ابن ابی طالبی می خواهد ، که در جلسات مناسب آیات متناسب بخواند ؛ نه آنکه "صَفحِ جَمیل" و"مریم عذراء" و "جِناح سَلم" را رها کند و بر میز مذاکره ، آیات جنگ بخواند!

جناب عبّاسی امّا فرموده اند: " شرط نخست [برای مذاکره] آن است که امریکا تمامی وب‌سایت‌های پورن خود را مسدود کند. شرط دوم آن است که امریکا باید حجاب را به رسمیت شناخته و آن را بپذیرد. شرط سوم آن است که امریکا باید وال‌استریت را به عنوان مرکز ربای جهانی بسته و اقتصاد ربوی کنار بگذارد. شرط چهارم جمع کردن بساط اسراییل است. شرط پنجم آن است که امریکا باید بپذیرد مسلمان شود.
از من به شما نصیحت؛ تا اینها را به دین خود درنیاوردید دست از سرشان برندارید."!

در نقد این جملاتِ تکراری ، ناچار از تکرار بخش دیگری از نوشته های چند سال پیشم هستم .فردی خدمت نبی اکرم عرض کرد: " من قادر به ادای نمازهای پنجگانه نیستم ولی می توانم در شبانه روز دو رکعت نماز بخوانم". نبی اکرم به جهت جذب او به اسلام و کاستن از بار بی رغبتی ، با همین دو رکعت کذایی موافقت فرمودند.

مرحوم شرف الدین جبل عاملی ، به همین طریق به جلب نظر یکی از ثروتمندان مسیحی لبنان توفیق یافتند. به تعبیر آن مرحوم (مجلّه حوزه؛شماره ۳۹،صص ۴۸-۴۹)، تخفیف نماز و روزه باعث شد تا فرد مذکور به یکی از مسلمانان دو آتشه لبنان و به حامی مقاومت تبدیل شود. به تعبیر علّامه شرف الدّین کسی که با نماز دو رکعتی شروع کرد به جایی رسید که نماز نافله را هم ترک نمی کرد. هم ایشان از مبلّغ دیگری یاد می کند که در گام اوّل دعوت مسیحیان، از ایشان خواسته بود- اوّل از همه- "ختنه" شوند! ... نتیجه تبلیغ را همگان می دانند...!

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۳۵۲۹۰۱۱:۴۰:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۲۳
کوبیدن رئیس دولت اصلاحات به بهانه عباسی!
ناصر۶۳۵۷۷۶۱۴:۲۱:۱۸ ۱۳۹۷/۸/۲۳
مطمئنی مقاله رو تا آخر خوندی ؟!
ناشناس۶۳۶۱۵۱۱۷:۳۸:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
اصولن ملت جالبی هستیم . یه ماه پیش به این نویسنده میگفتن اصلاح طلب ، امروز بهش میگن اصول گرا ! بدون این که بفهمن چی گفته !
ناشناس۶۳۶۰۱۸۱۶:۰۹:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۲۳
رئیس و مرئوسان عثلاهات نیازی به کوبیدن ندارند. اصولاً اصلاح ناپذیران کوبیده هستند.
ناشناس۶۳۶۰۵۳۱۶:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۸/۲۳
چه اشکال داره هزاران بار به بهانه اسلام و مملکت از ریس دولت اصلاحات تعریف و تمجید شده
مریم۶۳۶۱۵۹۱۷:۴۲:۲۹ ۱۳۹۷/۸/۲۳
این الان کجاش کوبیدن خاتمی بود ؟! اونجاش که گفته با غرب باید مذاکره کرد ؟!
سیامک۶۳۶۲۸۸۱۹:۰۶:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
رئیس دولت اصلاحات کوبیده سر خوده
ناشناس۶۳۵۳۱۳۱۱:۴۵:۵۹ ۱۳۹۷/۸/۲۳
وصل کردن این موجود به خاتمی یا بی اطلاعیست یا....
آرش۶۳۷۱۴۴۱۲:۴۱:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۲۴
بله! هیچ موجودی رو نمیشه به خاتمی وصل کرد چون فقط خاتمی باغی انقلابه...
ناشناس۶۳۵۳۴۵۱۱:۵۹:۱۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
از نظر بنده تکرار رئیس دولت اصلاحات که به 5 برابر شدن نرخ دلار ختم شد خطرناک تر بود.
ناشناس۶۳۵۳۷۳۱۲:۰۸:۳۰ ۱۳۹۷/۸/۲۳
جالب بود
امید۶۳۵۴۳۰۱۲:۲۴:۰۱ ۱۳۹۷/۸/۲۳
منتهی تکرارم از نوع تکرار آقایان نیست! آره بابا تو خوبی!
ناشناس۶۳۵۴۴۰۱۲:۲۶:۱۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
شما چرا تا چیزی میشه اسم رییس اصلاحات رو میارید
ناشناس۶۳۵۴۴۸۱۲:۳۰:۱۴ ۱۳۹۷/۸/۲۳
عالی .... همیشه بدترین نوع تخریب اسلام و ارزشهای دینی بد دفاع کردن و تبلیغ نادرست است که متاسفانه الان مصادیقش در جامعه ما کم نیست.
ناشناس۶۳۵۶۳۴۱۳:۳۲:۴۳ ۱۳۹۷/۸/۲۳
دوست عزیز این حرفها بحث جدیدی نیست، غایت ایدئولوژی این دوستان تغییر تمام دنیا به جهان بینی خودشون هست. فقط هم مختص عباسی و رحیم پور و رائفی پور نیست. تا بخواهی داریم از این عجایب
ناشناس۶۳۶۹۳۴۰۹:۰۷:۵۹ ۱۳۹۷/۸/۲۴
از این که این سه نفر را در یک جمله کنار هم چیده اید معلوم مهندسی فکرتان جناحی است . این سه با هم خیلی تفاوت دارند. البته خط فکری هر سه مخالف اصلاح طلبی منهای دین است
ناشناس۶۳۵۶۴۷۱۳:۳۸:۵۵ ۱۳۹۷/۸/۲۳
به نام خدا- با سلام من یک استاد دانشگاه هستم و خودم را یک فرد طرفدار جریان اصول گرایی می دانم و لی در هم حال در حضور مردم و دانشجو یانم از این آدم تبری می جویم.
ناشناس۶۳۵۷۵۹۱۴:۱۵:۱۰ ۱۳۹۷/۸/۲۳
به نظر حقیر قرار نیست هر حرفی را نقد کنیم . بعضی از حرفها ارزش پرداختن و نقد ندارند
ناشناس۶۳۵۸۹۹۱۵:۱۵:۱۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
درود بر عباسی.................
ناشناس۶۳۶۰۰۹۱۶:۰۴:۵۱ ۱۳۹۷/۸/۲۳
خیلی تحلیل آبکی!
آرش۶۳۶۱۰۰۱۶:۵۵:۳۰ ۱۳۹۷/۸/۲۳
چطور نویسنده، ادعا دارد که ازغدی و سایر کسانی که نام برده مخالف فلسفه هستند؟؟؟ به نظرم از همین جا به نظر میرسد ایشان فرد دقیقی نیستند یا به بیراهه رفته اند. من سخن عباسی را نشنیده اما شاید حالتی طنز گونه، طنز غلو آمیز داشته است.
ناشناس۶۳۶۱۴۸۱۷:۳۳:۱۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
حالا می خواهی به عباسی گیر بدی چرا به خاتمی بند می کنی، واقعا چه ربطی داره؟
محمدرضا۶۳۶۲۱۳۱۸:۱۸:۲۰ ۱۳۹۷/۸/۲۳
منظور آقای عباسی دولت کنونی آمریکاست نه یهودیان و مسیحیان منصف! در واقع در مقابل سیاستمدارانی که آگاهانه را ظلم و خباثت و زورگویی و تکبر مفرط را برگزیده اند باید تهاجمی عمل کرد.
و۶۳۶۲۶۵۱۸:۴۹:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۲۳
بازم صد رحمت به بحثای تکراری دکتر عباسی ودکتر روحانی بحثهای تو شباهتی به رفتارهای احمدی نژاد داره
جلال۶۳۶۳۳۳۱۹:۳۹:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
چرا این افراد بدون مدرک حرف میزنند
ناشناس۶۳۶۳۳۵۱۹:۳۹:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۲۳
تحلیل خیلی قشنگی بود ممنون
ناشناس۶۳۶۸۶۶۰۸:۰۴:۱۴ ۱۳۹۷/۸/۲۴
"بنده به عنوانِ یک فیلسوفِ دین پژوه" ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خب همان اول بیا خودت را معرفی کن چرا این قدر آسمان ریسمان می کنی؟ می خواهی معروف بشی؟؟؟؟؟؟
محمود نجفی۶۳۶۹۵۲۰۹:۴۲:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۲۴
"بنده به عنوانِ یک فیلسوفِ دین پژوه" از نحوه تعریف کردن از خود میشه باعتبار و ارزش این تحلیل رو بررسی کرد
سرباز۶۳۷۱۸۰۱۳:۰۷:۲۲ ۱۳۹۷/۸/۲۴
.. آقای فیلسوف: لا اقل فیلم کامل اون جلسه عباسی رو که بهش اشاره کردی میدیدی، بعد اظهار فضل میکردی..

پربحث‌های امروز

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 3. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 4. بازار آجیل شب یلدا   

 5. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 6. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 7. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 8. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 9. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 10. صحنه وحشتناکی که کارمند تنها در شرکت با آن مواجه شد  

 11. خوب بد زشت سخنان ظریف

 12. سرعت رشد مسکن در آذر + جدول قیمت

 13. مردم از فقر و تبعیض ناراحت اند، با برجام، FATF و بازی سیاسی شما کار ندارند

 14. بلاتکلیفی جاماندگان دریافت بسته حمایتی دولت/ خانواده‌هایی که مشمول بسته حمایتی نشده‌اند، چه کنند؟

 15. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 16. سفره کارگران چیده می‌شود

 17. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 18. دوروف  چگونه به تلگرام طلایی شما پیام فرستاد؟

 19. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 20. انتقاد کامیابی‌نیا از فهرست ۳۵ نفره کی‌روش/ هرکسی سرش به کار تیم خودش باشد بهتر است

 21. 92 درصد از بیمه شدگان کمتر از 3 میلیون تومان درآمد دارند

 22. واردات واکسنی که در تولید آن خودکفا هستیم!

 23. پیش بینی زمان مرگ تنها با یک آزمایش خون

 24. نوبخت: لایحه بودجه ۹۸ یکشنبه هفته آینده به مجلس تقدیم می‌شود

 25. تجمع نمایندگان اصفهان در دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 4. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 5. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 6. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 7. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 8. مظلومی که داستان ندارد

 9. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 10. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 11. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 12. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 13. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 14. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 15. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 16. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 17. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 18. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 19. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 20. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 21. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 22. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 23. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 24. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 25. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 9. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 10. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 11. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 12. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 13. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 14. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 15. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 16. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 17. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 18. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 19. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 20. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 21. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 22. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 23. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 24. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 25. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

آخرین عناوین