ظریف: با تصویب FATF همه مشکلات حل نمی‌شود

گروه سیاسی الف،   3970628066 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که برای شرکت در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل، یکشنبه آینده، اول مهر ماه، عازم نیویورک خواهد شد.

ظریف: با تصویب FATF همه مشکلات حل نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حاشیه افتتاح نمایشگاه «نقش وزارت امور خارجه در دفاع مقدس» در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد.

*منتظر اجرایی شدن اقدامات عملی اتحادیه اروپا هستیم

ظریف  درباره تعهدات برجامی اتحادیه اروپا نیز اظهار داشت: در اجلاسی که در وین داشتیم نه فقط اتحادیه اروپا، بلکه ۱+۴ هم تعهداتی را اعلام کردند و ما گفتیم این تعهدات باید به اقدامات عملی تبدیل شود.
وی افزود: شما در خبرهای روزهای اخیر هم دیدید که اروپا اقدامات عملی را هم شروع کرده و ما منتظر اجرایی شدن این اقدامات عملی هستیم و اروپایی‌ها هم می‌دانند بر اساس این اقدامات عملی ما تصمیم‌گیری می‌کنیم.
رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: هفته آینده جلسه مجدد ۱+۴ را در نیویورک خواهیم داشت که انشاءلله در آن جلسه مجموعه اقداماتی که تا آن زمان انجام شده را بررسی و نتیجه جلسه را به هیات نظارت در تهران گزارش خواهیم داد و براساس آن مقامات عالی کشور تصمیم گیری می‌کنند.

 انزوای سهمگین آمریکا در صحنه بین‌المللی
وی در خصوص سفر آتی برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک نیز افزود: سفر نیویورک فرصت بسیار خوبی برای دیپلماسی کشور در بالاترین سطح در سطح ریاست جمهوری است که دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران را مطرح کنند.

ظریف ادامه داد: جلسه مجمع عمومی در این زمینه فرصت بسیار خوبی است و رئیس جمهور در این اجلاس سخنرانی و در جلسات دوجانبه و چندجانبه دیگر شرکت خواهند کرد و فرصت منحصر به فردی است که در حال حاضر همه کشورها از آن استفاده می‌کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: اگر امسال به لیست حضور در مجمع عمومی نگاه کنید، 95 کشور در سطح رئیس جمهور و یا پادشاه و 38 نخست‌وزیر شرکت می‌کنند و بیش از دو سوم اعضای سازمان ملل شرکت می‌کنند.
در حالی که آمریکایی‌ها از حضور ترامپ در یک جلسه شورای امنیت خبر می‌دهند، وزیر امور خارجه در این خصوص اظهار داشت: درباره نشست شورای امنیت از مقالاتی که منتشر شده به نظر می‌رسد آمریکا در برنامه ریزی اولیه‌ای که داشتند تجدیدنظر کرد‌ه‌اند چون می‌دانستند اگر چنین کاری بخواهند انجام دهند و اگر جلسه‌ای در آن شورا در خصوص ایران بگذارند، علاوه بر اینکه  این جلسه خلاف همه نُرم‌های بین‌المللی است، آن جلسه به جلسه محاکمه آمریکا تبدیل می‌شود، به خاطر اینکه تنها قطعنامه شورای امنیت در مورد ایران قعطنامه ۲۲۳۱ است و آمریکا نه تنها خودش این قطعنامه را نقض کرده، بلکه سایر کشورها را هم مجبور می‌کند که آن را نقض کنند. 

ظریف اضافه کرد: همانطور که می‌بینید این سر و صداهایی که از آمریکا در می‌آید به خاطر اینکه کشورهای دیگر مقاومت می‌کنند. مردم ما توجه داشته باشند شلوغ بازی‌هایی که این روزها آمریکا در می‌آورد و وزارت خارجه آمریکا هر روز این و آن را تهدید می‌کند و می‌گوید حواستان باشد اگر با ایران روابط داشته باشید، چنین و چنان می‌کنیم، اینها نشانه قدرت آمریکا نیست بلکه نشانه ضعف آنها است، به این دلیل که کسی به حرف آنها گوش نکرده و کشورها در برابر حرفشان مقاومت کرده‌اند. 

وزیر خارجه بیان کرد: درست است که برخی شرکت‌ها موقتا از ایران خارج شدند، ولی این واقعیت وجود دارد که این تکرار مستمر تهدیدات توسط آمریکا به خاطر مشکلاتی است که در برابر جامعه بین الملل پیدا کردند و این مشکل را هم برای برگزاری جلسه شورای امنیت داشتند. 

وی اظهار داشت: آنچه که من امروز در برخی نشریات خواندم و آنچه که در اعلام نمایندگی آمریکا اخیرا دیدیم، جلسه را تبدیل کردند به جلسه‌ای که محدود به اعضای شورا است و موضوع آن هم ایران نخواهد بود و موضوعات دیگر خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان در عین حال یادآور شد: البته آمریکایی‌ها از هر فرصتی برای حرف‌های نامربوط و اتهاماتی که فقط خودشان مستحق آن هستند، علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کردند و از این جلسه هم استفاده خواهند کرد، اما از خیال خامی که داشتند برای اینکه جلسه را تبدیل به جلسه‌ای علیه ایران کنند، مجبور به عقب نشینی شدند.

 ظریف گفت:کما اینکه یک بار این کار را در دی ماه کردند و دیدند که اکثر اعضای شورای امنیت در آن جلسه از برجام حمایت کردند و این نشان دهنده انزوای سهمگین آمریکا در صحنه بین‌المللی است. 

 

 

*همیشه در مرکز مشورت‌ها قرار داشتیم
وی درباره توافق روسیه و ترکیه درباره ادلب هم گفت: ما درباره ادلب تمام تلاشمان از ابتدا این بود که جنگ صورت نگیرد و  مبارزه با تروریست‌ و پاکسازی سوریه از تروریست‌ها بدون درگیری و تلفات صورت گیرد. این کار را در آنکارا و بعد در سفرم به دمشق دنبال کردم، هم در اجلاس سران در تهران و هم در مذاکرات حاشیه اجلاس سران همین بحث دنبال شد، یعنی محورهایی که دیروز مورد توافق اولیه قرار گرفته، همان محورهایی بود که بحث و دنبال کردیم که بتوانیم ادلب را از حضور تروریست‌ها خارج کنیم، بدون اینکه تاثیری بر زندگی مردم گذاشته شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: امیدواریم با مذاکرات بیشتر به شکلی بتوان این را (توافق) اجرا کرد که حاصلش هم حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و هم مقابله با تروریسم و هم حفظ جان غیرنظامیان باشد.

وی تصریح کرد: ما همیشه در مرکز مشورت‌ها قرار داشتیم.

*اول مهر به نیویورک می‌روم
ظریف همچنین گفت که یکشنبه هفته آینده اول مهر برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر می‌کند.

وی درباره نشست وزرای خارجه ایران و ۱+۴ نیز عنوان کرد که هنوز تاریخ آن قطعی نشده ولی به احتمال زیاد این نشست در روزهای ابتدایی اجلاس مجمع برگزار خواهد شد.

*اینکه فکر کنیم با تصویب این لوایح همه مشکلات ما حل می‌شود، تصور اشتباهی است

ظریف همچنین درباره تصویب سه لایحه باقی مانده از FATF و علی‌رغم انتقادات جدی کارشناسان از احتمال پیوستن ایران به این کنوانسیون بین‌المللی و نگرانی‌های موجود در این زمینه گفت: سه لایحه‌ای که باقی مانده را برای منافع کشور و شفاف سازی و مقابله با ایران‌هراسی‌های دروغین که در دنیا انجام شده، مفید می‌دانیم.
وی افزود: این لوایح در تمامی سطوح از جمله دبیرخانه شورای امنیت ملی به طور ریز بررسی شده و منافعش برای ایران قابل توجه است و یکی از مهمترین بهانه های دشمنان ایران را برای مقابله با ما در عملیات بانکی و همکاری‌ها خواهد گرفت.
رئیس دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: اینکه فکر کنیم با تصویب این لوایح همه مشکلات ما حل می شود، تصور اشتباهی است. بدخواهی‌هایی که علیه ایران از سوی سلطه طلب‌ها است ادامه خواهد داشت، اما یکی از بهانه‌های مهم از آنها گرفته می‌شود، ضمن اینکه منافع کشور حفظ می‌شود و از دید دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی که مسوول این کار است، منافع کشور تقویت می شود.
به گزارش فارس، ظریف اظهار داشت: ما اعتقاد داریم مقام معظم رهبری هم این موضوع را به مجلس واگذار کردند و امیدواریم در این فاصله مجلس با این اقدام مهم و اساسی یک بهانه بی‌دلیل را از آمریکا و کشورهایی که خودشان بزرگترین حامیان تروریسم هستند، بگیرند.
وی ادامه داد: امروز خبرها رو ببینید که اسرائیلی‌ها بیشترین حمایت را از گروه‌های تروریستی در سوریه کرده‌اند، قبلا می‌گفتند فقط بیماران خود را به آنجا برای مداوا می‌برند، اما الان معلوم شده هم حمایت مالی و هم تسلیحاتی و لجستیکی داشته‌اند و حالا مدعی جمهوری اسلامی شدند که با شفافیت در مقابله با تروریسم عمل می‌کند، آنها خودشان تروریست و حامیان بزرگ آن هستند و جمهوری اسلامی این بهانه را نیز از آنها خواهد گرفت.

*اعتراض به مدیر توئیتر

ظریف در پاسخ به سوالی درباره توئیت اعتراضی خود به مدیر توئیتر مبنی بر بسته شدن حساب‌های کاربری برخی ایرانیان گفت: ثابت شده که گروه‌هایی از توئیتر برای ایجاد جنجال و آشوب استفاده می‌کنند و‌ توئیتر هم باید نسبت به آنها عکس العمل نشان دهد، ولی متاسفانه روش دیگری را استفاده کرده است.

وی ادامه داد: این حرکت را با حضور گسترده‌تری در یک پویش عمومی در فضای مجازی، می‌توان دنبال کرد.

*نشان دادیم که دنیا برای حرف‌هایی که سازمان ملل می‌زند اعتباری قائل نیست

به گزارش فارس، رئیس دستگاه دیپلماسی درباره مراسم رونمایی از نمایشگاه مزبور عنوان کرد: اسنادی که امروز در معرض دید عموم قرار گرفته، شاید قسمت بسیار اندکی از صدها هزار سند است که همه اینها نشان دهنده این سه واقعیت است و آن اینکه مردم ایران چگونه در مقابل فشارها مقاومت کردند، اینکه چگونه جامعه بین الملل نسبت به حمله صدام و اشغال خاک ایران و گزارش‌های متعددی که در مورد حملات صدام به غیرنظامیان انجام شد و به آن جنگ شهرها می‌گفتند و استفاده صدام از سلاح‌های شیمیایی بی توجهی کرد و اینکه سندهای آنها را در نمایشگاه امروز شاهد هستید. 
وی گفت: گزارش های متعددی که دبیرکل سازمان ملل متحد به شورای امنیت ارائه کرد مبنی بر این که صدام علیه مردم، نظامیان و غیر نظامیان ایران که یاد و خاطره همه شهدای شیمیایی و شهدای سردشت را گرامی می‌داریم، علیه همه اینها از سلاح شیمیایی استفاده می‌کند و یک سکوت مرگباری بر شورای امنیت حاکم بود که برای چند سال تا پایان جنگ حتی یک بار حاضر نشد صدام را به دلیل استفاده از سلاح‌های شیمیایی محکوم کند.

ظریف افزود: اما در نهایت دیدیم که همین مقاومت صفحه سومی هم باز کرد و آن اعلام تعرض عراق علیه مردم ایران توسط دبیرکل ملل متحد بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: یعنی نشان دادیم که دنیا برای حرف‌هایی که سازمان ملل می‌زند اعتباری قائل نیست و اعتقادی ندارد، ولی نشان دادیم که با مقاومت مردم و دیپلماسی مبتنی بر مقاومت و دیپلماسی مبتنی بر مردم، دیپلماسی که گرانیگاهش (مرکز ثقل) اعتماد و اتکای به مردم خودمان هست، می‌توان نهایتا ثمره سیاسی را هم گرفت و سازمان ملل ناگزیر شود که به این واقعیت اعتراف کند که صدام جنگ را آغاز کرده است. 
ظریف ادامه  داد: ما نمونه‌های رشادت‌های مدافعان کشور، نیروهای مسلح، بسیج و مردم خوبمان را دیدیم و امروز هم نمونه‌های تلاش‌های دیپلماتیک را می‌بینیم.

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۵۵۰۰۵۱۴:۰۱:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۸
جوحاکم برجامعه با توجه به بی تفاوتی دولت به مسائل اقتصادی و فقر وگرانی توجه بیشتر مسولین را می طلبد ........
ناشناس۵۵۵۰۰۷۱۴:۰۲:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۲۸
تا به حال چه کار مفیدی کرده که منتظر دومیش هستید؟
ناشناس۵۵۵۰۷۷۱۵:۴۰:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۸
تمام مشکلات وقتی حل میشود که تمام مشکلات و دشمنی ما با دنیا تمام شود و به یک کشور عادی تبدیل شویم. اما در همین حد تصویب لوایح FATF هم بهرجهت قدمی رو به جلو است
ناشناس۵۵۵۱۱۵۱۶:۳۸:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۸
پس مشکلات مردم با چی حل میشه؟ بسسسسسسسه خسته شدیم
ناشناس۵۵۵۱۶۹۱۸:۴۳:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۸
سلام با تفکر درست و کار صحیح. دست به دست هم بدن. مسئولین کاری و اهل علم را سر کار بیارن در مجلس و ریاست جمهوری. بدون تعصب هم پیگیری بکنن.
ناشناس۵۵۵۱۲۷۱۷:۰۷:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۸
این قانون باید اجرا شود
ناشناس۵۵۵۲۰۹۲۰:۳۲:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۸
امیدوار که این ذلت رو نپذیرند
ناشناس۵۵۵۱۸۴۱۹:۲۴:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۸
یعنی هم تصویب ببشه هم کسی انتظار نداشته باشه!چه رویی!!!!
حسین۵۵۵۱۹۱۱۹:۵۲:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۸
بله.مشکلات حل نمی شود اما حداقل از بابت مشکلات دیگری بر مشکلات فعلی اضافه نمی شود. الان عمدتا با تحریم آمریکا طرفیم اما تحریم های FATF ما را در مقابل بسیاری از کشورهایی قرار می دهد که در حال حاضر سعی دارند با ترامپ همراهی نکنند.

پربحث‌های اخیر

 1. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 2. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 3. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 4. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 5. دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم: جلسات به فضای باز می‌رود/ افراد مسن در مجالس عمومی شرکت نکنند

 6. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

 7. وزیر اقتصاد: سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

 8. هفت عامل که مانع فرزندآوری می‌شود

 9. طرح سوال از رئیس جمهور تا فردا تعیین تکلیف می شود

 10. افتتاح موزه و سراسرنمای سردار قاسم سلیمانی

 11. چراغ سبز کره‌ای‌ها برای پرداخت بدهی ایران

 12. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 13. علت برچیده نشدن بزرگ‌ترین داروخانه غیرقانونی کشور

 14. بورس به کانال سه میلیون واحد می‌رسد؟!

 15. کلیات «طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس تصویب شد

 16. چگونه گوشی موبایلی که خیس شده را نجات دهیم

 17. ارتباط مستقیم شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان، با رشد سفرها + نمودار

پربحث‌های دیروز

 1. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 2. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

 3. خرید سکه مشمول پرداخت مالیات شد

 4. رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب چه کسانی می‌رود؟!

 5. کارشناسان زنگ خطر رآکتورهای هسته‌ای امارات را به صدا درآوردند...

 6. رفت و برگشت «دلار» به کانال پایین‌تر

 7. قیمت آپارتمان در تهران روزانه چقدر گران می‌شود؟ + جدول

 8. اوج تجمل‌گرایی در سنت حسنه‌ای به نام ازدواج/ حلالی که روز به روز ناممکن می‌شود

 9. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

 10. رمزگشایی از مزرعه موشکی سپاه + تصاویر

 11. زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند

 12. نصب سایبان‌ در حرم رضوی؛ مطالبه چندین ساله زائران که پاسخ داده شد

 13. نامه وزیر بهداشت درباره کرونا به رهبر انقلاب/ تحلیل جهانگیری از بازار بورس/ فرار داماد وزیر سابق با پاسپورت دیگری/ سلیمی نمین: اصلاح‌طلبان باید عناصر تندرویی مثل تاجزاده را مهار کنند

 14. رئیسی: صاحبان درآمد‌های هنگفت نباید از پرداخت مالیات فرار کنند/ دولت به مدیریت بازار و معیشت مردم توجه کند

 15. شرایط مصیبت بار نتانیاهو در سایه فساد کابینه و اعتراضات شهرک‌نشینان

 16. توضیحات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره وقف دماوند و جنگل آق‌مشهد

 17. یک طرح جدید برای واریز یارانه ۴۰ لیتری بنزین

 18. دوربین مخفی از استخدام کادر درمان

 19. متهم ۳ میلیاردی هنگام ورود به کشور دستگیر شد

 20. پیشکسوت کشتی ایران درگذشت

 21. جهانگیری: اجازه بی‌حرمتی به فعالان اقتصادی را ندهیم

 22. رئیس سازمان سنجش: حذف کنکور فعلاً اجرایی نیست‌/ کنکور یک موضوع جذاب سیاسی شده است

 23. دریادار سیاری: وحدت و مودت میان ارتش و سپاه ناگسستنی است

 24. چقدر از درآمد مردم صرف مسکن می‌شود؟

 25. هند ،روسیه و چین در خط مقدم کنار گذاشتن دلار

پربحث‌های هفته

 1. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 2. آقای حدادیان زودتر تکذیب کنید !

 3. دست از حمایت صنعت نابالغ و نازپروده خودروسازی بردارید

 4. نامه احمد توکلی به میرسلیم درباره قالیباف

 5. ماجرای عضویت دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه/در سفر احمدی‌نژاد به قم چه گذشت؟/ تحلیل لیلاز از قرارداد ایران و چین/روحانی: اقتصاد کشور در حداقل ضرورت مردم به خوبی اداره شده است

 6. جزئیاتی از طرح مالیات خانه‌های خالی/ مالیات ۴۰ میلیون تومانی از یک خانه خالی

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 9. ساده‌انگاری پیری‌ جمعیت حتما عیب است

 10. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 11. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 12. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 13. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 14. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 15. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 16. رصد پایگاه آمریکایی العدید با ماهواره نور + تصاویر

 17. ترس و تردیدهای برگزاری کنکور در کرونا رنگ باخت اما ...

 18. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 19. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 20. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 21. روحانی: زندگی مردم در حد ضرورت به خوبی اداره شد/ صادرکنندگان در ده روز اخیر ۲.۵ میلیارد دلار ارز را بازگرداندند

 22. پیشگیری از گره کوری که به دندان هم باز نمی‌شود!

 23. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

 24. یادداشت انتقادی نادران درباره تخلف در فرآیند انتخاب بذرپاش

 25. کوچک‌ترین غسال داوطلب اموات کرونایی کیست؟ + عکس

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. نامه احمد توکلی به میرسلیم درباره قالیباف

 2. ماجرای عضویت دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه/در سفر احمدی‌نژاد به قم چه گذشت؟/ تحلیل لیلاز از قرارداد ایران و چین/روحانی: اقتصاد کشور در حداقل ضرورت مردم به خوبی اداره شده است

 3. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 4. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 5. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 6. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 7. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 8. رصد پایگاه آمریکایی العدید با ماهواره نور + تصاویر

 9. روحانی: زندگی مردم در حد ضرورت به خوبی اداره شد/ صادرکنندگان در ده روز اخیر ۲.۵ میلیارد دلار ارز را بازگرداندند

 10. یادداشت انتقادی نادران درباره تخلف در فرآیند انتخاب بذرپاش

 11. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 12. قالیباف: تعویق زمان کنکور ضروری است/ دوره پیگیری مشکلات اقتصادی آغاز شده/ سلامت دانش آموزان، خط قرمز است

 13. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 14. رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب چه کسانی می‌رود؟!

 15. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اتهام میرسلیم به قالیباف علنی رسیدگی شود/ تا انحصار در بازار خودرو باشد مردم ضرر می‌کنند/ باید سایه تهدید را بر سر آمریکا نگه داریم

 16. رهبر انقلاب: افسار پاره کردن قیمت ارز برای کشور مضر است/ در عزاداری‌های محرم معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می‌کند/ در برجام خسارت فراوان به ما وارد شد

 17. ساختارها و رفتارها در ماجرای «لواسان»

 18. نامه قالیباف به رهبر انقلاب/ بازیگران کلیدی مجلس اصولگرا/ دوباره کرونا/احمدی‌نژاد از غوغای منطقه فارغ است

 19. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

 20. روحانی: برای حل مشکلات مردم باید همه دست‌به‌دست هم دهیم/ می‌خواهم برنامه های شنبه و پنجشنبه هر هفته، خاری در چشم دشمنان اسلام و ایران باشد

 21. ضرغامی: برخی اصولگراها، استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

 22. رمزگشایی از مزرعه موشکی سپاه + تصاویر

 23. دلنوشته ربیعی در روزهای ابتلا به کرونا

 24. پی گیری انتخاب بذرپاش از طریق کمیسیون اصل ۹۰

 25. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

آخرین عناوین