مسئولیت ایرانیان دارای تریبون جهانی در مقابل ظلم به مردم

برزین جعفرتاش،   3970618024 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
مسئولیت ایرانیان دارای تریبون جهانی در مقابل ظلم به مردم

سالهاست که امثال نتانیاهو و ترامپ با گفتن جمله بچه گول زنک "حساب مردم ایران از دولت این کشور جداست"، دقیقا دست در حساب ملت ایران کرده و انواع تحریم‌ها و تهدیدها را علیه کشورمان بکار گرفته‌اند. از حمایت از صدام حسین در جنگ علیه ایران گرفته تا حمایت مالی از گروهک‌های آدم کشی مثل مجاهدین خلق و جندالله. از تحریم فروش هواپیمای مسافربری گرفته تا تحریم شرکتهای خارجی فعّال در ایران. این اواخر هم سیستم بانکی کشور را هدف قرار دادهاند و در پی فلج کردن اقتصاد ایران از طریق قطع رابطه آن با دنیا هستند.

تصور نمی‌کنم برای پی‌بردن به بزرگی ظلمی که در حق مردم ایران روا شده، نیازی به محاسبه دقیق ضرر و زیان چهل سال تحریم باشد. فقط به فعالین اقتصادی‌ای فکر کنید که به خاطر تحریم سیستم بانکی، مجبورند تبادلات مالی خود را با بیست تا سی درصد هزینه اضافه، توسط واسطه‌ها انجام دهند.

به سرمایه‌گذاران خارجی‌ای فکر کنید که از ترس تهدیدهای آمریکا وارد کشور نشده و به این صورت فرصت انتقال فنآوری و اشتغال از جوانان ایرانی گرفته شده است.

به پول نفت ملّت ایران فکر کنید که در کشورهای خریدار نفت، بلوکه شده و امکان برگشت آن و سرمایه‌گذاری در کشور وجود ندارد و چارهای نیست بجز خرید کالاهای چینی و هندی و ... .

خدا می‌داند با این چند هزار میلیارد ضرری که تحریم‌ها به این ملّت وارد کرده، چندین هزار کارگر ایرانی می‌توانستند زندگی نسبتا بهتری داشته باشند یا چند جوان ایرانی به واسطه یافتن کار و شرایط بهتر اقتصادی امکان ازدواج و تشکیل زندگی می‌یافتند.

امروز امّا در شرایط حساسی هستیم که بحث از ضرر و زیان قابل محاسبه گذشته و داشته‌های اکثریت ملت ایران در خطر است.

این شرایط آنقدر نه تنها برای ایرانیان که کل جهان نگران کننده است که حتی اروپایی‌ها دنباله روی آمریکا، این بار به مخالفت برخواسته‌اند.

در چنین شرایطی آیا ایرانیان شناخته شده دارای تریبون جهانی، مسئولیتی در قبال سرنوشت مردم و کشور خود ندارند؟ چطور است که در این سال‌ها، آمریکا تمام توان خود را برای استفاده از ایرانیان خودفروخته در جنگ روانی علیه ملت ایران بکار گرفته، امّا ملت ایران نمی‌تواند از داشته‌های خود در عرصه بین‌المللی استفاده کند.

انتظاری از امثال دکتر عباس میلانی که هر چند سال به روسای جمهوری آمریکا نامه می‌نویسد تا با ابزار تحریم و تهدید ملت ایران را از دیکتاتوری نجات داده و حتما مانند لیبی و عراق و افغانستان برایمان دمکراسی بیاورند نیست.

انتظاری از خانم شهره آغاداشلو که گویندگی مستند ایرانیوم، ساخته جریان جنگ‌طلب آمریکا را به عهده گرفته تا زمینه تحریم و جنگ علیه ملت ایران را فراهم کند هم نیست.

انتظاری از خانم شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل که غرب را ناجی ملت ایران دانسته (لابد همانطور که ناجی لیبی و عراق و افغانستان بودند) هم نیست.

امّا از اصغرفرهادی‌ها، پیروز نادری‌ها، مجیدسمیعی‌ها، و کلهرها، و دیگر ایرانیان شناخته شده در سطح جهان که هنوز دل در گرو وطن داشته و نگران سرنوشت ملت ایران هستند، انتظار می‌رود که با درک شرایط حساس کنونی، با صرف مقداری از زمان و انرژی خود با همکاری و برنامه‌ریزی، در مقابل جنگ تمام عیاری که محور شرارت ترامپ، نتانیاهو و بنسلمان علیه ایران راه انداخته‌اند، از ملت خود دفاع و بر این واقعیت تاکید کنند که حساب ملت ایران از دولتش جدا نیست، دست اندازی در جیب دولت ایران همانا دست انداختن در جیب ملّت ایران است.

شاید لازم به ذکر این نکته نباشد که حمایت از ایران در این برهه حساس، به معنی دفاع تمام و کمال از دولت و حکومت کشور نیست. دولت و حکومت در ایران بمانند بسیاری از دولت‌های کشورهای دیگر، صدها نه بلکه هزاران ضعف و نارسایی و ناکارآمدی دارد که هیچ‌کس بهتر از مردم ایران به آنها واقف نیست. ولی نبایستی گذاشت که مشکلات و ناکارآمدی‌های داخلی، باعث چشم بستن به ظلم و بی‌عدالتی استعمارگران عالم در حق کشورمان گردد.

عناوین مرتبط

۲۳ آبان ۱۳۹۷آمریکا عملا واردات غذا و دارو را نیز تحریم کرده است
۲۳ آبان ۱۳۹۷واکنش سردار نقدی به تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران+فیلم
۲۲ آبان ۱۳۹۷موضع اقلیم کردستان عراق در مورد تحریم‌های ایران
۲۲ آبان ۱۳۹۷ژاپن بدنبال راهکار مناسب برای ادامه خرید نفت از ایران
۲۲ آبان ۱۳۹۷خرازی: تاکنون صبوری به خرج داده و در برجام مانده‌ایم/ مدارک علیه زاغری، باقر و سیامک نمازی‌ علنی می‌شود
۲۱ آبان ۱۳۹۷جان بولتون: با مقام‌های امارات درباره ایران گفت‌وگو کردم
۲۱ آبان ۱۳۹۷چین: آمریکا در تحریم ایران تنها مانده
۲۱ آبان ۱۳۹۷ علل و عوامل شکست تحریم امریکا
۲۰ آبان ۱۳۹۷دیپلمات فرانسوی ادعای آمریکا درباره تحریم های ایران را رد کرد
۲۰ آبان ۱۳۹۷رئیس‌جمهور عراق: آمریکا باید نگاه ویژه به عراق در رابطه با تحریم‌های ایران داشته باشد
۱۹ آبان ۱۳۹۷پاریس: اروپا از برجام و شرکت‌های طرف معامله با ایران حمایت می‌کند
۱۹ آبان ۱۳۹۷جان بولتون: گزینه نظامی جایی در برنامه ما علیه ایران ندارد

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۸۸۰۱۰۷:۲۱:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
کار مهاجرت از نخبگان و پزشکان به امریکا و کانادا رسیده است به افراد معمولی که برای فرار از شرایط فعلی حتی به آذربایجان و گرجستان می روند ، چرا از تریبون داران و قدرتمندان داخلی نمی خواهید کاری کنند ،
ناشناس۵۳۸۹۵۳۰۹:۴۴:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
آن زمان هم که پول بلوکه نشده بود و سوئیفت آزاد بود 150 میلیارد پول بلوکه شده آزاد شده بود و صادرات به قبل از تحریم ها برگشته بود بر مردم همان سیاست تحریمی را خود مقامات ایران اعمال می کردنند و مردم هیچ چیز از این پولها ندیدند قیمت دلار را مقامات گران و 3700 تومان می فروختند بجای 1200 تومان بیایند از چه تریبونی از چی دفاع کنند؟!
ناشناس۵۳۹۰۸۱۱۰:۵۵:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
دوست عزیز پایین آمدن دلار در آن شرایط از 3700 به 1200 تومان ضرر به صادرات غیرنفتی کشور محسوب میشد..کشور ما باید تولید کننده صادرات محور شود کاری که چین و اخیرا هند کردند تا کشور خود را توسعه یافته کنند..با پایین آمدن قیمت دلار واردات و قاچاق رونق میگیرد که سمی مهلک برای تولید داخل است...البته نرخ فعلی دلار نیز صد در صد غیر منطقی است.
ناشناس۵۳۹۷۵۸۱۴:۴۹:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
نویسنده محترم! لابد شوخی می کنید دیگه؟ منظورتون از نوشتن این مطلب شوخی بود؟ چون انصافا دقایقی را خندیدم. خدائیش بخش عمده ای از مسئولین، نه به نظر برخی عزیزان و بزرگواران اندکی و قلیلی از مسئولین، بله بخش اعظم و بسیار بزرگی از مسئولین واقعا جایی برای حمایت نگذاشته اند. ببنید آرمان ها و شعارهای انقلاب با وضعیت موجود چند درصد، یا چند درجه انحراف دارد. وجداناً منصفانه ارزیابی کنید. ما ملتی مسلمان هستیم، ما با اسلام مشکل نداریم و از عمق وجود به آن ایمان داریم. ما با مسئولین و سردمداران مسلمان نما مشکل داریم.
ناشناس۵۳۸۸۱۲۰۷:۳۳:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
پس وظیفه مسئولین چیه که با سیاست های اشتباه مردم را به فلاکت برده اند؟؟؟؟؟ مردمی بانی این سیاست ها هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تبریزی۵۳۸۹۵۵۰۹:۴۵:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
وظیفه مردم در مقابل بی کفایتی و ظلم مسئولین چیه؟
ناشناس۵۳۸۹۹۷۱۰:۰۶:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مشخص هست که مردم باید چکار کنند
ناشناس۵۳۸۸۱۷۰۷:۳۸:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
نیازی به پیچیدن چنین نسخه ای نیست راه علاج برداشتن شکاف عمیق اجتماعی است که وحدت واتحاد ملی را به خطر انداخته دنیای رسانه وشبکه ها از مرزها زمان درازیست که عبورکرده با اجرای عذالت بخصوص در مسائل اقتصادی میتوان تریبونها راتصاحب کرد...
ناشناس۵۳۸۸۲۲۰۷:۵۱:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اگر این آدم ها تریبون جهانی در اختیارشون قرار گرفته بخاطر همین سکوت و انفعالی بودنشان نسبت به ایران و ایرانیست.
ناشناس۵۳۸۸۲۴۰۷:۵۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
چه کسانی باعث ایجاد تحریمها شدند؟
ناشناس۵۳۸۸۵۳۰۸:۱۹:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
برا چی بیان دفاع کنند؟؟؟ شما ها کی از اینا دفاع کردین که الان توقع همصدایی دارید؟؟
ناشناس۵۳۸۸۵۸۰۸:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
ایرانیان خارج از کشور عزیز دل بسیاری از ما هستند ولی اگر حکومت به دنبال اصلاح امور ایران است باید به همین هشتاد و یک میلیون شهروند عادی و گمنام ایران تکیه کند. تا وقتی مردم ایران را درنیابید کمک چند دانشمند و هنرمند به حال مملکت سودی نخواهد داشت.مگر اینکه اصلا دنبال بهانه جدید برای کوبیدن سلبریتی ها باشید که آن هم برای مردم نان و آب نمی‌شود.
ناشناس۵۳۸۸۹۱۰۸:۵۰:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
بسیاری از ایرانی هایی که به خارج می روند و حتی به عنوان نماینده سازمانهای دولتی هیچ اعتقادی به اسلام و انقلاب و ایران ندارند و شیفته و واله غرب هستند. آنها غرب را تماما حسن و خوبی و دین را تماما شر و بدی می دانند. هیچ گاه از ما حمایت نمی کنند بلکه برعکس علیه ما هم حرف می زنند. این در حالی است که افراد انقلابی بسیاری با وجود شایستگی و توانمندی هیچ گاه فرصت حضور در میادین بین المللی را نمی یابند. این هم از مظلومیت های نظام ماست.
ناشناس۵۳۹۰۸۰۱۰:۵۵:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اگر دوستان ما به غرب رفتند اصلا شیفته غرب هم نبودد و به دنبال یک کاری چیزی اونجا رفتند خود دوستان شما و فرزندان بسیاری ا مسئولان هم در غرب هستند غرب شیفتگی نداره اونجا باید کار کنی تا زندگی کنی
ناشناس۵۳۸۸۹۹۰۸:۵۶:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سلام. اگر این عزیزان دل در گرو ایران داشتند جلای وطن نمی کردند و می ماندند.
ناشناس۵۳۸۹۸۹۱۰:۰۳:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
یعنی تحصیل کرده ای که بیکار است و هیچ چایگاهی هم در جامعه خود ما ندارد باید بماند تا در بیکاری و فقر بمیرد؟ بسیاری دکترا من میشناسم کاملا بیکار هستند به نظر شما چکار باید کنند؟
ناشناس۵۳۹۰۶۷۱۰:۵۰:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اکثرا فراری شده اند و جرات بازگشت ندارند شما خوبی ؟؟ شما توی این مملکت زندگی می کنی ؟؟
ناشناس۵۳۹۲۱۲۱۱:۴۷:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
حرف بی ربط وقتی شغل فقط برای خودی ها هست هیچ کس در کشور نمی ماند
ناشناس۵۳۹۰۵۷۱۰:۴۵:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سیستم اگر میخواهد دوام داشته باشد باید خود اصلاح باشد وکوچکترین اشکال وانحراف را بدون فوت وقت اصلاح کند
ناشناس۵۳۹۲۳۴۱۱:۵۴:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
متاسفانه با بستن انگ های مختلف اکثر روشنفکران رو از کشور دور کرده اند. همین آدم ها که ازشون انتظار دارید چه رفتاری باهاشون کردین؟ هر کسی حرفی از گشایش آزادی مدنی می زند با برچسب وطن فروش باهاش برخورد می شود و از کشور فراری می شود. یادتان هست که کارشناسی که برای محیط زیست آمده بود چه جوری فراری داده شد. خب منافع تعدادی در این است که روشنفکران از کشور خارج شوند یا سکوت پیشه کنند تا آنها بتوانند جیب هایشان را پرکنند
علی۵۳۹۴۱۷۱۲:۴۷:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
آخه ما وقتی خودمون تریبون نداریم 4 تا دانشجویی که برای کار و تحصیل با مشکلات فراوان اونجا زندگی میکنند، بیان برای ما چکار کنند؟ اونایی که خارج هستند از بودنشون آنچنان راضی نیستند و مسبب نبودن خود را همین سیاست های غلط می دانند بعد بیان تریبون ما بشوند؟ حرفایی میزنیدا.
ناشناس۵۳۹۴۶۷۱۳:۰۱:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
عالیه مرتب ادرس غلط بدید وداستان تکراری من نبودم من نبودم وتقصیرا روبندازین گردن دیگری لطفا دست برداریدتاکی؟واقعاحیف این مملکت واین ملت خوش باورونجیب
ناشناس۵۴۰۳۱۲۱۹:۵۲:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
این مهریه های سنگین ظلم به مردم نیست؟ در کجای دنیا بخش زیادی از مردها در عمل مجبورن مهریه بسیار بیشتر از داراییهاشون تقبل کنن و هروقت زن بخواد اونها رو میندازه زندان؟ دلیلش هم اینه که زنها محدودیتهایی دارن مثل نداشتن حق طلاق و غیره که باشرایط امروز جامعه سازگار نیست؟

پربحث‌های امروز

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 3. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 4. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 5. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 6. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 7. «فشن‌شو گربه‌ها» در پایتخت + عکس

 8. تصاویری از سلطان سکه و همدستانش  

 9. ظریف به مجلس احضار شد

 10. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 11. آخرین گفت‌وگوی وحید مظلومین؛ گرانترین سیگار ایران را می‌کشم/ نمی‌توانید من را گوشه رینگ ببرید

 12. پرونده وحید مظلومین؛ از سکه‌هایی که پوشش بود تا دلارهایی که به خارج از کشور منتقل شد

 13. واکنش سخنگوی وزارت خارجه به واکنش‌ها به ادعای ظریف

 14. حرف‌های شنیدنی سلطان سکه قبل از اعدام

 15. توضیحات پلیس درباره ماجرای نیمه برهنه‌شدن یک زن در یاسوج

 16. توکلی: اقدامات خوبی برای مبارزه با فساد شده اما با برخورد درست فاصله داریم/ قربانیان یقه سفیدها چه کسانی هستند؟

 17. چرا قیمت دلار و سکه طی روزهای اخیر نزولی شد؟

 18. چند پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود

 19. "تاج" باید فدراسیون فوتبال را ترک کند

 20. آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول

 21. دولت سر مردم را به حضور مردم در ورزشگاه‌ها گرم نکند/ مسئولان کاری برای گرانی‌های روزافزون کنند

 22. سرقت میلیونی ۲۰ دقیقه‌ای از ویلای کردان

 23. ظریف، CFT و یک اتهام دیگر

 24. ماجرای هتک حرمت استاد ایرانی در دانمارک

 25. افشانی: تا ۱۵ آذر در شهرداری تهران می‌مانم

پربحث‌های دیروز

 1. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 2. سوت و کف به افتخار ظریف

 3. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 4. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 5. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 6. واکنش آخوندی به انتخاب شهردار تهران

 7. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 8. تاملی بر یک مصاحبه

 9. بازگشت تحریم‌ها و افراد خوش باور به غرب/ چرا از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم؟

 10. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 11. فریبی که دختر مدرسه‌ای از شاگرد مغازه لوازم‌التحریری خورد

 12. جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد تا ۳۰۰ هزار تومان/ گوشت و مرغ و برنج در سبد

 13. ساندرو‌های مخفی در انبار به امید گرانی!

 14. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 15. اسامی عجیب غریب در شناسنامه‌های ایرانی+ اسامی و عکس

 16. رها شدن صدها تن گوجه‌فرنگی در اطراف زنجان  

 17. رای اتحاد ملت به آخوندی؛ از منتهی‌الیه جناح چپ به منتهی‌الیه جناح راست/ چه کسی باعث پیروزی احمدی‌نژاد شد؟/ عملکرد قالیباف به روایت مشاور روحانی

 18. اولین پرواز اردوغان با هواپیمای اهدایی امیر قطر+عکس

 19. تاملی بر مصاحبه ظریف

 20. اینترنشنال سعودی و جریانی که به اوباما نامه نوشت

 21. افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند/کمیته مزد هفته آینده تشکیل می شود

 22. حداقل خرج هفتگی در تهران چقدر است؟

 23. صندوقی که برای خریداران خودرو ۵۰ میلیون تومان آب خورد+ سند

 24. مانتوی متفاوت خانم معلم خلاق روستای سلخ قشم+ عکس

 25. خرازی: تاکنون صبوری به خرج داده و در برجام مانده‌ایم/ مدارک علیه زاغری، باقر و سیامک نمازی‌ علنی می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. آیا قدرت خرید مردم، ۵۰ سال قبل، بیش از امروز بود؟

 4. سلطان سکه اعدام شد

 5. سوت و کف به افتخار ظریف

 6.  «مهندسی»، مرحوم است یا مقتول؟!

 7. مقایسه قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه/چه باید کرد؟

 8. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 9. ۵ نوامبر هم تمام شد و.../ بلند شدن ققنوس از خاکستر و همت آقای روحانی

 10. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 11. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 12. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 13. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 14. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 15. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 16. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 17. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 18. فاتحه تهران را بخوانیم

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا: حزب دموکرات‌ اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفت/ جمهوری خواهان اکثریت سنا را حفظ کردند

 24. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 25. آقایان! عذرخواهی کنید

پربحث‌های امروز

 1. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 2. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 3. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 4. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 5. ظریف به مجلس احضار شد

 6. واکنش سخنگوی وزارت خارجه به واکنش‌ها به ادعای ظریف

 7. دولت سر مردم را به حضور مردم در ورزشگاه‌ها گرم نکند/ مسئولان کاری برای گرانی‌های روزافزون کنند

 8. ظریف، CFT و یک اتهام دیگر

 9. ماجرای هتک حرمت استاد ایرانی در دانمارک

 10. سفیر جدید ایران وارد هند شد

 11. روحانی: راه انتخابی آمریکایی‌ها غلط است و حتماً شکست می‌خورند/ جوان‌ها باید مدیریت‌ها را برعهده بگیرند

 12. در حمله موشکی به اتاق جلسات گروهک تروریستی نماینده رژیم صهیونیستی نیز به هلاکت رسید

 13. ولایتی: سیاست آمریکا برای مقابله با جبهه مقاومت، مثلث فشار، مذاکره و امتیازگیری است

 14. کاسبی قدیمی دولت

 15. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 16. آیت‌الله جنتی: امیدواریم با نابودی آل سعود اوضاع یمن سامان یابد

 17. نواصولگرایی به هدف زده است  

 18. بازنشستگان باید ۲۷ آبان از سمت خود کناره‌گیری کنند/ تاریخ ۱۵ آذر مبنای حقوقی ندارد

 19. مصوبه جدید مجمع تشخیص درباره اعضای شورای نگهبان

 20. ضرر آخوندی به بیت‌المال  

 21. خطیب نماز جمعه تهران اعلام شد

 22. اظهارات «ظریف» موجب تحریک فشار بیشتر بر ایران شد

 23. هیچ کشور عربی امکان تقابل با نفوذ منطقه‌ای ایران را ندارد  

 24. بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور از کلیات بودجه سال ۹۸

 25. بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه CFT با حضور ظریف و علوی

پربحث‌های دیروز

 1. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 2. سوت و کف به افتخار ظریف

 3. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 4. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 5. تاملی بر یک مصاحبه

 6. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 7. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 8. رای اتحاد ملت به آخوندی؛ از منتهی‌الیه جناح چپ به منتهی‌الیه جناح راست/ چه کسی باعث پیروزی احمدی‌نژاد شد؟/ عملکرد قالیباف به روایت مشاور روحانی

 9. تاملی بر مصاحبه ظریف

 10. اینترنشنال سعودی و جریانی که به اوباما نامه نوشت

 11. نجیبی: آخوندی با زندگی اشرافی‌اش نمی‌تواند دغدغه عدالت و مستضعفین را داشته باشد

 12. نامه جمعی از کارشناسان خطاب به ظریف/ نگرانی درباره سوء استفاده دشمنان ایران

 13. قاسمی خطاب به اروپا: هوشیار باشید

 14. طرح نمایندگان برای سوال از ظریف درباره ادعای پولشویی گسترده

 15. ظریف: تحریم نمی‌تواند سیاست ایران را تغییر دهد/ آماده‌نبودن اروپایی‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای

 16. واکنش محمود صادقی به اظهارات جنجالی ظریف

 17. وزیر دفاع: تا حدود زیادی از مشکلات اقتصادی عبور کرده‌ایم

 18. نوباوه: اظهارات ظریف خصمانه و علیه منافع ملی است

 19. جهانگیری: تلاش آمریکا برای ایجاد موج اعتراضات در میان مردم بی‌نتیجه ماند

 20. آیا SPV بدون اجرای کامل دستورات FATF اجرایی نیست؟

 21. سوال معنادار پسر کروبی: باید مشخص شود عملکرد پدرم باعث رییس جمهور شدن احمدی نژاد شد یا خاتمی؟

 22. طرح «خاورمیانه بزرگ»؛ سناریوی شوم تجزیه ایران و کشورهای منطقه

 23. آیا بزرگان اصلاحات آخوندی را بهشتی می‌کنند؟

 24. پنج گزینه شهرداری مشهد مشخص شدند

 25. ویدیویی که گروه تروریستی جیش‌العدل از مرزبانان کشورمان منتشر کرد  

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 5. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 6. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 7. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 8. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 9. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 10. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 11. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 12. آقایان! عذرخواهی کنید

 13. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 14. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 15. افول قدرت آمریکا و انزوای جهانی

 16. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 17. تاملی بر یک مصاحبه

 18. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 19. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 20. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 21. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 22. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 23. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

 24. حجت‌الاسلام صدیقی: مردم از کاهش منزلت پول ملی ناراضی‌اند/ آمریکا در دیپلماسی عمومی هم شکست خورده است

 25. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

آخرین عناوین