مسئولیت ایرانیان دارای تریبون جهانی در مقابل ظلم به مردم

برزین جعفرتاش،   3970618024 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
مسئولیت ایرانیان دارای تریبون جهانی در مقابل ظلم به مردم

سالهاست که امثال نتانیاهو و ترامپ با گفتن جمله بچه گول زنک "حساب مردم ایران از دولت این کشور جداست"، دقیقا دست در حساب ملت ایران کرده و انواع تحریم‌ها و تهدیدها را علیه کشورمان بکار گرفته‌اند. از حمایت از صدام حسین در جنگ علیه ایران گرفته تا حمایت مالی از گروهک‌های آدم کشی مثل مجاهدین خلق و جندالله. از تحریم فروش هواپیمای مسافربری گرفته تا تحریم شرکتهای خارجی فعّال در ایران. این اواخر هم سیستم بانکی کشور را هدف قرار دادهاند و در پی فلج کردن اقتصاد ایران از طریق قطع رابطه آن با دنیا هستند.

تصور نمی‌کنم برای پی‌بردن به بزرگی ظلمی که در حق مردم ایران روا شده، نیازی به محاسبه دقیق ضرر و زیان چهل سال تحریم باشد. فقط به فعالین اقتصادی‌ای فکر کنید که به خاطر تحریم سیستم بانکی، مجبورند تبادلات مالی خود را با بیست تا سی درصد هزینه اضافه، توسط واسطه‌ها انجام دهند.

به سرمایه‌گذاران خارجی‌ای فکر کنید که از ترس تهدیدهای آمریکا وارد کشور نشده و به این صورت فرصت انتقال فنآوری و اشتغال از جوانان ایرانی گرفته شده است.

به پول نفت ملّت ایران فکر کنید که در کشورهای خریدار نفت، بلوکه شده و امکان برگشت آن و سرمایه‌گذاری در کشور وجود ندارد و چارهای نیست بجز خرید کالاهای چینی و هندی و ... .

خدا می‌داند با این چند هزار میلیارد ضرری که تحریم‌ها به این ملّت وارد کرده، چندین هزار کارگر ایرانی می‌توانستند زندگی نسبتا بهتری داشته باشند یا چند جوان ایرانی به واسطه یافتن کار و شرایط بهتر اقتصادی امکان ازدواج و تشکیل زندگی می‌یافتند.

امروز امّا در شرایط حساسی هستیم که بحث از ضرر و زیان قابل محاسبه گذشته و داشته‌های اکثریت ملت ایران در خطر است.

این شرایط آنقدر نه تنها برای ایرانیان که کل جهان نگران کننده است که حتی اروپایی‌ها دنباله روی آمریکا، این بار به مخالفت برخواسته‌اند.

در چنین شرایطی آیا ایرانیان شناخته شده دارای تریبون جهانی، مسئولیتی در قبال سرنوشت مردم و کشور خود ندارند؟ چطور است که در این سال‌ها، آمریکا تمام توان خود را برای استفاده از ایرانیان خودفروخته در جنگ روانی علیه ملت ایران بکار گرفته، امّا ملت ایران نمی‌تواند از داشته‌های خود در عرصه بین‌المللی استفاده کند.

انتظاری از امثال دکتر عباس میلانی که هر چند سال به روسای جمهوری آمریکا نامه می‌نویسد تا با ابزار تحریم و تهدید ملت ایران را از دیکتاتوری نجات داده و حتما مانند لیبی و عراق و افغانستان برایمان دمکراسی بیاورند نیست.

انتظاری از خانم شهره آغاداشلو که گویندگی مستند ایرانیوم، ساخته جریان جنگ‌طلب آمریکا را به عهده گرفته تا زمینه تحریم و جنگ علیه ملت ایران را فراهم کند هم نیست.

انتظاری از خانم شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل که غرب را ناجی ملت ایران دانسته (لابد همانطور که ناجی لیبی و عراق و افغانستان بودند) هم نیست.

امّا از اصغرفرهادی‌ها، پیروز نادری‌ها، مجیدسمیعی‌ها، و کلهرها، و دیگر ایرانیان شناخته شده در سطح جهان که هنوز دل در گرو وطن داشته و نگران سرنوشت ملت ایران هستند، انتظار می‌رود که با درک شرایط حساس کنونی، با صرف مقداری از زمان و انرژی خود با همکاری و برنامه‌ریزی، در مقابل جنگ تمام عیاری که محور شرارت ترامپ، نتانیاهو و بنسلمان علیه ایران راه انداخته‌اند، از ملت خود دفاع و بر این واقعیت تاکید کنند که حساب ملت ایران از دولتش جدا نیست، دست اندازی در جیب دولت ایران همانا دست انداختن در جیب ملّت ایران است.

شاید لازم به ذکر این نکته نباشد که حمایت از ایران در این برهه حساس، به معنی دفاع تمام و کمال از دولت و حکومت کشور نیست. دولت و حکومت در ایران بمانند بسیاری از دولت‌های کشورهای دیگر، صدها نه بلکه هزاران ضعف و نارسایی و ناکارآمدی دارد که هیچ‌کس بهتر از مردم ایران به آنها واقف نیست. ولی نبایستی گذاشت که مشکلات و ناکارآمدی‌های داخلی، باعث چشم بستن به ظلم و بی‌عدالتی استعمارگران عالم در حق کشورمان گردد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۸۸۰۱۰۷:۲۱:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
کار مهاجرت از نخبگان و پزشکان به امریکا و کانادا رسیده است به افراد معمولی که برای فرار از شرایط فعلی حتی به آذربایجان و گرجستان می روند ، چرا از تریبون داران و قدرتمندان داخلی نمی خواهید کاری کنند ،
ناشناس۵۳۸۹۵۳۰۹:۴۴:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
آن زمان هم که پول بلوکه نشده بود و سوئیفت آزاد بود 150 میلیارد پول بلوکه شده آزاد شده بود و صادرات به قبل از تحریم ها برگشته بود بر مردم همان سیاست تحریمی را خود مقامات ایران اعمال می کردنند و مردم هیچ چیز از این پولها ندیدند قیمت دلار را مقامات گران و 3700 تومان می فروختند بجای 1200 تومان بیایند از چه تریبونی از چی دفاع کنند؟!
ناشناس۵۳۹۰۸۱۱۰:۵۵:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
دوست عزیز پایین آمدن دلار در آن شرایط از 3700 به 1200 تومان ضرر به صادرات غیرنفتی کشور محسوب میشد..کشور ما باید تولید کننده صادرات محور شود کاری که چین و اخیرا هند کردند تا کشور خود را توسعه یافته کنند..با پایین آمدن قیمت دلار واردات و قاچاق رونق میگیرد که سمی مهلک برای تولید داخل است...البته نرخ فعلی دلار نیز صد در صد غیر منطقی است.
ناشناس۵۳۹۷۵۸۱۴:۴۹:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
نویسنده محترم! لابد شوخی می کنید دیگه؟ منظورتون از نوشتن این مطلب شوخی بود؟ چون انصافا دقایقی را خندیدم. خدائیش بخش عمده ای از مسئولین، نه به نظر برخی عزیزان و بزرگواران اندکی و قلیلی از مسئولین، بله بخش اعظم و بسیار بزرگی از مسئولین واقعا جایی برای حمایت نگذاشته اند. ببنید آرمان ها و شعارهای انقلاب با وضعیت موجود چند درصد، یا چند درجه انحراف دارد. وجداناً منصفانه ارزیابی کنید. ما ملتی مسلمان هستیم، ما با اسلام مشکل نداریم و از عمق وجود به آن ایمان داریم. ما با مسئولین و سردمداران مسلمان نما مشکل داریم.
ناشناس۵۳۸۸۱۲۰۷:۳۳:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
پس وظیفه مسئولین چیه که با سیاست های اشتباه مردم را به فلاکت برده اند؟؟؟؟؟ مردمی بانی این سیاست ها هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تبریزی۵۳۸۹۵۵۰۹:۴۵:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
وظیفه مردم در مقابل بی کفایتی و ظلم مسئولین چیه؟
ناشناس۵۳۸۹۹۷۱۰:۰۶:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مشخص هست که مردم باید چکار کنند
ناشناس۵۳۸۸۱۷۰۷:۳۸:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
نیازی به پیچیدن چنین نسخه ای نیست راه علاج برداشتن شکاف عمیق اجتماعی است که وحدت واتحاد ملی را به خطر انداخته دنیای رسانه وشبکه ها از مرزها زمان درازیست که عبورکرده با اجرای عذالت بخصوص در مسائل اقتصادی میتوان تریبونها راتصاحب کرد...
ناشناس۵۳۸۸۲۲۰۷:۵۱:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اگر این آدم ها تریبون جهانی در اختیارشون قرار گرفته بخاطر همین سکوت و انفعالی بودنشان نسبت به ایران و ایرانیست.
ناشناس۵۳۸۸۲۴۰۷:۵۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
چه کسانی باعث ایجاد تحریمها شدند؟
ناشناس۵۳۸۸۵۳۰۸:۱۹:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
برا چی بیان دفاع کنند؟؟؟ شما ها کی از اینا دفاع کردین که الان توقع همصدایی دارید؟؟
ناشناس۵۳۸۸۵۸۰۸:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
ایرانیان خارج از کشور عزیز دل بسیاری از ما هستند ولی اگر حکومت به دنبال اصلاح امور ایران است باید به همین هشتاد و یک میلیون شهروند عادی و گمنام ایران تکیه کند. تا وقتی مردم ایران را درنیابید کمک چند دانشمند و هنرمند به حال مملکت سودی نخواهد داشت.مگر اینکه اصلا دنبال بهانه جدید برای کوبیدن سلبریتی ها باشید که آن هم برای مردم نان و آب نمی‌شود.
ناشناس۵۳۸۸۹۱۰۸:۵۰:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
بسیاری از ایرانی هایی که به خارج می روند و حتی به عنوان نماینده سازمانهای دولتی هیچ اعتقادی به اسلام و انقلاب و ایران ندارند و شیفته و واله غرب هستند. آنها غرب را تماما حسن و خوبی و دین را تماما شر و بدی می دانند. هیچ گاه از ما حمایت نمی کنند بلکه برعکس علیه ما هم حرف می زنند. این در حالی است که افراد انقلابی بسیاری با وجود شایستگی و توانمندی هیچ گاه فرصت حضور در میادین بین المللی را نمی یابند. این هم از مظلومیت های نظام ماست.
ناشناس۵۳۹۰۸۰۱۰:۵۵:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اگر دوستان ما به غرب رفتند اصلا شیفته غرب هم نبودد و به دنبال یک کاری چیزی اونجا رفتند خود دوستان شما و فرزندان بسیاری ا مسئولان هم در غرب هستند غرب شیفتگی نداره اونجا باید کار کنی تا زندگی کنی
ناشناس۵۳۸۸۹۹۰۸:۵۶:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سلام. اگر این عزیزان دل در گرو ایران داشتند جلای وطن نمی کردند و می ماندند.
ناشناس۵۳۸۹۸۹۱۰:۰۳:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
یعنی تحصیل کرده ای که بیکار است و هیچ چایگاهی هم در جامعه خود ما ندارد باید بماند تا در بیکاری و فقر بمیرد؟ بسیاری دکترا من میشناسم کاملا بیکار هستند به نظر شما چکار باید کنند؟
ناشناس۵۳۹۰۶۷۱۰:۵۰:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اکثرا فراری شده اند و جرات بازگشت ندارند شما خوبی ؟؟ شما توی این مملکت زندگی می کنی ؟؟
ناشناس۵۳۹۲۱۲۱۱:۴۷:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
حرف بی ربط وقتی شغل فقط برای خودی ها هست هیچ کس در کشور نمی ماند
ناشناس۵۳۹۰۵۷۱۰:۴۵:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سیستم اگر میخواهد دوام داشته باشد باید خود اصلاح باشد وکوچکترین اشکال وانحراف را بدون فوت وقت اصلاح کند
ناشناس۵۳۹۲۳۴۱۱:۵۴:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
متاسفانه با بستن انگ های مختلف اکثر روشنفکران رو از کشور دور کرده اند. همین آدم ها که ازشون انتظار دارید چه رفتاری باهاشون کردین؟ هر کسی حرفی از گشایش آزادی مدنی می زند با برچسب وطن فروش باهاش برخورد می شود و از کشور فراری می شود. یادتان هست که کارشناسی که برای محیط زیست آمده بود چه جوری فراری داده شد. خب منافع تعدادی در این است که روشنفکران از کشور خارج شوند یا سکوت پیشه کنند تا آنها بتوانند جیب هایشان را پرکنند
علی۵۳۹۴۱۷۱۲:۴۷:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
آخه ما وقتی خودمون تریبون نداریم 4 تا دانشجویی که برای کار و تحصیل با مشکلات فراوان اونجا زندگی میکنند، بیان برای ما چکار کنند؟ اونایی که خارج هستند از بودنشون آنچنان راضی نیستند و مسبب نبودن خود را همین سیاست های غلط می دانند بعد بیان تریبون ما بشوند؟ حرفایی میزنیدا.
ناشناس۵۳۹۴۶۷۱۳:۰۱:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
عالیه مرتب ادرس غلط بدید وداستان تکراری من نبودم من نبودم وتقصیرا روبندازین گردن دیگری لطفا دست برداریدتاکی؟واقعاحیف این مملکت واین ملت خوش باورونجیب
ناشناس۵۴۰۳۱۲۱۹:۵۲:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
این مهریه های سنگین ظلم به مردم نیست؟ در کجای دنیا بخش زیادی از مردها در عمل مجبورن مهریه بسیار بیشتر از داراییهاشون تقبل کنن و هروقت زن بخواد اونها رو میندازه زندان؟ دلیلش هم اینه که زنها محدودیتهایی دارن مثل نداشتن حق طلاق و غیره که باشرایط امروز جامعه سازگار نیست؟

پربحث‌های امروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 5. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 8. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 9. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 10. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 11. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 12. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 13. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 14. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 15. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 16. عجیب‌ترین ماشین عروس دنیا  

 17. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 18. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 19. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 20. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 21. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 22. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 23. نصب تابلوی ورود ممنوع حیوانات در ۸۰ درصد پارکها/ نیازمند فرهنگ سازی هستیم

 24. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 25. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 5. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 6. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 7. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 8. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 9. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 10. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 11. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 12. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 13. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 14. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 15. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 16. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 17. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 18. رئیس کل بانک مرکزی: بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم/وضعیت ذخایر ارزی کشور مطلوب است/برنامه‌ریزی‌های انتقال مالی را بدون توجه به SPV تدارک دیده‌ایم

 19. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 20. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 21. زمان حال را غنیمت بشمار  

 22. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 23. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 24. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 25. کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می‌گیرند؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 7. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 8. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 9. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 10. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 11. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 12. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 13. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 14. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 15. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 16. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 17. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 18. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 19. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 20. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 21. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 22. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 23. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 24. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 25. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

پربحث‌های امروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 7. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 8. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 9. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 10. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 11. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 12. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 13. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 14. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 15. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 16. با برجام چه باید کرد؟

 17. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 18. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 19. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 20. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 21. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 22. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 23. خط امام به روایت بنیانگذار جمهوری اسلامی در پاریس

 24. صالحی: رهبری اجازه نمی‌دادند صنعت هسته‌ای با برجام متوقف شود

 25. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

پربحث‌های دیروز

 1. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 2. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 3. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 4. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 5. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 6. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 7. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 8. موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت

 9. صالحی: توان تولید انبوه IR۸ را داریم/ همه امور هسته ای را طراحی می کنیم

 10. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 11. جهانگیری: دست‌هایی در کار است تا جوانان نسبت به آینده بیمناک شوند

 12. نوری همدانی: اگر جلوی اسراف‌ها گرفته شود می‌توان امیدوار به رفاه اقتصادی مردم بود/ مردم می‌خواهند در زندگی خود ارزانی را ببینند

 13. خوئینی‌ها از هاشمی رفسنجانی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ برخی در درون جبهه اصلاحات می‌گویند ما باید از روحانی عبور بکنیم/ واعظی حرف بی‌ربطی نزده است

 14. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 15. خسارتِ اولین توافق با آمریکا

 16. دادستان تهران: حصر باقی است و پوسته آن نیز نشکسته/ صدور کیفرخواست برای یک مقام دولتی که گفته بود «از حصر پوسته‌ای بیشتر باقی نمانده»

 17. جنگ روانی و حمله‌های هدفمند اما مبهم

 18. سیستم تعریف شده هیئت نظارت بر نمایندگان مجلس کارآمد نیست/ ساختار فعلی مجلس نیاز به بازنگری دارد

 19. «حمیرا ریگی» سفیر ایران در برونئی شد

 20. واعظی: اگر بتوانیم منسجم عمل کنیم قطعاً از شرایط کنونی به سلامت عبور خواهیم کرد

 21. میرسلیم: در قانون اساسی تعیین سرنوشت مردم برعهده مردم است

 22. خدا یک صبری به نمایندگان بدهد با این هیئت رئیسه!

 23. کواکبیان: ایران مقابل نشست ورشو مقابله به مثل کند

 24. زمان مناظره دوم زاکانی و تاج‌زاده مشخص شد

 25. مستندات جانبازی حسین فریدون موجود است

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 5. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 6. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 7. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 8. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 9. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 10. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 11. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 12. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 13. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 14. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 15. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 16. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 17. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 18. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 19. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 20. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 21. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 22. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 23. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 24. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 25. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

آخرین عناوین