مسئولیت ایرانیان دارای تریبون جهانی در مقابل ظلم به مردم

برزین جعفرتاش،   3970618024 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
مسئولیت ایرانیان دارای تریبون جهانی در مقابل ظلم به مردم

سالهاست که امثال نتانیاهو و ترامپ با گفتن جمله بچه گول زنک "حساب مردم ایران از دولت این کشور جداست"، دقیقا دست در حساب ملت ایران کرده و انواع تحریم‌ها و تهدیدها را علیه کشورمان بکار گرفته‌اند. از حمایت از صدام حسین در جنگ علیه ایران گرفته تا حمایت مالی از گروهک‌های آدم کشی مثل مجاهدین خلق و جندالله. از تحریم فروش هواپیمای مسافربری گرفته تا تحریم شرکتهای خارجی فعّال در ایران. این اواخر هم سیستم بانکی کشور را هدف قرار دادهاند و در پی فلج کردن اقتصاد ایران از طریق قطع رابطه آن با دنیا هستند.

تصور نمی‌کنم برای پی‌بردن به بزرگی ظلمی که در حق مردم ایران روا شده، نیازی به محاسبه دقیق ضرر و زیان چهل سال تحریم باشد. فقط به فعالین اقتصادی‌ای فکر کنید که به خاطر تحریم سیستم بانکی، مجبورند تبادلات مالی خود را با بیست تا سی درصد هزینه اضافه، توسط واسطه‌ها انجام دهند.

به سرمایه‌گذاران خارجی‌ای فکر کنید که از ترس تهدیدهای آمریکا وارد کشور نشده و به این صورت فرصت انتقال فنآوری و اشتغال از جوانان ایرانی گرفته شده است.

به پول نفت ملّت ایران فکر کنید که در کشورهای خریدار نفت، بلوکه شده و امکان برگشت آن و سرمایه‌گذاری در کشور وجود ندارد و چارهای نیست بجز خرید کالاهای چینی و هندی و ... .

خدا می‌داند با این چند هزار میلیارد ضرری که تحریم‌ها به این ملّت وارد کرده، چندین هزار کارگر ایرانی می‌توانستند زندگی نسبتا بهتری داشته باشند یا چند جوان ایرانی به واسطه یافتن کار و شرایط بهتر اقتصادی امکان ازدواج و تشکیل زندگی می‌یافتند.

امروز امّا در شرایط حساسی هستیم که بحث از ضرر و زیان قابل محاسبه گذشته و داشته‌های اکثریت ملت ایران در خطر است.

این شرایط آنقدر نه تنها برای ایرانیان که کل جهان نگران کننده است که حتی اروپایی‌ها دنباله روی آمریکا، این بار به مخالفت برخواسته‌اند.

در چنین شرایطی آیا ایرانیان شناخته شده دارای تریبون جهانی، مسئولیتی در قبال سرنوشت مردم و کشور خود ندارند؟ چطور است که در این سال‌ها، آمریکا تمام توان خود را برای استفاده از ایرانیان خودفروخته در جنگ روانی علیه ملت ایران بکار گرفته، امّا ملت ایران نمی‌تواند از داشته‌های خود در عرصه بین‌المللی استفاده کند.

انتظاری از امثال دکتر عباس میلانی که هر چند سال به روسای جمهوری آمریکا نامه می‌نویسد تا با ابزار تحریم و تهدید ملت ایران را از دیکتاتوری نجات داده و حتما مانند لیبی و عراق و افغانستان برایمان دمکراسی بیاورند نیست.

انتظاری از خانم شهره آغاداشلو که گویندگی مستند ایرانیوم، ساخته جریان جنگ‌طلب آمریکا را به عهده گرفته تا زمینه تحریم و جنگ علیه ملت ایران را فراهم کند هم نیست.

انتظاری از خانم شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل که غرب را ناجی ملت ایران دانسته (لابد همانطور که ناجی لیبی و عراق و افغانستان بودند) هم نیست.

امّا از اصغرفرهادی‌ها، پیروز نادری‌ها، مجیدسمیعی‌ها، و کلهرها، و دیگر ایرانیان شناخته شده در سطح جهان که هنوز دل در گرو وطن داشته و نگران سرنوشت ملت ایران هستند، انتظار می‌رود که با درک شرایط حساس کنونی، با صرف مقداری از زمان و انرژی خود با همکاری و برنامه‌ریزی، در مقابل جنگ تمام عیاری که محور شرارت ترامپ، نتانیاهو و بنسلمان علیه ایران راه انداخته‌اند، از ملت خود دفاع و بر این واقعیت تاکید کنند که حساب ملت ایران از دولتش جدا نیست، دست اندازی در جیب دولت ایران همانا دست انداختن در جیب ملّت ایران است.

شاید لازم به ذکر این نکته نباشد که حمایت از ایران در این برهه حساس، به معنی دفاع تمام و کمال از دولت و حکومت کشور نیست. دولت و حکومت در ایران بمانند بسیاری از دولت‌های کشورهای دیگر، صدها نه بلکه هزاران ضعف و نارسایی و ناکارآمدی دارد که هیچ‌کس بهتر از مردم ایران به آنها واقف نیست. ولی نبایستی گذاشت که مشکلات و ناکارآمدی‌های داخلی، باعث چشم بستن به ظلم و بی‌عدالتی استعمارگران عالم در حق کشورمان گردد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۶ شهریور ۱۳۹۷مقام‌های آمریکایی: شرکت‌ها در حال ترک بازار ایران هستند
۲۶ شهریور ۱۳۹۷مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!
۲۶ شهریور ۱۳۹۷چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟
۲۴ شهریور ۱۳۹۷اتحادیه اروپا: برای ادامه همکاری با ایران در بخش‌های مهم از جمله «نفت» در تلاشیم
۲۴ شهریور ۱۳۹۷آمریکا یک شرکت را به اتهام ارتباط با شرکت هواپیمایی «ماهان» تحریم کرد
۲۴ شهریور ۱۳۹۷واشنگتن‌پست: وزیر خزانه‌داری آمریکا روشی بکر برای مقاومت علیه سیاست‌های ترامپ درباره ایران یافت
۲۳ شهریور ۱۳۹۷خزانه‌داری آمریکا: عربستان و اسرائیل به ما برای تحریم ایران کمک می‌کنند
۲۱ شهریور ۱۳۹۷هشدار روسیه در مورد تبعات تحریم نفتی ایران
۲۱ شهریور ۱۳۹۷کدام تحریم‌‌ها بیشترین ضربه را به اقتصاد ایران می‌زند؟   
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ای‌.تی.آر هفت هواپیمای سفارشی ایران‌ایر را به دیگران می‌فروشد
۱۹ شهریور ۱۳۹۷جزئیات تحرکات وزیر انرژی آمریکا ضد ایران در ریاض و مسکو
۱۹ شهریور ۱۳۹۷آمریکا شرکت های دارویی را از معامله با ایران می ترساند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۸۸۰۱۰۷:۲۱:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
کار مهاجرت از نخبگان و پزشکان به امریکا و کانادا رسیده است به افراد معمولی که برای فرار از شرایط فعلی حتی به آذربایجان و گرجستان می روند ، چرا از تریبون داران و قدرتمندان داخلی نمی خواهید کاری کنند ،
ناشناس۵۳۸۹۵۳۰۹:۴۴:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
آن زمان هم که پول بلوکه نشده بود و سوئیفت آزاد بود 150 میلیارد پول بلوکه شده آزاد شده بود و صادرات به قبل از تحریم ها برگشته بود بر مردم همان سیاست تحریمی را خود مقامات ایران اعمال می کردنند و مردم هیچ چیز از این پولها ندیدند قیمت دلار را مقامات گران و 3700 تومان می فروختند بجای 1200 تومان بیایند از چه تریبونی از چی دفاع کنند؟!
ناشناس۵۳۹۰۸۱۱۰:۵۵:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
دوست عزیز پایین آمدن دلار در آن شرایط از 3700 به 1200 تومان ضرر به صادرات غیرنفتی کشور محسوب میشد..کشور ما باید تولید کننده صادرات محور شود کاری که چین و اخیرا هند کردند تا کشور خود را توسعه یافته کنند..با پایین آمدن قیمت دلار واردات و قاچاق رونق میگیرد که سمی مهلک برای تولید داخل است...البته نرخ فعلی دلار نیز صد در صد غیر منطقی است.
ناشناس۵۳۹۷۵۸۱۴:۴۹:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
نویسنده محترم! لابد شوخی می کنید دیگه؟ منظورتون از نوشتن این مطلب شوخی بود؟ چون انصافا دقایقی را خندیدم. خدائیش بخش عمده ای از مسئولین، نه به نظر برخی عزیزان و بزرگواران اندکی و قلیلی از مسئولین، بله بخش اعظم و بسیار بزرگی از مسئولین واقعا جایی برای حمایت نگذاشته اند. ببنید آرمان ها و شعارهای انقلاب با وضعیت موجود چند درصد، یا چند درجه انحراف دارد. وجداناً منصفانه ارزیابی کنید. ما ملتی مسلمان هستیم، ما با اسلام مشکل نداریم و از عمق وجود به آن ایمان داریم. ما با مسئولین و سردمداران مسلمان نما مشکل داریم.
ناشناس۵۳۸۸۱۲۰۷:۳۳:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
پس وظیفه مسئولین چیه که با سیاست های اشتباه مردم را به فلاکت برده اند؟؟؟؟؟ مردمی بانی این سیاست ها هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تبریزی۵۳۸۹۵۵۰۹:۴۵:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
وظیفه مردم در مقابل بی کفایتی و ظلم مسئولین چیه؟
ناشناس۵۳۸۹۹۷۱۰:۰۶:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مشخص هست که مردم باید چکار کنند
ناشناس۵۳۸۸۱۷۰۷:۳۸:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
نیازی به پیچیدن چنین نسخه ای نیست راه علاج برداشتن شکاف عمیق اجتماعی است که وحدت واتحاد ملی را به خطر انداخته دنیای رسانه وشبکه ها از مرزها زمان درازیست که عبورکرده با اجرای عذالت بخصوص در مسائل اقتصادی میتوان تریبونها راتصاحب کرد...
ناشناس۵۳۸۸۲۲۰۷:۵۱:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اگر این آدم ها تریبون جهانی در اختیارشون قرار گرفته بخاطر همین سکوت و انفعالی بودنشان نسبت به ایران و ایرانیست.
ناشناس۵۳۸۸۲۴۰۷:۵۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
چه کسانی باعث ایجاد تحریمها شدند؟
ناشناس۵۳۸۸۵۳۰۸:۱۹:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
برا چی بیان دفاع کنند؟؟؟ شما ها کی از اینا دفاع کردین که الان توقع همصدایی دارید؟؟
ناشناس۵۳۸۸۵۸۰۸:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
ایرانیان خارج از کشور عزیز دل بسیاری از ما هستند ولی اگر حکومت به دنبال اصلاح امور ایران است باید به همین هشتاد و یک میلیون شهروند عادی و گمنام ایران تکیه کند. تا وقتی مردم ایران را درنیابید کمک چند دانشمند و هنرمند به حال مملکت سودی نخواهد داشت.مگر اینکه اصلا دنبال بهانه جدید برای کوبیدن سلبریتی ها باشید که آن هم برای مردم نان و آب نمی‌شود.
ناشناس۵۳۸۸۹۱۰۸:۵۰:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
بسیاری از ایرانی هایی که به خارج می روند و حتی به عنوان نماینده سازمانهای دولتی هیچ اعتقادی به اسلام و انقلاب و ایران ندارند و شیفته و واله غرب هستند. آنها غرب را تماما حسن و خوبی و دین را تماما شر و بدی می دانند. هیچ گاه از ما حمایت نمی کنند بلکه برعکس علیه ما هم حرف می زنند. این در حالی است که افراد انقلابی بسیاری با وجود شایستگی و توانمندی هیچ گاه فرصت حضور در میادین بین المللی را نمی یابند. این هم از مظلومیت های نظام ماست.
ناشناس۵۳۹۰۸۰۱۰:۵۵:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اگر دوستان ما به غرب رفتند اصلا شیفته غرب هم نبودد و به دنبال یک کاری چیزی اونجا رفتند خود دوستان شما و فرزندان بسیاری ا مسئولان هم در غرب هستند غرب شیفتگی نداره اونجا باید کار کنی تا زندگی کنی
ناشناس۵۳۸۸۹۹۰۸:۵۶:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سلام. اگر این عزیزان دل در گرو ایران داشتند جلای وطن نمی کردند و می ماندند.
ناشناس۵۳۸۹۸۹۱۰:۰۳:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
یعنی تحصیل کرده ای که بیکار است و هیچ چایگاهی هم در جامعه خود ما ندارد باید بماند تا در بیکاری و فقر بمیرد؟ بسیاری دکترا من میشناسم کاملا بیکار هستند به نظر شما چکار باید کنند؟
ناشناس۵۳۹۰۶۷۱۰:۵۰:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اکثرا فراری شده اند و جرات بازگشت ندارند شما خوبی ؟؟ شما توی این مملکت زندگی می کنی ؟؟
ناشناس۵۳۹۲۱۲۱۱:۴۷:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
حرف بی ربط وقتی شغل فقط برای خودی ها هست هیچ کس در کشور نمی ماند
ناشناس۵۳۹۰۵۷۱۰:۴۵:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سیستم اگر میخواهد دوام داشته باشد باید خود اصلاح باشد وکوچکترین اشکال وانحراف را بدون فوت وقت اصلاح کند
ناشناس۵۳۹۲۳۴۱۱:۵۴:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
متاسفانه با بستن انگ های مختلف اکثر روشنفکران رو از کشور دور کرده اند. همین آدم ها که ازشون انتظار دارید چه رفتاری باهاشون کردین؟ هر کسی حرفی از گشایش آزادی مدنی می زند با برچسب وطن فروش باهاش برخورد می شود و از کشور فراری می شود. یادتان هست که کارشناسی که برای محیط زیست آمده بود چه جوری فراری داده شد. خب منافع تعدادی در این است که روشنفکران از کشور خارج شوند یا سکوت پیشه کنند تا آنها بتوانند جیب هایشان را پرکنند
علی۵۳۹۴۱۷۱۲:۴۷:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
آخه ما وقتی خودمون تریبون نداریم 4 تا دانشجویی که برای کار و تحصیل با مشکلات فراوان اونجا زندگی میکنند، بیان برای ما چکار کنند؟ اونایی که خارج هستند از بودنشون آنچنان راضی نیستند و مسبب نبودن خود را همین سیاست های غلط می دانند بعد بیان تریبون ما بشوند؟ حرفایی میزنیدا.
ناشناس۵۳۹۴۶۷۱۳:۰۱:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
عالیه مرتب ادرس غلط بدید وداستان تکراری من نبودم من نبودم وتقصیرا روبندازین گردن دیگری لطفا دست برداریدتاکی؟واقعاحیف این مملکت واین ملت خوش باورونجیب
ناشناس۵۴۰۳۱۲۱۹:۵۲:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
این مهریه های سنگین ظلم به مردم نیست؟ در کجای دنیا بخش زیادی از مردها در عمل مجبورن مهریه بسیار بیشتر از داراییهاشون تقبل کنن و هروقت زن بخواد اونها رو میندازه زندان؟ دلیلش هم اینه که زنها محدودیتهایی دارن مثل نداشتن حق طلاق و غیره که باشرایط امروز جامعه سازگار نیست؟
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 3. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

 4. ظریف: با تصویب FATF همه مشکلات حل نمی‌شود

 5. سقوط تیر برق بر روی دسته سینه زنی در لار/۳ کشته و مصدوم

 6. روشن:اگر قائدی و اسماعیلی ستاره هستند فاتحه فوتبال را بخوانیم/پیراهن استقلال شده اسباب بازی!

 7. جزئیات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه/ مالباختگان ثامن منتظر باشند

 8. چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 9. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 10. پیکر طلبه مشهدی در مشهد تشییع شد

 11. آیفون ۱۰ اس مکس؛ سنگین‌ترین آیفون

 12. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 13. آئین مشعل گردانی در دولت آباد تهران  

 14. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 15. زنگنه در نشست اوپک شرکت نمی‌کند

 16. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 17. عباس(ع)، جوانمردی که امان‌نامه را نپذیرفت

 18. رشد اقتصادی به 1.7 درصد کاهش یافت

 19. آخرین اشتباه قذافی چه بود؟

 20. طوفان در استان گلستان/ شکسته‌شدن درختان و تیرهای برق در گرگان+ تصاویر

 21. 4 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شدند+برنامه مسابقات

 22. تامین مالی پروژه‌های نیمه‌تمام با ابزار صندوق سرمایه‌گذاری پروژه

 23. بیش از پنج میلیون کودک یمنی در معرض قحطی هستند

 24. حمله یک خودرو به عزاداران حسینی در لندن+عکس

 25. اختلاف خانوادگی در کلاردشت قربانی گرفت

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 3. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 6. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 7. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 8. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 9. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 10. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 11. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 12. بازیگر مشهور آمریکایی در مراسم عزاداری امام حسین (ع)  

 13. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 14. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 15. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 16. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 17. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 18. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 19. روحانی اول مهر ماه به نیویورک سفر می کند

 20. کیف ضد گلوله+عکس

 21. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 22. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 23. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 24. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 25. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 7. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 8. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 9. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 15. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 18. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 19. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 20. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 21. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 22. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 23. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 24. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 25. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

پربحث‌های اخیر

 1. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

 2. ظریف: با تصویب FATF همه مشکلات حل نمی‌شود

 3. چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 4. پیکر طلبه مشهدی در مشهد تشییع شد

 5. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 6. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 7. زنگنه در نشست اوپک شرکت نمی‌کند

 8. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 9. آخرین اشتباه قذافی چه بود؟

 10. بیش از پنج میلیون کودک یمنی در معرض قحطی هستند

 11. حمله یک خودرو به عزاداران حسینی در لندن+عکس

 12. ماکرون با ترامپ و روحانی در سازمان ملل دیدار می‌کند

 13. یک شاهزاده مطرح به جمع مخالفان بن‌سلمان در لندن پیوست

 14. فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه از هوادریای بوشهر بازدید کردند

 15. اما و اگرهای الحاق ایران به FATF

 16. اعلام جرم علیه رئیس‌جمهوری سابق آرژانتین به اتهام فساد

 17. احمد خاتمی: فساد اقتصادی منکر بزرگی است

 18. استقبال دبیرکل سازمان ملل از توافق مسکو و آنکارا درباره ادلب

 19. توافق دو کره برای میزبانی مشترک المپیک 2032

 20. از توافق درباره «ادلب»، استقبال می‌کنیم

 21. چند مدیر بازنشسته باید از شهرداری خداحافظی کنند؟

 22. «نصرالله» مردم را به تجدید بیعت با امام حسین (ع) فراخواند

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های دیروز

 1. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 2. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 3. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 4. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 5. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 6. کیف ضد گلوله+عکس

 7. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 8. دلار ۱۴۰۰۰ تومانی پروژه است  

 9. ظریف: یکشنبه آینده به نیویورک می‌روم

 10. پشت پرده انتصاب «سیف» از زبان نماینده مجلس؛ حاشیه امن روحانی برای مشاورش

 11. پدر شهید احمدی روشن: هیچ مذاکره‌ای با آمریکای جنایتکار نداریم/ با پیروی از ولایت از گردونه‌های سخت عبور می‌کنیم

 12. سفیر جدید ایران در سئول انتخاب شد/سفیر جدید ایران در کره جنوبی کیست؟

 13. کدخدایی: شورای نگهبان میزان شایستگی نامزدها را اعلام نمی‌کند

 14. استقبال سخنگوی وزارت امور خارجه از توافق سوچی در مورد ادلب سوریه

 15. باهنر: لاریجانی موافق برخی استیضاح‌ها بود/دولت فرمانده اقتصادی نیاز دارد

 16. حجت‌الاسلام آقاتهرانی: از تحریم‌ها نترسید و مردم را نترسانید

 17. ترور توییتری علیه ایران توسط منافقین

 18. استعلام وزارت کشور درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان

 19. آئین‌نامه مجلس برای نحوه معرفی وزرا از سوی رئیس‌جمهور تغییر کرد +جزئیات

 20. روزنامه آرمان: هزینه اربعین عین سود است

 21. دستور جهانگیری برای بررسی دقیق حادثه تصادف اتوبوس

 22. وزیر راه و شهرسازی به مجلس احضار می‌شود

 23. روایتی از شیوه برخورد آیت‌الله خزعلی با فرزندش

 24. اسکای نیوز: ایران توییتر را به سانسور یک جانبه متهم کرد

 25. «قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» ابلاغ شد

پربحث‌های هفته

 1. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 2. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 3. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 4. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 5. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 6. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 7. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 8. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 9. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 10. ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

 11. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 12. «حسین فریدون» امروز از پایان نامه دکترای خود دفاع می‌کند

 13. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 14. این آمارها حقیقت دارد

 15. احمدی‌نژادیزه شدن روحانی/ حاشیه های عزاداری لاکچری در جایگاه وی آی پی/ پشت پرده شغل جدید سیف/ پرسش روزنامه اصولگرا از رئیسی/ اعتراض یک روحانی به صادق زیباکلام

 16. پاسخ علی علیزاده به خبرنگار روزنامه ایران در مورد دریافت پول از «من و تو»  

 17. آیا توصیه‌های حضرت امام (ره) درباره «زیّ طلبگی» VIP نشینی را هم در بر می‌گیرد؟

 18. قالیباف: نگوئیم مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل می‌کنند

 19. نمایندگان در نامه به روحانی: آخوندی را عزلش نکنید استیضاح می‌کنیم/ دغدغه‌ای برای مسکن مردم ندارد

 20. تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

 21. ایران با استفاده از چه ابزاری تنگه هرمز را می بندد؟ + عکس

 22. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 23. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 24. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 25. واکنش کاربران فضای مجازی به "VIPنشینی" فرزند سیدحسن خمینی

آخرین عناوین