در برنامه پایش مطرح شد؛ پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

گروه اقتصادی الف،   3970529068 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک کارشناس سیاستگذاری حوزه سلامت اعتقاد دارد فرار مالیاتی پزشکان در حال حاضر بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش الف، حسین بانکی کارشناس سیاستگذاری حوزه سلامت شب گذشته در برنامه پایش در مورد فرار مالیاتی پزشکان گفت : موضوعی مهمی که در کنار لزوم راه اندازی کارتخوان در مطب ها وجود دارد این است که پزشکان مالیات خود را به طور کامل نمی دهند و سازمان مالیاتی در این بین انفعال دارد. باید بدانیم مبلغی که به عنوان مالیات از پزشکان باید اخذ شود چقدر است. در حال حاضر تعداد پزشکان متخصص در کشور 46 هزار و 600 پزشک هستند، ما در اینجا فرض می کنیم 40 هزار پزشک متخصص داریم .

وی افزود : درآمد ماهیانه این پزشکان متخصص را 50 میلیون تومان لحاظ می کنیم که در مجموع یک سال میزان درآمد سالیانه پزشکان متخصص 24 هزار میلیارد تومان است. برای دندان پزشکان که تعداد آن ها 28 هزار نفر است مبلغ ماهانه را 30 میلیون تومان در نظر می گیریم که مجموع درآمد سالیانه دندان پزشکان 10 هزار میلیارد تومان شد. با این احتساب مجموع درآمد سالیانه دندان پزشکان و پزشکان متخصص 34 هزار میلیارد تومان است .

این کارشناس گفت: اگر درصد مالیات را 20 درصد در نظر بگیریم، البته میزان مالیات باید بیشتر از 20 درصد و حدود 35 درصد باشد که در محاسبات خود 20 درصد گرفتیم. مقدار مالیاتی که دندان پزشکان و پزشکان متخصص باید بپردازند 6 هزار و 800 میلیارد توممان است.

وی گفت: در حال حاضر طبق اظهار نظر رئیس سازمان مالیاتی می بایست از پزشکان 700 میلیارد تومان مالیات اخذ شود که با رقم محاسباتی ما فاصله زیادی دارد و نمی دانم مبنای محاسبه آقای تقوی نژاد چیست؟ پزشکان همین مالیات مورد نظر رئیس سازمان مالیاتی را نیز نمی پردازند و در حال حاضر  سالیانه 150 میلیارد تومان مالیات می دهند که رقم بسیار کمی است.

بانکی در پایان تصریح کرد: نکته مهم اینکه در محاسبات بالا مالیات تعداد  80 هزار پزشک عمومی را نیاورده ایم . 6 هزار 800 میلیارد تومان فرار مالیاتی کشور معادل یارانه یک سال 12 میلیون ایرانی و وام ازدواج برای 450 هزار زوج جوان است .

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۸ شهریور ۱۳۹۷واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!
۴ شهریور ۱۳۹۷فرار مالیاتی ۵ تا ۷۶ میلیون تومانی برخی پزشکان
۳ شهریور ۱۳۹۷وزیر بهداشت تقصیر فرارمالیاتی پزشکان را به دوش سازمان مالیاتی انداخت + فیلم
۲ شهریور ۱۳۹۷قاضی‌زاده هاشمی خطاب به تقوی‌نژاد: پس شما چه کاره اید؟ به شما حقوق می‌دهند برای اینکه مالیات بگیرید/ به ما نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار ارز داده شد/ برخی نور چشمی هستند و مالیات نمی‌دهند
۱ شهریور ۱۳۹۷پزشک؛ آرامش بخش روح و جان
۳۰ مرداد ۱۳۹۷واکنش وزیر بهداشت به اتفاقات مدرسه فیضیه
۳۰ مرداد ۱۳۹۷رقم چشمگیر فرار مالیاتی پزشکان
۲۶ مرداد ۱۳۹۷واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان
۲۴ مرداد ۱۳۹۷وزیر بهداشت: تامین داروی بیماران خاص با مشکلی مواجه نیست
۲۳ مرداد ۱۳۹۷نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان
۲۲ مرداد ۱۳۹۷سخنگوی وزارت بهداشت: شرمنده‌ام که بعضی مطب‌ها کارتخوان ندارند
۲۲ مرداد ۱۳۹۷پشت پرده مطب‌های بدون کارتخوان چیست؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۰۳۵۴۳۱۱:۵۳:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
مطهری که نخود هر آشی می شود و صادقی هم که دائما تهدید به افشاگری می کند، چه شده که از این تخلف بزرگ براحتی عبور می کنند و لب باز نمی کنند؟
ناشناس۵۰۳۸۷۲۱۳:۴۵:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
اکثر پزشکان شاغل در کشور با امکانات تحصیل رایگان موفق به تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شده اند. اینکه پزشکان مملکت ما از درآمد خوبی برخوردار باشند هیچ نکته منفی نیست ولی اینکه از اونها متناسب با درآمدی که دارند مالیات گرفته نمیشه فقط و فقط بی مسئلولیتی هست. درآمد در ایران زندگی در کانادا و کشورهای اروپائی این خیلی تاسف بار هست. بهداشت و درمان باید کاملا دولتی باشه و همه آحاد مردم باید به امکانات پزکشی ودرمانی مناسب دسترسی داشته باشند. دولت و سازمان های مسئول باید ارتباط مالی بین بیمار و پزشک رو قطع کنند در این صورت امکانات درمانی به تناسب در تمام نقاط کشور توزیع خواهد شد.
ناشناس۵۰۴۷۴۳۱۸:۴۶:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۹
مگه بقیه رشته ها پولی هست .شما هم درس میخوندی پزشک می شدی . هروقت از دلال بی سواد که با یک‌تلفن میلیاردی معامله میکنه مالیات گرفتن بعد بیان سروقت قشر تحصیل کرده
محسن دلیری خواجه۵۰۴۸۶۹۲۰:۵۳:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۲۹
فرار مالیاتی پزشکان با درامد هنگفتی که دارند محرز است ولی متاسفانه به هر دلیلی نه اداره مالیاتی عزمی برای محاسبه دقیق مالیات دارند و نه پزشکان تمایلی برای اظهار صادقانه درامد بنده منشی یکی از پزشکان قلب و عروق شهرستان های اطراف تبریز می باشم ولی متاسفانه پزشکی که درامد بالای 150 میلیون در ماه فقط از مطب خودش دارد (از سایر درآمدهایش بی اطلاعم) مالیات قطعی که در خرداد ماه 97 برای عملکرد سال 96 برای درامد اظهاریش پرداخت کرد حدود 900 هزار تومان بود که از مالیات سالانه یک کارمند ساده هم کمتر است.
ناشناس۵۰۴۹۴۹۲۱:۴۴:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
درس خوندن با انسان شدن متفاوت هست کسی که دنبال پول هست باید می رفت دنبال همون دلالی که شما گفتید دلالی با سلامت و جان انسان ها زیبنده یک آدم تحصیل کرده نیست.
ناشناس۵۰۵۲۵۸۰۱:۱۴:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۳۰
روزی که من مهندسی خواندم، مهندس شدن کمتر از پزشکی نبود. استعدادم هم از دوستان پزشکم بیشتر نباشد، کمتر نیست. حالا اگر به مدد نابودی صنعت ملی و تولید انبوه مهندسان کم سواد، مهندسی جایگاه قبلی خود را از دست داده، به معنی کم دانشی و کم استعدادی فارغ التحصیلان رشته های غیر پزشکی نیست. دیگر اینکه از وضعیت اسفناک جامعه پزشکی و گسترش کم سوادی در آنها بی خبر نیستم. اما نکته نهایی درباره استدلال شماست. چون دیگرانی هستند که از جیب ملت ایران دزدی می کنند شما هم مجاز به سرقت اموال عمومی هستید؟ بی هیچ شکی باید با شفافیت مالی جلوی فساد اقتصادی را گرفت و از هر جایی که شروع شود و ادامه پیدا کند خوب و مبارک است. قبیح و زشت است که کارگر مظلومی که در آمدی ده ها برابر کمتر از شما دارد مالیات دهد و خرج امنیت و تحصیل شما را تامین کند اما شما چون می توانید از جیب ملت سرقت کنید، حق مردم را ندهید.
ناشناس۵۰۴۴۴۲۱۶:۳۶:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
فقط وضع اینها خوبه و متاسفانه در حال خارج کردن سرمایه ملی و مالیاتهای نداده از کشورند
ناشناس۵۰۴۵۵۱۱۷:۱۹:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
;کل این مالیات معادل یکبار اختلاس یک آقازاده هست.
حسن۵۰۳۶۳۸۱۲:۲۸:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
پزشکان به این هدف از مالیات فرار می کنند و حداکثر پول رو از مریضها می گیرند که چند میلیون دلار فراهم کنند و برن خارج.
ناشناس۵۰۴۰۲۶۱۴:۲۵:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۲۹
هدف شون رو از کجا فهمیدی؟ مگر علم غیب داری؟‌هدف شون به خودشون مربوطه. اون چیزی که به ما ملت مربوطه اینه که مالیات نمیدن. اما ما مالیات میدیم.
ناشناس۵۰۴۵۳۷۱۷:۱۲:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
بیشتر ارز کشور توسط قشر ثروتمند خارج می شود از جمله پزشکان برای تفریح و بیزینس دلارهای کشور را خارج می کنند و در ترکیه و. .. املاک می خرند
ناشناس۵۰۳۶۳۹۱۲:۲۹:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
بیشترین ظلم رو تو این کشور، پزشک ها به مردم می کنن.
ناشناس۵۰۳۷۱۰۱۲:۵۰:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۲۹
میگی مردم چیکار کنند؟؟؟ این خبر عین اینه که تیتر بزنی مملکت قانون نداره که البته نداره
ناشناس۵۰۳۷۱۳۱۲:۵۱:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
طرح سلامت اقاي وزير براي پركردن جيب پزشكان بود كجاي دنيا يك پزشك اينقدر درامد داردكارتخوان رو هم براي ندادن ماليات نميذارن بايد كارتخوان در مطبها اجباري باشه كجا ميخوان برن بهتر از اين مملكت گل وبلبل
ناشناس۵۰۳۷۵۰۱۳:۰۲:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
از گلوی نامبارک پایین نره :|
ناشناس۵۰۳۹۱۴۱۳:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۲۹
دوستان اصلا غصه نخورین. فردا آقای وزیر تشریف میارن ویک جوری از پزشکان دفاع می کنن که همه ملت سر تعظیم وعذرخواهی فرود میارن. یادتونه وقتی پرستاران محترم و زحمت کش اعتراض کردن چطور بی ادبانه و توهین آمیز از وزیر پاسخ شنیدن. البته این رسم وزرای آقای روحانی هست که همه شون با این فضاحت هایی که به بار میارن مرتب هم از ملت طلب کارند.
ناشناس۵۰۴۴۷۶۱۶:۴۷:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
پرستارها هم از اونا بی مسئولیت ترند
ناشناس۵۰۳۹۵۰۱۴:۰۴:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
کشوری که بیمار باشه و پزشکان به جای مهندسین پر درامد باشند پیشرفت نمیکنه
ناشناس۵۰۴۰۱۴۱۴:۲۳:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
در عوض جورشون رو کارگران و کارمندان می کشند.ولی کاش به همین قانع بودند و برای درامد بیشتر با داروخانه ها، فروشندگان تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهها گاوبندی نمی کردند و الکی مردم رو دنبال آزمایشات اضافی یا خرید دارو ،مکمل و تجهیزات اضافی نمی فرستادند. هر دکتر میگه من فقط فلان ازمایشگاه یا تجهیزات را قبول دارم
ناشناس۵۰۴۰۳۸۱۴:۲۸:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
همه نارضایتی‌ها از پزشکان به سازمان نظام پزشکی مرتبط است. باید نهادی به غیر از سازمان نظام پزشکی تحت نظر قوه قضاییه شکل بگیرد و بدن تخصصی خود را رشد دهد که توان قضاوت در مورد تخلفات (اعم از مالیاتی و قصور و غیره) را داشته باشد. سازمان نظام پزشکی حافظ تمام عیار منافع پزشکان است و هیچ وقت قرار نیست هیچ پزشکی را محکوم یا مواخذه کند. چون در این صورت انسجام صنفی شان به هم میخورد. اگر انسجام صنفی شان به هم بخورد نخواهند توانست در مملکتی که پروفسور پایه ۳۰ ماهی ۸-۹ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، یک جراح از مرتبه ۵۰۰ میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد.
ناشناس۵۰۴۱۲۳۱۴:۵۳:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
متاسفم برای این جماعت. طرفیت رشته های پزشکی و تخصص را بالا ببرید تا انحصار شکسته شود
ناشناس۵۰۴۲۰۷۱۵:۲۲:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۹
شما حاضرید بروید مطب دکتر با دیپلم قبولی ده و یازده
ناشناس۵۰۴۱۶۱۱۵:۰۵:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
جورش را کارمندان بدبخت دولت و کارگران زحمتکش می کشند؟
ناشناس۵۰۴۱۸۷۱۵:۱۵:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
چه خوب فقط پزشکان و‌دندانپزشکان فرار مالیاتی دارند
علیرضا۵۰۴۲۰۵۱۵:۲۰:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
واقعا باید متاسف شد برای این کارشناسی . ۱-تعدادزیادی از پزشکان متخصص در سیستم دولتی کار میکنند که مالیات اونها رو دولت میگیره. ۲- تعداد دیگه ای در رشته هایی هستند مثل عفونی و اطفال و نورولوژی که حداکثر در بهترین حالت ۱۰ میلیون درآمد ماهانه دارند.۳- مالیات ۲۰درصد نیست بلکه تا مبلغ ۷ میلیون بصورت ۱۰ درصد محاسبه میشه ۴- محاسبه مالیات بر اساس تعداد نسخه هایی است که از سازمانهای بیمه گر به دارایی ارسال میشه و اگر پزشک قرارداد نداشته باشه بر اساس تعداد بیمارانی است که کارشناس دارایی اعلام میکنه. بنابراین داشتن کارتخوان یا نداشتن هیچ تاثیری در مقدار مالیات نداره. بهتره این کارشناس عاقل! نهادها و سازمانها و آستانها و ... که درآمد بیشتری از کل پزشکان دارند و به اندازه یک درصد جامعه پزشکی برای این مملکت مفید نیستند رو بررسی کنه و اگه جرات داره مالیات نداده اونها رو اعلام کنه. چند سالی میشه هر وقت مشکلات مملکت زیاد میشه پزشکان مورد حمله قرار میگیرند تا حواس مردم پرت بشه. راستی این کارشناس اصلا میدونه یک متخصص چند سال زحمت کشیده. جالبه هیچکس سالهای تحصیل و طرح دوره عمومی و تخصص و تاخیر ۱۳ ماهه پرداخت کارانه و...رو محاسبه نمیکنه. آیا این کارشناس حاضره مثل پزشک ساعت ۴ صبح بیمار رو ویزیت کنه و ۱۳ هزار تومن ۱۳ ماه بعد دریافت کنه. شاید حمله به پزشکان برای کسانیکه بدنبال کسب شهرت هستند وسیله خوبی باشه ولی این افراد باید بدونند با این کار ابلهانه اعتماد پزشک و بیمار رو از بین میبرند و کسانی که بیشتر ضرر میکنند مردم هستند
ناشناس۵۰۴۲۱۳۱۵:۲۶:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
این آقا از کجا فهمیده هر متخصص ۵۰ میلیون و هر دندانپزشک ۳۰ میلیون درامد داره یاد اونی افتادم که با خودش تصور میکرد اگه یه دبه روغن رو بفروشه وبعد با پولش گوسفند بخره و همینطور روغنش زیادتر و گوسفند بیشتر چه و چه که یه دفعه زد دبه روغن رو شکوند همونی هم که داشت بر باد رفت
ناشناس۵۰۴۲۲۸۱۵:۳۲:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
درامد پزشکان مورد نظر را کم محاسبه کردید حداقل درامد میباشد پزشکی که من مراجعه میکنم حدود 60نفررا ویزیت میکنند که میشود روزانه 3600000تومان وماهانه 70000000تومان فقط درمطب تدریس دردانشگاه وکار دربیمارستان راهم اضافه کنید به قول اقای پزشکیان سر بفلک میکشد .
ناشناس۵۰۴۲۵۰۱۵:۳۹:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
وزیر اقتصادی که نتواند از پر درآمدترین طبقات جامعه مالیات بگیرد باید خودش و رئیس دولت را وادار به عذرخواهی از ملت کند و هردو با کمال فروتنی استعفا کنند برن استراحت.
جواهری۵۰۴۵۳۴۱۷:۱۰:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
جناب بانکی برچه مبنایی ودلایلی درامد هارا محاسبه کرده اید لطفا توضیح دهید
ناشناس۵۰۴۵۶۸۱۷:۲۶:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
خیلی خوبه که وقتی مشکلات کشور فوران میکنه ی نوع خبر پزشکی متناسب کار کنیم.بالاخره لازمه استرس مردم رو روی یک گروه گذاشت.خدا رو شکر که همه مملکت مالیات ده هستن و همه پزشکان فراری مالیات و درامدها رو هم که قطعا درست حساب کردیم و میکنیم
علی۵۰۵۲۲۵۰۰:۳۱:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۳۰
هرپزشک متخصص ماهی ۵۰ میلیون درآمد؟باویزیت ۳۸ هزارتومانی و۲۵ روز کاردرماه میشه روزی ۵۲ تامریض یعنی تمام پزشکان متخصص روزی ۵۲ تامریض تومطبشون میبینن؟اینجوری آماردادن خیلی دوراز انصافه
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 3. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

 4. ظریف: با تصویب FATF همه مشکلات حل نمی‌شود

 5. سقوط تیر برق بر روی دسته سینه زنی در لار/۳ کشته و مصدوم

 6. روشن:اگر قائدی و اسماعیلی ستاره هستند فاتحه فوتبال را بخوانیم/پیراهن استقلال شده اسباب بازی!

 7. جزئیات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه/ مالباختگان ثامن منتظر باشند

 8. چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 9. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 10. پیکر طلبه مشهدی در مشهد تشییع شد

 11. آیفون ۱۰ اس مکس؛ سنگین‌ترین آیفون

 12. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 13. آئین مشعل گردانی در دولت آباد تهران  

 14. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 15. زنگنه در نشست اوپک شرکت نمی‌کند

 16. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 17. عباس(ع)، جوانمردی که امان‌نامه را نپذیرفت

 18. رشد اقتصادی به 1.7 درصد کاهش یافت

 19. آخرین اشتباه قذافی چه بود؟

 20. طوفان در استان گلستان/ شکسته‌شدن درختان و تیرهای برق در گرگان+ تصاویر

 21. 4 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شدند+برنامه مسابقات

 22. تامین مالی پروژه‌های نیمه‌تمام با ابزار صندوق سرمایه‌گذاری پروژه

 23. بیش از پنج میلیون کودک یمنی در معرض قحطی هستند

 24. حمله یک خودرو به عزاداران حسینی در لندن+عکس

 25. اختلاف خانوادگی در کلاردشت قربانی گرفت

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 3. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 6. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 7. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 8. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 9. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 10. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 11. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 12. بازیگر مشهور آمریکایی در مراسم عزاداری امام حسین (ع)  

 13. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 14. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 15. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 16. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 17. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 18. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 19. روحانی اول مهر ماه به نیویورک سفر می کند

 20. کیف ضد گلوله+عکس

 21. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 22. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 23. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 24. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 25. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 7. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 8. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 9. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 15. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 18. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 19. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 20. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 21. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 22. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 23. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 24. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 25. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

پربحث‌های دیروز

 1. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 2. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 3. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 4. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 5. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 6. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 7. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 8. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

 9. بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی فرهنگیان

 10. تب تقاضای مسکن بی کیفیت بالا رفت

 11. قیمت خودرو در بازار امروز/ استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

 12. قیمت طلا، دلار، سکه و ارز در بازار امروز

 13. کالاکارت به جنگ تورم می‌رود

 14. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 15. خرید و فروش نوشت‌افزار پایین‌تر از حد انتظار

 16. عربستان: دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

 17. وزیر انرژی روسیه: قیمت بالای نفت موقتی و ناشی از تحریم‌هاست

 18. چرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!

 19. درخواست بازنگری دستمزد در شورای عالی کار

 20. تخم‌مرغ یکساله ۶۰ درصد و گوشت قرمز ۴۷ درصد گران شد

 21. تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 22. میلیاردها دلار ارز صادراتی ۴۲۰۰ تومانی به کشور بازنگشت؟

 23. ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان/ پایان داستان آقازاده‌ها در دستگاه‌های دولتی

 24. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 25. ترامپ پس از وضع تعرفه، باز هم چین را تهدید کرد

پربحث‌های هفته

 1. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 2. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 3. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 6. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 7. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 8. بازار مسکن در رکود و مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها

 9. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 10. نوبخت: ۱۲ برنامه برای مقابله با تحریم‌ها داریم که یکی از آنها تنظیم بازار ارز است

 11. به خودمان رحم کنیم

 12. این آمارها حقیقت دارد

 13. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 14. ردپای آمریکا در اغتشاش بازار ارزی ایران

 15. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 16. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 17. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 18. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 19. پیشنهاد خودروسازان برای افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو

 20. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 21. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 22. کالا کارت می‌آید؟

 23. دو سناریوی تلخ برای اقتصاد ایران،رشد اقتصادی منفی می‌شود

 24. جریمه ۹۹۲ میلیاردی قاچاقچی ۶۰۰ کیلوگرم طلای خارجی در اردبیل

 25. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

آخرین عناوین