در برنامه پایش مطرح شد؛ پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

گروه اقتصادی الف،   3970529068 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک کارشناس سیاستگذاری حوزه سلامت اعتقاد دارد فرار مالیاتی پزشکان در حال حاضر بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش الف، حسین بانکی کارشناس سیاستگذاری حوزه سلامت شب گذشته در برنامه پایش در مورد فرار مالیاتی پزشکان گفت : موضوعی مهمی که در کنار لزوم راه اندازی کارتخوان در مطب ها وجود دارد این است که پزشکان مالیات خود را به طور کامل نمی دهند و سازمان مالیاتی در این بین انفعال دارد. باید بدانیم مبلغی که به عنوان مالیات از پزشکان باید اخذ شود چقدر است. در حال حاضر تعداد پزشکان متخصص در کشور 46 هزار و 600 پزشک هستند، ما در اینجا فرض می کنیم 40 هزار پزشک متخصص داریم .

وی افزود : درآمد ماهیانه این پزشکان متخصص را 50 میلیون تومان لحاظ می کنیم که در مجموع یک سال میزان درآمد سالیانه پزشکان متخصص 24 هزار میلیارد تومان است. برای دندان پزشکان که تعداد آن ها 28 هزار نفر است مبلغ ماهانه را 30 میلیون تومان در نظر می گیریم که مجموع درآمد سالیانه دندان پزشکان 10 هزار میلیارد تومان شد. با این احتساب مجموع درآمد سالیانه دندان پزشکان و پزشکان متخصص 34 هزار میلیارد تومان است .

این کارشناس گفت: اگر درصد مالیات را 20 درصد در نظر بگیریم، البته میزان مالیات باید بیشتر از 20 درصد و حدود 35 درصد باشد که در محاسبات خود 20 درصد گرفتیم. مقدار مالیاتی که دندان پزشکان و پزشکان متخصص باید بپردازند 6 هزار و 800 میلیارد توممان است.

وی گفت: در حال حاضر طبق اظهار نظر رئیس سازمان مالیاتی می بایست از پزشکان 700 میلیارد تومان مالیات اخذ شود که با رقم محاسباتی ما فاصله زیادی دارد و نمی دانم مبنای محاسبه آقای تقوی نژاد چیست؟ پزشکان همین مالیات مورد نظر رئیس سازمان مالیاتی را نیز نمی پردازند و در حال حاضر  سالیانه 150 میلیارد تومان مالیات می دهند که رقم بسیار کمی است.

بانکی در پایان تصریح کرد: نکته مهم اینکه در محاسبات بالا مالیات تعداد  80 هزار پزشک عمومی را نیاورده ایم . 6 هزار 800 میلیارد تومان فرار مالیاتی کشور معادل یارانه یک سال 12 میلیون ایرانی و وام ازدواج برای 450 هزار زوج جوان است .

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۰۳۵۴۳۱۱:۵۳:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
مطهری که نخود هر آشی می شود و صادقی هم که دائما تهدید به افشاگری می کند، چه شده که از این تخلف بزرگ براحتی عبور می کنند و لب باز نمی کنند؟
ناشناس۵۰۳۸۷۲۱۳:۴۵:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
اکثر پزشکان شاغل در کشور با امکانات تحصیل رایگان موفق به تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شده اند. اینکه پزشکان مملکت ما از درآمد خوبی برخوردار باشند هیچ نکته منفی نیست ولی اینکه از اونها متناسب با درآمدی که دارند مالیات گرفته نمیشه فقط و فقط بی مسئلولیتی هست. درآمد در ایران زندگی در کانادا و کشورهای اروپائی این خیلی تاسف بار هست. بهداشت و درمان باید کاملا دولتی باشه و همه آحاد مردم باید به امکانات پزکشی ودرمانی مناسب دسترسی داشته باشند. دولت و سازمان های مسئول باید ارتباط مالی بین بیمار و پزشک رو قطع کنند در این صورت امکانات درمانی به تناسب در تمام نقاط کشور توزیع خواهد شد.
ناشناس۵۰۴۷۴۳۱۸:۴۶:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۹
مگه بقیه رشته ها پولی هست .شما هم درس میخوندی پزشک می شدی . هروقت از دلال بی سواد که با یک‌تلفن میلیاردی معامله میکنه مالیات گرفتن بعد بیان سروقت قشر تحصیل کرده
محسن دلیری خواجه۵۰۴۸۶۹۲۰:۵۳:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۲۹
فرار مالیاتی پزشکان با درامد هنگفتی که دارند محرز است ولی متاسفانه به هر دلیلی نه اداره مالیاتی عزمی برای محاسبه دقیق مالیات دارند و نه پزشکان تمایلی برای اظهار صادقانه درامد بنده منشی یکی از پزشکان قلب و عروق شهرستان های اطراف تبریز می باشم ولی متاسفانه پزشکی که درامد بالای 150 میلیون در ماه فقط از مطب خودش دارد (از سایر درآمدهایش بی اطلاعم) مالیات قطعی که در خرداد ماه 97 برای عملکرد سال 96 برای درامد اظهاریش پرداخت کرد حدود 900 هزار تومان بود که از مالیات سالانه یک کارمند ساده هم کمتر است.
ناشناس۵۰۴۹۴۹۲۱:۴۴:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
درس خوندن با انسان شدن متفاوت هست کسی که دنبال پول هست باید می رفت دنبال همون دلالی که شما گفتید دلالی با سلامت و جان انسان ها زیبنده یک آدم تحصیل کرده نیست.
ناشناس۵۰۵۲۵۸۰۱:۱۴:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۳۰
روزی که من مهندسی خواندم، مهندس شدن کمتر از پزشکی نبود. استعدادم هم از دوستان پزشکم بیشتر نباشد، کمتر نیست. حالا اگر به مدد نابودی صنعت ملی و تولید انبوه مهندسان کم سواد، مهندسی جایگاه قبلی خود را از دست داده، به معنی کم دانشی و کم استعدادی فارغ التحصیلان رشته های غیر پزشکی نیست. دیگر اینکه از وضعیت اسفناک جامعه پزشکی و گسترش کم سوادی در آنها بی خبر نیستم. اما نکته نهایی درباره استدلال شماست. چون دیگرانی هستند که از جیب ملت ایران دزدی می کنند شما هم مجاز به سرقت اموال عمومی هستید؟ بی هیچ شکی باید با شفافیت مالی جلوی فساد اقتصادی را گرفت و از هر جایی که شروع شود و ادامه پیدا کند خوب و مبارک است. قبیح و زشت است که کارگر مظلومی که در آمدی ده ها برابر کمتر از شما دارد مالیات دهد و خرج امنیت و تحصیل شما را تامین کند اما شما چون می توانید از جیب ملت سرقت کنید، حق مردم را ندهید.
ناشناس۵۰۴۴۴۲۱۶:۳۶:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
فقط وضع اینها خوبه و متاسفانه در حال خارج کردن سرمایه ملی و مالیاتهای نداده از کشورند
ناشناس۵۰۴۵۵۱۱۷:۱۹:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
;کل این مالیات معادل یکبار اختلاس یک آقازاده هست.
حسن۵۰۳۶۳۸۱۲:۲۸:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
پزشکان به این هدف از مالیات فرار می کنند و حداکثر پول رو از مریضها می گیرند که چند میلیون دلار فراهم کنند و برن خارج.
ناشناس۵۰۴۰۲۶۱۴:۲۵:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۲۹
هدف شون رو از کجا فهمیدی؟ مگر علم غیب داری؟‌هدف شون به خودشون مربوطه. اون چیزی که به ما ملت مربوطه اینه که مالیات نمیدن. اما ما مالیات میدیم.
ناشناس۵۰۴۵۳۷۱۷:۱۲:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
بیشتر ارز کشور توسط قشر ثروتمند خارج می شود از جمله پزشکان برای تفریح و بیزینس دلارهای کشور را خارج می کنند و در ترکیه و. .. املاک می خرند
ناشناس۵۰۳۶۳۹۱۲:۲۹:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
بیشترین ظلم رو تو این کشور، پزشک ها به مردم می کنن.
ناشناس۵۰۳۷۱۰۱۲:۵۰:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۲۹
میگی مردم چیکار کنند؟؟؟ این خبر عین اینه که تیتر بزنی مملکت قانون نداره که البته نداره
ناشناس۵۰۳۷۱۳۱۲:۵۱:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
طرح سلامت اقاي وزير براي پركردن جيب پزشكان بود كجاي دنيا يك پزشك اينقدر درامد داردكارتخوان رو هم براي ندادن ماليات نميذارن بايد كارتخوان در مطبها اجباري باشه كجا ميخوان برن بهتر از اين مملكت گل وبلبل
ناشناس۵۰۳۷۵۰۱۳:۰۲:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
از گلوی نامبارک پایین نره :|
ناشناس۵۰۳۹۱۴۱۳:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۲۹
دوستان اصلا غصه نخورین. فردا آقای وزیر تشریف میارن ویک جوری از پزشکان دفاع می کنن که همه ملت سر تعظیم وعذرخواهی فرود میارن. یادتونه وقتی پرستاران محترم و زحمت کش اعتراض کردن چطور بی ادبانه و توهین آمیز از وزیر پاسخ شنیدن. البته این رسم وزرای آقای روحانی هست که همه شون با این فضاحت هایی که به بار میارن مرتب هم از ملت طلب کارند.
ناشناس۵۰۴۴۷۶۱۶:۴۷:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
پرستارها هم از اونا بی مسئولیت ترند
ناشناس۵۰۳۹۵۰۱۴:۰۴:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
کشوری که بیمار باشه و پزشکان به جای مهندسین پر درامد باشند پیشرفت نمیکنه
ناشناس۵۰۴۰۱۴۱۴:۲۳:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
در عوض جورشون رو کارگران و کارمندان می کشند.ولی کاش به همین قانع بودند و برای درامد بیشتر با داروخانه ها، فروشندگان تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهها گاوبندی نمی کردند و الکی مردم رو دنبال آزمایشات اضافی یا خرید دارو ،مکمل و تجهیزات اضافی نمی فرستادند. هر دکتر میگه من فقط فلان ازمایشگاه یا تجهیزات را قبول دارم
ناشناس۵۰۴۰۳۸۱۴:۲۸:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
همه نارضایتی‌ها از پزشکان به سازمان نظام پزشکی مرتبط است. باید نهادی به غیر از سازمان نظام پزشکی تحت نظر قوه قضاییه شکل بگیرد و بدن تخصصی خود را رشد دهد که توان قضاوت در مورد تخلفات (اعم از مالیاتی و قصور و غیره) را داشته باشد. سازمان نظام پزشکی حافظ تمام عیار منافع پزشکان است و هیچ وقت قرار نیست هیچ پزشکی را محکوم یا مواخذه کند. چون در این صورت انسجام صنفی شان به هم میخورد. اگر انسجام صنفی شان به هم بخورد نخواهند توانست در مملکتی که پروفسور پایه ۳۰ ماهی ۸-۹ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، یک جراح از مرتبه ۵۰۰ میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد.
ناشناس۵۰۴۱۲۳۱۴:۵۳:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
متاسفم برای این جماعت. طرفیت رشته های پزشکی و تخصص را بالا ببرید تا انحصار شکسته شود
ناشناس۵۰۴۲۰۷۱۵:۲۲:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۹
شما حاضرید بروید مطب دکتر با دیپلم قبولی ده و یازده
ناشناس۵۰۴۱۶۱۱۵:۰۵:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
جورش را کارمندان بدبخت دولت و کارگران زحمتکش می کشند؟
ناشناس۵۰۴۱۸۷۱۵:۱۵:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
چه خوب فقط پزشکان و‌دندانپزشکان فرار مالیاتی دارند
علیرضا۵۰۴۲۰۵۱۵:۲۰:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
واقعا باید متاسف شد برای این کارشناسی . ۱-تعدادزیادی از پزشکان متخصص در سیستم دولتی کار میکنند که مالیات اونها رو دولت میگیره. ۲- تعداد دیگه ای در رشته هایی هستند مثل عفونی و اطفال و نورولوژی که حداکثر در بهترین حالت ۱۰ میلیون درآمد ماهانه دارند.۳- مالیات ۲۰درصد نیست بلکه تا مبلغ ۷ میلیون بصورت ۱۰ درصد محاسبه میشه ۴- محاسبه مالیات بر اساس تعداد نسخه هایی است که از سازمانهای بیمه گر به دارایی ارسال میشه و اگر پزشک قرارداد نداشته باشه بر اساس تعداد بیمارانی است که کارشناس دارایی اعلام میکنه. بنابراین داشتن کارتخوان یا نداشتن هیچ تاثیری در مقدار مالیات نداره. بهتره این کارشناس عاقل! نهادها و سازمانها و آستانها و ... که درآمد بیشتری از کل پزشکان دارند و به اندازه یک درصد جامعه پزشکی برای این مملکت مفید نیستند رو بررسی کنه و اگه جرات داره مالیات نداده اونها رو اعلام کنه. چند سالی میشه هر وقت مشکلات مملکت زیاد میشه پزشکان مورد حمله قرار میگیرند تا حواس مردم پرت بشه. راستی این کارشناس اصلا میدونه یک متخصص چند سال زحمت کشیده. جالبه هیچکس سالهای تحصیل و طرح دوره عمومی و تخصص و تاخیر ۱۳ ماهه پرداخت کارانه و...رو محاسبه نمیکنه. آیا این کارشناس حاضره مثل پزشک ساعت ۴ صبح بیمار رو ویزیت کنه و ۱۳ هزار تومن ۱۳ ماه بعد دریافت کنه. شاید حمله به پزشکان برای کسانیکه بدنبال کسب شهرت هستند وسیله خوبی باشه ولی این افراد باید بدونند با این کار ابلهانه اعتماد پزشک و بیمار رو از بین میبرند و کسانی که بیشتر ضرر میکنند مردم هستند
ناشناس۵۰۴۲۱۳۱۵:۲۶:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
این آقا از کجا فهمیده هر متخصص ۵۰ میلیون و هر دندانپزشک ۳۰ میلیون درامد داره یاد اونی افتادم که با خودش تصور میکرد اگه یه دبه روغن رو بفروشه وبعد با پولش گوسفند بخره و همینطور روغنش زیادتر و گوسفند بیشتر چه و چه که یه دفعه زد دبه روغن رو شکوند همونی هم که داشت بر باد رفت
ناشناس۵۰۴۲۲۸۱۵:۳۲:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
درامد پزشکان مورد نظر را کم محاسبه کردید حداقل درامد میباشد پزشکی که من مراجعه میکنم حدود 60نفررا ویزیت میکنند که میشود روزانه 3600000تومان وماهانه 70000000تومان فقط درمطب تدریس دردانشگاه وکار دربیمارستان راهم اضافه کنید به قول اقای پزشکیان سر بفلک میکشد .
ناشناس۵۰۴۲۵۰۱۵:۳۹:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
وزیر اقتصادی که نتواند از پر درآمدترین طبقات جامعه مالیات بگیرد باید خودش و رئیس دولت را وادار به عذرخواهی از ملت کند و هردو با کمال فروتنی استعفا کنند برن استراحت.
جواهری۵۰۴۵۳۴۱۷:۱۰:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
جناب بانکی برچه مبنایی ودلایلی درامد هارا محاسبه کرده اید لطفا توضیح دهید
ناشناس۵۰۴۵۶۸۱۷:۲۶:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
خیلی خوبه که وقتی مشکلات کشور فوران میکنه ی نوع خبر پزشکی متناسب کار کنیم.بالاخره لازمه استرس مردم رو روی یک گروه گذاشت.خدا رو شکر که همه مملکت مالیات ده هستن و همه پزشکان فراری مالیات و درامدها رو هم که قطعا درست حساب کردیم و میکنیم
علی۵۰۵۲۲۵۰۰:۳۱:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۳۰
هرپزشک متخصص ماهی ۵۰ میلیون درآمد؟باویزیت ۳۸ هزارتومانی و۲۵ روز کاردرماه میشه روزی ۵۲ تامریض یعنی تمام پزشکان متخصص روزی ۵۲ تامریض تومطبشون میبینن؟اینجوری آماردادن خیلی دوراز انصافه

پربحث‌های امروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 5. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 8. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 9. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 10. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 11. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 12. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 13. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 14. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 15. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 16. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 17. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 18. عجیب‌ترین ماشین عروس دنیا  

 19. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 20. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 21. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 22. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 23. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 24. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 25. نصب تابلوی ورود ممنوع حیوانات در ۸۰ درصد پارکها/ نیازمند فرهنگ سازی هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 5. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 6. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 7. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 8. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 9. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 10. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 11. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 12. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 13. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 14. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 15. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 16. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 17. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 18. رئیس کل بانک مرکزی: بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم/وضعیت ذخایر ارزی کشور مطلوب است/برنامه‌ریزی‌های انتقال مالی را بدون توجه به SPV تدارک دیده‌ایم

 19. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 20. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 21. زمان حال را غنیمت بشمار  

 22. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 23. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 24. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 25. کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می‌گیرند؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 7. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 8. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 9. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 10. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 11. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 12. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 13. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 14. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 15. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 16. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 17. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 18. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 19. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 20. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 21. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 22. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 23. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 24. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 25. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

پربحث‌های امروز

 1. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 2. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 3. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 4. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 5. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 6. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 7. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 8. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 9. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 10. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 11. پاسخ وزارت نفت به مطالبه مردمی درباره مدیران پروازی/ فراخوان دیده‌بان: مدیران پروازی را معرفی کنید

 12. آغاز مذاکرات دستمزد ۹۸ از هفته آینده

 13. نسل جدید کابینت روشویی ها

 14. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 15. عیدی ۹۷ چقدر است؟

 16. فروش بلیت‌های سیستمی به صورت چارتری ممنوع شد

 17. موضوع افزایش قیمت بنزین در کمیسیون انرژی مطرح نیست

 18. پاسخ سازمان برنامه و بودجه کشوربه برخی خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی

 19. داستان رزمایش قطع اینترنت از زبان آذری جهرمی

 20. زنگنه: چاه اکتشافی آبادان به نفت رسیده است/ درباره میزان تولید نفت حرف نمی‌زنم

 21. آلمان با تحریم ماهان ایر کنوانسیون شیکاگو را نقض کرد

 22. از نظر سوئیفت تحریم‌های آمریکا مهم‌تر است یا استانداردهای FATF؟

 23. از پیام رسان‌های داخلی ناامید نشده‌ایم/ هیچ شبکه اجتماعی ارجحیت ترافیک ندارد

 24. رشد محدود شاخص بورس در آخرین روز هفته

 25. قیمت امروز سکه و دلار در بازار+ جدول

پربحث‌های دیروز

 1. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 2. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 3. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 4. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 5. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 6. رئیس کل بانک مرکزی: بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم/وضعیت ذخایر ارزی کشور مطلوب است/برنامه‌ریزی‌های انتقال مالی را بدون توجه به SPV تدارک دیده‌ایم

 7. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 8. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 9. کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می‌گیرند؟

 10. افت بهای سکه و ارز + جدول

 11. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 12. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 13. افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

 14. قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

 15. قیمت انواع تلویزیون سایز بزرگ دربازار تهران؟ +جدول

 16. سعدی شیرازی قرنها قبل به جلب سرمایه خارجی توجه کرد

 17. قیمت خودروهای داخلی در بازار

 18. اولتیماتوم تعزیرات به گرانفروشان

 19. احتمال رکود اقتصادی در سال ۹۸

 20. درخواست شورای پول و اعتبار از صادرکنندگان/ برگرداندن ارز صادراتی

 21. نامه محمد دهقان به رئیس گمرک در مورد قاچاق سازمان یافته کالاهای قاچاق ممنوعه+ عکس

 22. راهکار جبران کسری ۶۳.۵ هزار میلیارد تومانی بودجه

 23. پیش بینی اتاق بازرگانی تهران از اقتصاد ایران در سال ۹۸

 24. رشد قیمت سکه در بازار + نرخ ارز

 25. تصدی‌گری دولت در صنعت خودرو خاتمه می‌یابد

پربحث‌های هفته

 1. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 2. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 3. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 4. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 5. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 6. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 7. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 8. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 9. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 10. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 11. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 12. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 13. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 14. مردم در تنگنا هستند

 15. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 16. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 17. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 18. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 19. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 20. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 21. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 22. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 23. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 24. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 25. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

آخرین عناوین