• فرار مالیاتی پزشکان و وکلا معادل نیمی از یارانه نقدی

  فرار مالیاتی پزشکان و وکلا معادل نیمی از یارانه نقدی

  گروه اقتصادی الف، 

  مجموع مالیات پرداختی گروه مشاغل حتی از مالیات کارمندان دولت که ذیل دسته حقوق و دستمزدی‌ها قرار می‌گیرند نیز کم‌تر است و برآوردها حاکی از آن است که مجموع فرار مالیاتی پزشکان و وکلا به ۱۹ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 • وکلا و پزشکان فرار مالیاتی گسترده‌ای دارند/ درخواست وزیر ارشاد درباره معافیت مالیاتی هنرمندان عجیب است

  موسوی‌فرد:وکلا و پزشکان فرار مالیاتی گسترده‌ای دارند/ درخواست وزیر ارشاد درباره معافیت مالیاتی هنرمندان عجیب است

  گروه اقتصادی الف، 

  یک کارشناس اقتصادی ضمن اشاره به معافیت مالیاتی برخی صنوف از جمله هنرمندان، بازنگری در معافیت این صنف را مورد توجه قرار داد و گفت: یک سری صنوف پردرآمد در کشور فرار مالیاتی گسترده‌ای دارند که می‌توان به پزشکان و وکلا اشاره کرد. اصولا این افراد مالیاتی پرداخت نمی‌کنند. بر طبق پژوهش سازمان امور مالیاتی، ۸۵ درصد وکلا مالیات نمی دهند.

 • نباید پزشکان را از پرداخت مالیات مستثنی کرد

  نباید پزشکان را از پرداخت مالیات مستثنی کرد

  گروه اقتصادی الف، 

  نماینده مجلس در واکنش به احتمال مستثنی شدن پزشکان از پرداخت مالیات پلکانی گفت: مالیات پلکانی یعنی هر کسی درآمد بیشتری دارد باید مالیات بیشتری هم پرداخت کند.

 • پزشکانی که مالیات را دور می‌زنند...

  پزشکانی که مالیات را دور می‌زنند...

  گروه اقتصادی الف، 

  پس از تصویب قانون نصب کارتخوان در مطب پزشکان این قشر از جامعه نیز مشمول پرداخت مالیات شدند به طوریکه بنابر قانون بودجه ۹۸، جامعه پزشکی ملزم به نصب پایانه‌های فروشگاهی در مطب شده‌اند.

 • تلاش لابی پزشکان برای دریافت معافیت مالیاتی بر کارانه‌ها

  تلاش لابی پزشکان برای دریافت معافیت مالیاتی بر کارانه‌ها

  یک منبع آگاه گفت: سازمان نظام پزشکی در تلاش است تا بحث مالیات بر کارانه پزشکان را از ذیل قانون بودجه سال آینده خارج کند و این موضوع در جلسه شورای عالی اقتصادی سران قوا بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری شود.

 • معاون سازمان امور مالیاتی: ۶۰درصد پزشکان از مالیات فراری‌‎اند/ ۳۵هزار تا ۴۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

  معاون سازمان امور مالیاتی: ۶۰درصد پزشکان از مالیات فراری‌‎اند/ ۳۵هزار تا ۴۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

  گروه اقتصادی الف، 

  معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه براساس براورد‌ها ۳۵ هزار تا ۴۰ هزار میلیارد تومان به طور متوسط فرار مالیاتی داریم گفت: مالیات تابع نظام مالیاتی است که اگر هر جزئی از آن به درستی عمل نکند به هدف عالیه که وصول مالیات به معنای واقعی است نخواهیم رسید.

 • ورود دادستانی به فرار مالیاتی پزشکان/از قضات فاسد دفاع نمی‌کنیم

  ورود دادستانی به فرار مالیاتی پزشکان/از قضات فاسد دفاع نمی‌کنیم

  گروه سیاسی الف، 

  دادستان کل کشور از ورود دادستانی به موضوع فرار مالیاتی پزشکان و وکلا خبر داد.

 • درد دوم بیماران در اصفهان

  درد دوم بیماران در اصفهان

  گروه اجتماعی الف، 

  بیماری خود درد بزرگی است که گاه انسان را شوکه می‌کند و البته مسائل جانبی انسان را شوکه‌تر. افرادی می‌مانند که نمی‌دانند درد بیماری را تحمل کنند یا درد قانون گریزی، آنها مجبور به تاب آوردن زیر هر دو هستند.

 • پزشکان همچنان قانون را دور می‌زنند

  پزشکان همچنان قانون را دور می‌زنند

  گروه اجتماعی الف، 

  از نصب خودپرداز در مطب و دادن شماره‌حساب به بهانه نوبت‌دهی‌های طلایی تا اخذ وجوه بالاتر از بیمارانی که می‌خواهند از طریق کارتخوان حق ویزیت بپردازند؛ این‌ها بخشی از ترفندهایی است که معدودی از پزشکان برای دور زدن قانون نصب کارتخوان پیش گرفته‌اند. البته سازمان امور مالیاتی اعلام کرده که مردم تخلفات کارتخوانی را به سامانه ۱۵۲۶ اعلام کنند تا با متخلفین برخورد شود.

 • واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

  واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

  گروه اجتماعی الف، 

  وزیر بهداشت درباره مباحثی که تحت عنوان فرار مالیاتی پزشکان مطرح می‌شود، گفت: همانطور که فرار مالیاتی ممکن است در بسیاری از اقشار وجود داشته باشد، درصدی هم در جامعه پزشکی وجود دارد، اما نباید به بهانه‌های مختلف پزشکان را بکوبیم.

 • واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

  واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

  گروه اجتماعی الف، 

  وزیر بهداشت درباره مباحثی که تحت عنوان فرار مالیاتی پزشکان مطرح می‌شود، گفت: همانطور که فرار مالیاتی ممکن است در بسیاری از اقشار وجود داشته باشد، درصدی هم در جامعه پزشکی وجود دارد، اما نباید به بهانه‌های مختلف پزشکان را بکوبیم.

 • چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

  چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

  گروه اقتصادی الف، 

  اصرار سازمان امور مالیاتی بر نصب کارتخوان در مطب‌ها و تعیین ضرب‌الاجل برای پزشکان از یک سو و مقاومت جمعی از پزشکان در برابر آن نیز از سوی دیگر، چالشی است که از زمان طرح لایحه بودجه 98 به راه افتاده و همچنان هم داغ است؛ مبحثی که مسوولان سازمان امور مالیاتی مصمم به پایان آن بوده و در اظهاراتی طی نشستی خبری، با پزشکان اتمام حجت کردند...

 • فرار مالیاتی ۱۰۰۰ میلیاردی پزشکان غیردولتی

  فرار مالیاتی ۱۰۰۰ میلیاردی پزشکان غیردولتی

  گروه اجتماعی الف، 

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور رقم مالیاتی قشر پزشکان غیردولتی را حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از این رقم پرداخت می‌شود و مابقی را می‌توان فرار مالیاتی محسوب کرد.