رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

گروه سیاسی الف،   3970527064 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

تشکیل کارگروه مقابله با ایران از سوی آمریکا تلاش دارد تا فشارها بر ایران را افزایش داده و آنها را به‌صورت سازماندهی شده و منسجم پیش ببرد، که این موضوع گامی جدید برای افزایش شکاف‌ها میان تهران و واشنگتن به شمار می‌آید چراکه ترامپ در اجرای سیاست هایش در قبال ایران منزوی است و به جز عربستان سعودی، امارات و رژیم صهیونیستی حامی دیگری ندارد.

به گزارش الف، پنج‌ شنبه‌شب مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در آستانه فرارسیدن سالگرد کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲، خبر تشکیل گروهی موسوم به «گروه اقدام ایران» را در نشست خبری خود اعلام کرد و برایان هوک، مشاور ارشد وزیر خارجه و مدیر برنامه‌ریزی سیاست‌های وزارت خارجه را به عنوان نماینده ویژه در امور ایران و رییس گروه اقدام ایران معرفی کرد. بر اساس برخی گزارش ها «گروه اقدام ایران» قرار است سازمان ها ،دستگاه ها و اجزای مختلف دولت آمریکا را در اقدام علیه ایران هماهنگ کند و هدف نهایی این کارگروه تغییر رفتار ایران در سه زمینه هسته ای، موشکی و منطقه ای است. 

وزیر خارجه آمریکا در مورد این اقدام و انتصاب«برایان هوک» اظهار داشت: از زمان تصمیم رییس‌جمهوری ترامپ برای خروج از توافق اتمی با ایران، برایان نقش مهمی در رابطه با تضمین سیاست حداکثر فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر ایران ایفا کرد. ما می‌توانیم بر وی و تیم تحت رهبری وی اعتماد و تکیه کنیم تا تلاش‌های خود برای مقابله با اقدامات مخرب ایران، حمایت از صداهای مخالف در ایران و هماهنگ کردن اقدامات بین‌المللی ضد این کشور به کار ببندیم و هدایت کنیم.

از سوی دیگر، پمپئو برخلاف اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» مبنی بر مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران گفت: «مذاکره منوط به تغییر رفتار رژیم ایران است.»

برایان هوک کیست؟

«برایان هوک»، مدیر دفتر سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکاست که پیش از خروج ترامپ از برجام، سرپرستی مذاکرات واشنگتن با اتحادیه اروپا را برای آنچه اصلاح این توافق خوانده می‌شد، برعهده داشت.

«هوک» ۴۹ ساله در دوران «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه سابق آمریکا به عنوان مدیر دفتر برنامه‌‌ریزی‌های سیاسی وزارت خارجه منصوب شد. این در حالی بود که تا آن زمان، به عنوان یکی از مخالفان ترامپ شناخته می‌شد. 

او یکی از افراد دخیل در تشکیل سازمانی به نام «John Hay Initiative» بود و گروهی متشکل از مشاوران سیاست خارجی «میت رامنی»، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات سال ۲۰۱۲ که در انتخابات سال ۲۰۱۶ با نگارش نامه‌ای که به امضای ۱۲۱ نفر از شخصیت‌های حزب جمهوری‌خواه رسید با ریاست‌جمهوری ترامپ مخالفت کردند.

هوک‌ قبل‌تر از آن در دولت «جورج دبلیو بوش» در سمت‌های مختلفی از جمله دستیار وزیر خارجه در سازمان‌های بین‌المللی، دستیار ارشد سفیر آمریکا در سازمان ملل، دستیار ویژه رئیس‌جمهور آمریکا و غیره انجام خدمت کرده بود.

 

برایان هوک را بیشتر بشناسیم/رئیس «گروه اقدام ایران» در دولت ترامپ کیست؟

در وزارت خارجه تیلرسون، نام هوک در مسائل مربوط به ایران زمانی بیشتر شنیده شد که او سرپرستی کارگروهی را به عهده گرفت که مأمور مذاکره با دولت‌های اروپایی برای اصلاح برجام مطابق خواست ترامپ شده بود.

با وجود این، رسانه‌های بین‌المللی در همان زمان گزارش داده بودند دیپلمات‌های اروپایی که از اختلافات ترامپ با تیلرسون درباره برجام آگاه هستند در نشست‌هایشان با برایان هوک بارها از او پرسیده‌اند چه ضمانتی وجود دارد که توافق آنها با تیم تیلرسون، مورد قبول ترامپ باشد.  

به گزارش پولیتیکو، او بعد از گذشت مدت کمی از وزارت تیلرسون، در نامه‌ای به او نوشته بود: آمریکا باید از حقوق بشر به عنوان چماقی علیه مخالفانش مثل ایران، چین و کره شمالی استفاده کند و در همان حال دست متحدان سرکوبگری مانند فیلیپین، مصر و عربستان سعودی را باز بگذارد.

بعد از اخراج تیلرسون از وزارت خارجه آمریکا توسط ترامپ، برایان هوک یکی از معدود دیپلمات‌هایی بود که از پاکسازی‌های بعدی این دستگاه از تیم تیلرسون در امان ماند. برخی از این موضوع را به شخصیت فرصت‌طلب او و گرایشش برای همرنگ شدن با اشخاص متفاوت نسبت داده‌اند. 

همچنین دنیس راس، مقام سابق آمریکایی هم که آشنا به مسائل منطقه و ایران است، درباره سمت جدید برایان هوک می‌گوید که این سمت جدید می‌تواند مانوری بوروکراتیک برای شفاف کردن سیاست واشنگتن در قبال تهران باشد.

اظهارات برایان هوک علیه ایران/ شروط دوازده گانه را اجرا شود، آمریکا حاضر به گفتگو است

برایان هوک پس از انتصاب به عنوان رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران حاضر در کنفرانس خبری وزارت‌خارجه مدعی شد: «ایران باید رفتارش را عوض کند. اگر آ‌‌نها خواستار مذاکره باشند، رییس‌جمهوری (ترامپ) علناً اعلام آمادگی کرده است و ما آماده‌ایم.»

وی در مورد مخالفت رهبر انقلاب اسلامی با مذاکره با آمریکا گفت: این بستگی به ایران دارد که رفتار خود را عوض کند، ما بارها آمادگی خود را برای گفت‌وگو اعلام کرده‌ایم. ما ابتدا باید جدیت ایران را برای تغییر شاهد باشیم تا گفت‌وگو کنیم.

برایان هوک سپس در پاسخ به یکی از خبرنگاران که پرسید ایران برای مذاکره ابتدا باید جدیت نشان دهد یا رفتار خود را تغییر دهد، افزود: وزیر خارجه پیشتر ۱۲ شرطی که ایران باید برای رسیدن به توافق جدید انجام دهد، را ارائه کرده است.

وی ادامه داد: چند روز پیش در اروپا با همتایان خود درباره ایران گفت‌وگو کرده و یکی از اهداف گروه‌کاری او تضمین اجرای تحریم‌های ایران و هماهنگی با متحدان واشنگتن در این باره است و تیمی از وزارت خارجه آمریکا و وزارت خزانه‌داری تاکنون به بیش از 24 کشور در خصوص تحریم ایران سفر کرده و طی ماه‌های آتی به جاهای دیگر سفر خواهند کرد.

رییس گروه اقدام ایران با اشاره به هدف آمریکا برای به صفر رساندن واردات نفت ایران تا چهارم نوامبر گفت: ایالات متحده به پایبندی کشورها به این مسأله امیدوار است.

بر اساس این گزارش، تشکیل کارگروه مقابله با ایران از سوی آمریکا تلاش دارد تا فشارها بر ایران را افزایش داده و آنها را به‌صورت سازماندهی شده و منسجم پیش ببرد، که این موضوع گامی جدید برای افزایش شکاف‌ها میان تهران و واشنگتن به شمار می‌آید، اما شواهد و قراین نشان می‌دهد که دونالد ترامپ امروز در اجرای سیاست هایش در قبال ایران منزوی است و به جز عربستان سعودی، امارات و رژیم صهیونیستی، هیچ حامی بین المللی دیگری برای اعمال فشارهای اقتصادی علیه ایران ندارد چراکه هم‌پیمانان منطقه‌ای ایران و اروپایی‌ها تلاش می‌کنند تا در قالب طرح‌هایی جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دور بزنند و این اقدامات موجب واکنش‌های مختلفی از سوی مقامات آمریکایی شده است.

دولت امریکا در طول این سه ماه پس از خروج از برجام مدام با طرف‌های خارجی در تماس بوده تا آن‌ها را قانع به پذیرش تحریم‌ها علیه ایران بکنند، هیئت‌های امریکایی در این مدت به کشورهای اروپایی، چین، هند و ترکیه رفته‌اند، اما نتیجه سفر آن‌ها چیزی نبوده که انتظارشان را برآورده کند چرا که این کشورها حاضر به همکاری نشده‌اند و برای مثال، چین به صورت رسمی گفته که حاضر به تبعیت از تحریم‌ها نخواهد شد و به خرید نفت از ایران ادامه خواهد داد، لذا این موضوع نشان دهنده این است که دولت ترامپ و همچنین پمپئو در زمینه سیاست خارجی به‌شدت تحت فشارهای داخلی هستند و شاید بتوان گفت یکی از اهداف اصلی راه‌اندازی این مرکز نیز به همین دلیل می باشد.

اما موضوع حائز اهمیت این است که در طول این چهل سال همواره آمریکا از هیچ تو‌طئه‌ای علیه ایران فروگذاری نکرده است و در طی این ماههای اخیر این اقدامات به اوج خود رسیده است و با توجه به شرایط اقتصادی به وجود آمده در  ایران سعی می کنند تا از این فضا به نفع خود استفاده کنند اما باید بدانند که گزینه‌های ایران علیه ایران متعدد است لذا این موضوع نیازمند این است که مدیران و مسئولان ما به حرکت خود در مدیریت مسایل اقتصادی به وجود آمده در کشور و مبارزه با مفسدین اقتصادی سرعت دهند تا آمریکایی ها بار دیگر طعم تلخ اقدامات بی نتیجه خود در قبال ایران را حس کنند.

عناوین مرتبط

۲۵ آبان ۱۳۹۷گزارش IMF از ۱۳ شاخص‌ اقتصاد ایران در سایه تحریم‌/ذخایر ارز ۱۰۰ میلیارد دلار
۲۵ آبان ۱۳۹۷پامپئو: آمریکا همچنان به تحقیقات درباره قتل خاشقجی ادامه می‌دهد
۲۵ آبان ۱۳۹۷نقوی‌حسینی: عربستان به نیابت از آمریکا به دنبال ایجاد ناامنی در ایران است
۲۵ آبان ۱۳۹۷آمریکا 17 مقام سعودی را در ارتباط با قتل خاشقجی تحریم کرد
۲۵ آبان ۱۳۹۷چرا دیپلماسی نفتی آمریکا شکست خورد؟/ ۳ شرط اصلی را برای معافیت از تحریم
۲۴ آبان ۱۳۹۷سردار سلامی: دورریز غذای ایرانی‌ها‌ 50 میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می‌کند/ طرح صفر کردن صادرات نفت ایران شکست خورد
۲۴ آبان ۱۳۹۷هشدار آمریکا به بانک‌ها و شرکت‌های اروپایی درباره مبادله با ایران
۲۴ آبان ۱۳۹۷برایان هوک: مجبور بودیم برخی از کشورها را از تحریم‌ها ضد ایران معاف کنیم
۲۴ آبان ۱۳۹۷وزیر خارجه آمریکا با ولیعهد بحرین درباره ایران و یمن گفت‌وگو کرد
۲۳ آبان ۱۳۹۷آمریکا پسر سیدحسن نصرالله را تحریم کرد
۲۳ آبان ۱۳۹۷آمریکا عملا واردات غذا و دارو را نیز تحریم کرده است
۲۳ آبان ۱۳۹۷واشنگتن: انتظار تحقیقی سریع، دقیق و مجازات عاملان قتل خاشقچی را داریم

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۹۹۶۵۳۱۲:۳۴:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۲۷
آقای رئیس‌جمهور جلوی اختلاس‌ها و فسادهای دولتی را بگیرند. ما مردم ثابت کرده‌ایم در مقابل تحریم‌های آمریکا مقاومت کرده و توطئه دشمن را خنثی می‌کنیم. دولت فقط اگر اراده کار داشته باشد مشکل حل است.
ناشناس۴۹۹۶۶۳۱۲:۳۶:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۲۷
بعضی ها دانسته کارهایی می‌کنند که نظام را مجبور به سازش و تسلیم در مقابل آمریکا بکنند. اقتصاد و تحریم اهرم فشار از خارج و داخل برای توجیه سازش می‌باشد. ولی بدانند که مردم دستشان را خوانده‌اند و تن به ذلت نخواهند داد.
ناشناس۴۹۹۶۶۷۱۲:۳۷:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۲۷
کاسبان برجام که می‌گفتند با برجام به همه اهدافی که می‌خواهیم می‌رسیم و به منتقدان انواع تهمت‌ها را می‌زدند، اکنون میوه تلخ تحریم‌های برجام را برداشت کنند. آیا وقت آن نرسیده که به دلیل تهمت‌هایی که زدند و توهین‌هایی که به منتقدان برجام کردند از آنها عذرخواهی کنند؟ هر کسی در هرکاری بر غیر خدا توکل کند، امیدش به ناامیدی تبدیل خواهد شد.
ناشناس۵۰۰۴۶۰۲۰:۰۰:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۷
چه کسانی میگفتند برجام به ضرر ایران ونفع امریکاست؟
ناشناس۴۹۹۶۹۸۱۲:۴۹:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۲۷
لطفا از سیاست خارجی موفق روحانی هم رمزگشایی کنید
ناشناس۴۹۹۸۲۱۱۳:۴۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۲۷
چه کسانی میگفتند برجام به ضرر ایران ونفع امریکاست؟
ناشناس۵۰۰۰۳۱۱۵:۲۴:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۷
همونا که از تحریم جیبشون پر میشه
ناشناس۵۰۰۲۴۷۱۷:۳۳:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۷
نیست ؟
ناشناس۴۹۹۸۳۶۱۳:۵۲:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۲۷
می شود استدلال نمود عدم موفقیت اقدامات قبلی آمریکا، شالوده ایجاد کارگروه است. ایجاد کنندگان کارگروه عدم موفقیت در برابر ایران را ناهماهنگی دانسته است. آنها خودشان را بخواب زده اند. بلکه موضوع، مقاومت جهانی برای زیاده خواهی آمریکا است. چرا باید دنیا خواسته و ناخواسته آمریکا را کرنش نماید. بجز آن است که آمریکا حسب منافع خود قوانین و مقررات جهانی را زیر پا قرارداده است. لذا بطور غیر مستقیم کشورها می فهمانند دیگر آمریکا را هدایتگر جهانی نمی دانند. اکنون آمریکا مانند شخصی است که در باتلاق دست و پا می زند و بدنبال ریسمان از کف داده است. اینجاست که ایران به یاری خدا و ملت صبورش ، به نوعی توانسته است آمریکا را زمین گیر نماید و آمریکا به تمامی معنی می خواهد مقاومت ایران را بشکند. اگر ایران مقاومت ننماید و با آمریکا مذاکره نماید همه چیز را از دست داده است (برای همین مذاکره ممنوع است).
ناشناس۵۰۰۲۳۲۱۷:۲۴:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۷
هرچه فاصله دلار دولتی با آزاد بیشتر شود، اقتصاد آمریکا به فروپاش نزدیکتر می شود. حتی یک کودک آمریکایی هم اگر بخواهد یک قاقالی بخرد گیج میشود که دلارش آزاد است یا دولتی. مردم آمریکا می خواهند مثل ترکیه دلارهاشان را آتش بزنند.
ناشناس۵۰۰۲۶۵۱۷:۴۶:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۷
فعلا همین سیاست شکست خورده اونها که شما تیتر زدی،کل اقتصاد ما رو هوا کرده و هیچ کس هم توان پاسخگویی نداره.
ناشناس۵۰۰۵۵۸۲۱:۲۱:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۲۷
راههایی که ما باید در پیش بگیریم: 1- افزایش همبستگی ملی 2- افزایش قدرت دفاعی 3- کاهش تنش
ناشناس۵۰۰۷۱۰۲۳:۰۳:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۲۷
والا تا همین جاش که دلار سه برابر شده. ماشالا شما پوستت کلفته یا مخارجت رو کس دیگه ای تامین می کنه وگرنه متوجه میشدی که تا همین جا هم زندگی ملت نابود شده چه برسه به مراحل بعدی تحریم
ناشناس۵۰۱۵۶۰۱۲:۳۰:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۸
نمی دونم دقیقا کجای سیاست‌هاشون شکست خورده است. ایران در حد توان خودش جلو آمریکا ایستاده و آنها هم هر وقت یک پخی می‌کنند اقتصاد ما به حالت کما می‌ره. دقیقا کجا رو اشتباه می‌کنن نمی‌دونم.

پربحث‌های امروز

 1. عرضه نفت خام در بورس ادامه دارد

 2. برف و باران در 16 استان کشور

 3. حال این روزهای صرافی‌ها

 4. کردهای سوریه در دیرالزور به دنبال ابوبکر بغدادی

 5. برای جولیان آسانژ در آمریکا کیفرخواست محرمانه صادر شده

 6. ۸ توصیه برای افزایش طول عمر دوربین عکاسی

 7. اینترنت پُرسرعت جان صدها پرنده را در هلند گرفت+ فیلم

 8. ترزا می احتمال استعفایش را رد کرد

 9. مرگ سالانه ده‌ها هزار آفریقایی به دلیل مصرف داروهای تقلبی

 10. زلزله 6.6 ریشتری در جزایر سلیمان

 11. بارش سنگین برف در گردنه‌های لرستان

 12. پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

 13. طلای جهانی گران‌تر شد

 14. هفته گذشته آمریکا در دیرالزور سوریه 44 کودک را کشت

 15. امروز تمام دنیا با نگاه صدق و امانت به جمهوری اسلامی نگاه می کنند

 16. قیمت نفت بازهم افزایش یافت

 17. واگذاری معادن سودده به افراد خاص

 18. راه روسیه از اوپک جدا می‌شود؟

 19. باید و نبایدهای زندگی خوابگاهی

 20. بحرین 912 میلیون دلار بالگرد تهاجمی از آمریکا می‌خرد

 21. کاهش ۳۰ درصدی تولید آیفون ارزان قیمت

 22. مورد عجیب «خانم یایا»

 23. گوترش خواهان مجازات عاملان قتل خاشقجی شد

 24. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 25. آیا بحران نفتی سال ۲۰۱۴ تکرار می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 9. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 10. همدردی ایران با مردم آمریکا

 11. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 12. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 13. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 14. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 15. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 16. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 17. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 18. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 19. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 20. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 21. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 22. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 23. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 24. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 25. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. همدردی ایران با مردم آمریکا

 3. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 4. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 5. سرلشکر موسوی: رژیم صهیونیستی از دسترسی جبهه مقاومت به مناطق اشغالی هراسناک است

 6. سردار شریف: اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است

 7. پوتین: با ترامپ درباره ایران صحبت کردم

 8. امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم

 9. نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف

 10. حسین شریعتمداری خطاب به ظریف: چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

 11. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 12. سرلشگر جعفری: پنج نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد شدند

 13. کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی‌پذیرند؟

 14. گمانه زنی ها درباره تغییرات جدید در کابینه/ احتمال تغییر آرایش دولت چقدر است؟

 15. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 16. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 17. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 18. شایعه فروش نفت در برابر غذا صحت ندارد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 7. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 11. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 12. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 13. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 14. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 15. آقایان! عذرخواهی کنید

 16. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 17. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 18. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 19. تاملی بر یک مصاحبه

 20. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 21. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 22. ظریف به مجلس احضار شد

 23. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 24. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 25. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

آخرین عناوین