رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

گروه سیاسی الف،   3970527064 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

تشکیل کارگروه مقابله با ایران از سوی آمریکا تلاش دارد تا فشارها بر ایران را افزایش داده و آنها را به‌صورت سازماندهی شده و منسجم پیش ببرد، که این موضوع گامی جدید برای افزایش شکاف‌ها میان تهران و واشنگتن به شمار می‌آید چراکه ترامپ در اجرای سیاست هایش در قبال ایران منزوی است و به جز عربستان سعودی، امارات و رژیم صهیونیستی حامی دیگری ندارد.

به گزارش الف، پنج‌ شنبه‌شب مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در آستانه فرارسیدن سالگرد کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲، خبر تشکیل گروهی موسوم به «گروه اقدام ایران» را در نشست خبری خود اعلام کرد و برایان هوک، مشاور ارشد وزیر خارجه و مدیر برنامه‌ریزی سیاست‌های وزارت خارجه را به عنوان نماینده ویژه در امور ایران و رییس گروه اقدام ایران معرفی کرد. بر اساس برخی گزارش ها «گروه اقدام ایران» قرار است سازمان ها ،دستگاه ها و اجزای مختلف دولت آمریکا را در اقدام علیه ایران هماهنگ کند و هدف نهایی این کارگروه تغییر رفتار ایران در سه زمینه هسته ای، موشکی و منطقه ای است. 

وزیر خارجه آمریکا در مورد این اقدام و انتصاب«برایان هوک» اظهار داشت: از زمان تصمیم رییس‌جمهوری ترامپ برای خروج از توافق اتمی با ایران، برایان نقش مهمی در رابطه با تضمین سیاست حداکثر فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر ایران ایفا کرد. ما می‌توانیم بر وی و تیم تحت رهبری وی اعتماد و تکیه کنیم تا تلاش‌های خود برای مقابله با اقدامات مخرب ایران، حمایت از صداهای مخالف در ایران و هماهنگ کردن اقدامات بین‌المللی ضد این کشور به کار ببندیم و هدایت کنیم.

از سوی دیگر، پمپئو برخلاف اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» مبنی بر مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران گفت: «مذاکره منوط به تغییر رفتار رژیم ایران است.»

برایان هوک کیست؟

«برایان هوک»، مدیر دفتر سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکاست که پیش از خروج ترامپ از برجام، سرپرستی مذاکرات واشنگتن با اتحادیه اروپا را برای آنچه اصلاح این توافق خوانده می‌شد، برعهده داشت.

«هوک» ۴۹ ساله در دوران «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه سابق آمریکا به عنوان مدیر دفتر برنامه‌‌ریزی‌های سیاسی وزارت خارجه منصوب شد. این در حالی بود که تا آن زمان، به عنوان یکی از مخالفان ترامپ شناخته می‌شد. 

او یکی از افراد دخیل در تشکیل سازمانی به نام «John Hay Initiative» بود و گروهی متشکل از مشاوران سیاست خارجی «میت رامنی»، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات سال ۲۰۱۲ که در انتخابات سال ۲۰۱۶ با نگارش نامه‌ای که به امضای ۱۲۱ نفر از شخصیت‌های حزب جمهوری‌خواه رسید با ریاست‌جمهوری ترامپ مخالفت کردند.

هوک‌ قبل‌تر از آن در دولت «جورج دبلیو بوش» در سمت‌های مختلفی از جمله دستیار وزیر خارجه در سازمان‌های بین‌المللی، دستیار ارشد سفیر آمریکا در سازمان ملل، دستیار ویژه رئیس‌جمهور آمریکا و غیره انجام خدمت کرده بود.

 

برایان هوک را بیشتر بشناسیم/رئیس «گروه اقدام ایران» در دولت ترامپ کیست؟

در وزارت خارجه تیلرسون، نام هوک در مسائل مربوط به ایران زمانی بیشتر شنیده شد که او سرپرستی کارگروهی را به عهده گرفت که مأمور مذاکره با دولت‌های اروپایی برای اصلاح برجام مطابق خواست ترامپ شده بود.

با وجود این، رسانه‌های بین‌المللی در همان زمان گزارش داده بودند دیپلمات‌های اروپایی که از اختلافات ترامپ با تیلرسون درباره برجام آگاه هستند در نشست‌هایشان با برایان هوک بارها از او پرسیده‌اند چه ضمانتی وجود دارد که توافق آنها با تیم تیلرسون، مورد قبول ترامپ باشد.  

به گزارش پولیتیکو، او بعد از گذشت مدت کمی از وزارت تیلرسون، در نامه‌ای به او نوشته بود: آمریکا باید از حقوق بشر به عنوان چماقی علیه مخالفانش مثل ایران، چین و کره شمالی استفاده کند و در همان حال دست متحدان سرکوبگری مانند فیلیپین، مصر و عربستان سعودی را باز بگذارد.

بعد از اخراج تیلرسون از وزارت خارجه آمریکا توسط ترامپ، برایان هوک یکی از معدود دیپلمات‌هایی بود که از پاکسازی‌های بعدی این دستگاه از تیم تیلرسون در امان ماند. برخی از این موضوع را به شخصیت فرصت‌طلب او و گرایشش برای همرنگ شدن با اشخاص متفاوت نسبت داده‌اند. 

همچنین دنیس راس، مقام سابق آمریکایی هم که آشنا به مسائل منطقه و ایران است، درباره سمت جدید برایان هوک می‌گوید که این سمت جدید می‌تواند مانوری بوروکراتیک برای شفاف کردن سیاست واشنگتن در قبال تهران باشد.

اظهارات برایان هوک علیه ایران/ شروط دوازده گانه را اجرا شود، آمریکا حاضر به گفتگو است

برایان هوک پس از انتصاب به عنوان رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران حاضر در کنفرانس خبری وزارت‌خارجه مدعی شد: «ایران باید رفتارش را عوض کند. اگر آ‌‌نها خواستار مذاکره باشند، رییس‌جمهوری (ترامپ) علناً اعلام آمادگی کرده است و ما آماده‌ایم.»

وی در مورد مخالفت رهبر انقلاب اسلامی با مذاکره با آمریکا گفت: این بستگی به ایران دارد که رفتار خود را عوض کند، ما بارها آمادگی خود را برای گفت‌وگو اعلام کرده‌ایم. ما ابتدا باید جدیت ایران را برای تغییر شاهد باشیم تا گفت‌وگو کنیم.

برایان هوک سپس در پاسخ به یکی از خبرنگاران که پرسید ایران برای مذاکره ابتدا باید جدیت نشان دهد یا رفتار خود را تغییر دهد، افزود: وزیر خارجه پیشتر ۱۲ شرطی که ایران باید برای رسیدن به توافق جدید انجام دهد، را ارائه کرده است.

وی ادامه داد: چند روز پیش در اروپا با همتایان خود درباره ایران گفت‌وگو کرده و یکی از اهداف گروه‌کاری او تضمین اجرای تحریم‌های ایران و هماهنگی با متحدان واشنگتن در این باره است و تیمی از وزارت خارجه آمریکا و وزارت خزانه‌داری تاکنون به بیش از 24 کشور در خصوص تحریم ایران سفر کرده و طی ماه‌های آتی به جاهای دیگر سفر خواهند کرد.

رییس گروه اقدام ایران با اشاره به هدف آمریکا برای به صفر رساندن واردات نفت ایران تا چهارم نوامبر گفت: ایالات متحده به پایبندی کشورها به این مسأله امیدوار است.

بر اساس این گزارش، تشکیل کارگروه مقابله با ایران از سوی آمریکا تلاش دارد تا فشارها بر ایران را افزایش داده و آنها را به‌صورت سازماندهی شده و منسجم پیش ببرد، که این موضوع گامی جدید برای افزایش شکاف‌ها میان تهران و واشنگتن به شمار می‌آید، اما شواهد و قراین نشان می‌دهد که دونالد ترامپ امروز در اجرای سیاست هایش در قبال ایران منزوی است و به جز عربستان سعودی، امارات و رژیم صهیونیستی، هیچ حامی بین المللی دیگری برای اعمال فشارهای اقتصادی علیه ایران ندارد چراکه هم‌پیمانان منطقه‌ای ایران و اروپایی‌ها تلاش می‌کنند تا در قالب طرح‌هایی جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دور بزنند و این اقدامات موجب واکنش‌های مختلفی از سوی مقامات آمریکایی شده است.

دولت امریکا در طول این سه ماه پس از خروج از برجام مدام با طرف‌های خارجی در تماس بوده تا آن‌ها را قانع به پذیرش تحریم‌ها علیه ایران بکنند، هیئت‌های امریکایی در این مدت به کشورهای اروپایی، چین، هند و ترکیه رفته‌اند، اما نتیجه سفر آن‌ها چیزی نبوده که انتظارشان را برآورده کند چرا که این کشورها حاضر به همکاری نشده‌اند و برای مثال، چین به صورت رسمی گفته که حاضر به تبعیت از تحریم‌ها نخواهد شد و به خرید نفت از ایران ادامه خواهد داد، لذا این موضوع نشان دهنده این است که دولت ترامپ و همچنین پمپئو در زمینه سیاست خارجی به‌شدت تحت فشارهای داخلی هستند و شاید بتوان گفت یکی از اهداف اصلی راه‌اندازی این مرکز نیز به همین دلیل می باشد.

اما موضوع حائز اهمیت این است که در طول این چهل سال همواره آمریکا از هیچ تو‌طئه‌ای علیه ایران فروگذاری نکرده است و در طی این ماههای اخیر این اقدامات به اوج خود رسیده است و با توجه به شرایط اقتصادی به وجود آمده در  ایران سعی می کنند تا از این فضا به نفع خود استفاده کنند اما باید بدانند که گزینه‌های ایران علیه ایران متعدد است لذا این موضوع نیازمند این است که مدیران و مسئولان ما به حرکت خود در مدیریت مسایل اقتصادی به وجود آمده در کشور و مبارزه با مفسدین اقتصادی سرعت دهند تا آمریکایی ها بار دیگر طعم تلخ اقدامات بی نتیجه خود در قبال ایران را حس کنند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱ مهر ۱۳۹۷واکنش آمریکا به حمله تروریستی اهواز
۳۱ شهریور ۱۳۹۷اصرار نماینده آمریکا در امور ایران بر بستن «پیمان» با ایران
۳۱ شهریور ۱۳۹۷انتقاد رئیس جمهور چک از تحریم‌ها علیه ایران
۳۱ شهریور ۱۳۹۷مستمسکی به نام جنگ با تروریسم/ از تغییر فاز کاخ سفید تا عقب‌نشینی هژمونی واشنگتن
۳۱ شهریور ۱۳۹۷تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟
۳۱ شهریور ۱۳۹۷پامپئو: در حال آماده سازی مجموعه‌ای از اقدامات علیه ونزوئلا هستیم
۳۱ شهریور ۱۳۹۷قائم مقام وزارت خارجه دولت اوباما: هدف دیپلماسی آمریکا دست‌یابی به توافق بهتر با ایران نیست
۳۰ شهریور ۱۳۹۷به دستور ترامپ؛ راهبرد امنیت مجازی آمریکا وارد فاز تهاجمی می‌شود
۳۰ شهریور ۱۳۹۷قانونی شدن ماری‌جوآنا منجر به کاهش زمان تحصیل می‌شود
۳۰ شهریور ۱۳۹۷واشنگتن: ایران مسئول آسیب رسیدن به اماکن دیپلماتیک در عراق است
۲۹ شهریور ۱۳۹۷واکنش آمریکا به خروج «فولکس واگن» از ایران
۲۹ شهریور ۱۳۹۷آمریکا بار دیگر ایران را به پیشتازی در حمایت از تروریسم متهم کرد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۹۹۶۵۳۱۲:۳۴:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۲۷
آقای رئیس‌جمهور جلوی اختلاس‌ها و فسادهای دولتی را بگیرند. ما مردم ثابت کرده‌ایم در مقابل تحریم‌های آمریکا مقاومت کرده و توطئه دشمن را خنثی می‌کنیم. دولت فقط اگر اراده کار داشته باشد مشکل حل است.
ناشناس۴۹۹۶۶۳۱۲:۳۶:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۲۷
بعضی ها دانسته کارهایی می‌کنند که نظام را مجبور به سازش و تسلیم در مقابل آمریکا بکنند. اقتصاد و تحریم اهرم فشار از خارج و داخل برای توجیه سازش می‌باشد. ولی بدانند که مردم دستشان را خوانده‌اند و تن به ذلت نخواهند داد.
ناشناس۴۹۹۶۶۷۱۲:۳۷:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۲۷
کاسبان برجام که می‌گفتند با برجام به همه اهدافی که می‌خواهیم می‌رسیم و به منتقدان انواع تهمت‌ها را می‌زدند، اکنون میوه تلخ تحریم‌های برجام را برداشت کنند. آیا وقت آن نرسیده که به دلیل تهمت‌هایی که زدند و توهین‌هایی که به منتقدان برجام کردند از آنها عذرخواهی کنند؟ هر کسی در هرکاری بر غیر خدا توکل کند، امیدش به ناامیدی تبدیل خواهد شد.
ناشناس۵۰۰۴۶۰۲۰:۰۰:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۷
چه کسانی میگفتند برجام به ضرر ایران ونفع امریکاست؟
ناشناس۴۹۹۶۹۸۱۲:۴۹:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۲۷
لطفا از سیاست خارجی موفق روحانی هم رمزگشایی کنید
ناشناس۴۹۹۸۲۱۱۳:۴۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۲۷
چه کسانی میگفتند برجام به ضرر ایران ونفع امریکاست؟
ناشناس۵۰۰۰۳۱۱۵:۲۴:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۷
همونا که از تحریم جیبشون پر میشه
ناشناس۵۰۰۲۴۷۱۷:۳۳:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۷
نیست ؟
ناشناس۴۹۹۸۳۶۱۳:۵۲:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۲۷
می شود استدلال نمود عدم موفقیت اقدامات قبلی آمریکا، شالوده ایجاد کارگروه است. ایجاد کنندگان کارگروه عدم موفقیت در برابر ایران را ناهماهنگی دانسته است. آنها خودشان را بخواب زده اند. بلکه موضوع، مقاومت جهانی برای زیاده خواهی آمریکا است. چرا باید دنیا خواسته و ناخواسته آمریکا را کرنش نماید. بجز آن است که آمریکا حسب منافع خود قوانین و مقررات جهانی را زیر پا قرارداده است. لذا بطور غیر مستقیم کشورها می فهمانند دیگر آمریکا را هدایتگر جهانی نمی دانند. اکنون آمریکا مانند شخصی است که در باتلاق دست و پا می زند و بدنبال ریسمان از کف داده است. اینجاست که ایران به یاری خدا و ملت صبورش ، به نوعی توانسته است آمریکا را زمین گیر نماید و آمریکا به تمامی معنی می خواهد مقاومت ایران را بشکند. اگر ایران مقاومت ننماید و با آمریکا مذاکره نماید همه چیز را از دست داده است (برای همین مذاکره ممنوع است).
ناشناس۵۰۰۲۳۲۱۷:۲۴:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۷
هرچه فاصله دلار دولتی با آزاد بیشتر شود، اقتصاد آمریکا به فروپاش نزدیکتر می شود. حتی یک کودک آمریکایی هم اگر بخواهد یک قاقالی بخرد گیج میشود که دلارش آزاد است یا دولتی. مردم آمریکا می خواهند مثل ترکیه دلارهاشان را آتش بزنند.
ناشناس۵۰۰۲۶۵۱۷:۴۶:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۷
فعلا همین سیاست شکست خورده اونها که شما تیتر زدی،کل اقتصاد ما رو هوا کرده و هیچ کس هم توان پاسخگویی نداره.
ناشناس۵۰۰۵۵۸۲۱:۲۱:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۲۷
راههایی که ما باید در پیش بگیریم: 1- افزایش همبستگی ملی 2- افزایش قدرت دفاعی 3- کاهش تنش
ناشناس۵۰۰۷۱۰۲۳:۰۳:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۲۷
والا تا همین جاش که دلار سه برابر شده. ماشالا شما پوستت کلفته یا مخارجت رو کس دیگه ای تامین می کنه وگرنه متوجه میشدی که تا همین جا هم زندگی ملت نابود شده چه برسه به مراحل بعدی تحریم
ناشناس۵۰۱۵۶۰۱۲:۳۰:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۸
نمی دونم دقیقا کجای سیاست‌هاشون شکست خورده است. ایران در حد توان خودش جلو آمریکا ایستاده و آنها هم هر وقت یک پخی می‌کنند اقتصاد ما به حالت کما می‌ره. دقیقا کجا رو اشتباه می‌کنن نمی‌دونم.
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های اخیر

 1. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 2. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 3. فداکاری برای نجات در حمله تروریستی اهواز  

 4. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 5. سفیر ایران در انگلیس اقدام "ایران اینترنشنال" را محکوم کرد   

 6. دستور روحانی به دستگاه‌های امنیتی برای پیگیری حمله تروریستی اهواز

 7. جانبازِ شهید حادثه تروریستی امروز چه کسی بود؟

 8. ماجرای حضور سعید مرتضوی در دسته عزاداری + عکس

 9. اظهارنظر وقیحانه مشاور ولیعهدابوظبی درباره حادثه اهواز

 10. فیلمی متفاوت از صحنه درگیری ماموران با تروریستها در اهواز   

 11. سکه ۴ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان شد/ آخرین قیمت دلار و ارز در بازار

 12. معاون سیاسی سپاه: تروریست ها تاوان سنگینی پرداخت خواهند کرد

 13. سعید مرتضوی به زندان برگشت

 14. عدم افزایش قیمت ۲۷ قلم کالای اساسی با «کالا کارت»

 15. دادستان تهران خبر داد: کشف صد تن مواد پتروشیمی در انباری در شورآباد

 16. آخرین قیمت انواع خودروهای داخلی در بازار + جدول

 17. حدادعادل:‌ آمریکا، عربستان و صهیونیست‌ها بدانند حادثه اهواز مردم ایران را متحدتر می‌کند

 18. گروهک «الاهوازیه»؛ از کپنهاگ تا به‌رگبار بستن مردم بی‌گناه

 19. ولایتی: حمله تروریستی اهواز با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد

 20. اسامی ۲۱ شهید حادثه اهواز اعلام شد

 21. بازداشت نماینده هتاک شورای شهر نیشابور

 22. رژه ۲۱ بالستیک سپاه پس از سخنان روحانی/ قدر موشک‌های خود را بیش‌تر می‌دانیم + عکس

 23. کدخدایی: چه رمزی بین همزمانی حادثه تروریستی اهواز با سالروز حمله صدام وجود دارد؟

 24. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به حمله تروریستی اهواز

 25. برخورد با بازار سیاه و متخلفان عرضه بلیت‌های اربعین

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 4. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 5. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 6. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 7. لطفا ریز جزئیات مخارج زندگی ما رو بخونین

 8. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 9. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 10. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 11. لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران  

 12. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 13. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 14. حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 15. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 16. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 17. نخستین اعترافات سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه به انجام حمله تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 18. جانباز ۷۵ درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد  

 19. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 20. استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی فارسی در استفاده از واژه «تروریستی»  

 21. فداکاری برای نجات در حمله تروریستی اهواز  

 22. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 23. جهانگیری: بخش خصوصی، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

 24. سفیر ایران در انگلیس اقدام "ایران اینترنشنال" را محکوم کرد   

 25. تصویر حفاظت از یک کودک در حمله تروریستی امروز اهواز  

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 3. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 4. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 7. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 8. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 9. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 12. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 13. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 14. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 18. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 19. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 20. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 21. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 22. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 23. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 24. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 25. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

پربحث‌های اخیر

 1. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 2. دستور روحانی به دستگاه‌های امنیتی برای پیگیری حمله تروریستی اهواز

 3. ماجرای حضور سعید مرتضوی در دسته عزاداری + عکس

 4. فیلمی متفاوت از صحنه درگیری ماموران با تروریستها در اهواز   

 5. سعید مرتضوی به زندان برگشت

 6. ولایتی: حمله تروریستی اهواز با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد

 7. رژه ۲۱ بالستیک سپاه پس از سخنان روحانی/ قدر موشک‌های خود را بیش‌تر می‌دانیم + عکس

 8. کدخدایی: چه رمزی بین همزمانی حادثه تروریستی اهواز با سالروز حمله صدام وجود دارد؟

 9. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به حمله تروریستی اهواز

 10. 9 وزیر در راه مجلس/ استیضاح وزیر صنعت

 11. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 12. جلسه ویژه کمیسیون امنیت با وزرای اطلاعات، خارجه، کشور و اطلاعات سپاه/ احتمال سفر دسته جمعی به اهواز

 13. ۳ مهر؛ بررسی استیضاح «شریعتمداری» در کمیسیون صنایع

 14. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 15. سکوت دولت‌های عربی و شیطنت رسانه‌های غربی در قبال حادثه تروریستی اهواز

 16. پیام رئیس قوه قضاییه در پی حادثه تروریستی در اهواز

 17. شهدای حادثه تروریستی اهواز دوشنبه تشییع می‌شوند/ دوم مهر عزای عمومی اعلام شد

 18. آخرین وضعیت مجروحان حادثه تروریستی امروز اهواز

 19. هشدار محسن رضایی به عاملان و حامیان حمله تروریستی اهواز

 20. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 21. دستور دادستان کل کشور به برخورد با گروهک محارب الاحوازی

 22. پیام رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تروریستی در اهواز؛ دستگاههای مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب و به پنجه قضایی بسپارند

 23. انتقاد رئیس جمهور چک از تحریم‌ها علیه ایران

 24. سیدحسن خمینی: کیست که از اعماق دل بر دشمنان میهنمان نفرین نفرستد؟

 25. سرلشکر باقری: مقابل هرگونه تجاوزگری آمادگی کامل داریم

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 4. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 5. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 6. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 7. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 8. علیزاده: دخالت دادن BBC و من‌وتو در مسائل داخلی ایران، قاجاری‌کردن سیاست است

 9. دستور روحانی به دستگاه‌های امنیتی برای پیگیری حمله تروریستی اهواز

 10. هر ۴ تروریست‌ حادثه تروریستی اهواز به هلاکت رسیدند

 11. واکنش ظریف به حمله تروریستی اهواز: قاطعانه پاسخ خواهیم داد

 12. روحانی: با عصبانیت آمریکا "قدر موشک‌ها" را بیشتر می‌دانیم/ روز به روز بر قدرت دفاعی خودمان خواهیم افزود

 13. کدام نمایندگان هنوز به کمپین شفافیت آرا نپیوسته‌اند؟ جدول و گرایش سیاسی

 14. ماجرای حضور سعید مرتضوی در دسته عزاداری + عکس

 15. اولین آمار از شمار مجروحان حمله تروریستی به رژه اهواز/ شهادت تعدادی از نیروهای سپاه

 16. فیلمی متفاوت از صحنه درگیری ماموران با تروریستها در اهواز   

 17. دعوت از «محمود صادقی» به دانشگاه امام صادق (ع) برای مناظره درباره «FATF»

 18. سعید مرتضوی به زندان برگشت

 19. آدرس غلط ندهید! مافیای FATF ترور کنندگان دانشمندان هسته‌ای ما بودند

 20. فرمانده کل سپاه: برای دشمنان ثابت شده که فشارها بر‌ مردم ایران بی‌فایده است

 21. ولایتی: حمله تروریستی اهواز با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد

 22. رژه ۲۱ بالستیک سپاه پس از سخنان روحانی/ قدر موشک‌های خود را بیش‌تر می‌دانیم + عکس

 23. کدخدایی: چه رمزی بین همزمانی حادثه تروریستی اهواز با سالروز حمله صدام وجود دارد؟

 24. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به حمله تروریستی اهواز

 25. 9 وزیر در راه مجلس/ استیضاح وزیر صنعت

پربحث‌های هفته

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 3. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 4. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 5. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 6. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 7. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 8. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 9. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 10. ایران با استفاده از چه ابزاری تنگه هرمز را می بندد؟ + عکس

 11. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 12. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 13. ۷ معاون شریعتمداری که با ابلاغ قانون، باید از وزارت صنعت بروند + اسامی

 14. دیدارهای جان کری و ظریف و انتخابات ریاست جمهوری/ناگفته‌هایی از مذاکرات با آمریکا در دوره احمدی‌نژاد/ نامزدهای جدید سخنگویی دولت/ آیا قالیباف بدنبال جانشینی لاریجانی است؟

 15. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 16. ابراهیم رئیسی: راه حل مشکلات کشور اقتصادی است نه سیاسی

 17. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 18. کدام استانداران باید از قطار دولت پیاده شوند؟ + جدول

 19. استیضاح شریعتمداری و آخوندی به کجا رسید؟

 20. سفارت ایران در یونان مورد تعرض قرار گرفت + عکس

 21. حاجی دلیگانی: ناطق پیام داده که دیگر از آخوندی حمایت نمی‌کند

 22. نمایندگان خطاب به سران قوا: بازنشسته‌ها را بازنشسته کنید/ نگذارید مدیران از عنوان «جانباز» سوءاستفاده کنند

 23. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 24. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 25. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

آخرین عناوین