سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

گروه جهان الف،   3970526004 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

سفیر ونزوئلا در تهران با تاکید بر این که قول‌ها و تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست، گفت: آمریکایی‌ها از توان موشکی و دفاعی ایران می‌ترسند و می‌دانند غیرممکن است بتوانند تهاجمی را علیه ایران داشته باشند.

به گزارش ایسنا، خسوس گونزالس سفیر جمهوری بولیواری ونزوئلا در گفت‌وگویی در برنامه سفیران درباره این که به طور مشخص چه کالاها یا خدماتی را برای صادرات به ونزوئلا از ایران پیشنهاد می‌کنید؟ گفت: یکی از توانمندی‌های بسیار با ارزش ایران در خصوص تکنولوژی و به ویژه نانوتکنولوژی است که ایران در این زمینه پیشرفت‌های بسیار قابل توجهی داشته است و امیدواریم بتوانیم از این توسعه و پیشرفت در خصوص تولید نفت و مسائل نفتی بتوانیم استفاده کنیم. البته در حوزه نفت می‌توانیم از تمام تجربیات و پیشرفت‌های ایران استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: در حوزه بهداشت و دارو ایران بسیار پیشرفت کرده و ما می‌خواهیم در این زمینه هم مبادلات بسیاری با ایران داشته باشیم در این چند سال اخیر مشکلات بسیار زیادی در حوزه بهداشت و تجهیزات دارویی داشتیم و از حمایت و تمام همکاری‌های ایران استقبال می‌کنیم که ما را در این زمینه همراهی می‌کنند. اخیرا حدود یک ماه است که یک یادداشت تفاهم و قراردادی در حوزه دارویی بین دو دولت امضا شده و این کار را برای فعال تر شدن پروژه‌های بین دو کشور برای ما هموار کرده است.

این دیپلمات ونزوئلایی با اشاره به پروژه مسکن سازی در این کشور گفت: پروژه مسکن به صورت انبوه در ونزوئلا اجرا شد و با شرکت‌های ایرانی ما در آنجا پروژه‌های بسیاری انجام دادیم و تا سال 2020 امیدواریم بتوانیم این روابط و پروژه‌هایی که با شرکت‌های ایرانی داریم را دوباره به صورت قبل برگردانیم و به همان صورتی که قبل ادامه داشتند و فعالیت می‌کردند دوباره بتوانند فعالیت هایشان را در ونزوئلا شروع کنند.

سفیر ونزوئلا در ایران درباره این که دو کشور ایالات متحده امریکا و چین سهم بالایی را در تجارت خارجی ونزوئلا دارند و آیا فکر نمی‌کنید که این سهم آسیب پذیری ونزوئلا را از تحریم‌های امریکا بسیار بالا می‌برد؟ اظهار کرد: در جریان هستید تهدیدات و تحریم‌هایی که علیه ایران و ونزوئلا وجود دارد همه و همه می‌تواند روابط اقتصادی ما را با سایر کشورهای دنیا تحت تاثیر قرار دهد و قطعا این مساله می‌تواند اقتصاد را آسیب پذیر کند، اما، ما راه‌های مقابله با آنها را در نظر داریم و می‌توانیم در خصوص این مسائل راه‌هایی را در نظر بگیریم و عمل کنیم.

خسوس گونزالس یادآور شد: ایالات متحده امریکا در تصمیماتش و در پای بندی به تعهدات خودش بسیار جدی نیست ولی ما بسیار جدی هستیم، آمریکا از برجام خارج شد همه تعهدات بین‌المللی که خودش امضا کرده بود آنها را نادیده گرفت و هیچ تعهدی برای اجرای آنها ندارند، لذا ما در مورد سیستم مالی خودمان برنامه‌هایی برای مقابله با این تحریم‌ها و فشارها داریم.

سفیر ونزوئلا در تهران همچنین درباره این که بعضی کارشناسان می‌گویند ونزوئلا نمی‌تواند در برابر تحریم‌های امریکا دوام بیاورد نظر شما چیست؟، گفت: ملت ایران 40 سال است که در قبال تمام این فشارها و تحریم‌ها ایستادگی کرده و این یک الگو و یک نمونه برای تمام جهان است و یک نمونه و الگو برای ماست همان طور که ملت ایران و دولت ایران توانستند مقابله کنند دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا هم به این امر مهم امیدوار است.

وی درباره این که گفته می شود رقم تورم در سال 2017 در ونزوئلا به بیش از 2000 درصد خواهد رسید برنامه دولت برای کنترل این تورم افسار گسیخته در ونزوئلا چیست؟، اظهار کرد: یک بخش بحث مسائل منابع مالی است و سیاست‌های پولی و ارزی است و بحث دیگر بحث حقوقی است که اقدامات مقتضی را در خصوص تمام این تحریم‌ها در خصوص تمام این فشارهایی که بر اقتصاد ونزوئلا می‌شود را پیگیری می‌کنیم.

سفیر ونزوئلا در ایران درباره این که در این کشور برخی ارزهای خارجی را خریده‌اند به خاطر اینکه ارزش پول ملی را کاهش دهند، گفت: بله این یکی از سخت ترین اقداماتی است که با آن مواجه شدیم اما باید بگویم که ارزش حقیقی پولی ونزوئلا در مقایسه با ارزش پولی کلمبیا بسیار بالاتر است.

وی در ادامه این گفت‌وگو درخصوص اظهارات ترامپ درباره ایران اظهار کرد: شما تجربیات بیشتری نسبت به ونزوئلا در مواجهه با آمریکا دارید 40 سال است که بهتر در جریان هستید آمریکا به چه طریقی عمل می‌کند. قطعا جمهوری اسلامی ایران این مساله را هم بر طرف می کند.

گونزالس در مورد این که ترامپ قراردادهای بین‌المللی را یک جانبه نقض می کند، گفت: این پیام را می‌رساند که قرارها، قولها و تعهدات آمریکا قابل اطمینان نیست حتی کشورهای دیگر و متحدین خود را دور کرده است، ایالت متحده آمریکا اقداماتی را هم در آمریکای لاتین انجام داده که وجهه او را در تمام جهان خدشه دار کرده است.

وی در باره این که چه نظری راجع به صلح، ثبات و امنیت در ایران دارد، ابراز کرد: این موضوع در سطح عالی قرار دارد، آمریکا خیلی تمایل دارد تا ملت ایران را فقیر و عقب مانده نشان دهد انا اینگونه نیست.

سفیر ونزوئلا در ایران در ادامه درباره توان موشکی و دفاعی ایران و واکنش‌ها و اظهارات ترامپ اظهار کرد: آنها بسیار ترسو هستند و می‌دانند که شما توانایی دفاع از خود را دارید و با این توانمندی ایران، غیرممکن است که بتوانند تهاجمی را علیه ایران داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها از توان موشکی ایران می‌ترسند، گفت: امیدواریم روزی ما هم توان موشکی و دفاعی مانند ایران داشته باشیم.

گونزالس درباره ذخایر نفتی ایران و ونزوئلا که می‌تواند موازنه قدرت باشد گفت: این مساله می‌تواند سلاحی برای مقابله با کشورهایی که با ما دشمنی می‌کنند، باشد، البته اوپک نقش مهمی را ایفا کرده و آمریکا هم به دنبال این بوده که این سازمانها را در کنترل خود در آورد.

وی همچنین در مورد این که یک عکسی از او دیده شده که سفیر عکس رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران را در آغوش دارد، ماجرای این عکس چیست، گفت: بله این موضوع یک مراسمی بود که توسط دانشجویان ایرانی برگزار شده بود و دانشجویان ایرانی از انجمن‌های مختلف می‌خواستند سخنرانی در ارتباط با ونزوئلا داشته باشند و بسیار برای من بیانات این دانشجویان در خصوص ما جالب بود. جوانانی که حضور داشتند آن عکس رهبر انقلاب اسلامی را که در یک روزنامه بود در دست داشتند و نه تنها به آنها ادای احترام می‌کردند نه تنها از آموزه‌های آنها درس می‌گرفتند بلکه آن خواسته و میل را داشتند برای اینکه بتوانند آنها را با ما به اشتراک بگذارند این برای من بسیار جالب بود و آنجا بود که آنها این عکس را به من هدیه کردند و من هم با کمال میل قبول کردم و با افتخار فراوان عکس را دریافت کردم و آن را مقابل خودم قرار دادم و چند تا عکس از آنها منتشر شد و آن برای من بسیار باعث افتخار و باعث خشنودی‌ام بود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۱ شهریور ۱۳۹۷مستمسکی به نام جنگ با تروریسم/ از تغییر فاز کاخ سفید تا عقب‌نشینی هژمونی واشنگتن
۳۱ شهریور ۱۳۹۷پامپئو: در حال آماده سازی مجموعه‌ای از اقدامات علیه ونزوئلا هستیم
۳۱ شهریور ۱۳۹۷قائم مقام وزارت خارجه دولت اوباما: هدف دیپلماسی آمریکا دست‌یابی به توافق بهتر با ایران نیست
۳۰ شهریور ۱۳۹۷به دستور ترامپ؛ راهبرد امنیت مجازی آمریکا وارد فاز تهاجمی می‌شود
۳۰ شهریور ۱۳۹۷قانونی شدن ماری‌جوآنا منجر به کاهش زمان تحصیل می‌شود
۳۰ شهریور ۱۳۹۷واشنگتن: ایران مسئول آسیب رسیدن به اماکن دیپلماتیک در عراق است
۲۹ شهریور ۱۳۹۷آمریکا بار دیگر ایران را به پیشتازی در حمایت از تروریسم متهم کرد
۲۹ شهریور ۱۳۹۷اعتراض به سیاست‌های ضدایرانی واشنگتن سخنرانی مقام آمریکایی را مختل کرد+ فیلم
۲۹ شهریور ۱۳۹۷سید حسن نصر الله: به دولت آمریکا به عنوان یک دشمن نگاه می‌کنیم/امسال، سال پایانی حضور داعش است
۲۹ شهریور ۱۳۹۷انزوای آمریکا و سه متحدش این بار در نشست آژانس بین المللی انرژی اتمی
۲۸ شهریور ۱۳۹۷چهار میلیون نوجوان آمریکایی هر روز ماری‌جوانا مصرف می‌کنند
۲۸ شهریور ۱۳۹۷ ویلیام برنز: مشکل ما با ایران ریشه‌ای و اساسی است!

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۹۸۰۹۱۰۸:۵۲:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۶
کشور خودش ازبین رفته به ما دلداری می ده .
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ ۲ تروریست کشته شدند/ شهادت نیروهای سپاه + عکس و فیلم

 2. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 3. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 4. علیزاده: دخالت دادن BBC و من‌وتو در مسائل داخلی ایران، قاجاری‌کردن سیاست است

 5. کدام نمایندگان هنوز به کمپین شفافیت آرا نپیوسته‌اند؟ جدول و گرایش سیاسی

 6. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 7. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاهوازیه" هستند

 8. داستان پسر زباله‌گرد که فریب پدرش را خورد

 9. سامسونگ پا جای پای اپل می‌گذارد؟

 10. دستور وزیر بهداشت برای پیگیری درمان مصدومان حمله تروریستی اهواز

 11. حمله تروریستی به اهواز به قصد انتقام‌گیری از ایران بوده است

 12. هشدار مرکز افتا؛ آسیب‌پذیری ۲ میلیارد دستگاه بلوتوثی

 13. جزئیات حادثه تروریستی از زبان استاندار خوزستان

 14. انتشار قابلیت جدید اینستاگرام در ابهام

 15. سید جلال در صدر نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا

 16. زمان معرفی محصول جدید نوکیا معلوم شد

 17. چرا سرماخوردگی واکسن ندارد؟/ چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

 18. از تهران تا مشهد؛ نبرد سرخ‌های لیگ برتر برای پیروزی

 19. فولادگر: اعضای گروه تحقیق و تفحص از صنعت خودرو یکشنبه تعیین می شوند/ غالب اعضای هیئت مدیره ایران خودرو دولتی هستند

 20. پرس: رونالدو نمی‌خواست در مادرید بماند

 21. سپاه خوزستان: عوامل تروریستی حمله کننده به رژه اهواز متلاشی شدند

 22. اولین آمار از شمار مجروحان حمله تروریستی به رژه اهواز/ شهادت تعدادی از نیروهای سپاه

 23. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 24. روحانی سالروز استقلال ارمنستان را تبریک گفت

 25. هلاکت دو تروریست حمله به رژه اهواز/ یک نفر دستگیر شد

پربحث‌های دیروز

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 3. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به ادعای توهین فردی منتسب به وزارت خارجه به ساحت امام حسین(ع)

 4. خطیب نماز جمعه تهران: زمان خداحافظی از رژیم اشغالگر قدس فرا رسیده است

 5. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 6. 14 معاون و مدیری که باید از وزارت کار بروند

 7. کریمی قدوسی: پرونده افرادی چون ابتکار و مولاوردی که از جاسوسان حمایت می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد

 8. درخواست ۹۰ نماینده مجلس از لاریجانی درباره شفافیت آرای مجلس

 9. 35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد

 10. زنگنه: هر تصمیمی که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم

 11. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 12. چالوس و هراز یک‌طرفه شد

 13. مشکلات صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه با «نیما»

 14. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 15. کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن

 16. افشای سندی از تحرکات مشکوک عربستان پیش از حمله به سفارتش در تهران

 17. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر درخواست ایران برای ملاقات با ترامپ

 18. درباره آیین چند هزار ساله «گِل مالی»

 19. ۱۰ خرافه بسیار عجیبِ مردم جهان/ از جادوی میوه‌ها تا نماد خوش‌شانسی

 20. شطرنج سبب پیشگیری از آلزایمر می‌شود

 21. رهبر کره شمالی خواستار دیدار مجدد با دونالد ترامپ است

 22. هشدار اروپا به تل‌‌آویو درباره فلسطین / هیلی: ایران باید موضوع شورای امنیت باشد نه فلسطین!

 23. کرملین: پوتین برنامه‌ای برای دیدار با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل ندارد

 24. نگاهی به خدمات حکام عرب خلیج فارس به صدام در طول جنگ تحمیلی

 25. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 7. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 8. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 9. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 10. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 11. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 12. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 13. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 14. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 15. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 18. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 19. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 20. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 21. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 22. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 23. آیا پارک لاله تهران پولی شده است؟

 24. دستور ویژه دادستان کل کشور در پی هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت رقیه (س) در یک روزنامه

 25. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

پربحث‌های اخیر

 1. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 2. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 3. وال استریت ژورنال: چین مذاکره تجاری با آمریکا را لغو کرد

 4. ۳۲۰ کشته و زخمی در اعتراضات ماه سپتامبر در بصره

 5. ترامپ بازهم چین را تهدید کرد

 6. سرکرده داعش کجاست؟ فرار البغدادی از منطقه عملیات نیروهای کُرد

 7. هلاکت متجاوزان سعودی در حمله موشکی نیروهای یمنی

 8. بندهای توافق روسیه و ترکیه درباره ادلب

 9. بازی جدید مقتدی صدر به نتیجه می‌رسد؟

 10. مستمسکی به نام جنگ با تروریسم/ از تغییر فاز کاخ سفید تا عقب‌نشینی هژمونی واشنگتن

 11. کولاکوویچ: بلغارستان با سرویس‌های قدرتمندش ما را در حمله به مشکل انداخت

 12. پامپئو: در حال آماده سازی مجموعه‌ای از اقدامات علیه ونزوئلا هستیم

 13. خبرگزاری سوریه فیلم جعلی حمله شیمیایی در «ادلب» را منتشر کرد+ فیلم

 14. اشتغال براساس مهارت نه مدرک تحصیلی

 15. وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در نیویورک درباره سوریه رایزنی می‌کنند

 16. نیویورک‌تایمز گزارش داد: معاون دادستان کل آمریکا نقشه‌ای برای عزل ترامپ در سر داشت

 17. قائم مقام وزارت خارجه دولت اوباما: هدف دیپلماسی آمریکا دست‌یابی به توافق بهتر با ایران نیست

 18. کمیسیون مشترک برجام در نیویورک برگزار می‌شود

 19. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

 20. چرا آمریکا به دنبال محاصره روسیه، چین و ایران است؟

 21. واکنش پکن به اعمال تحریم آمریکا علیه ارتش چین

 22. ایران به توصیه جان کری گوش ندهد/رئیس جمهور بعدی بهتر از ترامپ نخواهد بود

 23. حمله به یمن عربستان را غرق در بدهی کرده است

 24. تغییر برنامه سه ساله اقتصادی ترکیه

 25. مکرون: رهبران برکسیت، عده‌ای دروغگو هستند

پربحث‌های دیروز

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 3. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 4. رهبر کره شمالی خواستار دیدار مجدد با دونالد ترامپ است

 5. هشدار اروپا به تل‌‌آویو درباره فلسطین / هیلی: ایران باید موضوع شورای امنیت باشد نه فلسطین!

 6. کرملین: پوتین برنامه‌ای برای دیدار با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل ندارد

 7. نگاهی به خدمات حکام عرب خلیج فارس به صدام در طول جنگ تحمیلی

 8. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

 9. چرا آمریکا به دنبال محاصره روسیه، چین و ایران است؟

 10. واکنش پکن به اعمال تحریم آمریکا علیه ارتش چین

 11. ایران به توصیه جان کری گوش ندهد/رئیس جمهور بعدی بهتر از ترامپ نخواهد بود

 12. حمله به یمن عربستان را غرق در بدهی کرده است

 13. تغییر برنامه سه ساله اقتصادی ترکیه

 14. مکرون: رهبران برکسیت، عده‌ای دروغگو هستند

 15. بن سلمان؛ یک شکست خورده و در آستانه برکناری

 16. جزئیات بزرگترین پولشویی تاریخ اروپا

 17. تعیین سفیر جدید عراق در ایران

 18. درگذشت فرمانده «لشکر طلایی» عراق در اربیل

 19. بزرگ ترین گورستان هواپیما‌های نظامی جهان+عکس

 20. الجریده: سفیر جدید ایران در کویت مشخص شد

 21. مغرب بار دیگر ادعای ضدایرانی خود را تکرار کرد

 22. ریابکوف: آمریکا با تحریم روسیه با آتش بازی می‌کند

 23. تیم منتخب هفته اول لیگ قهرمانان اروپا

 24. جنگ تجاری آمریکا و چین ۲۰ سال طول می‌کشد

 25. اویل‌پرایس: هند از کاهش شدید واردات نفت از ایران ناتوان است

پربحث‌های هفته

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 3. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 4. درخواست امارات برای حضور دولت‌های عربی در مذاکره جدید با ایران

 5. وزیر دفاع روسیه: عملیات نظامی در ادلب انجام نخواهد شد

 6. جان کری: از پیروزی روحانی و انتصاب ظریف خیالمان آسوده شد

 7. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 8. عراق، سفیر خود در ایران را فراخواند

 9. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 10. راز سکوت سوریه در مقابل حمله رژیم صهیونیستی چه بود؟

 11. روحانی اول مهر ماه به نیویورک سفر می کند

 12. حمله موشکی سپاه به مقر حزب دموکرات کردستان و پیام جمهوری اسلامی به آمریکا و متحدانش

 13. واشنگتن: خواهان توافقی جامع با ایران هستیم

 14. جزئیات برنامه های روحانی در سفر به نیویورک

 15. گفت‌وگو با معترضی که نشست ضدایرانی را بر هم زد: «تحریم‌ها مردم ایران را هدف گرفته»

 16. نصرالله: اسرائیل بداند کار تمام شده و مقاومت موشک نقطه‌زن دارد

 17. اعتراض به سیاست‌های ضدایرانی واشنگتن سخنرانی مقام آمریکایی را مختل کرد+ فیلم

 18. وندی شرمن: در مذاکرات با ایران مظلوم‌نمایی می‌کردم

 19. واشنگتن‌پست: وزیر خزانه‌داری آمریکا روشی بکر برای مقاومت علیه سیاست‌های ترامپ درباره ایران یافت

 20. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 21. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 22. آمریکا: ۳ کشور بزرگ نفتی می‌توانند کاهش صادرات نفت ایران را جبران کنند

 23. بعیدی نژاد: سیاسی کردن سفر ایرانیان به میهن خود محکوم به شکست است

 24. زنگنه: دوعضو اوپک علیه ایران فعالیت‌ می‌کنند/ ترامپ فهمید نمی‌تواند تولید نفت ایران را صفر کند

 25. توئیت‌های داغ علیه ایران از کجا ارسال می‌شود؟  

آخرین عناوین