سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

گروه جهان الف،   3970526004 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

سفیر ونزوئلا در تهران با تاکید بر این که قول‌ها و تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست، گفت: آمریکایی‌ها از توان موشکی و دفاعی ایران می‌ترسند و می‌دانند غیرممکن است بتوانند تهاجمی را علیه ایران داشته باشند.

به گزارش ایسنا، خسوس گونزالس سفیر جمهوری بولیواری ونزوئلا در گفت‌وگویی در برنامه سفیران درباره این که به طور مشخص چه کالاها یا خدماتی را برای صادرات به ونزوئلا از ایران پیشنهاد می‌کنید؟ گفت: یکی از توانمندی‌های بسیار با ارزش ایران در خصوص تکنولوژی و به ویژه نانوتکنولوژی است که ایران در این زمینه پیشرفت‌های بسیار قابل توجهی داشته است و امیدواریم بتوانیم از این توسعه و پیشرفت در خصوص تولید نفت و مسائل نفتی بتوانیم استفاده کنیم. البته در حوزه نفت می‌توانیم از تمام تجربیات و پیشرفت‌های ایران استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: در حوزه بهداشت و دارو ایران بسیار پیشرفت کرده و ما می‌خواهیم در این زمینه هم مبادلات بسیاری با ایران داشته باشیم در این چند سال اخیر مشکلات بسیار زیادی در حوزه بهداشت و تجهیزات دارویی داشتیم و از حمایت و تمام همکاری‌های ایران استقبال می‌کنیم که ما را در این زمینه همراهی می‌کنند. اخیرا حدود یک ماه است که یک یادداشت تفاهم و قراردادی در حوزه دارویی بین دو دولت امضا شده و این کار را برای فعال تر شدن پروژه‌های بین دو کشور برای ما هموار کرده است.

این دیپلمات ونزوئلایی با اشاره به پروژه مسکن سازی در این کشور گفت: پروژه مسکن به صورت انبوه در ونزوئلا اجرا شد و با شرکت‌های ایرانی ما در آنجا پروژه‌های بسیاری انجام دادیم و تا سال 2020 امیدواریم بتوانیم این روابط و پروژه‌هایی که با شرکت‌های ایرانی داریم را دوباره به صورت قبل برگردانیم و به همان صورتی که قبل ادامه داشتند و فعالیت می‌کردند دوباره بتوانند فعالیت هایشان را در ونزوئلا شروع کنند.

سفیر ونزوئلا در ایران درباره این که دو کشور ایالات متحده امریکا و چین سهم بالایی را در تجارت خارجی ونزوئلا دارند و آیا فکر نمی‌کنید که این سهم آسیب پذیری ونزوئلا را از تحریم‌های امریکا بسیار بالا می‌برد؟ اظهار کرد: در جریان هستید تهدیدات و تحریم‌هایی که علیه ایران و ونزوئلا وجود دارد همه و همه می‌تواند روابط اقتصادی ما را با سایر کشورهای دنیا تحت تاثیر قرار دهد و قطعا این مساله می‌تواند اقتصاد را آسیب پذیر کند، اما، ما راه‌های مقابله با آنها را در نظر داریم و می‌توانیم در خصوص این مسائل راه‌هایی را در نظر بگیریم و عمل کنیم.

خسوس گونزالس یادآور شد: ایالات متحده امریکا در تصمیماتش و در پای بندی به تعهدات خودش بسیار جدی نیست ولی ما بسیار جدی هستیم، آمریکا از برجام خارج شد همه تعهدات بین‌المللی که خودش امضا کرده بود آنها را نادیده گرفت و هیچ تعهدی برای اجرای آنها ندارند، لذا ما در مورد سیستم مالی خودمان برنامه‌هایی برای مقابله با این تحریم‌ها و فشارها داریم.

سفیر ونزوئلا در تهران همچنین درباره این که بعضی کارشناسان می‌گویند ونزوئلا نمی‌تواند در برابر تحریم‌های امریکا دوام بیاورد نظر شما چیست؟، گفت: ملت ایران 40 سال است که در قبال تمام این فشارها و تحریم‌ها ایستادگی کرده و این یک الگو و یک نمونه برای تمام جهان است و یک نمونه و الگو برای ماست همان طور که ملت ایران و دولت ایران توانستند مقابله کنند دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا هم به این امر مهم امیدوار است.

وی درباره این که گفته می شود رقم تورم در سال 2017 در ونزوئلا به بیش از 2000 درصد خواهد رسید برنامه دولت برای کنترل این تورم افسار گسیخته در ونزوئلا چیست؟، اظهار کرد: یک بخش بحث مسائل منابع مالی است و سیاست‌های پولی و ارزی است و بحث دیگر بحث حقوقی است که اقدامات مقتضی را در خصوص تمام این تحریم‌ها در خصوص تمام این فشارهایی که بر اقتصاد ونزوئلا می‌شود را پیگیری می‌کنیم.

سفیر ونزوئلا در ایران درباره این که در این کشور برخی ارزهای خارجی را خریده‌اند به خاطر اینکه ارزش پول ملی را کاهش دهند، گفت: بله این یکی از سخت ترین اقداماتی است که با آن مواجه شدیم اما باید بگویم که ارزش حقیقی پولی ونزوئلا در مقایسه با ارزش پولی کلمبیا بسیار بالاتر است.

وی در ادامه این گفت‌وگو درخصوص اظهارات ترامپ درباره ایران اظهار کرد: شما تجربیات بیشتری نسبت به ونزوئلا در مواجهه با آمریکا دارید 40 سال است که بهتر در جریان هستید آمریکا به چه طریقی عمل می‌کند. قطعا جمهوری اسلامی ایران این مساله را هم بر طرف می کند.

گونزالس در مورد این که ترامپ قراردادهای بین‌المللی را یک جانبه نقض می کند، گفت: این پیام را می‌رساند که قرارها، قولها و تعهدات آمریکا قابل اطمینان نیست حتی کشورهای دیگر و متحدین خود را دور کرده است، ایالت متحده آمریکا اقداماتی را هم در آمریکای لاتین انجام داده که وجهه او را در تمام جهان خدشه دار کرده است.

وی در باره این که چه نظری راجع به صلح، ثبات و امنیت در ایران دارد، ابراز کرد: این موضوع در سطح عالی قرار دارد، آمریکا خیلی تمایل دارد تا ملت ایران را فقیر و عقب مانده نشان دهد انا اینگونه نیست.

سفیر ونزوئلا در ایران در ادامه درباره توان موشکی و دفاعی ایران و واکنش‌ها و اظهارات ترامپ اظهار کرد: آنها بسیار ترسو هستند و می‌دانند که شما توانایی دفاع از خود را دارید و با این توانمندی ایران، غیرممکن است که بتوانند تهاجمی را علیه ایران داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها از توان موشکی ایران می‌ترسند، گفت: امیدواریم روزی ما هم توان موشکی و دفاعی مانند ایران داشته باشیم.

گونزالس درباره ذخایر نفتی ایران و ونزوئلا که می‌تواند موازنه قدرت باشد گفت: این مساله می‌تواند سلاحی برای مقابله با کشورهایی که با ما دشمنی می‌کنند، باشد، البته اوپک نقش مهمی را ایفا کرده و آمریکا هم به دنبال این بوده که این سازمانها را در کنترل خود در آورد.

وی همچنین در مورد این که یک عکسی از او دیده شده که سفیر عکس رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران را در آغوش دارد، ماجرای این عکس چیست، گفت: بله این موضوع یک مراسمی بود که توسط دانشجویان ایرانی برگزار شده بود و دانشجویان ایرانی از انجمن‌های مختلف می‌خواستند سخنرانی در ارتباط با ونزوئلا داشته باشند و بسیار برای من بیانات این دانشجویان در خصوص ما جالب بود. جوانانی که حضور داشتند آن عکس رهبر انقلاب اسلامی را که در یک روزنامه بود در دست داشتند و نه تنها به آنها ادای احترام می‌کردند نه تنها از آموزه‌های آنها درس می‌گرفتند بلکه آن خواسته و میل را داشتند برای اینکه بتوانند آنها را با ما به اشتراک بگذارند این برای من بسیار جالب بود و آنجا بود که آنها این عکس را به من هدیه کردند و من هم با کمال میل قبول کردم و با افتخار فراوان عکس را دریافت کردم و آن را مقابل خودم قرار دادم و چند تا عکس از آنها منتشر شد و آن برای من بسیار باعث افتخار و باعث خشنودی‌ام بود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۹۸۰۹۱۰۸:۵۲:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۶
کشور خودش ازبین رفته به ما دلداری می ده .

پربحث‌های امروز

 1. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 2. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 3. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 4. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 5. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 6. زمان حال را غنیمت بشمار  

 7. تازه‌ترین جزئیات از وضعیت خبرنگار پرس تی‌وی

 8. وزیر خارجه آلمان: لغو مجوز فعالیت خطوط هوایی ماهان ضروری بود

 9. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 10. کره جنوبی - بحرین؛ ببر‌ها با «سون» در پی صعود آسان/ قطر - عراق؛ جدال حساس مدعیان کوچک

 11. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 12. زن شکاک شوهرش را آتش زد

 13. ماجرای تلخ خواب ابدی زوج جوان و فرزند ۱۳ ساله

 14. شگرد عجیب نگهبان قلابی برای سرقت خودرو

 15. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 16. دادستان تهران: کرباسچی احضار شد اما رسانه‌ها گفتند به اوین رفته است

 17. رمزگشایی از معمای جنایت در کاروان سرا

 18. ۷ خبر خوب دوشنبه که شاید ندیده باشید  

 19. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 20. پیشنهاد رسمی نیوکاسل برای مدافع ایرانی

 21. وزیر کشور: شکوه حضور مردم در ۲۲ بهمن توطئه دشمن را بر باد می‌دهد

 22. نقشه مهندس قلابی برای فروش طلاهای مسروقه

 23. ترجمه کتاب در ایران/ چگونه در ایران کتابمان را منتشر کنیم

 24. توزیع گل نرگس در مجلس شورای اسلامی  

 25. آزادی مادری که فرزند شیرخواره اش را کشته بود

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 8. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 24. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

 25. پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 8. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 11. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 12. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 13. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 24. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 25. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

پربحث‌های اخیر

 1. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 2. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 3. حمایت ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا

 4. تازه‌ترین جزئیات از وضعیت خبرنگار پرس تی‌وی

 5. وزیر خارجه آلمان: لغو مجوز فعالیت خطوط هوایی ماهان ضروری بود

 6. ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند

 7. شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم

 8. هشدار جدی پنتاگون؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا به شدت آسیب پذیرند

 9. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 10. کره‌شمالی یک مقر موشکی اعلام نشده دارد!

 11. اخبار ضد و نقیض در مورد کشته شدن پسر رهبر طالبان

 12. پیام تهدیدآمیز اخیر وزیر خارجه آمریکا در سفر به عراق چه بود؟

 13. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 14. بازی تکراری نتانیاهو در سوریه!

 15. صادرات نفت عربستان رکورد زد

 16. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 17. اردوغان فردا در روسیه

 18. سراشیبی سقوط و پایان صدارت اقتصادی آمریکا بر جهان

 19. ادعای وجود یک مقر موشکی اعلام‌نشده در کره شمالی

 20. رئیس‌جمهور سودان فردا به قطر می‌رود

 21. فرانسه سفیر ایتالیا را احضار کرد

 22. المرزوقی: امارات به دنبال از بین بردن دموکراسی در تونس است

 23. ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

 24. چاووش‌اوغلو: تنها ترکیه به آرامش و ثبات در سوریه می‌اندیشد

 25. برنی سندرز: ترامپ مردم آمریکا را بر مبنای جنسیت و رنگ پوست تقسیم بندی کرد

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 3. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 4. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 5. حمله اسرائیل به سوریه پیامی برای ایران بود؟

 6. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 7. حمایت ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا

 8. بیانیه کاخ سفید درباره خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی توسط ترامپ

 9. ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند

 10. شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم

 11. هشدار جدی پنتاگون؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا به شدت آسیب پذیرند

 12. طعنه ترامپ به پلوسی: خیابانهای سان فرانسیسکو را تمیز کنید؛ چندش‌آور است

 13. دومین جلسه دادگاه «مرضیه هاشمی» چهارشنبه تشکیل می‌شود

 14. آقای پمپئو تاریخ‌ کشورتان را بخوانید

 15. آلمان هواپیمایی ماهان را تحریم می‌کند

 16. رئیس‌جمهور سودان فردا به قطر می‌رود

 17. فرانسه سفیر ایتالیا را احضار کرد

 18. المرزوقی: امارات به دنبال از بین بردن دموکراسی در تونس است

 19. ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

 20. چاووش‌اوغلو: تنها ترکیه به آرامش و ثبات در سوریه می‌اندیشد

 21. برنی سندرز: ترامپ مردم آمریکا را بر مبنای جنسیت و رنگ پوست تقسیم بندی کرد

 22. کوربین: طرح «برگزیتِ» شکست سنگینی خورده است

 23. وعده جدید اردوغان درباره سوریه

 24. مقام اروپایی: فرانسه برای میزبانی از مکانیسم مالی اروپا و ایران آمادگی دارد

 25. حمایت پامپئو و بولتون از اقدام آلمان علیه ماهان‌ایر

پربحث‌های هفته

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 4. تکلیف ما و اروپای در حال گذار

 5. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 6. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 7. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 8. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 9. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 10. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 11. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 12. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 13. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 14. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 15. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 16. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 17. روسیه: مذاکره درباره برنامه موشکی ایران تحت فشار آمریکا نشدنی است

 18. ائتلاف شوم عربستان و امارات برای شکست قطر

 19. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 20. آمادگی افغانستان برای تامین نیاز کارخانجات ایران

 21. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 22. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 23. ضرورت حمایت از موضع مستقل مالزی در برابر اسرائیل

 24. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

 25. حمله اسرائیل به سوریه پیامی برای ایران بود؟

آخرین عناوین