برترین مرورگر‌های اینترنت در سال ۲۰۱۸

گروه فناوری الف،   3970521115 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
برترین مرورگر‌های اینترنت در سال ۲۰۱۸

تا زمانی که سایت‌های اینترنتی وجود دارند، مرورگر یکی از نیاز‌های اصلی هر فرد به شمار می‌آید که مطمئناً دلیل آن برای شما مشخص و روشن است.

برای دسترسی به محتوای هر سایتی باید از مرورگر کمک بگیرید تا صفحه موردنظر را اجرا کند.ایران بیشترین کاربر اینترنتی را در خاورمیانه دارد، به این معناست که بیشترین استفاده از مرورگر را در خاورمیانه دارد.

ازآنجایی‌که بسیاری از فعالیت‌های ما در اینترنت به کمک مرورگر انجام می‌شود باید کمی در انتخاب مرورگر حساس باشیم. چرا ؟ چون ممکن است با همان مرورگر وارد حساب اینترنت بانکی خود شوید و یا خرید‌های اینترنتی داشته باشید و این مرورگر است که اطلاعات شما را دریافت و ارسال می‌کند.

علاوه بر امنیت مرورگر ، سرعت و رابط کاربری آن نیز مهم است. حتی اگر قرار باشد تنها یک مقاله در سطح اینترنت را مطالعه کنید، مطمئناً دوست ندارید برای اجراشدن مرورگر صبر کنید و یا در یک محیط زشت مقاله‌‌ی موردنظرتان را بررسی کنید.

بهترین مرورگر در اینترنت

ما سه ویژگی کلیدی را برای ارزیابی مرورگر‌ها در نظر گرفتیم که عبارت‌اند از :

 • فاصله زمانی بین هر بروزرسانی‌
 • ویژگی‌ها امنیتی مرورگر موردنظر
 • ابزار‌های حریم شخصی

امتیاز هر مرورگر با توجه به ویژگی‌های بالا از ۱۵ ارائه می‌شود.

گوگل کروم ( Google Chrome )

گوگل کروم در سال ۲۰۰۸ ارائه شد و در حال حاضر بزرگ‌ترین سهم کاربران را در مقایسه با دیگر مرورگر‌ها دارد. ازآنجایی‌که متعلق به شرکت گوگل است، سرعت و سازگاری مناسبی برای کاربرد‌های اصلی هر فرد ازجمله یوتیوب ، جیمیل و گوگل داکیومنت را دارد.

فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی گوگل کروم : ۴۲ روز. گوگل کروم در این مورد کمی ضعیف‌تر از دیگر مرورگر‌ها عمل کرده است. طبق گفته‌ی خود گوگل، میانگین ۶ هفته را برای هر بار به‌روزرسانی و ارتقا در نظر گرفته است ولی بروزرسانی‌های جزئی ممکن است هر ۲ یا ۳ هفته‌ یک‌بار انجام شود.

امنیت: گوگل کروم را به‌عنوان رهبر درزمینهٔ امنیت مرورگر می‌شناسند. برای پیشگیری از هرگونه تهدید امنیتی برای کاربر، گوگل کروم به‌صورت خودکار به‌روزرسانی می‌شود و به آخرین تکنولوژی و ویژگی‌های امنیتی ارتقا می‌یابد. گوگل کروم ازنظر خدمات ارزیابی امنیتی، بالاترین امتیاز را دارد.

از طرفی برای پیدا کردن نقاط ضعف یا به رخ کشیدن امنیت خود ، جایزه یک‌میلیون دلاری را برای هک گوگل کروم در نظر گرفته است. با این ویژگی‌ها بی‌دلیل نیست که گوگل را رهبر امنیت مرورگرها می‌نامند.

حریم خصوصی: گوگل کروم اجازه مسدود کردن پاپ آپ ها را به شما می‌دهد ولی به‌سادگی نمی‌توان نادیده گرفت که کروم متعلق به شرکتی باشد که با دانستن همه‌چیز در مورد شما ( اطلاعاتی نظیر فعالیت و حوضه موردعلاقه شما که در اینترنت جستجو می‌کنید) کسب درآمد نکند.

ازآنجاکه مرورگر کروم یک مرورگر کد بسته ( closed-source ) است، نمی‌توانیم آن را باز کنیم تا از اطلاعات پنهان آن باخبر شویم.

اینترنت اکسپلورر مایکروسافت ( Microsoft Internet Explorer )

قبل از انتشار کروم و مرورگرهایی مانند فایرفاکس و سافاری، اینترنت اکسپلورر تنها مرورگر مورداستفاده کاربران بود. امروزه IE و مرورگر جدید مایکروسافت Edge، جای خود را به رقبای خود داده‌اند، اما هنوز دو کاربرد برای اینترنت اکسپلورر وجود دارد و آن استفاده از این مرورگر برای دانلود یک مرورگر وب دیگر برای کامپیوتر است و همچنین متأسفانه هنوز بسیاری از سایت‌های دولتی تنها با این مرورگر قابل‌استفاده هستند.

فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی اینترنت اکسپلورر: ۳۰ روز. بروز رسانی ماهانه اینترنت اکسپلورر، آن را کمی از رقابت با دیگر مرورگرها دور کرده است. جایگزینی پرطرفدار اینترنت اکسپلورر، Edge است که تنها دو بار در سال ۲۰۱۷ به‌روزرسانی شد.

حال اگر مایکروسافت می‌خواهد Edge را وارد عرصه رقابت کند باید کمی درباره وضع بروزرسانی‌هایش تجدیدنظر کند.

امنیت: درحالی‌که گام‌های بزرگی برای بهبود ویژگی‌های امنیتی خود برداشته است، اما همیشه جزو مرورگرهای کم امنیت به شمار می‌آید. در نسخه‌های موجود اینترنت اکسپلورر شاهد هشدارهایی هستیم که به کاربران اطلاع می‌دهد که در حال بازدید از یک سایت مخرب و یا دانلود فایل مخربی هستند.

همچنین دارای سطوح امنیتی قابل تنظیمی هستند که به کاربران اجازه می‌دهد تا حفاظت آنلاین خود را تنظیم کنند . بااین‌حال، هر دوی این مرورگرها هنوز نیاز به تلاش دارند تا جای خود را میان رقبای ارتقا دهند.

حریم خصوصی: مانند کروم، اینترنت اکسپلورر به شما امکان می‌دهد تا پاپ آپ را مسدود کنید و درخواست “عدم پیگیری” را برای سایت‌هایی که بازدید می‌کنید ارسال کنید. IE دارای یک ویژگی “حفاظت از پیگیری” است که به شما اجازه می‌دهد لیست سایت‌هایی که شما را ردیابی می‌کنند، تنظیم کنید.

مرورگر پس از آن از ارسال کوکی توسط این سایت‌ها جلوگیری می‌کند. اینترنت اکسپلورر نیز یک مرورگر منبع بسته است، بنابراین نمی‌توان گفت که دیگر کدام ابزار‌ک‌های نظارت ممکن است در این مرورگر استفاده‌شده باشند.

سافاری اپل ( Apple Safari )

نام Safari ممکن است برای اکثر کاربران ویندوز غریبه باشد، اما مرورگر اپل در واقع تا سال ۲۰۱۲ بر روی رایانه‌ها قابل‌استفاده بود اما بعدتر از آن تنها در دستگاه‌های اپل ارائه شد. اگرچه سافاری مرورگر پیش‌فرض برای مک است، اما تا حد زیادی از همان سرنوشت اینترنت اکسپلورر رنج می‌برد.

فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی سافاری: ۵۴ روز. نزدیک به دو ماه،واقعاً زیاد است. با توجه به اینکه بزرگ‌ترین شرکت فناوری در جهان، Safari را تولید می‌کند این فاصله طولانی عجیب است. در مقایسه با رقبای خود، به‌روزرسانی Safari بیش از سه برابر از سایر مرورگرها کمتر است.

بااین‌حال، ازآنجاکه کاربران مک در معرض آسیب‌پذیری‌های اینترنتی کمتری نسبت به سایر سیستم‌عامل‌ها هستند، ارائه آپدیت‌های دیربه‌دیر تر قابل چشم‌پوشی است. با این‌حال ضررهایی برای کاربران دارد و خواهد داشت.

امنیت: اگرچه سافاری دیربه‌دیر ارتقا می‌یابد، اما زمانی که از آن استفاده می‌کنید، وظیفه حفظ امنیت شما را به‌خوبی انجام می‌دهد. سافاری از بارگذاری شدن سایت‌های مشکوک جلوگیری کرده و خطر احتمالی را به شما هشدار می‌دهد.

با استفاده از صفحات وب جداگانه، Safari از دسترسی کدهای مخرب موجود در یک صفحه به‌کل مرورگر یا داده‌های شما جلوگیری می‌کند.

حریم خصوصی: Safari همچنین در مورد حفظ حریم خصوصی آنلاین شما بسیار خوب عمل می‌کند. مانند ساير مرورگرها، کاربران می‌توانند درخواست “عدم پیگیری” را برای سایت‌هایی که بازدید می‌کنند ارسال کنند.

این مرورگر همچنین مانع از دسترسی سایتهای شخص ثالث به داده‌های پنهان در حافظه مرورگر می‌شود و به شما کمک می‌کند تا ناشناس بمانید. درزمینهٔ امنیت به سافاری امتیاز ۵ از ۵ می‌دهیم.

موزیلا فایرفاکس ( Mozilla FireFox )

فایرفاکس توسط یک سازمان غیرانتفاعی توسعه‌یافته است. این مرورگر به‌خوبی شناخته‌شده و مدت‌هاست جایگزین مطلوب برای رقبای خود از جمله گوگل، مایکروسافت و اپل است.

فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی فایرفاکس: ۷ تا ۱۴ روز. بروز رسانی فایرفاکس هر یک تا دو هفته، انجام می‌شود. مجموعه موزیلا و هزاران نفر از داوطلبان برنامه‌نویسی به‌طور مداوم در تلاش‌اند تا فایرفاکس را با آخرین ویژگی‌های امنیتی و مرور بارگذاری کند.

امنیت: فایرفاکس دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های امنیتی مانند: حفاظت از فیشینگ و تروجان ها، مسدود کردن وب‌سایت‌ها / فریب‌های وب گزارش‌شده و هشدار دادن به کاربران هنگام سعی در نصب افزونه‌ها خودکار است.

درحالی‌که این مرورگر نسبت به Chrome هنوز یک گام عقب است اما در این زمینه، تفاوت آن‌ها تقریباً ناچیز است. فایرفاکس یکی از امن‌ترین مرورگرهاست.

حفظ حریم شخصی: فایرفاکس اولین مرورگری است که قابلیت “عدم پیگیری” را معرفی کرد. اگرچه در ابتدای این معرفی عدم پیگیری یا Do Not Track یک ویژگی انقلابی بود، اما در حال حاضر در بین مرورگرهای بزرگ به‌طور کامل رواج یافته است.

فایرفاکس اکنون دارای ویژگی “حفاظت پیگیری یا Tracking Protection” نیز می‌باشد، این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا با ایجاد فهرست‌های حفاظت‌شده از خود در مقابل کوکی‌های شخص ثالث محافظت کنند.

مهم‌تر از همه، فایرفاکس تنها مرورگر بزرگ وب منبع باز ( Open Source ) است. به این معنی که هر کسی می‌تواند کد منبع فایرفاکس را بررسی کند و مطمئن شود که عناصر ناقص در محصول نهایی وجود ندارد.

کرومیوم ( Chromium )

نسخه کاملاً باز گوگل کروم به‌عنوان Chromium ارائه شد که در اختیار مخاطبانی قرار گرفته که مایل به استفاده از محصولات گوگل هستند.
فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی کرومیوم: هر روز. بروز رسانی مداوم کرومیوم بی‌نظیر است. اما نکته اینجاست که Chromium به‌طور خودکار به‌روزرسانی نمی‌شود، به این معنی که شما باید هر بار به‌صورت دستی آن را به‌روزرسانی کنید و اگر این کار را انجام ندهید اشکالات و آسیب‌هایی شما را تهدید خواهد کرد.

امنیت: مرورگر کرومیوم شبیه یک نسخه ناتمام کروم است، اما کدهای کمتری به‌منظور یکپارچه‌سازی با برنامه‌های شخص ثالث مانند Flash دارد.

حریم خصوصی: متأسفانه، این موضوع ضعف این مرورگر است. نه Chrome و نه Chromium به شما اجازه نمی‌دهند WebRTC را غیرفعال کنید، گرچه می‌توانید این مشکل را با افزونه‌ی WebRTC Leak Prevent یاوی پی ان حل کنید.

علاوه بر این، همان‌طور که Chromium زیرمجموعه خانواده‌ی محصولات گوگل است، با خط‌مشی رازداری Googleمطابقت دارد، که بیان می‌کند:

ما از اطلاعاتی که از همه خدماتمان جمع‌آوری می‌کنیم برای ارائه، نگهداری، محافظت و بهبود و ایجاد امکانات جدید و حفاظت از گوگل و کاربرانمان استفاده می‌کنیم. همچنین از این اطلاعات برای ارائه محتوای متناسب با شما استفاده می‌کنیم، مانند ارائه نتایج جستجو و تبلیغات مناسب‌تر.

امیدوارم با این تحلیل مرورگر‌ها، بهترین مرورگر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

منبع:ویرگول

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 2. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 3. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 4. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 5. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 6. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 7. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 8. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 9. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 10. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 11. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 12. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 13. همه خدعه‌های اروپا

 14. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 15. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 16. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 17. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 18. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 19. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 20. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 21. پراید ارزان شد

 22. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

 23. برای علت گرانی گوشت، آدرس غلط می‌دهند

 24. در ماجرای پیش‌فروش پراید، چه کسی مقصر است؟

 25. دلیل افزایش قیمت دلار از نظر محسن رضایی  

پربحث‌های دیروز

 1. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 4. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 5. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 6. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 7. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 8. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 9. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 10. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 11. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 12. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 13. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 14. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 15. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 16. همه خدعه‌های اروپا

 17. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 18. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 19. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 20. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 21. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 22. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 23. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 24. پراید ارزان شد

 25. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 3. خوارج عمانی در کنفرانس ورشو

 4. شاخ‌های محجبه یا وضعیت فکاهی ضد حجاب؟

 5. هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت‌ها/ چرا ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: آشفتگی بازار به علت سوء مدیریت خودروسازان است

 6. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 7. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 8. برای این عکس شما تیتر بزنید   

 9. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 10. شلیک هوایی، درگیری و کنده شدن درب ون گشت ارشاد در تهران

 11. تا کی بجای ازدواج، به جوان بگوئیم: دوغ بخور؟

 12. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 13. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 14. پراید ما یا پرادو رفیق ها و غرور بیجا

 15. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 16. قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا اعلام شد/ قیمت تندر ۹۳ میلیون تومان+جدول

 17. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 18. افتخار نتانیاهو به تاریخ‌سازی و ایستادن در کنار سران کشورهای عربی/ آیا جنگی علیه ایران در راه است؟

 19. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 20. تازه‌ترین قیمت خودرو/ افزایش ۱۰ میلیونی سمند؛ پراید ۱۱۱ به ۴۵ میلیون تومان رسید

 21. دنا ۱۵ میلیون تومان گران شد/ عبور پراید ۱۱۱ از ۴۳ میلیون تومان + جدول قیمت‌ها

 22. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 23. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 24. پوشش امنیتی هواپیمای بن سلمان با 6 جنگنده پاکستانی+ فیلم

 25. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. دو شرط پلیس فتا برای ادامه فعالیت «دیوار»/ شاهکار به میدان می آید

 2. روسیه اتصال به اینترنت جهانی را قطع می‌کند

 3. مدیرعامل هواوی: آمریکا نمی‌تواند ما را بشکند

 4. مشترکان موبایل کشور ریزش کردند

 5. آزادی بیان به سبک فیس‌بوک؛ حذف صدها صفحه مرتبط با ایران

 6. ماجرای لقاح مصنوعی پلنگ ایرانی

 7. تنها با یک اشاره گوشی را به تلویزیون وصل کنید

 8. آیا اپل هم محصولات تاشو می‌سازد؟

 9. کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹؛ میزبان چه گوشی‌هایی خواهد بود؟

 10. مراقب تصاویر متحرک (GIF) آلوده به بدافزار باشید

 11. سریع ترین شارژر بی سیم بازار توسط هوآوی عرضه شد

 12. چگونگی رمزگذاری روی گوگل‌ کروم

 13. "شفاف‌سازی" قابلیت جدید توییتر

 14. تولید باتری‌های کاغذی خورشیدی با گرافن

 15. تولید گوشی تاشو که به ساعت هوشمند مبدل می‌شود

 16. کابل USB که اطلاعات کاربران را می‌دزدد!

 17. نفوذ هکرها به ۶۲۰ میلیون حساب کاربری آنلاین

 18. دلیل کاهش فالوورهای اینستاگرام چیست؟

 19. پیام‌های خصوصی در توئیتر حذف نمی‌شوند

 20. کاهش آمار تصادفات با سیستم های کمک راننده پیشرفته خودرو

 21. قدرتمند‌ترین ماشین آتش نشانی  

 22. نشست تعاملی همراه اول با فعالان حوزه محتوای دیجیتال ارزشی و انقلابی

 23. استفاده از تاکسی‌های پرنده در فرودگاه فرانکفورت

 24. جزییاتی تازه از موبایل «ال‌جی G8 تینک» فاش شد + عکس

 25. احتمال فعالیت آتشفشانی در سیاره مریخ

آخرین عناوین