برترین مرورگر‌های اینترنت در سال ۲۰۱۸

گروه فناوری الف،   3970521115 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
برترین مرورگر‌های اینترنت در سال ۲۰۱۸

تا زمانی که سایت‌های اینترنتی وجود دارند، مرورگر یکی از نیاز‌های اصلی هر فرد به شمار می‌آید که مطمئناً دلیل آن برای شما مشخص و روشن است.

برای دسترسی به محتوای هر سایتی باید از مرورگر کمک بگیرید تا صفحه موردنظر را اجرا کند.ایران بیشترین کاربر اینترنتی را در خاورمیانه دارد، به این معناست که بیشترین استفاده از مرورگر را در خاورمیانه دارد.

ازآنجایی‌که بسیاری از فعالیت‌های ما در اینترنت به کمک مرورگر انجام می‌شود باید کمی در انتخاب مرورگر حساس باشیم. چرا ؟ چون ممکن است با همان مرورگر وارد حساب اینترنت بانکی خود شوید و یا خرید‌های اینترنتی داشته باشید و این مرورگر است که اطلاعات شما را دریافت و ارسال می‌کند.

علاوه بر امنیت مرورگر ، سرعت و رابط کاربری آن نیز مهم است. حتی اگر قرار باشد تنها یک مقاله در سطح اینترنت را مطالعه کنید، مطمئناً دوست ندارید برای اجراشدن مرورگر صبر کنید و یا در یک محیط زشت مقاله‌‌ی موردنظرتان را بررسی کنید.

بهترین مرورگر در اینترنت

ما سه ویژگی کلیدی را برای ارزیابی مرورگر‌ها در نظر گرفتیم که عبارت‌اند از :

 • فاصله زمانی بین هر بروزرسانی‌
 • ویژگی‌ها امنیتی مرورگر موردنظر
 • ابزار‌های حریم شخصی

امتیاز هر مرورگر با توجه به ویژگی‌های بالا از ۱۵ ارائه می‌شود.

گوگل کروم ( Google Chrome )

گوگل کروم در سال ۲۰۰۸ ارائه شد و در حال حاضر بزرگ‌ترین سهم کاربران را در مقایسه با دیگر مرورگر‌ها دارد. ازآنجایی‌که متعلق به شرکت گوگل است، سرعت و سازگاری مناسبی برای کاربرد‌های اصلی هر فرد ازجمله یوتیوب ، جیمیل و گوگل داکیومنت را دارد.

فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی گوگل کروم : ۴۲ روز. گوگل کروم در این مورد کمی ضعیف‌تر از دیگر مرورگر‌ها عمل کرده است. طبق گفته‌ی خود گوگل، میانگین ۶ هفته را برای هر بار به‌روزرسانی و ارتقا در نظر گرفته است ولی بروزرسانی‌های جزئی ممکن است هر ۲ یا ۳ هفته‌ یک‌بار انجام شود.

امنیت: گوگل کروم را به‌عنوان رهبر درزمینهٔ امنیت مرورگر می‌شناسند. برای پیشگیری از هرگونه تهدید امنیتی برای کاربر، گوگل کروم به‌صورت خودکار به‌روزرسانی می‌شود و به آخرین تکنولوژی و ویژگی‌های امنیتی ارتقا می‌یابد. گوگل کروم ازنظر خدمات ارزیابی امنیتی، بالاترین امتیاز را دارد.

از طرفی برای پیدا کردن نقاط ضعف یا به رخ کشیدن امنیت خود ، جایزه یک‌میلیون دلاری را برای هک گوگل کروم در نظر گرفته است. با این ویژگی‌ها بی‌دلیل نیست که گوگل را رهبر امنیت مرورگرها می‌نامند.

حریم خصوصی: گوگل کروم اجازه مسدود کردن پاپ آپ ها را به شما می‌دهد ولی به‌سادگی نمی‌توان نادیده گرفت که کروم متعلق به شرکتی باشد که با دانستن همه‌چیز در مورد شما ( اطلاعاتی نظیر فعالیت و حوضه موردعلاقه شما که در اینترنت جستجو می‌کنید) کسب درآمد نکند.

ازآنجاکه مرورگر کروم یک مرورگر کد بسته ( closed-source ) است، نمی‌توانیم آن را باز کنیم تا از اطلاعات پنهان آن باخبر شویم.

اینترنت اکسپلورر مایکروسافت ( Microsoft Internet Explorer )

قبل از انتشار کروم و مرورگرهایی مانند فایرفاکس و سافاری، اینترنت اکسپلورر تنها مرورگر مورداستفاده کاربران بود. امروزه IE و مرورگر جدید مایکروسافت Edge، جای خود را به رقبای خود داده‌اند، اما هنوز دو کاربرد برای اینترنت اکسپلورر وجود دارد و آن استفاده از این مرورگر برای دانلود یک مرورگر وب دیگر برای کامپیوتر است و همچنین متأسفانه هنوز بسیاری از سایت‌های دولتی تنها با این مرورگر قابل‌استفاده هستند.

فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی اینترنت اکسپلورر: ۳۰ روز. بروز رسانی ماهانه اینترنت اکسپلورر، آن را کمی از رقابت با دیگر مرورگرها دور کرده است. جایگزینی پرطرفدار اینترنت اکسپلورر، Edge است که تنها دو بار در سال ۲۰۱۷ به‌روزرسانی شد.

حال اگر مایکروسافت می‌خواهد Edge را وارد عرصه رقابت کند باید کمی درباره وضع بروزرسانی‌هایش تجدیدنظر کند.

امنیت: درحالی‌که گام‌های بزرگی برای بهبود ویژگی‌های امنیتی خود برداشته است، اما همیشه جزو مرورگرهای کم امنیت به شمار می‌آید. در نسخه‌های موجود اینترنت اکسپلورر شاهد هشدارهایی هستیم که به کاربران اطلاع می‌دهد که در حال بازدید از یک سایت مخرب و یا دانلود فایل مخربی هستند.

همچنین دارای سطوح امنیتی قابل تنظیمی هستند که به کاربران اجازه می‌دهد تا حفاظت آنلاین خود را تنظیم کنند . بااین‌حال، هر دوی این مرورگرها هنوز نیاز به تلاش دارند تا جای خود را میان رقبای ارتقا دهند.

حریم خصوصی: مانند کروم، اینترنت اکسپلورر به شما امکان می‌دهد تا پاپ آپ را مسدود کنید و درخواست “عدم پیگیری” را برای سایت‌هایی که بازدید می‌کنید ارسال کنید. IE دارای یک ویژگی “حفاظت از پیگیری” است که به شما اجازه می‌دهد لیست سایت‌هایی که شما را ردیابی می‌کنند، تنظیم کنید.

مرورگر پس از آن از ارسال کوکی توسط این سایت‌ها جلوگیری می‌کند. اینترنت اکسپلورر نیز یک مرورگر منبع بسته است، بنابراین نمی‌توان گفت که دیگر کدام ابزار‌ک‌های نظارت ممکن است در این مرورگر استفاده‌شده باشند.

سافاری اپل ( Apple Safari )

نام Safari ممکن است برای اکثر کاربران ویندوز غریبه باشد، اما مرورگر اپل در واقع تا سال ۲۰۱۲ بر روی رایانه‌ها قابل‌استفاده بود اما بعدتر از آن تنها در دستگاه‌های اپل ارائه شد. اگرچه سافاری مرورگر پیش‌فرض برای مک است، اما تا حد زیادی از همان سرنوشت اینترنت اکسپلورر رنج می‌برد.

فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی سافاری: ۵۴ روز. نزدیک به دو ماه،واقعاً زیاد است. با توجه به اینکه بزرگ‌ترین شرکت فناوری در جهان، Safari را تولید می‌کند این فاصله طولانی عجیب است. در مقایسه با رقبای خود، به‌روزرسانی Safari بیش از سه برابر از سایر مرورگرها کمتر است.

بااین‌حال، ازآنجاکه کاربران مک در معرض آسیب‌پذیری‌های اینترنتی کمتری نسبت به سایر سیستم‌عامل‌ها هستند، ارائه آپدیت‌های دیربه‌دیر تر قابل چشم‌پوشی است. با این‌حال ضررهایی برای کاربران دارد و خواهد داشت.

امنیت: اگرچه سافاری دیربه‌دیر ارتقا می‌یابد، اما زمانی که از آن استفاده می‌کنید، وظیفه حفظ امنیت شما را به‌خوبی انجام می‌دهد. سافاری از بارگذاری شدن سایت‌های مشکوک جلوگیری کرده و خطر احتمالی را به شما هشدار می‌دهد.

با استفاده از صفحات وب جداگانه، Safari از دسترسی کدهای مخرب موجود در یک صفحه به‌کل مرورگر یا داده‌های شما جلوگیری می‌کند.

حریم خصوصی: Safari همچنین در مورد حفظ حریم خصوصی آنلاین شما بسیار خوب عمل می‌کند. مانند ساير مرورگرها، کاربران می‌توانند درخواست “عدم پیگیری” را برای سایت‌هایی که بازدید می‌کنند ارسال کنند.

این مرورگر همچنین مانع از دسترسی سایتهای شخص ثالث به داده‌های پنهان در حافظه مرورگر می‌شود و به شما کمک می‌کند تا ناشناس بمانید. درزمینهٔ امنیت به سافاری امتیاز ۵ از ۵ می‌دهیم.

موزیلا فایرفاکس ( Mozilla FireFox )

فایرفاکس توسط یک سازمان غیرانتفاعی توسعه‌یافته است. این مرورگر به‌خوبی شناخته‌شده و مدت‌هاست جایگزین مطلوب برای رقبای خود از جمله گوگل، مایکروسافت و اپل است.

فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی فایرفاکس: ۷ تا ۱۴ روز. بروز رسانی فایرفاکس هر یک تا دو هفته، انجام می‌شود. مجموعه موزیلا و هزاران نفر از داوطلبان برنامه‌نویسی به‌طور مداوم در تلاش‌اند تا فایرفاکس را با آخرین ویژگی‌های امنیتی و مرور بارگذاری کند.

امنیت: فایرفاکس دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های امنیتی مانند: حفاظت از فیشینگ و تروجان ها، مسدود کردن وب‌سایت‌ها / فریب‌های وب گزارش‌شده و هشدار دادن به کاربران هنگام سعی در نصب افزونه‌ها خودکار است.

درحالی‌که این مرورگر نسبت به Chrome هنوز یک گام عقب است اما در این زمینه، تفاوت آن‌ها تقریباً ناچیز است. فایرفاکس یکی از امن‌ترین مرورگرهاست.

حفظ حریم شخصی: فایرفاکس اولین مرورگری است که قابلیت “عدم پیگیری” را معرفی کرد. اگرچه در ابتدای این معرفی عدم پیگیری یا Do Not Track یک ویژگی انقلابی بود، اما در حال حاضر در بین مرورگرهای بزرگ به‌طور کامل رواج یافته است.

فایرفاکس اکنون دارای ویژگی “حفاظت پیگیری یا Tracking Protection” نیز می‌باشد، این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا با ایجاد فهرست‌های حفاظت‌شده از خود در مقابل کوکی‌های شخص ثالث محافظت کنند.

مهم‌تر از همه، فایرفاکس تنها مرورگر بزرگ وب منبع باز ( Open Source ) است. به این معنی که هر کسی می‌تواند کد منبع فایرفاکس را بررسی کند و مطمئن شود که عناصر ناقص در محصول نهایی وجود ندارد.

کرومیوم ( Chromium )

نسخه کاملاً باز گوگل کروم به‌عنوان Chromium ارائه شد که در اختیار مخاطبانی قرار گرفته که مایل به استفاده از محصولات گوگل هستند.
فاصله زمانی بین هر بار به‌روزرسانی کرومیوم: هر روز. بروز رسانی مداوم کرومیوم بی‌نظیر است. اما نکته اینجاست که Chromium به‌طور خودکار به‌روزرسانی نمی‌شود، به این معنی که شما باید هر بار به‌صورت دستی آن را به‌روزرسانی کنید و اگر این کار را انجام ندهید اشکالات و آسیب‌هایی شما را تهدید خواهد کرد.

امنیت: مرورگر کرومیوم شبیه یک نسخه ناتمام کروم است، اما کدهای کمتری به‌منظور یکپارچه‌سازی با برنامه‌های شخص ثالث مانند Flash دارد.

حریم خصوصی: متأسفانه، این موضوع ضعف این مرورگر است. نه Chrome و نه Chromium به شما اجازه نمی‌دهند WebRTC را غیرفعال کنید، گرچه می‌توانید این مشکل را با افزونه‌ی WebRTC Leak Prevent یاوی پی ان حل کنید.

علاوه بر این، همان‌طور که Chromium زیرمجموعه خانواده‌ی محصولات گوگل است، با خط‌مشی رازداری Googleمطابقت دارد، که بیان می‌کند:

ما از اطلاعاتی که از همه خدماتمان جمع‌آوری می‌کنیم برای ارائه، نگهداری، محافظت و بهبود و ایجاد امکانات جدید و حفاظت از گوگل و کاربرانمان استفاده می‌کنیم. همچنین از این اطلاعات برای ارائه محتوای متناسب با شما استفاده می‌کنیم، مانند ارائه نتایج جستجو و تبلیغات مناسب‌تر.

امیدوارم با این تحلیل مرورگر‌ها، بهترین مرورگر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

منبع:ویرگول

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 4. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 5. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 6. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 7. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 8. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 9. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 10. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 11. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 12. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 13. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 14. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 15. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 16. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 17. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 18. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 19. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 20. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 21. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 22. عضو جدید شورای نگهبان: افراد برای اینکه انتقاد یا زبان تندی دارند، نباید از گردونه نظام رانده شوند

 23. دومین جلسه دادگاه نجفی به اتهام قتل میترا استاد  

 24. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 25. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 4. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 5. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 6. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 7. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 8. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 9. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 10. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 11. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 12. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 13. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 14. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 15. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 16. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 17. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 18. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 19. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 20. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 21. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 22. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 23. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 24. آیا مستند ویژه «گاندو» درباره جیسون رضائیان روی آنتن می‌رود؟

 25. سناریوی هالیوودی آمریکا برای جنگ با ایران

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 7. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 8. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 9. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 10. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 11. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 12. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 13. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 14. بی مهری دولت به رسانه ملی

 15. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 16. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 17. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 18. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 19. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 20. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 21. مراقب نفوذی ها باشیم

 22. پول ساخت ویلاهای لواسان از کجا در می‌آید؟  

 23. روایتی تکان‌دهنده از یک پرونده فساد اقتصادی با نیم میلیارد دلار ارز دولتی

 24. باز شدن قفل پراید با کلید چینی   

 25. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

پربحث‌های هفته

 1. ارزان‌ترین و گران‌ترین اینترنت همراه جهان+ جایگاه ایران

 2. رن ژنگ فی، بنیان‌گذار هوآوی: هوآوی به صورت تدریجی وابستگی خود به آندورید را خواهد کاست

 3. بزرگترین سرقت‌های اطلاعاتی جهان در دو دهه اخیر

 4. انتشار جزئیات و تصاویر جدیدترین پرچمدار شیائومی

 5. محبوب‌ترین گوشی موبایل هوشمند برای خریداران محافظه‌کار

 6. روش جدید قاچاقچیان گوشی برای دور زدن رجیستری

 7. آذری جهرمی : مدیران سنتی که به صندلی خود چسبیده اند دره دیجیتال را ایجاد کردند

 8. ۲۰ گوشی پرفروش نیمه نخست ۲۰۱۹ را بشناسید

 9. چگونه با کمک قابلیت APP Drawer برنامه‌های گوشی هوآوی خود را مرتب کنید

 10. ادارات همچنان از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند!

 11. Huawei P30 به عنوان بهترین گوشی سال انتخاب شد

 12. پرداخت حق پتنت به هوآوی توسط شرکت‌های امریکایی

 13. تولید تفنگی خاص در آمریکا برای سرنگونی پهپاد

 14. اپلیکیشن مایکروسافت Word رکورد زد

 15. جزئیات و قیمت گلکسی نوت ۱۰

 16. آشنایی با گوشی 5G هوآوی

 17. هواوی در آمریکا تعدیل نیرو می کند

 18. اندروید ایرانی، مردم را جذب می‌کند؟

 19. مخترع پسورد درگذشت

 20. ۹ روش برای راه‌اندازی بهتر سیستم کامپیوتری جدید + تصاویر

 21. ساخت عضلاتی قوی‌تر از عضلات انسانی

 22. برنامه آمازون برای بازآموزی 100 هزار کارگر

 23. هوآوی در سال جاری پانصد هزار ایستگاه شبکه 5G را به فروش می‌رساند

 24. یک بدافزار ۲۵۰ میلیون ایمیل را هک کرد

 25. خطوط هوایی کشور به اینترنت وای‌فای مجهز می‌شود

آخرین عناوین